2020. január 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Élménybeszámoló - Magyarországról
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:17   
Talán túlteszik majd magukat a magyarok ezen a csapáson is

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:17   
2005-04-28 13:52, andi_usa:
-
habár férjem tegnap azt mondta inkább szeretne végre elvinni az álom helyemre, Bora Bora-ra.

----------
AMEN

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:12   
2005-04-28 14:08, poesje:
-
Izlések és pofonok....
Van akinek az izlés, van akinek a pofon
-
Pontosan az izlés miatt megyek Mauira, pofont kaptam eleget Budapesten!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:08   
Izlések és pofonok....
Van akinek az izlés, van akinek a pofon

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:04   
2005-04-28 13:56, poesje:
-
Londonban élö bátyám viszont azt irta nekem ma, hogy a beszámolom után megérti azt az angol barátját aki utálta Budapestet amin ö csodálkozott!

Külömben a Ferihegyi reptéren odajött egy fiatal hölgy egy kérdöivvel és akarta tudni mennyit költöttünk, mibe került a repülöjegy, mennyi volt a hotelszoba, mit vettünk, mennyit költöttünk szorakozásra, éttermekre.

A Novotel Baros pedig azt mondta a Bar jobban ment régen kezdetben amikor a magyarok még meg tudták fizetni, kevés hotelvendég költ ott, a németek csak uszni járnak le oda de nem rendelnek semmit.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 14:02   
2005-04-28 13:56, bobe:
-
Andi te senkiröl sem tudsz jot irni?
-
Dehogynem, ha ujra elolvasod az utam beszámoloját: volt egy kedves svájci fiu, aki segitett csomagjainkal átszállni, volt egy kedves osztrák a bécsi állomáson aki magyarázott lányomnak a részeg ordito román miatt, 3 kedves férfi a vonaton Budapest felé, inklusive a határör, kedves emberek a Novotel Barban, segitökész megértö kontrollálo hölgy a Heathrow repülötéren aki pakolgatta nekem be jobban az anyámtol örökölt dolgaimat.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 13:56   
2005-04-28 13:45, espa:
-
Kedves espa!

A legjobb kávét külömben Svájcban ittam ahol nagyobb adagokat is adnak.

Nem megyünk többet Magyarországra, férjem tavaly volt, én az idén utoljára, lányom viszont elhatározta, soha többet, most hogy elöször tapasztalta felnött korában.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 13:56   
Budapest, Budapest te csodás

Következö utam ismét Budapestre lesz, hiszen a Duna két partján fekvö várost turisták százezrei keresik fel, és dicsérik. Ilyenkor mindig boldog vagyok, ha hallom, hogy a hollandok, németek, belgák milyen kellemes napokat töltöttek el szülöhazám fövárosában.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 13:56   
Andi te senkiröl sem tudsz jot irni?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 13:52   
2005-04-28 13:42, bovi:
-
Szia Bovi,

nem tudom, majd meglátjuk mi lessz a budapesti British Airways iroda reakcioja.

Ami a balkán modot illeti, lányom hamar megtanulta mi az a román ezen az uton de azt is hogy a magyar customer service-t nem lehet az amerikaival összehasonlitani!

A Novotel báros nekünk is azt ajánlotta inkább menjünk vidékre ha ismét jönnénk, ott jobb. De mi azt mondtuk követketö utunk ismét Mauira megy ahol mindig tetszett, habár férjem tegnap azt mondta inkább szeretne végre elvinni az álom helyemre, Bora Bora-ra.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 13:45   
2005-04-28 13:20, andi_usa:

Kedves Andi!

Figyelmesen végigolvastam a beszámolódat.
Kétszer is..

Gondolom ezek után eszedbe sincs ebben az életben Magyarországra jönni.
Én megértelek. Még a kávé sem volt amerikai.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 13:42   
2005-04-28 13:20, andi_usa:

Kérek kártéritést a budapesti BA-tol.

Szia Andrea!
Kérni lehet, de kapni

Sajnálom, hogy ennyi rossz emlékkel mentél vissza Amerikába.
Tényleg peches volt az utad!

Mi tavaly voltunk 2 hétig vendég egy hotelben,(nem Pesten) ahová az idén is 3 hétre megyünk, még a legnagyobb rosszindulattal sem tudnék negativot irni.
Talán az volt a baj, hogy rég jártál otthon, nem volt emlékedben, hogy is mennek ott a dolgok, sajnos sokszor balkán módon.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 13:20   
Talán mégis ide irom, habár nálunk a horror a Bécsbe menö vonatban kezdödött Wien-Hütteldorf elött mikor megálltunk és be lett jelentve hogy elektromos probléma van, a vonat talán bemegy Hütteldorfig és ott nyilvános közlekedéssel kell a Westbahnhofra jutni ami nekünk horror lett volna a sok nehéz csomaggal, hiszen még beszállni is nehéz volt Baselban! Késöbb aztán tudatták velünk mikor 1 ora késéssel indult a vonat tovább, hogy megyünk a Westbahnofig és nem késtük le Budapesti vonatot sem mert az sem tudott onnan kijutni. A mi tervünk ezzel kutba is esett hogy a 1 1/2 ora alatt ami a menetrend szerint lett volna Bécsben az átszállásig elmegyünk ott vacsorázni.

Lányom megbarátkozott a hosszu uton a svájci ételeladoval és az a kedves fiatalember segitett a sok csomaggal, de mikor kiszálltunk lányomat leorditotta egy részeg ember hogy rátolta kofferát a csomagjára ami nem is volt igaz, a svájci fiu probálta engesztelni (lányom nem beszél németül, ez meg németül orditott) de az verekedni is akart vele! Erre oda jött egy kedves osztrák aki rossz angolsággal magyarázta neki hogy ujabban sajnos sok ilyan rossz embert kapnak Bécsbe föleg Romániábol és vigyázzunk mert ezek lopnak is!! Mi lett Bécsböl!!

A következö ijesztö az volt hogy a vonat Bukarestbe ment és tele volt románnal! Nekünk volt rendelt helyünk ott is, igy beszálltunk és mikor végre össze-vissza tologatások után végre indult a vonat, jött egy italárus és magyarul kérdezte mit kérünk inni és van étkezö kocsi is ha vacsorázni szeretnénk! Lányom megkérdezte itt szabad hagyni a csomagokat, nem lopják el? Mire a kedves Gyuri mondta semmi baj, ö lezárja nekünk a fülkét és mehetünk az étkezö kocsiba, lányomat nagyon vonzotta a nokedli a paprikás csirkével amit a férfi ajánlott! Mi jokat kuncogtunk a két férfi hangos beszélgetése miatt az étkezökocsiban, ahogy dirigálta "Gyurikám vidd már el ezt annak a hölgynek".. mire Gyurikám "igenis fönök ur alássan"-al válaszoltgatott. Lányom a nagy adagot majdnem teljesen elfogyasztotta annyira éhes volt már akkor, közben jött a határon az ellenör, bepecsételte az utlevelünkbe a szokott pecsétet és lányom elmondta neki a részeg románnal valo ijedelmét mire az megigérte megnézi azt az utast. Gyurikám akkor szolt is nekünk jo lessz vissza menni a vám kontroll miatt, hozta a kulcsát, a fülkénk már nyitva is volt mire Gyurikám mondta jo lessz duplán ellenörizni a dolgokat, de nem volt semmi baj, az ellenör valamit irt ami lányomat kissé megijesztette.

A Keletinél várt minket mostohaapám egy barátjával és autoval vittek onnan a hotelbe ahol jött a következö kudarc amiröl a másik Magyarország topikban irtam.

Ami Budapestet illeti, mellbe vágott a sok kosz és a rengeteg graffiti mindenütt, nagyon lehangolo volt, a tömött villamosok is ijesztöek voltak de mi Svájcbol jöttünk Budapestre és tul nagy a külömbség.

Az utolso baj aztán Ferihegyen volt hazarepülésünk napján, ahol nagyon udvariatlan kezelést kaptunk, hogy a kézipodgyász nem lehet ilyen nehéz, le kell adni egyet és ha nem tetszik menjek a British Airways customer servcie-hez! Ott se volt jobb az a másik fiatal nö még pökhendibb volt hogy tudja az amerikaiak mindent megengednek de itt az kérem nincs!!! Hiába magyaráztam neki hogy édesanyám meghalt én örököltem pár porcelán szobrot melyeket nem akarok leadni mert eltörnek, mondtam leadom inkább a laptopot mire ö hogy azért nem vállalnak felelösséget, azt nem adhatom le, adjam le a szobrokat ök tesznek rá egy Fragile cédulát! Ilyen kezelést reptéren még nem tapasztaltam!

Londonban két kontroll volt az egyiknél kézzel tapogattak le és kinyittatták velem a kézipodgyászt amiben a többi porcellán figura volt, az a nö kedves volt, neki is elmondtam anyám halálát és hogy ezeket örököltem, mire a hölgy kedvesen becsomagolta a rátett ingemmel a vázát és elkérte a kiskabátomat is hogy azt is rátegye hogy védve legyen mert ugyis melegem volt a rohanás miatt a következö repülöre! Nagyon megköszöntem neki.

Jo érzés volt beszállni az AA-ba ahol a pilota mondta hogy sajnos nagy a forgalom és késéssel indulunk de semmi baj ö majd tép és korán oda érünk Los Angelesbe! 30 percel elöbb értünk haza! Londonban sem volt idönk enni mert siettettek a buszra a következö terminalhoz, igy igen éhes voltam mikor hamarosan szervirozták az elsö drinket kis perecekkel, de aztán jött az ebéd is ami borzalmasan izlett hiszen Bécs ota nem ettem semmi jot! A British Airwaysben kaptunk egy igen sápadt meleg sajtszendvicset (szerintem nem volt rendesen megsütve az a hosszu zsemle), egy borzalmas izü magyar mézes-epres yoghurtot, pár szem gyümölcsdarabkát és borzalmas kávét.

A nagy sokk aztán otthon ért mikor elsönek kipakoltam az eröszakkal leadatott carry-ont és a két legszebb porcellán szobor darabokra volt törve. Kérek kártéritést a budapesti BA-tol!!

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-16 18:11   
Hallo LIZ!
Akkor kérlek, jelezd valahogyan, hogy hova irtál és miröl jó?

Képzeld, lehet, hogy csütörtökön (szept. 19-én) megyek haza Györbe 1 hétre. Remélem, hogy sikerül. Ha igen, utána ujra itt leszek a fórumban.
Addig is örömmel olvasok mindenröl!
Szia, sziasztok!

Gizi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-15 14:48   
Nagy erdeklodessel olvastam ezt a temat es egyutterzek a temanyitoval, hogy a durvasag, udvariatlansag megkeseriti az ember ottletet. Sok hasonlo bosszanto elmenyben volt nekem is reszem '85-ben, es azota is parszor.

DE ket honapja voltam otthon es ezuttal nagyon sok szep elmennyel tertem vissza Sydney-be. Utoljara negy eve voltam es meglepett az oriasi valtozas, az aruboseg es a korulmenyek altalanos javulasa 1998 ota.
Persze a legjobb az egesz utazasban a csaladdal valo egyuttlet, a rokonok kedvessege es az altalanos optimizmus, amit tapasztaltam. Pedig mindenkinek kijut a gondokbol, meg is nekem ugy tunt, hogy sokkal jobb volt a kozhangulat, mint elozo utaim alkalmaval.

Budapest sokkal tisztabb, rendezettebb volt, mint ahogy emlekeimben elt, tobbet adnak a kulalakra, pl. rengeteg virag volt mindenhol; a videki varosok pedig rengeteget fejlodtek - Veszprem, Eger es Gyor nagyon szepen vannak renovalva. Hortobagy nagy elmeny volt, pedig minket is ert kellemetlen meglepetes - lemaradtunk egy lovasbemutatorol, mert a programokat hirdeto tablakon nem szerepeltek az idopontok. De bementunk egy allami kezben levo istalloba, es csodalkoztam, milyen rend, tisztasag, profimodra vezetett letesitmeny volt, senki se formedt rank, hanem biztattak, hogy csak nezelodjunk, a lovaszfiu keszsegesen felelt a kerdeseinkre.

Lehet, hogy csak szerencsem volt, de sehol se akartak becsapni, az emberek udvariasak voltak. A vendeglokben jol szolgaltak ki es az etel forro a sor hideg volt. Sok helyen van mar nemdohanyzo reszleg, es az aldatlan WC-s neni intezmeny sincs mar. Ezen a teren is meglepo volt a fejlodes.

Pesti nagy elmenyeim koze tartozott az ujonnan renovalt Szabo Ervin Konyvtar, Varga Imre szobraszmuvesz galeriaja, a sok szep renovalt haz, az Andrassy Ut, Hosok tere a rendbehozott szobrokkal, az Orszaghaz konyvtara (barki bemehet!), es persze a Varnegyed. A godolloi kastely is gyonyoru.

Hat ezek diohejban az elmenyeim. Meg csak annyit, hogy valoban nehez ugy viselkedni, hogy az ember megfeleljen az elvarasoknak. De legjobb, ha az ember szerenyen viselkedik, buszon, villamoson jar, nem tesz negativ megjegyzeseket, - egyebkent meglehetosen draganak tuntek az arak, de sajnos az ausztral dollar nagyon alacsony - egyszeruen oltozkodik. Noknek ajanlom, hogy ne vigyenek feltuno ekszert, ami egyebkent utazashoz kulonben sem ajanlatos.

Minket Parizsban raboltak ki, tehat a bameszkodo turista mindenhol ki van teve ilyen kellemetlensegeknek, nem magyar specialitas.

Kicsit elkanyarodott a tema az eredetitol, kivancsi vagyok tobb utazasi elmenyre.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 23:03   
Szia Zsizel!Aranyos vagy,hogy kered,de nincs folytatas!(Feladtam) {De lesz mas!}

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 18:08   
Hallo LIZ,

várom a Te általad inditott topikban a Te élménybeszámolódat!
Szeretettel Zsizel

teddy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-07 08:48   
Kedves Gyula!
Köszönöm válaszodat.
Igy valóban érthetöbb minden, ami ma otthon történik. Igy most már megértem azt is, hogy miért kapok otthonról aránylag magas képzettséggel és gyakorlattal rendelkezö, huszonéves fiataloktól szinte kétségbeesett üzeneteket, amelyek mind azt vizsgálják, hogy hogyan vándorolhatnának ki otthonról!Talán csak vígasztalásként (?) megemlítem, hogy Mo. nem áll egyedül ezen a területen, már ami az IT területen dolgozókat illeti. Pontosan ma olvastam az újságban, hogy a most, keményen tanuló személyek, köztük fiam is, akik az IT területén akarnak elhelyezkedni, csak 70%-uknak fog ez sikerülni, beleértve a külföldi elhelyezkedést is. Ez a tanulók szerint. A tanintézetek még ezt a 70%-ot túl magasnak tartják. Pedig minket még nyelvi problémák sem gátolnak, mivel a legtöbb IT állás az Egyesült Államokban és Angliában található. De ez talán inkább vonatkozik elsö leveledre. Akkor kimaradt az enyémböl.

Ami a külföldi cégek magyarországi fizetési rendszerét illeti, nem nagyon lep meg, noha ez Neked megintcsak nem jelent vigaszt. Most már több, mint 31 éve lakom Ausztráliában. Ezalatt a hosszú idö alatt elöször is találtunk itt mindenfajta olcsóbb árut, beleértve még élelmiszert is, ami Hong Kongból jött. Ezek ugyancsak olcsók voltak, jóval olcsóbbak, mint az itt gyártott áruké.
Ezt követte Taiwan. A taiwani idöszak nem tartott túl sokáig és Kína követte. Mit gondolsz, hogy a nagy nevek, mint pl. Telefunken, Philips gyártmányai, hogy csak a 2 legnagyobb IT céget említsem, miért viselik a Made in China címkét? Mert most ott találták meg a legolcsóbb elöálítási lehetöségeket. Amit nem kell a gyártásra költeniük az tiszta hasznot jelent. A haszon, a profit az, ami nekik a szent dolog. A kelet-európai államok "felszabadulásával" egy újabb terület nyílt meg, ahonnan több profitot lehet besöpörni. Mint elözö levelemben említettem, 1986 óta nem jártam otthon. Nem hiszem azonban azt, hogy tévedek akkor, amikor azt mondom, illetve kérdezem, hogy véletlenül nem éppen amerikai cégek járnak az élen Magyarországon? Bizonyára Ti, otthon ezt jobban tudjátok. Talán vizsgáld meg azt is, hogy hány, valóban magyar cég van az IT területen és azok hogy fizetnek, illetve hogyan tudják felvenni a versenyt a nagyobb, külföldröl bevádorolt cégekkel.
Az elözö leveledben említett franciaországi "magyar" fizetési politikáját csak elitélni tudom. Nem haza kellett volna mennie ahhoz, hogy magyar-társait kizsákmányolja.
Megértéssel,
TEDDY

Gyula  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-05 13:05   
Kedves Teddy!

A Képlet rendkívül egyszerű, mondhatnám: triviális. Ha megengeded mindenki okulására kifejteném:

Vajon magyarázhatóak-e a hazai állapotok azzal, hogy a magyar nép egy minden kreativitást nélkülöző tehetségtelen nemzet? Azt hiszem mindenki egyetért velem abban, hogy nem! Soha még ez a vén Föld nem hordott a hátán olyan nemzetet, amely ahhoz képest amilyen kicsiny, mégis annyi feltalálót, újítót, Nobel díjas tudóst adott volna a világnak, mint éppen mi, magyarok! Nemzetünk fiai mindig, minden időben határtalan leleményességről tettek tanubizonyságot, ha a szükség úgy hozta. Nemrég olvastam egy cikket arról, hogy kutatók kezdik feszegetni, hogy az agglutináló nyelvek, mint pl a magyar, szemben a flektáló nyelvekkel rendkívüli módon fejlesztik a kreativitást. De ezt csak mint érdekességet jegyzem meg. Szóval nem vagyunk tehetségetlenek. Ezt a lehetőséget sürgősen vesse el mindenki, aki eddig esetleg kacérkodott ezzel a gondolattal, mint lehetséges magyarázattal!

Akkor tegyük fel a kérdést, vajon magyarázhatóak-e a hazai állapotok azzal, hogy mi magyarok lusták, dologtalanok vagyunk? Hogy nem vagyunk elég szorgalmasak? Nem tagadom, 40 évnyi kommunizmus bizonyára nem tett jót a magyarok munkamoráljának. De nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a munkamorál romlásának van egy jól körülírható, pontosan definiálható egzakt oka: Nevezetesen az, hogy NEM VAGYUNK MOTIVÁLVA!!! Nem győzöm eléggé hangsúlyozni, hogy ez milyen jelentős tétel! Addig amíg a magyar ember úgy érzi, hogy semmi értelme hajtani, küzdeni, dolgozni, mert ha megszakad sem éri el a legminimálisabb kitűzött céljait sem, addig nem is fogja megtenni! Egész egyszerűen túlságosan nagy aránytalanság áll fenn a befektetett munka mennyisége, és a cserébe megvalósuló életcél nagysága és időbeli közelsége között. Nézzétek: az én Apám és Anyám 40 éven keresztül szorgalmasan dolgoztak, kuporgattak, gyüjtögettek, hogy a két gyermeküknek tudjanak venni Debrecenben egy lakást. Félreértés ne essék: nem az egyiknek is egyet, meg a másiknak is egyet, hanem a kettőnek összesen csak egyet! A céljuk megvalósult: van fedél a fejünk fölött! Csakhogy ennek nem volna szabad egy egész élet munkája eredményének lenni!!! Namármost: ha én szeretnék mondjuk Budapesten vásárolni egy lakást, mert mondjuk ott tudnék csak a szakmámban elhelyezkedni, akkor - kapaszkodjatok meg - egy 8 millió forintos átlagos budapesti lakásra tizenhárom kemény esztendőn keresztül kellene gyüjtenem a pénzt, - havi kb. 50.000 Ft-ot félretéve! Na de kérem tisztelettel: hogyan tegyek félre 50.000 Ft-ot havonta lakásvásárlásra akkor, amikor például legutóbb egy debreceni cég összesen havi 50.000 Ft-ot ajánlott fel nekem, mint internetprogramozónak, fizetés gyanánt? Jó, persze, vannak különféle hitelkonstrukciók ... Az is bolond, aki igénybe veszi azokat. Na szóval kedves Feleim, itt van az eb elhantolva! A magyar ember eleve letesz mindenféle különösebb életcéljáról, mert hozzákezdeni is eleve reménytelen, hogy esetlegesen megvalósítsa azokat! Ilyen, hogy külföldi nyaralás? ...Szóba se jön! ... Ugyan már kérem! A feleségem 29 éves, de életében nem tudott még eljutni a Balatonhoz se, nemhogy külföldre! Ha pedig az ember nincs motiválva, mert nem érzi, hogy esély van rá, hogy a céljai megvalósuljanak, akkor nem is hajt feleslegesen! Ez ilyen egyszerű! Ha mondjuk jönne egy külföldi cég, amely azt mondaná, hogy: "Figyelj fiacskám! Én nem tagadom, hogy hasznot akarok húzni abból, hogy nálatok Magyarországon olcsó a munkaerő. De nézd, én nem akarom, hogy kedvetlenül dolgozz nekem: egyezzünk ki valahol félúton a nyugati szintű fizetés és a magyarországi szintű fizetés között!" Akkor én előkapnám a kalkulátoromat, osztanék - szoroznék, és látnám, hogy ez bizony azt jelenti, hogy megvalósulhatnak a céljaim, hogy emberhez méltóbb életet élhetek! Motiválva lennék! És garantálom semmi de semmi probléma nem lenne a munkamorálommal! Na de mit csinálnak ehelyett a külföldi cégek? Bosszankodnak, hogy Magyarországon ha nagyon-nagyon lassan is de elkezdtek emelkedni a jövedelmek, hogy nem olyan olcsó már a munkaerő, mint valaha volt! Ha egy kormányfőnek eszébe jut, hogy kampányfogásént emelni kellene a minimálbéreket, akkor úgy néznek rá, amint Kain nézett egykoron az Istenre, és nem átallnak azzal fenyegetőzni, hogy szedik a sátorfájukat, és keletebbre helyezik át a gyárukat, monjuk Ukrajnába, mert ott még mindig olcsóbb a munkaerő!

Végezetül:
A magyar fajta se nem tehetségtelen, se nem lusta! Ha kreativitás és szorgalom szerint osztogatnák a világban a gazdagságot, akkor a magyar minden valószínűség szerint a legtehetősebb nemzetek egyike volna!

teddy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-05 08:26   
Kedves Gyula!
Leveledért, amit a mai, otthoni helyzetröl írtál, csak elismerést érdemelsz! Tudom, hogy ez nem segít problémád megoldásában. Viszont engedd meg, hogy itt eláruljak Neked egy nagy titkot: úgy látom, hogy az Általad leírtak nem sokban különböznek az itteni helyzettöl. Mi is halljuk, naponta többször is, hogy Ausztrália a fejlett országok között az élen jár. Lehet, hogy ez így van egyeseknek, de nem azoknak, akik nyugdíjon, vagy munkanélküli segélyen élnek - és hidd el, ezek sokkal többen vannak, mint azok, akik "élvezik" a nagy élenjárást. Igaz, igaz, az alapvetö élelmiszerért nem kell koldulnunk, de ha attól egy kicsit is el akarunk térni, akkor arra már "nem telik."

Én személyileg is megköszönöm leveledet azok nevében is, akik már régebben nem jártak otthon és így nem ismerik az otthoni, valódi helyzetet. Jómagam csak 1986-ban tudtam elöször (1970 óta) és utoljára haza látogatni. Ha megkérdezed, hogy miért, akkor egyszerüen csak azt válaszolhatom, hogy mert nem telt rá. Pedig sem én, sem a feleségem nem iszunk és nem dohányzunk és csak 1 gyereket kellett felnevelnünk. Amikor azt verték dobra, hogy a menettérti repülöjegy Európába "csak" $700 és "soha ilyen olcsó nem volt" nem telt rá éppen úgy, mint ahogy nem telnék a "soha ilyen olcsó" $1700-ra sem.
Ez nem is csoda olyankor, amikor egy 750 gr. cipó ára $3 körül mozog és egy 2 literes tartalmú tej pedig szintén megközelíti a $3-t.
Ha van türelmed és idöd, akkor csak egy dologra kérlek meg. Légy szíves azt is megírni, hogy Te miben látod a jelenlegi, otthoni, gyatra helyzetnek az okát. Hidd el, hogy ez öszintén érdekel. Ha pedig nem akarod a nyilvános oldalakra tenni leveledet, akkor csak küldj nekem egy prívát levelet az e-mail címemre.
Leveledet nagyon várom! Addig is köszöntelek és üdvözöllek.
TEDDY

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-05 06:01   
2002-09-05 01:04, Gyula:
-
Kedves Gyula!

A hozzaszolasodhoz csak ennyit: valoban nagyon sajnalom.
Esetleg egy utalas: "ria_ch" Svajcban programoz. Ha betérsz az online chatira biztos megismered.
Talan adodik egy kapcsolat munka ügyben. Ki tudja?

Üdvözlet Debrecenbe
eZ

Gyula  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-05 01:04   
Kedves Ecet! Nézd, én egyáltalán nem csodálkozom, hogy a magyarországi magyarok furcsán viselkednek, amikor valaki elismerően szól arról a hihetetlen nagy fejlődésről, ami itt az elmúlt egy évtizedben lezajlott! Az okát is megmondom neked ha érdekel: A magyarországi magyarok jóformán semmit de semmit nem érzékelnek ebből a fenenagy fejlődésből! Lehet, hogy tízféle különböző kenőmájast lehet kapni a SPAR üzletekben, de tény, hogy a magyar háziasszonyok a város túlsó felére is hajlandóak elzarándokolni, ha ott olcsóbban kaphatják meg pár forinttal! És nem azért, mert kell a testmozgás, és még csak nem is azért, mert annyira fogukhoz verik a garast, hanem mert másként nem jönnek ki a havi kosztpénzből! És hogy honnan tudom ezt? Nos onnan, hogy magyarországi magyar vagyok jómagam is, és hónapról hónapra a bőrömön érzem, hogy micsoda fejlődésen mentünk keresztül! Öt-hat évvel ezelőtt még megengedhettem magamnak, hogy havonta megvásároljak egy olyan könyvet, amely érdekel. Mára odáig "fejlődtem", hogy kb. három hónapig kell rá gyüjtenem! A magyarországi magyar azt érzi, hogy hiába dolgozik, hiába tanul, ha megfeszíti magát sem jut az ötről a hatra! Én speciel internetprogramozó vagyok. Hosszú éveken keresztül szabadidőt, erőt-energiát, befektetést nem kímélve tanultam meg kismillió programozási nyelvet, adatbáziskezelő software-t, operációs rendszert! Szerénytelenség nélkül állíthatom, hogy a szakterületemen egyedülálló tudásra tettem szert! És mára elértem, hogy vagyontalan munkanélküliként kell tengetem az életemet, és fogalmam sincs, hogy a következő hónap mit hoz! És miért? Mert ebben a "virágkarneválos" épülő szépülő és fejlődő szép Debrecenben, ahol gombamód szaporodnak az új üzletek, a plazak, és ahol élek munkanélküliség van! Na most ezek után szerinted mit kellene mondanom egy külföldről hazalátogató, évek - évtizedek óta külföldön élő magyarnak akkor, amikor elismerően szól arról a hatalmas fejlődésről, amit mi itt megvalósítottunk? Az a baj, hogy ti ott csak a látszatot szemlélitek! Elvarázsol titeket az a néhány szép új épület, amit időközben felhúztak, szembesültök a plazak hatalmas árubőségével, és máris azt gondoljátok, hogy a csóró magyar máris egycsapásra gazdag magyar lett! Pedig ez messze nem igaz!

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 19:45   
2002-09-04 17:20, U.dit:

Hi U.dit

Valoban ekkor bölénynek gondolsz? Gyakran prognozist ill. allasfoglalast (CH versus H) akarnak uj ismerösök, ha megtudjak, hogy hol élek. "Na és te mit szolsz ...?)
Aztan az a benyomasom, hogy ök jobban tudjak milyen az élet Svajcban mint én, és nem tanacsos valami mast mondani nekik, mert attol savanyuak lesznek.

Hogy latom Magyarorszag jövöjét azt itt is leirhatom.

Megitélésem szerint azt amit Luxemburg, Ausztria, Svajc vagy a csöppnyi Lichtenstein (a hercegség még husz évvel ezelött majdnem bankrott volt) mi is el tudjuk érni.
Hogy a magyarok cleverek, azt mar a szerencsétlen kommunista renszerben bebizonyitottak.
Ha hagyjak az embereket dolgozni, sikerül az adorendszert reformalni, konszolidalodik a politikai helyzet, hamarosan mi is a gazdag kisallamok közé fogunk tartozni.
Na, kb. ezt mesélem, de csak akkor ha kérdeznek.
A magyar fogorvosom, akinek 300 Fränklit fizetek egy koronaért bar auf die Kralle, adomentes easy money, ugy begorombult ettöl a statementtöl, hogy azt hittem kitépi az egész alkapcsomat több példanyban

Azt hiszem sokan a sajat véleményt akarjak az én szambol hallani:
"Magyaroszagon minden kaki, Svajcban meg minden jo, ez mindég igy volt és igy is fog maradni".

üdv. eZ

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 18:00   
Kedves Valeria,

tegnap a chaten beszélgettünk arrol, hogy Te többször mész évente hosszabb idöre Budapestre, de rokonaid nincsenek ott. Nagyobb ott az barátiköröd mint Williamsburgban? Jobban élvezed a kulturális életet magyarul, jársz szinházba, operába, koncertekre?

Eddig minden ismerös s rokon akit ismerek a többi rokon miatt telepedett haza vagy amiatt mennek látogatoba, hogy együtt lehessenek velük. Érdekelne, Téged mi vonz az Ohazába.

Ölellek, Andrea

U.dit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 17:20   
Szia Ecet!

Ugy gondolom, ami valoban irritalhatja az embereket otthon, az a "vallonveregetos" dicseret. Mikor hazajon valaki kulfoldrol es olyanokat mond, hogy "latjatok, ha dolgoztok megvan az eredmenye"...Mikor lekezeloen, mindentudoan tanacsokat osztogat a kulfoldon elo, elmagyarazza, hogy hogy is kellene elniuk. Ahhoz mar kevesen veszik a faradsagot, hogy valoban ismerjek is, hogy mi folyik az orszagban gazdasagilag, politikailag, azt hiszik az mar eleg alap az okoskodasra, hogy ok "vilagot latott emberek"...(Nagyon sok szuklatokoru honfitarsammal hozott ossze a sors, tobb, mint 10 eves kulfoldon elesem alatt!)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 11:06   
Hoi ecet,

amint én is emlitettem, s nem viccböl, ha rokonlátogatásokrol van szo, öltözök s vissza térve az ékszerre, le lett fényképezve speciális modon s bebiztositva az utra. 1986-ban se Bécsben se Budapesten nem voltam operában, az másik utam alkalmábol volt, Heidelberg-Wien tartozkodással, Heidelberg total unkulturell 3 1/2 hét alatt, Bécsben Staatsoper und Burgtheater a 3 nap alatt. Egyetlenegy svájci látogatásom alkalmával se voltam semmi kulturális intézményen a 24 év alatt.

Az egyik Maui utrol indulva vissza, kérdezte fejét csoválgatva a reptérkontrollos (gazdasági kontroll), miért ennyi csomaggal, az ember Mauira csak egy t-shirtel s shortal jön? Chasch dänche! Mondtam neki is, én nem, itt van idöm s alkalmam öltözködni.

Saját magamra legkevesebb holmival utaztam tavaly Svájcba, (ez volt az elsö utam, mikor 4 hétig voltam ott s senkit nem látogattam meg, bécsi barátnöm jött aztán ki Klotenba találkozni a reptérre indulásom elött)egyszer voltunk görög étteremben Némethonban s kétszer szintén ott, Pizzeriában bevásárlás után, s egyszer jött csak vendég, ott a házbol) mert a gurulo táska a laptopnak volt amit anyámnak vittem, ott maradt táskával együtt, s a koffer fele még több holmival neki. Furcsa is ugy utazni viszont, hogy innen elindulsz márciusban kis vékony rövid kabátkával amiben melegem volt még Texasban is, karomon pedig a plasztikbundatarto, Svájcban télikabátban volt mindenki! Bundát is csak ott tudok hordani. Nagypénteken esett a ho Baselban, igy legalább azt is láttam megin! Vittem magammal a bundás csizmát is a kofferban, melyet még anno dazu Belgiumban vettünk, s itt nem tudom hordani.

Láttad volna, hogy jöttem vissza! LOL! Volt egy plusz börönd mely nagyobb volt mint amivel mentem s egy másik kézitáska majdnem repedésik töltve, olyat is hoztam mint literes Fichtennadelschaumbad, mely lányom kedvence, férjemnek 2 pár börpapucs ami itt ritka (az amerikai férfi többnyire fehér sportzokniban jàrkàl otthon), több pár uj cipö nekem ajándékba s rengeteg ruha amit anyámtol örököltem vagy ott kaptam, cipöket nem tudok, ö kis lábon jár. Kérdés mikor huzom azokat a szebb alkalmi ruhákat fel itt, hisz itt t-shirt shorts, t-shirt jeans az uniformis, ha hidegebb van sweat shirt.
Banktisztviselök hordanak munkába kosztümöket, ami sose voltam.

Andrea

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 07:05   
2002-09-04 00:06, Valeria:
-
Kedves Valéria

Rosszul fogalmaztam az imént.
A következöre akartam kilyukadni, csak a sok soderomban elveszett a lényeg:

Van valakinek hasonlo tapasztalata mint nekem, hogy ha dicséri a külföldi a magyarorszagi a fejlödést az nem tetszik az otthoniaknak? Egyesek még dühösek is lesznek. Ezt többször tapasztaltam.

üdv. eZ

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 07:00   
2002-09-04 03:18, andi_usa:
-
Hoi Andi

"szakadt stilus"

Na jovanna! Egy kicsit eltuloztam a hatas kedvéért! Mint emlitettem Pestre ritkan megyek, és vidéken az emberek munkaruhaban szaladgalnak egész nap, igy nem akar kilogni az ember a sorbol. Mar rég leszoktunk csicsas öltöszködésröl. Egy par polo, lobogo gatyak, tornacsuka/szandal elég nyaron. Kényelmes és nem kell sokat pakolni. Hat nem praktikus? Természetesen van egy valtas "jobb" ciha is nalunk az esetre ha megyünk az operaba. (ez vicc volt).

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 03:18   
Szia ecet,

<<En azota Pesten a szakadt stilust kultivalom >>

Viszont gondolom, érettségi találkozora nem ugy mész Te sem? Amelett ha az ember párja rokonait látogatja meg, akik még nem ismerték, oda se megy el Clochard öltözékben. Mi 1986-ban csak Budapesten voltunk eltekintve a rövid Szentendrei látogatástol férjem iskolatársa kerti ünnepén (nem, sajnos a hires kis várost nem láttam, de hallgathattam egész idö alatt a részemre unalmas fiatalkori emlékeit a három férfiunak. A két jelenlevö hölgy nálam idösebb lévén, szintén olyan témákkal foglalkozott, melyhez nem tudtam hozzá szolni.)

Ne felejtsük el azt a tényt sem, hogy - legalább is én ugy vagyok vele-, ha nyaralni megyek, végre van idöm öltözködni mivel takaritáshoz itthon nem hordok szép ruhákat, se ékszert. Nem tudom, mások hogy vannak, de mi legtöbbet nyaralásaink alatt járunk éttermekbe s táncolni is, nem szakadt ruhákban. Ha van esze a tolvajnak, akkor ugy sem aranyláncokra vadászik, hanem inkább drágakövekre. "Diamonds are a girl's best friend", énekelte Marylin Monroe. Viszont messziröl tudja-e, hogy lehet az hamis is?

Andrea

U.dit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 00:34   
Nehany napja jottem vissza Magyarorszagrol, osszessegeben pozitiv elmenyekkel.Nem raboltak ki, nem utottek le, nem vagtak at, sot a pincerek nagyon is udvariasak voltak! Meglepodve olvasom nehanyatok hozzaszolasat, valosagos kis horror sztorik! Nem mondom, hogy nincs alapja, de hogy ilyen veszelyes lenne a helyzet?? Rendszeresen (evente egyszer-ketszer) jarunk haza, de nem tapasztaltam ennyi rosszat! (Biztos vannak turistakra szakosodott tolvajok,mint mindenutt, nem art elovigyazatosnak lenni! ((Szerencsere, en amugy sem szeretek aranyat hordani:))
A problemakat azt hiszem sokkal inkabb azok erzik, akik otthon elnek...( Egeszsegugy, munkalehetosegek, oktatas stb...) Valoban nagyon sokan "latastul-mikulasig dolgoznak", de altalaban nem ezek az emberek elnek jol...
Sok meg az ugyeskedes , sokan gondolkodnak ugy, hogy "elelmesnek" kell lenni, s ebbe sokminden belefer. Nagy a korrupcio, a legkisebb ugy elintezesehez is kell, hogy ismerj valakit... Ha nem ismered a "jatekszabalyokat" nehezen boldogulsz. Jobb, ha nem vagy finnyas, s olyan uri huncutsagokkal nem foglalkozol, mint tisztesseg, becsulet...Nekem inkabb ez, ami igazan ijeszto az otthoni helyzetben.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó