2019. december 07. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> VITA: Újra vonzó Magyarország? - Külföldről hazatelepülők
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
 Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 21:03   
Akkor mondjál egyetlenegy dolgot, ami jó külföldön. És át is ültethető a magyar viszonyokra?
Jelen pillanatban a magyar kormányok azt csinálják, hogy megnézik az összes nyugati országban az adott témát, kiválasztják azt, ahol a legkevésbé működik, és azt megpróbálják átültetni a magyar életre.

Szerintem Magyarország jelen pillanatban az EU-tesztlaborja, ahol mindent, amiről köztudott, hogy nemsokára nyugaton is összeomlik, kipróbálnak Magyarországon, hogy hogyan reagál rá a magyar nép, ami híres a tűréséről és a forradalmiasságáról is. A magyar nép meg a patkány ebben a kisérletben...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 20:47   
Az a vicc, hogy mindig mindenki el akar lesni valamit.
Mi lenne, ha végre talpraállnánk, és mi mennénk elől?
Kövessen minket a világ.

Végülis igazad van.
Bár én úgy látom, hogy a külföldön eltanult jó dolgokat a mi viszonyainkra alakítva felhasználjuk, abból kijöhet egy olyan speciálisan magyar valami, amire gondoltál.

De amíg messze vagyunk attól, hogy minket kövessenek, addig valamerre lépni kell. Persze kitalálhatnánk teljesen új dolgokat is, de akkor nagy az esélye, hogy ugyanabba a csapdába esünk, amiket a nálunk egyelőre fejlettebb országokban már átéltek.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 20:19   
Az a vicc, hogy mindig mindenki el akar lesni valamit.
Mi lenne, ha végre talpraállnánk, és mi mennénk elől?
Kövessen minket a világ. Én nem akarok se amerikai, se kínai viszonyokat. Se kommunizmust, se szocializmust, se kapitalizmust. Jelen pillanatban csak annyit tudok mondani, hogy állítsátok meg a bolygót, ki akarok szállni. Magyarország az egyik legborzalmasabb helyek közé tartozik, ahova menni lehetne. Nincs miért oda menni. Mondjuk onnan sincs miért eljönni, de ezt ott sokan másképp látják, azt hiszik, máshol sokkal jobb.
Az ügyintézés itt is borzalmas, elég ha az embernek a telekommal vagy az arcorral van dolga. A telekomhoz képest a magyar bürokrácia egy átlátható gyerekjáték.
Ha valaki nyugatról sok év után Magyarországra megy, akkor általában azért, mert itt sem jött be neki, vagy rájön, hogy mindenhol ugyanaz a cirkusz megy, akkor legalább az ember már legyen otthon...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 19:49   
Még valami. Magyarországtól eltérően Kínának tényleg sikerült visszacsábítani sok, nagy tapasztalattal rendelkező kínai származású szakembert. Ezekből gyorsan elismert vezetők lettek azzal, hogy nyugati technológiát honosítottak meg. Lehet, hogy tőlük is elleshetnénk valamit...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 19:17   
2007-02-26 17:00, ubuge:
-
Hehe. Amatőr társaság. Költözzetek Romániába, akkor majd megtanuljátok értékelni a kakás magyar ügyfélszolgálatot

Mondjuk pár embernek tényleg jót tenne egy pár hetes indiai, vagy afrikai tanulmányút, ahol tanulmányozhatnák, milyen máshol az életszínvonal.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 19:11   
2007-02-26 17:36, rigojanos:
-
Emlitettek tobben a nyelvtudast. Kata szerint (lasd. felmeres topik) Magyarorszagon is meg lehet tanulni tokeletesen egy masik nyelvet. Volt aki ezt cafolta. En sem hiszem, hogy ez lehetseges.

De a kerdes az, hogy mit lehet es kell tenni azert, hogy szinte tokeletesen megtanuljon valaki Magyarorszagon angolul peldaul.

Amíg valaki nincs rákényszerítve, hogy használjon egy idegen nyelvet, addig nem fogja rendesen megtanulni.

Ha valaki jár egy nyelvtanfolyamra, de a résztvevők a szünetben már nem az adott idegen nyelven beszélgetnek, akkor már rég rossz.

Vehetjuk a nemetet es a franciat is, de az angol nyelv gyakrabban elofordul, mint barmelyik mas, megis eleg rosszul beszelik legtobben.

Fogalmazzunk úgy, hogy Budapesten fordul elő a leggyakrabban az angol. Amúgy nem biztos. Vas, ill. Győr-Moson-Sopron megyében egyértelműen a német a favorit. Láss csodát, ha ott bemész mondjuk egy maszek fogorvosi rendelőbe, mindenki kiválóan meg fogja magát értetni németül, ráadásul mindenki kedves lesz.

A kulfoldrol hazatelepuloknek ...

...hogy az elony nemcsak abbol all, hogy a vezeto poziciokra palyazok jobb esellyel indulnak, ha kulfoldrol jottek,

Na, ezt honnan vetted?? Vezető pozícióra még nehezebb kölföldről pályázni, mert senkinek sem vagy ismerőse, a főnököd, vagy a vezetőség többi tagja meg irigy lesz rád...

-

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 18:20   
2007-02-26 18:04, rigojanos:

Offolás, ha megírom miért? Én is gondolkodtam rajta, hogy veszek egyet az Ecserin, 40 ezerért adták anno. Mert ez olcsóbb mint egy nyelvsuli, meg a nyelvvizsga együtt... És nem azért mert lusta lennék /lettem volna tanulni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 18:04   
2007-02-26 18:02, Erazs:

Egy egyetemnek biztosítania kellene az olyan szintű nyelvoktatást, amilyen szintű nyelvizsgát kérnek a diplomához. (Nekem ezen is "megbukott" a továbbtanulási tervem otthon)

Ez egyebkent egy erdekes helyzet, hogy diplomat szerezni nem lehet nyelvvizsga nelkul, de a magyar diplomasok megsem beszelnek tul jol egy idegen nyelven sem.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 18:02   
Szerintem a nyelvoktatást idejében el kellene kezdeni. Jó, ez korábban a szocializmus alatt nem volt lehetséges, legalábbis nekem (-ünk) nem lehetett.
Aztán meg a középsuliban 4 év alatt 8 némettanárunk volt, senki nem is tudott, mert mindenkinek más volt a követelménye.

Szóval lényeg a lényeg: a nyelvoktatás még 6 éve is valami brutálisan gyenge volt az iskolákban, egyetemeken. Ezen kellene ahhoz változtani, hogy otthon jobban meg lehessen tanulni egy nyelvet. (Most induljunk ki abból, hogy egy átlagpolgárnak nem tellik több százezres nyelvtanfolyamra)
Azonkívül nem ártana esti iskolákban is, szakmunkásképzőben is nyelvet oktatni.

Egy egyetemnek biztosítania kellene az olyan szintű nyelvoktatást, amilyen szintű nyelvizsgát kérnek a diplomához. (Nekem ezen is "megbukott" a továbbtanulási tervem otthon)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 18:01   
Nem kirúgás, de indítottam új topikot - íme:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4593&forum=75&0

Hunor

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:57   
2007-02-26 17:52, ecet:
-

Folytatom az offolást, oszt a házigazda csak kirúg előbb-utóbb: (jó)pár tíz évvel ezelőtt Marosvásárhelyen nem volt ritka az olyan ember, aki mind a négy említett nyelvet beszélte. Többé-kevésbé tökéletesen. Sajnos én már nem kaptam el azokat az időket.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:52   
2007-02-26 17:45, ubuge:
ha zsido lennék, megtanulnàk héberül. legalàbb tudnàm hovà tartozok.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:47   
2007-02-26 17:45, rigojanos:
Természetesen nem ide tartozik. Hisz Romániában románok élnek, akik román kenyeret esznek. Ezt is hallottuk épp eleget.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:45   
2007-02-26 17:41, ubuge:
Kis korrektúr: a zsidók meg mentek maguktól

Ide kell fűznöm, hogy héberül meg a fenti ok miatt...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:45   
2007-02-26 17:41, ubuge:

Ez nem ide tartozik.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:43   
-
hàny helyen jelentkeztél màr?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:41   
Romániában meg lehet tanulni tökéletesen románul és magyarul (nem csak káromkodni). Németül csak azért nem, mert idejében eladták a szászokat innen, a zsidók meg mentek maguktól. S nem vagyok rasszista, de cigányul (egyelőre) nem fogok megtanulni. Egyéb gond?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:36   
Terjunk vissza a temahoz. Emlitettek tobben a nyelvtudast. Kata szerint (lasd. felmeres topik) Magyarorszagon is meg lehet tanulni tokeletesen egy masik nyelvet. Volt aki ezt cafolta. En sem hiszem, hogy ez lehetseges.

De a kerdes az, hogy mit lehet es kell tenni azert, hogy szinte tokeletesen megtanuljon valaki Magyarorszagon angolul peldaul. Vehetjuk a nemetet es a franciat is, de az angol nyelv gyakrabban elofordul, mint barmelyik mas, megis eleg rosszul beszelik legtobben.

A kulfoldrol hazatelepuloknek (foleg, ha egyetemre is jartak ott), oriasi elonyuk van nyelvtudas szempontjabol a magyarorszagiakkal szemben. Ez peldaul egy olyan terulet, aminek nem feltetlenul kellene igy lennie. Es hozzateszem, hogy az elony nemcsak abbol all, hogy a vezeto poziciokra palyazok jobb esellyel indulnak, ha kulfoldrol jottek, mert a nyelvtudas kriteriumot is kipipalhatjak, hanem az is nagyon fontos, hogy egy idegen nyelv ismerete rengeteg olyan csatornat nyit meg egy magyarorszagi szamara, amin keresztul fantasztikusan sok plusz informaciot szerezhet az altala erdekelt szakteruletevel kapcsolatban.

Tehat az otthon maradottak es elok rengeteg lehetoseget vonnak meg maguktol, ha nem nyitottak a vilagra onnan, Magyarorszagrol.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:22   
2007-02-26 17:19, ecet:
-

Bele lehet szokni ebbe is. A gond csak olyankor tevődik fel, amikor az embernek el kell döntenie: Most bőgni kell vagy röhögni. Edzetleneknek viszont nem ajánlott.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:19   
2007-02-26 17:12, ubuge:
-
hja. fogadd a valoban öszinte részvétem. hidd el, nekem nincs okom a jajjgatàsra. nem azért mert superclever vagyok. egyszerüen szerencsém volt. minden este lefekvés elött hàlàt adok ezért a teremtönek.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:12   
2007-02-26 17:07, ecet:
-

Sosem lehet elég edzett az itt található körülményekhez. A múltkor például felhívtam a fogyasztóvédőket, mert egy kocsmában nem akarták elfogadni a pénzemet (volt rajta egy 3 miliméteres szakadás). Az ügyeletes megállta röhögés nélkül, s a lehető legjobb megoldást javasolta: ha nem kell nekik, ne fizessek. Azóta csődbe ment az a kocsma
S ez csak egy a számtalan sztoriból, aminek szenvedő alanya voltam.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:07   
2007-02-26 17:00, ubuge:
-
igen. ebben biztos vagyok, hogy edzett az idegrendszered. (kis rossz vicc. nem komolyan venni pliz)

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:05   
2007-02-26 16:45, rigojanos:
-
A kerdes az, hogy mi kell, ahhoz, hogy Magyarorszagon az uzlet-ugyfel kommunikacio teren valtozasok tortenjenek, es mi koze mindehhez a hazatelepuloknek.

--------------------------------------------

nekem az teljesen mindegy, mi kell ahhoz magyarorszàgon. ahol én élek, ott nem kell vàltoztatni. ott jo az ügyfélszolgàltatàs.

mi köze mindehhez a hazatelepülöknek?
-megtudod ha ha haza mész.
mit akarsz? a TE döntésed egyedül mész-e vagy maradsz. itt akarod megtanulni az életet?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 17:00   
Hehe. Amatőr társaság. Költözzetek Romániába, akkor majd megtanuljátok értékelni a kakás magyar ügyfélszolgálatot

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 16:56   
mi ebböl a tanulsàg?
menjen mindenki örökre haza, akinek elég pénze van, hogy palira vegyék.

széljegyzet hazai magyaroknak: legyetek nyugodtan megsértve, ha a munkamoràlt kifogàsolom. én is meg vagyok sértve, ha àtvernek, de én legalàbb megfizetem.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 16:45   
Vissza a témához heeeeeeeej.
Magyarországi élményeink kilistázása kapcsán pedig átvittem egy üzenetet Lepu törzsasztala alá, vagay akár nyiható egy újabb is - gondolom, ilyenkor mindig akad történet, amiből sok következtetést lehet levonni.

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 16:45   
A magyarorszagi szamlafizetesi mizeriak tenyleg nem kapcsolodnak kozvetlenul az ertelmisegek hazatelepulesenek kerdesehez.

De az ugyfelszolgalat/ugyfelkezeles egy olyan terulet Magyarorszagon, ahol nagyon sokat lehet tanulni a kulfoldi peldakbol. Viszont nem veletlen az, hogy leginkabb olyanok beszelgetnek errol a temarol, akik mar megtapasztaltak a kulfoldi ugyintezes szinvonalat is, es van osszehasonlitasi alapjuk.

A kerdes az, hogy mi kell, ahhoz, hogy Magyarorszagon az uzlet-ugyfel kommunikacio teren valtozasok tortenjenek, es mi koze mindehhez a hazatelepuloknek.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 16:24   
2007-02-26 16:14, Erazs:
-
örölök az egészséges jo humorodnak. az enyém is jo. ha hazamegyek van mihez viszonyitanom. àllithatom, a magyar szerviz a belsö mongoliaihoz képest excellent.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 16:14   
2007-02-26 15:54, ecet:

párommal nagyon kijönnétek , ő is ilyen! Ez a nem tok magyarul írni... Csak kár hogy 20 frankodba került...
Egyébként Mo-n nem érdemes devizát tartani, mert elfogy a végén a pénzed! Tényleg úgy van, hogy dugd a párnádba, mert ott éri a legtöbbet.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 16:10   
Az OTP-ben 4 év alatt nem tudtam megszüntetni a bankszámlát. A végén minuszba ment át, mondtam, hogy nem vagyok hajlandó kifizetni, mert nem az én hibám. Már azzal is fenyegettek, hogy feketelistás leszek 1.200 Ft miatt. Mondtam hogy nem érdekel, mert ugyse kapok hitelt egy banknál sem, mert nincsen belföldi jövedelmem (ezt mókát már minden banknál végigjátszottuk, onnan tudom).
Csak anyukám nálunk olyan lelkiismeretes, hogy minden vackot, amire én sz...ok, ö elintéz. Szóval ö bement, kiverte a balhét, aztán asszem talán most nincs már meg az a számla.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó