2020. augusztus 03. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Bobo talponállója
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-11 04:19   
Hát még van az ősközösség, a rabszolgatartó társadalom, a hűbéresség és az anarchizmus.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-10 22:09   
Kinek mi.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-10 21:50   
Ne kimelj bennenunket, aruld el,hogy mi az igazi!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-10 15:26   
Az a bajod, hogy leragadsz a kommunizmus és a kapitalizmus összelehetöségénél, van ám más is, nem csak ez a kettö. Ez a kettö az én szememben ugyanaz, semmi különbség nincs köztük.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-10 13:45   
2007-12-10 11:43, Lepu:
-
Hidd el, meg lehet oldani.

-

Persze hogy meg, en a sajat boromon ereztem a kommunizmus epitese soran. A kommunizmus pont erre epul, nem kell semmit se dolgozni es mindenkinek a szuksegletei szerint osztjak a penzt. Javaslom neked a kinai filmeket a kulturalis forradalom alatti eletrol tanulmanyozni. Ott meglatod mindjart,hogy milyen fantaziadus megoldasok voltak.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-10 11:43   
Hidd el, meg lehet oldani.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-10 10:54   
2007-12-09 20:53, Lepu:
-
>>> Egy szabad vállalkozó melós, aki maga csinálja meg olyan melót fog végezni amit megfizetsz.
-

Latom meg nem volt soha komolyabb dolgod mesteremberrel, akiket en a szabad vallakozo melos kategoriaba sorolok. Mindig meg kell fizetned, amit a mesterember ker. Aztan az esetek tobbsegeben a szamla meg lenyegesen tobb is lesz. Keleti viszonyok kozott meg szamlat sem ad rola. Egy marslakon nem csodalkozik annyira, mint hogy szamlat ker a kuncsaft. Es terjunk ra a kapott penz ellenertekere, a munkara. Ha nagy szerencsed van tenyleg elvegzik a munkat jol-rosszul. Te kinalhatsz nyugodtan dupla/tripla fizetest, garantaltan azt kapod, amit egyszeresen kifizettel. Ja es ha nincs szerencsed,akkor meg jol atvernek, a nemet tv-ben ez orokzold tema, estenkent barmikor bekapcsolod, szamtalan musor foglalkozik veluk.

Hogy ertelmezed a megboldogult Hofi mondasat: Tudsz uszni? Es ha megfizetem?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 20:53   
Te még fáj a fejem a tegnapi pálinkázástól, de egy kupica mézes barack még lemegy a torokfájás ellen is, szóval akkor legyen az egészségedre. Amúgy ha házat építessz, akkor ne csak a kivitelezőt fizesd meg, hanem a melósait is, és akkor megépítik olyanra, amilyenre szeretnéd. Ez is a gazdasági szabadság hiányának az egyik folyamánya, a rabszolgák nem pont azt csinálják amit akarsz. Egy szabad vállalkozó melós, aki maga csinálja meg olyan melót fog végezni amit megfizetsz.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 20:25   
Nekunk dontoen kulonbozik a vilagnezetunk es normalis, hogy Te nem ertesz engem es en sem ertelek Teged. Persze a vitan kivulieknek alapjaban nehez eldonteni, hogy kinek az allaspontja szimpatikusabb, szandekosan nem hasznalom azt a formulat, hogy "kinek van igaza".

Nem tudom, hogy mar epitkeztel-e valaha. Semmi esetre se fogjal neki, mert nem neked valo, megha penzed lenne is ra. A hazad ugyanis soha nem lesz olyan, amilyennek megalmodtad, hanem olyan lesz, amilyenre a melosok epitettek. Ez pedig nem egy keseru kompromisszumot von maga utan. Kizart dolog, hogy Te a sajat hazadban valaha is boldog lehetnel es ha anyagilag birnad, akkor rogvest egy masik hazat kezdenel epiteni. Amiben szinten nem lennel boldog, hiszen mas melosok jonnek, akik masfajta hibakat kovetnenek el, hiaba akarnad hasznositani epitkezesi tapasztalatodat.

Szerintem az lenne az igazi, ha emlekeznel Mephisto figurajara, es innal egy poharral az egeszsegemre!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 14:41   
LEPU ÜZENETE:

Hmm érdekes, de azért eléggé naív elképzeléseid vannak.
Ha abból áll a demokrácia, hogy a népet szavazóbaromként 4 évente az urnához hajtják, de amúgy minden mértékben ignorálják, sőt gyakran az ellenkezőjét teszik annak, amit igértek vagy a nép akar, akkor nem beszélhetünk olyasmiről hogy a demokrácia a nép uralma a nép által a népnek.
A trükk pedig abból áll, hogy a szabadságnak sok fajtája van, már az amerikai rabszolgák is rendelkeztek pl. a vallásszabadsággal. De nem volt személyes szabadságuk. Nos a nyugati demokráciákban bár egyre igyekeznek a személyes szabadságot is korlátozni, még mindig nagyobb mint a komcsiknál volt, ezért ebben igazad van, hogy azzal összehasonlítva jobbnak tűnik. Viszon a személyes szabadság még nem a dolgok csúcsa, kellene a gazdasági szabadság, ami egyetlen kapitalista demokrácíában sem adott. A gazdasági szabadság hiányában viszont a személyes szabadság sem tartható hosszútávon fent. Még mielőtt Hunor rákérdezne miért, a gazdasági szabadság hiánya minden esetben kizsákmányáloshoz vezet, ami elégedettlenséghez vezet amit csak erőszakkal (tehát a személyes szabadság korlátozásával) lehet kordában tartani. Pontosan ez játszodik le a "demokratikus" országokban, folyik a nép végleges kisemmizése, és egyidejűleg a személyes szabadság elleni merényletek száma is exponenciálisan szaporodik. A német belügyminiszternek ha eszébe jut az alkotmány, akkor soha nem azt mondja, hogy azt be kell tartani, hanem mindig azt mondja, hogy mi mindent kell rajta változtatni, hogy a személyes szabadságot mégjobban korlátozhassa. Természetesen csakis a nép biztonságának az érdekében. Ha ez így megy tovább az egész EU egy totalitárius pszeudodemokrácia lesz, ráadásul még csak azt sem tudod, hogy kit kell lelőni, mert mit ér a Pesti forradalom a Brüsszeli bürokrata-diktatúrával szemben?
Ideje lenne behúzni a vészféket és visszaállítani a személyes szabadságjogokat + végre először a "kultúrált" történelem folyamán megadni az embereknek a gazdasági szabadságot is, már vagy 4000éve nem volt ilyenben része az emberiségnek.
Akik az erős vezetőért szélsőségesen kiabálnak érzik, hogy valami nincs rendben, de fingjuk sincs mi az, és azt hiszik az a baj, hogy túl liberális a világ és ezért "rendet" kell tenni. Holott az a baj, hogy nem eléggé nagy a szabadság, az isteni káosz mindig perfektebb és jobb mint az ember teremtette "rend".
A kapitalizmus meg a demokrácia nem férnek össze, a deomkrácia szabadságot akar adni, a kapitalizmus meg kizárni a konkurrencíát, tehát a szabadságot korlátozni. A kommunizmus erre volt a reakcíó, azonnal átugrotta azt a fázist, amikor az ember a kapitalizmusban még jól is élhet. De a végeredmény mindkét rendszerben ugyanaz, a teljes bürokrácia és a központi irányítás a szabadság elvesztése mellett.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 14:40   
BOBO.2006 ÜZENETE:

2007-12-08 15:54, Lepu:
-
Te Bobo, mikor veszed észre, hogy az összes nyugati demokrácía is ugyanolyan szélsőséges, mint a magukat extrémeknek valló szervezetek?
-

Ez a kerdes teljesen ertelmetlen, mert azt kerdezed, hogy mikor fog az alma a kortere hasonlitani. A valasz pedig az ra, hogy SOHA! Abban a pillanatban ugyanis, amikor elkezdene a demokracia a diktaturara hasonlitani, nem demokracia mar tobbe. De az en benyomasom az, hogy a mi jelenlegi demokraciank az EU-ban pont ugy mukodik, ahogy kell. Ez nem jelenti automatikusan, hogy mindenkinek tetszik es elegedett vele. De en merem vallalni, hogy nekem tetszik. Ez foleg azon alapszik, hogy 30 evet lehuztam a szoci vilagban, es pontosan tudom, hogy mi volt jo nekem es csaladomnak az elmult 100 esztendoben. A jovore nezve pedig biztos vagyok abban, hogy a demokratikus allamforma fejlodokepes es semmi esetre sem fog a fejlodese soran diktaturava valni. A demokraciat meg kell donteni eroszakkal, ahhoz hogy diktatura legyen belole. Ez a tobbe-kevesbe bevallott celja mindenfele szelsoseges, antidemokratikus szervezetnek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 14:39   
LEPU ÜZENETE:

2007-12-08 22:39, hunor:
Hát, Irak is csak megtámadta, lerohanta Kuvaitot, és még szerintem találnánk egyéb példákat is.

És Kuwait mióta demokratikus ország?
Mint ha az emírt nem választanák, hanem Isten kegyelméből és a születési előjogánál fogva uralkodna. A kitétel az volt, hogy egy diktatúra egy demokrácíát. Azt, hogy a diktátorok miben egyeznek meg egymás között az egy olyan dolog, Irakot Irán ellen biztos, hogy az amik bújtották fel, Kuwait esetében nem tisztázott a szerepük, de valószínű, hogy abban is benne volt a kezük.

Az érvelés logikáját, hasznát még mindig nem értem, de ha már szóba hoztad, és levezetsz belőle következtetéseket, akkor nem ilyen odavetett módon kéne, hogy egy agresszor diktatúráról sem hallott a Lepu, hanem módszertan:

A módszertannal menj a fenébe, a fogalmakat meg nézd meg a wikiben.

- a nemzetközi vonatkozású támadások feltérképezése (nem a nem hallottam módszer alapján)

Azt csinálom. Lusta vagyok végignézni az összes csetepatét. Tud valaki egy olyan esetet, hogy az elmúlt x éveben, egy diktatúra/monarchia háborúba kezdett volna egy "demokratikus" ország ellen? Az utolsó ami az eszembe jut az a Falkland szigetek voltak 82-ben. Ezért az elmúlt 20 évben.

- a támadások céjának kategorizálása, illetve eldöntve, hogy van-e ilyen, vagy nincs különbség támadás-támadás között
- és így tovább.

Ez politika, egyetlen politikus sem árulja el a valódi célt.

Ha viszont USAt, mint demokratikus államot

Háááát. Erre akarok rávilágítani, hogy nem feltétlenűl a szélsőségesek a veszélyesek, hanem a "jók". Egy marha nagy vitát lehetne folytatani arról, hogy az USA demokratikus e vagy sem.

veszed, és őt hasonlítod mondjuk a szváziföldi diktatúrához, ahol az egyeduralkodó egyik fő célja szűz lányok táncoltatása, akkor meglehetősen ferde általánosító következtetések vonhatók le, mégha egyik demokratikus államként támadott, a másik diktatúraként meg nem is.

Naja, a Jugoszlávia elleni jogellenes háborúban nem csak az amik voltak benne. A ruszkik is ölik a csecséneket. A britek meg a franciák is több helyen lövöldöznek. Nem csak az amikról van szó, gyakorlatilag a teljes nyugati demokrácia úgy ahogy van háborút folytat jelen pillanatban is, általában szemenszedett hazugságokkal megindokolva.

PS: Diktatúra - egyéni érdek, demokratikus államok - államérdek.

Olyan, hogy államérdek olyan nincs, az diktatúra.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 14:38   
HUNOR ÜZENETE:

2007-12-08 21:23, Lepu:
-

Hány olyan háborút tudsz az elmúlt 20 évben, ahol egy állami diktatúra megtámadott egy demokratikus országot? Mert én egyről sem tudok.

-

Hát, Irak is csak megtámadta, lerohanta Kuvaitot, és még szerintem találnánk egyéb példákat is.

Az érvelés logikáját, hasznát még mindig nem értem, de ha már szóba hoztad, és levezetsz belőle következtetéseket, akkor nem ilyen odavetett módon kéne, hogy egy agresszor diktatúráról sem hallott a Lepu, hanem módszertan:
- fogalmak meghatározása - demokratikus, diktatúra
- országok, erejük, nemzetközi helyzetük felmérése
- a nemzetközi vonatkozású támadások feltérképezése (nem a nem hallottam módszer alapján)
- a támadások céjának kategorizálása, illetve eldöntve, hogy van-e ilyen, vagy nincs különbség támadás-támadás között
- és így tovább.

Ha viszont USAt, mint demokratikus államot veszed, és őt hasonlítod mondjuk a szváziföldi diktatúrához, ahol az egyeduralkodó egyik fő célja szűz lányok táncoltatása, akkor meglehetősen ferde általánosító következtetések vonhatók le, mégha egyik demokratikus államként támadott, a másik diktatúraként meg nem is.

Hunor

PS: Diktatúra - egyéni érdek, demokratikus államok - államérdek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 14:34   
LEPU ÜZENETE:

2007-12-08 16:01, hunor:
-
Ezt már nem értem - mit értesz demokrácia alatt, és melyik diktatúra támadott meg milyen demokratikus országokat, és egyáltalán, a demokratikus ország/ diktatúra és támadás/ meg nem támadás milyen összefüggést alkot?

Hány olyan háborút tudsz az elmúlt 20 évben, ahol egy állami diktatúra megtámadott egy demokratikus országot? Mert én egyről sem tudok. De alapból van vagy 20, ahol demokratikus ország indított háborút egy másik ország ellen. Ezek után felmerül a kérdés, hogy ugyan már kik a veszélyesebb agresszorok? A diktatúrák el vannak foglalva azzal, hogy befele leküzdjék az ellenállást, a demokrácíák meg a saját problémáik leküzdésére háborúzgatnak. Nagy szabadság, hogy nem a saját népet igazzák le, hanem másokat.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 14:33   
HUNOR ÜZENETE INNEN:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=158&forum=75&712

2007-12-08 15:54, Lepu:
-
Akárhogy is nézem, az elmúlt években nem a diktatúrák támadták meg a demokratikus országokat, hanem fordítva.
-

Ezt már nem értem - mit értesz demokrácia alatt, és melyik diktatúra támadott meg milyen demokratikus országokat, és egyáltalán, a demokratikus ország/ diktatúra és támadás/ meg nem támadás milyen összefüggést alkot?

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 14:06   
Hm, látom, két helyen megy a demokrácia kapcsán beszélgetés, a másik helyen meg off is - átköltöztetem ide.

Hunor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 13:51   
Én azt hiszem, hogy ez az egész játék a demokráciával, meg a választósdi egy nagy szemfényvesztés. Igazi demokrácia csak akkor lenne, ha minden egyes törvényt népszavazással fogadnának el. Ehhez a legközelebb Svájc áll. A legmeglepőbb, hogy ez sem működik jól, sőt néha egészen jószándékú törvényeket nem lehet elfogadtatni, mert a nép nem képes saját érdekeit feismerni! (Az is igaz, hogy a "nép" mindig manipulált)

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 13:25   
2007-12-08 15:32, bobo.2006:
-
2007-12-07 17:14, Lepu:
"én a fordítvára szavaznék"
peldaul az ausztralìai nepbol meg tudnad itelni az ausztral kormanyt?

fordítva. Az ausztrál kormányból az ausztrál népet. Mondjuk az egyik lehet legdurvább példát választattoad, valami 2ember/nKm lakossággal.

"Naja, fogalmazzunk úgy, hogy amit az "újraválasztott".. és akkor igen, felelösek érte."

na igen, de akkor akik nem valasztottak meg a kesobb hatalomra kerult tarsasagot, azok mar rogton mentesek a felelosseg alol? Tehat a valasztas utan derul ki, hogy egy polgar felelos-e vagy sem...

Ha nem ment el szavazni felelős. Ha elment és a kormányra szavazott, akkor is. Ha az ellenzékre, akkor sz.r neki, mert mások hülyeségének a konzekvencíájával kell éljen, amiért szintén felelős. És akkor tárgyaljuk meg, hogy mik a hiányos demokrácía hátrányai?

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-08 15:32   
2007-12-07 17:14, Lepu:
"én a fordítvára szavaznék"
peldaul az ausztralìai nepbol meg tudnad itelni az ausztral kormanyt?

"Naja, fogalmazzunk úgy, hogy amit az "újraválasztott".. és akkor igen, felelösek érte."

na igen, de akkor akik nem valasztottak meg a kesobb hatalomra kerult tarsasagot, azok mar rogton mentesek a felelosseg alol? Tehat a valasztas utan derul ki, hogy egy polgar felelos-e vagy sem...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-08 11:32   
Nietzsche szerint az őrület az egyedeknél ritka, de csoportokban, nemzetekben és korszakokban a normalitás. (Wahnsinn bei Individuen ist selten, aber in Gruppen, Nationen und Epochen die Regel)

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-08 10:39   
2007-12-07 21:21, Fredi:
-
A nép = egyedi barmok összessége
-

no azert ne legyunk ennyire teli negativ kisugarzassal! Elsosorban azert mert a nep nem egyenlo a valaszto valasztopolgarok osszegevel. Masreszt meg annyira szeles fogalom, hogy tulajdonkeppen nem is takar semmit, masreszt en is, te is eleme valami nephalmaznak, de en nem tartom magam baromnak!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-08 01:11   
És ugye ez a legjobb érv a demokrácia mellett

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 21:21   
A nép = egyedi barmok összessége

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 20:58   
2007-12-07 18:39, Fredi:

Persze olyan is akad, hogy a bölcs választó, tekintettel az éppen aktuális pártviszonyokra, előre tudja, hogy a rossz kormány alternatívája, egy másik rossz kormány!
-

akkor miért nem alapít egy jó pártot és csinál egy jó kormányt?
Népről van szó, nem egyénről.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 19:10   
2007-12-07 17:06, hunor:

Huu bocsanat, mea culpa!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 18:39   
Persze olyan is akad, hogy a bölcs választó, tekintettel az éppen aktuális pártviszonyokra, előre tudja, hogy a rossz kormány alternatívája, egy másik rossz kormány!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 17:14   
2007-12-07 16:00, bobo.2006:
A kerdes viszont, ami ezen idezetek alapjan joggal felmerulhet, hogy egy adott kormanybol meg lehet-e itelni a nepet, vagy forditva?

én a fordítvára szavaznék.

A masik pedig, hogy a valaszto polgar felelos-e azert, amit valasztott atyafiai/lanyai tesznek?
-

Naja, fogalmazzunk úgy, hogy amit az "újraválasztott".. és akkor igen, felelösek érte. Ezért is van az, hogy huzamosan nem maradhat meg a helyén egy silány kormány.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 17:06   
2007-12-07 16:16, bobo.2006:
-

Egy helyen megmaradt.

Hunor

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 16:16   
A takaritobrigadnak: Hova tuntettetek ezt a draga Fecookat? Epp meg akartam irni helyette a dolgozatot!

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-07 16:06   
2007-12-07 01:56, Lepu:

>>>Ja, és ha jönne Bobo, és megcáfolná, hogy a lenti sorok valóban Széchenyitöl származnak

Amit en ismerek Szechenyitol az valoban egy liberalis eszmekor, amibe ilyen erosen sarkitott es at nem gondolt kijelentes valoban nem illik bele. De lehet hogy ez mar a doblingi szanatoriumbol sz.rmazik

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó