2020. január 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Élménybeszámoló - Magyarországról
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 20:24   
Ah, a Normafarol nekem is szep emlekeim vannak

P.S.: Es a kilatas is szep onnan

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 20:21   
2005-05-01 19:03, espa:
-
DON'T BE AN UGLY AMERICAN. Nemtom érted-e?
-
Ha már akkor légyszives idézd az EGÉSZ mondatot!

http://www.epinions.com/trvl-review-4373-36C75D21-3A49A0B8-prod5

GENERAL TIPS- ALWAYS TRY TO SPEAK HUNGARIAN, DONT BE An "UGLY AMERICAN"

Mi magyarul beszéltünk!

Érdemes még ezt ia idézni onnan:

"Safety: Be vigilant, keep your belongings close to you and in your hands, especially on public transport. Pickpocketors are very skilled."

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 19:54   
Hu, en is beirok par dolgot, es meg eszembe is jutnak ezekrol regi emlekek.

Szechenyi termafurdo - kozepiskolai eveim vegen rendszeresen jartam oda, hetente ket alkalommal.

Normafa - oda szinten gyakran jartam, ha valaki idegennek tartok budapesti bemutatot, az is benne van. Ott tanultam egyebkent vezetni, legalabbis Apu ott engedte at eloszor a volant, egeszen hatra... van ott valamilyen fizikai kutatointezet, nem ugrik be pontosan a neve, de megis, talan a KFKI?

Gellert-hegy: jo a kilatas, oda gyakran csak felhajtottam egyet korbenezni.

Hunor

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 19:45   
2005-05-01 19:32, poesje:

Hegyelja útról fel az Erzsébet hidra és a Gellért lábánál nagyot sóhajtani: Itthon vagyunk
Utána ballra le a Dunaparton, kiüllni egy vendéglöbe és átnézni a Várra!!!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 19:34   
2. Zsinagóga

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 19:32   
Lányok-fiúk

Jó ötletet kaptam az imént walakitöl, mindjárt szaladtam is ide vele:
Gyüjtsük össze ide Budapest tíz (10) legszebb helyét, amit egy messziröl jött, de sietös turistának mindenképpen látnia kell. Kezdem a sort

1. A kivilágított Duna-part a Lánchíddal éjféltájban

2. ?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 19:13   
Hm, ez igy nem igazan lesz jo, es talan lassan szerencsesebb egy lakatot tenni, hacsak nincsenek meg fontos beirando dolgok - maskepp ne folytassa senki igy a vitat.

Mas - van meg egy Magyarorszag topik, ha itt lakat lesz, ugyan oda lehet irni, de nem ezt a vitat folytatni, annal is inkabb, hogy megigertem a topikindito Picinek, hogy figyelek arra, hogy a celjanak megfeleloen ajanlasok, otletek szerepeljenek, vagyis amit barki mas MON-tagnak megnezesre ajanl.

Hunor

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 19:10   
Figyi Espa, ennek nincs értelme tovább. Érti érti, nem érti, nem érti.
Kész. Vége. Fin.

(légyszíves!)

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 19:03   
2005-05-01 16:07, andi_usa:

Galambom Andikám4 Mi a baj ezzel az idézett cikkel?
Mi is áll a végén?

Recomended: YES.

szerény angol tudásom szerint ez nem azt jelenti, amit te akarsz mondani.

aztán csak ugy véletlenül értettem meg néány szót a szövegben: wonderful, DON'T BE AN UGLY AMERICAN. Nemtom érted-e?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 18:56   
Megmondom nektek őszintén, hogy amit a multkor kimoderáltam, azt elküldtem andinak privátban. biztos nem kapta meg. elküldöm mégegyszer.

Azt hiszem andikánk nem érti. Nem érti, nem érti, az Istennek sem érti.

arról nem beszélve, hogy Ámerikanak nem kell messze menni egy jó adag szegénységért, jó adag koszért, még nagyobb adag graffitiért.
Nemtom miért akarja nekünk ő lefesteni választott hazáját, valami Paradicsomnak....

Mindenki tudja, milyen Amerika.
Próbáljon meg egy nő a New York-i metrón mondju este 10 után egyedül közlekedni
San Francisco-ban láttam annyi hajléktalant mint Pesten.
És sorolhatnám.

Apropo Bobe!
mondtad, ogy húzod a vonalakat a falon, hogy mi nem tetszik Andikának úgy általában.

Látszik még a tapéta mintája?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 17:42   
Talán mindenkinek az lenne a legjobb, ha önként nem lennél!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 17:05   
.....és egyre inkább egyedül leszel....

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 17:01   
2005-05-01 16:07, andi_usa:
-
megnyugtato, hogy mégsem vagyok egyedül ilyesmi véleménnyel

Itt egyedul vagy.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 16:59   
2005-05-01 01:44, R-zsike:
-
Kedves R-zsike!

a mi városkánkban törvény lett hogy köteles a háztulajdonos eltávolitani a graffitit ha valaki összemázolja házát vagy keritését, a városi alkalmazottak pedig festökocsival járkálnak, láttuk egy szomszédos városkában ahogy festették át a bemázolt nyilvános poznát a graffititöl elcsunyitva. Itt büntetik is öket ha elkapják.

Ha valaki szemetel $ 500.- a büntetés és ez áll ujjabban kutyaürülékre is!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 16:07   
2005-05-01 10:39, hunor:
-
Kedves Hunor,

megnyugtato, hogy mégsem vagyok egyedül ilyesmi véleménnyel:

http://www.epinions.com/trvl-review-4D1-1141B8F1-39C63B77-prod3

Cons
difficult language, not so friendly people
http://www.epinions.com/trvl-review-4373-36C75D21-3A49A0B8-prod5

Cons
Budapest can be dirty

Böbe megjegyzése a Romak-rol furcsa volt, mert senki sem emlitette öket, a bécsi is Romániát mondott.

Gondolod hogy "Gyurikám" csak rosszindulatu volt mikor lezárta a fülkét hogy ugy nem kell félni lopástol? A sok vonatozásom idejében sosem láttam olyat sem régen! De itt van még egy amerikai figyelmeztetés:

http://www.best-budapest-hotels.com/dangers.asp

Szerinted ez is rosszindulatu "rasszizmus"? De ezt magam tapasztaltam mikor $ 120.- lett a számlára téve a Novotelben reggelikért melyeket nem fogyasztottunk, igy mégsem csak rosszindulatu rágalmazás az ilyen. Vagy van aki ezt tertmészetesnek és elfogadhatonak nézi már ott?

Ami pedig a Mexikoiakat illeti, talán ideje lenne ezt megváltoztatni és elvenni a japánoktol a szorgalmas névelöt és a Mexikoiaknak adni? Nem tudtam hogy Mexiko a legproduktivabb állam a világon, talán Böbe ezt jobban tudja mert állandoan figyeli?

Ami a tisztaságot illeti, nagyon régen voltam New Yorkban, talán olyan most mint Budapest és ezért nem látott Katica Budapesten koszt? Furcsa véletlen hogy a fenti nézetek között egy Los Angelesi irta hogy Budapest piszkos tud lenni, talán Los Angeles mégis tisztább, mint eddig gondoltam?

Ez is érdekes:

http://www.businesshungary.com/januar/industry01.html

Hungary played host to an estimated 5.4 million tourists between January and October 2003, according to public accommodation figures released by the government – which translated into a 2.2% fall from the same period one year ago.

Roughly 98% of Hungary’s visitors come from the European continent, but Székely added that Hungary also hosts travelers from the US, Japan and Israel.

Üdv.: Andrea

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 12:24   
Kedves Katica,

Roppant csábító Budapesten programot ajánlani, hiszen egy "zsebkendőnyi" területen is van annyi látnivaló, ammennyivel akár egy hetet is hasznosan el lehet tölteni. A sokból hadd ajáljak olyat amit választott hazádban biztosan nem találsz. Az óbudai rómaikori emlékekre gondolok.

Egy történet a sokból:

Ezerhatszáz évvel ezelőtt történt Aquincumban, hogy leégett a tüzoltóság épülete. A pince nem szakadt be, a helyreállításnál meg föléje építkeztek.

Ásatásoknál aztán megnyílt ismét a pince és csodák csodájára előkerült egy ép viziorgona. A volt Római Birodalom területén számos ábrázolása ismert ennek a hangszernek, de ez az egyetlen fennmaradt példány.

És azt is tudjuk, hogy ezen a hangszeren egy csodálatosan szép rabszolganő játszott, akit a helytartó felszabadított és akit feleségül vett. Ez a csodálatosan szép nő 21 éves korában meghalt. A helytartó díszes kőkoporsót faragtatott számára. Ilyen sok előkerült, de ennek a feliratából tudjuk mindazt amit itt elmondtam.

Megható történet.

p.s. Fürdőzésre meg a számtalan lehetőség közöl a Török fürdőt ajánlanám. Ezt a hódoltság idején újították fel a törökök, valamikor akkor, amikor Kolumbusz felfedezte Amerikát. Utána kellene néznem melyik volt elébb, a fürdő átépítése, vagy a felfedezés.

gyogytorna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 11:06   
2005-04-30 20:46, fellegvar:

---------
Kedves Katica

Egy kis felfrissitö furdes jot tesz a sok setaban elfaradt labaknak. Na es utana jobb etvagyad is lesz. Probalj ki egy ket thermal furdöt.
Nagyon varom a beszamolod es elmenyekben gazdag vakaciot..Gyogytorna

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 10:39   
2005-04-30 08:21, andi_usa:
-

A rasszizmus szo egyeseknél egy kedvelt pajzs amit emlegetve külömbnek érzi magát a másiknál és lenézi azt aki mert panaszkodni egy részeg aggressziv külföldire. Ezt hogy értsem? Természetes lenne az hogy molesztáljon az egy másik idegent azon a pályaudvaron vagy csak amerikai állampolgárt szabad jogosan? Ha viszont nincs rasszizmus megengedve, akkor ez hogy lehet reális?

-

Kedves Andi,

en lattam, hogy voltak onmoderalasok, ezert nem szoltam bele eddig, viszont a rasszizmus kapcsan irok (marcsak valaszolva a kerdesedre is) - szoval en az alabbi ket mondatot kifogasolom ebben a tekintetben (melyet atkuldtem privatban is), melyet idoben eszreveve azonnal moderalnom kellett volna, de mivel mar megvalaszoltak, szoba kerult - ezert emlekeztetonek marad.

Szoval ezek:

"A következö ijesztö az volt hogy a vonat Bukarestbe ment és tele volt románnal!"

"Ami a balkán modot illeti, lányom hamar megtanulta mi az a román ezen az uton..."

Szoval figyelj erre, hogy maskor igy es hasonlo ne forduljon elo!

Udv,

Hunor

... es altalanosan he beszelgetne barki a rasszizmus fogalmarol, annak gyakorlatarol, ime a Fogalomtar topik - ajanlom:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1517&forum=76&13

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 01:44   
Kedves Katica!

Ennyire közel még nem voltál hozzám soha Majd integess a Várból délelőtt
Olvasom soraidat és őszintén örülök hogy eljutottál ezekre a szép helyekre amit írsz. Érezd magad jól, míg itt vagy Pesten! Tudod sokszor én is szégyellem a grafitiket – pedig nem én rajzolom őket, de hozzá kell tegyem, hogy párom bejárta Europa összes nagy és kisvárosát ezek vannak mindenütt (biztos felétek és Andiék felé is). Néhol tehetségesebb latorok élnek, néhol meg nem. Nekünk ez jutott. Kívánom neked hogy továbbra is érezd magad jól, szeresd az itteni embereket, mert mi, a többség a magyarok, Pestiek, jók vagyunk. És egyél nyugodtan finomakat, látod még Andi is tudott neked ajánlani azért jó dolgokat a vele történt nagy megrázkódtatás ellenére.
Írj, várom a további élményeket…..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 00:00   
2005-04-30 21:21, fellegvar:
-
http://www.etteremajanlo.hu/main.php?site=onokajanl

Szeráj V. Szt István krt.

Ajánlom a büffé tetején kirakott lepényeiket..

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 22:18   
Fellegvár!!

De aranyos vagy! Tényleg!

És van látnivaló Budapesten???

Nahát!!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 21:28   
2005-04-30 21:21, fellegvar:
-

Amit meg tanacsolnek: egy furdes a Szechenyi termalfurdoben, szerintem jo elmeny szinten.

A Varosligetben van, a kisfoldalatti egeszen addig visz (M1, sarga szinu).

Hunor

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 21:21   
2005-04-30 20:53, poesje:
Üdvözöld szülövárosomat, és várjuk a további élménybeszámolókat is
------------
Kedves Poe !
Udvozletedet orommel atadom . Holnap a Varba keszulunk , a Matyas templomba es a Gellert hegyre . Remelem tartani fog a szep ido ...
Udv:Katica

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 21:18   
2005-04-30 20:53, bobe:
Kedves Fellegvar tvabbi kellemes meglepetest kivanok neked
---------
Koszonom szepen ! Remelem lesz is !

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 20:53   
2005-04-30 20:53, bobe:
-
Kedves Fellegvar tovabbi kellemes meglepetest kivanok neked
-

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 20:53   
Kedves Fellegvar tovabbi kellemes meglepetest kivanok neked

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 20:53   
Kedves Katica

Remélem, további élményeid is ilyen szépek lesznek.
A graffiti ellen sajnos keveset lehet tenni, Amsterdam pl. igazán gyönyörü város, de sajnos tele van firkálva az is. Némelyik "produkcióban" még van is némi fantázia, vagy szín, de a legtöbb sajnos ronda mázolmány.
Talán egyszer ez is kimegy majd a divatból.

Üdvözöld szülövárosomat, és várjuk a további élménybeszámolókat is

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 20:46   
2005-04-28 18:34, poesje:
Katica

érezd nagyon jól magad mindkét országban. Keresd a szépet és a jót, biztosan rátalálsz
Kellemes vakációt

---------
Ezeket a sorokat Budapestrol irom , ahol szabadsagom elso napjat toltottem . Es mondhatom , hogy ilyen jol , mar regen nem ereztem magam mint ma es remelem , hogy tovabbra is igy lesz . Maris sokat gyalogoltam . Voltunk a Bazilikaban , a Lanchidon setaltunk vegig , a Parlament es kornyeken , a Margit szigeten ... Csodalatos ido volt , 27C fok , minden fa viragzik . Gyonyoru orgonabokrok vannak lepten nyomon . Sehol nem lattam szemetet , koszt (grafittit , sajnos igen ) . A 6-os villamos nekem tisztanak tunt ... A kiszolgalas a vendegloben peldas volt , az etel nagyon finom ( azt hiszem megfogok hizni )
Itt is gondolok ratok es udvozletemet kuldom ,
fellegvar

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 15:04   
2005-04-30 08:42, Tessényi Györgyi:
-
Férjem aki Budán született és nött fel és ismerte a háboru elötti Budapestet elkeseredettebben jött haza tavaly hogy az a kosz az a rengeteg graffiti! Én nem ismertem milyen volt az a város azelött. Viszont itt van két utcai kép részlet, az autok még a járdán is parkolnak, (nincs betevö falatjuk?) a nagy lukakat a lakossok nem tudják betömni de a graffitit el lehetne pucolni.
Image hosted by Photobucket.com
Image hosted by Photobucket.com
A graffitihez annyit, lányom megfigyelése, hogy itt nem ilyen durva mint amit Svájcban látott angolul kiirva, mégis az volt a nézete, Svájcban a graffiti müvésziesebb, Budapesten csak irka-firka volt szerinte. Nem értek hozzá, engem zavar az ha egy szépen renovált régi épületet telemázolnak!

Ami pedig a rasszizmust illeti vagy a chauvinizmust, Svájcban nem tapasztaltam mivel jobban beszélem a svájci nyelvet mint az osztrák házmesterné aki 32 éve él ott, igy vele hazai nyelvén csevegtem hogy könnyebb legyen neki. Semmi Amerika ellenes megnyilvánulást sem tapasztaltam ott, csak Budapesten.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 08:42   
2005-04-30 08:21, andi_usa:
-
mi köze a szegénységnek a vizhez és a tisztasági vágyhoz?

Csak annyi, hogy ha semmid nincs és éhes vagy, akkor elöször enned kell, hogy életben maradj. De ez a tapasztalatod éppugy nincs meg, mint egy romos Budapest, amiböl egy csodaszép vàros lett, amire itt mindannyian büszkék vagyunk!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó