2020. november 30. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Bobo talponállója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
 SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 21:39   
2006-05-08 21:28, Schakal:
-
Szia Bobe! (...)

Mi van Schakal, dúcolgatunk, dúcolgatunk...?

"jó" vagyok

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 21:34   
2006-05-08 21:09, Schakal:
-
"Románia szerte" nem egyenlő (!) "Ausztria fővárosával".

Kezd annyira kúszává válni az eredeti megkérdőjelezett romániai jelenség körüli "vita", hogy igy már kizárt dolog érdemben "vitázni" arról, akkor amikor már nem is tudjuk miről "vitázunk".

Legyen ám neked igazad; az okosabb enged alapon. Pont.

"jo" vagyok..

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 21:28   
Szia Bobe!

Lélekbeli kalapomat csak megemelni tudom előtted! Vajon melyikünknek mennyi élettapasztalatra lesz szüksége ahhoz, hogy ugyanerre a felismerési szintre eljuthasson.
Vajon hányan fogjuk tudni, merjük befogadni a felismerést és világunka beilleszteni azt, ami a korábban elhitt tanokkal és elméletekkel nem passzol össze, de igenis itt van az orrunk előtt, ha nem akarjuk látni akkor is.

Legyél "jó"!

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 21:09   
2006-05-08 19:23, SOM:
Az általad idézett mondatomban hol általánosítottam, illetve, hogy hol tartod ezt mondjuk magadra nézve egy olyan kijelentésnek, amivel én téged mondjuk vele egy kalap alá vettelek volna?

"Valóban veszélyes dolog az általánositás, amikor pl. ezt irod (is): " /SOM/
"Csak rá hagyatkozok, mikor azt mondom, hogy Románia szerte nem ő az egyetlen "fehér holló", sőt, az itteni román közösségen belül is van több hasonló ismerőse." /Schakal/

Előre is köszönöm, ha elmondod!
Te most az általad magadba szívott ál-román hazafiság légköréből arra akarsz általánosítani, hogy mindenki csak olyan lehet? Vajon miért nem tudsz semmit kezdeni azzal a ténnyel, hogy ez esetleg nem is így van? Minden egyén másból és másból építi fel a világát. Az általam leírt ismerősöm úgy építette fel, ahogy. Jól érzi magát benne. Hogy ez nem illik bele a kiagyalt és hirdetett, hinni akart koncepcióba? Az talán a koncepció hibája lehet. Mert ugye, ha a gyakorlat megeszi az elméletet, akkor nem a gyakorlat a hibás, hanem az elmélet volt a gyenge.

önzetlenség = érdek

Kicsit pontosabban, ha megkérhetlek rá! Mi érdeke lehet Ausztria fővárosában román patriótaként élnie és viselkednie? Ott, ahol magyarként jobban, könnyebben tudna érvényesülni, mert az osztrák a magyart még a legelfogadottabb bevándorlónak tartja, talán a közös múlt miatt is. Szóval érdekelne, hogy szerinted mi diktálhatja, hogy ő inkább románnak vallja magát és csak a "származását" tekinti magyarnak.

Legyél "jó"!

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 19:51   
2006-05-08 16:37, bobo.2003:
-
Ezt az anyanyelvi arvasagot viszont nem ertem! Ha magyar anyanyelvunek vallja magat, akkor miert arva. Vagy ez a hazatlan (bozgor) koltoi megfogalmazasa?

Bobo kedves, ezt nagyon érdekes meglátásnak tartom, ezt a "hazátlan(bozgor) költői megfogalmazása"-át.
Az "anyanyelvileg árva" kifejezés is igencsak frappáns, szerintem, és én igy értelmezem; szivében, és megvallásában magyar, még akkor is, ha csak román nyelvű iró Romániában. Ugy gondolom, hogy csak az irói munkásságán belül érzi magát anyanyelvileg árvának.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 19:23   
2006-05-08 16:45, Schakal:
-
2006-05-08 05:38, SOM:

Ugye azzal tisztában vagy, hogy én nem László úrról beszéltem és, hogy nem mindenki László úr. Veszélyes dolog ám az általánosítás!

Valóban veszélyes dolog az általánositás, amikor pl. ezt irod (is): "Csak rá hagyatkozok, mikor azt mondom, hogy Románia szerte nem ő az egyetlen "fehér holló", sőt, az itteni román közösségen belül is van több hasonló ismerőse." /Schakal/

önzetlenség = érdek; - ezen talán elgondolkozhatsz. De ezen elmétfuttatni különféleképpen alakulhat annak függvényében, hogy ki erdélyi születésű, ki nem.!(?)

Nem érzem magam szüklátókörűnek, nem kell aládúcolnom semmit. Az ál - "román hazafiság" légkörét szivtam sok-sok évekig...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 19:07   
Kedves Bobó, ezt írod a románná lett magyar kapcsán:
"Bar vitathatalanul erositheti a tobbseg megveteset a kisebbsegivel szemben".
Nos, a románok nem vetik meg a magyarokat. Sőt, olykor inkább kisebbrendűségi érzésük van. És félnek a jogainktól.Csupán jobban szeretnék, ha nem lennénk.
Kedves Som, eddig nem ismertem Blaga kifejezését: anyanyelvileg árva. Nagyon kösz...

Részemről ezt a vitát befejeztem.

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 16:53   
2006-05-08 16:24, bobo.2003:

Semmi érdeke annak, hogy csinálja és miért szeretnéd úgy látni, hogy megalázkodik azzal, hogy ahhoz az országhoz tartozónak vallaja magát, ahol élete nagy részét eltöltötte, ahová született?
Ne kisebbség-többség definíciókban gondolkodj, hanem népcsoport definícióban. Más a megközelítési alap egyszerre!
"egy kisebbsegi megalazkodasa a tobbsegi nemzet elott meg a romanok szemeben se lehet roman hazafisag"
Vajon nekünk magyaroknak hány olyan "hazafink" van a történelmünkben, aki ezek szerint nem is lehetne az? Hm …

Legyél "jó"!

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 16:45   

Ugye azzal tisztában vagy, hogy én nem László úrról beszéltem és, hogy nem mindenki László úr. Veszélyes dolog ám az általánosítás!

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 16:42   
2006-05-07 22:50, SOM:

Milyen cselekedetet kell szerinted manapság véghezvinni ahhoz, hogy valakit hazafiként lehessen titulálni, illetve milyen nagy cselekedetre van szükség a patriotizmushoz?
Miért hasonlott volna meg önmagával? Netán ez már az azért nem akarom látni, mert felteszem a nemlátó szemüvegemet című előadás főkelléke?
Nem kell sajnálni, szerintem a mai napig is jól érzi magát a bőrében, tehát nincs rászorulva semmilyen önigazolásból kreált szánalomra. Én inkább sajnálnám azokat az embereket, akik minden indokot megkeresnek önmaguknak azért, hogy ne kelljen látniuk, észrevenniük olyan dolgokat, amelyekkel nem tudnák a világképüket aládúcolni.
Nem kétlem, lehet, hogy neked egyfajta meghasonulás lenne, de ne feledd, nem mindenki te vagy én. Nincs uniformizált ember. Azoknak az időknek vége! Végre!
Szerinted miben nyilvánult meg az önzése? Főleg itt Ausztriában, Bécsben?

Legyél "jó"!

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 16:37   
-

Ezt az anyanyelvi arvasagot viszont nem ertem! Ha magyar anyanyelvunek vallja magat, akkor miert arva. Vagy ez a hazatlan (bozgor) koltoi megfogalmazasa?

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 16:24   
2006-05-07 22:50, SOM:
-
>>>Cselekedeteit nem a román haza iránti önzetlenség mozgatta

Valoban, ez egy nagyon fontos momentum, amire SOM ramutat. Onzetlenul, tisztan a szivebol szolgalja, szereti a hazajat. Aki mar valami erdekbol csinalja, amit csinal, meg nem elitelendo, de nem is hazafias/honleanyos...

A roman kozosseg majmolasa,egy kisebbsegi megalazkodasa a tobbsegi nemzet elott meg a romanok szemeben se lehet roman hazafisag.
Ezt egy demokratikus rendszerben senki nem varhatja el. Bar vitathatalanul erositheti a tobbseg megveteset a kisebbsegivel szemben.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 05:38   

Re: (...) Ausztriában a román közösséghez csatlakozott, az ő tevékenységeikben vesz részt, nevét románosította és ha bárhol szóbakerül, alapjáraton románnak vallja magát. 2006-05-07 14:38, Schakal

Egy idetaláló, értelmiségiek közti példaértékű román beszélgetés-részlet:

'O.P.: Domnule Laszlo, dumneata ca etnic maghiar eşti un patriot român!

L.A.: Totdeauna am dificultăţi într-o definire prin etnicitate. Dacă ar fi să mă definesc, aş spune că sînt maghiar şi sînt scriitor român. Dacă mă întrebaţi care este limba mea maternă, v-aş da replica pe care Ion D. Sîrbu a auzit-o într-o bună zi din partea lui Lucian Blaga: “Gary, tu eşti orfan de limba maternă!”. Cred că aceasta ar fi şi situaţia mea, de aceea îl admir şi îl iubesc şi îl simt atît de fratern pe Ion D. Sîrbu.'

- és itt leforditom magyarra:

'O.P. Laszlo úr, ön magyarként román hazafi!

L.A. Mindig bajban vagyok az etnikai hovatartozásom definiálásával. Ha igazából meg kellene neveznem önmagam, akkor azt mondanám, hogy magyar vagyok és román iró. Ha az anyanyelvemet kérditek, akkor Lucian Blaga szavaival replikázok, amelyeket Ion D. Sirbu örökitett meg: "Gary, te anyanyelvileg árva vagy." Ugy hiszem ez az én helyzetem is, ezért is csodálom és szeretem, és érzem annyira közelinek/testvérinek Ion D. Sirbut.'

/LIBERTATEA PROVINCIEI
Dialog în trei: Gheorghe GRIGURCU, LASZLO Alexandru, Ovidiu PECICAN/
(Cluj, 17 decembrie 2002)
http://193.226.7.140/~laszlo/Trialog_2.htm

Nos, kedves Schakal, mint láthatod, a román hazafi zubbonyát nem épp oly könnyű ráhúzni emberekre, miként Te azt akarnád. Laszlo úr "csak" román iró, de nyilt egyenes ember.

..Ezért is irtam alább, hogy ismerősöd sokkal inkább meghasonlott személy, mint román hazafi.

-som-

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-07 22:50   
2006-05-07 14:38, Schakal:
-
Szerintem, ismerősödre még ezek után sem lehet rámondani, hogy (erdélyi) (magyar) román hazafi. Nem, ő csak egy sajnálatra méltó önmagával meghasonlott ember/személy. Végülis semmiféle román hőstettet nem vitt véghez tetteivel, a dacoláson kivül. Cselekedeteit nem a román haza iránti önzetlenség mozgatta, sőt inkább éppen forditva.

"jó" vagyok..

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-07 19:56   
2006-05-07 14:38, Schakal:
>>Csak rá hagyatkozok, mikor azt mondom, hogy Románia szerte nem ő az egyetlen "fehér holló", sőt, az itteni román közösségen belül is van több hasonló ismerőse.

Magam is ugy hallottam a tevebol, hogy a szaszok altalaban nem hazasodtak romannal. (Egyebkent ez az en kornyezetemben is igy volt magyarban. Egy svab lany soha nem allt le magyar fiuval, csak a maguk koreiben ismerkedtek.)
Ezzel szemben allitolag Romaniaban eleg gyakran elofordul,a magyarok es romanok kozotti vegyeshazassag. Gondolom ezzel parhuzamosan eleg nagy a valasok szama is, ahol kiprobaljak ugyan, de rovid idon belul megmutatkozik peldul szuloi, csaladi reszrol az osszeferhetetlenseg. Nagy kerdes, hogy egy ilyen vegyeshazassagbol a gyerekek, unokak milyen kulturalis identitast kapnak.

Ahogy a pommesfrites vicc is meseli. A belga kaszarnyaban uvolt a kaplar: flamandok jobbra, vallonok balra! Es a belgak merre ?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-07 16:26   
Ha nagyon akarja, megtalálja! A szemüvegét is.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-07 16:18   
hmmmmmm
igy jobb ?
Igy igaz , 50 nem egyenlö par hettel, de nem lattam hol irta a nehany hetet

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-07 15:42   
Az 50 év nem egyenlő pár héttel!
hm (<-- ez nem hümmögés! )

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-07 15:02   
Hali Hunor!

Szerintem egy jó kérdés lenne, hogy kinek az érdeke, hogy komplikáltabb legyen, illetve maradjon, ahelyett, hogy megoldásokat keresnénk?
Komplikálni mindent lehet, csak akarni kell. Nagyobb erőfeszítésbe még csak nem is kerülne.
Mondjunk komplikáljunk. Utáljuk kicsit a labancokat, mert mondjuk 1848-49, meg Burgenland. Kezdjük el ma, aztán garantáltan meg fog romlani a viszonyunk már pár éven belül, ami aztán csak rosszabb lesz. Pár generációváltással már a vérünkbe kell, hogy ívódjon. Egy idő múlva már nem is azért, mert, hanem azért, ami.
Minél több tüskét növesztünk annál elviselhetetlenebbek leszünk és annyival lassabban tudunk haladni, mert megnő a (lég-)ellenállás velünk szemben. Bár ez is bizonyára tudna egy két fura érdeket szolgálni. Az érdekes kérdés, hogy ez a "mi" érdekünk lenne-e vagy megint csak ...? Hm ...?

Legyél "jó"!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-07 14:49   
2006-05-05 11:00, Zuloaga:
-
2006-05-04 23:32, Schakal:

Na na, azert nem kell elvetni a sulykot. Sok mindentöl fugg az ki milyen hazafikent erzi magat, ki minek vallja magat. En buszke vagyok a sved allampolgarsagomra, de nem tagadom le hogy magyar vagyok (hm lehet nem is vagyok az ).
Gondolkozzatok csak el azokon a gyerekeken akik 50 evvel ezelött tizenevesen kerultek uj hazajukba ott lettek felnöttek ott eltek le eletuk javat, azok az emberek talan nem magyarkent eltek, elnek es nem is lehet elvarni töluk hogy magyar hazafiak legyenek. En nem fogom kisunokamtol ezt elvarni es nem is lehet. Epp ezert kerlek ne olyan vehemensen ezzel a ki milyen hazafi mert ez veszelyesse valhat.
Sok csok nektek még mindig ekezetek nelkul.
Hiaba na 87 evesen nehez ujat tanulni.

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-07 14:46   

Ők miért nem lehetnek osztrák patrióták, ha azok akarnak lenni? Ettől még szerintem emberek maradnak, mert ugyebár az a legfontosabb!
Nem hiszem, hogy bármelyikük hasonló jelzővel illetne téged – legalábbis amennyire sikerült megismernem őket - az élet bármelyik területéről is legyen szó. Hm …

Legyél "jó"!

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-07 14:38   
2006-05-05 04:34, SOM:

Szívesen. Az illető azzal nyitott, hogy a szülői ház hadakozása ellenére román származású házastársat választott magának. Mivel szülei ezért aztán pokollá tették az életüket, elköltözött (elköltöztek) Erdélyből – még mielőtt Ausztriába jöttek volna. Gyermekeit csak románul tanította meg, magyarul egyik sem beszél. Román írókat, költőket olvas, román televíziót néz, rádiót hallgat, újságot olvas. Románia történelmét a legapróbb részletekig ismeri, a román nemzeti hősöket tekinti magáénak, az ő tiszteletükre rendezett ünnepélyeket látogatja, Ausztriában a román közösséghez csatlakozott, az ő tevékenységeikben vesz részt, nevét románosította és ha bárhol szóbakerül, alapjáraton románnak vallja magát. Csak így röviden vázolva a dolgokat. Megjegyzem, szerintem az egészben nagy szerepet játszhattak a szülei, méghozzá negatív értelemben. Ezt támasztja alá, hogy a testvére is egyre inkább ebbe az irányba hajlik.
Mindezek ellenére hivatalból sem ő és a jelek szerint ugyebár házastársa sem utálhatja a magyarokat, amire ugyebár az ő esetében a párválasztás egyértelmű igazolás.
Csak rá hagyatkozok, mikor azt mondom, hogy Románia szerte nem ő az egyetlen "fehér holló", sőt, az itteni román közösségen belül is van több hasonló ismerőse.

Most akkor hogyan is lesz azzal a fából vaskarikával?

Mert szép-szép, ha kiagyalunk egy elméletet és megpróbálunk általánosítani rá, de a gond ott kezd borzasztóan kínos lenni, ha a gyakorlat meg fogja magát, aztán jól megcáfolja. Persze ilyenor még mindig marad, hogy jó alaposan becsukjuk a szemünket és nem akarjuk tudomásul venni. A kérdés csak az, hogy ez lenne-e a helyes megoldás? Ugyanis nem minden nincs, amit nem akarunk látni!

Legyél "jó"!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-07 14:29   
2006-05-07 14:10, Schakal:
-

Induljunk ki abból, hogy én magyar vagyok és szeretem, tisztelem és védem a hazámat. Viszont van egy csomó szerb, szlovák, román, török, lengyel, sőt mi több, afrikai, … stb származású barátom, ismerősöm. Nekem, mint magyarnak, melyiket kell, illetve kellene származása miatt "hivatalból" gyűlölnöm ahhoz, hogy a te meghatározásod szerint lehessek hazafi és mikor csapna át a hazafiságom nacionalizmusba?

-

Itt csak beleszolok kicsit en is - a romaniai (roman/ erdelyi magyar kapcsolatrendszer) helyzet ennel talan komplikaltabb.

Ha tudok irni bovebben, megteszem, de nem art eldonteni, hogy a szotari ertelmezest boncoljuk, vagy pedig az ottani viszonyokat.*

Hunor

*PS: Nem olvastam minden korabbi hozzaszolast, de potolom meg ma.

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-07 14:10   
2006-05-05 03:53, Ferencz Zsuzsanna:
Kedves Ferencz Zsuzsanna!

Még mindig nem mondtad el, hogy elvileg miért is ne lehetne, ha gyakorlatilag meg van?
Hazafiság - nacionalizmus.
Induljunk ki abból, hogy én magyar vagyok és szeretem, tisztelem és védem a hazámat. Viszont van egy csomó szerb, szlovák, román, török, lengyel, sőt mi több, afrikai, … stb származású barátom, ismerősöm. Nekem, mint magyarnak, melyiket kell, illetve kellene származása miatt "hivatalból" gyűlölnöm ahhoz, hogy a te meghatározásod szerint lehessek hazafi és mikor csapna át a hazafiságom nacionalizmusba?
Válaszodat előre is köszönöm és nagy-nagy érdeklődéssel várom!

Legyél "jó"!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-05 22:25   

Fején találtad a szöget.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-05 11:00   

Itt Ausztriában nem egy magyarral találkoztam, aki idő közben osztrák hazafi lett (van aki, aki az anyanyelvén sem hajlandó megszólalni).

Beugrottam egy szóra. Az ilyet én úgy nevezném, hogy "hazafing".

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-05 04:34   
-
2006-05-03 21:50, Mary:

"Én egy erdélyi magyart sem ismerek, aki jó román hazafi lenne"

"Nekem volt pár évvel korábban egy ilyen ismerősöm, sajnos már elvesztettük egymást szem elől."

Kedves Schakal,
Ez érdekes!
Na, és hogyan is nyilvánult meg annak az ismerősödnek a román hazafisága? Ird már le az ismertető jeleket konkrétan (fizikai, szellemi, viselkedésbeli.......), hadd lássuk, olvassuk: -úgy fúrja az oldalamat a kiváncsiság. Ti. "jó"magam is erdélyi vagyok. Erdélyi székely, konkrétabban; ha tudod mi az.

"jó" vagyok.. legyél Te is az.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-05 03:53   
Kedves schakal, te vajon nem veszed észre, hogy
pont az erdélyi látszöget képviseljük Maryval? Aki szintén erdélyi.Meg Hunorral, aki majdnem erdélyi...Meg Sommal...
Bobót rosszul idézted, vagyis csak azt, ami neked konveniált. Ő ugyanis ezt írta:
"Te egy kicsit vegyited a nacionalizmust es a patriotizmust. A magyarellenesseg nem roman hazafisag, hanem roman nacionalizmus, sovinizmus. De esetleg ezt ok maskepp is lathatjak! "

És nem magyaráznám erdélyinek, hogy hogyan is van Erdélyben, kivéve, ha az illető tökhülye.

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 23:53   
2006-05-04 17:29, bobo.2003:

Jó, jó, ez idáig rendben is van, de térjünk egy kicsit vissza a kommerszre. Vajon milyen identitástudatot fejez ki a nemzetiszínű kutyapóráz? A gazdiét vagy a vahúrét?
Ha valaki mondjuk Nagykátán a farmerdzsekijére felvarr egy nemzeti jelképet, akkor ő ott melyik közösségtől akarja magát megkülönböztetni? Nem tartozik a szomszédjával eleve egy nemzetközösségbe, aki szintén magyar? Vagy esetleg az természetes lenne, ha itt Bécsben az osztrákok poros-fehér-piros, mi magyarok piros-fehér-zöld és a többi nemzetiségek is különböző megkülönböztető jeleket tűzdelnénk magunkra? Vajon mi értelme lenne ennek?

Az olimpiával kapcsolatban például érdekes dolog amit írtál. Én eddig abban a hitben éltem, hogy azért vonulnak a sportolók a nemzeti lobogó után, mert annak az adott országnak a képviselői, mondhatni nagykövetei a sport terén. Lehet, hogy rosszul tudtam?

Amennyiben a nemzeti szalaggal megjelölés minőségi garancia is egyben, akkor egyértelmű a választás. Ezért írtam, hogy nem kell lejáratni azzal, hogy közepes minőségű tömegárukat is ócsítunk vele. Így lejárathatjuk azt is, amire méltán lehetünk büszkék.

Legyél "jó"!

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 23:32   
2006-05-03 21:50, Mary:

"Én egy erdélyi magyart sem ismerek, aki jó román hazafi lenne"

Nekem volt pár évvel korábban egy ilyen ismerősöm, sajnos már elvesztettük egymást szem elől. Ezért is kérdezem, hogy miért ne lehetne?
Itt Ausztriában nem egy magyarral találkoztam, aki idő közben osztrák hazafi lett (van aki, aki az anyanyelvén sem hajlandó megszólalni). Már menekültkoromban sikerült megismerkednem egyel, aki már a táborban annak vallotta magát, pár héttel a határátlépés után.

Legyél "jó"!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó