2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> VITA: Újra vonzó Magyarország? - Külföldről hazatelepülők
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
 bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-01 16:03   
2007-03-01 11:57, hunor:
-
>>>Támogatnák, hazacsábítanák a külföldön dolgozó állampolgárokat - Romániában:

Lehet hogy ez a megoldas: azaz roman politikusokat valasztani a magyar kormanyba!
Kepzeljetek, azzal hogy a valasztopolgar nem ertene oket es ok se a polgart, mar ez mekora szerencse lenne az orszagnak!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-01 12:30   
kedves Hunor, a risipi: elpazarolni

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-01 11:57   
Támogatnák, hazacsábítanák a külföldön dolgozó állampolgárokat - Romániában:

Forrás - Evenimentul Zilei, román nyelvű országos napilap
Teljes cikk:
http://www.evz.ro/article.php?artid=294221

És egy tükörfordítás - gyorsan:

Romania isi cheama acasa lucratorii risipiti in lume
1 Martie 2007
Eugenia Mihalcea
Románia hazahívja a külföldön dolgozóit
(Megj.: a rispiti az szerintem elvesztegetett, hasonló értelme van, nem tudom pontosan.)

Egy munkacsoport létrehozásáról döntött tegnap a kormány, hogy hazacsábítsa a külföldön dolgozókat.

A tegnapi kormánygyülésen Calin-Popescu Tariceanu úgy döntött, hogy létrehoznak egy munkacsoportot, államtitkári képviselettel, és az ő feladatuk lesz olyan intézkedések meghozatala, mely hozzájárul a külföldön dolgozó román munkások hazaköltözéséhez.
A kormány feltérképezi a külföldön dolgozó románok helyzetét, létszámukat, valamint felméri, hogy mivel foglalkoznak, mi a mesterségük, milyen körülmények között élnek, és ugyanakkor információkat szerez a munkaadóikról is (Megyjegyzés: feltételezem, hogy nem konkrétan a munkaadókra, hanem inkább az általuk nyújtott körülményekre kiváncsiak.) Ugyanakkor felmérik a fizetéseket, valamint az ezen felül járó juttatásokat is. Miután ez megtörténik, a legfeljebb tíz napon belül megalakuló munkacsoport feladata lesz, egy, a hazatérést öszönző csomag kialakítása - jelentette ki Gheorghe Barbu munkaügyi miniszter.

Nagyobb fizetések, és hazatérési jutalom

Az öszöntönzés elsősorban a fizetésre vonatkozik, melyet a hazatérni szándékozóknak kellene kapniuk, valamint más juttatásokra, közlekedésre (Megyjegyzés: ez lehet hazatérési költségek finanszirázása, vagy romániai közlekedési támogatás - nem derül ki számomra.),

....prime de instalare, sistem de formare vocationala gratuita pentru muncitori, facilitati de creare de societati de constructii, facilitati de obtinere a atestatelor profesionale pentru cei calificati....
(Megjegyzés: ezt már fordítsa le valakimás, én beilleszkedési, hazatérési díjnak, építőipari vállalkozás létrehozására nyújtott támogatásnak, valamint a szakképesítést igazoló diplomák kiállítására adott kedvezménynek értelmezem.

A munkapcsoport tagjai lesznek a Munkaügyi Minisztérium, Közlekedési Minisztérium, Külügyminisztérium, valamint az oktatási, pénzügyi, stb. tárcák, a Kormányzati Stratégiai Intézet, valamint a statisztikai hivatal munkatársai, de ugyanakkor együttműködést szeretnének a nem kormányzati intézményekkel, szakszervezetekkel, és mindenki mással is, aki érintett ezen a területen.

A hazatérni szándékozók tájékoztatására indított kampány előtt a csoport ugyanakkor felméri a román munkaügyi helyzetet is, a munkaerő igényt, valamint egyéb ezzel kapcsolatos információkat gyűjt be.

Figyelem: ez gyors fordítás, esetenként rövidebb, a saját megjegyzéseim a szöveg között zárójelben olvasható.

Hunor

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-28 12:10   
2007-02-26 21:03, Lepu:
-
Jut eszembe: a tűrés és a lázadás mellett van egy harmadik lehetőség is.
Huxley-nak már 1946-ban az eszébe jutott:

There is, of course, no reason why the new totalitarianisms should resemble the old.Government by clubs and firing sqads, mass imprisonment and mass deportation, is not merely inhumane; it is demonstrably inefficient. A really efficient totalitarian state would be one in which the all-powerful executive of political bosses and their army of managers control a population of slaves who do not have to be coerced, because they love their servitude.

Természetesen semmi indoka nincs annak, hogy az új totalitarizmus hasonlítson a régihez. A puskatusok, tüzérosztagok, tömeges bebörtönzések, tömeges deportációk igénybevételével történő államvezetés nem csupán nem humánus, hanem látványosan nélkülözi a hatékonyságot.
Egy valóban hatékony totalitárius állam olyan lenne, melyben a politikai vezetők teljhatalmú végrehajtórendszere és menedzsereik hada kontrollálná a szolgák népességét, akiket már nem is szükséges kényszeríteni, mert szeretik a szolgaságot.

(Én voltam bátor le/elfordítani, mert a Szép Új Világ magyar kiadásaiból a mai napig hiányzik a Szerző által írt Előszó!)

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-28 11:14   
Persze találkozhatunk olyanokkal, akiknek tetszik, ami itt van. Ők alkotják a magyar lakosság 14%-át.
Egy országosan reprezentatív felmérés szerint azonban a lakosság 86%-ának a rendszerváltás veszteség, csalódás!
http://www.robitbt.hu/humbal/vasarhelyi.htm

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-28 11:06   
-
Magyarország jelen pillanatban az EU-tesztlaborja, ahol mindent, amiről köztudott, hogy nemsokára nyugaton is összeomlik, kipróbálnak Magyarországon, hogy hogyan reagál rá a magyar nép, ami híres a tűréséről és a forradalmiasságáról is. A magyar nép meg a patkány ebben a kisérletben...
A lényeg "mindössze" ennyi!:(

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 21:43   
2007-02-27 20:40, rigojanos:
-
Nem veletlenul szemelyhez szolo a kerdes, es nem pusztaba kialtott

a lenyeg ugyan az..

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 21:33   
2007-02-27 20:40, rigojanos:

Nem riadnék vissza egy cég alapításától sem, de nekem szerintem testhezállóbb lenne egy nagyobb szervezet nevében fellépnem.

Egy cég komoly működtetése - ha valaki a törvényeket betartva akar tevékenykedni - a mai helyzetet tekintve elég reménytelennek tűnik. Túl bizonytalan minden, túl nagy a feketegazdaság, túl magasak a közterhek.

Nagyobb szervezet meg kevés van, ráadásul ott is különböző szintű összefonódások jellemzők, most nem lenne esélyem.

-
2007-02-27 20:30, picassojr:

Hiszen nem mindegy milyen vállakozás, és milyen cégnél milyen munkakör.

-

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 20:40   
2007-02-27 20:30, picassojr:

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 20:30   
2007-02-27 19:49, huba:
-
ez egy ügyes kérdés volt...
-
...és természetesen nem lehet rá válaszolni.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 19:49   
ez egy ügyes kérdés volt...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 19:34   
A masik topikbol:

(Bazsi55)

Igy ma Magyarországon sem vállalatoknak, sem magánszemélyeknek nem lehet előre tervezni, vagyis jóval nagyobb egy befektetés kockázata, mint máshol. Ezért aztán kerülik is rendesen az országot azok is, akik komolyabb szándékkal jönnének vissza.

Ha most feltetelezzuk, hogy Te haza szeretnel telepulni, es
1. lenne befektetni valo penzed, otleted egy vallalkozashoz
2. lenne egy egy kituno munkalehetoseged, ahol masnak dolgozhatnal

melyiket valasztanad?

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 08:19   
2007-02-27 08:09, picassojr:
-
2007-02-27 08:02,

Egy igazolást az ingatlanom tehermentességérről fél éve várok hiába, pontosabban mult május óta. Elviekben 2-3 hét kellene legyen.
Már meguntam utánuk járkálni, mert minden alkalommal fél napos várakozás bejutni.
persze az igazolás kiadásáról a sokezer forintos illetéket + szintén többezer forintos ügyintézési díjat azt eltették.

Hmmm, elméletileg már azonnal ki tudnák adni az igazolást. Fogadni mernék, ha lenne ismerősöd a földhivatalnál, kb. 15 percet kellene eltöltened a hivatalban - 10 perc small talk miatt...

Az OTP s folyószámlámmal én is így jártam. Egész egyszerüen nem lehetett megszüntetni. Úgy kellett tartozás miatt felszámoltatni.

Na, ez majd tesztelem. Nekem is van OTP-s folyószámlám, de nem igazán van rá szükségem... Kíváncsi leszek...

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 08:14   
A nyugati egészségbiztosítás az jó, de egy az egyben nem lehet átültetni a mert, itt van egy széles réteg aki még a múlt rendszernek fizetett, és azért most kisemmiznék ha csak úgy behoznák. Teljes átfuttatása talán 30-40 év alatt lehetséges.
Nem is lenne baj, ha az a pénz amit befizetünk/befizettünk egészségbiztosítás címén az meglenne. Csakhogy nincs bent az államkasszában, és hogy hova lett, azt sok évre titkosították a vezetőink.
Pedig az minden dolgozó magyar állampolgár bruttó fizetésének legkevesebb 48%-a.

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 08:09   
2007-02-27 08:02,

Egy igazolást az ingatlanom tehermentességérről fél éve várok hiába, pontosabban mult május óta. Elviekben 2-3 hét kellene legyen.
Már meguntam utánuk járkálni, mert minden alkalommal fél napos várakozás bejutni.
persze az igazolás kiadásáról a sokezer forintos illetéket + szintén többezer forintos ügyintézési díjat azt eltették.

Az OTP s folyószámlámmal én is így jártam. Egész egyszerüen nem lehetett megszüntetni. Úgy kellett tartozás miatt felszámoltatni.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 08:02   
2007-02-26 22:05, Lepu:

Soroljad. A nem vágnak át a boltban itt úgy néz ki, hogy a kiszolgáló kislánynak nagyon nehezen megy a fejszámolás. Kb. minden 5 összeadásnál elszámolja magát.

A kezdő eladók felénk beütik a számokat a pénztárgépbe. De nem hazudnak pl. az áru minőségét illetően.

Ha a javamra, akkor szólhatok, de nem muszáj, ha a káromra, akkor is ugyanez a helyzet. De eszem ágában sem lenne azt feltételezni, hogy át akar vágni.

Németországban nem. A döntő többség Magyarországon sem, de ott azért gyakrabban előfordul. Nézd meg a balatoni árusokat: ahogy pl. a gyümölcsárus kiabál: "Friss barack, 150 forint. Frischer Pfirsich, 200 Forint", meg minden második kajálda, ajándékárus, stb csal. Ha azt is nézed, hogy akkor is Téged károsítanak meg, ha nem adnak számlát, akkor meg a balatoni árusok 80%-a.

Magyarországon még soha nem vágtak engem át, az elszámolás is ritka.

Én is csak ritkán vettem észre, ha átvágtak. Mondjuk pár üzletláncnál, mint pl. a német Praktiker lánc, vagy a Tesco, érdemes nagyon odafigyelni.

Ami a hivatalokat illeti, nagyon város- és hivatalfüggő. A legtöbb hivatalban itt órákat kell várnod, és egy eléggé demotivált előadóval találkozol utána.

Lehet. De még aznap bejutsz. Magyarországon egy egyszerű autóátírásra kb. 3 hétre előre kell időpontot kérned. Ha a megadott időpontra mész, akkor már csak hatan vannak előtted, úgyhogy csak órákat kell várnod.

Ellenben tőlem Németországban elnézést kértek, hogy nincsen magyar nyelvű űrlap a bejelentkezéshez. Svájcban 9-kor nyitott a hivatal, 8 után pár perccel nézegettem a nyitvatartást, valaki meglátott belülről, beengedett és simán elintézte az ügyeimet.

Azt is mindig vedd figyelembe ilyenkor, hogy amilyen a fogadjisten, olyan az adjonisten. A bunkókkal itt is bunkók.

Ami meg a bankokat illeti, a bankoknak nincsenek ügyfeleik, csak áldozataik.

Lehet, bár van pár bankkal tapasztalatom, amelynek külföldi és magyar kirendeltsége is van. Külföldön a legapróbb kérdésemre, kérésemre pattannak, Magyarországon pl. egy egyszerű igazolást arról, hogy tartozom a banknak x összeggel, kb. ötödik nekifutásra sikerült megkapnom kb. 3 hét alatt...

Nyugdíjrendszer

Ezen nem sok mindent lehet próbálgatni. Ha sok nyugdíjas lesz és kevés kereső, akkor nincs mese, saját magadnak kell gondoskodnod a nyúgdíjadról, vagy arról, hogy legyen valaki, aki majd gondoskodik Rólad. (Pl. több gyerek / unoka.)

egészségügy

A magyar rendszer rossz, változtatni kell.
Németországban én magánbiztosítottként nagyon meg voltam elégedve a privátbiztosítós rendszerrel - akkor is, ha láttam, hogy nem tökéletes.

választójog

Na, Magyarországon teljesen más rendszer van, mint nyugaton, nem hiszem, hogy ezt bárki is be akarná vezetni, túl bonyolult...

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 07:58   
2007-02-27 07:43, bazsi55:

Az 1%-os magyar statisztika marhaság. Az egyik legnagyobb munkaadó még mindig az állam, ha jól emlékszem, a munkavállalók jelentős része közvetve/közvetlenül még mindig a közszférában dolgozik (kb. 700.000 fő...)

Ez így igaz. Csakhogy ez az ország bevételeinek szempontjából nehogy haszon hanem akár kár is lehet.
Mivel ezek az emberek a fizetésüket a valóban termelésben részt vevő réteg (1,7 millió ember) által befizetett adó bizonyos erre a célre felhasznált hányadából kapják.

Ez magával hozza, hogy amikor egy közalkalmazott megkapja a nettó fizetését, akkor gyakorlatilag az történt, hogy az állam kifizetett a közpénzből X összeget, amiből Y az alkalmazottat illeti, V mennyiséget felemészt az adminisztráció, mert ahhoz, hogy ez beszedésre kerüljön, átcsoportosítsák majd újra kifizessék, egy halom ember kezén meg át, majd visszavesz belőle Z összeget adó címén.
Felállíthatjuk, hogy XTehát ezek az emberek nem termelenek az állam számára valós profitot, hanem éppen ellenkezőleg, elvesznek belőle.

Nem kétlem, hogy szükség van rájuk és nem is tudom megítélni, hogy mennyi lenne az ideális létszámuk de egy biztos: jelenleg túl kevés dolgozó tart el túl sok inaktívot.

Ugyanez a baj az egész magyar gazdasággal is. Először beszedik az adót, amennyit csak képesek, aztán segélyek és támogatások címén visszadják. Ez szép lenne, csak sokszor nem megfelelő helyre kerül vissza, de a nagyobbik baj, hogy a beszedett adónak csak kis százaléka kerül vissza mert közben az adminisztráci felemésztette.

Van ennek jó oldala is, mert munkahelyeket teremtünk ezáltal. de elhanyagolható ahhoz képest, hogy ha az abból a 700.000 emberből 500.000 átmenne olyan szakterületre ahol valóban profitot hoz az államnak.
Nem feltétlenül talicskatologatásra gondolok, a kereskedelem, vagy hasonlók is hoznak hasznot, és abba nem szakadnának bele.

Tehát amit írtam az bizony igaz: az állami tuélajdonban lévő cégek száma, amik egy az egyben az államnak termelik a hasznot kevesebb mint 1%.
Összehasonlításképpen ha jól emlékszem az EUban ez az átlag 17%.
Mivel a vállalkozók nem bolondok és a lehetőségük is megvan elrejteni a profitjukat, ezért ez egyetlen adófizető réteg a dolgozó maradt. Ezért van baj. Kevés az állam bevétele, ahhoz, hogy valamit kezdeni lehessen.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 07:47   
2007-02-27 07:43, bazsi55:
-
Du bist ein selten dämlicher Flachwichser Bazsi55.

Ezt mondàm csak a johangzàs miàn bucsuzoul.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 07:43   
2007-02-26 21:50, bobo.2006:
-
2007-02-26 21:39, picassojr:
>>> Ha olyan pozícióra pályázik, hol egy külföldi tulajdonú vállalkozás külföldi vezetése keres embert, akkor nagy előnyben van.

Allitasod szerint a moi vallalkozasok 1 szazaleka van csak magyar tulajdonban. Akkor kanaani helyzet all elo a kulfoldrol hazatero magyaroknak a munkaeropiacon. Tehat most vagy az egy szazalek nem igaz, vagy a kulfoldi cegek is helybeli magyarokat keresnek inkabb.

A legnagyobb külföldi vállalatoknál is sok döntéshozó magyar. Itt lép életbe a sógor-koma törvény a munkatársak kiválasztásakor.

Az 1%-os magyar statisztika marhaság. Az egyik legnagyobb munkaadó még mindig az állam, ha jól emlékszem, a munkavállalók jelentős része közvetve/közvetlenül még mindig a közszférában dolgozik (kb. 700.000 fő...)

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 07:29   
2007-02-27 06:09, ecet:

Igen, ez tulajdonképpen nem is egy vita, hiszen, mi látjuk a realitást, de akinek honvágya van az úgyis haza fog jönni, és mi úgy fogadjuk majd mintha el sem ment volna.

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 07:26   
2007-02-26 21:50, bobo.2006:
-
>>> Ha olyan pozícióra pályázik, hol egy külföldi tulajdonú vállalkozás külföldi vezetése keres embert, akkor nagy előnyben van.

Allitasod szerint a moi vallalkozasok 1 szazaleka van csak magyar tulajdonban. Akkor kanaani helyzet all elo a kulfoldrol hazatero magyaroknak a munkaeropiacon. Tehat most vagy az egy szazalek nem igaz, vagy a kulfoldi cegek is helybeli magyarokat keresnek inkabb.
-

Állami tulajdont írtam, ami az 1% alatti értéket érinti. De a többi, ami magénkézben van is nagyobbrészt külföldi tulajdonban, viszont nagyon sok magyar vezetéssel. Én nem érzek semmilyen ellentmondást.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 06:09   
2007-02-26 21:31, picassojr:
-
eltűnt egy szép hosszú hozzászólásom, így gondolom valamilyen rendet sértettem vele,
A válasz a topic címére: Ismét vonzó célpont-e Magyarország?

10000 okból kifolyólag gazdasági szempontból NEM.

Ki tudnà jobban mint Te? A külföldön élök nagy többsége képtelen objektiv képet alkotni, különösen azok akik nem érzik jol magukat az ujhazàban (az elégedettség nem kötelezö)
Ez a topik arra jo, hogy a rozsaszinlàtok megerösitsék egymàst a széplàtàsban. Ezt a rendet sértetted. A Te realizmusod nem passzol ide.
Tulajdonképpen itt vége is lehetne a mesének.
Köszönöm a szives vendéglàtàst, én mentem.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 22:05   
2007-02-26 21:44, bazsi55:

Nem vágnak át a boltban, a bankban ügyfélnek néznek, nem marhának, a hivatalokban szolgáltatást kapok, nem kioktatást. Soroljam még?

Soroljad. A nem vágnak át a boltban itt úgy néz ki, hogy a kiszolgáló kislánynak nagyon nehezen megy a fejszámolás. Kb. minden 5 összeadásnál elszámolja magát. Ha a javamra, akkor szólhatok, de nem muszáj, ha a káromra, akkor is ugyanez a helyzet. De eszem ágában sem lenne azt feltételezni, hogy át akar vágni. A német eladók nagy része egyszerűen nem tud számolni. Magyarországon még soha nem vágtak engem át, az elszámolás is ritka.
Ami a hivatalokat illeti, nagyon város- és hivatalfüggő. A legtöbb hivatalban itt órákat kell várnod, és egy eléggé demotivált előadóval találkozol utána. Ha a nyugati laza kedvességgel nyitsz neki, akkor a szokásos nemtörödömségével demotiváltan elintézi az ügyet. Ha nagyon kedves vagy, akkor nemcsak a kioktatást kapod meg, hanem most az egyszer szemet hunynak afelett, hogy rossz ürlapot használtál, és nem kiküldenek a helyessel, hogy töltsd ki és állj újra sorba. De csak akkor, ha jó napja van az ügyintézőnek. Ha magyaros stílusban mész be, mint ahogy Magyarországon szokás, akkor visszasírnád magad Magyarországra. Azt is mindig vedd figyelembe ilyenkor, hogy amilyen a fogadjisten, olyan az adjonisten. A bunkókkal itt is bunkók.
Ami meg a bankokat illeti, a bankoknak nincsenek ügyfeleik, csak áldozataik.

Mikre gondolsz pontosan?

Nyugdíjrendszer, egészségügy, választójog, stb.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 21:50   

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 21:44   
-
Akkor mondjál egyetlenegy dolgot, ami jó külföldön. És át is ültethető a magyar viszonyokra?

Nem vágnak át a boltban, a bankban ügyfélnek néznek, nem marhának, a hivatalokban szolgáltatást kapok, nem kioktatást. Soroljam még?

Jelen pillanatban a magyar kormányok azt csinálják, hogy megnézik az összes nyugati országban az adott témát, kiválasztják azt, ahol a legkevésbé működik, és azt megpróbálják átültetni a magyar életre.

Ebben lehet valami...

Szerintem Magyarország jelen pillanatban az EU-tesztlaborja, ahol mindent, amiről köztudott, hogy nemsokára nyugaton is összeomlik, kipróbálnak Magyarországon, hogy hogyan reagál rá a magyar nép, ami híres a tűréséről és a forradalmiasságáról is. A magyar nép meg a patkány ebben a kisérletben...

Mikre gondolsz pontosan?

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 21:42   
2007-02-26 21:31, picassojr:
-
>>> Mivel eltűnt egy szép hosszú hozzászólásom, így gondolom valamilyen rendet sértettem vele, tehát nem írom ujra be.

Pont akartam ra reagalni, de az "illetekes elvtars" eltuntette. Nagy varaszlo, es allandoan hadonaszik a varazspalcaval!

Nekem az volt egyebkent benyomasom, hogy csak a jelenlegi kormanyzatot hibaztatod ezert. Csak monnyon le a jelenlegi rablobanda es MO maris vonzo lesz ?
Nem hiszem hogy ennyire naiv lennel !

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 21:39   
2007-02-26 21:37, picassojr:
-
2007-02-26 21:20, rigojanos:
......), igy a rakenyszerules ehyszeruen termeszetes allapot.

Ez nem kényszerítés, hanem hozzáállás kérdése. magyarországon jelenleg sikknek számít vandálnak és tudatlannak lenni.
Az emberek gondolkodásának kellene megváltozni.

A fentieket folytatva - rengeteg olyan "csatorna" eljut a videki varosokba is, ami Budapestre. Az elofordulas tehat nem kellene, hogy fovarosi jelenseg legyen.

Abszolult nem. Az ország központja Budapest minden szempontból, az összes többi város le van...ejtve a vezetés által. Csak Budapesttel törődnek.

Akkor most elonyben van ezen a teren a kulfoldrol hazatelepult jelentkezo, vagy sem?

Igen is és nem is. Ha olyan pozícióra pályázik, hol egy külföldi tulajdonú vállalkozás külföldi vezetése keres embert, akkor nagy előnyben van.
Ha viszont egy bármilyen de régi magyar vezetésű cégbe keresnek embert, vagy netán közigazgatásba, önkormányzatba, akkor leginkább az számít kinek kije vagy.

El sem tudjátok képzelni mi folyik itthon, mert az nem mondják be a hírekben.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 21:35   
2007-02-26 21:20, rigojanos:

A kulfoldi nyelvu termekek egyszeruen az eredeti nyelven elerhetoek csak szamukra (biztosan vannak kivetelek)

Ami Hollandiát illeti, ez tévedés. Minden termék elérhető holland nyelven. Viszonylag kevés az idegennyelvű könyv, újság is. Ami viszont nagyszerű, a filmek nincsenek szinkronizálva, csak feliratozva, kivéve a rajzfilmeket, de azoknál is lehet nyelvet váltani. Ez nagyon fontos, mert a legnagyobb probléma a kiejtés, azt nem lehet megtanulni könyvből.
A másik dolog az iskola. Már az alsó tagozatban van egy idegen nyelv, ez később három-négyre bővül. Jó alapot ad, amit lehet fejleszteni.
A nyelviskolák hallgatóit pedig évente viszik olyan helyre, ahol hallhatnak eredeti beszédet.

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 21:31   
Mivel eltűnt egy szép hosszú hozzászólásom, így gondolom valamilyen rendet sértettem vele, tehát nem írom ujra be.

A válasz a topic címére:

Ismét vonzó célpont-e Magyarország?

10000 okból kifolyólag gazdasági szempontból NEM. Nem az sem becsületes vállalkozásoknak, sem befektetőknek, sem magánszemélyeknek.
Igen, olyanoknak, akik a zavarosban akarnak halászni.

Akinek meg lelki, vagy személyes okai vannak az csak saját maga döntheti el.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 21:20   
2007-02-26 19:11, bazsi55:

Amíg valaki nincs rákényszerítve, hogy használjon egy idegen nyelvet, addig nem fogja rendesen megtanulni.

Bingo. Ez a kerdes, hogy hogyan lehet "rakenyszeriteni" valakit a sajat orszagaban egy idegen nyelv hasznalatara. A danok, hollandok, izlandiak peldaul folyekonyan beszelnek legalabb angolul, anelkul, hogy eveket eltek volna kulfoldon. A rakenyszeritest tehat az o peldajuk alapjan lehetne definialni. A kulfoldi nyelvu termekek egyszeruen az eredeti nyelven elerhetoek csak szamukra (biztosan vannak kivetelek), igy a rakenyszerules ehyszeruen termeszetes allapot.

Fogalmazzunk úgy, hogy Budapesten fordul elő a leggyakrabban az angol.

A fentieket folytatva - rengeteg olyan "csatorna" eljut a videki varosokba is, ami Budapestre. Az elofordulas tehat nem kellene, hogy fovarosi jelenseg legyen.

Na, ezt honnan vetted?? Vezető pozícióra még nehezebb kölföldről pályázni, mert senkinek sem vagy ismerőse, a főnököd, vagy a vezetőség többi tagja meg irigy lesz rád...

Vegyuk csak azt, hogy mar a kozepvezetoi poziciokhoz is kell a "targyalokepes" nyelvtudas. Az elobbiekben ket perc alatt kilyukadtunk kollektivan oda, hogy Magyarorszagon elve, kulfoldi tartozkodas nelkul erre nemigen lehet szert tenni. Akkor most elonyben van ezen a teren a kulfoldrol hazatelepult jelentkezo, vagy sem?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó