2019. december 15. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> VITA: Újra vonzó Magyarország? - Külföldről hazatelepülők
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 09:36   
Kedves Bobó, igen. És sokan mennek majd, mert 3-4-szer több pénzt kapnak, mint Romániában. Akik megkapják a román állampolgárságot, azok majd Nyugatra mennek majd román útlevéllel. Több százezren. Román adatok szerint legalább egy millióan akarnak román állampolgárságot. Mint elképzelhető, Moldávia és Románia között rendkívül megfeszültek a kapcsolatok, épp a román állampolgárság elég könnyű megszerzése miatt, a moldovai hatóságok mindent elkövetnek, hogy megnehezítsék ezt. Épp most megtiltották, hogy két újabb román konzulátus nyiljon. Ezért persze az is elképzelhető, hogy a moldáviaiak magyar vízumot kérnek majd, Romániában...
Viszont Moldávia még sokáig nem lesz EU-tag...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 09:05   
Aztán amikor Moldávia is tagállam lesz, jönnek majd a távolibbak. Végül a kazahsztáni magyarok is hazatalálnak.
Érdekes, hogy a népvándorlás iránya évezredek alatt fennmaradt. Keletről Nyugatra. Ilyen alapon, egyszer majd kifogy Ázsia, Európa pedig elsüllyed a túlsúlytól.
A globális felmelegedés ehhez képest kutya füle.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 08:54   
2007-03-15 04:24, Ferencz Zsuzsanna:

>>Viszont Románia nem marad munkaerő nélkül:
jönnek a moldáviaiak, mert tömegesen román állampolgárságot kapnak.

En valami olyasmit olvastam valahol, hogy a magyarok epitenek vizumkiado helyet Moldaviaban. Lehet hogy moldaviaiakat akarnak csabitani a magyar epitkezesekre?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 04:24   
Kedves Rigó, azt írod:
"Nem meglepo a szkeptikussag Romania eseteben, nyilvanvaloan nehezebb helyzetben lehet a kulfoldon elok visszacsabitasaban, mint Magyarorszag. ".
Nagyon finoman fogalmazol. helyzet az, hogy amikor a külföldi románok hazatéréséről esik szó itt valahol, kitör a közderű, és az emberek a hasukat fogják.
Viszont Románia nem marad munkaerő nélkül:
jönnek a moldáviaiak, mert tömegesen román állampolgárságot kapnak.
Új hír: Magyarország 150.000 építőmunkást vár, különben nem készülhetnek el bizonyos uniós támogatást kapott munkálatok.
Eddig az volt a magyar vélemény, hogy bolgár és romániai munkások érkeznek majd, de ez elmaradt... mivel inkább Spanyolországba mentek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 23:20   
2007-03-14 21:45, poe:
-

Szerintem lassan a hiányuk egyre fájdalmasabb lesz.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 23:18   
2007-03-14 18:53, Tihi:
-

Háááát, még olvasgasd azért Zsuzsa beszámolóit - amúgy nem hiszem, hogy a romániaiak annyira tévesen hinnék, hogy az elmúlt 17 évben sokan raboltak, amit csak lehetett.

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 21:53   
2007-03-14 17:56, hunor:

Úgy látszik, Romániában napirendre került a hazatérés gondolata (szükség lesz munkaerőre ), több cikk foglalkozott a témával, a mai nap például egy érdekes publicisztika az EVZ napilapban

Nem meglepo a szkeptikussag Romania eseteben, nyilvanvaloan nehezebb helyzetben lehet a kulfoldon elok visszacsabitasaban, mint Magyarorszag.

A magyarorszagi helyzet sokkal jobb ilyen szempontbol, bar szkeptikussagtol az sem mentes. A kulfoldon elo/tanulo magyar tobbseg szerintem vagyik haza. A kerdes, hogy mik a prioritasok, es megeri-e hazamenni attol fuggoen, hogy kulfoldon milyen helyzetben vannak.

Ami a kutatast illeti Magyarorszagon, arra szan az allam penzt, tehat ha magas szintu kutatasi teruleten jartas kulfoldi tapasztalattal, akkor Magyarorszagon vannak lehetosegei. Arra is lehet peldat latni, akik uzletet alapitottak Magyarorszagon a kulfoldi tapasztalattal es egy kis ott osszeszedett tokevel tobbfele teruleten.

Mert nem szabad elfelejteni, hogy a multinacionalis cegek bearamlasa Magyarorszagra kulfoldi tapasztalattal rendelkezoket is hozott, es ezzel egyutt kulfoldi mercenek megfelelo elvarasokat. Vegyuk pl a vallalati kommunikacio vagy a public affairs teruletet, ahol a nyugati orszagokban (ahol sokkal elorebb jarnak ebben) szerzett tudasra egyszeruen szukseg van otthon.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 21:45   
2007-03-14 21:41, bobo.2006:

Csak több kenyér jut, ha ez a 2,5 millió kinnmarad

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 21:41   
NIncs talan igazuk ??

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 18:53   
-
Hasonló hangulatos vélemények, mint Mo.-on, a nép úgy véli, hogy ha gazemberek uralkodtak évtizedekig az országon, akkor a rendszerváltás utáni uralkodók is "gazemberek"

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 18:14   

Szép kis propagandaszöveg. Választások lesznek?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 17:56   
Úgy látszik, Romániában napirendre került a hazatérés gondolata (szükség lesz munkaerőre ), több cikk foglalkozott a témával, a mai nap például egy érdekes publicisztika az EVZ napilapban (noha a topik főleg Magyarországra fókuszál, de a téma romániai vetülete két szempontból is érdekes, a külföldön élő erdélyiek miatt, valamint példa egy másik ország ezzel kapcsolatos helyzetére).

Forrás, cikk:
http://www.evz.ro/article.php?artid=296185

És egy nagyon gyors fordítás:

MARIUS DRAGHICI:
Ne gyertek haza!

Üzenet a romániaknak, akiket Basescu elnök, és Tariceanu miniszterelnök hazahívna.

Ne gondoljatok erre! Ne féljetek, hogy nem vagytok hazafiak! Ne gyertek haza!

Mikrogazdasági stabilitás - egy frázis, mely a demagógia csődjét jelenti. Ki kell fizetniük a számlát - a politikai osztálynak, mely az elmúlt 17 évben tönkretette az országot, az oligarcháknak, akik rátették kezüket a gazdaságra, és a hatalomra, az ügyintézőknek, akik megaláztak Benneteket. Most van szükségük a 2,5 millió külföldön dolgozó romániaira? És mit őríztek akkor, amikor elmentettek a korrupció és a szegénység miatt?

Nélkületek, a 2,5 millió külföldön dolgozó nélkül elkezdett rosszul menni a kövér foteltulajdonosoknak. Politikusok, oligarchák, ügyintézők urak lesznek a nyugdíjasok, és külföldre távozni szándékozó fiatalok fölött. A nyugdíjrendszert mehezebb lesz fenntartani. Nagyobb adók, kevesebb adófizetők. "Camarila politico-economica ce a siluit Romania este pe cale sa se autodevoreze." - EZT ITT FORDITSA LE VALAKI PONTOSABBAN, én értem, de nehezebben tudom visszaadni a pontos értelmét.

Az utolsó lehetőség, hogy rávegyenek Titeket, dolgozzatok Romániában kevesebb pénzért. Tőletek elvesznek évente legalább 250 millió Eurot, adók, járulékok formájában. Maradjatok ott, ne legyetek szomorúak, ne adjatok pénzt a banditáknak. Azt fogják mondani, hogy külföldön lenéznek Titeket, itthon van a hazátok. Igen, gyertek haza... itt meg megaláznak ők. "O sa va „onoreze” Felix Turnatorul, presedintele Comisiei de atac mediatic impotriva presedintelui Romaniei. Romania care v-a izgonit ar putea fi restaurata de o viitoare coalitiei." - EZT ITT FORDITSA LE VALAKI PONTOSABBAN, én értem, de nehezebben tudom visszaadni a pontos értelmét, politikai utalás.

Tanasescu PRM szenátor Monica Macovei miniszter menesztésénél szavazatot lopott a szenátusban. Következmények? Semmi. Nem egy újabb égrekiáltó tett a sok más mellett? Összehasonlítható ez az olasz, vagy a spanyol ferde pillantásával? Az europaiak rögtön korrekten fizetnek, miután meggyőződnek róla, hogy dolgosok, ügyesek, emberségesek vagytok.

Ne térjetek haza! - ezt a tetteik mondják. Amítanak: "Olyan jól fogtok keresni, mint külföldön!"

(Itt most konkrét esetek, hogy mire, hová menne el a pénz...)

Ne gyertek haza! Románia messze van az európai normalitástól. Románia még szegény és korrupt. Tudom, hogy nehéz Nektek. Tudom, hogy messze vagytok a gyerekektől, családtól.

Segítsétek a szülőket pénzzel. Vigyétek a gyereketeiket, és küldjétek ott iskolába. Gyűjtsetek pénzt idős korotokra. Maradjatok ott, még megéri.
Térjetek haza! Vállvetve dolgozzatok Románia fejlődésén. Igen, de csak akkor, amikor meggyőződtettek róla, hogy ez az ország a Tiétek, gyerekeiteké, unokáitoké, nem pedig egy maffia csoporté. (...) Tisztellek Benneteket, hogy volt bátorságotok kezetekbe venni az életetek sorsát.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 15:15   
2007-03-14 10:39, Ferencz Zsuzsanna:
-
Félnek a zsarnokok, hogy megértsed az igazságot, megértsed az idegen nyelvü híreket.

A post-kommunista országok továbbra is "értékválsággal" szenvednek. A nép többsége nem érti, miért lenne fontos idegen nyelveket tudni és használni, miután évtizedegik "börtönben" voltak. Remélem a fiatalok már másképp gondolkoznak, ezt örömre a MONon olvashatom már.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 14:46   
2007-03-14 10:33, bazsi55:
-
Hehe, azon a bizonyos USA-beli szavazáson 2 szavazattal kellett volna több a német nyelvre, hogy az legyen az USA hivatalos nyelve Kíváncsi lennék, hányan tanulnának ma angolt

Az USA-nak szigoru ertelemben veve nincs hivatalos nyelve, az angol a "de facto" nyelv, mert hivatalos allami ugyeket ezen bonyolitanak, az iskolakban tulnyomo reszben ezen a nyelven tanitanak stb. Es nyilvan azert angol, nem barmi mas, mert az angol koloniaval a nyelv is jott Amerikaba anno, igy nehezkes lett volna azota barmikor mas nyelvre helyezni a hangsulyt.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 10:39   
Azt tudom, hogy itt Romániában az átkosban nagyon nem szerették, ha az ember idegen nyelveket ismert. A káderes tőlem is megkérdezte folyvást, tanulok-e még más nyelveket is, és közben bizalmatlanul méregetett.
De nem tudtam, hogy Magyarországon sem szerették az idegen nyelveket... Tegnap láttam egy interjút egy egykori kémelhárítóval, aki kijelentette: nyilvántartásuk volt róla, hogy kik tudtak külföldiül, s gyanúsok voltak.
Lehet, hogy innen ered az idegen nyelv tanulása iránti ellenszenv? Ha nem is a fiataloknál, de a középnemzedéknél...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 10:36   
2007-03-14 05:02, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves vitatársaim,
sajnos, ezen a tarka MON-on nem létezik jelenleg is gyakorló, Magyarországon élő nyelvtanár. Aki jobban ismerné a dolgokat. Lehet, hogy mi a múltról beszélgetünk itt? Lehet, hogy közben sokat változott a nyelvtanítás Magyarországon?

Igaz. Elméletileg a nyelvvizsgarendszer már pár éve megváltozott, beszédcentrikusabb lett... Gyakorlatban én sem tudom.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 10:33   

> Érdekelne - csak az összehasonlítás kedvéért - Amerikában pl. milyen arányban beszél a lakosság idegen nyelveket?

Nem tudom, valoszinuleg kis szazalekban, de ez teljesen lenyegtelen, hiszen nekik az anyanyelvuk vilagnyelv, tehat szinte mindenhol megertik oket.

Hehe, azon a bizonyos USA-beli szavazáson 2 szavazattal kellett volna több a német nyelvre, hogy az legyen az USA hivatalos nyelve
Kíváncsi lennék, hányan tanulnának ma angolt

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 10:28   
2007-03-13 13:06, bovi:
mikor kell azt mondani, hogy "in die Schule", meg mikor azt, hogy "zur Schule".

Szerintem erre egyszerü a válasz:
Ha azt lehet kérdezni hová, akkor in die Schule, ha viszont azt, hogy hol, akkor zur az az, zu der Schule. A zur csak egy röviditettje a zu der-nek. Nem tanártol tanultam a németet, csak hallásbol, ha tévednék bocsika

Most ez nem nyert Andu leírta a lényeget.
Kis kiegészítés: Ha teljesen nyelvtanilag nézed, akkor:
zur (vagy zu der) Schule: az iskoláig (nem be, csak oda az épületig)
in die Schule: Az iskolába (be az épületbe)
in der Schule: Az iskolában (bent az épületben)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 07:49   
BOOTS egy, a témához kapcsolodó hozzászólása (Hazatelepedettek topik):

Menjek vagy maradjak?

Van, akit haza hoz a honvágy. Van aki maradna. Van, ahol a kapcsolat megy tönkre, mert míg az egyik jól érzi magát kint, a másik inkább otthon lenne. Ha kint maradnak, az egyik betegszik bele a honvágyba. Ha hazajönnek, a másik betegszik bele a változásba.

Kint sokszor szabadabbnak érzi magát az ember. Idegenben. Ott megvalósíthatja az álmait. Vállalkozó szellem, mert mert elindulni. Kipróbálni magát más környezetben. Megtanulni más nyelveket, beilleszkedni más kultúrába. És boldogulni. Nagy sikerélmény mindez. Mikor hazalátogat, egy-két napra, vagy hétre, az otthoniak irigykednek. Különcnek tartják. És ez valahol jól esik neki. Büszke magára.

Ha nyugatra került, talán jobban is él. Évente többször eljut tengerpartra, vagy látogat haza. Olyan életszínvonalon él, amirõl az otthoniak csak álmodni tudnak. Olyan lehetõségek nyílnak elõtte, fõként a kettõs kultúra miatt, ami keveseknek adatik meg (lásd a legutóbbi álláshirdetéseket: angol és egy másik európai nyelv ismerete szükséges).

Ismerõseim közül többen költöztek vissza Magyarországra. Szinte kivétel nélkül mindenkit megviselt a költözés. Igaz, a kifele költözés is megviseli az embert. De attól függõen, hogy melyik országból tértek haza, mennyire volt hosszú a kint tartózkodás, mennyire volt szoros a kapcsolat az otthoniakkal, eltérõ mértékben, de jelentkezett a kultúrális sokk. És ha az célország nyugaton volt, akkor a hazatérés kellemetlen meglepetésekkel járt. (Ugye emlékszik mindenki a filmre: Helsink az nyugatra van? Nem, keletre. Kelet nyugatra. De baráti, komppal lehet menni Leningrádba.)

Visszaszokni keletre

Vajon belegondoltak-e azok, akik hazaköltöztek, milyen lesz visszaszokni Közép-Európába? Vajon volt-e honvágyuk visszatérni a másik országba? Vajon megbánták-e a hazaköltözést? Érdemes lenne részletesebben körüljárni a témát.

Ha valaki átesett már hazaköltözésen, nyugatról vagy keletrõl, rövid vagy hosszabb kinttartózkodás után, kérem, írja meg a tapasztalatait, akár érte kultúrsokk, akár nem. Apránként én is megosztom az ismerõseimtõl hallott történeteket.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 06:32   
2007-03-13 17:21,Poe

Ez a beszéd Poe! Ezt a gondolkodásmódot én is magamévá tudom tenni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 05:02   
Kedves vitatársaim,
sajnos, ezen a tarka MON-on nem létezik jelenleg is gyakorló, Magyarországon élő nyelvtanár. Aki jobban ismerné a dolgokat. Lehet, hogy mi a múltról beszélgetünk itt? Lehet, hogy közben sokat változott a nyelvtanítás Magyarországon?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 22:11   
2007-03-13 17:21, Fredi:

Kedves Frédi

én sem vagyok híve a túl nagy amerikanizálódásnak. Szerencsére ebben a nagy közös Európában sok másik nyelvvel is lehet boldogulni, amiből gazdasági haszon is származhat.
Megint csak a hollandokat tudom példának felhozni, akiknek egyetlen nyelv sem fölösleges vagy haszontalan. Több hollandot ismerek, aki üzleti vagy családi kapcsolatai miatt megtanult magyarul, lengyelül, szerbül vagy épp törökül.
Tehát nem kell mindenkinek anyanyelvi szinten beszélni idegen nyelvet, erre elég egy szűk réteg, de mindenkinek kéne társalgási szinten beszélnie 2-3 nyelvet, hogy élvezze a nyaralásokat, és bonyolítsa üzleti ügyeit. Aki pl. Hollandiából, Belgiumból akar használt bútorokat szállítani keletre, az ugyan sokra menne a magas szintű angoljával. Annak bizony hollandul kell tudni alkudozni, ha nem akar ráfizetni.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 20:45   
Az angol nyelv tudása manapság kötelezö, a többi nyelvek tudása egy kulturális élmény és kulturális gazdagság. Ez így van, akarjuk-e vagy nem.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 18:50   
2007-03-13 17:21, Fredi:

az angol nyelv mindenhatóságát ellenállás nélkül elfogadjátok,

Nem kell azert ilyen patoszian fogalmazni Az angol vilagnyelv, es aki lepest akar tartani a vilaggal (szakmai vagy szemelyes erdekbol), annak elengedhetetlen.

jobb volna lassan nekifogjatok kinaiul tanulni, mert eljön majd az az idő amikor az angollal éhen lehet halni, de egy jó kinai nyelvtudással elsőosztályuan lehet érvényesülni!

Odebb van az meg, egyelore eleg, ha angolul megtanul, aki csak teheti.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 18:17   
2007-03-13 15:05, poe:

A napokban borzolta a kedélyeket az a hír, hogy Franciaországban betegek haltak meg, mert egy szoftver, és a hozzá tartozó használati utasitás csak angolul állt rendelkezésre és azt hibásan értelmezték.

Durva. Azért kiváncsi vagyok, ki az adott készülék helyi forgalmazója, vagy hogyan vásárolták meg, illetve eszembejutott, hogy pár éve mekkora vitát váltott ki a francia nyelv védelméről szóló vita, emlékeztek még arra?

Hunor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 17:21   
Lányok, lányok ahelyett, hogy az angol nyelv mindenhatóságát ellenállás nélkül elfogadjátok, sőt azt még a világ legtermészetesebb jelenségének értelmezzétek, jobb volna lassan nekifogjatok kinaiul tanulni, mert eljön majd az az idő amikor az angollal éhen lehet halni, de egy jó kinai nyelvtudással elsőosztályuan lehet érvényesülni!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 16:50   
2007-03-13 14:47, poe:

Nem hiszem, hogy erőszakkal célt lehetne érni.

Nem is javasolt senki bilincset meg ostort. Ha nincs szinkronizalva semmi, akkor kenytelen az ember elobb-utobb megerteni, amit nez. Mert az amerikai filmekre, TV musorokra, zenere mindig lesz kereslet.

Érdekelne - csak az összehasonlítás kedvéért - Amerikában pl. milyen arányban beszél a lakosság idegen nyelveket?

Nem tudom, valoszinuleg kis szazalekban, de ez teljesen lenyegtelen, hiszen nekik az anyanyelvuk vilagnyelv, tehat szinte mindenhol megertik oket.

Illetve amerikaiul, mert úgy tudom, ez távolról sem ugyanaz.

Rosszul tudod - kozelrol es tavolrol is ugyanaz a ketto, csak mas akcentussal es adott esetben eltero szavakkal/kifejezesekkel. Pl. ami Amerikaban apartment, az Angliaban flat, de mindketten ertik mirol beszel a masik. Az angol az angol ("amerikai" nyelv nincs), tokeletesen ertik egymast, akik beszelik. (Az ir, vagy skot falusi tajszolas persze feladja neha a lecket a hallgato szamara) Es itt megjegyzem, hogy nagyon sok angol tud amerikai akcentussal beszelni (imitalni), es forditva.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 15:05   
2007-03-13 14:39, rigojanos:

Érdekes, hogy pont az orvosokat hoztad fel példának. A napokban borzolta a kedélyeket az a hír, hogy Franciaországban betegek haltak meg, mert egy szoftver, és a hozzá tartozó használati utasitás csak angolul állt rendelkezésre és azt hibásan értelmezték. Szép dolog a követelmény, hogy mindenki tudjon angolul, de egy közönséges zsebszámológéphez 16 nyelven kapom a használati utasítást. Egy milliókat érő géphez csak illett volna még valamit csomagolni

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 14:47   
2007-03-13 13:56, rigojanos:

Nem hiszem, hogy erőszakkal célt lehetne érni.

Érdekelne - csak az összehasonlítás kedvéért - Amerikában pl. milyen arányban beszél a lakosság idegen nyelveket? Vagy nekik elég, hogy jól-rosszul, de beszélnek angolul? Illetve amerikaiul, mert úgy tudom, ez távolról sem ugyanaz.
Épp tegnap olvastam, hogy az angol iskolákban be akarják vezetni, hogy 7 éves kortól tanuljanak a gyerekek valamilyen idegen nyelvet.
A probléma az, hogy egy új törvény szerint 14 éves kortól nem kötelező idegen nyelvet tanulni, így a gyerekek most tömegesen adják le (100-ból csak 15 választott valamilyen nyelvet). Emiatt oktatási krízishelyzetről beszélnek. Ötven akadémikus kongatta meg a vészharangot, hogy még időben visszafordítsák ezt a helytelen oktatási törvényt.
Ez egy érdekes cikk az európai kétnyelvű iskolákról, bár kicsit hosszú.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 14:39   
Egyebkent ha az orvosokat, gyogyszereszeket, egyetemi professzorokat vesszuk peldanak - az o esetukben abszolut elengedhetetlen a szakmai kompetenciajukhoz, hogy lepest tartsanak a szakirodalommal. De az az esetek nagytobbsegeben angol nyelvu (hacsak nem szuletnek forditasok, de szereintem elenyeszo lehet es nem naprakesz), tehat ha egy orvos nem tud eleg jol angolul (es a szakirodalom olvasasahoz es megertesehez eleg jol kell tudni), akkor egyszeruen nem naprakesz a sajat teruleten.

Ez pedig nevetseges, hogy egy nyelv nemtudasa akadalyt alljon a Magyarorszag felzarkozasanak sok teruleten, es ennyire kiszolgaltassak magukat ezek a teruletek a kulfoldon tapasztalatot szerzett hazateroknek.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó