2020. július 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Bobo talponállója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
 Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-01 08:29   
Toeby, jelentkezem.
Bár nekem összejött az, hogy különbözö üzeneteket írtam, és nem ugyazt a sz.rt másoltam be mindenhova

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-01 08:19   
Kitöröltem vagy száz helyről, egyet viszont itt meghagytam mutatóba, a válaszokkal együtt - hadd maradjon emlék.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-01 08:18   
FERENCZ ZSUZSANNA ÜZENETE:

Kevesebb több lenne.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-01 08:17   
TOEBY ÜZENETE:

2009-06-30 20:11, tornfromtheflag:
-
Itt, amennyiben nem tévedek, egy rekord felállitásáról van szó. Alig bejelentkezve, de már 98 hozzászólás. Jelentkezzen az, aki ilyen rövid idö alatt ennyire vitte.

Toeby

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-01 08:16   
TORNFROMTHEFLAG ÜZENETE:

Ezúton szeretnénk tájékoztatni a Magyar Online olvasóit az USA-ban készült, többszörös díjnyertes szociopolitikai, történelmi dokumentumfilm-thrillerről A lyukas zászlóról (eredeti címe: Torn from the Flag) mely a kommunizmus nemzetközi hanyatlásáról és az 1956-os magyar forradalom viszonyáról szól. A film az 1945-től 1991-ig tartó időszakot mutatja be. Az 1956-os magyar forradalmat, mint a kommunista rendszer későbbi hanyatlásának katalizátorát ábrázolja, mely egyben kiemelkedő fordulópont volt a demokrácia felé vezető úton is.
A lyukas zászló részt vett a 2009-es Oscar versenyben "Legjobb Dokumentumfilm" kategóriában és eddig, 16 filmfesztivál meghivást és 6 nemzetközi díjat kapott.
További információt magyarul itt találnak: http://hu.wikipedia.org/wiki/A_lyukas_z%C3%A1szl%C3%B3
Angolul pedig itt: http://en.wikipedia.org/wiki/Torn_from_the_Flag
A produkció jelenleg azon dolgozik, hogy a film eljusson a világ bármely pontján elő érdeklődőhöz. Várjuk azon személyek, iskolák, szülők, kulturális intézmények jelentkezését (AlyukasZaszlo@hotmail.com -ra) akik a jövőben szeretnék magukénak tudni a DVD-t. A filmet kérjük ajánlják barátaik, ismerőseik szíves figyelmébe is.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-07 16:52   
BAZSI55 ÜZENETE:
"az ötéves ciklus alatt havonta küldene 1-1 listás jelöltet"

Ezt talan lehetne alkalmazni a magyar parlamentre is. Remelem indul a part a magyar valasztasokon is..

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-07 16:20   
Most látom csak, hogy Hunor rendezgeti itt a népet, "oszt'" szegény Bazsit ba.....om.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-07 16:03   
PERLE ÜZENETE:

Köszönöm Poe, már gondban voltam, hogy egyedül vagyok az éterben. Szép délutánt.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-07 16:02   
POE ÜZENETE:

2009-04-07 15:17, Perle:

Pedig látod, hogy te is meg én is idetaláltunk?
A kíváncsiság nagy úr

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-07 16:01   
BAZSI55 ÜZENETE:

Kíváncsi lennék, milyen sajtóvisszhangja lenne az IDE pártnak (http://www.ide-ide.hu ) , ha bejutnának az Európa Parlamentbe.

Aki nem ismerné, a párt elképzelése szerint az ötéves ciklus alatt havonta küldene 1-1 listás jelöltet az európai parlamentbe.

A képviselöjelölteket egy internetes oldalon jelentkezök ( http://www.ide-oda.hu ) közül sorsolják ki.

Szerintetek?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-07 16:01   
PERLE ÜZENETE:

Te Bazsi,má'ne haragudjál, hogy ismeretlenűl megszólítalak, de ha két éve nem járt erre senki, miből gondolod ,hogy most bárki megteszi?
EZÉRT a hírért? Na gondold át...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 21:17   
2009-03-22 18:08, Toeby:
-
2009-03-22 16:39, poe:

Különben sokan vannak, mindegy hogy milyen véleménnyel, hagyják itt "terrorizálni" magukat. De ök legalább már véleményt nyilvánitottak, mások meg bejelentkeznek, s meg sem mernek mukkanni, mert látják a negativ példákat.

Nem értem a hozzászólásod értelmét. Németországra vonatkozó írásaidat mindig pontosnak, és racionálisnak (logikusan érthetönek) találtam, itt viszont töprengek, mit is akarsz mondani.

Engem senki nem terrorizál a MONon, nem félek senkitöl, írok akkor, ha van valami mondanivalóm, és amit beírok, azt saját nevemben is mondhatnám nyilvánosan is.

De aktív MON tag vagy, írjál továbbra is, hogy legyen több mint 20 tag, aki valami véleményt hajlandó beírni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 19:59   
2009-03-22 18:08, Toeby:

Örülök, hogy rövid kis beszólásommal alkalmat adtam erre a társadalomkritikára
Sok minden bosszant engem is, és azt hiszem, nincs olyan fórumtársunk, akit valami ne idegesítene. A baj az, hogy mindenki saját képére, saját igényei szerint szeretné a fórumot megreformálni.
Azt írod, más dolgok jobban érdekelnének téged meg általában az idejárókat. Nosza, elő velük, hátha tömegesen tódulnak majd a hozzászólók, hiszen már 14479 tagunk van. De hát abból 20 ír, a többi fél

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 19:42   
2009-03-22 12:48, Toeby:
annyira azért mégsem foglalkoztat ez a fórum...

Érdekes ezt olvasni 531. hozzászólásod után.

Két fórumtársat már lehoztam a fellegekböl. Alkalom adtán következik esetleg egy harmadik is.

Jól olvastam?
Te írtál lentebb a szerénységröl?

Szép estét!

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 18:08   
2009-03-22 16:39, poe:
-
Már bocsánat kedves Poe, nem mindig és mindenkit, mert akkor másból sem állna az ember, mint hogy itt ezzel a fórummal foglalkozzon. Különben sokan vannak, mindegy hogy milyen véleménnyel, hagyják itt "terrorizálni" magukat. De ök legalább már véleményt nyilvánitottak, mások meg bejelentkeznek, s meg sem mernek mukkanni, mert látják a negativ példákat.

Mivel sok külföldivel van dolgom, sokszor tükrözödnek itt a naiv felfogások, amit rajtuk keresztül már tapasztaltam. Sokukkal még beszélni sem tudok, mert akkor meg kellene tanulnom törökül, lengyelül, portugálul, stb. Éppen ezért a fö témám, ha valaki azt állitja, milyen jól elboldogul két diplomájával egy harmadik szakágban, vagy ha azt állitja, hogy 16 szakmája van. Hát az ilyennek egy sincs, s egy harmadik szakágban sincs szükség két idegen diplomára. Mindezek akár Németországban, de ugyanúgy Hollandiában is csak a minöséget rontották.

Barátomnak két diplomája volt. Ebböl az egyik volt a fö, amiben soha sem dolgozott. Abban szinte még egy "csecsemö" is többet tudott volna produkálni.

Másik témám a túlzott magyarság. Ebben is szivesen lehúzom a mennyekböl a pacienst.
Egy ország tükre a gazdasága és kultúrája, stb. Már ez megmond mindent. A magyar médiák még mindig nagyon szivesen félrevezetik a tömeget, sokszor csak naivságból erdöen. De ugyanakkor mi is sok félrevezetö dolgot viszünk hazafelé. Elriasztó már az a folyamat, hogy mindegy, hogy miképp, hová, stb. csak el otthonról. S még meg is vannak gyözödve arról, hogy itt mindenkire szükség van, bármit elvállalnak, leggyakrabban túlzottan alacsony bérekért, s ezáltal nemhogy egy gazdaság segitségére lennének, hanem azt még tönkre is teszik. Hosszú idön keresztül volt alkalmam a minöségek romlását megfigyelni. De ök magukkal szemben sem támasztanak igényt, tehát mindegy nekik.
Igy robbantották le a magyar gazdaságot, mindenki abban a szakmában dolgozott, amit nem tanult, amihez nem ért, most meg folytatják ezt a tendenciát külföldön is.
Nem akarok ezekre példákat felhozni, mert azok kimerithetetlenek.

Az ezen fórumon hangoztatott eszmék "Mi a hid magyarország felé" is kudarcot vallot, mert fórumtársaink is képtelenek voltak felismerni a helyzetet, hogy kivülröl jövö segitség Magyarországon nem kivánatos.
Ebben a témában viszont Lepuval közös nevezön vagyunk: A buta vagy naiv ember a saját kárán tanul. Hát sokan megfizették a tanulópénzt, de állitólag mindent jobban tudtak.

Na de nem folytatom, a dolgok lényege, hogy léteznek más témák is, amit talán sokan szivesebben olvasnának.

Toeby

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 16:39   
2009-03-22 12:48, Toeby:

Mindenkit másért szeretünk. Téged meg Bobot a teljesen semleges bírálataitokért Mindegy, ki mit mond, ti helyrerakjátok.
Lepu meg Bobo egyébként évek óta legtöbbet tesznek a fórum életben maradásáért, már csak ezért is megérdemelnek egy tapsot Pardon, egyet-egyet

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 13:38   
2009-03-22 12:22, Toeby:
-
Különben már saját magaddal sem vergödsz zöld ágra, miképp is hitelesithetnénk vagy ismernénk el a véleményedet. Elég sok zagyvaságot összehordtál már itt a fórumon, de még senki sem mert azokra megjegyzést tenni. De sajnos ez az, ami ezt itt életben tartja a naiv kérdéseken és "apróhirdetéseken" kivül.

Ez a másik karakterhiba. Ezért uralkodik a hülyeség a földön. Amúgy a legtöbb ember látóköre egy kör, melynek rádiusza nulla, és ezt nevezik az álláspontjuknak.
Persze, hogy sok zöldséget összehordok, mert pl. Boboval szemben nem sok álláspontom van, hanem egy széles spektrumon mozgok. Ezért feleslegesnek tarthatod a vitát, mert te maradsz az álláspontodnál. Ami kár, mert megvan a képességed rá, hogy mozgékonyabb légy. Bobo viszont még akkor is az EU-t fogja éltetni, mikor már teljesen nyilvánvaló lesz a diktatúra, mert egyszerüen ignorálja azt, ami nem passzol a világképébe. De ez nem baj, ettöl még szeretjük egymást...

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 12:48   
2009-03-22 11:08, amadeus:
-
Kedves Amadeus,

annyira azért mégsem foglalkoztat ez a fórum, hogy most itt "biráskodjak".

Két fórumtársat már lehoztam a fellegekböl. Alkalom adtán következik esetleg egy harmadik is.

Minden jót!

Toeby

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 12:43   
2009-03-22 11:05, bobo.2006:
-
Kedves Bobo barátom,

hát igen, ez az erény bizonyára többünkben megtalálható, anélkül, hogy egy a Nagy Károly szinjén emlegetett dobogóra emelnénk magunkat.

Én nem beszéltem "egy legényröl". Itt bizonyára Toldi Miklós jutott az eszedbe.

De, mindenkinek meg van a helye és azonos értékü hivatása a világban. S ez az, amit szintén nem szabad figyelmen kivül hagyni.
Minek az épitész, ha senki sem épittet házat.

Toeby

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 12:22   
2009-03-22 11:28, Lepu:
-
Kedves Lepu barátom,

a szerénység és magabiztosság vagy önbizalom nem szükséges, hogy kizárja egymást, mégha meg is próbálsz mindenröl valami bölcs véleményt alkotni.

Igérem a következö Brockhausba te is bekerülsz. De amit másokról állitasz, ugyanúgy vonatkozhat rád is.

Különben már saját magaddal sem vergödsz zöld ágra, miképp is hitelesithetnénk vagy ismernénk el a véleményedet. Elég sok zagyvaságot összehordtál már itt a fórumon, de még senki sem mert azokra megjegyzést tenni. De sajnos ez az, ami ezt itt életben tartja a naiv kérdéseken és "apróhirdetéseken" kivül.

Toeby

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 11:28   
2009-03-21 22:21, Toeby:

vitték, s mégis szerényen meghúzzák magugat.

A szerénység a legsúlyosabb karakterhiba a földön. Egy elnyomó réteg ráeröszakolta a szabad emberre a beteg világképét (=vallás), hogy könnyebb legyen a kizsákmánylás. A szerénység egy fö alaposzlopa az elnyomásnak, mert a magabiztos embert nem lehet sokáig kizsákmányolni. Aki meghúzza magát, az cseréljen pelenkát, és ne kritizálja azt, aki öhelyette is kidugja a fejét a kereszttüzbe. Bobo meg nem magabiztos, hanem határozottan hülyeségeket beszél, de ez más lapra tartozik.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 11:08   
ez vonatkozhat még egy-két másik fórumtársra is, akik csak úgy duzzadnak az önbizalomtól.

Kedves Toeby, mindenkinek jogában áll kritikát gyakorolni, de jobb lenne, ha általánosítás helyett megneveznéd azokat a fórumtársakat.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 11:05   

Kedves TOEBY barátom!

Ha csak egy azaz egy legeny van talpon a videken, ez engem szomorusaggal tolt el. Inkabb annak orultem volna, ha mindenki "tobbre" vitte volna es en lennek a legutolso a sorban.

En egy szabad polgarnak erzem magam, szilard vilagkeppel, aminek oszlopai demokracia, az Europai Unio es a szovetsegi rendszerunk.

Ezt a jovoben sem titkolom el, igerem Neked!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 05:18   
Kedves Bobó, azt írod:"Tehat onnan indultunk, hogy magyar allamelnok nem tudott Romaniaba utazni. Pedig betartott minden nemzetkozi eloirast, diplomaciai szabalyt, minden betujet es pontjat, vesszojet."
Sólyom László igenis megjelent Erdélyben, márc.14.-én, kocsival érkezett.Azt nem tudták megállítani, csak a repülőgépét...
Igen, 1918 dec. elseje volt a dátum, a románok szerint. A magyarok szerint 1920 jún. negyedike.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-21 22:21   
2009-03-21 12:35, bobo.2006:
-
Kedves BOBO barátom!

Úgy beszélsz, mintha a 26 éves tejporos diplomáddal beirtad volna a neved a világtörténelembe. Maradjunk már meg egy kicsit a földön. Vannak itt, akik többre vitték, s mégis szerényen meghúzzák magukat.
Nem sértésnek szánt, de ez vonatkozhat még egy-két másik fórumtársra is, akik csak úgy duzzadnak az önbizalomtól.

Toeby

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-21 20:33   
2009-03-21 17:11, Pompéry Berlin:

Kedves Judit,

Neked termeszetesen igazad van es mar korabban is akartam irni neked, csak kozbejott ez a tanito-nevelo munka...

Tehat onnan indultunk, hogy magyar allamelnok nem tudott Romaniaba utazni. Pedig betartott minden nemzetkozi eloirast, diplomaciai szabalyt, minden betujet es pontjat, vesszojet.

Hogy a romanok nem tartottak be es a jovoben sem fogjak betartani ugyanezt, en ebben semmi meglepot nem latok. Ez a roman politika a 20. szazadban, es hivatalosan 1918 dec 1 ota. (remelem stimmel ro alapitasi datuma, de majd Zsuzsa kijavit).

Ez az egesz ugy a parasztra meg a fiara emlekeztet:

Idesapam, miert megyunk napmintnap hajnali 5-kor kapalni?
Fiam, ezeregy oka van annak!
De mondjon legalabb egyet...
Csak!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-21 17:11   
2009-03-21 12:35, bobo.2006:
-
Bobó,

ugyan ez a Te "talponállód", de azért ennek ellenére mint házigazda nem vagy köteles minden dologban magadhoz ragadni az utolsó szó jogát. Különben meglátásom (többek meglátása) szerint Kurírral két teljesen különbözö malomban öröltök.

Továbbá se nem elegáns, sem nem szerencsés csípöböl letorkolni valakit, amikor nyilvánvaló, hogy félreértésen vitatkoztok: Te elvi kérdéseken lovagolsz a logikára és morálra hivatkozva, ö protokolláris részletekröl szól a nemzetközi protokollszabályok alapján, amelyeket hivatalból ismer.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-21 12:35   
2009-03-21 11:41, hunor:

Minden lehetseges, csak nem akartam kozgazdasz diplomammal, a 26 eves nemzetkozi szallitasi gyakorlatommal elohozakodni, amibol 18 evet onallo vallakozokent huztam le. Mert akkor megint elojon a felsegsertes, hogy merem peldaul 100 kg fagylaltpor elszallitasat Budapestrol Arubaba egy kormanygep allamelnok szallitasaval osszehasonlitani.

Viszont nyilvanvalo az is hogy egy zsak fagylaltpor nem gerjeszti ugyanazt a hirerteket, vakuvillogast es promi feelinget mint egy allamelnok latogatasanak programja.

Vegul azt mondanam, vegezze mindenki a dolgat, munkajat es hozza azt az eredmenyt, amit elvarnak tole. Ne felejtsuk, hogy a jolet forrasa a becsuletes, szorgalmas es ertekteremto munka!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-21 11:41   
2009-03-20 21:16, bobo.2006:
-

Szerintem Kurier nem politikai tanításra gondolt, hanem szakmai részletekre:

"Érteni meg egy kicsit értek hozzá, mivel éveken át kiemelt fontosságú légiszállításokat bonyolítottam (régi navén: kormánygép)"

Hunor

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-20 21:16   
2009-03-18 22:25, kurier:
-
Ebben az esetben pedig nem vitának van helye, hanem tanításnak, de arra meg nincs sem időm, sem energiám.
-

Nos, kedves Kurier, az elmult 100 ev alatt jottek es mentek is a nagyobbnal nagyobb tanitosmesterek, hintettek az eszt szamolatlanul. Egy kozos volt bennuk, hogy valamennyien a tortenelem szemetdombjan vegeztek. A tanitasukrol meg mara mar kiderult, hogy a polgarok kabitasan kivul semmit nem ernek es meg WC papirnak sem hasznalhatok igazan.

En is inkabb azt mondom mint egyik nagy tanitomesterunk is mondta: tanulni, tanulni es tanulni mielott valaki mast akarnank tanitani. Tolem is tavol all, hogy megsertselek, de szamomra sokkal tobbet er a becsuletes ketkezi munka utani ebed, mint nagykanallal meriteni az allamfoi fogadason.

Bizony igy van ez...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó