2020. július 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Bobo talponállója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
 Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-07 21:08   
2007-01-07 19:46, Lepu:
-
Ezek kis piti emberek voltak, ráadásul Napóleont hivatalosan is zseninek tartják számon. Hitlert még nem, de ha igaz az a sok borzalom amit rákennek, akkor el kell valamikor ismerni az ő hatalmas szervezési tehetségét is.
-
Amit rákennek? Amit rákennek?
Tegyél borogatást a fejedre. Különben szerencse, hogy ez egy magyar fórum és nem német, ahol a német jobszabályok lennének érvényben.

Gondolom, megmagyarázod majd bövebben, hogy miért vagyok hülye, de a te helyedben parancsolnék a szájamnak, ha már a fejemnek nem tudok (akarattal nem beszélek észröl, csak fejröl, tudod, ami tartja a nyakkendöt, hogy ne csússzon le).

Minden vallássnak megvannak a hallottjai és voltak olyan békeharcok, hogy kö kövön nem maradt. Ez igaz.

de ha azt hiszed, hogy diktátornak lenni nagy intelligencia kell, meg stratégia és józan, egészséges ész, akkor nagyon tévedsz.

Egy dolog kell: hatalomvágy, párosítva embertelenséggel és a tehetséggel, hogy mindenkit lekaszabolj, aki az utadba áll. Teljes lelkiismerethiány és erkölcsi mérték hiánya bizonyos körülmények között ehhez vezethet.

Mindenesetre a diktátorok között nem fogsz találni egy humanistát sem, és szerintem ez a "springender Punkt", ill. a legfontosabb tényezö. Csak önzö, magánakvaló, narcisztikus és hatalomvágyó beteg figurákat találsz, többé-kevésbé intelligenciával megáldva.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-07 19:46   
2006-12-31 19:38, Tihi:
-
Jó hangulatban vagyok, tehát kérdezem, ki volt a legnagyobb bolond a történelemben: Napoleon, Sztálin vagy Hitler. Ki gyilkolt a legtöbbet?
-

Ezek kis piti emberek voltak, ráadásul Napóleont hivatalosan is zseninek tartják számon. Hitlert még nem, de ha igaz az a sok borzalom amit rákennek, akkor el kell valamikor ismerni az ő hatalmas szervezési tehetségét is. Sztálin sem volt semmi a maga módján. De ezek kezdő amatörök.

A történelem folyamán a legtöbbet a:
1) zsidó egyház (csupán mert 6000 éve volt rá)
2) a katolikus egyház (igyekezett bepótolni a 4000 éves lemaradást)
3) a protestáns egyházak
4) a iszlám egyházak
5) egyéb olyan vallások és ideológiai csoportok, akik fegyverrel küzdöttek Isten nevében vagy az igazságért

gyilkoltak.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-07 19:29   
Sajnos minden szabadsagban az a legrosszabb, hogy egyszer vege van. Igy visszanyertetek megint
Akkor ugy volt a csatlakozas napja, mint lenni szokott: legalabb volt egy jo napjuk az embereknek! Mar ez is valami manapsag, nem ?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-07 18:04   
Ni, megjött végre a korcsmáros úr... Isten hozott. A nagy nap hatalmas zajjal járt, zajsérült vagyok...még mindg... Mindenki szépeket mondott, kaptunk ígéreteket, aztán a német sajtó azt állította, hogy a csatlakozásunk próbaidős... Aztán jöttek a közgazdászok, és magyarázták, mi fog drágulni, mi fog olcsulni, de egymásnak ellentmondtak, tehát megtudhattuk, hogy ők se értik...
Hát kb. ez a helyzet...egyelőre maradt minden a régiben, a korrupció virágzik, viszont megjelentek valami polók, csatlakozási mintákkal...

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-07 17:45   
BUEK!

A tv-ben nem lattam semmilyen beszamolot a csatlakozasrol, hogy telt a nagy nap RO-ban ?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-06 07:06   
Négyéves haldoklás után meghalt az Illyés Közalapítvány.
"Az indoklások elfogadhatatlanok és mindenféle szakmai alapot nélkülöznek. Egy meglevő és működő struktúrát vertek szét, érdemi reformkísérlet nélkül."-írja Novák Lajos, a kuratórium egykori tagja.
Aki nem tudja, mi volt az Illyés Közalapítvány:
Az Alapító Okirat szerint az Illyés Közalapítvány célja a határokon túl élő magyar közösségek és a szórványmagyarság támogatása, sajátos gondjai megoldásának elősegítése. Az Alapító szándékainak megfelelően támogatni kívánja:

1. a határokon túl élő magyarság önazonosságának megőrzését, fejlődését és megerősödését célzó kezdeményezéseket;
2. az anyanyelv ápolását, fejlesztését szolgáló kezdeményezéseket;
3. a határokon túl élő magyarságot érintő tudományos munkát;
4. az anyanyelvű hitélet tárgyi és személyi feltételeinek javítását;
5. a határon túli magyar kisebbségek kulturális bemutatóit Magyarországon.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-02 22:00   
Hitler, Sztálin és Napoleon nélküli történelmet (jelenlétet) kivánok a kedves MON tagoknak.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-02 15:43   
2007-01-02 15:08, Valeria:

Én is úgy vélem, hogy Sztálin lesz az elsö, Hitler másodiknak marad, bár ö is borzasztó dolgokat csinált.

Napoleon tehát gyenge harmadiknak jutott.

Viszont az új 2007 évben inkább másokra gondoljunk, jelenleg nem kell félni az elöbb említettektől.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-02 15:08   
Hireim szerint Sztalin, de szabad a gazda!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-31 19:38   
Jó hangulatban vagyok, tehát kérdezem, ki volt a legnagyobb bolond a történelemben: Napoleon, Sztálin vagy Hitler. Ki gyilkolt a legtöbbet?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-30 23:46   
PESTI UZENETE:

Könyvet írtam, mint sokan mások az emigrációban. Különös egy állapot ez az életben, hírtelen valami furcsa érzés veszi az embert körül, és nem tudja egy ideig, hogy mi az. Életében a múlt gyakran felbukkan, szinte tolakszik, mintha azt mondaná, hogy foglakozz velem, vagyis sorsom kisért, beszélni kell róla.

Kerestem egy, a gondolatomhoz megfelelő topicot, de nem találtam. Valami kis helyet, ahol a kéziratomból idézhetnék, mások véleményét meghallgatván, sorsokról, emberekről beszélgethetnénk.

Elsősorban arról az érzésről, ami útnak indított minket, hogy sorsunk, jövőnk alakulását máshol kerestük. Úgy érzem, hogy erről beszélni kellene, különös tekíntettel arra, hogy otthon a társadalom jelentős része az angol nyelvből kilopott, de félreértelmezett disszidens, rosszabb esetben a szökevény jelzővel illetnek bennünket a mai napig. Sablonokat felállítva, hogy szajkózott, de megalapozatlan véleményükkel emberi létünket lekicsinyíthessék.

Az emigrációról:

Dobj egy követ a vízbe, az talán jelképesen csobban akkorát, amekkora egy emigráns emberi értéke volt távozásakor. Az emigráció egy életre meghatározó állapot mindnyájunknak, merengj, vitázz, érvelj róla.
Az eltávozott, s vele a rokonok, barátok, honfitársak sorsa úgy távolodik egymástól vagy az óhazától, ahogy a hullámok a csobbanás helyétől, bár annak örök függvényei maradnak.
Az idő itt véges, az emigráns élete beépül új környezetébe, mint a hullámok a víz kisimult felületében.

Egy korty az esővízből...

Előszó.

Fájdalmas érzés, hogy sokan voltak magyar földön a háború óta, akik távoztak hazánkból, hogy megélhetésüket, és boldogulásukat máshol keressék. Keserves elhatározás volt, kevés kivétellel az előttük álló út nagyon rögösnek bizonyult, mert olyan társadalmi állapotból indultak el, amelyben a kivándorlást elutasította a hatalmat gyakorló rendszer. Vagy azt nagyon megnehezítette, és ezért a kiábrándult, vagy bántalmazott polgárainak más mód híján, minden lehetséges formában menekülniük kellett. Az élet tragédiája, hogy ebben volt egy bizonyos szégyen, vagy fájdalom mindazoknak, akik távoztak, vagy a rokonság, barátok körében, akik maradtak.
Otthon így történt a háború után, ez lett a ránk kényszeríttet állapot. Ahol a közvélemény is a távozás ellen volt hangolva, és ha éreztette hatását, ott tragikus helyzeteket is teremthetett, annak mindenkire, rokonra, barátra, sorsot meghatározóan. Akik elmentek a nemzetnek mindig hiányozni fognak, és szívünk mélyén mindig hiányozni fogunk egymásnak is.
A távozás számukra a teljes anyagi csődöt jelentette, mert az elhagyott tulajdonról végkép lemondva, vagy azt elvesztve, többnyire teljesen nincstelenül kezdhették az életét. Semmi másra, mint saját képességükre támaszkodva, sokszor nagyon egyedül, s az életében talán először, önmagukba kellett hitelt fektetni.

Miért tették?

Kérdések özönét lehetne kitárgyalni, említem életem lényegeseit, hiszen átéltem, érzelmeim szerint válaszolok is rájuk. Mások indoka bizonyára eltért ezektől.

Ismerve, de inkább csak sejtve az előttük állt nyilvánvaló nehézségeket, vajon mi kellett ahhoz, hogy egy ember hátat fordítson szülőhazájának, vagy még inkább, mi hiányzott életéből, hogy maradjon?

A legtöbbjüknél a boldogság, a siker hiányzott, egy történelmi hiányérzettel küszködő ország hátterével. Üldözés, bántalmazás volt a másik ok.

Mennyire jelentős a fiatalkori személyes, intellektuális igény, ha annak kibontakozását az élet a szülőföldjén megakadályozta?

Az intellektualizmus ösztönös, majd tanult, állandóan fejlődő viselkedés, fiatal korban az egyéniség kialakulását meghatározó idő. Eseményekhez, és egyénekhez kötődik, és mélyen rögződik. Felépülhet, mint egy kialakulandó vágy a finomabb minőségi életre, az igény pillanatában cselekvésre kényszerít. Igazodási pont nélkül gyakran önpusztító, lélekromboló életformákhoz vezethetett. Hol, és mikor vált ez életében problémává?

Nem egy felbolydult óra eredménye az, hogy valaki az életéről hirtelen elgondolkodott, és távozni akart, bár lelki - idegi állapot azt is előidézheti. Az egyén mérlegelt, az élet jelzi ezt, s mivel nem állt módjában kipróbálni, hogy elképzelése megfelelt - e a valóságnak, s az elhatározás órái többnyire gyötrő pillanatok, a távozás egy diktatúrából csak szakítással történhetett.
Miért nem elégített ki egyeseket az elé tett élet rendje, miért ismerték fel annak korlátait?

Voltak akik az jellemük kiteljesedéshez többre vágytak, érezték, és sejtették, hogy ez létezik valahol. Nem éppen az anyagiak, hanem az élet közvetlen hatása, annak minősége, amit igényeltek. A környezetük, tapasztalatuk emlékeztette őket, hogy teremtő állapotok életükben nem folytatódtak, körülöttük megtorpant minden, hiányérzetük volt, az életükből a szép félrehúzódott. A politikai útvesztők állandó akadályokat gördítettek feléjük, követelt tőlük.
Az életet másképpen értelmezték, mint a legtöbb társuk, kényszerítő okok cselekvésre késztették őket. Egyéniségek akartak lenni, és elindultak az ismeretlen felé. Persze mentek azok is, akik nagyra, sokra vágytak, vagy emberileg felkészületlenek voltak.

Szeretnék véleményeket hallani a fentebb említettekről, hiszen megéltük mindezt és sokan jártunk otthon, vannak tapasztalataink.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-22 09:25   
Neked is, bobó! S jó utazást.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-22 08:58   
Koszonom a tippeket, kulonosen a webkamera segitett nagyon. Erre nem is gondoltam magatol, hogy igy is lehet infot kapni, az aktualis helyzetrol... Mindenkinek kellemes unnepeket!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 19:18   
Mi az összel voltunk Barcelona felöl busszal, gondolod hogy most gondok lennenek? Van webkamera rengeteg a neten amiken az andorrai utviszonyokat figyelheted. Eleg jok az utak. Meg aztan nem olyan veszes a forgalom
http://andorramania.com/andorrawebcams/andorramania.php

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 18:39   
2006-12-13 09:00, bobo.2006:

Jelentem, már voltam. Az út és a szakadékok, vagyis izé, a panoráma gyönyörű. Már, amit látni lehetett
Viszont! Az időjárás ... hm ... ha útrakelsz, készülj felj minden téli "eshetőségre". Nekünk szerencsénk volt. Mert a hó és a köd megengedte, hogy Andorra la Vellaban autóval "landoljunk"!
(Szintén decemberben.)

csszl41  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 17:29   
http://s2.images.www.tvn.hu/2006/12/21/17/28/www.tvn.hu_6e85b8693392122462ad4acc4d7a18d4.jpg

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-13 09:00   
Volt-e valaki mar telen autoval Andorraban?
Spanyolorszag felol a Pireneusokon keresztul?
A szatellitkepeken vegigneztem az utat, tulajdonkeppen nem annyira veszes. De a szatellitkepeken nem latszanak az emelkedok, lejtok

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-27 11:24   
2006-11-27 11:12, Lepu:
Ha járnának is, megmagyaráznák a jelenséget ... pl. én ott láttam először életemben albino négert ... a "francok" kihoznák ebből, hogy ...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-27 11:13   
2006-11-27 05:56, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Lapu, az osztrákok szerint a Balkán Bécsnél kezdődik.
De vajon hol végződik?
-

Isztambul-Athén-Tirana tengelyt feltétlenül magába foglalja

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-27 11:12   
Ezek szerint a franciák még nem jártak párizs külvárosaiban

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-27 10:48   
Ilyen fiktív határok máshol is léteznek/léteztek. A franciák szerint pl. Afrika a spanyol-francia határnál kezdődik.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-27 05:56   
Kedves Lapu, az osztrákok szerint a Balkán Bécsnél kezdődik.
De vajon hol végződik?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-27 03:01   
2006-11-26 22:19, Valeria:
En ugy hallottam, hogy a Pireunosoknal, de mindegy.
-

Naja, a Balkán meg Budapestnél kezdődik.... (Bismarck. feltehetőleg ő is keverte Bukaresttel, mint a németek általában. bár ez nem biztos...)

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-26 22:19   
2006-11-25 12:27, Lepu:

-

En ugy hallottam, hogy a Pireunosoknal, de mindegy.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 18:37   
2006-11-25 17:44, Lepu:
Még hiányzik Moldávia meg Kazahsztán....

Azt bízd Boratra!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 17:44   
Románia mellett elmennek...
Még hiányzik Moldávia meg Kazahsztán....

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 16:10   
Ha már Europai unio akkor igy lesz igazan az ezekkel az orszagokkal.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 13:07   
Meg Jement.
Meg Irakot, Iránt, Pakisztánt, Indiát és Kínát is

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 13:05   
Továbbfejlesztettem bobo ötletét. Vegyük be a két Koreát is az EU-ba, biztosan kibékülnek

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 12:27   
Vándorolj ki Izraelbe, és terjeszd a gondolataidat. Lobbizzál egy kicsit az ötletért. Biztos sok követőre akadnál.
De azért ne felejtsük el, hogy Európa a boszporusznál véget ér

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó