2020. április 08. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Bobo talponállója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-13 04:23   
Kedves Sakál tanító bácsi, köszönjük, hogy fel- és megvilágosított.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-13 03:51   

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-13 03:08   
2006-05-13 01:41, Schakal:
-
..Egyszerűen csak meglepett volt a sablonizált kioktató-mondatod: "nem tudtál mit kezdeni azzal a ténnyel, hogy..." De látom váltottál!

Ellenben, mostanra már helyénvaló lehet visszakérdezni: Nem erdélyiként miért agitálsz ennyire vehemensen egy sántitó jelenség mellett? Szükséged van rá? Érdeked?

Legyél "reális"

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-13 01:41   
2006-05-12 08:14, SOM:

Most aztán ennyiteknek kell megirja Schakal-barátunk a "nem tudtál mit kezdeni azzal a ténnyel, hogy..."-jait.

Fura emberi tulajdonságról adtál tanúbizonyságot. Az életben ezt úgy hívják, hogy intrigálsz. Vajon miért? Szükséged van rá? Érdeked?

Vajon miért kellene megírnom szerinted? Nagyjából kirajzolódik, hogy ha nem is akarják egyesek elfogadni, többé kevésbé tisztában vannak a ténnyel, hogy a jelenség létezik itt is, ott is, amott is.
Tudom, hogy szeretnél egy kis önigazolást – vajon miért, talán itt az érdek, amit kerestem fentebb -, de eddig sajnos ahogy elnézem, kevesen akarták az életben eltakarni a szemüket annyira, hogy ne vegyék tudomásul, van ilyen bicikli még ha nem is tetszik. Azt nem mondom, hogy örülni kell neki, de el kell tudni fogadni és ezentúl kicsit óvatosabban bánni olyan kijelentésekkel, hogy nem lehet, nincs. A kivételek nem csak erősíthetnek szabályokat, de meg is dönthetik őket.

Legyél "jó"!

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-13 01:27   
2006-05-11 12:03, Mary:

A kisebbségi lét és az emigrált magyarok ...

Ugye azzal azért tisztában vagy, hogy Ausztriában nem csak emigrált magyarok élnek akik nemrég még mindig kisebbségként voltak számontartva, csak pár éve lett a hivatalos név "népcsoportra" változtatva.
De érdemes lenne elgondolkodni azon, hogyan lesz az "almából" "körte", mert hasznos felismerést nyújtana a dolog! Ha azt a rengeteg energiát, amit arra pazarolunk, hogy mindenáron "almák" maradhassunk arra fordítanánk, hogy "körtévé" érjünk, akkor már réges-régen előbbre lennénk. Persze jó lenne tudni, hogy kinek jó, ha mi "almák" maradunk és miért?

Legyél "jó"!

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-13 01:10   
Kedves Mary!

nekem csak egy kérdésem lenne hozzád: milyen alapon adod a jó tanácsokat akár integrációról, akár asszimilációról? Hány évet éltél Erdélyben? És hogy sikerült túlélned, anélkül, hogy asszimilálódtál volna?

Egyet mondtál és három lett belőle.
Olyan alapon, hogy mindkettőt ismerem a gyakorlatból. Nem csak ausztriai viszonylatban.
Huzamosabb ideig nem éltem Erdélyben. Ez tény. Ettől függetlenül tisztába vagyok az állapotokkal - mert kikerülhetetlenül az utamba hozta az élet - és nem restellem az ok és okozat közötti összefüggéseket sem megkeresni, illetőleg nem takarom el a szemem tények elől, sőt, még az érdekeket is meglátom, azért kérdezősködök itt olyan buzgón utána.
Látom remekül a fejekbe lett ültetve az asszimiláció mumusa amely a lehetséges utat az integráció felé hivatott eltakarni. Kinek az érdeke ez?

Az Ausztriai példát ne hozd fel még egyszer, légy szíves, almát a körtével összehasonlítgatni nincs értelme.

Miből gondolod, hogy az egyik körte a másik alma. Mitől lett, lehet az egyik körte, a másik alma?

Legyél "jó"!

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-13 00:59   
2006-05-11 08:03, ubuge:
"Tudunk ilyen emberekről, semmi gond,..."

Ezzel megválaszoltad a feltett kérdést, lehet-e? Így van?

"... azt azonban ők is tudják, hogy, ha korzózni szeretnének például Vásárhely főterén, akkor nem valószínű, hogy tapssal fogadnák őket."

Kik? Mivel fogadnák őket? Mi értelme lenne?

"... még véletlenül se várd el, hogy egyetértsek az általad kierőszakolt "erdélyimagyar-románhazafi" képpel."

Miért gondolod azt, hogy elvárok annyi emberséget valakitől, hogy embertársait olyannak fogadja el, amilyenek?
Tudom, a keresztényi "felebaráti szeretet" alól is lehet önfelmentést lelni.

Legyél "jó"!

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 08:14   
Na végre, csakhogy megszólaltatok, kedveseim.
Miután én, hogy úgy mondjam, Zsuzsától átvettem a stafétát s vivtam harcomat a "Románia szerte vs. Ausztria"- "magyar-román hazafi" rögeszme ellen, addig ameddig zabos csikó nem lett belőlem; mégis jó olvasni hát a megsokasodott véleményeket most, ha kissé késve is.
Most aztán ennyiteknek kell megirja Schakal-barátunk a "nem tudtál mit kezdeni azzal a ténnyel, hogy..."-jait. Mert amit ő egyszer bevesz a fejébe.. !

Legyetek "reális".

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 14:04   
Az összehasonlitás valóban nem állja meg a helyét, de létezhet, sőt létezik is. Románt nem tudom, de jugoszlávval, szerbbel találkoztam eleget. Sok "lojális" magyar van, és ez akkor is igaz, ha nem tetszik nekünk. Elitélni lehet, utálni is, letagadni nem.
Még valami: az ütés, rúgás az ilyen hazafitól nekem mindig jobban fájt, mint a hatalomtól, vagy a másik nemzet tagjától.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 13:10   
2006-05-11 12:46, poe:

"Ami zavar, hogy minden téma ide vezet, mindenről AZ jut az eszünkbe, egy idő után ez egyfajta beszűkülést eredményez nem?"

Valóban azt eredményezne, ezért remélem, nem is fog minden téma ide kilyukadni. De a kérdés Shakal részéröl úgy hangzott, hogy létezik-e magyar nemzetiségü román hazafi és meg is próbálta alátámasztani, hogy ilyen létezhet, söt, semmi kivetnivaló nincsen benne, lásd pl. az ausztriai magyarokat. Ez például ellentmond minden tapasztalatomnak és ezért kellett a témát "helyrebillentsem", legalábbis ami saját látásmódomat illeti.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 12:46   
2006-05-11 12:03, Mary:

Ezt a részét értem, a passziv ellenállást magam is gyakoroltam, de sosem a saját érdekeim ellen. Ami zavar, hogy minden téma ide vezet, mindenről AZ jut az eszünkbe, egy idő után ez egyfajta beszűkülést eredményez nem?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 12:03   
Kedves poe, a válasz erre nagyon egyszerü: amíg egy ország nem tartja kötelességének a kisebbség védelmét, amíg eröszakkal asszimilálni akarja öket, amíg meghamisítja a történelmüket, addig nem fog sok hazafi kikerülni a kisebbség soraiból.

A román nyelv megtanulása nem esik az asszimilációs kritériumok közé, azt meg kell tanulni és a magyarok nagy része meg is tanulja. De aki azt hiszi, hogy a nyelv nem egy fegyver, amelyet fel lehet használni elnyomásra, az nagyon téved.

Különben az erdélyi magyar nem külföldre kerülve ébred rá arra, hogy nyelvet tanulni érdemes: a magyaron és románon kívül minden iskolában kötelezö két másik nyelv megtanulása. Én pl. franciát és angolt tanultam (plussz latin).

Az ubuge által említett események 1989 decemberében, ill. utána a maradék illúziókat is összetörték, ami a román-magyar szolidaritást illeti. Román hazafinak lenni az aktuális politikai helyzetben érdekkonfliktust eredményezne. Mert bármennyire igyekszik Románia az elvárható kritériumoknak eleget tenni, ami a kisebbségeket illeti, még mindig nagyon messze áll más államoktól. Ezért nem szerencsés az összehasonlítás a nyugati országokkal, mert a háttér és az adott helyzet teljesen különböznek.

A kisebbségi lét és az emigrált magyarok - nos ebböl egyik az alma, a másik a körte.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 11:01   
Bevallom, nem igazán értem ezt a nagy vihart.
Amikor tavaly Erdélyben jártam, azt tapasztaltam, hogy sok román tud, vagy megtanult magyarul. Azért egyik sem vallja magát magyarnak szerintem, nem asszimilálódott, nem degradálódott. Egyszerűen el akar adni valamit a csapatostul érkező magyar turistáknak, tehát érdekből beszél magyarul. Ha a magyarok megtanulnak románul, attól még nem válnak románná, nem asszimilálódnak, egyszerűen alkalmazkodnak a környezetük kihívásához. Ha el akarnak adni valamit (árut, szolgáltatást) a románoknak, akkor ismerniük kell a nyelvüket, különben be lesznek csapva és megérdemlik.
Érdekes, mihelyt külföldre kerül az erdélyi magyar, azonnal rájön, hogy nyelvtudás nélkül nem tud haladni. Tehát meg is tanul menten angolul, németül, svédül, franciául. Ezt nem tartja asszimilációnak.
Akkor hogy is van ez? Idegenben meg lehet maradni magyarnak 3-4 nyelv tudása mellett, Romániában nem?
Sokszor állok értetlenül az erdélyi komplexus előtt, pedig éltem kisebbségiként a Vajdaságban, az se volt jobb. Ma pedig sokkal rosszabb, mint Erdélyben.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 10:38   
2006-05-11 01:56, Schakal:

Kedves Schakal,

nekem csak egy kérdésem lenne hozzád: milyen alapon adod a jó tanácsokat akár integrációról, akár asszimilációról? Hány évet éltél Erdélyben? És hogy sikerült túlélned, anélkül, hogy asszimilálódtál volna?

Az Ausztriai példát ne hozd fel még egyszer, légy szíves, almát a körtével összehasonlítgatni nincs értelme.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 08:30   
Ubuge, sok minden létezik a világon, még zanzibári kétfejű borjú is, viszont mégis azt mondja a fáma, a borjúnak egy feje van...
Emlékszel a csíkszeredai görögre, aki magyar?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 08:03   
Schakal, igazad van, csakugyan létezik olyan erdélyi magyar, aki jó román hazafi. Az ilyen bizonyára jó néven veszi, ha képenverik azért, mert meg merészelt szólalni, azért, mert elődei elfoglalták az ősi földet, vagy csak azért mert létezik. Szerencsére a vizuális megjelölést pár évtizeddel ezelőtt már eljátszották, most már nem annyira érdekes.
Tudunk ilyen emberekről, semmi gond, azt azonban ők is tudják, hogy, ha korzózni szeretnének például Vásárhely főterén, akkor nem valószínű, hogy tapssal fogadnák őket.
Tőlem meg, aki végigélte a saját bőrén a '90 márciusi román hazafiság következményeit, még véletlenül se várd el, hogy egyetértsek az általad kierőszakolt "erdélyimagyar-románhazafi" képpel.

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 01:56   
2006-05-09 17:55, bobo.2003:
"ok szerintem feher foltok a statisztikaban,nehezen megtalalhatok es tetten erhetok"

Bizony, szerintem ez így igaz. De létezésükkel választ adnak arra a kérdésre, hogy lehetnek-e? Vannak. Ezt el kell fogadni. Ezzel nem ártanak nemzeti önbecsülésünknek, csak az egészséges realitások talajára helyezhetnek minket vissza az öntömjénezés bódulatából. Valami külső behatás mindig kell, hogy motivációként hasson, de erre szerintem nem az "érdek" a legmegfelelőbb szó. Az ok talán találóbb, de lehet, hogy van jobb is.
Mindezek mellett egyetértek veled. Az asszimiláció elkerülhető és el is kell kerülni. A varázsszó szerintem az integráció lenne. Ezzel ugyebár teljes átalakulás nem jár. Találkozok vele nap mint nap itt Ausztriában is, ahol a magyar népcsoport tagjai remekül beilleszkedtek és mégis megőrizték identitásukat. Azt tapasztaltam, hogy nem csak itt van így. Tehát nem a végletekben kell mindig gondolkodni, ha van olyan út, ami mindenki számára járható. Beilleszkedni, de az identitást megőrizni. Ez az a recept, amikor a kecske is megmarad meg a káposztát is megeszi valaki.

De feltenném a kérdést, kinek az érdeke az, hogy egyfajta beilleszkedés nehogy véletlenül végbemenjen? Mert ugye érdekből lehet ezt is gátolni. Fel lehet gyújtani minden provizórikus hidat és el lehet lökni minden kinyújtott kezet azért, hogy a mostani áldatlan állapot fenntartható legyen. Kinek jó ez? Megszenvedik-e azok ezt a helyzetet, akik erőszakkal fenntartják, fenntartatják velünk, vagy csak haszonélvezői valamiért? Érdekünk-e nekünk az ő érdekeiknek kiszolgálása, jó-e az, ha láncra fűzött medveként orrvérezve ropjuk nekik míg ők zsebrevágják a gázsit?

Legyél "jó"!

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 01:34   
Kedves Zsuzsa!

Őszintén, te azért szakítottad meg a beszélgetést, mert nem tudtál mit kezdeni azzal a ténnyel, hogy az elméletnek ellentmondott a gyakorlat. Megtaláltad a magad kibúvóját és magyarázatát (amit ügyesen és spontán elkereszteltél önmagadnak "okításnak") ahhoz, hogy ne kelljen szembesülni vele. Te dolgod, lelkem rajta. Nem kell látni a sámlit, legfeljebb megbotlunk benne. Megint, mint már annyiszor. Ez a tulajdonságunk tenne minket magyarrá mint nemzeti tulajdonság? A makacs nem látni akarásunk? Hm … ?

Legyél jó!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-10 09:01   
Számomra az "anyanyelvileg árva" kifejezés leginkább néhai Nagy Jóskát jelenti. Székely szülők gyermeke volt, Bukarestben született, a szülők kényelemből román bölcsődébe, oviba, iskolába adták (a magyar tanintézmény nagyon messze volt tőlük). Nem csoda tehát, hogy Jóska
alig-alig tudott magyarul. Nagyon tehetséges színdarabíró lett belőle, természetesen románul, Iosif Naghiu névvel. Nem vallotta románnak magát, magánemberként Nagy Jóska, íróként Iosif Naghiu névre hallgatott. S végül megtanult magyarul, de nem az édesanyjától, hanem a barátaitól s a magyar íróktól: sok könyvet lefordított románra.
Sajnos két-három évvel ezelőtt meghalt. A sírkövére a Iosif Naghiu név került.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-09 22:24   
Eszembe jutott meg egy tortenet arrol,hogy mi a szerepe a zaszlonak. Nalunk minden evben van egy kormenet a varosban,amin mi is resztveszunk. A katedralis mogott van egy kis zart ter es egy szuk utca az egyetlen lehetoseg ki es bejutni. Ezzel nincs is semmi problema ev kozben, de a kormenetkor ezen a kis teren tobb ezer ember szorul ossze,iszonyu ricsaj van es teljes kaosz. 8-10 fuvoszenekar probalgatja a hangszereit, senki nem tud semmit, a szervezok nem tudni, hogy merre vannak.Aztan egyszer csak a tomegbol elojon valaki fejhallgatoval , ramutat a zaszlora es azt mondja,indulas es ujra eltunik. A zaszlovivo meg neki a tomegnek. Abban a pillanatban az emberek felrehuzodnak es akadalytalanul vegig lehet haladni, es a csipet csapat pedig, anelkul hogy valaki szolna, nyomul a zaszlo utan. A felvonulasi utvonalon aztan szetnyilik az ek alakzat magatol es lehet masirozni. Jobbra elottunk meg egy rendor, ha meg kell allni int a zaszlosnak es megallunk. Ez abszolut mukodik, es mindenkinel. A rezesbandak is elol viszik a sajat zaszlojukat, a kulonbozo kozossegek,meg a nemzeti zaszlajukat.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-09 17:55   
2006-05-08 22:42, Schakal:
>>Romániában rajta kívül még vannak ilyen emberek, ezzel ugye nem általánosítottam, mert akkor azt állítottam volna, hogy az összes erdélyi magyar olyan mint ő.

Ebben azert minden misszionariusi igyekezet ellenere is van valami, ok szerintem feher foltok a statisztikaban,nehezen megtalalhatok es tetten erhetok. Valamilyen erdek motivalja oket, hogy asszimililalodjanak. Magyarbol romanba, vagy romanbol magyarba. Az hogy erdekbol, nem feltetlen pejorativan ertettem, de kulso behatas nelkul szerintem nem lehet asszimilalodni.

Ugyanakkor a beolvadas egy Europa politikailag nemkivanatos folyamat. Europaban a nepek unioja es nem egy europai nep a cel. Ennek sarkalatos pontja a kisebbsegek vedelme es a szabadsagjogok tiszteletben tartasa. Ez ugy nagyjabol az europai gondolat.

Neked is el kell fogadni viszont azt, hogy az altalad leirt jelenseg csak kivetel,aminek erositeni kell a szabalyt.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-09 14:31   
2006-05-09 04:15, Ferencz Zsuzsanna:

>>Más: az anyanyelvileg árva azt jelenti, hogy a mama nem beszélt hozzá magyarul, mert nemigen tudott.

No ez az,pont ezt akartam hallani. Mar eppen akartam kerni, hogy ezt a viragnyelvet forditsa mar le valaki koznapi magyarra. Igy en is ertem.

De ez felvet egy ujabb kerdest: Feltetezve, hogy anyja roman, apja magyar; roman kornyezetben el hogy vallhatja magat magyarnak? Meg foleg miert? Roman nyelven ir. Nem lehet ,hogy o megis inkabb roman ?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-09 08:58   
2006-05-09 04:15, Ferencz Zsuzsanna:
-
Más: az anyanyelvileg árva azt jelenti, hogy a mama nem beszélt hozzá magyarul, mert nemigen tudott.

Ja, tényleg. Látod, nem is gondoltam át ilyen értelemben.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-09 04:15   
Kedves Som,
én már régebben befejeztem a vitát "jó" Sakállal. Pontosan akkor, amikor rájöttem, hogy okítani akar, nem pedig valamit megérteni.
Más: az anyanyelvileg árva azt jelenti, hogy a mama nem beszélt hozzá magyarul, mert nemigen tudott.

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 22:42   
2006-05-08 22:25, SOM:

Kicsit pontosabban, hol van abban általánosítás, hogy Románia szerte nem ő az egyetlen fehér holló?
Romániában rajta kívül még vannak ilyen emberek, ezzel ugye nem általánosítottam, mert akkor azt állítottam volna, hogy az összes erdélyi magyar olyan mint ő. Ezt sehol sem mondtam, mert pontosan tudom, hogy nem így van.
Szóval akkor, ha van létező gyakorlati példa, akkor mi lehet arra a kérdésre a válasz, hogy lehet-e erdélyi magyar román hazafi? Csakis az, hogy ugyan ritka, de előfordulhat.
Ez az egy példa (is) az a talpalatnyi föld, ami elég egyfajta világkép megdöntéséhez (Madách után szabadon).
Ezt a talpalatnyi földet lehet nem észrevenni, gyorsan begubózni, és a megdőlt világképet tovább vizionálni, hiszen az önbecsapás mindenki szíve joga. Azért, mert csakis önmagának árthat vele.

Bocs, most látom, hogy azt írtam, sértegetettségeddel. Mea Culpa! Helyesen sértettségeddel lett volna. Elnézést kérek!

Legyél "jó"!

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 22:29   
Részemről ezt a vitát befejeztem.

Véleményem szerint ez a legcivilizáltabb módja egy vita-befejezés kinyilvánitásának.

-som-

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 22:25   
2006-05-08 22:13, Schakal:
-
Mivel te próbálsz sérteni azzal, hogy "zabos" lettem, igy a "Pont" után is van újabb Pont.

En a magyar nyelvben a leirt kijelentő mondatokat az abban foglaltatott kifejezések értelme szerint értelmezem, mindig. Tehát: "Románia szerte...." , az általánositás a javából. Nincs amiért bocsánatot kérnem. De nincs amit megköszönnöm sem.

........

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 22:13   
2006-05-08 21:54, SOM:

Jó, akkor az összes erdélyi magyart, hol vettem vele egy kalap alá, azaz hol általánosítottam szerinted?
Még mindig várom a választ. Hiába no, türelmem majdhogynem végtelen, a sértegetéssel pedig csak azt árulod el, hogy valahol elakadtál és most kicsit zabos vagy. Nincs miért. Beszélgetünk nem vívunk.
Szóval légyszíves vezesd le, hogy hol általánosítottam az általam említett illető kapcsán erdélyi magyarokra, vagy mond azt, hogy bocs, tévedtem, valamit félre értelmeztem. Ez az emberi civilizált elintézési módja a dolognak, nem az, amelyik irányba fordultál.

Legyél "jó"!

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 22:06   
Szia SOM!

Hol általánosítottam azzal, hogy Románia szerte nem ő az egyetlen "fehér holló"?
Sokáig éltek Romániában azelőtt, hogy Ausztriába jöttek volna – de ezt ugye leírtam, ha olvastad, akkor tudod, hogy mi a pálya -, így természetesen azokról az időkről is sokat beszélgettünk. Megtehettem, mert egy ideig közvetlen munkatársam is volt, ergo időnk volt, mint a tenger.
Szerinted az dúcolgatás, ha valakinek egy másik ember elismeréssel nyilatkozik, mert olyasmit hallott, olvasott az illetőtől, amit érdekesnek talált? Milyen furcsa! Hm … ?
A jelek szerint különös dolog lehet olyasmit látni, ha az egyik ember elismer egy másikat. Már meg el sem merem képzelni, hogy milyen lehet olyasmit látni, ha mondjuk valaki megköszön valamit.
Pedig egyfajta civilizált és kulturált emberi viselkedésforma alapja a dolog. Legalábbis szerintem. És mindezt ugye lehet önzetlenül is, de ez már kettes pálya, ennyire talán ne szaladjunk előre.
Szerintem ne legyen igazam, ha nincs. Nyitott vagyok minden érvelésre, amelyekkel tényeket lehet megcáfolni. Komoly rajongója vagyok az ilyen elméleteknek.

Az szép dolog, hogy vasfüggönyöket bontottunk hatalmas fogókkal, de vajon hányan ragaszkodnak a magukban felépített vasfüggönyeikhez és miért, meddig?

Tudom, hogy borzasztó dolog, mikor felborul a szekrény és kiborulnak a benne tárolt skatulyáink. Átéltem, de megérte felborítani. Inkább mint mesterségesen tákolt alátétekkel dúcolgatva óvni.

Legyél "jó"!

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 21:54   
2006-05-08 21:09, Schakal:
-
(...) amivel én téged mondjuk vele egy kalap alá vettelek volna?

Atyamária! Csak most látom mit irsz!! Engem vele egy kalap alá... (?) ...álljon csak meg a menet!!! --
Rád mostmár csakugyan egyetlen egy szót sem pazarlok. Csak a tökhülyék nem értik meg miért. Te biztosan megérted.

Legyél "jó" te is..

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó