2021. április 12. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Szerelem
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 Lindi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-16 23:21   
"Rejtelmek ha zengenek,
őrt állok mint mesékbe
Bebujtattál engemet
talpig nehéz hűségbe.

Én is írom énekem:
ha már szeretelek téged,
tedd könnyüvé énnekem
ezt a nehéz hűséget."
(József Attila)

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-16 04:12   
2003-05-16 04:00, bab:
-
'Es talan eppen azert tartanak orokke bizonyos baratsagok, mert a valtozo erdekeink mellett is tudunk alkalmazkodni egymashoz.' hat ez egy ritka madár amirol itt irsz...

Tudom, de madar

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-16 04:11   
2003-05-16 04:00, bab:
-
'Es egeszen biztos, hogy az onzetlenseg negativan ertendo fogalom?' ... hát ezt meg hogy érted? Ugy tudtam hogy az onzetlenseg kifejezetten pozitiv fogalom... lehet hogy tevedek?

jo, hogy eszrevetted, "onzoseg" akart lenni

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-16 04:00   
2003-05-02 18:42, rigojanos:
'Vajon teszunk barmit az eletben onzetlenul?' nem...
'Es egeszen biztos, hogy az onzetlenseg negativan ertendo fogalom?' ... hát ezt meg hogy érted? Ugy tudtam hogy az onzetlenseg kifejezetten pozitiv fogalom... lehet hogy tevedek?

'Egyszer azt mondta nekem valaki, hogy nincsenek orok baratok, vagy orok ellensegek, csak orok erdekek. Es azokhoz igazodunk, akik aktualisan elosegitik erdekeink vedelmet.' ... sajnos ennyi a baratsag...

'Talan pontosan azert veszitunk/engedunk el embereket magunk mellol, mert a sajat vagy az ok bizonyos erdekei megvaltoztak.' ... igy igaz, en is igy gondolom...

'Es talan eppen azert tartanak orokke bizonyos baratsagok, mert a valtozo erdekeink mellett is tudunk alkalmazkodni egymashoz.' hat ez egy ritka madár amirol itt irsz...
Bab

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-02 18:42   
2003-03-19 09:57, Balu:

Van másik trükk!!!SZERETNI ÉS ADNI,ÖNZETLENÜL:)---megtérülő befektetés---!
~~~~~~~~~~~~~~~

Erdekes kerdes. Vajon teszunk barmit az eletben onzetlenul? Es egeszen biztos, hogy az onzetlenseg negativan ertendo fogalom?

Egyszer azt mondta nekem valaki, hogy nincsenek orok baratok, vagy orok ellensegek, csak orok erdekek. Es azokhoz igazodunk, akik aktualisan elosegitik erdekeink vedelmet.

Ez persze megkerdojelezheto eszmefuttatas. En nem hiszem, hogy minden erdekunk permanensen az agyunkba van sutve. Talan pontosan azert veszitunk/engedunk el embereket magunk mellol, mert a sajat vagy az ok bizonyos erdekei megvaltoztak.

Es talan eppen azert tartanak orokke bizonyos baratsagok, mert a valtozo erdekeink mellett is tudunk alkalmazkodni egymashoz.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-01 18:21   
2003-05-01 17:55, Valeria:

Hanem???

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-01 17:55   
2003-03-18 20:19, efraim:
-
Valamikor régen hallottam egy verset a szerelemről. Tényleg nem az enyém

Kéz a kézben
kéz a másban
más a kézben
más a másban

Kedves Efraim:

Itt nem eppen szerelemrol folyik a szo!!!
)
-

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-01 11:18   

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-30 09:15   
Argentinából jött, ide is beteszem, mert helytálló ebben a topikban is s gondolom, fontos üzenetet tartalmaz az alábbi levélrészlet, amelyet a "HungArgenNews"-ban olvastam (egy esküvõre írta a lent feltûntetett szerzõ):

"Arra születtem, hogy megszeressenek,
s megszeressem én azt, akit lehet.

Arra születtem, hogy boldog is legyek,
s továbbadjam egyszer az életemet.

S végül arra jöttem én a világra,
hogy belehalnom se kelljen hiába."

/Adamis Anna/

Ez a néhány sor kifejezi a szívünkben élő vágyat, hogy az ember nem elég önmagának. Szeretne valakié lenni, szeretne valakiről gondoskodni, szeretne valakit boldoggá tenni.

Mert minden szeretet egy másik szeretet jegyében él.
Az, aki szeret, egyszer már szeretve volt.
Minden szeretet öröktől fogva egy másik szeretet tükrébe néz.

Az embert a szeretetben csak a Másik (ember vagy Isten) teheti teljessé.
Két ember, aki igen-t mond a végleges elkötelezettségre, kölcsönösen kiegészíti egymást:

"Boldogságra sóvárogva kezedet kezembe veszem. Kérlek, légy a hitvesem, míg csak az idő elmúltával meg nem vénülünk. Én vagyok a vers, Te a dallam. Én vagyok a dallam, Te a költemény."

Az esküvői torta biztos szép és emlékezetes lesz, aminek örültök. Közösen, a vendégekkel együtt, jóízűen elfogyasztjátok. Holnapra már semmi sem lesz belőle. A házasságnak azonban egy életen át meg kell maradnia. Úgy marad meg, ha jó a receptje. Úgy marad meg, ha nap mint nap elkészítitek.

A boldog házasság receptje

"Vegyünk egy üvegtálat, öntsünk bele 1-2 dkg reménységet. Aztuán vegyünk 1 dkg figyelmességet, 1 l jóságot, jó sok bizalmat, tetszés szerint jókedvet, 4-5 kanál engedelmességet, 5-6 dkg gyengédséget. Miután az egészet jól elvegyítettük, adjunk hozzá egy csipetnyi sót. Ne többet, nehogy elsózzuk, s fogyaszthatatlanná váljon. Egyenlő hőmérsékleten, állandó kis tűzön süssük, hogy a szeretet és a barátság megmaradjon. Ilyen módon ízletes, finom és élvezetes süteményt kapunk, amelyből minden reggel elég egy darabka, hogy az életet széppé tegyük."

(Béla atya libenter@axelero.hu)

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-19 09:57   
Women:)

...'figyelni a másik igényeire és kifejezni saját szükségleteid...'Ez is egy lehetőség:)

Van másik trükk!!!SZERETNI ÉS ADNI,ÖNZETLENÜL:)---megtérülő befektetés---!

Üdv:Balu

efraim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-18 20:19   
Valamikor régen hallottam egy verset a szerelemről. Tényleg nem az enyém

Kéz a kézben
kéz a másban
más a kézben
más a másban

)

Laca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-18 20:15   
Cunibaba! Igazad van ha első találkozásra gondolsz. Én arra a bizonyos Komoly kapcsolatra gondoltam. Arra amelyikben a másik megérdemli az ember figyelmességét, törődését, féltését. Ehhez viszont igazad van megint csak, idő kell, s az, hogy akarjuk a másikat megismerni és elfogadni.

Laca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-18 20:11   
Kedves Women! A Cunibabának írt kérdésedben benne van a válaszom is. Például ilyen praktikákra gondolok. Engem nem kell csábítania a nejemnek, de jól esik a figyelmessége. Csak kisebb dolgok: étkezéshez a terítés, tiszta ruha kikészítése, reggeli csók és még sorolhatnám.apró pici jól eső, figyelem felkeltő dolgok. De hát én magyarázzam ezt egy Nőnek?

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-18 19:12   
2003-03-18 18:53, Women:
-
Cunibabának:
Ha szeretnél virágot, miért nyugszol bele, hogy nem kapsz? Esetleg jelezhetnéd is, hogy ez neked fontos...ha szeret és szerelmes is, akkor fontosak kell legyenek neki az igényeid:- vagy tévedek?

Hidd meg Women nem panaszkodhatok. És pont mert elfogadom olyannak amilyen ö, megértem azt is, hogy nem szeret viràgot, föképp vàgot viràgot venni. Részben igaza is van hiszen föleg télen a vàgot viràg igazàn nem sokàig tart. Igy legutobb egy "cserepes viràgot" (egy Broméliat) kaptam tôlle ajàndékban. Nagyon örültem neki, mert rengeteg növény van a lakàsunkban és ez még nem volt.
De bàr szokàsa inkàbb olyasmivel meglepni aminek "hasznàt" veszük. (Két hete a mosogatogépem bedöglött még egy hét sem telt el és vett ujat)Igy mig a gép dolgozik hejettem több idônk van egymàsra...

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-18 18:53   
Balunak:
Esete válogatja, hogy ki mit vonultat fel:-)
Van aki az övön aluli büszkeségét csupán, van aki azon túl sok figyelmességet...virágot...toronyórát:-)

Új trükkök? Szerintem az arányok jó megválasztása a legjobb trükk...hogy tudd mikor, mit, mennyit adhatsz, kérhetsz a másiktól és tedd is meg...s ha nem kapod azt, amit akarsz, akkor jelezd.Figyelni a másik igényeire és kifejezni a saját szükségleteidet. Szerintem ennél jobb "trükk" kevés van:-))

Cunibabának:
Ha szeretnél virágot, miért nyugszol bele, hogy nem kapsz? Esetleg jelezhetnéd is, hogy ez neked fontos...ha szeret és szerelmes is, akkor fontosak kell legyenek neki az igényeid:- vagy tévedek?

Lacának:
Mondd, mit értesz te ösztönzés alatt?:))) Téged csábítani kell? Az a legjobb praktika?
Vagy kaja kell? Vagy hagyjanak békén?Mi neked az ösztönző?:-)))

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-18 18:25   
2003-03-18 15:58, Laca:
-
Na ez az hölgyeim. Ha már van rá fogékonyság, innen sok múlik azon, ki mennyire "ösztönzi" a párját arra ami neki jó. Ezt hívják női praktikának. Hölgyeim lehet evvel élni, sőt el is várjuk:
-
Igen àm de épp ez volt letàrgyalva hoszan, keverve a "szeretet" és a "szerelem" topikban vegyesen, hogy a "prakitkàhoz" idö kell, és nem biztos hogy ELSÖRE, és talàn még az elsövel sem , màr menni fog....

Laca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-18 15:58   
Na ez az hölgyeim. Ha már van rá fogékonyság, innen sok múlik azon, ki mennyire "ösztönzi" a párját arra ami neki jó. Ezt hívják női praktikának. Hölgyeim lehet evvel élni, sőt el is várjuk:

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-18 07:22   
Nekem az is elég ha csak ugy,ugy megölel!Aztán....))

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-17 21:21   
Az én férjem nem ad nekem toronyoràt làncal és nagyon nagy ritkàn a viràgot is (szerinte kidobot pénz) még ha én szivesen az utobbit vàlasztanàm is. Ennek elenére tudom hogy köztûnk van szeretet és szerelem is.

Laca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-17 19:36   
Hölgyeim azt hogy ki mennyit tud nyujtani viszonylagos. Kérédsem az, hogy szeretet nélkül kaptok "toronyórát lánccal", vagy egy szál virágot szeretettel, melyiket válasszátok?

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-17 17:53   
Women:)

Nem kérdezem,mit vonultatnak fel,bár leírhatnád...)))

Mi az a sok : stbstbstb??Valami új trükk?))

Szio:Balu

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-17 15:58   
Szerintem szinte semmit

A pasiknak mindig nagyobb az igenye, mint amit nyujtani tudnak

RIA

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-17 13:35   
Kedves Balu!
A mondás a férfiakról, közismert. Én mégis azt látom a munkám során, hogy a férfiakat csábítani tudó nők tartják meg legtovább...bár nyilván vannak ellenpéldák is.
A környezetemben és a klienseim között főleg olyan férfiakkal találkozom, akik az okos, szép, vonzó, érzéki, kicsit kurvás, nagyon jó szakács - nőket kedvelik, akiknek még humora is van:-) stbstbstbstb
...Ne kérdezd meg, hogy ők mit vonultatnak fel cserébe:-))))

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-17 07:52   
Zuloaga!

A földönkivül is vannak emberek,azért itt "lennt" jobb,nem? Nekem!))

Csak légy nyugodt,bár valóban sosem lehet tudni,ki kinek gondol valakit...

Itt nem erről írunk ám:a Szereteről,Szerelemről,mosolyról,gesztusokról,kellemes szavakról,mindenről ami a szeretet kiváltja egy emberből.Én egy mosollyal startolok........))

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-17 07:45   
Rigojanos!:))

Köldök-környékén?))))

Na igen!
Ugy gondolom nagyanyáinknak ez teljesen természetes volt,hát még nekünk!))

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-16 16:58   
2003-02-16 16:34, Balu:
-
Az én nagymamám ugy mondta nekem:a férfiakhoz a hasukon keresztül vezet az út.Azért ma már sokkal több is kell ehez ahogy már írtam.

-
Ma mar a "hasuk alatt"

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-16 16:48   
2003-02-16 16:39, Balu:
-
Zuloaga!

-Ki az a mi Balu Kedves?

Mi emberek!

Akkor megnyugodtam! Azt hittem földönkívülinek hittél. Igaz, sosem lehet tudni ...

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-16 16:39   
Zuloaga!

-Ki az a mi Balu Kedves?

Mi emberek!

Az ember mindenre képes,kérdés mi vezérli?
A szeretet az mindenre jó:ápol és eltakar,
játszik velünk vagy döntésre késztet.Felszabadít vagy boldogtalanná tesz.!Szeretni megtanulni:az már sokkal nehezebb!Ahoz sokkal több kell......

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-16 16:34   
Rigojanos!:)

A nagymamád bölcs asszonyként mondta ezt,nagyon igaz,étlen,szomjan,ugyan mi is a jó?
Az én nagymamám ugy mondta nekem:a férfiakhoz a hasukon keresztül vezet az út.Azért ma már sokkal több is kell ehez ahogy már írtam.:)

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-16 16:18   
2003-02-16 10:37, Balu:
-
Zuloaga:)

Nics Bermuda négyszög??Mi képesek vagyunk azt is csinálni...))--ha nagy az a SZERELEM--!
Megéri:)

-Ki az a mi Balu Kedves?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó