2020. január 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Bobo talponállója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
 bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-24 20:46   
Azert nem ilyen rossz a helyzet. Stockholmban a hoteltol nem messze lattuk az Ostermalms Saluhal-ban, ahol majd minden masodik , harmadik standon Pick szalamit arultak, bizonyos hogy eredeti volt... Egyebkent a hotelben a reggelinel tobbfele kolbasz volt es kifogastalan minosegben, nekem legalabbis izlett! Nekunk ugyan szokatlan volt a 2-4 felekeppen elkeszitett hering reggelire. Mi meg ettunk is belole, ezzel szemben a sved vendegek nem nagyon kapkodtak erte. A legjobb a kalmari hotel volt, ahol reggelire egy nagy tal hideg kivalo roast beef-t szolgaltak fel, amit a svedek messze elkerultek. Viszont es alaposan gondoskodtam a fogyasrol, hogy lassak a konyhaban, itt van forgalom. A svedek egyebkent mind ezeket a konnyu , kaloriaszegeny eteleket komaltak alig mertek a tanyerra tenni valamit. En meg finom sult szalonnakat, sult krumplival, ne dolgozzannak a konyhaba hiaba. Csak a pezsgo hianyzott hozza, pedig jol esett volna. De semmi, csak tea,kave meg narancsle volt. Ha ujra megyunk, egy-ket lada pezsgot feltetlen viszek magammal. Ilyen jo kajakhoz kell a kiserozene is. A vendeglok is kivaloak, konnyeden talaltunk magunknak megfelelo ennivalot, az arak meg olcsobbak is mint nalunk. Az italarak tenyleg huzosak egy kicsit, olyan 10 euro korul van a sor literje, nalunk meg 1,40-1,50 a boltban es a duplaja a vendeglokban. De mivel a stockholmi etelarak nem nagyok, elmegy mellette. Viszont a svedeket ott verik at, hogy az alkoholmentes italok, uditok is nagyon dragak, ezert estenkent nem nagyon lattam, hogy csaladok ulnenek gyerekkel a forgalmas helyeken. Erdekes modon, nekem ugy tunt, hogy a McDonaldsba is inkabb a felnottek jarnak, de lehet hogy csak olyan idoszakban mentunk.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-24 14:02   
Öszinten megmondom fogalmam sincs. Lehet hogy az a langos "majdnem", habar en nem hiszem mert kostoltam sved "magyar gulyast", meg sved " kolbaszt" nagyon tavol all attol amit mi eszunk. A kolbaszt azert irtam idezöjelben, mert igy all a neve a csomagolason. Mennyire örultunk mikor elöször meglattuk, gyorsan megvasaroltuk, hazavittuk, megkostoltuk, es nagyon kar, hogy nem fenykepeztuk le egymast. Jokat röhögnenk még ma is azokon a képeken. Apropo milyen volt az eledel itt? Meglehetett enni. Mi mar megszoktuk es szerintunk nagyon fincsi.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-24 12:56   
Lattunk "langos" feliratu bodekat Stockholmban. Ez a magyar langost takarja, vagy csak egy nev?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-23 22:14   
Erdekes a ferjemnek is ez a velemenye

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-23 17:14   
Most mar mi is ismerjuk ezeket a muhelyeket.Sot belulrol is,mert meg lehet nezni is, hogy hogyan gyartjak ezeket az uvegeket, valamint mindenutt kiallitas is van a legjobb darabokbol. Viszont az asszonyokkal amennyire lehet, el kell kerulni az arusito helyeket,mert igen draga mulatsag lesz a latogatas!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-23 14:32   
Az uvegmuveszetnek regi hagyomanya van itt, es tenyleg gyönyöruek. Csak nehany nagyobb nev: orrefors, Kosta Boda, Reijmyre. Småland delkeleti megyeben rengeteg uvegfuvomuhely van.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-22 16:18   
Ahogy elmentunk Stockholmbol, a biciklik is lekerultek a napirendrol! Autobol kifele nezve mas latoszoge van a dolgoknak. Jol bevasaroltunk viszont az uvegekbol, nem is gondoltam volna, hogy a svedek ilyen jok ebben.
Eddig ilyesmink nem nagyon volt, most mar van. Kulonosen az a kombinacio,hogy alulrol megvilagitjak az uveget,meg extran kiemeli a disztargyat. Az egyetlen uveget az Ikeabol vettuk, de most hogy a komolyabb dolgaink vannak, ki is dobtuk rogton.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-22 15:06   
Talan amiatt van ez igy, mert eleg sok s bicikliut es ott aranylag biztonsagos a közlekedes. Nem akarom en vedeni a biciklizöket, mond meg a kislanyodnak, hogy igaza van, mert statisztika szerint csucson vannak a biciklis balesetek, habar azt hiszem nehany eve csökkent. Majd utannanezek.
Itt a 2005-ös kimutatas szerint 38 halalos baleset volt, amiböl csak kettö volt Stockhomban, szerintem ez nem rossz szam.
http://www.sika-institute.se/Doclib/2006/vagtrafiksskador_2005.xls#'Tabell 2'!A1

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-22 12:26   
Egy turista par nap alatt, nagyon szuk betekintest a mindennapi eletben es foleg nem tudja megitelni. Az utakon mindenesetre paradicsomi allapotok uralkodnak. Amiben viszont lesujto a helyzet, az a stockholmi biciklistak. A kislanyomban egy vilag omlott ossze, mindent amit az ovoda ota tanult, leomlott benne. Senki nem visel bukosisakot, a biciklik muszaki felszereltsege minimalis, sorolta nekem,hogy a mi eloirasaink szerint mi minden hianyzik a biciklikrol, ami nelkul egy kisfiu es kislany meg az udvaron sem biciklizhet. De szerencsere talakoztunk egy sved biciklistaval a harom nap alatt, aki szabalyszeruen volt felszerelve, ezzel vegre valamelyest pedagogiailag ellenpeldat tudtam felhozni,mert marteljesen ketsegbe estem

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-22 11:58   
Kedves Bobo örulök hogy jol ereztetek magatokat es szerinted nyugalom van itt mert mi nagyon stresszesnek tartjuk itt az eletet Igaz minden relativ

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-22 09:42   
Nagyon kellemes kirandulas volt, koszi a segitseget az elokeszitesben. A benzin az elejen Malmo Goteborg kornyeken meg 12,50 volt
a vege fele mar 12 alatt tankoltunk. A vezetes tenyleg udules a mi viszonyainkhoz kepest. A varosokban mindenutt szabad parkolohelyek a latnivalok kornyeken, egyaltalan semmi problema. A szallodakkal sem volt gond, sehol nem kellett magyarazkodni. Stockholmban nem autoztunk csak gyalogoltunk, gyalog is kenyelmesen elertunk mindent. Nehez volt visszazokkenni nemetben ujra az idegbeteg autosokhoz es az agressziv stilushoz.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-22 08:49   
Meselj Bobo!
Annyira rossz volt erre? Nem volt jo idö amit kifogtatok

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-22 00:11   
Ahogy itt vegigneztem a levelezest, egyre tobbszor fennakad a szemem azon, hogy a nyugat cserbenhagyta a magyar forradalmat (???)
Elmagyarazna nekem valaki, hogy szerinte mi mindent kellett volna tenni a Nyugatnak, hogy 1956 ne vegzodjon ugy,ahogy vegzodott es ne hagyjak cserben a magyarokat ?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 00:30   
2006-07-17 20:14, bobo.2003:
-
Ez egy hoax.

-

Ahan. Kaptam egy jo elemzest rola, ime:
http://urbanlegends.freeblog.hu/archives/2005_Mar_urbanlegends.htm#511748

Amugy erdekes belenezni alaposabban, a honlapon sok erdekes iras talalhato:
http://www.urbanlegends.hu/

Hunor

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-26 12:46   
A libanoni haboru kapcsan:
http://www.hetek.hu/node/3863

Nemetorszagban is hallottam egy norol, aki ugyanigy volt. A vilag mas reszere is menekitettek terhes asszonyokat?

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-22 12:06   
>>>Az 1956-os Magyar Forradalom idején az Egyesült Nemzetek Szervezetének nem volt lehetősége támogatni a magyar nemzet szabadságharcát. A körülmények megváltoztak.
Az ENSZ-nek most lehetősége nyílik arra, hogy jóvátegye az akkori közömbösségét.

Errol jut eszembe, hogy az ENSZ 1956-ban legalabb akkora tamogatast tudott volna nyujtani, mint most Libanonnak az izraeliek ellen. Most sem kozombosek egyebkent Libanonnal szemben, csak eppen konkret segitseget nem tudnak adni...

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-21 15:00   
Azert biztos lenne nehany aki pozitivan szavazna, de eddig meg elmeletileg sem fognak eljutni. Ugyanugy ahogy a deltiroliak elleneztek az Ausztriahoz valo csatlakozasrol a nepszavazast. Sot ha jol emlekszem Mitterand idejeben volt meg, hogy Korzikanak felajanlottak fuggetlenseget, annak minden konzekvenciajaval. De ott is csak olyan NDK-s modon szerettek volna megoldani, hogy az ami jo az maradjon, ami rossz, azt meg oldja meg mas. Csak ez sehol se mukodik.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-20 23:56   
Prof. Ludwig von Lang elfelejtett megemlíteni, hogy milyen jogon kérnék vissza pl. Erdélyt. Nem föltétlenül Magyarország része, ill. tulajdona. Meg elfelejtette megkérdezni az erdélyieket, hogy szeretnék-e ugyenezt.

Csak mondom, mert igencsak kérdéses. Per pillanat nem sok erdélyi szaladna a szavazófülkébe, ha Magyarországhoz kellene csatlakozni.

Félre a viccel: az EU-n belül csakis régiók, kultúrák érvényesülhetnek és nem határok. Ezért a jó Prof. már rég lemaradt, ill. leragadt a revizionista eszmék mellett, amelyeket ma már majd' egy magyar sem akar.

P. S. Tudom, hogy a prof. nem létezik. De a duma olyan ismerös.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-20 22:51   
Erdekes modon az en szuleim sem emlekeztek ra, hogy hogy es mint volt, pedig ok 15/16 evesek voltak mar. Mindkettojuknek szinten nagyon konkret emlekeik voltak az oroszok bevonulasara, a bombazasokra, elotte viszont csak szeletekre. Foleg a kuzdelmes eletre, nyomorusagra, szegenysegre. a Rakosi korszakrol aztan annal tobbet, aztan a 60-as evekre mar en is emlekszem vissza.

Trianon propagandaszempontbol nagyon kedvezo volt a Horthy rendszernek, mert erre ra tudtak mindent kenni, es akarmilyen magatehetetlenek voltak ezzel ideig-oraig kihuztak. Ezert mondtam,hogy az ez a trianoni vegelszamolas tulajdonkeppen csak szelsojobboldali szellemisegu,mivel csak a nemzeti megalaztatas felsorolasara osszpontosit, de nem sorolja es hatarolja be sem terben sem idoben. A leggyengebb pontja, hogy a Horthy rendszertol fuggetleniti, nem jelenteti meg gazdasagi ,tarsadalmi kovetkezmenyeit. Igy aztan, ha elpattintottak valamit a ket vh kozott, siman rafogtak trianonra, ami lenyegesen konnyebb volt, mint a problemat feltarni es megoldast keresni...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-20 14:08   
2006-07-20 09:07, bobo.2003:
-

A Marshall-terv gazdasági értelemben egy kezdést jelentett, de tiszta politikai döntés volt. Célja volt, úgy vélem, az orosz behatás ellensúlyozása Európában.

A háború elötti idökre nincs semmi emlékeim, 38-as vagyok. Homályosan emlékszek Budapest bombázására és a front átvonulására, a pincei életre, az oroszok bejövetelére.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-20 09:07   
2006-07-18 18:53, Tihi:

>>1947-ben kezdödött a Marshall-terv

A 2. vh utani europai fejlodesnek ez talan gazdasagi alapot teremtett, de nem szoktak az EU kifejlodesehez szamitani. Inkabb a 2. vh lezarasahoz es az ezt koveto ujjaepiteshez.

Egyebkent Te meg emlekszel a Horthy rendszerre, vagy vannak-e konkret emlekeid a haboru elotti korszakbol ?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-19 22:54   
2006-07-19 11:45, bobo.2003:
-

Igazad van, még sok teendö van. Sajnos a politikusok bürokratikus nyelve nem éri el a népet, a nép csak a legközelebbi személyes dolgokkal foglakozik. A Te és én, esetleg egy-két MON-tag feladata, hogy elmagyarázza ismeröseiknek, ha lehet egy nyilatkozó fórumon, hogy miröl van szó.

A francia és holland népszavazáson a nép a társadalom belpolitikai feszültségekre tekintve szavazott, nem az EU alkotmányról. Az elégetlenek egy népszavazásnál mindent elleneznek, olyan minden hogy miröl van szó!

SOM érdekes adatokat adott be "Happy Planet Index" hozzászólásán, ami után a világban az EU tagok között Finland a legelégedetlenebb a sorsával. A ranglista így néz ki:

USA 149
Finland 122
Hungary 120
Romania 119
Sweden 118
Denmark 98
Germany 80
Vanuatu 1
Colombia 2

Nincs más ajánlatom, hogy folytassuk a felvilágositást, hogy miröl van szó.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-19 11:45   
>> A mai EU egy gazdasági egyesülés kikapcsolva a nacionalizmus veszélyes elemeit.

Azert nem lehetunk mindennel elegedettek sem, az EU nem "gyozott" meg, legalabbis a polgarok szivet nem tudta maradektalanul megnyerni. Gondolok az alkotmany elutasitasara. Ezzel arra akarok utalni, hogy a mult sotet arnyaitol talan mar sikerult megszabadulni, de meg rengeteg a teendo, amit el kell vegezni. Foleg a polgarokat kell megnyerni az EU-nak nem az allamokat es politikusaikat.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 22:08   
2006-07-18 12:40, fodorerika:
Persze hogy értelek, Kedves!
De most képzeld el, ha a német nemzet is feladta volna a reményt, beletörödött volna a szétszakításba, akkor az NDK-ban még ma is csak álmodnának a szabadságról.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 19:27   
Igazad van Tihi a múltból lehet tanulni, és kellene is!Sajons nem mindenki alkalmas rá és ez itt a baj!

Számomra Trianon fájdalmas "eredmény" a Magyar történelemböl, na de ha most az 1500- as években élnénk akkor most biztos amiatt panaszkodnánk, hogy mi nem akarunk a Törökökböl többet.
Az ember sajnos nem tudja megválasztani, hogy melyik korban él, de az országot szerencsére igen!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 18:53   
2006-07-18 08:58, fodorerika:
-
2006-07-17 22:04, Tihi:

"Nem értem továbbá azt sem mi értelme a múlton rágódni."

A multról esetleg lehet valamit tanulni.
A trianoni megoldás nem sikerült és a második világháborúra vezetett. Jugoszlávia megalapítása a 90-es évek történte után a szerbek "trianonára" vezetett. A második világháború után más megoldást kerestek és találtak, ami legalább Európa nyugati részén sikerült.

1947-ben kezdödött a Marshall-terv, ezt követte 1951-ben az Európai Szén- és Acélközösség, ebböl fejlödött ki a mai EU az 1991-i Maastrichti szerzödéssel és késöbb kibövült a mai 25 tagállamra. A mai EU egy gazdasági egyesülés kikapcsolva a nacionalizmus veszélyes elemeit.

A trianont nehéz megérteni, esetleg magyarázni lehet, hogy mi hol mi történt.
Ugyanígy nehéz felfogni a "Jaltai döntést" Európa felosztására. Azóta sokat változott, a britek, franciák, hollandok, spanyolok, portugálok és az oroszok is elvesztették gyarmatait. Egy remény az, hogy ez tényleg a mult és nem jön vissza.

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 12:40   
2006-07-18 11:27, poe:
-
A kérdés csak az, hogy ki a fönök?

Ama, az az igazság, hogy én is sajnálom a helyzetet ami annak idején kialakult. Komolyan, nagyon. Tök ártatlan emberek feje felett döntöttek szerintem "kivülállók". DE önmagunk védelmében is el kell fogadnunk azt ami van, és ki kell hozni az szituációból a lehetö legjobbat. Sokkal többet ér ha az ember elöretekint, nem a múlton mélázik. Most akkor érted, hogy értem?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 12:37   
2006-07-17 23:06, melindalaczay:
-

Belátom, ügyetlen beleszólás volt. Módosítom és csak egy mondatot hagyok benne.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 11:27   
2006-07-18 11:23, amadeus:
ez is egyfajta elnyomás, ha a főnök nem enged fórumozni

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 11:23   
2006-07-18 11:14, poe:
Nem csak fizikai elnyomás van.

Én is így gondoltam, csak nincs idöm a munkahelyemröl bövebben kifejezni magam

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó