2019. június 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> BEMUTATKOZÁS 2 - CSEVEGÉS, ÜDVÖZLÉS
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 20:07   
Szia Pici, minden jót a MON-on!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 19:53   
Kedves Pici!

Udvozolek, mint mar regi MONtag! Kellemes csevegest, idotoltest kivanok!

Udv,

Hunor

PS: a bemutatkozasod bemasolom a "sima" Bemutatkozas topikba is.

pici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 19:46   
Zsuzsa a becsületes nevem - egy kicsit parasztos- de én nem szégyenlem (Heltai után szabadon).
Na komolyan- Budapeströl jöttem 1988-ban és Németországban élek.
Hivatalosan jöttem ide- hivatalosan a második férjhez.
Az elsö házasságból mindjárt hoztam két kislányt- hogy addig se unatkozzak míg a harmadik megszületik.
1990-ben kisfiam született- de hova beszélek-ennek mindennek 16 éve már.
Budapesten népmüvelöként és dekoratörként dolgoztam- de könyvelö a becsületes szakmám.
A dekoració során tanultakat csak klféle.PC munkaím során tudom hasznosítani- a népmüvelés (szoc. meghatározás!) megszállotjaként próbálom megmenteni a gyönyörü és kifejezö magyar nyelvböl azt- ami még menthetö- és nem csak magam számára. Itt született fiamhoz csak magyarul beszéltem- és beszélek most is- ennek köszönhetem, hogy 15 éves kamaszként szereti Magyarországot- szivesen megy oda és feleséget is onnan akar magának hozni.
Unokáimmal is magyarul beszélek, de annyit nincsenek nálam, hogy tudnának. Kár- lányaimmal nem tudom megértetni- hogy ez milyen fontos lenne, ha ök is magyarul beszélnének gyerekeikkel.
Férjem magyar: csodálatos társ- magunkkal hoztuk a magyar humort- és minden szép emléket, ami Budapesthez és Magyarországhoz köt.
A változáskor jöttem el- s bár büszke voltam, hogy Magyarországon vér nélkül történt meg a rendszerváltás- nem hiszem, hogy visszaköltöznék.
Megszoktam a nyugalmat és a rendet (ami a közéletben uralkodik-s családi életem kárpótol mindenért, ami esetleg hiányozna. Idönként Magyarországon feltöltödök, aztán jövök vissza "pihenni" - Magyarország nekem (55 évesen) olyan nyüzsgö méhkas- ahol már nem tudok a rajzó méhekkel együtt repülni- fáradt vagyok hozzá.
De itt is és mindíg magyar vagyok.
Az utolsó 6 évben könyvelöként dolgozom (amit annakidején nem is szerettem).
pici

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 18:35   
2004-06-10 13:18, Százszorszép:
-
Köszönöm.

Szeretettel: szigy

Százszorszép  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 13:18   

Határozottan elnyerted a szimpátiám!;)
A boltban nem kapsz érte semmit, de mint tudjuk, kicsire nem adunk a nagy meg nem számít!

2004-06-09 10:44, szigy:

Az 50 és fölötte korosztályba tartozó, lelkiekben gazdag, teltkarcsú bölcsész vagyok, minimális pihével a fejem tetején, és vagy 5-6 üzemelő szemüveggel, mert mindenhez másik kell.

31 évet jártam iskolába, az első diploma után megengedték, hogy párosával végezzem a szakokat.

Ilyenkor, ha muszáj volt vajjal a fejemen napra menni, kutatási szerződésekkel igazoltam, hogy nem csupán lopásból tartom fenn magam.

... ami már az első hónapokban azzal járt, hogy nagykorú létemre apámat is megkeresték, hogy bírjon velem, mert ellenséges vagyok.

A Ferences Világi Rendnek tagja vagyok.

Hunor, ha gondolod, további részletek közlésével kikergethetem a tagokat a topikból

sőt mintha magamnak válaszolnék, hogy a kontaktus legalább önmagammal fennmaradjon.

-

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 03:18   
Kedves Szigy, Isten hozott!
Bár sok gyanúra adtál alkalmat, a hozzászólásaiddal, de ez a bemutatkozás még az én eléggé heveny képzelőerőmet is felulmúlja.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 02:27   
2004-06-09 20:29, hunor:
-
Kedves Hunor!

Köszönöm, hogy elosztottál, súlyom szerint is jobban vagyok

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 00:31   
Szigy, legkésőbb a Ferenceseknél tudtam, hogy Te az én emberem vagy. Diákként ugyanis a 9 órás diákmise a Budai Ferencesek oltár melletti jobblépcsőjén ért, ahová a sekrestyán keresztül jutottam és rendszeresen lekuporodtam - alacsony vérnyomásból származó ájulási veszély végett. Nem, nem a prédikáció, hanem a hosszú áldogálás miatt. További internákat ebben a tárgykörben inkább személyesen.

Isten hozott, de ezt már nem aktuális mondanom, hisz már rég meghozott.

Py Judit

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 20:29   
Kedves Szigy!

Koszonom. A "sima" Bemutatkozas topikba is attettem, ott is olvashato.

Udv,

Hunor

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 11:31   
2004-06-09 11:28, bobe:
-
Drága vagy!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 11:28   
Még igy is kedvellek Szigy

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 10:44   
2004-06-08 16:50, hunor:
-
A legelső MON-olvasók egyike vagyok, 2002-ben találtam a MON-ra. Munkahelyem webmestere még a magánlevelezéseinkbe is beépítkezett, így egy szót sem írtam.
Itthon csak idén lett ADSL, azóta itt vagyok, és amihez értek, abba belebeszélek.
(Másba nem.)

Az 50 és fölötte korosztályba tartozó, lelkiekben gazdag, teltkarcsú bölcsész vagyok, minimális pihével a fejem tetején, és vagy 5-6 üzemelő szemüveggel, mert mindenhez másik kell.
Most lesz egy éve, hogy elmúlt a státuszom (egyetemi docens), mivel a kormányváltás utáni cécók helyett a békésnek remélt nyugdíjat választottam, de ez nem működik. Meghívás és felkérés révén szeptembertől óraadóként tanítok tovább közelebbi egyetemen, így talán telik a vásárlási részletekre.
Eljövendő tárgyaim: a filozófiai tanszék keretében saját kutatású magyar kultúrtörténet, a doktorképzésben pedig Publikáció és publikálás, szintén saját anyag.

31 évet jártam iskolába, az első diploma után megengedték, hogy párosával végezzem a szakokat.
Ezt akkor hagytam abba, amikor hozzám jöttem vizsgázni, és a tanszékvezetőmnek szóltam, hogy vizsgáztasson le, mert elfogult vagyok. "Ne marháskodj, öregem" megjegyzésére abban az évben befejeztem a tanulmányaimat.
Bizonyos "másként" gondolkozás miatt sokszor voltam mindenhonnan eltiltva, ami a magyarországi munkakényszer nevű bolsevik agybaj miatt azzal járt, hogy csak titokban tartózkodtam a Földön. Külföldre ugyanis nem engedtek, itthon pedig elintézték, hogy gyakran és sokáig legyek "közveszélyes munkakerülő". Ilyenkor, ha muszáj volt vajjal a fejemen napra menni, kutatási szerződésekkel igazoltam, hogy nem csupán lopásból tartom fenn magam.

Jellemző, hogy eddig csak megyéspüspök nem voltam.

Érettségi után először is újságíró lettem, ami már az első hónapokban azzal járt, hogy nagykorú létemre apámat is megkeresték, hogy bírjon velem, mert ellenséges vagyok.

A Magyar Irodalom Évkönyve szerint író, kritikus, esszéista, művészetszociológus és újságíró vagyok.

Jellemző kutatási, illetve oktatási területeim: irodalom- és művészetszociológia, általános vagy filozófiai esztétika, irodalom- és színházesztétika, etika, magyar nyelvészet, és ha nagyon muszáj, irodalomelmélet.
Kevésbé jellemző, de kikapcsolódásnak jó: szociálpolitika, 20. sz-i magyar történelem, Biblia, keresztény ökumené.

Hívő és gyakorló római katolikus vagyok, évekig vezettem több felekezet rádióműsorát, néhány ökumenikus kutató vagy tanulmányi egyesülésnek vagyok (ingyenes) munkatársa.
A Ferences Világi Rendnek tagja vagyok.

Hunor, ha gondolod, további részletek közlésével kikergethetem a tagokat a topikból

Tudatom továbbá, hogy amennyiben néhány fontosabb tevékenységi körömet, paraméteremet vagy jellemzőmet kifelejtettem volna, utóbb rajtaütésszerűen beírom. Ha nem felejtem el, hova illik, ebbe a topikba, sőt mintha magamnak válaszolnék, hogy a kontaktus legalább önmagammal fennmaradjon.

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 09:36   
2004-06-08 16:50, hunor:

Köszönöm a fogadtatast nagyon szivesen vagyok itt lassan mar drogos leszek hiszen nagyon sok idöt itt töltök de megeri jo köztetek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-08 16:50   
Kedves Perec, Egerke, Gyorgyi, Denjul, es a tobbi uj tag - udv mindenkinek! Szigyet is udvozlom, bar meg hianyzik a bemutatkozas.

Udv,

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-08 12:08   
Isten hozott benneteket Perec Egerke Denjul Szigy es mind a többiek jo hogy vagytok es irtok lesz mit olvassunk

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-12 13:52   
specli uzenete:

Szaisztok!
Üdvözlök mindenkit!
Nincsen valaki Voralrbergből?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 09:00   
SZIGY UZENETE a Bemutatkozas alol:

2004-05-06 10:30, Theodóra:
-
Szia, Dóra!

Megnéztem a képeidet, talán kettőtől vontam csak össze a szemöldökömet, ami igencsak jó arány.
Aranyos vagy angolos helyesírású, de mégis kiváló magyarságoddal. De ez a Kosak?!
Ennyire tejcsoki Te mégsem lehetsz! Vagy inkább banktitok vagy?
Na jó, mielőtt beleőrülnél a szövegbe, szerintem meg fogsz élni abból, amit művelsz, a fénykép is jó. Azt hiszem, hamarosan írok magánlevelet, ha nem gond erre járnod (óhaza), valahova kiközvetíthetlek kiállításra. Érdekel?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-06 20:14   
Grüetzzy am board, Theodóra!
Ha végeztél a suliddal, biztos lesz állas a CsikiDigitálnál! Addig is énekelhetsz a tehetségkutató versenyükön

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1321&forum=23&116

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-30 11:41   
Kedves Csendi,
Berlin 962 km. Ezt az adatot találtam a honlapodon és úgy döntöttem, hogy nekem (is) szól.
Isten hozott a MON-on. Ha pedig Berlinben lenne dolgod vagy dolog nélkül kedved, szívesen látlak. Akad itt a főváros kultúrajánlatain túl egy melegszívű MON-klub - hogy ne mondjam, MON-szalon.

Pompéry Judit, Berlin

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 23:17   
Szia Csendi!

Udv a MON fedelzeten, jo helyen jarsz.

Udv,

Hunor

shellő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 23:14   
Benkő Tünde vagyok, 41 éves, 2 felnőtt, és egy 5 éves gyermekem van. Hobbim a papírszalvéta gyűjtés. 42 000 db doszziba kategoriánként rendezve vannak a szalvétáim, a világ minden tájáról. 5 éve foglalkozom a gyűjtéssel komolyabban 1200 db-os gyermekkori gyűjteményemet mára magyar rekorddá sikerült növelnem. Célom a Guiness rekord, ami jelenleg 65 000 db. Sok szalvétát kapok ajándékba, cserélek, és veszek is szalvétákat. Több külföldi szalvétagyártól kaptam szalvétákat, és a neten is sok segítőkész embert találtam, Ausztráliától, az USA-ig akik küldtek szalvétát. Kérem aki tud segíteni, az jelentkezzen. Üdvözlet mindenkinek! Tünde

Kunigunda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 12:33   
Hahóóó,

Én is szeretettel üdvözlök minden kedves új MON tagot!!! Bevallom én ritkán tudok belépni ide, de azért nagy örömmel olvasom írásaitokat!
Üdv:Emőke

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 18:01   
2004-04-21 09:42, Gross Kitti:

Isten hozott

Gross Kitti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-21 11:26   
Köszönöm
Kitti

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-21 11:19   
Kitti!
szoval a fenykep beillesztesröl az alabbi rovatban talalsz segitseget
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=528&forum=29&192
a smileykrol pedig itt az uzeneteknel van a link rakattintasz es ott van a magyarazat

Gross Kitti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-21 09:42   
Sziasztok kedves MON-tagok, szeretettel köszöntök Mindenkit!
Remélem a bemutatkozásom (végre) jó helyre került; a korábbi keveredéseimért pedig ezúton elnézést kérek! Igazából restellem is hogy még kezdő vagyok...Szeretném megkérdezni hogy az emotopokokat valamint képeket majd hol és hogyan illeszthetem az egyes témákhoz?
Aki tud légyszí válaszoljon!
Üdv. Kitti

HidakSzerelmese  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-12 14:25   
..de amikor egy hete kb. beléptem a fórumba egy kicsit feszengtem, hogy egyedűl vagyok a kezdők első sorába.

Szia! Én ilyeneken nem feszengek és szerintem Te se tedd. Mindenki mindenben kezdő volt egyszer. Egyáltalán mi az, hogy kezdő? Ha tudsz írni a billentyűzeten, már nem vagy az... Családom több tagja be se tudja kapcsolni a gépet (mert kibaltáztam velük és nem tudnak mit kezdeni a Linux bootmenüjével... ), na ők kezdők. De ezt sose vágnám a fejükhöz, lévén nekem munkaeszköz a gép, nekik meg nem.

Amúgy én nem érzem kezdőnek magam, több fórumon vagyok tősgyökeres, igaz, nem ezen a néven.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-12 10:24   
Kedves HidakSzerelmese!

Udv a MONon, es kellemes irogatast kivanok!

Kedves Lacoka,

mindenki volt kezdo itt a MONon. De hamar bele lehet jonni, es akkor nehez elszakadni is.

Hunor

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-11 20:56   
Kedves HidakSzerelmese,

Ismered a viccet: mikor múlik el egy kövér ember komplexusa? Mikor kövérebbet lát.

Nem az alakodra utalok, hiszen nem ismerlek személyesen, de amikor egy hete kb. beléptem a fórumba egy kicsit feszengtem, hogy egyedűl vagyok a kezdők első sorába. Hát isten hozott, bár neked még így is régiség előnyöd van.

Akkor is...

HidakSzerelmese  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-11 19:40   
No hát akkor Isten hozott Amante de los puentes!

-

Gracias

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó