2020. január 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Élménybeszámoló - Magyarországról
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 08:31   
"Fajelmélet (rasszizmus) = Az emberi biológiai jegyek (stigmák) alapján különböztet meg "felsőbbrendű" és alsóbbrendű fajokat. Az előbbiek küldetése az uralkodás, az utóbbiaké a szolgaságra. Minden diktatúra kedvelt eszköze a diktátor kiválasztottságának igazolására"

Egy reszeg kötekedese nem rasszizmus , a rasszizmus az ha a mexikoi lusta az ha roma koszos a fekete mit tudom en milyen.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 08:21   
2005-04-30 05:59, Tessényi Györgyi:
-
Az üzenetedböl azt hiszem sok mindent nem egészen értek; mi köze a szegénységnek a vizhez és a tisztasági vágyhoz? Ismerek tiszta szegényeket söt ismerek lelkileg mocskos jomodu embereket is hogy haladjak a Te üzeneted keverékével miszerint Te a jomodu emberek között nem érezted Magad jol Svájcban, de ez ugy nézem irányt vett egy ideologia felé amibe még a rasszizmust is belekeverted.

Ami pedig a pocskondiázást illeti arrol pont a napokban volt elég sürü példa itt! Ezek bemutatták hogy sok minden csak jelszo és nem praktizált tolerancia hiszen nem lett elfogadva egy másik ember nézete csak az illetök egyénije lett türve mely engem viszont egy ideologiára emlékeztetett amit sosem kedveltem és ahol szintén egy olyasmi szemfényvesztö délibáb lett agymosással terjesztve amire most ez az üzeneted emlékeztetett. A teoria megvolt csak a kivitelezésben volt hiány.

A rasszizmus szo egyeseknél egy kedvelt pajzs amit emlegetve külömbnek érzi magát a másiknál és lenézi azt aki mert panaszkodni egy részeg aggressziv külföldire. Ezt hogy értsem? Természetes lenne az hogy molesztáljon az egy másik idegent azon a pályaudvaron vagy csak amerikai állampolgárt szabad jogosan? Ha viszont nincs rasszizmus megengedve, akkor ez hogy lehet reális?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 05:59   
2005-04-30 01:21, andi_usa:
- egy évet sem éltem Pesten,

Làtod, ebben van a nagy különbség, köztünk sokan làttàk ezt a vàrost romokban, ahol megprobàlt mindenki életben maradni, és ahol egy szelet kenyér fontosabb volt a tuléléshez, mint egy darab szappan,(ezzel nem vonom a tisztàlkodàs irànti igényt kétségbe!!) talàn ezért ismerjük, hogy érez valaki, aki nem él böségben.
Az én beiràsomat nagyon rossz összefüggésben idézted,én egy nagyon fényes Aranypartot illettem kritikàval, amire a te reagàlàsod az volt, hogy te ott jol érezted magad!
Ezentul én egy életformàt talàltam elviselhetetlennek, ahol a pénz bizonyitja , ki mennyit ér.
Ma vagyok egy éve a MON-on, és nagyon örülök annak, hogy itt nincs helye rasszizmusnak, pocskondiàzàsnak, arroganciànak, ezért érzem magam jol!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 01:21   
2005-04-29 13:17, bovi:
-
Én egy évet sem éltem Pesten, nekem a Kunsthistorische Museumban Bécsben állni és nézni a Munkácsy freskot volt minden alkalommal élvezetes élmény.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 21:51   
2005-04-29 21:46, Fredi:
-
Kedves Espa,

ez egy botrány, azt is tudjuk ki(k) a felelős érte, de nem tárgyalunk róla, merta z már politika.
-----------
Szivemből szóltál, de én is óvatosan fogalmaztam, ha ézrevetted

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 21:46   
Kedves Espa,

ez egy botrány, azt is tudjuk ki(k) a felelős érte, de nem tárgyalunk róla, merta z már politika.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 21:45   
2005-04-29 21:24, espa:

Két éve voltam ott, de csak kivülröl láttam.
Belopok egy képet, ha Hunor megengedi, ha nem úgy is jó
Image hosted by Photobucket.com

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 21:24   
2005-04-29 21:17, bovi:
-
2005-04-29 19:59, Mary:

"estére várom a Nemzetinél, ott ahol a - mocskos - hatos megáll" - gyertek ti is.

Sajnos már rég nem ott van a Nemzeti, jár arra is villamos, de a hányas ki tudja
----------------
Asszem 24-es.

szegény Nemzetit jól kirakták a peremkerületbe

Csak érdekességként mondom el, hogy az épitkezést jól eltolták.
Nem tudom pontosan, de kb 30 helyról EGYÁLTALÁN nem leht látni a szinpadot, ezért azt minden este felaljánlják vakoknak ingyen persze.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 21:17   
2005-04-29 19:59, Mary:

"estére várom a Nemzetinél, ott ahol a - mocskos - hatos megáll" - gyertek ti is.

Sajnos már rég nem ott van a Nemzeti, jár arra is villamos, de a hányas ki tudja

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 19:59   
2005-04-29 18:16, poesje:

Most valahogy eszembe jutott a tipikus német turista (persze, nem mindegyik ilyen!), amelyik elmegy külföldre és csakis olyan étterembe megy, ahol német kaja van és egy jó bajor sör. Állandóan reklamál és kifogásol, minden úgy kellene legyen, mint otthon. De akkor minek menni külföldre? Ezt nem egészen értem.

Én is szeretek kísérletezni és pl. "kínaiul" nagyon jól fözök (a sok üres tányér után ítélve). De minden nemzet konyháját megkóstolom, ahol éppen vagyok. Söt, ha már ott vagyok, akkor megpróbálok megtudni ezt-azt róluk és a dolgok mélyére hatolni. A felületet karcolgatni nem vezet semmire.

S ha elfogyott a szilvapálinka , akkor majd jön a "János legyen, fenn a János-hegyen" és "estére várom a Nemzetinél, ott ahol a - mocskos - hatos megáll" - gyertek ti is.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 19:58   
Andi kedves!

Mondjuk nem igazán akarom fokozni a görögtüzet,meg a nemzetközi helyzetet sem,(sic. Tanú c. film) de arra lennék még nagyon kiváncsi, hogy a Svájc topicba berakott koszorú hol készült? Svájcban, vagy Pesten?

Mármint andi usa rakta be persze....

És aztán már csak egy aprócska kérdésecske:

Az a fénykép ami eltünt ugyan már, de tegnap még bent volt, szóval az amin olyan jól mulattok a lányoddal a BAR-ban az a temetés előtt vagy után készült?

Már csak azért kérdezem, mert mi vagyunk a szemtelenek, hogy nem vagyunk tekintettel a te bánatodra....

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 19:51   
2005-04-29 19:24, bobe:
-
En nem iszom szeszt de azt hiszem en is kerek es utanna elindulok hosszu utra

-

Böbe, egy jó kis "slibovica" után dalra kell fakadni! Ilyen szeszt én sem iszom (azért érik szépen maga elé), de vannak az életben kivételes helyzetek, amikor csak az segít.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 19:38   
Látom jól vagytok

Jaj de örülök nektek !

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 19:24   
En nem iszom szeszt de azt hiszem en is kerek es utanna elindulok hosszu utra

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 18:16   
Kösz Mary tudtam hogy rád mindig számíthatok

Egyébként nem vagyok rasszista, mindenféle nemzetiségű, színű, nyelvű és vallású étel-ital megfordul nálunk a kínai keltől a franciasalátán át a sóletig , az ausztrál sörtől a magyar pálinkán át dél-afrikai borig.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 18:08   
2005-04-29 14:45, poesje:
-
Nincs valakinek véletlenül egy megkezdett üveg barackpálinkája? Olyan magon föttre gondoltam "

Kedves Poe,

az nincs, de van egy üveg szilvapálinkám, egy másik román (erdélyi szász) fözte. Felhajthatunk egy kupicával, jó csömör ellen. Kiosztok egy kört, annak, aki kér.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 17:19   
2005-04-29 14:50, bobe:
-
Van akinek viszont nincs pénze messze utakra.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 16:48   
2005-04-29 14:06, Zuloaga:
-
Zuloaga, olyan használt cipöket mint én, Te is vásárolsz, mert ha valaki elötted felprobálta és járkált benne az üzletben, az is annyira használt.

Hogy kinek mi tetszik amellett az pedig egyéni izlés kérdése. Van aki szereti a koszt, van aki a tisztaságot.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 16:41   
2005-04-29 13:34, Fredi:
-
Érdemes más üzeneteket is olvasni a svájci topikban:

Tessényi Györgyi módosítás | válasz erre | profil | 2004-05-09 07:08

2004-05-08 17:51, andi_usa:

Kedves Andrea,
nagyon örültem, hogy vàlaszoltàl.Köszönöm!
Svàjcban 1968 ota vagyok, pont abban az évben voltak a nagy zürök Zürichben, (Globus kravall és hasonlok)és én akkor az Ovàrosban laktam nem messze a pàlyaudvartol.Aztàn a periferiàra költöztünk, majd az Aranypartra, ahol mindenkivel ellentétben nagyon rosszul éreztem magam, arogàns,buta banktelepülésen szenvedtem 6 évet. Onnan költöztünk jo 22 éve kelet Svàjcba, egy kis faluba, ahol azota élünk, erröl irtam az elözökben,hogy itt még a vilàg rendben van,akkor is ha a völgyben lenn amerikai méretü lassan a bevàsàrloközpont. A falu is sokat vàltozott, de itt még az emberek odafigyelnek egymàsra, tudjàk mi ujsàg aszomszédnàl anélkül, hogy tolakodok lennének. Engem rengetegen köszöntenek névvel, ez igy szokàs, én meg sokszor szégyelem, hogy nem tudom mindenki nevét. A nép nagyon szegény volt a multban,lenn a Rajna àrterülete, fenntröl a hegy (3000m -hez közel), a maradékot az egyhàz meg a Vogt vette el.Amikor az Aranypartot elhagytuk azt mondtàk: egy év mulva visszamegyünk, mert ebben az elmaradott fészekben utàljàk az idegeneket.Hàt nem igy volt, engem megszerettek és becsülnek.Az orszàghatàr ugyan nincs messze és ott a problémàk, amiket emlitettél màr érezhetöbbek, de mi örülünk ennek a szép helynek, ahol otthon lehetünk.
Örülök, hogy a te életed is ott Amerikàban olyan jol sikerült. Merre vagy? Nekem a nagy csalàdbol többen élnek ott, bàr a fiatalabbakkal nem maradt meg a kapcsolat, az idöseket pedig inkàbb telefonon szoktam elérni.
Üdvözlettel Györgyi
============================

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 16:40   
Én ha Amerikában élnék soha nem mennék a tengeren túlra, még egy ilyen európai fórumot is mint a MON is bojkottálnék.
--------
Kedves Fredi !
En is Amerikaban elek es eppen ma , par ora mulva repulok Budapestre es onnan Kolozsvarra utazom . Es , ha a MON kozosseg nem kenyszeriti ki belolem , nem is bojkottalom a MON-t ... sot , ha valaha olvastad a bejegyzeseimet , akkor tudod , hogy orulok a MON-nak ... Kerlek , ne altalanosits , mert ez annyira banto az Amerikaban eloknek , mint Nektek , kik Europaban eltek , ha Europat es lakoit ocsaroljak .
Kellemes estet es jo szorakozast kivanok mindnyajatoknak .
fellegvar

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 16:34   
2005-04-29 16:19, rigojanos:
-
Mr. Muscle.

-
Az olyan, mint a K-Y Femilind ® ?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 16:20   
Nem bánom, böbe majd egy szandálból kapja a részét, mert nagyon fanyalog, söt a paprikát sem szereti
Hozok hozzá zsíroskenyeret medvehagymával, és megisszuk a bruderschaftot.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 16:19   
2005-04-29 16:05, elckerlyck:
-
Es kozben jol egymashoz dorgolozunk a buszon. En viszek Mr. Muscle-t, meg gumikesztyut.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 16:05   
Van egy bontott üveg paprikapálinkám, de csak, ha ihatunk a rigó egyik báli cipellöjéböl. Utána megyünk egy kört a 8-as busszal Farkasrétig és curükk, hogy lerázza a veseköveket

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 14:50   
Mar isztok is? Nahat ezt azert megsem lehet
Apropo hasznalt ruha meg cipo nem rossz az es föleg olcso, igaz en szeretem az uj cipöt de hat nem mindenkinek futja anyagilag.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 14:45   
Nincs valakinek véletlenül egy megkezdett üveg barackpálinkája? Olyan magon föttre gondoltam

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 14:38   
2005-04-29 14:06, Zuloaga:
-
Mi bajod a hasznalt cipovel? Nem tori ki a labat, mert mar jol kitaposta valaki. Es ha ugyanolyan ludtalpa volt az ismeretlen elozo tulajdonosnak, mint neked, akkor tiszta szerencse. Ja, es olcso is.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 14:06   
Andrea, ha még Pesten lennél, ajánlanám az Ecserin a 13-as villamost ... az szerintem helyre rázna ... mellesleg, aki pár dollárért vásárol használt cipőket (is), az ne akadjon ki az olyan koszon, amit az ember "gyárt" ... a bilbaói villamos olyan modern, olyan tiszta, olyan csendes és úgy megy, hogy nem is veszed észre, ami engem már kicsit idegesít néha ... kell egy kis élet, kell egy kis só, bors ... temperamentum ... igaz, minden felfogás kérdése ... ajánlom, hogy egyéb magyar sérelmeidet angolul egy amerikai fórumon folytasd, hátha lesznek sokan, akik személyesen leellenőrzik ...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 13:51   
Nem kell idegeskedni olvastam en mar a mexikoi lustakrol is meg a feketekröl is huzom a vonalakat a falon kikre van panasza Andinak

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 13:39   
-
Kösz Frédi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó