2020. január 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Élménybeszámoló - Magyarországról
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 13:34   
Nos Espa őszinte véleményén felbuzdúlva meg kell valljam, hogy az én tűrőképességem is már romokban hever. Most pont Magyarország van soron, de ha valaki beleolvas a svájci rovatba, ott meg Basel lakossága van a sárba tiporva. Igaz ami igaz, ez az öreg Európa piszkos, elmaradott, nem akarja sokszínű nemzeti nyelveit angolra cserélni, pfuj!
Én ha Amerikában élnék soha nem mennék a tengeren túlra, még egy ilyen európai fórumot is mint a MON is bojkottálnék. Az ám!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 13:17   
Az igaz, hogy egy-egy negativ emlék elronthat sokat az emberben, de....
Amikor Pesten járok kinem hagynám a látványt: Margitsziget közepén megállva a Parlamentre nézni!!!
Mindig könybelábad a szemem a boldogságtol, hogy ez a miénk!!!
Èltem 5 évet Pesten, de ezzel soha nemtudok betellni.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 12:57   
Vállalom a fórum összes haragját, a moderátor moderálását, mindent vállalok.

Kedves Andrea!

Ha nem érted megmagyarázom.

Eleg van abból, hogy mindent szapulsz, gyalázol.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 12:46   
2005-04-28 13:42, bovi:
-
Talán az volt a baj, hogy rég jártál otthon, nem volt emlékedben, hogy is mennek ott a dolgok, sajnos sokszor balkán módon.

Szerintem az is szerepet játszik hogy külföldön nöttem fel és nekem azért olyan idegen az a kosz amit Budapesten láttam és a balkán mód, ahogy irtad. 11 napig voltam Baselban elötte, jártam ott villamosokkal, nem voltak tele és tiszták voltak, olyan nehéz villamost pucolni belülröl? De gondolom aki ahhoz van szokva annak természetes és fel sem tünik neki.

Mikor lányommal mentünk vonattal haza a zürichi reptérröl érkezése után az volt az elsö benyomása Svájcrol, itt minden milyen szép tiszta és rendezett!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 19:25   
Töröltem, pardon.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 19:00   
2005-04-28 18:24, fellegvar:
-
Kellemes utat és jo tapasztalatokat kivánok Neked!

Öszintén szolva én azon tünödöm, hogy majdnem állando jelleggel szidják az amerikaiakat de mindent leutánoznak, jobban amerikaiak mint mi! Ezt egyszerüen nem tudom felfogni.. A hotelban föleg a magyar adokat néztem ahol a reklámok legtöbb része amerikaias..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 18:50   
2005-04-28 18:10, hunor:
-
Nem volt magyarul beszélö az a férfi hiszen lányom hangosan kiabálta nekem mert messzebb álltam "Anyuci mit mondott? Nem értem!" Az osztrák férfi mondta nekünk hogy az a részeg férfi román aki németül és más nyelven orditozott, én csak a németet értettem és azt forditottam le lányomnak.

Alexandra velem magyarul beszél és mikor jött az elsö magyarul beszélö férfi, az italárus, boldog volt hogy végre érti a nyelvet, mert Svájcban mindig én forditottam neki mindent.

Nagyon élvezte a Novotel bárossal a szakmai eszmecserét az italkeverékekröl, meg is kostoltatta vele amit ö kedvel, a Svájcbol hozott Red Bull-t Jägermeisterrel keverve, amit a kolléga meg is kostolt és mondta nem rossz de szerinte több Jägermeister kellene bele. Csodálkozott azon is hogy nálunk annyira divat a Jägermeister, mondtam sok német él itt, mindenütt lehet kapni.

Sok embertöl kaptam elismerö dicséretet milyen szépen beszél Alexandra magyarul és emlitették milyen sok magyar külföldön élö szülö van akinek gyereke csak egy-két szot beszél magyarul!

Andrea

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 18:47   
2005-04-28 18:34, poesje:
Keresd a szépet és a jót, biztosan rátalálsz
Kellemes vakációt

---------
Koszonom szepen, Poe !
Nem kell azt keresni ! Az ott van , csak latni kell !

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 18:34   
Katica

érezd nagyon jól magad mindkét országban. Keresd a szépet és a jót, biztosan rátalálsz
Kellemes vakációt

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 18:24   
2005-04-28 13:56, poesje:
Budapest, Budapest te csodás

ubuge 2005-04-28 14:23
Szívesen látok bárkit Erdélyországban

---------
Akkor en holnap repulok ... Elobb Budapestre es par nap mulva Kolozsvarra
Remelem , hogy kellemesen fogom eltolteni a szabadsagomat ... Gondolni fogok ratok is

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 18:10   
2005-04-28 16:43, espa:
-

Azok a "románok" minden valószínűség szerint erdélyi magyarok voltak. Különben.

-

Csak ehhez a reszhez szolok hozza: ha Olaszorszag-Bukarest kozotti vonatrol van szo, akkor egeszen bizonyosan a "romanok" romanok voltak, es nem magyarok - es fokent mas orszagokban dolgozok.

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 17:19   
2005-04-28 17:10, poesje:
-
Egyet értek, és vannak emberek akik gunyolodnak más ember gyászán ami szintén megdöbbentö!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 17:10   
csak úgy halkan jegyzem meg....

vannak, akik nemzetiségtől, hazától, anyanyelvtől függetlenül műveletlenek, neveletlenek, agresszívek és buták....de sajnos rajtuk nem segít semmiféle kritika

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 17:01   
2005-04-28 16:43, espa:
-
Csak ugy halkan adtam tovább amit egy bécsi polgár mondott és több magyar Budapesten.

Ami pedig lányom reakcioját illeti, hidd el hogy miután itt egy bárt vezet és régebben dolgozik bárokban mert azzal keresi meg a drága tandijakat a special make-up iskola kurzusaira, hozzá van szokva a részegekhez, de ez öt is megdöbbentette!

Amig Bécsben jártam iskolába 5 évig sokat utaztam vonattal Bécs és Zürich között és sosem tapasztaltam ilyet, persze az régen volt..

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 16:43   
2005-04-28 16:26, andi_usa:
-
Csak ugy halkan jegyzem meg:

Azok a "románok" minden valószínűség szerint erdélyi magyarok voltak. Különben.
És különben sem lehet általánositani. Vannak ilyenek is, meg olyanok is. A többség mindenhol rendes ember. Amerikában is. De ott is vannak olyanok, mint a "románok".

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 16:26   
2005-04-28 14:19, ubuge:
-
Csak elmondtam egy bécsi véleményét amit velünk közölt a Westbahnhofon. Mellékesen Magyarországon is hallottunk negativ kommentálást románokra mikor lányom elmondta a bécsi élményét és az sem volt pozitiv... Külömben a vonaton lányom sokat kérdezett és elmagyaráztam neki Erdélyt is.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 16:17   
2005-04-28 14:19, espa:
-
Kedves espa!

Te egyedül hagynád beteg gyerkedet sokáig? Én nem tettem, elsö délután csak elmentem 90 éves nagynénémet meglátogatni aki nem messze lakik a Novotel Congresstöl, második nap pedig anyám temetésén voltam délután, ahova egyedül mentem amig lányom kényszerböl közel maradt a fürdöszobához. Amint irtam lányom ételmérgezése miatt nem hagytuk el együtt a hotelt amig nem vitt a taxi a repülötérre kedden kora reggel.

Nekem a 70-es években volt ilyen kellemetlen élményem Tunéziában amikor az összes hotel vendég beteg volt 3 napig, hányinger, görcsök, hasmenés. Mexikoban Montezuma's Revenge-nek hivják. Lányomék nem rég voltak Cabo San Lucasban/Mexikoban nyaralni ott semmi baja nem volt.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 16:13   
2005-04-28 14:48, ubuge:
apropo Übüge!
megkaptad az emailt ma reggel?
a hungaricumokkal.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 15:22   
2005-04-28 15:09, Ibolya:
-

Kedves Ibolya, nem írtam le a profilban, leírtam a Bemutatkozás vitalikban. S amúgy is bemutatkoztam eléggé a fórumon (háttérben álnok tekintetű rábólintások).
Nem titok: Marosvásárhelyról írok (helyileg), időnként Marosvásárhelyről (a városról) próbálok írni, máskor meg csak egyszerűen beleszólok olyan beszélgetésekbe, amiket el is térítek eredeti témájuktól. Ezért bocsánatot kérek mindekitől, s átvonulok más vitalikba, ez maradjon meg arra a célra, amire szerzője szánta.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 15:16   
En évente hàromszor repülök Budapestre és màr a következö utam idejét tervezem. Mindenütt van szép, ha az ember meglàtja, és mindenütt talàlhat az ember valamit, ami nem tetszik.Tehàt elöre örülök a könyvesboltoknak, a nagyszerü termàlfürdöknek, a jo baràti beszélgetéseknek, egy egy zenei élménynek, vagy a lélegzetelàllitoan szép Dunapartnak, ami az Unesco vilàgörökség része. Ha a véletlen ugy akarja, hogy egy kellemetlen emberrel talàlkozok, akkor nekem az teljesen mindegy hol ringott a bölcsöje, mert akkor igazsàgtalanul àltalànositanék és a jo érzés, jo izlés szabàlyait sérteném, ami hatàros a faji megkülönböztetés büneivel!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 15:11   
Ubu ide jössz-e?
Mar megegyeztunk ugye?
nyitva van az ablak is

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 15:09   
2005-04-28 14:23, ubuge:
-
Semmiféle konfliktust nem akarok senkivel. Én románnak vagyok tekintve, akkármerre mozdulok (kivéve szűkebb pátriámat, de ez már politika). Szívesen látok bárkit Erdélyországban, s meggyőzöm arról, hogy...
-
Ne is törödj, én már lassan meg szokom, vagy helyesebben, meg kell szoknom hogy nem vagyok magyar. Ha sokan rábeszélnek hogy román vagyok akkor talán el is hiszem.
Hol élsz Erdélyben, a profilban nem irtad be?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:48   
2005-04-28 14:43, poesje:
-

Ne akarjatok belevinni semmi olyasmibe, ami senkinek sem tesz jót. Ha provokáltok, írok még egyet a vásárhelyi vitalikba, amit ismét nem fog megérteni senki. Hát kell ez nektek?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:43   
ubuge megmenthetlek??

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:36   
2005-04-28 14:25, espa:
-

Szó sincsen arról, hogy bárkit akarata ellenére hívjak, vagy meggyőzzek arról, hogy...
Tudok arról, hogy egyes honfitársaim hogyan viselkednek imitt-amott, bárhol.
Az általánosítástól mentsen meg valaki, ha kérhetem.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:25   
2005-04-28 14:23, ubuge:
-
Szívesen látok bárkit Erdélyországban, s meggyőzöm arról, hogy...
-------------
Kérdezd meg andit, hogy elmegy e...-

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:23   
2005-04-28 14:20, espa:
-

Semmiféle konfliktust nem akarok senkivel. Én románnak vagyok tekintve, akkármerre mozdulok (kivéve szűkebb pátriámat, de ez már politika). Szívesen látok bárkit Erdélyországban, s meggyőzöm arról, hogy...

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:20   
2005-04-28 14:19, ubuge:
-
Ezek után, én, mint román, nem is akarok sehova se menni.
----------------
Annyira vártalak Übüge

ennyi az összes hozzászólásod????

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:19   
2005-04-28 13:56, poesje:
-
Budapest, Budapest te csodás
-------------
Kedves Andi!

Fölöttébb érdekelne, hogy megnézted-e a Parlamentet belülről....
Kiváncsi lennék a véleményedre.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:19   
Ezek után, én, mint román, nem is akarok sehova se menni.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó