2019. december 07. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> VITA: Újra vonzó Magyarország? - Külföldről hazatelepülők
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-11 15:39   
Rigó, azt írod:
"A kozep- es felsovezetoi allasoknal targyalokepes angol/nemet tudast kernek, amit Magyarorszagon szinte lehetetlen elsajatitani anelkul, hogy valaki elt volna tobb evet kulfoldon".
Hát miért? A tárgyalóképes angol tudás nem az oxfordi...
Tapasztalatom szerint a németet elég sokan beszélik kiválóan.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-11 15:35   
2007-03-11 14:58, rigojanos:
- ad 1: Nem hiszem, hogy az jól van így, hogy otrombán és flegmán válasz nélkül hagyják az álláshirdetéseikre jelentkezők pályázatait.
- ad 2:"Milyen banasmodot szeretnel, ami ezt tukrozne?"
Nos, ha a munkáltatóknak kellene versenyezniük az alkalmazottakért (keresleti piac), bizonyára jobban ügyelnének az etikettre, igyekeznének jobb színben feltűnni az alkalmazottak szemében?!
Magyarországon egyre hatékonyabban és rugalmasabban képesek a felnőttképző intézmények reagálni a munkáltatói szakmai igényekre. Megfelelően széles a képzési spektrum. Nem a potenciális munkavállalón múlik tehát, hogy alacsony szintű a foglalkoztatás, mert ki hajlandó úgy képezni magát, hogy nem tudja, milyen szaktudásra lesz szüksége. A dolog fordítva működik: a gazdaságnak kell az utat törnie! Az ország előtt mindig kell, legyenek gazdasági prioritások rövid és középtávon, amelyeket nyilvánosságra hoznak, nyíltan és folyamatosan támogatnak és nem cikkcakkban változnak a választási ciklusok ritmusában.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-11 14:58   
2007-03-11 07:50, egyedls:

mert - hihetetlen alacsony a kommunikációs kultúrája a munkáltatói oldalnak! Száz bejelentkezésből 1-2 igazolja vissza, hogy megkapta a pályázatot, 1-2 reagál 3 héten belül valamilyen érdemi válasszal és több, mint 90 % egy mukkot sem szól, ha te magad nem reklamálsz!

Nem biztos, hogy ennek koze van ahhoz, hogy a kommunikacios kultura milyen altalaban ezen a teren. Amerikaban sem kapsz visszajelzest, csak nagyon ritkan, es azzal mindenki tisztaban van, hogy csak akkor jelentkeznek, ha erdekled oket. Egyebkent sosem hallasz feloluk. Magyarorszagon talan a munkakeresok varnak el tul sokat, ha ennel tobbre szamitanak.

nem tanulták még meg, hogy a kínálati piac ellenére illik a hozzájuk pályázók tömege mögött is az embert látni.

Milyen banasmodot szeretnel, ami ezt tukrozne?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-11 14:52   
2007-03-10 23:13, poe:

Helyet nem határoztam meg, így kaptam az egész országból összesen 18 ajánlatot. Egy Miskolc, a többi Budapest. Négy angol nyelvű, a többi magyar. Van közte termékmanager, adótanácsadó, kárbecslő, programozó, fejlesztő is. De még így is csak 18.

A jobpiloton csak Budapesten (Pest-megyeben) tobb, mint 1400 diplomat es 2-3 gyakorlati tapasztalatot kero allasajanlatot talaltam ugy, hogy nemigen szukitettem le a teruletet, a profession.hu-n pedig tobb, mint 2700-at. Ebbe belecsuszott par adminisztrativ, mikor vegigneztem a tobboldalnyi allast, de husznal tobbre nem saccolnam azokat. Palyakezdo allasbol, csak Pesten/Pest-megyeben, felsofoku vegzettseggel pedig tobb, mint 700 allas volt a listan (itt is biztosan becsuszott par kivetel, ugy latom, hogy nem tokeletesen pontosithato a keresojuk).

Egyebkent amit en lenyegesnek tartok ennel a temanal, az a nyelvtudas, mint kovetelmeny. A kozep- es felsovezetoi allasoknal targyalokepes angol/nemet tudast kernek, amit Magyarorszagon szinte lehetetlen elsajatitani anelkul, hogy valaki elt volna tobb evet kulfoldon.

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-11 09:42   
Had tegyek azért hozzá pár dolgot.

Itthon még el van terjedve az a tévhit, hogy állás nélkül lenni az szégyen, pedig nem.
A magyar álláskeresők ezért ez nem hirdetik és legtöbbször csak a legszűkebb környezetükben tiszta a helyzetük. Ezáltal lecsúsznak a lehetőségek nagy többségéről, amiket barátaik, és volt munkatársaik, szóval a tágabb környezetük tudna esetleg ajánlani.

Általában nem a munkáltatók fognak durkálni a börzéken, hanem a munkavállalónak kell szemfülesnek lenni.
Az álláskeresés ugyanolyan munka, mint munkahelyen dolgozni.
Naponta több órát kell vele foglalkozni, böngészni a hirdetéseket, internetet, kérdezősködni, pályázatokat beadni, telefonálgatni, a már beadott pályázatok után kíváncsiskodni, önéletrajzot folyamatosan frissíteni, stb.
Az ilyenekre legtöbbször naponta akár több száz (!) jelentkezés is érkezik, amire ha mindre válaszolni akarnának akkor fel kellene rá venni egy embert.
Ráadásul tapasztalat szerint 1-1,5 oldal a maximum amit elolvasnak, tehát ne írjunk többet, de én magam láttam 9 oldalas resumet, tehát ne ítéljük el az esetleg nem válaszoló munkáltatókat.
Szóval ha kitesznek az ajtón, akkor bemenni az ablakon.

Ezen a módon a jelenlegi statisztikai adat egy középvégzettségűnek, szakmájához megfelelő piacképes fizetést biztosító állás megtalálása 4-6 hónap, végzettségével még ellátható vezetői beosztás biztos megtalálása 8-12 hónap.

Ez persze pénzbe kerül, méghozzá nem is kevésbe. Ehhez igényelhetők is támogatások, például segélyek, vagy utazási költségtérítés.

Van egy furcsa helyzet de ezt persze titkolják, viszont az összes naplopó rájött már: az ilyen támogatásokból nagyobb összeg szedhető össze havonta mint a nettó minimálbér, és csak néhány kérvényt kell beadni, ráadásul a segélyek ezen formája időben nem korlátozott ergo elméletben addig kaphatod amíg a törvényt nem módosítják!!!

Az egész lényege: ennek a helyzetnek a kialakulásáért a munkavállalók is felelősek.
Ha nem csak várják a sültgalambot, hanem maguk is tesznek, és ezt mindenki megtenné, akkor a munkáltatók nem állnának a fal felől, és nem tehetnék meg hogy figyelembe sem veszik a 20 éve ott dolgozó szakember véleményét, hanem inkább választanak a helyére a 20 jelentkező közül akik feleannyi bérért is ugranak.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-11 09:16   
2007-03-11 07:50, egyedls:

- hihetetlen alacsony a kommunikációs kultúrája a munkáltatói oldalnak! Száz bejelentkezésből 1-2 igazolja vissza, hogy megkapta a pályázatot, 1-2 reagál 3 héten belül valamilyen érdemi válasszal és több, mint 90 % egy mukkot sem szól, ha te magad nem reklamálsz!

Ezt honnan veszed, melyik oldal, milyen típusú állásajánlatok, stb.? Ha valamire van ellenpéldám, akkor annak a cáfolatát mindig konkrétan alátámasztással szeretem olvasni, főleg ha általános megállapítást tartalmaz. Megint a konkrét ismerős: az elmúlt három hétben hasonló oldalon 10 helyre küldött önéletrajzot, kilencen visszaírtak, vagy par interjún volt, kettőt meg most mondott le (mert már megtalálta az új állást). Ugyan azt sem hiszem, hogy ennyire fényes minden esetben a helyzet, de ehhez képest akkor is távolinak érzem a fenti megállapítást.

Nem jobb az adatbázisba való bejelentkezés módszere sem, ott tízből egy tartja veled a kapcsolatot, ami rendszerint abban merül ki, hogy félév, vagy egy év múlva rád szólnak, hogy frissítened kell az adataidat!

Kérdés: lásd ugyanazt.

Sajnos a nyegle, primitív, nemtörődöm bánásmód a legtöbb álláshirdető munkáltatóra az egyéb fórumokon is jellemző, nem tanulták még meg, hogy a kínálati piac ellenére illik a hozzájuk pályázók tömege mögött is az embert látni.

Kérdés: lásd ugyanazt. Javaslatom: ha nekiállunk egy témának, akkor jobb minnél pontosabban alátámasztani konkrét, elérhető adatokkal, vagy tesztelni - lásd például Poe első lépését.

Hunor

PS: a konkrét ismerős egyébként nem Microsoft alelnök, stb. volt, hanem egyszerű kétéves programozói tapasztalat a háttér - de amikor két évvel ezelőtt Magyarországra költözött Bukarestből, akkor is - külföldi állampolgárként, tapasztalat nélkül (pontosabban - egyetemen után ugyanott tanított) - hasonlóan eredményes volt az álláskeresése.

Hunor

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-11 07:50   
2007-03-10 15:08, picassojr:
Egyetértek.
Saját tízéves tapasztalatom azt mutatja, hogy az internetes álláskeresés itthon igencsak féloldalas. Vannak sikerrel kecsegtető - főként menedzser tipusú állásokat közvetítő - portálok, de igen alacsony a sikeres találatok száma, mert
- hihetetlen alacsony a kommunikációs kultúrája a munkáltatói oldalnak! Száz bejelentkezésből 1-2 igazolja vissza, hogy megkapta a pályázatot, 1-2 reagál 3 héten belül valamilyen érdemi válasszal és több, mint 90 % egy mukkot sem szól, ha te magad nem reklamálsz!
Nem jobb az adatbázisba való bejelentkezés módszere sem, ott tízből egy tartja veled a kapcsolatot, ami rendszerint abban merül ki, hogy félév, vagy egy év múlva rád szólnak, hogy frissítened kell az adataidat!
Sajnos a nyegle, primitív, nemtörődöm bánásmód a legtöbb álláshirdető munkáltatóra az egyéb fórumokon is jellemző, nem tanulták még meg, hogy a kínálati piac ellenére illik a hozzájuk pályázók tömege mögött is az embert látni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-10 23:13   
2007-03-10 13:37, hunor:

Szimuláltam. Vagyis modelleztem, hogy fiatal értelmiségi vagyok, Magyarországon kezdő. A jobpilotnál kerestem munkát, sokféle területet bejelöltem, többféle végzettséget, nyelvtudást is. Helyet nem határoztam meg, így kaptam az egész országból összesen 18 ajánlatot. Egy Miskolc, a többi Budapest. Négy angol nyelvű, a többi magyar. Van közte termékmanager, adótanácsadó, kárbecslő, programozó, fejlesztő is. De még így is csak 18.

Igaz, a tesztem esetleges, de lássuk, játsszon velem, akinek kedve van. Keressünk állást Magyarországon. Aki benne van, a jobpilotnál tegye, hogy ugyanaz legyen az esély. Ki hány állásajánlatot kap? Én megcsináltam még egyszer a valós adataimmal, sajnos egy találat sincs Tehát maradok Hollandiában, munkanélküli itt is lehetek.

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-10 15:08   
Mivel az álláskeresésnek még mindig a közvetlen személyes kapcsolaton alapuló formája a legelterjedtebb és a leghatékonyabb, ezért ez az internetes adat kicsit félrevezető, de nem alaptalan.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-10 13:37   
Kicsit körülnéztem a neten, íme pár forrás:

http://www.jobmonitor.hu/article.php?id=233
http://www.jobpilot.hu/content/journal/kozeppont/*

Hunor

*ez olyan, mint a MON, évesek a cikkek, de irányadónak talán hasznosak.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-10 12:01   
2007-03-10 11:46, poe:
-

Ez az én hozzászólásomra válasz? Ha igen, akkor folytatom...

A felmérésbe én is belenéztem egyébként, mindketten a Magyar Munkaerőpiaci Prognózisra gondolunk?

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-10 11:46   
A felmérés elég széleskörű, több, mint 6000 céget, zömükben nagy cégeket - kérdeztek meg.
Az egész felmérés hozzáférhető, beleböngésztem kicsit. A meghirdetett állásoknak alig 18%-a szellemi foglalkozás. 2001-ben a népesség 54,8 százalékának volt érettségije és 20,4%-nak főiskolai, egyetemi végzettsége. Ez azóta csak nőtt.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-10 11:27   
2007-03-10 10:54, poe:
-

Ez így nem tükrözi a magyarországi reális helyzetet. A teljes kontextus egyébként - ugyanaz a cikk:

Az álláskeresők az ÁFSZ honlapján akár településenként kereshetnek maguknak állást szakmára, végzettségre vagy pedig elvárt minimális bruttó keresetre lebontva. Eszerint az országban jelenleg csupán 218 olyan állás van - az is jórészt nyelvtanári vagy szakmérnöki -, ahol felsőfokú végzettségű munkaerőt keresnek és a bruttó bér eléri a kétszázezer forintot.

Az alábbi idézet tehát nem azt jelenti, hogy Magyarországon összesen 218 állásajánlat esetén érné el a bér a kétszázezer forintot, hanem azt, hogy az Állami Foglalkoztatási Szolgálatnál került be januárban ennyi és ekkora bérről szóló ajánlat.

Személyes megjegyzés:
- az ÁFSZ esetén kevésbé jellemző az átlagot meghaladó bérezést jelentő munkakörök bejelentése,
- programozó jóbarátom az elmúlt két hét során kb. 10 helyen volt interjún, az ajánlatok egyike sem volt kevesebb, mint a fent említett összeg 180 százaléka (ebből ugyan szintén nem lehet általános következtetést levonni, de adalék).

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-10 10:54   
"Az országban jelenleg csupán 218 olyan állás van - az is jórészt nyelvtanári vagy szakmérnöki -, ahol felsőfokú végzettségű munkaerőt keresnek és a bruttó bér eléri a kétszázezer forintot."

forrás

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-09 12:27   
2007-03-08 08:20, hunor:

Ez mind szép és jó.
Csak nem tartalmazza azokat a kiskapukat, amiket nem is fogsz megtalálni mert jól el vannak rejtve.
Ha ugyanis végelszámolást kezdeményezek, és tartozásom van, akkor ugyan megvizsgálják, de a tartozás megfizetésére egy halom módozat áll a rendelkezésemre, sőt még több amiket itt nem részletezek mert nem akarok tippeket adni.

Te Hunor, mint nyugaton élő azt hiszed, hogy ha valami le van fektetve törvényileg akkor az úgy is kell hogy működjön, mint ahogy nálatok valószínűleg úgy is van.
Csakhogy ez Magyarország, és aki itt próbálkozik becsületes lenni az hamarosan a saját bőrén tapasztalja, hogy a kormányzat étvágya feneketlen, és ha valaki fizetési hajlandóságot mutat, azt addig fejik mindenféle mondvacsinált indokokkal, amíg lehetséges.
Itt a törvények csak amolyan útmutatók, amik eligazítanak, hogy miket lehet áthágni.

manusz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-09 03:24   
Ugy tunik egy jogi vitat inditottam itt el, pedig nem ez volt az irasom lenyege... (meg a temanak sem)

Hunor,

Nem az en iromanyom a masik link. Meg eddig nem sirtam el magam publikusan, de most ram jottek a rossz emlekek a tema kapcsan :'-(

Udv,
Manusz

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-08 08:20   
2007-03-08 08:07, hunor:
-

Kiegészítés - háttér, forrás: magyarorszag.hu

"A cég jogutód nélkül történő megszűnése esetén - ha a cég nem fizetésképtelen, és a cégre vonatkozó jogszabály eltérő rendelkezést nem tartalmaz - végelszámolásnak van helye.

Vagyis a végelszámolási eljárás olyan eljárás, amelynek során a nem fizetésképtelen gazdálkodó szervezet - jogutód nélküli megszűnését elhatározva - a hitelezőit kielégíti. A végelszámolási eljárásban hitelező mindenki, akinek a gazdálkodó szervezettel szemben pénz vagy pénzben kifejezett vagyoni követelése van.

...

A cégbíróság az iratok megvizsgálását követően - ha mindent rendben talált - elrendeli a gazdálkodó szervezet törlését a cégjegyzékből, és ezzel a cég jogutód nélkül megszűnik.

Ha a végelszámoló a végelszámolási nyitó mérleg alapján azt állapítja meg, hogy a cég vagyona a hitelezők követeléseinek fedezetére nem elegendő, és a tagok (részvényesek) a hiányzó összeget harminc napon belül nem fizetik meg, haladéktalanul köteles felszámolási eljárás lefolytatására irányuló kérelmet benyújtani. A felszámolás iránti kérelem előterjesztéséhez a legfőbb szerv hozzájárulására nincs szükség, de a végelszámolónak a legfőbb szervet a felszámolás kezdeményezéséről haladéktalanul tájékoztatnia kell."

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-08 08:07   
2007-03-08 07:13, picassojr:
-

Ez magyarországi helyzet: végelszámolás fizetőképes helyzetet jelent, ha nem tudod megtenni, akkor nem indítható végelszámolás, csak felszámolás.

Hunor

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-08 07:13   
2007-03-06 19:35, hunor:

Vagy másképpen: a felszámolás fizetésképtelenség esetén áll fent, míg a végelszámolás nem.

Hunor

Nem, ez itthon nem függ össze ilyen szorosan. Lehet, hogy azért kezdeményezem a végelszámolást, mert mínuszban vagyok, sőt valószínű. Ebben az esetben az állam nem elég, hogy behajtja rajtad, amivel tartozol, kamatostól, hanem még büntetéseket nyom rád, pedig te önszántadból szeretnél kimászni a bajból, és igyekszel együttműködni (aminek enyhítő körülménynek kellene lenni, mert ugye felér egy beismerő vallomással), ehelyett még hónapokig el fogja húzni a dolgot, és arra az időre még bizony járnak neki a közterhek annak ellenére, hogy tevékenységet nem folytatsz, és számlaforgalom már nincs.

Kérdem én, akkor mi indokolja, hogy igyekezzek becsületes lenni, ahelyett, hogy igyekezzek a legnagyobbat csalni, aztán meg ráhagyom az ügyvédekre a vitát? Ugyanis ebből sokan, nagyon sokan élnek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 19:35   
2007-03-06 16:36, picassojr:
-

Igen, mert ha a saját céged működését saját döntésed alapján, saját magad be akarod szüntetni, akkor azt végelszámolásnak hívják, és ha mások kezdeményezik ellened a tevékenység felfüggesztését, akkor felszámolás.

Vagy másképpen: a felszámolás fizetésképtelenség esetén áll fent, míg a végelszámolás nem.

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 19:21   
2007-03-06 16:36, picassojr:
Bizony. Ès végelszámolásnál lehetsz Te a végelszámoló, a felszámolásnál pedig a bíróság jelöl ki egy felszámolóbiztost aki elöször is a munkabéreken kivül, az állambácsi felé fennálló tartozásokat próbálja kipaszírozni a páciensböl.

Mondjuk a Cégbíróságok se piskóták.
Ugyanazon a címen 2 cég. A tagoktól kezdve a székhelyig minden ugyanaz. (természetesen a társaság neve nem ) Az ügyvezetö, a kapcsolattartó, a telefonszámok mind-mind ugyanazok.
Az egyik társaság levelezést folytat a illetékes Cégbírósággal, a másikat pedig megszüntetik, mert nem találják!
Ez komoly, nem vicc megtörtént velünk.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 18:02   
2007-03-06 08:04, egyedls:

< Lelked rajta! Szerintem valamit/valakit nem azért szeretünk, hanem annak ellenére >

Attol a hazámat szerethetem, ha nem települök oda vissza! Ez két pár cipö!

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 16:36   
2007-03-05 19:25, Andu:

Kedves Picassojr gondolom végelszámolást akartál írni a felszámolás helyett.

A többi stimmel. Ismerös a helyzet a cégalapításoktól kezdve a megszüntetésig.
-

Igen, mert ha a saját céged működését saját döntésed alapján, saját magad be akarod szüntetni, akkor azt végelszámolásnak hívják, és ha mások kezdeményezik ellened a tevékenység felfüggesztését, akkor felszámolás. Na az viszont még hosszabb idő és 2.000 ft os tartozás esetén is milliós költségtétel.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 14:57   
Meg egy level a becsiek levelezolistajarol. Ez egyebkent azert erdekes, mert az iroja anyagilag jol elt Magyarorszagon, es elotte Becsben nehezebben, de megis Becsbe vagyott (es ment) vissza:

"....."Valoban nem a penz a minden, es manapsag Magyarorszagon is lehet jo fizetessel allast kapni." Nagy szerencse és biztos tudás kell hozzá, de nem lehetetlen és akinek ma Magyarországon az átlagnál jóval több pénze van nagyon sok mindent megengedhet magának.

Mégis rengeteg ismerosöm van, akinek bár anyagilag stabil háttere van Magyarországon, nem találja ott mégsem a helyét. Foleg "értelmiségi" fiatalokról van szó, akik már több helyen megfordultak a világban.

Ami engem illet 1 évet éltem Bécsben és ennyi elég is volt ahhoz, hogy ne tudjak ismét itthon integrálódni. Mert az ember ha nyitott felvesz egy új mentalitást, amit itthon nem értenek meg. Szerintem ezt itt a legtöbbeknek nem kell magyaráznom. Bécsben még akkor voltam kint amikor foiskolára jártam, anyagilag sokkal nehezebb volt, mint itthon, mégis sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb voltam. Most van Magyarországon egy - az átlagosnál sokkal jobban fizeto - állásom, amibol igenis elég kényelmesen meg lehet élni, de ma jelentettem be a fonökömnek, hogy felmondok, mert ki akarok menni ismét Ausztriába. Mert szerintem nem pénzben kell meghatározni azokat a dolgokat, amik meghatározzák életünk minoségét. Az emberi tényezo tényleg nagyon sokat számít. Én azért megyek ki mert a számomra legfontosabb ember ott van és így is nagyon nehéz itthagyni a családomat. Meg tudom érteni, ha valaki a családja miatt jön vissza...."

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 08:51   
2007-03-06 03:19, manusz:
-

Szia Manusz,

ezt nem töltöd ki Te is?
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4576&forum=75&6

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 08:49   
2007-03-06 08:04, egyedls:
-
Lelked rajta! Szerintem valamit/valakit nem azért szeretünk, hanem annak ellenére...

ÀMEN, motyogta a plébànos ...

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 08:04   
2007-03-04 20:38, bovi:
-
Lelked rajta! Szerintem valamit/valakit nem azért szeretünk, hanem annak ellenére...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 07:45   
màs: nem azért, hogy hivalkodjak, csak érdekesség gyanànt emlitem. svàjcban pàr szakma kivételével (patikus, orvos, ügyvéd) mindenféle vàllalkozàst lehet nyitni engedély, diploma, mestervizsga etc. nélkül. Még a handelsregister-be valo beiràs sem kötelezö. Ha nem megy jol az üzlet becsukodik az magàtol. Nem az àllam feladata ellenörizni mit/hogy csinàl a polgàr.

Sőt, Appenzell kantonban 2009-ig bárki nyithat papírok nélkül gyógyászati rendelőt. Ha sikerül természetes úton meggyógyítani pár beteget, elmegy a híre és járnak hozzá az gyógyulni vágyók. A svindlerek hamar lebuknak, tönkremennek...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 07:29   
Augusztusban tartják meg Kovászna megyében a Háromszékiek világtalálkozóját, azzal a bevallott céllal, hogy visszacsábítsák az emigrált székelyeket.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 05:19   
2007-03-06 03:19, manusz:
-
Egy orszàg életminösége nem kizàrolag a politikai szisztéma, hanem a lakossàg mentalitàsànak a függvénye. Milyen a magyar mentalitàs, nézöpont kérdése. Még Olaszorszàgbol nézve is szimpatikus. Hàt még Albàniàbol.

Magyarorszàg 1989-ben lett független, India 1947-ben.
Mennyivel vonzobb India '47 ota?
-----------------------------------------
màs: nem azért, hogy hivalkodjak, csak érdekesség gyanànt emlitem. svàjcban pàr szakma kivételével (patikus, orvos, ügyvéd) mindenféle vàllalkozàst lehet nyitni engedély, diploma, mestervizsga etc. nélkül. Még a handelsregister-be valo beiràs sem kötelezö. Ha nem megy jol az üzlet becsukodik az magàtol. Nem az àllam feladata ellenörizni mit/hogy csinàl a polgàr.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó