2021. április 15. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Szerelem
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-04 18:03   
2004-05-03 19:54, bobe:
-
Erdekes modon az elsöre meg mindig szerelemmel tudok visszaemlekezni. Nem talalkoztunk 30 eve. De nem felejtettem el. ti hogy vagytok vele?
-
Biztos vagy benne hogy nem csak az emléket szereted? Mivel nem találkoztál vele azota, nem tudod milyen érzés lenne, ha látnád öt a jelenben.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-04 03:43   
Ahogy a nóta mondja:

"Ablakomba, ablakomba
Besütött a holdvilág.
Aki kettőt, hármat szeret
Nincsen arra jó világ.
Lám én csak egyet szeretek,
Mégis de sokat szenvedek,
Az a betyár béres legény
Lopta el a szívemet."

Komolyra fordítva a szót:

Juhász Gyula, Milyen volt...

"Milyen volt szőkesége, nem tudom már,
De azt tudom, hogy szőkék a mezők,
Ha dús kalásszal jő a sárguló nyár
S e szőkeségben újra érzem őt.

Milyen volt szeme kékje, nem tudom már,
De ha kinyílnak ősszel az egek,
A szeptemberi bágyadt búcsúzónál,
Szeme színére visszarévedek.

Milyen volt hangja selyme sem tudom már,
De tavaszodván ha sóhajt a rét,
Úgy érzem Anna meleg szava szól át
Egy tavaszból, mely messze mint az ég."

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 19:54   
Hölgyek urak lanyok fiuk!
egy erdekes kerdest teszek fel :
Lehet -e ket embert szeretni?. Nekem volt egy fiatalkori szerelmem "az elsö" aztan jött a ferjem . Erdekes modon az elsöre meg mindig szerelemmel tudok visszaemlekezni. Nem talalkoztunk 30 eve. De nem felejtettem el. ti hogy vagytok vele?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 17:48   
Ez az habar szerelem is lehet karos : gondolj a boldogtalan szerelemre , hanyan lettek öngyilkosok : Romeo es Julia etc.
Vagy kiralyok mondtak le vagy tronrol vagy szerelemröl tron miatt. Gyilkoltak mar szerelemböl es az igazan karos meg az egeszsegre is
Crying Into Tissue

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 17:39   
Kedves bobe Kerdesedre valaszolva, szerintem a szerelem definialasanal van a kutya elesve.

Ahogyan en definialom a szerelmet, az alapjan nemigen tudok elkepzelni olyan helyzetet, amikor az karos lehetne.

A szenvedely persze hogy tud az lenni. Mert a szenvedely kozben nem jozan esszel gombolkozunk.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 17:26   
En kerdeztem nem kaptam kielegitö valaszt madarka. A szenvedely lehet karos ezt most mar kijelentem: cigaretta, alkohol kabitoszer, orvossag, edesseg, kartya több hirtelen nem jut eszembe

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 17:23   
2004-05-03 17:15, bobe:
-

En azt nem mondtam, hogy karos. A cigizes az. Ami a cigizes elott tortenik, az nem feltetlenul

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 17:15   
Szoval a szenvedely lehet karos? de a szerelem sohasem az?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 17:04   
2004-05-03 10:44, Balu:
-
A szerelem egy szenvedély,így benne van a szóban a szenvedés is maga.

Ezzel nem feltetlenul ertek egyet. A szenvedellyel sokan osszekeverik a szerelmet, de nem ugyanaz.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 16:46   
A szerelem azt a vágyat fejezi ki, amellyel a szerelem "tárgyáért" feltétlen hozandó öröm és hálaáldozatok életre szóló gyakorlása mellet kötelezem el magam.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 10:44   
Mária:) A szerelem egy szenvedély,így benne van a szóban a szenvedés is maga.Különösen ha nem akarjuk elengedni a volt kedvest hanem átmegy az érzés birtoklásba,önzésbe,bosszúvágyba és még ki mit talál ki.Amikor múlik a szerelem és nem szeretet követi valamelyik részről akkor kezdődik a szenvedés mert valamelyik fél menni akar már....

Balu

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-02 22:38   
Május a szerelem, a szerelmesek hónapja.
MON-tagok közül valaki(k) meg fogalmazná(k) úgy igazán azt, hogy mit jelent a szó: szerelem?
Mária

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-16 15:45   
Sueressétek egymást,
de ne tegyétek a szrelmet kötelezQvé
mert olyan lesz, mint a hullamzó víz a mederben.
Töltsétek meg egymás poharát, de igyatok a sajátotokból.
Adjatok egymásnak a kenyeretekbQl, de ne ugyanazt a szeletet egyétek.
Daloljatok, táncoljatok együtt, örüljetek egymásnak, de hagyjátok egymást egyedül lenni.
Adjátok egymásnak a sziveteket,de egymás vagyonának, mert csak az élet keze tudja szíveteket tartani.
Álljatok egymás mellett, de ne túl szorosan, csak úgy mint egy templomban az oszlopok.
Mert a cédrus és a tölgyfa sem nQ egymás árnyékában

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-11 20:34   
"Véled teljes az életem,
Megosztom Véled ételem.
Párod vagyok, társad leszek!
Mert szeretlek..."

Hazánk ismeretlen "nagy" költőjének (szerénységem) sorai leánya és veje esküvői meghívójára.
----------------
3 év után most várjuk az első unokát - ahogy azt egy másik topicban írtam is. Remélem a sorok igazságait hosszú távon is igazolni fogják az "illetékesek"...
Frimi

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-11 13:22   

2003-10-10 21:13, hunor:

Isten lehellete
vélt vagy valós csapdádból
mindig kimenekít,
egyensúlyod biztosítva
teljességre törekvésedben,
s e lehellet felfokozza
távolba ható
lángoló
tüzedet -
neved is ezt
sugallja.
A siker érzete
akkor válik
tökéletessé benned,
ha sikerélménnyé "fajul".
Továbbra is járj
sikerrel!

Drukkolok Neked: Mária

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-10 21:37   
Hol jartal?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-10 21:13   
Ja, tajekoztato a fejlemenyekrol: sikerrel jartam.

Hunor

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-27 14:54   
A KÉPMÁS magasinban olvastam....

A SZERELEMRÖL TISZTÁN
A szeretet nem egyenlö az egoizmussal, nem egy elsöprö eröfény. A szeretet alapvetöen nem egy emociális, azaz érzelmi erö. Például szimpátia, rajongás, szerelem érzése. A szeretet alapvetöen és a szerelem között továbbá az a különbség, hogy nem egy átmeneti, spontán állapot.
A szeretetben nincs helye az önzésnek, birtoklási vágynak, a szeretet önmagát próbálja felajánlani önzetlenül a másiknak.
A szeretet nem egy ösztönös erögépezet. A szeretet a szexuális egyesülésben sem lehet az ego kibontakozásának a szinhelye. A másik test+et mintegy igénybe veszem, hogy élvezzek, örömöm legyen, feszültségemet levezessem, és kivállóságomért a másik megjutalmazzon. Az embert nem lehet feldarabolni testre és lélekre, a szeretetben és így a szerelemben és szeretkezésben az egész személynek kell részt venni.
Amilyen a hétköznapi életem a másikkal, olyan a szeretkezésem is. A szeretet éppen ezért szüntelenül jót akar, mégpedig a legjobbat amely által a másik tökéletesebb, boldogabb lesz. A szeretet mint közösségi élmény a kölcsönös önátadásban és kibontakozásban teljesíti ki az egyént: segítelek, melléd állok, növekedésedet akarom.
Fontos, hogy megtaláljam nemem és állapotomnak megfelelö önazonosságomat, vagyis elfogadjam önmagamat, mint olyan valakit, akit az Isten feltétel nélkül szeret. Ez a szeretetélmény képessé tesz arra, hogy a másikat is el tudjam fogadni. Ezt a bensöséges élményt kell kedvesemmel és házastársammal megélnem.
Egy ideális párkapcsolat-fejlödésnél a szerelem és a batátság élménye együttesen kavarog a szivekben. A kizárólagosság felé való sodródás ( csak ö tehet boldoggá, én öt akarom boldoggá tenni) fokozatosan érlelödö folyamat. Ahhoz, hogy ez a kizárólagosság kialakuljon, túl kell élni a kamaszkor viharait és érzelmi kalandozásait. Rossz úton jár az, aki szexuális szülségleteit a lehetö legrävidebb úton akarja kielégíteni. Hiszen a kamaszkorban a lélek és a psziché messze, lemaradva kullog a testi vágyak mögött.
Eddig az idézet, teljesen egyet értek a szöveggel. Gondoltam, ha nem egészen az én gondolataim, talán jobban elfogadjátaok, és vita se lesz belöle!
Szeretettel:

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-17 17:38   
2003-09-17 15:59, etelka:
-
Csakhogy elökerültél Hunor! Már sokan kérdezgették, hogy mi van Veled, mivel napok óta hallgatsz.
Etelka

-

Juj. Nem tuntem el, hanem rengeteget utaztam. Intezkedtem egy kicsi napsugarat eme topik cimenek kapcsan , aztan szabadsag hatralevo idejeben megerkeztem nagyapamhoz (egyetlen elo nagyszulom). Es ma meg potolom a dolgokat, amelyek elmaradtak.

Hunor

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-17 15:59   
2003-09-17 12:38, hunor:
-
Nalam mintha kivilagitott volna egy kicsi napsugar a sotet felhozet alol. Kicsi, pici, de melegito. :) Nem kiabalom meg el. :P

Hunor
-
Csakhogy elökerültél Hunor! Már sokan kérdezgették, hogy mi van Veled, mivel napok óta hallgatsz. Ne kiabálj el semmit !
Etelka

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-17 15:47   
kedves Hunor, rövidesen költeményeket fogsz írni. Ami még minig jobb, mintha beteg lennél.
Azért a mélekre válaszolhatnál. A sötét felhő mögül a napsugár szuper, de engem a Kik is érdekel.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-17 12:38   
Nalam mintha kivilagitott volna egy kicsi napsugar a sotet felhozet alol. Kicsi, pici, de melegito. Nem kiabalom meg el.

Hunor

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-11 16:54   
2003-09-11 04:00, Ferencz Zsuzsanna:
Kedves Oszi, mi hiányzott hozzá? Nem volt spanyol szeme?

!csizmája volt!

-

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-11 04:00   
2003-09-10 23:37, oszi:
-
Én kis híján szerelmes lettem.

Kedves Oszi, mi hiányzott hozzá? Nem volt spanyol szeme?

-

oszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-10 23:37   
Ez még a szerelmeseknek is techet.
Én kis híján szerelmes lettem.

Spanish Eyes

oszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 08:55   
2003-08-31 10:19, csippi:
-
2003-08-31 03:06, oszi:
Pillanyatnyilag kit szeretnél magadhoz ragasztani?

-
S.k. használatra kellene - saját dobbanó belsőszervemhez. jelenleg ugyanis darabokra van esve

-
ajaj, egy darabokra eset szerv, roppant egészségtelen, gyorsan orvosolni kell.

Oszi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 05:14   
Kedves Hunor,
szorítok nekd, hogy minél előbb kikecmeregj a gödörből.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 15:48   
2003-09-01 14:28, Cunibaba:
-
Csak azért kérdezem, lehet hogy nem ismeri a MONt.... és fel kellene vilàgositani Na jo csak vicceltem!
-

Ismeri, es nagyon tetszett, amikor csinaltam. Csak epp egy kukkot sem ert, bar egy idoben kacerkodott a Non Hungarians rovattal.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 14:28   
2003-09-01 12:19, hunor:
-
Ha szabad kérdeznem, a hölgy magyar, vagy esetleg tud magyarul?
Persze nem vagy köteles rà vàlaszolni!

Csak azért kérdezem, lehet hogy nem ismeri a MONt.... és fel kellene vilàgositani Na jo csak vicceltem!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 12:42   
Ne add fel ! Ha ugy erzed ö az igazi harcolj mert megeri!
Sok sikert !

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó