2017. december 14. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Bobo talponállója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
 zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-02 09:48   
Jut eszembe: egy újabb variáció a (rab)szolgaság témaköréhez!

Alább részlet Huxley: Szép Új Világ c. könyvének a Szerző által (1946-ban!) írt Előszavából (magyarul máig nem olvasható!!!):

There is, of course, no reason why the new totalitarianisms should resemble the old.Government by clubs and firing sqads, mass imprisonment and mass deportation, is not merely inhumane; it is demonstrably inefficient. A really efficient totalitarian state would be one in which the all-powerful executive of political bosses and their army of managers control a population of slaves who do not have to be coerced, because they love their servitude. (A. Huxley)

Természetesen semmi indoka nincs annak, hogy az új totalitarizmus hasonlítson a régihez. A puskatusok, tüzérosztagok, tömeges bebörtönzések, tömeges deportációk igénybevételével történő államvezetés nem csupán nem humánus, hanem látványosan nélkülözi a hatékonyságot.
Egy valóban hatékony totalitárius állam olyan lenne, melyben a politikai vezetők teljhatalmú végrehajtórendszere és menedzsereik hada kontrollálná a szolgák népességét, akiket már nem is szükséges kényszeríteni, mert imádják a szolgaságot.
(Ezt meg én voltam bátor le/el-fordítani!)

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-02 09:45   
2008-05-27 10:50, poe:
-
Köszönöm! Legközelebb igyekszem...!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-27 10:50   
2008-05-27 09:58, zacherlászló:

A cím végére tedd oda a < /b > jelet, de szóközök nélkül, az lezárja a vastagbetüs szövegrészt. Ja és a módosítás szóra kattintva tudod javítani a hozzászólásodat.

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-27 09:58   
2008-05-27 09:56, zacherlászló:
-
Csak a film-címeket akartam kiemelni! De, úgy látszik még gyakorolonom kell!

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-27 09:56   
2008-05-26 10:24, Fredi:
-
Hát, igen, kedves Frédi! Ráadásul a szakmai befektetőket is egyre inkább felváltják a pénzügyi befektetők! Akik már sem országhoz, sem szakmához, de semmiféle tradícióhoz nem kötődnek!
És hol vannak már a kis boltok, üzemek gondos gazdái, büszke tulajdonosai (na jó! még vannak!)...de egyre inkább hatalmas cég-birodalmak uralják a világot, ahol fogalmunk sincs már, hogy ki(k) az igazi tulajdonos(ok), kik irányítják a céget!?
(A filmkedvelőknek: amíg a There will be blood egyedül küzdő vállalkozójától eljutottunk a Michael Clayton hatalmas cégbirodalmáig alig 100 év telt el, ugye!?)

Szóval a politikusok most már csak másodosztályú szereplők. Olyanok is! Egyre több a ripacs!

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-27 09:37   
2008-05-26 09:58, Lepu:
-
Micsoda felismerés. Najó, nálam már évek óta megvan...
Nálam is! DE csak most került szóba!

Mindegy ki kerül hatalomra...
Alapvetően: igen! DE konkrétan azért nem egészen! Mert, akkor pl. Magyarország nem lett volna a térség egykori csodagyerekéből a térség szégyene!

...a rabszolgák nem szabadok, hanem rabszolgahajcsárok akarnak lenni.
Attól tartok, hogy ebben sok igazság van!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-26 17:03   
2008-05-26 15:58, melindalaczay:
újabb energiaáremeléssel és, ha nem marad a régi ár, akkor mindannyian átmennek a konkurenciához, akkor mit tennének meg az ügyfelek megtatásáért?,

Semmit, mert nincsen konkurencia. Vagy eladnák a boltot a Wattenfallnak. Az energiaellátásban ez a poén, nincs valódi konkurencia. Azt elöször meg kellene teremteni. Kicseszni akkor lehetne velük, ha nem átmennél a nem létezö konkurrenciához, hanem vagy saját magad termelnéd a háztetön a szükséges áramot, vagy áram nélkül élnél. Mondjuk vannak energiaigényes nagyüzemek, akiknek még van akkora hatalmuk, hogy belepofázhatnak az áram árába, de csak azért, mert bármikor építhetnének a saját telepükön egy saját erömüvet. Amíg ez a lehetöséged neked nincs meg, addig kiszolgáltatott helyzetben vagy, és ki kell fizesd a kartellárat.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-26 15:58   
2008-05-24 19:41, Fredi:
-

Kedves Fredi,

maximálisan egyetértek veled! Ez az új törvény, hogy bármikor lehallgathatják a telefonunkat, nézhetik, hogy milyen internetes oldalon szörfözünk stb, engem is teljesen felháborított tavaly decemberben. Most képzeld el, hogy lehallgatják az ügyvédeket, az orvosokat... és öket kifejezetten ellenörzik, ezáltal mi véd engem meg?

Amugy én osztom a Lepu véleményét, hogy gazdasági rendszerváltásra van szükség, és nem politikai változásra. Nézzétek meg a DBahnt, kivonult az öszes vasutas az utcára, és el is érte amit akar, kiváncsi lennék, hogyha mondjuk az összes E-Onos ügyfél szintén azt mondaná, hogy nem ért egyet az újabb energiaáremeléssel és, ha nem marad a régi ár, akkor mindannyian átmennek a konkurenciához, akkor mit tennének meg az ügyfelek megtatásáért?, vagy például az emberek zöme azt mondaná egyszer csak Magyarországon, hogy nem vesznek többet paprikát X ár felett, akkor mi történne otthon?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-26 10:24   
Kedves László,
nagy igazságot mondtál ki, én is úgy érzem, hogy teszem azt az autóipar, vagy a gyogyszeripar sokkal nagyobb hatalom, mint az ilyen, vagy olyan színű párt, velük egyik sem mer ujjat húzni!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-26 09:58   
2008-05-26 09:27, zacherlászló:
A mai kapitalista és többpártrendszerű társadalmi berendezkedés (némi túlzással!) az összes lényegtelen kérdésben beleszólást biztosít! Ma már nyugodtan szidhatom a pártvezért, a miniszterelnököt: nem fog történni semmi! Sem velem, sem velük!
....
Az egyszerű emberek szabadságjogait pedig alapvetően meghatározza pénzügyi helyzetük. Azt az embert, akinek a számlák kifizetése is komoly gond, nem igazán érdekli, hogy szólás-szabadság címén, azt mond, amit akar. (Úgysem történik semmi!)

Micsoda felismerés. Najó, nálam már évek óta megvan, de ezzel ritkán találkozik az ember. Kezdetekben az embert teljesen elnyomták, mert azt hitták, csak így lehet uralni. Később megkapta a vallási szabadságot. Ez amiban a rabszolgáknak is megvolt. Elvégre ahhoz, hogy kizsákmonyoljanak, mindegy milyen Istenben hiszel. Később hozzájöttek a személyes szabadságjogok is. Bobó ezeket védi, és elégségesnek is tartja őket. De te megállapítod, hogy mit ér a személyes szabadság, ha nincs meg a gazdasági. És ez a lényeges pont. A gazdasági szabadság nélkül az ember sohasem lesz szabad. Ma a legkevesebb ember szabad gazdaságilag. Illetve gyakorlatilag senki sem az. A lényeg tehát az lenne, hogy megteremteni a gazdasági szabadságot. De erre sem a szocializmus, sem a kapitalizmus nem képes. Ezért gazdasági rendszert kell váltani, nem politikai/ társadalmit. Egy olyan rendszer kell, amiben ellehetetlenítik a kizsákmányolást. Egy ilyen rendszeren belül mindegy mennyire tehetségtelen a kormány, amíg a rendszeren nem változtat. A probléma mindig ott kezdődik, hogy az állam belepofázik valamibe... Ráadáasul nem a nép, hanem a lobbiisták érdekei szerint.
Mindezek ellenére NEM gondolom, hogy mellékes kérdés lenne, hogy éppen ki az adott ország politikai, állami vezetője. Nálunk pl. jelenleg a rendszerváltás utáni legtehetségtelenebb kormányzat működik! Meg is látszik az eredménye Magyarországon!

Ez csak egy ítélet. A következő kormány be fogja bizonyítani, hogy ezt lehet még rosszabbul is csinálni. Mindegy ki kerül hatalomra, ez egy természetes törvény a kapitalizmusban. (Kivétel: a következő kormány tényleg rendszert vált, de nem fog, szóval rosszabb lesz.)

Itt említem meg azt is, hogy az állam által biztosított szabadságjogok meg az én (belső, valódi) szabadságom csak részben fedik egymást. A szervilis ember minden rendszer talpköve, az autonóm ember minden rendszer ellenfele!

Majdnem. A rendszer, amiért küzdök autonom, szabad embereket akar. De a tapasztalatom az, hogy a rabszolgák nem szabadok, hanem rabszolgahajcsárok akarnak lenni.

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-26 09:27   
A mai kapitalista és többpártrendszerű társadalmi berendezkedés (némi túlzással!) az összes lényegtelen kérdésben beleszólást biztosít! Ma már nyugodtan szidhatom a pártvezért, a miniszterelnököt: nem fog történni semmi! Sem velem, sem velük!

A lényeges kérdésekben ugyanis a mai (új) kapitalizmusban már nem a politikusok döntenek, hanem hatalmas, a világot behálózó gazdasági, pénzügyi szervezetek.
Az egyszerű emberek szabadságjogait pedig alapvetően meghatározza pénzügyi helyzetük. Azt az embert, akinek a számlák kifizetése is komoly gond, nem igazán érdekli, hogy szólás-szabadság címén, azt mond, amit akar. (Úgysem történik semmi!)

Mindezek ellenére NEM gondolom, hogy mellékes kérdés lenne, hogy éppen ki az adott ország politikai, állami vezetője. Nálunk pl. jelenleg a rendszerváltás utáni legtehetségtelenebb kormányzat működik! Meg is látszik az eredménye Magyarországon!

Itt említem meg azt is, hogy az állam által biztosított szabadságjogok meg az én (belső, valódi) szabadságom csak részben fedik egymást. A szervilis ember minden rendszer talpköve, az autonóm ember minden rendszer ellenfele!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-26 08:57   
2008-05-26 06:26, Ferencz Zsuzsanna:
Az viszont igaz, hogy némely parancs (pl. a felebarátod feleségére vonatkozó) azóta kiment a divatból.

A másféle jószágáról nem is beszélve

Manapság már talán csak a Ne ölj! parancsot tartjuk be, de azt se mindenki.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-26 06:26   
Véleményem szerint a Tízparancsolatot nem lehet egyetlen kézlegyintéssel elintézni, már csak azért sem, mivel a törvények kezdettől fogva ezekre a tiltásokra épültek. Az viszont igaz, hogy némely parancs (pl. a felebarátod feleségére vonatkozó) azóta kiment a divatból.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-25 21:27   
Kedves Bobo,

válaszodból némi irritáltságot érzek és mondanivalom szándékos félreértését is. Én Scheublet nagyon tisztelem, úgy is mint aki a biztonság létrehozásának szükségességét saját testén érzi és úgy is mint választott Landom (szándékosan nem használom a szokványos magyar tartományt, mert a Land az nem tartomány , habem ország)Baden-Württemberg szülöttét. Te kiragadtál egyet a felvetéseim közül és tőled szokatlanul dilletáns módon próbáltad megválaszolni. Persze, hogy nem kötelező, hogy telefonom legyen, mint ahogyan az sem kötelező, hogy valamilyen munkahelyem legyen, de az már kötelező, hogy gyermekem, unokám iskolába járjon!

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-25 21:10   
2008-05-25 10:23, Lepu:
-
A 10 parancsolat egy hazugság.
-
Nem, egyszeruen csak a zsido vallasi, erkolcsi normak osszefoglalasa par ezer evvel ezelott. Se tobb, se kevesebb.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-25 21:02   
2008-05-24 19:41, Fredi:
-
én ezt például magamról ennyire határozottan nem merem elmondani.
-

Kedves Fredi!

Telefonlehallgatas es szabadsag. Ezzel en ellenkezem, mert itt egy aktualis politikai kerdest vitatsz, aminek a szabadasghoz nagyon keves koze van. A fogyasztasi szokasaidrol tudsz-e szabadon donteni? Rakenyszeritettek-e arra, hogy legyen telefonod? Kenyszeritett-e valaki, hogyha van telefonod, hasznald is? Az allami szervek elvben lehallgathatnak Teged, de te dontheted el,hogy megtehetik-e vagy sem. Es szabadon donthetsz. Ha nem tetszik neked a Schauble kepe, szabadon tovabballhatsz oda, ahol neked szimpatikus politikusok vannak.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-25 10:23   
A 10 parancsolat egy hazugság. Eredetileg egy útmutató volt arra, hogy honnan tudhatja az ember, hogy elérte azt a fejlődési szint, amit megvilágosodásnak neveznek. És arra volt az a válasz, hogy ha elérted, akkor ezt a 10 dolgot nem fogod megtenni. Ezt megfordították, hogy ne tedd ezeket, és akkor megvilágosodsz (mennybe kerülsz), ami már megint az ok okozat felcserélése. Viszont ez egy nagyon jó elnyomó eszköz. Nem véletlen ezek után, hogy nagy tömegek akarják a kommunizmust. De az evolució útja az egoizmuson át kell vezessen a társadalom érdekeihez, különben sosem működhet a dolog. Ma meg mindenáron az egoizmust akarják kiírtani, és kényszerből kommunizmust csinálni. Ez persze nem vezet a mennyországhoz, mert nincs meg a szabad választási lehetőség. A szabad választási lehetőséget meg mindenhol agyonkorlátozzák. Addig a mértékig érthető, hogy ne árts másnak, de azt pl. már nem választhatod, hogy más ne árthasson neked. A kapitalizmusban pedig ugyanúgy árt nekem, mint a szocializmus. Mindkettőben elveszik azt ami az én jussom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-25 08:39   
Kedves Frédi, a társadalmat (már az ősközösségtől fogva) az egyéni szabadság megcsonkítására hozták létre. Mi a Tízparancsolat, ha nem az egyéni szabadság korlátozása?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-24 19:41   
"en peldaul teljesen szabadnak erzem magam "
Kedves Bobo fentebbi kijelentésednek igazán örvendek, én ezt például magamról ennyire határozottan nem merem elmondani. Persze ez azzal is állhat összefüggésben, hogy ki mit ért szabadság alatt. Persze, hogy én is szabadon véleményt nyilváníthatok, gyülekezhetek, stb, de abban már nam vagyok holtbiztos, hogy telefonomat időnként nem hallgatják le és az ugynevezett Datenschutzot egyenesen smancának tartom. Én a szabadság foghijasságának tekintem azt is, hogy nem adhatja mindenki szabadon abba az iskolába/ egyetemre gyermekét amelyikre szeretné, mert a lelkiismeretesen átdolgozott heti 40 óra ellenére sincs ehhez elég pénze, vagy sokak korlátozva érezhetik magukat, mivel a horribilis fogászati/ szemészeti költségeket nem képesek előteremteni. Az említett szempontokat, de csak ezeket tekintve több szabadság van Kubában, mint Németországban!
És még valami, milyen szabadság az, ahol a munkaadód kikémleli minden mozdulatod, minden mondatod és minden leírt szavadat? (lásd Lidl, Deutsche Telekom, hogy a sok-sok kisvállalatról ne is beszéljek.)

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-24 19:03   
A kapitalizmus egy gazdasági rendszer, semmi köze a társadalomhoz. Egy hibás pénzrendszer folyamánya. Szóval simán csak egy betegség tünete...
A természetes gazdasági rend lenne helyette a láthatáron.
A hass alkoss gyarapíts a kapitalizmusban nem műkődik. Pontosan ezt akadályozza meg a kapitalizmus, ez ember teremtő mivoltát.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-24 17:16   
2008-05-24 00:00, Lepu:
-
A kapitalizmus vagy szocializmusba vagy diktatúrába (bár a szocializmus is az) torkollik. Szóval a szabadsághoz a kapitalizmus nem passzol.
-

A kapitalizmus egy tarsadalmi rendszer. Csak egy masik, mukodokepes tarsadalmi rendszer tudja felvaltani. Ez meg nincs a lathataron. A polgari demokraciahoz meg nagyon jol passzol a szabadsag, en peldaul teljesen szabadnak erzem magam es a kornyezetemben is hasonlokat tapasztalok. De ezert dolgozni kell magan es tarsadalmi meretekben is. Hass, alkoss, gyarapits...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-24 13:27   
Naja, ha Romániához hasonlítjuk, akkor igen, én csak a gulyáskommunizmusban éltem, és ami a diktatúrát illeti, nem tudom, hogy Kádár vagy Schäuble e rosszabb, de egy biztos, hogy egyik sem volt igazi demokrácia.
De van egy jobb kérdés, ha a kapitalizmus mindig valami nem kívánatos dologban végződik (diktatúra, szocializmus, forradalom, háború), akkor nem lenne ideje változtatni rajta valamit? - De nem úgy mint Marx elvtárs, aki átugrotta azokat a fázisait a kapitalizmusnak, amikor még jó meg elviselhető, és azonnal a nyomort valósította meg. A legtöbb ember összekeveri a piacgazdaságot a kapitalizmussal. A kettő nem ugyanaz, a kapitalizmus az a piac parazitája. Ideje lenne féregteleníteni...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-24 05:30   
Kedves Lepu, a kapitalizmus sok helyen szocializmusba, szoc. diktatúrába torkollt már, s aztán vissza. És most sokkal több a szabadság, ha nem is tökéletes.
Úgy tudom, te mind a szocializmust, mind pedig a diktatúrát csak elméletben ismered, ami nem ugyanaz.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-24 00:00   
2008-05-21 18:49, bobo.2006:
mondhatnam boldog vagyok. Itt rogton lathatod,hogy mit nem akarok: szoci vilagot, diktaturat es nemzeti szethuzast.Nem kell semmit magyarazni ezen gondolom...

Nem hát egyerértek veled. Bár egy apró paradoxon van a dologban. A kapitalizmus vagy szocializmusba vagy diktatúrába (bár a szocializmus is az) torkollik. Szóval a szabadsághoz a kapitalizmus nem passzol.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-22 13:14   
2008-05-21 21:37, zacherlászló:
-
A másik lehetséges magyarázat, hogy egyik korszakban sem volt könnyű, csak amikor valaki fiatalabb, akkor könnyebben viseli a megpróbáltatásokat, több az önbizalma, vagy talán több pozitív élménye van, ami segít ellensúlyozni a negatívumokat. Vagy mindezek együtt.

Ha már felméréseknél meg irodalomnál tartunk, pont tegnap láttam egyet, középiskolások írási és olvasási szokásairól. Nem gondoltam volna, hogy ennyien vezetnek blogot, írnak prózát, verset. Az írói listában meg van valami megkapóan eklektikus.
Több helyen megjelent, pl. itt:
http://www.sunbooks.hu/portal/content/view/2279/38/

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-21 21:37   
2008-05-21 14:49, perec:
-
Örömömben az előbb több gépelési hibát is vétettem! (Nagyobb vétkem ne legyen!?)

Egyébként, semmiképp nem (csak) a fiatalság iránti nosztalgia!
Itt van pl. egy remek fiatalember, remek könyve:
http://www.libri.hu/hu/book/irodalom/magyar_irodalom/novella_elbeszeles/a_bogyosgyumolcskertesz_fia?pr_type=book

Végre: egy szép és igaz könyv a 70-es, 80-as évek Magyarországáról: egy fiú (leendő költő? író? rockzenész?) elindul az ÉLETbe: aztán lehet rajta sírni és nevetni, néha meg csak eláll a lélegzet vagy megszakad a szív.

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-21 21:26   
2008-05-21 15:00, perec:
-
Ez abszolút tipikus Háy jános!
Az alábbi (Házasságon innen és túl c.) kötetből való:
http://www.libri.hu/hu/book/irodalom/magyar_irodalom/novella_elbeszeles/hazassagon_innen_es_tul?pr_type=book

Éppen most olvasom!

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-21 18:49   
2008-05-21 09:38, Lepu:
-
Az más lapra tartozik, hogy a nép nem szereti a demokráciát, és inkább szélsőségeket akar.
-

Hogy ez a bizonyos "nep" mit akar, azt konnyen lehet hogy maga sem tudja. Sot az is lehet,hogy csak azt tudja, mint nem akar En az egyen es az egyeniseg hive vagyok. Izig verig kapitalista, demokrata es unio parti. Sajat magam valasztottam ezt az oldalt es jol erzem itt magam, azt is mondhatnam boldog vagyok. Itt rogton lathatod,hogy mit nem akarok: szoci vilagot, diktaturat es nemzeti szethuzast.Nem kell semmit magyarazni ezen gondolom...

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-21 15:00   
2008-05-21 11:42, zacherlászló:
-
Dehogyisnem, sőt kell is! Persze csak úgy szépen.

Rákerestem Háy Jánosra, és mindjárt egy igen valóság-közeli írására akadtam (Lajosról és Feri feleségéről van benne szó)! Te biztos jobban el tudod dönteni, ez mennyire tipikus a többi írásához viszonyítva?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-21 14:49   
2008-05-20 13:31, Fredi:
-
"amiért valamit a többség akar, azért nem biztos, hogy az a jó."

Itt azért más a helyzet, mert a többség biztos nem kaphatja meg amit akar (a rendszerváltás előtti időszakot vissza). Így következmények nélkül lehet valamit akarni.

Nekem a felmérésről inkább az jutott eszembe, hogy a megkérdezettek nagyjából azt a korszakot tartották legjobbnak, amikor fiatalok voltak. Ezt kár lenne egyszerűen "nosztalgiázásnak" leminősíteni, inkább arról lehet szó, hogy a történelmi időszakokat a személyes élmények szűrőjén keresztül látják/látjuk.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó