2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Bobo talponállója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
 kurier  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-18 22:25   
2009-03-17 16:33, bobo.2006:

-

Kedves Bobo!

Hogy mit tanítottak hajszálpontosan úgy, a politikai szemináriumokon, azon nem akarok veled vitatkozni, te ezt biztosan jobban tudod, mivel én azon kevesek közé tartoztam, akik nem voltak hajlandóak politikai szemináriumokra járni. Volt is bajom belőle elég.
De a munkám miatt volt rálátásom dolgokra, ebben meg azért nem vitatkozom veled, mert (és nem bántani, főleg nem megbántani akarlak) nem tűnsz a témában felkészült vitapartnernek. Ebben az esetben pedig nem vitának van helye, hanem tanításnak, de arra meg nincs sem időm, sem energiám.
Megismétlem, nem akartalak megbántani, de nem szeretem, ha valaki viccre veszi azt, amit éveken át a legjobb tudásom szerint végeztem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-18 06:53   
Sólyom László köztársasági elnök nem tartja tiszteletben Románia alkotmányát. A magyar tisztségviselőket szívesen látják ugyan Romániában, de senki ne tegyen olyan nyilatkozatokat, amelyek ellentétesek a román alaptörvénnyel – nyilatkozta egy tévéinterjúban Traian Basescu román államfő.
1. Senki a világon nem nyilatkozhat Románia alaptörvénye ellen?
2. A világon mindenkinek tiszteletben kell tartania R. alkotmányát?
3. A felháborodást állitólag egyetlen szó váltotta ki: ÖNKORMÁNYZAT. Amit a román hatóságok úgy értettek, hogy AUTONÓMIA.
4. Ez nem paranoia?
Tegnap három román ismerősömmel vitatkoztam az autonómiáról. Mindhárman azt állították, az autonómia eszméje teljesen idegen a román gondolkodástól. Azt válaszoltam, hogy nem hiszem, mert nagyon kedves lenne a románoknak az autonómia, ha nem a magyarok akarnák, hanem a romák. Nevettek, s azt válaszolták, igazam van.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-17 23:45   
2009-03-17 16:33, bobo.2006:
-
Kedves Bobó,

mintha Te kicsit radikális lennél, és ez korántsem diplomatikus.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-17 16:33   
2009-03-15 19:16, kurier:
-
Mondhatnám, szent és sérthetetlen!
Aki megsérti, az az adott állam minden polgárát megsérti
-

En biztos vagyok benne, hogy ezt egy politikai szeminariumon hajszalpontosan igy tanitjak!

Ugy emlekszem volt mar arra is pelda, hogy Erdely elcsatolasat es Ro megalakitasat a roman fonokseg a magyar politikusokkal egyutt unnepelte, kez a kezben, a magyar adofizetok koltsegere Budapesten.

Akkor is volt a magyaroknak gondolom allamelnoke, nem hallottam hogy kulonosebben megsertodott volna emiatt, pedig sokkal nagyobb "affront" volt a magyar polgaroknak, hataron innen es tul.

En azt mondom inkabb, hogy az allamelnoknek van a magyar adofizetok terhere egy stabja, aki azert kapja a fizeteset, hogy tobbek kozt az elnok utjait megszervezze. Ha ez nem tudjak megcsinalni, akkor nem mindenfele EU eloirasra, megallapodasra kell hivatkozni, hanem kirugni ezeket a kadereket es keresni olyan embereket, akik el tudjak vegezni ezt a feladatot.

"Bizony, igy van ez.."

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-17 04:59   
Kedves Tihi, regáti román a történelmi Valahia (akkori magyar nevén Oláhország)lakosa. Vagyis a jelenlegi Dél-Romániáé.
Kedves Lepu, szerinted a temesvári román még mutatóban sem lát magyart. Nem bizony, ha vak. Különben a Bánság tele van magyarokkal.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-16 21:11   
Ki egy regáti román?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-16 12:59   
2009-03-16 10:25, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Lepu, valószínűleg baj van a képzelőerőmmel, mert sehol sem látom az összefüggést az ügy és a te bejegyzésed között.
-

A meglepödésed tárgyán nem kell meglepödni. Az egyik része így, a másik úgy. Oszd meg, és uralkodj. Ha két alternativa van, akkor a tömeg egy része az egyiket, a másik meg a másikat fogja követni. A román ifjúság nem feltétlenül nacionalista, és a temesvári román jobban utálja a regáti románt, mint a magyart, csupán azért, mert magyart még mutatóban sem lát, míg regátiakkal tele van a környezete. Mondjuk én kint csak akadémikus románokkal dolgozok együtt, szóval nem mérvadóak a köznépre, de a gyülöleti listájuk sorrendje a cigány, regáti román, és aztán jön a magyar. A németeket nem merik a listára tenni itt Németországban.

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-16 10:51   
"Ünnepi" tudósítás Bp.-ről:

(2009. márc. 15.)
Hármas rendőri kordon mögött szónokolt tegnap Bp. főpolgármestere, Demszky! (Ő még legalább ki mer állni!)
Ilyet én még (hosszú!) életemben nem láttam!
Most akkor diktatúrából jöttünk vagy megyünk/mentünk?
A sok ezer rendőrnek pedig mindössze annyi lenne a dolga, hogy a néhány balhézót (vagy provokátort!?) kiemelje az ünneplő tömegből!
Illetve már tömeg sincs! Üres, lezárt tereken "ünnepelnek" egymagukban az ország "vezetői".
Szegény Petőfi, forog a sírjában!

Alább, emlékeztetőül a 20 évvel ezelőtti (1989) március 15!

Százezres ünneplő tömeg az utcákon. Kevés és udvarias rendőr - kokárdával!
Ahogy a SZER tudósítója írja: "Legkésőbb ma be kellett látnia mindenkinek, ha a rendőrök nem provokáltak volna tüntetések alatt az elmúlt esztendőkben, mindegyik békés lett volna."

Az ellenzéki felvonulók között ott volt Mark Palmer amerikai nagykövet...(hm!? - zl)

Forrás:
http://www.osaarchivum.org/index.php?option=com_content&view=article&id=88&Itemid=190&lang=hu

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-16 10:25   
Kedves Lepu, valószínűleg baj van a képzelőerőmmel, mert sehol sem látom az összefüggést az ügy és a te bejegyzésed között.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-16 10:02   
Divide et impera.
Nem kell meglepödni. Valakit közülük mindig követni fognak.

Lenin haldoklik, Sztálin az ágy mellett:
- Te Sztálin elvtárs, én nem vagyok biztos benne, hogy követni fognak téged az emberek.
- Ne aggódj Lenin elvtárs, követni fognak
- De mi lesz ha mégsem?
- Akkor téged fognak követni...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-16 04:27   
Hát igen, Kuriernak igaza van.
Még néhány szót az esetről.
A jelek szerint maga a román államelnök és a miniszterelnök döntöttek Sólyom-ügyben. Persze senki sem vállalja.
Tegnap mindketten köszöntöttek bennünket, romániai magyarokat. Basescunak eszébe jutott a közelgő elnökválasztás, és még azt is megengedte magának, hogy kijelentse: a romániai magyarok joggal büszkék a magyarságukra.
Meglepődtem: a román sajtó egy része kikelt magából amiatt, amit a hatóságok Sólyom Lászlóval tettek.

kurier  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-15 19:16   
Aki ismeri a diplomáciai protokoll szabályait (bocs, de aki eddig ebben a témában megszólalt itt, azok írásaik alapján sosem hallottak ilyenről), az tudja: egy állam elnöke, azaz a legmagasabb állami pozíciót betöltő személy, amíg államelnök, nem személyként kezelendő, hanem az adott állam egyszemélyi, legmagasabb szintű képviselőjének.
Mondhatnám, szent és sérthetetlen!
Aki megsérti, az az adott állam minden polgárát megsérti (politikai, vallási stb. hovatartozás nélkül).
Ez a legdurvább cselekedet, amit egyik állam a másik ellen tehet! Az EU ide vonatkozó szabálya amúgy is kimondja, ha az adott országban jelentős számú kisebbség él, az anyaország vezetőinek (állam- és kormányfő) mindenkor joga van meglátogatni a kisebbséget.
Románia, mint EU tagállam, ezt az alapvető szabályt sértette meg.
Arról nem beszélve, hogy diplomáciai és testőri védettsége miatt egy állam elnökének látogatását előre be kell jelenteni a fogadó ország külügyminisztériumán keresztül. Ez azért fontos, mert a fogadó ország hatóságai felelnek az elnök biztonságáért a légtérbe való belépéstől (repülő), vagy a határátlépéstől. A nemzetközi egyezmények pontosan rögzítik, milyen szintű, rendű, rangú embernek kell fogadnia, kell-e útzár, egyéb biztosítás (pl: bombakeresés, stb.) Egy államelnök repülővel történő érkezése esetén légtérzárlatot kell elrendelni érkezés előtt és érkezés után, jellemzően 100 km-es körkörös távolságban.
A látogatás percre pontosan kell bonyolódjon egészen addig, míg az elnök el nem hagyja a fogadó ország légterét, illetve kijelölt államhatárát ÉS(!) át nem adták az őrzést és kísérést a következő (esetünkben a hazai) szolgálatoknak.

Ezeket csak azért írtam, hogy megnyugodjanak a kedélyek. Érteni meg egy kicsit értek hozzá, mivel éveken át kiemelt fontosságú légiszállításokat bonyolítottam (régi navén: kormánygép)

Üdv mindenkinek!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-15 19:14   
2009-03-15 18:23, hunor:

Mert autóval gyorsabb volt

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-15 18:23   
Ha menetrend szerinti járattal utazott volna, akkor nehezen tehetne kötelezettségeinek eleget március 15. alkalmából.

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-15 17:43   
2009-03-15 17:23, Lepu:

Ki a fene akarná eltenni láb alól? És miért pont a repülögépen? Tiszta paranoia.
Egyébként, akit meg akarnak ölni, azt meg is ölik előbb-utóbb.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-15 17:23   
Na, de most képzeld el, ha a szokásos módon akarják eltenni láb alól. Ha az Isten azt akarta volna, hogy az ember repüljön, akkor szárnyakat adott volna, mondja a maffiózó miközbe lezuhan a repülö. Nem kell a sok ártatlan melós is meghaljon ezért. Utazzanak csak különgéppel. Ott is kár a pilótáért, de hát ez van...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-15 16:57   
2009-03-15 04:39, Ferencz Zsuzsanna:

Az országelnök is emberből van, nem tudom, miért kellene katonai különgépen utaznia, vagy miért ne mutathatná fel az útlevelét a határon, mint bárki más. Már ha van neki. Hallottunk már olyanról is, aki nem vitte magával, volt is cirkusz belőle

Leszokhatnánk már arról, hogy Istenként nézzünk ezekre az ingatag pozíciójú, valamelyik párt által rángatott marionettbábukra. Igenis mutassa meg az útlevelét, és uram bocsá', utazhatna a rendes repülőjáraton is. Válság van, tessék spórolni!
De hát ez csak az én józan (józan?) paraszti véleményem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-15 04:39   
Kedves Frédi, ismerem a bukaresti román értelmiség krémjét. Sokszor, és sokat beszélgettem velük, olvasom a cikkeiket. Elmondhatom: összesen hármat találtam, aki nem szörnyű nacionalista a felszín alatt. Igaz, a fiatal nemzedéket nemigen ismerem személyesen, így hát bízhatok abban, hogy okosabb.
Kedves Poe, az illető (akit emlegetsz) képviselő, nem pedig országelnök.
Kedves Bobó, azt hiszem, igazad van.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-14 19:49   
Csak részben tartozik ide, de azért megírom. Egyszer az egyik jónevű erdélyi magyar szervezet egyik vezető egyéniségével beszélgettem. Valahogy szóba jött egy közös román ismerősünk. Mondom neki: - Te János* ez a Popescu* egy egészen rendes ember. Némi habozás után jött a válasz: - Igen, öt percig rendes, azután román.

*Nevek megváltoztatva

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-14 18:00   
2009-03-14 09:55, Ferencz Zsuzsanna:
-
magyarországi politikusok teljesen hiába ülnek le román politikusokkal tárgyalni
-

Persze az is lehet, kedves Zsuzsa, hogy a magyar politikusok kiszamithatoak, gyengek mint a harmat, a romanok konnyeden tudjak oket manipulalni, kedvuk szerint.

Nem ezen a heten jelentett csodot es kert Romania 20 milliard eurot az EU-tol? Mi sem egyszerubb, mint egy jo kis poltikai cirkuszt rendezni a roman nepnek, nehogy nekialljanak feszegetni a kerdest, hogy hova lett, amit finanszirozni kell...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-14 16:12   
2009-03-14 15:12, Ferencz Zsuzsanna:

Kedves Zsuzsa

A határt nem zárták le, hiszen S.L most is Erdélyben van.
Hadd említsek egy példát neked: nemrégiben egy holland politikus, parlamenti tag, a hírhedt Wilders (aki a Fitna filmet csinálta), miniszteri meghívásra Angliába akart menni, ahol a Lordok Házában tartott volna beszédet. Nemkívánatos elemnek nyilvánították, felszólították, hogy maradjon távol. Ekkor magánemberként akart beutazni, de a repülőtéren nem engedték ki a tranzitból, vissza kellett térnie Hollandiába. Anglia és Hollandia két baráti európai ország.
Röviddel később meghívást kapott az Egyesült Államokba, ahol bemutatta a filmjét. Semmilyen atrocitás nem érte, rendbontás sem volt.
cikk 1
cikk 2

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-14 15:12   
Kedves Poe, a diplomáciát és a hazudozást nemigen jó összetéveszteni. Ebben a mostani esetben (és még ezer másikban) az történik, hogy a románok lehazudják a csillagot az égről.
Emellett Románia az EU tagja, akárcsak Magyarország. Tehát a határok nyitottak. Nincs joga lezárni a határt S.L. előtt.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-14 14:27   
2009-03-14 09:55, Ferencz Zsuzsanna:

Nem is fogják megtanulni, ha nem hagyjuk őket, ha mindig csak a helyi magyarokat keresik fel. Szerintem igenis kell tárgyalni, egyszer, ötször, tízszer, ha kell, százszor is! Azt sem hiszem el, hogy minden román gazember, vagy minden román politikus vad nacionalista. Vad magyarok is vannak, azokat sem minden magyar szereti.

A diplomácia és a diplomatikus szó ikertestvérek, és a nemzetközi politikában még mindig jelentenek valamit, ha a belpolitikában már kivesztek is.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-14 12:07   
Igen Zsuzsa, a balkáni módszert sajnos nem tanulták meg a magyar politikusok és azt sem képesek felfogni, hogy eredményes, hiszen a nyugatnak sokkal kényelmesebb nemzeti államokban gondolkodni és adminisztrálni. Így aztán csodálkoznak azon, hogy az "olaj a tűzre" taktikát nem nézik jó szemmel nyugaton, és nagyon remélem, hogy az értelmesebb székelyek sem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-14 09:55   
Kedves Poe, milyen érdemi haszonra gondolsz?
Szerintem nyilvánvaló, hogy egy ilyen látogatásnak csakis érzelmi oka és hatása lehet.
Emellett, meg kell mondanom, a magyarországi politikusok teljesen hiába ülnek le román politikusokkal tárgyalni, mivel fogalmuk sincs erről a balkáni stílusról, amely émelyítő, viszont eredményes.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-14 09:05   
2009-03-14 04:26, Ferencz Zsuzsanna:

Nem vagyok kisebbségi magyar - nem lehet mindenki az - de éltem kisebbségi magyarként 15 évig a Vajdaságban. Most pedig nagyon kicsi kisebbség vagyok Hollandiában.
Sólyom László szerintem jelen esetben státuszszimbólum, körül lehet hordozni, mint a szent jobbot, de ettől nem változik semmi sem. Nem lesz autonómia, nem lesz olcsóbb kenyér, nem lesz több magyar iskola.
Én azt tapasztaltam, hogy minden látogatás, amit magyar politikus meghívás nélkül tett az elszakított területek valamelyikén, csak a kedélyeket szította, érdemi döntések ilyen magánjellegű látogatásokon nem szoktak születni. Puszta demonstrációk, viszont utána hónapokig van téma, hová ment el, kikhez nem és miért, mit mondott, de főleg mit nem. Kicsit olyan ez nekem, mint a nőnap, 364 nap mosogatás után 1 csokor virág.

Viszont ez a jeles nap, mint látom, kiváló alkalom a másik félben a rettegésig fokozódó félelem szítására és diplomáciai bonyodalmakra.
Tán ha egy héttel korábban vagy későbben menne látogatóba, nagyobb haszna lenne. Valami érdemi haszonra gondolok persze.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-14 06:18   
Meghallgattam a reggeli híreket.Teljesen világos: a románok - régi, jól bevált receptjük szerint- megint a nacionalista kártyával akarják "megoldani" a gazdasági válságot.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-14 04:26   
A Sólyom László ügy tovább gyűrűzik.Megjelentek a manipulációra jellemző ködösítések,egymásnak ellentmondó információk.
Nem tudni, ki a felelős román részről. Annyi világos: az elnöki repülőgép nem kapott engedélyt arra, hogy márc.15.-én leszálljon Marosvásárhely röpterén.Igyhát S.L.kocsival érkezik, márc.14.-én. Emiatt mi márc.14.-én ünnepeljük március 15.-ét.
Kedves Poe, az alábbi bejegyzésed azt bizonyítja: nem vagy kisebbségi magyar.T.k. egy kisebbségi magyarnak többet jelent S.L., mint egy többségi magyarnak.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-12 18:11   
Tulajdonképpen nem márc. 15.- én kell Erdélybe menni, hanem a bécsi döntés évfordulóját kellene ott ünnepelni. Érdemes lenne megpróbálni, lehet legközelebb maguk a románok hívják meg márc. 15-re.
Amúgy a gazdasági nyomorban mindig terjed a nacionalizmus. Illetve helyesebben: központilag szítják.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-12 17:45   
2009-03-12 06:12, Ferencz Zsuzsanna:

Ez a dolog a Vajdaságban kezdődött, a szerb elnöknek nem tetszett, hogy Sólyom a vajdasági magyarokkal akart ünnepelni. Erre Laci bácsi lerövidítette 3 naposra tervezett látogatását pár órára. A szerb elnök elégedett volt, a vajdasági magyarok viszont megsértődtek, és közölték, nélküle fognak ünnepelni.
Lehet, megköveztek, de mi a fenének kellene neki haknizni? Nem kabarészínész. Március 15-e nem tőle lesz ünnep.
Ide se jön, de nem estem rajta kétségbe

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó