2019. december 07. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> VITA: Újra vonzó Magyarország? - Külföldről hazatelepülők
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
 manusz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 03:19   
>A felszámolása meg még legalább ugyanannyi ha nem több...

Hat ezeket a felsorolt dolgokat kene megjavitani elobb mielott arrol gondolkoznak, hogy visszacsalogassak az ertelmiseget.

Kulonben ha meg visszajonnek is hamarosan ujra el fognak menni!

Ezt mondtam a vam parancsnoknak is, hogy most jovok es pont velem akarnak kiszurni, mikor felad az ember egy csomo mindent, hogy Mo-n helyzeten javitson. De teljesen hidegen hagyta oket. Aztan rajottem lassan, hogy teljesen folosleges az embernek torni magat. Szinte semmit nem er az egesz, a kocka magas szinten el van vetve.

Egy masik tapasztalat, hogy egy csomo ember mikor megtudta honnan jottem megkerdezte: hat te meg minek jottel haza? Mar kezdett kenyelmetlen lenni a sok magyarazkodas.

En csak azt tudom mondani: a jelenlegi helyzetben nem eri meg visszamenni.

Manusz

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 19:25   
2007-03-05 19:02, picassojr:
Kedves Picassojr gondolom végelszámolást akartál írni a felszámolás helyett.

A többi stimmel. Ismerös a helyzet a cégalapításoktól kezdve a megszüntetésig.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 19:13   
2007-03-05 19:02, picassojr:
-

Kedves Picasso,

indítottam egy topikot, PÉLDÁK: Változtatnivalók Magyarországon, valamint külföldi példák címmel, szintén jelen témakör alatt találod meg. Van kedved írni a magyarországi cégalapításról, megszüntetésről, de nem saját vélemény, tapasztalatot, hanem elsősorban az ügymenet ismertetését (jogszabályokkal, hivatalok útmutatóival, konkrét dokumentálással, stb.), és azt megnéznénk, hogy más és más országban hogyan működik. Azért nem a saját tapasztalatokat említettem elsősorban, mert a topik témája nem vita lenne, hanem éppenséggel egyféle objektív kitekintő.

Hunor

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 19:02   
2007-03-05 05:03,

1.
Ez Mo-on: 3 honap egy ceg bejegyzesi ideje.

A felszámolása meg még legalább ugyanannyi ha nem több, és ameddig a határozat meg nem születik a cégbíróság által, addig még szépen fizetsz mindenféle bér, köz és stb költséget, akkor is ha valójában már semmilyen tevékenységet nem folytatsz.
Mindegy milyen szakmád van és értesz hozzá avagy kontár vagy, amikortól itt vállakozó leszel azonnal előlépsz könyvelőnek és adminisztrátornak meg jogásznak, és napi 6-8 órában azzal fogsz foglalkozni. Amikor megpróbálsz magad is termelő munkát végezni akkor kezdted el ásni a saját sírodat.

manusz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 05:03   
En is egyetertek azzal a gondolat menettel, hogy a kulfoldon elo mar nehezen tudja megszokni az otthoni viszonyokat.

Azert allithatom ezt, mert en megprobaltam! ...es azota megint kulfoldon vagyok. Pedig mikor hazamentem, nagyon pozitivan altunk mindenhez hozza. Aztan idovel egyre lehetetlenebbe valt minden. 1 ev es 3 honapig huztam ki.

Nem az anyagi gondok hoztak vissza, hanem a mar korabban is emlitett eletminoseg romlas. Arra jottem ra, hogy hiaba lett volna akarmennyi penzem, az eletminoseg akkor sem lett volna olyan mint nyugaton.

Csak peldanak okaert nehany:

1. Bejegyeztem egy ceget. Korabban mikor ezt tettem itt kulfoldon, a konyvelo mondta, hogy masnap johetek alairni es kesz. Fizettem, mindenki boldog volt.

Ez Mo-on: 3 honap egy ceg bejegyzesi ideje. Ez alatt is mukodhet egy ceg, de csak ugy mint elotarsasag. Ez azt jelenti, hogy 3 honap utan, kulon zaras, konyveles, koltsegek, burokracia. Nincs "shelf company", ezert mindent ugyveddel kell csinaltatni jo sok penzert. A burokracia elviselhetetlen, allandoan bankok es allami hivatalok kozott futkoraztam, mert amig nincs bankszamlad nem lehetsz ceg, de amig nem vagy ceg nem lehet bankszamlad. Az ugyved kerdezte milyen tevekenysegi koroket szeretnek, mondom azt miert kell megmondani elore? Par honap eltelte utan rajottem, hogy nincs idom dolgozni, allandoan csak burokraciaval foglalkozom, ahelyett, hogy ertelmes munkaval tudnam az idot tolteni. Korabban ezt nem ismertem.

2. A vamosok mindenkeppen le akartam gombolni rolam egy csomo penzt, habar a magyar torvenyek szerint 2 ev kint let utan a hazatelepuloknek vammentesseg jar. Minden vacakert kulonbozo koltsegeket kellett fizetni, de a csucs megis az volt mikor kijottek szemlezni es en keson jottem ra, hogy az illeto azt varja, hogy lefizessem. Ez itt eleg idegen es nem voltam hozzaszokva, de meg ha lettem volna is, ugy ereztem, hogy mivel semmi illegalisat nem akarok csinalni, es nekem jar a vammentesseg, senkit nem fogok "lefizetni". Hat jol "rafizettem"! Ugy meghurcoltak, a legkulonbozobb modom ram akartak bizonyitani, hogy a jogszabaly nem vonatkozik ram es ugy beszeltek velem, mint meg eletemben senki. Allandoan berendeltek, majd bevittek a "parancsnok asszonyhoz" es kozrefogtak, ugy ereztem magam mintha meggyilkoltam volna valakit es vallatnanak. Ezek utan, azt mondtam ebbol eleg, en tobbet oda a labamat be nem teszem, talaltam egy ugyintezot, hatha azzal nem tudtak ugy packazni, aki is vegul 1 nap alatt rendbe tett mindent.

Ezzel szemben mikor visszajottem ide, 2 ora alatt mosolyogva elvegeztek mindent es egyetlen centembe sem kerult.

3. 15 helyen jartam mire a jogsimat honositottak Mo-on. Valami uj jogszabaly jott be es meg nem volt uj formanyomtatvany, de a regi mar nem volt hatalyos es megint en voltam a futar a hivatalok kozott. Ebbe beletartozott az is, hogy 2 kurzust is el kellett vegezzek, igaz hogy mar tobb mint egy evtizede vezettem.

Sorolhatnam tovabb meg sokaig, de arra jutottam, hogy nem erdemes ezt tovabb csinalni. Ugy ereztem, hogy az egesz eletem csak ertelmetlenul telik, ertelmes munka helyett. Mindamellett egyre nehezebb volt elviselni azt is, hogy ebben eljen az ember az elete vegig amikor mar sokkal jobb is volt korabban. Talan ezert nem talaljak meg sokat Mo-on a szamitasaikat.

Mindezt viszonlag fiatalon tettem, es meg sem ment.

Egy dologot meg hozzatennek a vitahoz:

Azt is meg kene vizsgalni, hogy a hazatelepulok kozul hanyan jonnek vissza, mert szerintem ez a szam talan 80% is lehet. Nagyon sokan visszajonnek, de ennek ellenere olyat is lattam aki megtalalta a helyet, igaz csak nagyon keves ilyet tudok (fokepp azok koreben akik meg nem eltek TUL sokat kulfoldon vagy pedig mar nyugdijasok es fuggetlenebbek a napi gondoktol). Igy az 1500 honositas, valojaban sokkal kevesebb nyugatrol bevandorlot jelenthet...

Udv
Manusz

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-04 20:38   
2007-03-04 19:10, egyedls:
-

Társadalmi béke kellene ahhoz, hogy a külhoni magyar testvéreink megnyugvását is szolgáló rendet lehessen teremteni.

-

Amikor ez meglesz, akkor visszatelepülök

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-04 19:10   
2007-03-03 19:11, bovi:

"Olyan korrupció van, hogy egy ideig külföldön élő, azt már megszokni nem tudná!
Sokan elszegényedve halnak meg, mert mindenük rámegy erre".

Kedves bovi! Ijesztgetős hangulatú, vagy vérmérsékletű emberek, esetleg felületes szemlélők állítása ez. Nem vitatom, hogy vannak antiszociális jelenségek az országban, ezeket a baloldali kormánnyal nem szimpatizálók igyekeznek túlhangsúlyozni, belőlük politika tőkét kovácsolni. A következményt mindannyian kénytelenek vagyunk elviselni és reménykedünk, hogy az acsarkodás hamarosan elcsitul. Társadalmi béke kellene ahhoz, hogy a külhoni magyar testvéreink megnyugvását is szolgáló rendet lehessen teremteni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-04 14:20   
2007-03-03 18:28, Fredi:

Sehányat (bár magyar királyi születési bizonyitvánnyal rendelkezem)
Nem értem a logikai összefüggést.

Hat ha soha nem eltel ott, akkor szamodra nem lehet relevans az a kerdes, hogy haza/visszatelepulnel-e Magyarorszagra.

De mivel Romaniaban eltel, igy erdekelne, hogy az ottani kormany mit tehetne, hogy oda visszacsabitson Teged, vagy masokat. Ebben a kerdoivben pl. behelyettesithetned Magyarorszagot Romaniaval, es kitolthetned, ha van kedved: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4576&forum=75&3

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-04 09:59   
2007-03-02 16:14, ubuge:
-

Ubuge,

én is így látom - a motivációt, hiányt. Szerinted lesz foganatja, vagy csak szócséplés? Vagy érdemes visszatérni pár hónap múlva?

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-04 04:06   
2007-03-03 14:37, Tihi:
"te vagy az egyedüli, aki reálisan látod a helyzetet. Folytasd továbbra is romániai és erdélyi megjegyzéseket. "

Kösz, Tihi, folytatom, ha hagynak
De azért megjegyzem: Ubuge, Frédi, Mary, Ibolya és még mások is reálisan látnak.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-03 19:11   
2007-03-03 17:34, egyedls:
Egy friss (külföldi) felmérés a magyarok vendégszeretét 120 vizsgált nemzet sorában a 100. helyre rangsorolta. Ez a "felmérés" vagy hibás, vagy szakmaiatlan, vagy tendenciózus, tehát nem igaz

Sajnos ez igaz lehet, most a rokonszeretet is már, mint minden a boriték vasagságátol függö!
Olyan korupció van, hogy egy ideig külföldön élö, azt már megszokni nem tudná!
Sokan elszegényedve halnak meg, mert mindenük rámegy erre.
Ezt nem olvastam, ez közeli ismerös bevallása szerinti hir, aki visszatért és már nem is él.
Talán fiatalon megszokná az ember azt a visszaugató harapós kutya módszert, de már idöseknek nem ajánlatos.
Aki ott él és mindig is ott élt, ezt nem is veszi észre, csak az, aki látja a különbséget.
Vendégszeretet van sok más országban is, föleg a turisták csalogatására, mindez nem önzetlen vendégszeretet. Valahogy az új generáció már ezt nem is tartja fontosnak, addig szereti a vendéget, mig nem lesz a kényelmében akadályozva.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-03 18:28   
Rigojanos
Hany evet eltel anno Magyarorszagon?

Sehányat (bár magyar királyi születési bizonyitvánnyal rendelkezem)
Nem értem a logikai összefüggést. Én Erdélyben sem laknék, pedig ott sok-sok évet éltem.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-03 17:34   
Eddigi 60 évemből kb. 8 évet éltem külföldön, igaz, mindig is tudtam, hogy haza fogok térni. Ilyen perspektívából az a véleményem, hogy ahány ember, annyi féle motíváció rejlik a hazatelepülési szándék mögött. Statisztikailag a tendencia mögött azért rejlenek valamilyen aktuális tényezők. Szerintem - szubjektíven és a teljesség igénye nélkül - ezek az alábbiak:
- a hosszú ideje kint élők és a kint születettek tudják, hogy itthon "más" a helyzet, mint amit ők nem szerettek évtizedeken át és bíznak abban, hogy minden előnyére változott,
- nagyon sok embert nyomaszt a globális civilizáció és csendre, nyugalomra, emberközeli légkörre vágyik. Úgy gondolják, hogy a tanyai-falusi Magyarországon ez megtalálható,
- a rokoni kapcsolatoknál eddig erősebbek voltak az anyagi, politikai, létbiztonsági és egyéb szempontok. Idővel ezek a kötődések megfordulnak.
- a média elegendően sok és szabadon hozzáférhető (sajnos korántsem elfogulatlan) információt kürtöl világgá, ami mindenkihez eljut, akár az őserdő mélyén is.
- s végül, de nem utolsó sorban: a mai aktuálpolitikai helyzet ellenére állítom, hogy a magyar emberek család- és vendégszerető nép, ápolják a rokoni kapcsolatokat, szívük sohasem szakad el a Kárpát-medence megszokott miliő-jétől, s előbb-utóbb ez a vonzás legyőzi a mindennapok célkitűzéseit. Különösen érezhető ez a ragaszkodás az óhazán kívül rekedt, határontúli magyarok körében, amit - remélem - a honi magyarok is újra magukévá tesznek.
Egy friss (külföldi) felmérés a magyarok vendégszeretét 120 vizsgált nemzet sorában a 100. helyre rangsorolta. Ez a "felmérés" vagy hibás, vagy szakmaiatlan, vagy tendenciózus, tehát nem igaz...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-03 14:37   
2007-03-03 04:42, Ferencz Zsuzsanna:
Kedves Zsuzsa, te vagy az egyedüli, aki reálisan látod a helyzetet. Folytasd továbbra is romániai és erdélyi megjegyzéseket.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-03 14:20   
2007-03-03 09:12, Fredi:

A topik nevében feltett kérdésre teljesen szubjektív válasz: igen vonzó annyira, hogy ott nyaraljak, de állandóan ott lakni egyáltalán nem szeretnék!

Hany evet eltel anno Magyarorszagon?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-03 09:12   
A topik nevében feltett kérdésre teljesen szubjektív válasz: igen vonzó annyira, hogy ott nyaraljak, de állandóan ott lakni egyáltalán nem szeretnék!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-03 08:57   

Nemrég volt egy müsor a földmüvelökröl, a címe inkább a Leszakad...-ba tartozik: Manager in Gummistiefeln (gumicsizmás menedzserek).

Arról szólt, ami Romániában még ezután jön: egy földmüves egyedül annyiféle munkát végez, mint ötven évvel ezelött egy egész csapat. Gépesítenie kell magát, ha fenn akar maradni. Óriás területeket egyedül müvel meg a gépeivel, állatait is kevés segítséggel egyedül rendezi. És utána jön a papírmunka stb., mert adózni is kell.

Az állami szubvenciók ellenére nem nagyon jövedelmezö a mezögazdasági munka és ez a mesterség kihalófélben van.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-03 04:42   
Semmilyennel nem fogja segíteni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-02 19:05   

Munkaerőhiány. A szakképzettek becsületes hányada külföldön dolgozik, az építőipar meg az infrastrukturális fejlesztések most kezdenek beindulni.

Ertem, kivancsi vagyok, milyen intezkedesekkel kivanjak segiteni a hazatelepulesuket.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-02 18:44   
2007-03-02 16:03, rigojanos:
Csak azt nem tudom, akkor ki feji majd meg a tehenet.
-

A moldáviai vendégmunkások.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-02 18:19   
"Csak azt nem tudom, akkor ki feji majd meg a tehenet."
Majdnem azt írtam, hogy a tehenet egyáltalán nem kell fejni, hiszen már régen, még a keleteurópai államok csatlakozása előtt már tejfelesleg volt az EU-ban. De aztán meggondoltam magam, mert egyrészt szegény tehenek megdöglenének, másrészt a tejet takarmányként is lehet hasznosítani, ez esetben viszont lehet, hogy a paraszt dobja fel a talpát.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-02 16:14   
2007-03-02 16:03, rigojanos:
-

Munkaerőhiány. A szakképzettek becsületes hányada külföldön dolgozik, az építőipar meg az infrastrukturális fejlesztések most kezdenek beindulni. Már gondolkodnak a parasztok átképzésén is. Csak azt nem tudom, akkor ki feji majd meg a tehenet.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-02 16:03   
2007-03-01 11:57, hunor:

Támogatnák, hazacsábítanák a külföldön dolgozó állampolgárokat - Romániában:

Konkretan mi adta az otletet erre a kezdemenyezesre?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-02 08:25   
Ez csak a kezdet. A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a németek most vitatkoznak a munkakényszerről (alkotmányellenes, ütközik az emberi jogokkal, stb. de ebben az országban az ilyesmi nem számít). Ezenkívül okok kellenek a segély (ami már így is a szegénységi határ fele) teljes megszüntetésére. Ha azzal meg lehet indokolni itt a segély beszüntetését, hogy Romániában vannak munkahelyek, akkor valamikor meg is fogják itt tenni. Csak idő kérdése...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-02 07:29   
2007-03-02 05:04, Ferencz Zsuzsanna:
-
Az elnökünknek volt még egy ötlete, pár héttel ezelőtt: német munkanélkülieket kell hozni Romániába, dolgozni, mert itt igény van a munkaerőre (több milliónyi román elment ugye).

Ennek utánajárt az egyik német tévéadó is. Elküldte a riporterét Romániába, hogy munkát vállaljon.

Ott a "potenciális munkaadók" jól kiröhögték.
Egy pálinkafőzde tulajdonosa végül poénra vette, hagyta dolgozni egy napot. A végén a munkájáért kapott egy üveg pálinkát.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-02 05:04   
Kedves Hunor és rigójános,
ez a román határozat megint külföldnek készült.
Romániában az átlagfizetés 250 euró, bruttó, senki sem fogja ott hagyni a négyszer-hétszer nagyobb fizetését.
Esetleg visszajön néhány ember, akinek nem sikerült külföldön semmi, tehát szakmai tapasztalatai sincsenek onnan.
Az elnökünknek volt még egy ötlete, pár héttel ezelőtt: német munkanélkülieket kell hozni Romániába, dolgozni, mert itt igény van a munkaerőre (több milliónyi román elment ugye). Nagy sikert nem aratott vele, mert a német szociális segélyből még mindig jobban kijönnek az emberek, emelett utálják Romániát.Tehát az ötlete a politikai kabaréba szorult,akárcsak ez a hazahívás.
Szóval: egyelőre igénytelen kínai munkásnők jönnek, de ők sincsenek megelégedve, és ezért szeretnek sztrájkolni.
Ha meg akarjátok nézni a politikai kabarét a miniszterelnöki ötlettel, kb. az Antena1-en lesz látható, egy hét múlva.

Az a vicc járja: Az utolsó távozó oltsa el a villanyt.
Most néztem meg a transzindexet:
http://belpol.transindex.ro/?hir=13543

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-01 17:21   
2007-03-01 11:57, hunor:

Támogatnák, hazacsábítanák a külföldön dolgozó állampolgárokat - Romániában:

Nagyon erdekes hir, es tokeletes pelda arra, hogy kormanyszinten is felismerik sok orszagban annak a fontossagat, hogy a kulfoldi tapasztalatokat szerzett honfitarsakat erdemes legalabb megprobalni visszahoditani.

Szerintem fontos peldaertekunek tartani ezeket a hireket, es kello optimizmussal nezni. Majdnem ugy folytattam, hogy "amig az ellenkezoje nem bizonyosodik be", de itt meg az is mellekes bizonyos szempontbol. A lenyeg azon a letezo jelensegen van, hogy a kulfoldre telepultek koreben nem elenyeszo jelentosegu a honvagy, es hazavagyas tobbfele okbol. Es akiknek van is mit hazavinni (lasd szellemi toke, vallalkozoi kedv, stb.), azok egy olyan lehetoseget teremtenek az anyaorszag szamara, amit bolondok lennenek nem figyelembe venni es kihasznalni.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-01 17:14   
Na ja,nem akarok polemizalni, de szerinted az hogy Becstol keletre magyar politikusokat valasztanak hozott-e valami pozitivumot a magyar nepnek?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-01 16:36   
2007-03-01 16:03, bobo.2006:

Lehet hogy ez a megoldas: azaz roman politikusokat valasztani a magyar kormanyba!
Kepzeljetek, azzal hogy a valasztopolgar nem ertene oket es ok se a polgart, mar ez mekora szerencse lenne az orszagnak!

Nem akarlak elkeseríteni, de Magyaro. keleti részén (úgy Nagyváraddal kezdödöleg) már régóta román politikusokat választanak. A magyar népnek ez mégsem jelentett valami nagy jót...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-01 16:17   
2007-03-01 12:30, Ferencz Zsuzsanna:
-

Köszi.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó