2020. január 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Élménybeszámoló - Magyarországról
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-04 20:00   
2006-05-31 09:15, Anci:
-
Anci sok hely van az országban. Alsópáhokon nyaralt a családom apraja, nagyon meg voltak elégedve. Széjjelnézhetsz itt is: http://www.bebilap.hu/nyaralohely/nyaralohely.htm

Anci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-31 09:15   
Sziasztok!

Múlt héten Magyarországra utaztunk. Mivel mi Belgiumba lakunk nem sűrűn tudunk haza látogatni. 1600 km, hosszú az út, a gyerekek nyűgösek.
De most esküvőre kaptunk meghívást. Örültünk, hogy találkozhatunk ismerősökkel, rokonokkal. Izgultunk előre, hogy fogadnak minket, hisz már lassan 1,5 éve eljöttünk.
Nagyon-nagyon jó volt. Olyan jó volt látni az ismerős arcokat, nagyon jól esett a szeretetük. Férjecském már rég készítgette a pocakját a jó ízletes lagzismenüre. Itt Belgiumban elég íztelenül főznek. Én is otthonról hozok fűszereket meg ízesítőket a konyhámba, de tudjátok itt a csirkének sem olyan az íze mint Magyarországon. Tehát jól tele ettük magunkat. Nagyon finom volt a csigaleves, a töltöttkáposzta, a sülthusik. Már idejére sem emlékszem, hogy mikor táncoltunk, most újra megmozgattuk magunkat. Sajnos hamar el kellett jönnünk, mert indultunk is vissza, de tele voltunk szép és kedves élménnyel. Az időjárás felejthető volt, szinte észre sem vettük, hogy nem Belgiumba vagyunk, mert esett az eső, főújt a szél. De jó volt otthon. Most megint várjuk, hogy mikor lesz az alkalom amikor mehetünk vissza. Talán a nyaraláskor. Szeretnénk Magyarországon nyaralni, de még nem találtam meg azt a helyet ahová el lehetne menni 4 gyerekkel pihenni. Ha valaki tud jó helyet akkor szóljon, előre is köszönöm.
Röviden ennyi volt az élménybeszámoló. Persze még sokmindent lehetne írni, de akkor délutánig írhatnám a dolgokat.
Szép napot mindenkinek mindenhol
Csilla

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-27 18:22   
Babi)

Nekem is melegség járta át a szívemet hogy itthon otthon voltál.Nagy öröm hogy szépet és jót láttál,töltsön el sokáig az élmény!Gyere gyakrabban közénk .Mesélj még élményeidről.)

Üdv:Balu
_________

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 11:40   
Bovi, a honvágy mindig mindenkiben ott van es ott is lesz, akarmennyire felgyorsul ez az foldi elet es akarmennyire is probalja ügyes bajos dolgaival a figyelmunket folyton elterelni...

Koszonom kedves szavaidat

bab

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 11:36   
Som Kedves, 'haza' / 'szulofold' szavak, szinonim szavak. Tartalmaban ugyanazt hordozza szamomra. A hazát/szülôföldet 'megszemelyesitheti egy orszag, akár egy foldes kunyho is, vagy a szived csondje, amint szetszorodva a vilagban csak rágondolsz...
bab

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 08:43   
2006-05-12 01:26, bab:
-
A haza egy nemesfényü szó, melyre belsô lángolással szabadna csak gondolni, vagy rola vallani. A haza egy melegség, ami át képes füteni a lelket, azon keresztül az egész emberi lényt..., bármerre is veti a sorsa. (..)

Kedves Bab,
Részemről, ha a Haza szót a Szülőföldemmel helyettesithetem, úgy teljesen azonosulok mélységes szavaiddal. Nekem Szülőföldem van csak: Erdély, a Székelyföld; Hazám..? - nos, az egy nagyon nehéz kérdés, és nem is tartozik az most ide. Lélekben gyakran vagyok otthon. Itt köztetek, mindig. Számomra a MON egyfajta kapocs ebben is.
Ugyanakkor Magyarországra is szeretettel gondolok, szivesen járok oda is "haza". Ugye milyen különös.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 08:24   
2006-05-12 00:01, bab:

Kedves Bab, ahogy leirod itt az érzéseid, szinte honvágy kap el, bár, mi minden évben járunk haza!
Örülök, hogy visszajöttél közénk!

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 01:26   
Nos Kedves Poe, rossz nincs. Mert mindennek értéke van, amit egyik ember rossznak vél, az a másik számára jó. A 'rossz' mint megitélés és vélemény mindig szubjektiv. És az ember hajlamos saját pillanatnyi belsô felkészültségét a környezetre vetíteni. A haza egy nemesfényü szó, melyre belsô lángolással szabadna csak gondolni, vagy rola vallani. A haza egy melegség, ami át képes füteni a lelket, azon keresztül az egész emberi lényt..., bármerre is veti a sorsa. A haza melegségét nem szabad feladni vagy elhárítani a megélt kisebb vagy nagyobb kellemetlenségek miatt. Mert haza egyetlen egy van, ahova akkor is odatartozunk, ha gyülöletet, vagy ellenséges érzelmeket táplálunk magunkban.

Ajándék képpen kapta az emberiség a haza mélytüzü szerelmét, melyre minden körülmények között tisztelettel vigyáznunk kell...
bab

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 00:59   
Kedves Bab

Nagyon jól esett olvasni, amit írtál
Oly sokan vannak, akik ha sok év után hazalátogatnak, csak a rosszat, a csúnyát veszik észre.
Örülök, hogy itt vagy

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 00:24   
Es még annyit!, nem csak a vilagban bolyongtam sok even at, hanem a neten is... de visszatertem a Magyaronline-hoz...

ujra itt lenni koztetek, ugyanaz az erzesem: hazajottem! Boldogsag van bennem ez miatt es koszonom a fogadtatast, rettenetesen jol esett ez a szivemnek, el is sirtam oromomben magamat! Es mostmar maradok is... itthon... a Magyaronline lapjain...
Es koszonom hogy igy lehet!
bab

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 00:01   
Sziasztok, orulok hogy meglattam ezt a topikot! En is voltam otthon Magyarorszagon 14 ev utan, s bizony leesett az allam Azon kivul,hogy a nyelvet beszeltem, s visszaemlekeztem nehany még meglévô epuletre, azon kivul egy teljesen uj orszag fogadott.
Budapest oreg epuletei kozott megéreztem, hogy otthon vagyok, hogy nem veletlenul szulettem oda. Azt utcakat is az en piciségemre méretezték otthon, az egész élet hozzam, nekem szol otthon.
A magyar nyelv eleinte sok volt, mert minden magyarul mukodott, de eleg hamar hozzaszoktam. Emlekeztem az esti csillagos egre, tudtam ott lesz a goncol szeker is... es ott volt...
Azt hittem az elmult evekben, hogy mar nem szeretek enni. Dehogyisnem! Csak haza kellett mennem! Annyi finomsagot mint otthon, regen nem ettem! Lebbencsleves, toltottkaposzta, noiszeszely, pogacsa es bukta
S bar kuszik be az orszagba a nyugati orulet minden nap, még mindig nem tudták elrontani Boldog voltam otthon lenni es mostmar nem fogok varni ilyen sokaig vele... minden ket evben legalabb haza fogok menni! Most is azokbol az oromokbol elek, amik ott tortentek meg
Bab

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 23:15   
òh de szép kép! Hátha még a szerelmesek órája is látszana mögötte.
Azt tudjátok, hogy a nagy "sajtópalotát" is eldöntötték? A nyáron, mikor arra jártamban leszálltam a villamosról, azt hittem nem jó helyen járok.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 16:21   

A régi Nemzeti, itt dolgoztam vele szemben, összeszorul a szivem, hogy már nincs ott

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-09 22:40   
2006-05-09 22:28, OMGI:

Persze hogy emlékszem, azóta készülök odajutni

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-09 22:28   
Poe! Örülök, hogy eljutottál "kézközelbe" a Nemzeti Szinházhoz. Nekem ma az egyik legkedvesebb pontom Budapesten. Annyi, de annyi emlékem fûzôdik a "elôd"jéhez és a szinészekhez. A fiatalságom, csodálatos szinházi estek, no meg egy fél havi fizetésem, amit annak idején Gobbi Hilda kérô szavára adtam a gyüjtéshez. Sokat vártunk rá, hogy a sok kis téglapénzbôl végre szinház legyen. De megértük.
Emlékszel rá, korábban én is tettem be képet?
üdv. Neked és minden kirándulónak, nézelôdônek!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 23:32   
Húsvét keddjén kellemes kirándulást tettünk egy kevésbé ismert tájegységen, a Mezőföldön. Ez a terület Fejér megyében van, a szép tavaszi napsütésben dimbes-dombos tájon autóztunk, jó úton, gyér forgalomban. Úticélunk Rétszilas volt, anyai nagyapám szülőhelye A falu mára már Sárbogárd része lett. Hamarosan letértünk Rétimajor felé, és meg is érkeztünk a Rétszilasi Tavak Természetvédelmi Területre. Több tó alkot itt egy tórendszert, vannak köztük természetes és mesterséges tavak. Egyik-másikat időnként teljesen lehalásszák, kiszárítják, majd újra töltik és telepítik. Van, amelyik a horgászok rendelkezésére áll, a másik ivadéknevelőként funkcionál. Az úttól kicsit távolabb még a déli órákban is rengeteg a vizimadár, főként gémek és a fehér nemeskócsagok lábalják a vizet. A madárlest követően bekanyarodunk a régi Zichy-uradalom helyén létrehozott Aranyponty Halászati Rt. üdülő-és konferenciaközpontjába. Gondozott parkban áll az élményfürdő épülete, jelenleg nincs vendég, tehát zárva, de azért belesünk az ablakon és szépet látunk.

Hívogató a környezet, talán majd legközelebb eltöltünk itt pár napot. Most tovább sétálunk a virágzó gyümölcsfák közt a halászati múzeumhoz. A nádtetős, lóistállóból kialakított épületben a tavak élővilágával és régi halászeszközökkel ismerkedünk. Utána elsétálunk a nádi iskolához, és a tó fölé épített madárleshelyről is kikukkantunk a vízre. Hajnalban nagy forgalom lehet a tavon, most csak néhány vadkacsa, szárcsa evez a nádas árnyékában. Egy barna eb kitartóan kísér bennünket felfedező utunkon. Visszafelé benézünk a panzióba is, amit úgy hívnak, hogy Ökoturisztikai Fogadóközpont. Szép faragott és fonott bútorok, hatalmas japán vázák, tágas konferenciaterem, laboratórium, meghitt kis kávézó, és kényelmes szobák találhatók itt. Most azonban minden kihalt, egy lélekkel se találkozunk. Valahol porszívóznak, az ünnepekben nagy forgalmat bonyolítottak le. A személyzet nagy része szabadnapos, csak néhány állandó vendég van, fiatal madárkutatók.
Talán ez az oka, hogy a csárdában egyetlen nő süt-főz-szolgál. Működése eredménye 50%-os. Bár ragyogó idő van, a létszámhiány miatt mégsem a paprikafüzéres kerthelyiségben ülünk le, hanem a félhomályos, de ízlésesen berendezett belső térben.

A rántott hús és hal kitűnő, a túrós csusza is finom, de a köret langyos, a halászlé pedig csak azért fogy el, mert igazán megéheztünk. Közönséges rántottlevesben úszkálnak a sós vízben külön főzött gyönyörű halszeletek. A halhús finom, a lét tetemes mennyiségű erőspaprika krémmel próbáljuk elfogadhatóvá mérgesíteni, végülis megbirkózunk vele, és megálljuk kritika nélkül.
Ebéd után sétálunk még egyet, a parkolóba érve látjuk, hogy a tulajdonos állt be mellénk az autójával. Tetszik az ötlete a rendszámmal, hát megörökítem azt is.
Mindent összevetve kellemes kirándulás volt. Pár fűzfavesszőt elhoztunk ide a messzi idegenbe, és leszúrtuk a kissé még kopár parkban a vadkacsás tó partján.

A Természetvédelmi területről, annak növény-és állatvilágáról valamint a halgazdaság üzemeltetéséről, horgászlehetőségekről, a turisztikai központ nyújtotta pihenés-szórakozás programjáról, árakról itt lehet olvasni, és az én amatőr képeimtől különb fotókban lehet gyönyörködni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-02 21:15   

Eljutottam végre a Nemzeti Színházhoz is. Az épületet többször láttam már autóból, de közelről csak most volt időm és alkalmam szemügyre venni. A szép tavaszi napsütésben ragyogtak a fehér falak, az üvegtáblák, a víztükör. A parkban találkoztam a magyar színészmesterség nagyjaival, többek között Latabárral, Kiss Manyival. Az épület falán a reliefek szintén kedves emlékeket, diákkorom színházlátogatásait hozták vissza.

A múzsák féltőn óvják a bejáratot, a különleges fák remekül egészítik ki a látványt.
A hátulsó bejárat kevésbé díszes, a növényzet is mintha ritkább, kopaszabb lenne, talán később, ha belombosodnak a fák, szebbet mutat majd. Sajnos a labirintust technikai okokból bezárták, fölülnézetből látható is volt, hogy jó darabon kiszáradtak a növények.
Csigavonalban haladva felsétáltunk a zikkurát toronyba, ahonnan csodás kilátás nyílt a Dunára és Budára.

Bővebb információt az épületről és a színház működéséről itt lehet olvasni. Rengeteg gyönyörű fénykép is van a galériában.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-02 14:01   
2006-05-02 13:58, kiskocka:
-
Nektek, (kedves tapasztalt külföldi tarsaim)nincs valami nagyon hasznos tanacsotok egy kezdönek??????? Igazan halas lennek....
-

Milyen témában, hiszen ez az élménybeszámolók Magyarországról c. topik. Profilod szerint Németországból irsz, így ajánlom a Németország témakört, ott találsz müncheni, és sok más topikot is:
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=4&20138

Illetve érdemes alaposan átnézni a fórumot, szintén sok érdekes témát találhatsz.

Hunor

kiskocka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-02 13:58   
Hello Mindenki:) Nagyon jo olvasni az elmenyeket:)hat en is kijutottam külföldre:)es minden annyira mas-miert is ne?Nektek, (kedves tapasztalt külföldi tarsaim)nincs valami nagyon hasznos tanacsotok egy kezdönek??????? Igazan halas lennek....

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-02 00:53   
A húsvéti ünnepeket idén Magyarországon töltöttem, főként családi körben.
Persze mindig látok, hallok, tanulok valamit.
Az első lecke a IX. kerületben, a Petőfi híd pesti hídfője alatt megbúvó Boráros tér volt. Fiatal koromban sokat jártam arra, és mindig azt hittem, hogy egy nevezetes férfiúról nevezték el. 1977 óta, mióta külföldön élek, valahogy nem került utamba a tér, legalábbis gyalogszerrel. Most egy kellemes ebéd utáni séta közben megláttam a szoborcsoportot, és megtudtam a név eredetét is, miszerint a borárusoknak állít emléket. Varga Imre készítette 1983-ban. A főalak egy bronz férfi, hosszú kötényben, vödörrel a karján, körülötte hét hordó kőből, a zodiákus jegyeivel. A jobboldali egyben csorgókút.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 11:14   
A budapesti 10 pont első ajánlataként javaslom beszerezni Török András kritikus Budapest utikönyvét, amely megjelent magyarul, németül, angolul és franciául.
http://www.konyvnet.hu/konyv.php?konyv_id=1940&knsid=ByXM7haVkBaqp2Q2spquAVuluIQzljINMR2kvdjFSMh6g46uIL

Annak ellenére, hogy az 1999-es kiadást szemmel láthatólag változatlanul nyomják újra, noha az azóta eltelt 6 évben sok újdonság történt, érdemes invesztálni kb. kétezer Ft-ot a dologba. A szerző humoros, szeretetteljes, mégis szokatlanul reális.

A könyv tudatosan és szándékosan nem idegenforgalmi propaganda, hanem az értelmiségi bennfentes jóbarát intelligens magántippjeinek gyűjteménye. A Ny-Eu-i szemléletnek megfelelő módon ad kellő háttérinformációt anélkül, hogy a sokak által kötelezőnek vélt történelmi adathalmazzal már az elején elvenné az ehhez nem szokott érdeklődő kedvét. Maliciózus megjegyzései humorosak, iróniája a kritika ellenére szeretetteljes, a kritika mértéktartó és igaz. A szerző fenti tudatosan kritikus alapállása pillanatok alatt bensőségessé teszi a látogató és a város viszonyát.

Elég jól ismerem Bp-et, mégis - vagy talán éppen ezért - kedvenc olvasmányom.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 00:39   
2 nap Drezda és 1 hét M.o. után ma érkeztem haza. Döbbentem tapsztalom, hogy eközben két hasonló című rovatban permanens vihar dúl az élménybeszámolók alapján.

Leszögezem, az én m.o-i benyomásaim vegyesek: mint általában az életben, volt kellemes, emberileg kimondottan pozitív, de más téren - főleg üzletileg - határozottan kellemetlen tapasztalatom is. Vagyis szerintem M.o. olyan, mint a világ, vagyis kerek: van benne ez, is, az is, ilyen is és olyan is, jó is és rossz is. Hogy végül jól vagy rosszul érzi magát az ember, az nagymértékben a személyes hozzáálláson múlik. Az eseményekben végül is azt látjuk, amit akarunk.

Egész éltelemben igyekeztem különbséget tenni az egyedi és az általános között. Ami velünk történik, az nyilván tény, de egyedi és nem biztos, hogy jellemző. Már nem emlékszem, melyik rovatban, de mintegy két évvel ezelőtt pontosan ezt fejtegettem egy, egyedi és nagyon is esetleges esetböl levont teljeskörű általánosítással kapcsolatban. (USA kontra N.o. és Svájc)

Visszaolvastam mindkét M.o.-rovat egy hete folyamtatosan vihart kavaró bejegyzéseit - ez nagyfokú türelmet és önuralmat igényelt. Összefoglalva úgy érzem, hogy az általános felindulást több tényező együttese okozta. Van, aki tömören és lényegretörően fogalmaz, más minden apró, kivülálló számára többnyire jelentéktelen mozzanatról is aprólékosan beszámol. A nem túl érdekfeszítő részletek hosszadalmas ecsetelése néha az adott rovat szétrobbantásának veszélyével is fenyeget - nemcsak az idézett esetben - és ez már önmagában is irritáló. A diszkomfortérzést fokozza a nyitottságot mellőző, alapvetően negatív beállítottság, továbbá az folyamatos általánosításra való hajlam, amely óhatatlanul előítéletekre enged következtetni. A terjedelmes panaszáradat, a lamentáló előadás hatására a mégoly türelmes olvasó zsebében is kinyílhat a bicska és hajlamos hovatovább a leírt tényeket, azok realitását is megkérdőjelezi, noha az előadó becsületességéhez, élethű ábrázolásához egyébként általában nem fér kétség. A fentiek, de elsősorban az alapbeállítottság miatt a részletek valóságtartalmáról szóló vita eredménytelen, hatástalan, mi több, értelmetlen.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 22:33   
2005-05-01 22:10, poesje:
Nekem mindig nagy élmény bármelyik film, hogy magyarul beszélnek benne
További kellemest

-------
Szia Poe !
Koszonom a jo kivansagot . Elso sorban ez az egyik , amivel nem tudok betelni , hogy mindenutt magyarul beszelnek . Muzsika a fulemnek Persze , ami konyvet latok , azt mind megszeretnem venni Azt hiszem lesz mit cipeljek haza fele , de nem banom .
Kellemes uj hetet kivanok . Szeretettel,
Katica

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 22:10   
Szia Katica

Nagyon jó olvasni az élményeidet. Az üdvözletet köszönöm, reméljük kitart neked a szép idö. Ha esik, akkor menj a fürdökbe meg a múzeumokba.
Ugye milyen klassz, hogy mindenki magyarul beszél? Ha színház nem is fér bele az idöbe, azért egy mozi biztosan. Nekem mindig nagy élmény bármelyik film, hogy magyarul beszélnek benne
További kellemest

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 21:46   
És az én vesszőparipám:

Az ORSZÁGHÁZ kivül-belül.
De főleg belül.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 21:40   
Szia Mindenkinek !
Ma is nagyon szep ido , szinte nyari meleg volt Budapesten . Ma unnepeltek az Europai Unioba valo csatlakozas elso evfordulojat , Anyak napjat es , igen , Majus elsejet is . Rengeteg emberrel talalkoztunk mindenfele es nagyon jo volt a hangulat . Setaltak , kerekparoztak , gorkorcsolyaztak , fagylaltoztak , soroztek ... Setaltam a Duna parton ... Rengeteg volt a turista , minden fele nyelvu csoporttal talalkoztunk . Mindenki fenykepezett ... A Lanchid felvolt diszitve piros es zold leggombbokkel . Az Andrassy ut Terezvarosi reszen le volt allitva a forgalom . A sok latnivalo kozott egy olyasmire hivtak fel a figyelmemet , aminek a letezeserol eddig nem is hallottam : a Terror haz , amely muzeum lett azota . ( Ezt nem akartam megnezni bar sok volt a latogato ott is ). A mai nap is kellemesen telt el , rengeteg elmennyel gazdagodtam . Csodalatos modon , ma sem fajt a fejem , pedig altalaban minden nap orarendszeruen faj a fejem . Sokfele szeretnek menni , persze nem fog sikerulni idohianyaban mindent megnezni . Koszonom a tanacsokat , igyekezni fogok minel tobb helyre eljutni . Azt nagyon sajnalom , hogy nem lesz idom szinhazba elmenni , csak kivulrol lattam a Vigszinhazat .
Udv:fellegvar
Ui: Poe , a Gellert hegy udvozletet kuldte , miutan atadtam a Te udvozletedet

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 21:26   
könyv/irodalomkedvelőknek a RÁDAY utca (IX. ker.)

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 21:22   
A Hösök Tere es ami ott latnivalo van a Liget a vidampark az allatkert a vendeglök: Varjuvar( finomat ettunk ott), setalgatni a varosligetben megnezni Vajdahunyadvarat, Anonimus szobrat, Szepmuveszeti muzeumot es Mucsarnokot tenyleg parnapos elmeny. Mi nehany evben ott laktunk a Benzcur utcaban es a Szechenyibe jartunk furdeni, akkor bebarangoltuk Budapestet.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 21:11   
...lehet így is mondani: egy kis János-hegyi libegő ...
http://www.libego.hu/

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 20:53   
Ez itt nem az erotikus topik

folytatván a látványosságokat a melegre való tekintettel sétahajózást ajánlanék a Dunán, Margitszigeti majálissal

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó