2020. január 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Élménybeszámoló - Magyarországról
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 00:06   
Kedves Ecet:

Ebben en is igazat adok Neked. Orom a kozertekbe bemenni, mert a vilagon minden kaphato. Nincs olyan sajt, felvagott, ami ne lenne az uzletekben. Evekkel ezelott el sem lehetett kepzelni, hogy ilyen aruboseg lesz Magyarorszagon.

Valeria

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 23:46   
Minden tavasszal van pozitiv élményem. Györ/Sopron és Veszprém megye a leggyorsabban fejlödö része az orszagnak. Az épületek nölnek a földböl, a régieket renovaljak, csinositjak a varost. Minden kaphato. A SPAR-ban olyan aruböség, hogy nehézségem van dönteni melyik kenömajast vegyem. Legutobb nyolc félét szamoltam. Ugyanigy a szalami, sajt és felvagott kinalat.
Az ismerös kezdeti langosbodéjabol étterem lett. Az emberek dolgoznak latastol mikulasig. Ez tetszik nekem és örülök neki.

Ha ugyenezt élöszoban elmondom otthon, egyaltalan nem aratok vele sikert. Ez többször tapasztaltam, igy fel is hagytam az aradozassal.
Ezt adjatok össze!
Tapasztalta még valaki ugyanezt?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 23:03   
...irjunk szerintem magyarorszagi, pozitiv utielmenyeinkrol is. Ki mikor volt utoljara? En a napokban.

Valeria, te most keszulodsz, nem? Varom majd a beszamolod is . Gyakran jarsz, nem?

Udvozlettel,

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 22:51   
Kedves Mindenki:

Nekem csak az a hozzafuzni valom az egesz beszelgeteshez, hogy en nem emlegettem az en es az Andi lancat. Egyszeruen csak azt mondtam, hogy intettek, hogy vigyazzak, mert le tephetik a lancot a nyakambol. Csak a rend kedveert jegyzem meg, hogy nem szoktam felekszerezve jarni a metron meg a buszon amit igenybe veszek amikor Magyarorszagon vagyok es nem behemot amerikai autoval jarok ott, mar azert sem, mert ott negyszer annyiba kerul a benzin mint itt..

Mindenkinek udvozlet,
Valeriatol

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 21:33   
Kedves Mindenki!
Mint Liz írja, a címadó téma az ő utibeszámolója volt és nem az, hogy kinek kinek ékszere, pénztárcája hol van - vagy nincs - biztonságban kerek-e világon.

Én sem rémtörténet-csere-kínálatnak éreztem Liz cikkét és kérek mindenkit, hogy maradjunk az eredeti szándék és műfaj mellett.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 21:27   
Engem Magyarországon nem az döbbentett meg, hogy velem, mint látogatóval hogyan bántak, (nincs sok ok a panaszra)hanem az, hogy egymással, de főleg az idős emberekkel milyen hangot mertek megütni. Egyszer sorbanálltam a közértben, és az előttem valami nagyon kevéske felvágottat rendelő öreg nénivel gúnyosan gorombáskodni kezdett a kiszolgáló. Nem birtam hallgatni,csúnyán beolvastam neki. A hatást sose tudtam volna megjósolni. A kiszolgálónő bocsánatot kért (igaz, tőlem, hogy ideges...)és a kuncsaftéria hálálkodni kezdett, amiért végre valaki megleckéztette a csajt. Kérdem én, miért, maguk ezt eltürik rendszeresen? Hátmicsináljunktessékmondani nekünkittkellvásárolni...ja, a védencem nem merte kinyitni a száját, eliszkolt!
Szóval nagy baj van a mentalitással. Amit láttam, és persze általánositok most: az emberek többsége ideges, irigy és gyanakvó, az öregek meg vannak félemlitve, a gyerekeket pedig nyilvánosan egreciroztatják.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 21:02   
2002-09-03 17:30, andi_usa:
-
Kedves Andi,

"Svájc biztos szerinted?"

Szerintem igen.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 20:02   
Kedves ecet,

Valéria nyakéke nagyon szép (szeretem a szép ékszert), de kérdés, hordja-e Budapesten?

Viszont emlékszem arra, mikor itt volt férjem barátja felesége Argentinábol s nyafogott, hogy férje nem engedte, hogy komolyabb ékszert hozzon magával az utra, pedig volt rajta egy kb. 8cm széles nehéz aranykarkötö. Viszont ö azt is kifogásolta, hogy a Rodeo Drive nem olyan jo bevásárlást ad neki mint a Buenos Airesi (elfelejtettem az utca nevét).

Svájci magyar ismeröseimmel viszont a Copacabana-t történt hogy a férj feje alá tette a pénztárcáját, s észre se vette, mikor azt ellopták! Szerencsére nem volt benne sok pénz, csak annyi amit a strandra vittek ki magukkal. Egy másik barátnöm viszont szerencsésebb volt Peruban, az utcán mentek s unokahuga vállárol le akarta rántani egy arra száguldo motoros a táskát, de sikertelenül, mert ök tudták, hogy azt erösen fogni kell.

Kevésbé szerencsés volt a svájci turista hölgy Palermoban, aki nem tette ezt s hiába intettek minket elsö este a megérkezésnél ilyenre, sikeresen elrabolták töle a táskáját, s üres kézzel tért vissza a hotelba! Több Olaszországi utam alatt soha semmimet nem loptak el.

8-9 év alatt, amig turista forgalom volt a házban, senki sem szenvedett lopásban, s sokan nagy turákat is tettek, Nevada, Utah, Arizonába is. Az egyik német mesélte hogy bevitte Los Angelesbe is a camcorderét, lebuj környéken is filmezett, de nem félt.

schönes Tägli

Andrea

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 19:36   
Gyerekek,en mint topiknyito veszem a batorsagot,hogy megkerjelek benneteket:ami mar itt megy az nem tartozik az en topikomhoz.
En csak egy kozepesen izgalmas utibeszamolot akartam produkalni.Olvasom,mindenkivel tortent hasonlo eset.En ezeket a torteneteket mint velem megtortent eseteket irtam le es nem mint tragediakat.Persze mindenki a maga vehemenciajaval reagalt is ra.Es ez igy helyes.Toleraljuk egymas velemenyet.
Zsuzsanna altal felvetett temat tenyleg lehetne folytatni,de valahol mashol.
Koszi szepen mindnyajatok hozzaszolasat.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 17:30   
Kedves ecet,

összahasonlitás képpen, velem a 24 év alatt még nem történt meg itt, ami anyámmal a Baseli Globusban, hogy fegyveres rablás történt, s az alkalmazottak a vevöket sikeresen mentették ki egy hátsobejáratnál. Svájc biztos szerinted?

Köszönöm, nem kell Tagi cikkeket idézned, anyám engem rendszeresen ellát Baseli ujságokbol kivágott cikkekkel, kikereszteve, mit olvassak el. Mikor Baselban voltam, ott világos nappal a sarkon lett egy idös nö kirabolva s sebesüléseiben belehalt. Dacára annak mentem le nappal tovább egyedül bevásárolni, de ha este sétálni akartam, jött velem mostohaapám, nem tartotta jonak, hogy egyedül menjek!

Itt vigan megyek sétálni este, akár egyedül is, ha férjemnek nincs kedve s egyedül megyek este is bevásárolni, mivel itt szerencsére sok üzlet nyitva van.

Andrea

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 17:17   
Ezeket a rémtörténeteket olvasván felvetődik bennem a kérdés, hogy hogyan marad életben a kétmillió bp-i lakos?

Zsuzsa,
inkább érdekelne a Te témád a magyar munkaadókról Erdélyben/Romániában. Ez viszont inkább az általam nyitott "Egy nyelven beszélünk, mégsem értjük egymást" témához tartozik - "Magyarként külföldön, kölföldiként otthon" rovat altémája. Úgyhogy ott folytatom.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 11:48   
2002-09-03 09:12, andi_usa:
-
Andi

"ö is azt mondta hasonloan mint Valéria, letépik rolam az utcán, veszélyes"

Elöfordulhat, de nem tipikus. Egyébként ilyesmiröl hetenként olvashatsz a Tagiban. Zürichben kitépik az öreg nyanyak kezéböl a taskat. Nem rég valaki meghalt mert olyan szerencsétlenül esett.

Mindezek ellenére Zürich még mindég egyike a legbiztosabb varosoknak a vilagon.
A legközelebbi cikket utcai rablasrol bekopizom ha nem hiszitek.

Mas: van egy ötvenhatos ismerösünk aki a legjobb horror történeteket meséli magyarorszagrol. Ugyan harminc éve nem volt odahaza, de a radioban(sic!) hall ilyeneket hogy "Budapesten gyakran kilenc ora utan nincs villany".
Csak kérdem melyik radioban hallja. Valoszinüleg abban ami a fejében szol

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 11:12   
A rendör

Rendör élményem is van elég föleg gyorshajtas miatt, a szmajli stratégia sajnos nem valt be mindég. Minden esetre a taktikam az autoritassal szemben: -csinald az ellenkezöjét annak amire szamit.

87-ben lehetett. Miutan a forgalom elcsendesedett, éjszaka jartuk a varost keresztbe kasul, mindég az orrunk utan. Gyönyörü meleg vilagos éjszaka. Feleségem nézi a varost, én meg mesélek mint a Tamasi Aron. Hogy, hogy nem, felkanyarodtam a Gellért hegyre. Lattam én ott a szerpentinen felfelé valami tablat, de csak jo idövel késöbb tudatosult a keskeny egyiranyu ut. Itt megfordulas almas gondoltam rémülten, tehat gyerünk tovabb majd csak elérünk valahova, de ebben a pillanatban mar fel is tünik az örhaz, a rendör, a kalasnyikov jesszusmarja!
Jön is am zordan

- oh tudom, én vagyok a hibas igazan nagyon sajnalom, mennyibe kerül? A közeg zavartan néz, kihoztam a koncepciojabol
- na, (nézi a rendszamot) ha mar itt vannak szalljanak ki és nézzék meg a kilatast, mert azért jöttek nem?
- az igazsag az (hazudok alszentül), hogy gondoltuk van itt valami restaurant és iszunk egy jo sört. (?) Ettöl lett csak igazan kerek közeg szeme.
- Mi? Maga sört akar inni?! Kérdi a biztos konsternaltan és most mar végleg nem érti a vilagot.
- Tudja, izé, én elfelejtettem mert svajcban 0.8 promill ...
- hat nézze, odébb van egy restaurant, bök az ujjaval a sötétbe. Ha mindenaron meg akarja reszkirozni - és fejcsovalva eltünik a kuckojaban.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 11:10   
2002-09-03 09:12, andi_usa:
-
Szia Andi

94-ben metroval mentem a harminc éves érettségi talalkozora. Sötét öltöny, csokornyakkendö.
Az aluljaroban ramförmedt egy kétméteres lerobbant alak: "te, adj mar egy cigit!". En azota Pesten a szakadt stilust kultivalom

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 09:12   
Kedves ecet,

tudod, mikor másodszor mentünk s férjem is jött, ö akarta, hogy vigyek magammal több ékszert, mert sok rokonát meg akart velem együtt látogatni s ne hordjak mindig egyformát, de nyakék nem volt velem. Mikor mutattam nagynénémnek, ö is azt mondta hasonloan mint Valéria, letépik rolam az utcán, veszélyes!

Külömben nem emlitettem hogy jutottunk a Novotelbe: itt egy Claremonti utazási irodánál emlitette az alkalmazott, ha nem ragaszkodok a Swissair-hez, akkor van egy Malév akcio, mely kb. ugyanannyiba kerül, de van benne 2-3 nap Novotelszoba is is. Persze, hogy érdekelt! Élveztük, szép meleg uszodájuk volt bent a hotelban, szerintem gyogyvizzel töltve. A Malévvel valo utazàs külön élmény volt, beszàllunk s lányom jo hangosan mondja, magyarul "Anyuci, nézd, milyen rongyos az ülés!" Pszt, szoltam rá halkan, itt mindenki megért! Aztán megbékélt, mikor hozták a szeletelt Gyulait, amit nagyon szeret. Neki uj élmény volt, hogy mindenki magyarul beszél.

Na, ez volt az elsö üzenet, melyet irtam s miközben mozgott a monitorom, jött egy földrengés, ilyet még nem tapasztaltam! WOW! Csörögtek a holmik is a falon. LOL! A shaken message! Mindjárt megnézem a Caltech-nél, milyen erös volt, s hol volt az epicenter.

Ok: hozzá lehet adni az üzenethez utána is, egy 4.6 volt Yorba Linda-ban, délre innen:

4.6 2002/09/03 00:08:51 33.919N 117.764W 7.3 6 km ( 3 mi) NE of Yorba Linda, CA

Andrea

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 08:28   
Hataratlépés

A soromponal megallok nyitott ablakkal és leallitom a motort (mert minek szivja a hatarör a büdöset, nem?). Megnyerö szmajlimmal nyujtom az utleveleket, és köszönök magyarul, az mindég bejön . Még mielött kérnék, kiriglizem a csomagtartot, hogy a teteje kicsit felpattanjon.
16 éve legalabb kétszer megyek haza. Nekem még soha egy taskat, koffert nem kellet megmutatnom, csak tovabb intenek.

Nem igy a Menö Benö. Ö csak ül cool és mered elöre mint az automoziban. A vamosnak kopognia kell, hogy ugyan legyen szives ... Akkor letekeri egy kicsit az ablakot, de nem nagyon am (mert ö se szereti a büdöset) csak hogy éppen kiférjen a passzus a résen. Köszönni? Minek, nem rokona neki ez a baka, különben is nagyon siet azért nem tudja a rozsdas dizel mercit leallitani.
A hatso ülések, ablakszintig tele mindenféle kacattal, legalul a cucc amit be illetve ki akar csempészni, mert ott biztos nem talalja meg a vamos.
Na ezt az autot szétszedik a financok az tuti, és aztan jön a nagy jajgatas, "hogy ezek a magyar hatarörök", meg hogy ecetera meg citera ...

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 07:12   
2002-09-03 06:55, ecet:
-
Na megtalaltalak az elsö oldalon. Valéria lanca vastagabbnak tünik mint a tiéd. Érthetö, hogy aggodik érte

schönes Tägli

eZ

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 06:55   
2002-09-03 01:52, andi_usa:
-
Ejnye bejnye kedves Andrea hova gondolsz?
Nem rad utaltam, hanem az alabbi rablotörténetre:

Valeria; 2002-09-02 18:45
"Ekszert viselni mar teljesen lehetetlen, a nyakadrol levagjak a lancot az ujjadrol a gyurut, meg jo, ha meghagyjak az ujjadat."

Hat bizony ez a hozzaszolas is egy kicsit vastagon lett felkenyve, nem tudom ti hogy vagytok vele.

Andi! Kegyed vastag klunkerét nem lattam, de mindjart megnézem

üdv.
eZ

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 01:52   
Kedves ecet,

<<- Vastag aranyékszerrel, sulyos luxusautoval mar rég nem lehet feltünést kelteni Bp-en, ezért inkabb otthonhagyni.>>

Ha mocsalad képemre utalsz, az a nyakláncom nem volt meg akkor, tavaly kaptam, s csak Baselt látta ahol kedves kiszolgálást kaptam dacára annak. Öszintén szolva nem is emlékszem, mikor volt rajtam ott s mikor nem.

A goromba fodrásznönél Budapesten jeans volt rajtam s egy sárga-fehér csikos emblem nélküli poloing s semmi ékszer. Mikor Bécsbe utaztunk, nem volt semmi nyaklánc rajtam, egy sportosabb trois-piéces ruházatot hordtam. Viszont mikor a kedves taxissal utaztam Budapesten, elegánsabban öltöztem az ünnepélyes estére az étteremben, ott csak a jelenlevö többi (idösebb feleség) szuro tekintetével találkoztam utána a helyszinen, de mindegy.

Talán az ilyen élmények mástol is függnek, van akit nem érdekel, van akit zavar. Bécsi barátnöm két mexikoi ut után kijelentette, soha többet, ezentul csak Hawaiiba mennek ismét ha erre járnak. Az elsö ut Puerto Vallartaba ment, akkor ovatosan nyilatkozott, habár nem lelkesen, következö alkalommal Cabo San Lucasba mentek, s mikor onnan visszajöttek, akkor hirtelen kipakolt mindkét utjukrol, azt mondta, ahogy ott hámozzák a turistákat, az már tulzás, pedig ö nagyon jol beszélt spanyolul, igaz hogy Spanyolországban tanulta mint szaki fordito.

Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 01:36   
Sziasztok,

Nekem nagyon kedvezo tapasztalatom volt, meg regebben, Hegyeshalom fele menet az autopalyan. A fizetokabinok (???) fele, a sorompo elott folyamatos lassitasra felszolito tablak vannak: 100, majd 80, majd 60... A rendor a 60 utan intett le, olyan kb. 140-130 mehettem, akkor kezdtem volna lassitani. Megallit, kozli, hogy mennyivel mentem, bemertek, stb., az elozo nap pedig valaki elsodorta az egyik sorompot, ez az egyik oka annak, hogy ellenorzes van. En nagy beismeressel, varva a jogos birsagot... mire kozli, maskor figyeljek, stb., stb., es szerencses tovabbi utat kivan.

Mondanom sem kell, azota mindig igyekeztem betartani a szabalyokat, es lehetoleg idejeben lassitani. Igazabol nem a buntetes elmaradasanak orultem, orulok, hanem kellemes volt a baratsagos fellepes, figyelmeztetes.

Ugyintezesek, stb.: csaladi vallalkozas, sajat ugyek miatt is eleg gyakran megfordultam kulonbozo intezmenyekben, es mondhatom, altalaban szinten kedvezoek voltak a tapasztalataim. Ami pedig gondot okozott, az nem az emberek hozzaszolasan mult, hanem elsosorban a regi eloirasokon, szabalyzatokon.

Ettermek, vendeglatohelyek: szinten kellemesek, amennyiben a rendelt etelunk kihult, felajanlottak, visszaviszik megmelegiteni, vagy ha nem izlik, kicserelik. Mindezt automatikusan, latva, egyik asztaltarsunk elott meg erintetlen.

Hunor

Bömbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 01:22   
Sziasztok!

Nagy érdeklödéssel olvastam írásaitokat. Sok tapasztalattal lettem gazdagabb.

Igaz én utoljára 1992-ben jártam otthon, és azt hittem, hogy azóta sokat változott minden.

Nekem csak egy kis történetem van, amit megosztok veletek. Nálunk itt Caracasban (Venzezuela), az a szokás, hogy az ember csak egyszerüen leinti a buszt, és az megáll minden fünél- fánál, ahol az utas akarja. Ugyanez leszállásnál is, csak annyit kell mondani, hogy hol szeretnél leszállni, vagy tapsolsz, fütyülsz és megáll a busz. Én már úgy megszoktam ezt, hogy fel sem tünik, olyan természetes. A történet szülövárosomban Szegeden történt. Reggel Budapestre akartam utazni, hajnali 6 órakor a Napfény expresszel, és nem akartam zavarni sógoromat, hogy vigyen ki az állomásra kocsival. Testvéremtól kaptam egy buszjegyet és megmondta, hogy honnan indul a 10-es busz. Hajnalok hajnalán bandukolok a buszmegállóhoz (még kicsit álmos voltam) és látom, hogy a busz éppen kifordult a megállóból, én meg gyorsan határozott mozdulattal leintettem azt. Hát csodák csodájára meg is állt és kinyitotta az ajtót, én meg felszálltam és megköszöntem.A soför meg mondta, hogy a megálló ott van és mutatott is oda, én meg azt mondom, hogy köszönöm, tudom. Gondolom szegény soför azt hitte, hogy ellenör lehetek álruhában, vagy ki tudja? Én szépen megkerestem a jegyemet, és hirtelen azt sem tudtam ezt lyukasztani kell vagy felmutatni mert 1981 óta nem ültem otthon autóbuszon és akkor minden más volt. Egy utastól megkérdeztem, majd lyukasztottam és helyet foglaltam az elsö ülésen. Láttam én, hogy a soför állandóan sanda pillantásokat vetett rám. Nem értette az egészet, szerintem ö csodálkoztt azon késöbb, hogy megállt nekem. Mikor ezt elmeséltem testvéremnek, nem akarta elhinni, mert állítólag olyan udvariatlanok a buszosok, hogy ha valaki szalad a buszra, még gyorsítanak is. Nos én csak azt tudom mondani, hogy nagyon meg voltam elégedve. A vezetést is gyakoroltam otthon, mert volt egy kis Trabantom és azzal furikáztam. Az elsö pár nap volt csak nehéz, meg a sok szabály amit be kell tartani. Még jó, hogy otthon tanultam vezetni, és belejöttem. Itt nem tartanak be semmilyen közlekedési szabályt és kellett egy kis idö mire minden simán ment.

üdv.: Bömbike

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 01:01   
Kedves Ecet,

nem vagy igazsagos Lizzel,amit O irt az vele tortent meg szemelyesen,amit Te irsz Miami es Rio es stb.. arrol olvastal,es masokkal tortent meg.
En egyszer kertem a sogornom (ex) Zugloban,hogy csinaljon nekem egy idopontot egy fogorvossal,mig 4 napot ott vagyok.
Csinalt,minden okay volt,szemelyim nem volt csak az USA-i utlevelm,duplat szamoltak,mint az otthoniaknak,ami akkor derult ki,mikor a sogornom kerdezte.Nekem igy is 20 dollarral olcsobb volt,mint itt es csak mosolyogtam hogy tanultam belole,inkabb itt megyek regular fogorvos tisztitasra.

Viszont 90-ben meg minden nagyon forro valtozasok alatt volt Magyarorszagon es elt a nagymamam es egyedul egy pici gyerekkel (lanyom) levezettem Frankfurtbol Pestig nonstop,meg aznap egy ismerosommel a belvarosba kellett vezetnem,es a parkoloban
aki a jegyet adja,mondta nagyon jobbra a kormanyt,balra a kormanyt,elore - hatra stb...,mondanom sem kell nagyon faradt voltam,es kiszalltam a kocsibol es mondtam annak a tisztviselonek,hogy akkor allitsa be O a kocsit.
Mondta,hogy nem tud vezetni
Mikor a szamlat odaadta,az ismerosom aki torzsgyokeres Budapesti es ott el,akkora cirkuszt csinalt,hogy tul lett szamolva,en csak huztam magam a mufal (dash board)ala,mert en szegyenlettem magam.Es en nekem nem volt problemam vele,akarmit kifizetni a parkolasert.
A vita azon volt,hogy nemet a rendszamom ezert tul szamolt,de en nem voltam vitazo,csak kulon allo az ugyben.
Igaz ez 90-ben volt,de akkor megtanultam azt hogy nagyon nem biznak egymasban az emberek es az indulatok nagyon magas fokon egymas ellen.
Sajnos !

De volt egy vicces kalandom is
szinhely Opera,lanyommal mentunk es szunetben irany a loo,de a WC-s neni nem engedett minket,hogy a "mi ulo helyunk jegye ,nem erre az emeleti WC-re szol",hogy be ne p....unk valtottam angolra hatha mint touristaknak engedelyezett az az emeleti WC,az idos 70+ neni valtott maga is angolra es ugy is elzavart minket

4 v. 5 eve (utolso alkalom),Budapesten voltam 1/2 napot,Amszterdambol mentem at repulovel.
Angyalfoldon voltam es kellett a metrot hasznalnom,szombati nap volt,
sehol egy BKV/metro jegy uzlet nem volt nyitva...lent a porondon kerdezoskodtem,hogy esetleg tudok-e venni valakitol egy felesleges jegyet,mindenki berletes volt.
A Deak teren az ellenorok ott alltak fent a mozgolepcsonel,ha regen is jartam arra,de rogton tudtam,hogy elkaptak.Tobb ezer forintos buntetest kellett fizetnem,hiaba mondtam hogy sehol egy jegy bolt nem volt nyitva.

Iden voltunk koncerton a L'Olympia szinhazban,Parizsban..a jegyunkrol nem tudtuk hol ulunk es kertunk segitseget.
Az elso lany elkuldott minket melegebb eghajlatra,a masodik a kezet fizikailag kitartotta a borravaloert mielott fizikailag elindult volna.(Nem nyelvi problemak voltak)
Annyira meglepett az udvariatlan viselkedes,hogy az egesz musort alig tudtam elvezni,es tobbet soha nincs kedvem odamenni.
Es tobb helyen volt hasonlo esetunk Parizsban
iden,de akkor valtottak euro-ra,tehat gondolom (ha jo akaratu vagyok),hogy az is zavart okozott naluk,mint az eset a Bastillenal parom kedvenc marokkoi etterme,es meg az asztal szamunkat is bele szamoltak a szamlaba. (Francia frank utan az Euro szamai sokkal kisebbek )

Kumkapiban is volt kalandunk egy etteremben (Kumkapi egy hires etterem kerulet Istanbulban)..ott a mellettunk asztalnal ulo francia a rendorseget hivta a tul szamlazasok miatt.

En nem szeretem az indiai etelt,de a parom nagyon,es Londonban a West End-nel ahogy siettunk szinhazba,beultunk etterembe ami indiai es a parom nagyon merges volt,ahogy lekezeleoen viselkedtek velunk,engem nem erintett lelkileg annyira.

Vonat berletunk volt Europaban es Barcelonabol Madridba mentunk,de elotte le kellett volna belyegeztetni a berletunket,de akkor nem ertuk volna el a vonatot,es gondoltam hatha nem gond a vonaton.Rosszul gondoltam,a kovetkezo allomason le kellett szallnunk,es ott kezeltetni es varni a kovetkezo vonatra par orat.
###
Madridbol Sevillaba az AVE gyorsvonat,
tudtak hogy par vagyunk,2 kulonbozo helyre arultak nekunk a jegyet,ott kellett kernem valakit,ha nem banna atulne,nem banta,rendes volt.
Sorolhatnam,mindenhol vannak rendes emberek es kevesbe.
Lizt annyibol sajnalom,hogy kellemetlen elvegyulni otthon jobb kormanyos kocsival.

Mi mindig BKV-t hasznaltunk,(egyszer egyedul en nem,hanem kocsit)...szeretek elvegyulni akarhol is vagyok az emberek kozott.
(en is szeretek elveszni,mint Ribizli,sokszor idegen varosokba idegen villamoskra szallok fel/buszokra es total a local lakosaggal utazgatok
Ahhh egyszer sietunk Pesten valahova es paromhoz szalad egy kisfiu es belekarol,es mondja neki
"bacsi nagyon felek attol a kutyatol"..egy szot nem ertve belole,felve nezz ram a parom,mi tortenik a szemeiben a kerdes ...

Valami kutya volt szabadon,es egy visszamaradt fiu (13-14 eves) szaladt ov helyet kapni a paromtol

Szerintem neki van igaza,es ott
hogy akik haza mennek azok keszulodnek evekig,sporolnak es lelkiekben terveznek,
es ezert talan a mercet magasabbra allitjak ???
Es megfagy az ember,ha valaki olyan durvan szol hozza,mint Lizhez a tankolasnal,
amire semmi szukseg nem lett volna.
Erzekenyseg ? talan,de nem arra szamit az ember,de ez nem csak Magyarorszagon tortenik meg,hanem mindenhol.
Csak sulyosabb lelkileg,mikor "otthon",anyanyelven.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-02 20:06   
Kedves mindenki

Azt hiszem most egy kicsit eltulozzatok. A "fél Balkan; valeria 2002-09-02 18:45" megjegyzés az egy igazi megahammer. Kérdem a Balkan az meg mi? Balkan a köbön? Jövöre talalkozunk Belgradban.

Miamiban egy bérelt kocsival jobb ha nem térsz le highwayrol. Franciaorszagban fegyveres utonallok kirabolnak az autopalyan. Olaszorszagban mar az autosrada kasszanal atvernek, és apropénz helyett ziherejctüt kapsz vissza ha egyaltan. Rioban egy adag fagylaltért elvagjak a gigadat. Tudok par ukrajnai maffia történettel is szolgalni. De minek olyan messzire menni? Elég egy rövid tartozkodas Pragaban, és az igényes turista kedve elmegy az Aranyvarostol.

Par forro tipp a budapesti latogatashoz:

- Taxissal a tarifat elöre lefixalni, esetleg buszt és villamost igénybe venni (nosztalgiafaktor).
A repülötérröl minibuszok olcson a haz elött letesznek, és onnan vissza is visznek.
- Pesten vannak kivalo éttermek elfogadhato arakkal csak meg kell talalni öket. Helyetekben kérdezném az ismerösöket. Németül tudoknak ajanlom a Neuer Pester Lloyd c. német nyelvü magyar lapot. Online http://www.pesterlloyd.de/
- Vastag aranyékszerrel, sulyos luxusautoval mar rég nem lehet feltünést kelteni Bp-en, ezért inkabb otthonhagyni.

Ha mégis minden kötél szakad, latogassatok a Kali-medence Nemzeti Parkba, és én ECET személyesen garantalom, hogy mindenki el lesz ragadtatva. Kérdezzétek Kero, Elckerlyck és Velorex honfitarsakat. Vagy ha nem hiszitek, jarjatok utana

kisztihand a hölgyeknek és üdvözletem az uraknak

eZ sk.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-02 20:03   
2002-09-02 17:24, liz:
-
Nagyon köszönöm kedves liz. A nevemmel én is meg vagyok elégedve
Kérlek ne haragudj ram, mert nem kivanok az élménybeszamolodra még rapupozni.

üdv. eZ

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-02 19:08   
Bizony, vigyázni kell, mire használja a férfiu a kredit kártyáját s a feleség megtudhatja hogy kire költötte a nagy összegeket! Nem tudtam, hogy a neje elvált töle emiatt!

Ami az ékszert illeti, már 86-ban figyelmeztett engem nagynéném, hogy ne hordjam nyilvánosan azt az Opera length igazgyöngyöt a nyakamban, mert letépik rolam! Nem történt s nem is lett semmi ellopva, mikor a Novotelben felejtettem az áttételi dugot a hajszáritomhoz s kellett nagynénémnél is, még mindig ott volt, mikor vissza eresztettek a szobába.

Viszont mikor mostohaapám volt egyszer kocsival Budapesten, s egy rendörség elött parkolt direkt, feltörték a kocsiját s kilopták belöle a video kamerát, melyet nem vitt magával az étterembe. Tudok egy olyan Balatoni esetröl is, ahol férjem egyik unokatestvére ment el vitorlázni a Balatonon s közben betörtek a lakásába s jo sok holmija eltünt.

Itt se biztosabb az élet talán, Mauin pl. az Alamo az embereket figyelmezteti, ne zárják le a kocsikat, mert a feltört ajto javitása sokba kerül, s ne is hagyjon senki értéktárgyat benne, de négy alkalommal voltunk már, s soha semmi ilyen nem történt.

Andrea

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-02 18:45   
En bizony emlekszem arra az esetre amikor a Dan turistaknak horribilis osszeget szamitottak fel a kartyajara. Azt hiszem, hogy egy vacsora negy szemelyre majdnem $1000 dollarra jott ki. A vendeglot egy idore be is zartak, de rovidesen ujra megnyilt. Nem tudom, tudjatok e melyik vendeglorol van szo? A Ferencziek teren levo autobusz megalloban van egy Magyar csarda, "nepizenevel". A Dan perelte a vendeglot, viszont a feleseg elvallt tole, mivel a holgyek, akikkel a vacsorat fogyasztottak, ismert "oromlanyok" voltak Budapesten.

De nem errol van szo, hanem tenyleg arrol, hogy be kell, hogy valljam, barmennyire is szeretem Magyarorszagot es az ottletet, nagyon kell vigyazni, mert atvagnak. Ugy a kozertben mint a piacon mint a vendeglokben. Ekszert viselni mar teljesen lehetetlen, a nyakadrol levagjak a lancot az ujjadrol a gyurut, meg jo, ha meghagyjak az ujjadat. Persze ilyesmi elofordul mashol is, peldaul Madridban, ahol Franco halala utan szinten elszabadult a pokol es feltortek a fejuket a zsebtolvajok, rablok. En azt hiszem, hogy meg egy par ev kell ahhoz, hogy Magyarorszagon is normalizalodjon a helyzet. Nem en mondtam, de egy kicsit egyet ertek azzal aki azt allitotta, hogy Magyarorszag meg fel Balkan.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-02 18:18   
Kedves liz,

talán némelyünk többet, jobbat vár el magyar hazájátol, de legalább annyit, amit más országokban tapasztalt, s ezért ér erösebben az ilyen lehütö élmény?

Eszembe jutott még egy: kis füszeres bolt Budán, önkiszolgálo, s sorba álltam én is a kassza elött mikor hirtelen a másiknál elkiáltotta magát a kasszásnö: "Manci, vigyázz, lopják a zacskoidat!" Aztán jo hangosam elkezdett lamentálni, hogy itt kérem minden zacskoért fizetni kell, akármilyen silány plasztikbol van, s nem ugy van, mint a gazdag nyugaton, ahol ingyen adják! Nem beszéltem vissza, hogy itt be is pakolják ingyen, s kitolják a kocsihoz is, nem csak a zacsko ingyenes. Svájcban külömbözö, van ahol ingyen adják, van ahol nem, ott megtanultam, hogy bevásárlo táskákkal kell menni.

Tudom, hogy ott nem divat a dobozolás, itt régen doggy bag-nek nevezték, ujabban csak doboznak, mivel általában styrophor dobozt hoznak ki, melyben elteheted s haza viheted a nem elfogyasztott ételt vagy a pincér pakolja el. Persze nem a kutyának vitték, hanem maguk ették meg otthon.

Volt egy jopofa élményem is, férjem érettségi találkozája volt, s én még nem voltam kész s ö korábban is akart ott lenni. Adott nekem hát Forintot, hogy jöjjek taxival utánna. Nem adott eleget, mert én borravalot is akartam adni a fiatal taxisnak, s mivel egyéb hijján nem volt, adtam neki egy Dollárt, mely több volt mint a szállitási dij. A fiatalember erre teljesen belelkesedett, hogy elvisz engem Egerbe is taxival Dollárért, mikor lenne rá idöm? A másik jopofa élményem pedig a pályudvaron volt, a Lehár vonattal mentünk lányommal Bécsbe, barátnömhöz egy napra, operett dalokat közvetittek a vonat indulása elött s az igazito vasutas elkezdett nekem udvarolni, hogy vigyem magammal! Viszont késöbb egy igen kiábrándito élményem volt ezen a vonaton! Ezuttal több Forintot kaptam férjemtöl a vonatban az étkezésre, de senki sem közölte velem, hogy nem lehet Forintot kivinni! Mikor jöttek joval a határ elött utlevél ellenörzésre s a vámosok, megkérdeztek engem is, mennyi Forintom van, én nem tudván, bevallottam az igazat. Erre jo gorombán nekem ugrott a fiatalember, tartotta a kezében az amerikai utlevelemet, hogy vagy elköltöm az étteremben amig a határhoz nem érünk, vagy leveszi! Levegye, kérdezte erélyesen s gonosz tekintettel! Hiába mutattam a vonatjegyet, hogy egy nap mulva jövünk vissza, mert erre rezervált hely kellett, s kell a pénz, nem engedett! Mondtam erre, el fogom költeni! Vettem aztán az étteremkocsiban egy üveg bort s vittem magammal barátnömnek, s a vacsorához is rendeltem bort s konyakot is, amit külömben nem tettem volna.

Persze Bécsben nem volt idöm pénzt váltani, a vissza indulo vonat hajnalban indult s mentem vissza Budapestre pénz nélkül. Rokonaim vártak az érkezésnél a Délipályaudvaron s mikor nagynénémnek elmeséltem a rossz tapasztalataimat, elvitt minket a közeli elegáns német tulajdonban lévö hotel cukrászdájába.

Do I need this? NO, I don't! Azota nem voltam Magyarországon! Emlékszem 1981-ben még igazolo papirt is be kellett mutatni, hol váltottál-e pénzt s mennyit amelett be is kellett jelentkezni a rendörségen mindenütt ahol tartozkodtál, s Akarattyán is kijött két civil számon kérni nagynénémtöl, hogy itt látogatok jöttek s nincsenek még bejelentve! Édesapám nem jutott hozzá még, ö intézte nekünk is lányommal. Itt nincs bejelentkezés turistáknak, s Svájcban sem.

Pár napja mondta külömben egy Magyarországon élö chat tag, hogy 30%-al ment vissza a turista forgalom az idén. Talán másoknak is elegük volt?

Emlékszel arra az Internet cikkre mely körbe járta a világot, a dán turista rossz élményeit emlitette meg, akinek bödületes összeget tettek a jo magyarok a kredit kártyájára?!

Andrea

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-02 17:24   
Ecet! Kerlek szepen ne forditsd ki a szavaimat! Most elkezdhetnek "visszavalaszolni" neked, de ugy dontottem nem teszem, mert akkor se vege se hossza nem lenne ennek a temanak. Raadasul el is tertunk az en altalam nyitott topiktol.(Te mar a magyarsag erzet meg hasonlo bulls...nel kotottel ki) Az viszont nem tagadhatod le, hogy 99%-ban mindenki atelt ilyesmit. Koszonom andinak,hogy megerositett ebben.

De ugy latom veled tortentek hasonlok, felsorolast alig tudtad abbahagyni. Na latod. En csak egy egyszeru elmenybeszamolot akartam semmi mast.

Ha felreertetted sajnalom.

u.i "ecet" talalo nevet valasztottal magadnak. En viszont csak gratulalni tudok neked ezert.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-02 15:43   
És hogy ez a topik ne elsosorban a hazankkal kapcsolatos negativ elmenyeink gyujtohelye legyen, ajanlom figyelmetekbe Svajc alatt olvashato (Archivumban) Egy magyarul beszélő beszélő svájci feleség cimu cikkunket.

A pontos URL: http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=41

Es amit onnan kiemelnek, ime:

- A férjem persze nem lett jellegzetes svájci, igaz, nem is vártam el tőle. Beilleszkedett, de nem asszimilálódott. A beilleszkedés a legkönnyebben a szakmájában történt meg. Ami azonban a szűklátókörűség és nyárspolgáriasság benyomását keltő svájci illemkódexet illeti, bizony nem lehetett könnyű a dolga. Száz százalék, hogy sokat mérgelődött magában, de mondani nem mondott semmit. Konok ember ő. Amikor Magyarországon és Romániában megtörtént a rendszerváltás, György valamennyire megváltozott: felengedett benne a görcs. Végre valahára természetesen viszonyulhatott közelebbi és távolabbi szülőhazájához: Magyarországhoz és Erdélyhez. Miként más emigránsok is, részt akart venni az újjáépítésben. Így kezdődtek meg végeérhetetlen utazásaink. Külön esélyt jelentett, hogy a svájci Helsinki szervezet Magyarországon szemináriumokat tartott polgármesterek és az önigazgatásban dolgozók számára. Ebben az emberjogi munkában mi is részt vettünk, sok barátságot kötöttünk.

- Persze nemcsak György alkalmazkodott Svájchoz, nekem is alkalmazkodnom kellett a magyarsághoz. Hála a férjemnek és annak, hogy az apósommal olyan sok őszinte beszélgetést folytattam, megtanultam, hogy megértsem, elfogadjam, megszeressem a magyarokat. Nem váltam magyarrá, de nagyon együtt érzek ezzel a néppel, ezzel az országgal.

- Hálás vagyok, hogy férjem más vallású és más származású, mint én, mivel így kinyílt a szemem, és sok mindent megismertem. Mondhatni, meggazdagodtam ezáltal. Megértettem, hogy a magyarok nagyon különböznek a svájciaktól: mi "Willensnation" vagyunk, vagyis nemzetté akartunk válni, de a különbözőséget is nagyon műveltük a kantonok között, hosszú folyamatosságra és folytonosságra tekintünk vissza. A magyaroknak mindig mindent újra kellett kezdeniük. A magyaroknál a földrajzi, nyelvi és egyéb okok folytán kialakult valamiféle szigetlakó-mentalitás. Nem könnyű mindig megérteni a gondolatmenetet és a lelki érzékenységet. Még ma is vannak problémáim az esetleges nacionalizmus, a saját történelem kritikátlan szemlélete miatt.

A zürichi Idaplatzon Catherine nem a svájci hegyekről mesélt, hanem a Pusztáról.

- Az olvasmányaim hatására is mindig vágytam rá, hogy megismerjem a Pusztát. Ez csak 1968-ban sikerült nekem, György persze akkor sem mehetett Magyarországra. A Hortobágyon rendeztek egy lóversenyt. A reggelt pecsenyével és pálinkával kezdtük, ami eltért az otthoni szokásaimtól. Meg is éreztem, pedig nekem kellett volna az autót vezetnem. Így hát ötösfogattal hajtottunk ki a Pusztába, ami akkora élmény volt a számomra, hogy soha el nem felejthetem. A Puszta manapság már nem nagyon puszta, de gyönyörű a szélben hajladozó fű, tavasszal a tócsákban virágzó sárga írisz, a homokos talaj, a táj hihetetlen nyitottsága, a felhők sose látott alakzatai. Nem tudom, hogy élhetnék-e ott, de nagyon jól megértem Petőfi rajongását és azt, hogy rokonságot érzett a Pusztával. A Pusztát minden évszakban felkerestem, és mindig elragadott.

Szerintem erre buszkek lehetunk.

Udv mindenkinek,

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-02 14:25   
2002-09-02 11:13, andi_usa:
-
Kedves Andrea,

A tudositasodat olvasva lepergettem én is par hasonlo magyarorszagi élményemet.
Az utom kerekeit leloptak az Ipari Vasar parkolojaban.
Sopronban bekvartéjoztak egy romos szobaba betört ablakkal.
Egy budapesti galériaban ramtört a felböszült galerista mert megkérdöjeleztem egy rézkarcon az alairas eredetiségét.
Emlitésre mélto ezen kivül, hogy '92 ben restauraltattam egy 140 éves romos bagolyvarat. Aki mar épitkezett tudja mirül beszélek. A történet egy Örkény novellahoz nagyon hasonlatos. Érdekes is lenne megirni ha nem tudnam, hogy masok még hajmeresztöbbet éltek at magyar "kézmüvesekkel".

Én az otthoni tapasztalatokat viszonyitva értékelem, ezen kivül megprobalom kikerülni a nehézségeket ha lehet. Az nem esik nehezemre, mert gazdag tapasztalattal rendelkezem.
Hogy hazat magyarorszagon még egyszer nem épitek az példaul biztos
A moloch Budapestet messzire kerülöm. Ha anyamat meglatogatom, akkor felpattanok a vonatra, mert Pesten parkolni ugy se lehet, valamint az autosok ugy szaguldoznak a draga jarganyokkal mint a pörzsölt malac, én meg szeretnék még egy darabig élni.

Szolgaltatasok, -étterem, presso, sörözö, bolt- van a falucskaban ahol lakunk, ami ott nincs, az van Tapolcan. Kicsi, jol attekinthetö, szépen kikupalodo varoska.
Hogy lemenjek a Balatonhoz (ca. 12 km) almomban nem jutna az eszembe, ugyanis ott biztos hogy lenyulnak, ezt tudja idöközben egész Europa. Mégis miért nyüzsögnek ott a turistak ezrei az nekem egy talany.

Szombaton a német tévében egy csapat fiatal leanyzo Siofokon vihoraszva mesélte a kameraba, hogy betörök mindenüket elloptak azon kivül ami rajtuk van, de csak egyikük vonta le a konzekvenciat. Ez halkan megjegyezte, "ide se jövök többet". Hogy mire gondolt az "ide"-vel, csak Siofok vagy egész Magyarorszag, az nem derült ki a tudositasbol.

Nekem is vannak negativ élményeim, nem is kevés. Mégis azt kell mondanom, hogy a tapasztalt zsivanysagok nem érintenek dramatikusabban mint a konfrontacio mindennapi közönséges brigantikkal, tolvajokkal, csalokkal és csibészekkel azokban az orszagokban melyeknek a polgarai ha magukrol van szo nem tudjak abbahagyni az öntömjénezést, mas naciokrol meg kizarolag lekezelöen beszélnek és azt hiszik, hogy ök talaltak fel a kakukkos orat meg a demokraciat.

Üdv. eZ

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó