2018. november 14. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Igaz történetek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
 melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 16:32   
2004-06-25 16:17, kaytee:
-
...a paplanrágást nehéz felülmúlni!
-
Úgy bizony!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 16:17   
2004-06-25 16:16, kaytee:
-
Irigység rágja az én paplanomat is
Zsuzsa, tessék megerőltetni az emlékezeted, és azonnal idézd az egész költeményt!

Melinda, a Te hódolód igazi "class act", ahogy itt mondják, de lásd be, a paplanrágást nehéz felülmúlni!

-

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 09:27   
Én is kaptam mind a múltban, mind a jelenben (!)- nem is olyan régen -... (Irigyeljetek! ) De klasszikusoktól összeválogatott kisebb idézeteket vagy teljes verseket, valamint egy igazi, saját költésû irodalmi értékû verset és egy egyperces, lírai prózát... (s nemcsak anyanyelvemen...)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 03:58   
Ha már ilyen bensőséges ügyeket tárgyalunk, bevallom, én is kaptam verset.Csak annyira emlékszem belőle, hogy:
"...és siirva rágtam a virágos paplant".

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-24 20:15   
2004-06-24 19:58, rigojanos:
Csokit sose kaptam tőle, viszont sokszor megirta a házifeladatomat. Azaz a füzetembe másolta valaki máséról. Gyönyörü kézirása volt, kimondottan "lányos". Nem volt hülye a leckékhez se, csak nem volt rájuk ideje. Rendszeresen ellóversenyezte a koleszdijat és a zsebpénzét. Éjjelente vagont rakott, hogy visszakeresse, suli után meg pihent.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-24 19:58   
2004-06-24 17:34, kaytee:
-
"Naphosszat krumplit kapálok,
de közben csak Katikára gondolok!"

Szem nem marad szarazon

En szerelmes leveleztem egyszer valakivel, akivel hivatalosan nem "jartam" mert azert megsem kotelezhetem el magam annyira En a levelet a postaladajaba dobtam a gimibol hazafele menet (ott mentem el a haza elott), o meg este, munkabol hazafele menet dobta az ovet az en postaladamba. O azert lelkiismeretesebb volt, mert csinalt hazi keszitesu szerelmes kazettakat, amikre Piramis, Edda, stb szamokat vett fel. Meg volt csoki is, meg mikor mi. Neha nem is tudom, hogy tuszkolta be a postalada nyilasan. Meg most is mosolyogva gombolok ra, es ha otthon vagyok, osszefutunk, ha lehet. Nagyon aranyos srac, es lehet, hogy meg jobb Kurjantot tudna irni, mint en

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-24 18:01   
2004-06-13 02:26, Ödönke:
-

Vécét loptak a tolvajok - benne egy dolgát végző emberrel
2004.06.10. 15:21

Fehéroroszországban elloptak egy mobil WC-t, amelyben épp egy dolgát végző ember ült.

Megjegyzés:
A kihalgato rendör megkérdezte a szerencsétlenül jártat a kihalgatás során,
Mondja uram mit csinált mikor elindult magával a klotyo?
En betojtam volna.
(Erre a jo ember)Éppen menet közben történt!!!

Baráti szeretettel Géza

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-24 17:46   
2004-06-24 17:34, kaytee:
-
Hasonló történetem idején én már élemedettebb korú voltam (egyetemista), ezért a szülők már nem pofoztak.

Honnan, honnan nem, felbukkant egy hősszerelmes. Kb. öt évvel lehetett idősebb, egyben méretre ugyanakkora, mint én. A 154 cm nőnek sem sok, nem hogy férfinak. Tenoristának tanult. Lírai tenor, ahogyan a bemutatkozás után sietett kihangsúlyozni. A nemzeti romantika a magyar irodalomban kutyafüle volt az ő verseihez képest. Csak ami még Petőfinél olvasva hiteles, az az én daliámnál hamis, idejétmúlt és ripacs volt. Nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek. Groteszkségében rám inkább kínosan hatott.

Aztán Lohengrinem beszállt a menetrendszerinti hattyúba és elvitorlázott az élet más vizeire. Igazán kívántam neki, hogy ott irodalomértőbb meghallgatásra találjon.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-24 17:34   
Zsuzsától olyan jó kis Kiket kaptam, hogy el kellett gondolkoznom, kaptam-e már irást ajándékba a születésnapomra.
Igen, de azt hiszem, csak egyszer.
Ami elég mély nyomokat hagyott bennem, vagy inkább rajtam, és mindjárt kiderül miért.
Tizenhat éves koromban küldte szerelmeslevélben egy T. Balázs nevü osztálytársam.
Balázs Pesten járt iskolába, kollégiumban lakott és a tanitás befejeztével hazautazott pici szülőfalujába.
Szóval onnan jött, szivekkel dekorált boritékban a születésnapi versem:
"Naphosszat krumplit kapálok,
de közben csak Katikára gondolok!"
Esküszöm.
Röhögve olvastam fel nagymamámnak. Aki tiszteletlenségemért azonnal lekevert egy óriási pofont. Aztán ő is berohant a spájzba vihogni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-21 06:50   
A Gyulafehérvár melletti Zalatna nevű kisvárosbn a munkanélküliság elérte a 90 százalékot.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-14 04:30   
Pár hónappal ezelőtt Bukarestben egy éjszaka ellopták a tizemeletes tömbház liftjét. Igaz, nem volt senki benne.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 22:24   
Szuzikám,

ahogy irtam, itt nagyon hideg a tenger nekem. Ha minden jol megy akkor 16-18 fokos a viz. Az áramlat olyan erös hogy elviszi az embereket, azért vannak a life guardok, söt néha helikopterrel is mentik ki az embereket. Lehet a hullámokban ugrálni, jo alaposan lehüt. Szeretem viszont a tengeri levegöt és hallgatni a hullámok morajlását. Sétálni végig a homokban s kagylokat szedni szintén kellemes, de uszni nekem ez itt tul hideg, azért mentünk Mauiba nyaralni!

Hogy vegyek még el illuziot, mikor a hires Malibu beachen voltunk, a sodrás sok kavicsot vert a lábainkra mert csak lehülni mentünk be és véres sebeket kaptunk! Azért van itt mindenütt pool.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 22:10   
En az utazasert veszek meg,-nyaralni, pihenni itt az egyebkent szep tengerpartunk......bar eppen akkor sem tiltakozom ha kitesznek idegen helyen 2 hetre egy strandra,-azt is felterkepezem, megtalalom a magam latnivaloit...Napozni azt nemigen szoktam mert mar nem birja a borom,-ernyo alatt uldogelek, de a baj az hogy alig uldogelek,-talan egy fel orat, utana ujra a vizben, uszva , lebegve,-ugralva a hullamok tetejen,-elvezve a sulyos hullamokat ahogy atsopor rajtam/vad tenger am ez itt/-es az arcom minden alkalommal pecsenyeszinu mert megvedeni nem tudom....lehetetlen...a fenyvedo kremekre sajnos egytol-egyig allergias vagyok........

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 21:43   
Valikám,

szerintem el kellene különiteni a két fogalmat, mi a nyaralás és mi a "cultural travel", idegen országokba valo utazás, városokat, muzeumokat nézni.

Utolso külföldi utam csak városnézés volt, Basel és környéke, voltunk Németországban és Franciaországban is, ott nincs tenger, még gyogyfürdöben sem voltam. Nekem az nem nyaralás, már a szo is megmondja a nyarat, tavasszal voltam Baselban.

Nekem nyaralás a tengerpart vagy topart, mindenképpen viz, pihenés aktivitással keverve.

Cultural travel volt a Szicilia, Nápoly és Romai ut, nem volt elég meleg fürdéshez habár a hotel Palermotol kijebb a tengerparton volt, de husvét körül voltunk ott. Sardinia beach vacation volt nyáron. Mauin mindig nyáron voltunk, junius vége, julius söt augusztusban is.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 21:33   
2004-05-27 21:18, andi_usa:
-
Kedves Andi,

en csak javasoltam, ami eszembejutott a kerdesed alapjan - amirol gondoltam, hogy talal.

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 21:18   
Kedves Hunor,

az 50-es topikban mindenki ir, nem csak egyedülállo személyek és nem csak nyugdijasok.

Anri topikja viszont tervezgetés, mi lessz késöbb, nem tapasztalat.

Az utazás is egy közös topik.

Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 20:51   
2004-05-27 19:22, andi_usa:
-
Talán külön topikot kellene arra nyitni, hogy ki hogy szervezi és mivel tölti az idejét ha nyugdijas vagy ha egyedül él?
-

Van tobb is, mely kapcsolodik:

50-esek ide
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1023&forum=46&1207

Tiszta lap!
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1018&forum=27&0
(anri topikinditoja, hogyan tovabb nyugdijaskorban)

Es utazas kapcsan:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=377&forum=27&119

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 20:37   
Termeszetesen egyeni dolog, hogy ki hogyan es hova szeret utazni. En peldaul a varosokat nagyon szeretem. El sem tudom kepzelni, hogy egy, vagy plane ket hetre lehorgonyozzak egy strandon es oda jarjak nap mint nap. Mire vissza jonnek egeszen biztosan lepedoben forgatnanak ugy agyon lennek egve.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 19:22   
Szerintem egyéni dolog, ki hogy szeret utazni, organizált turával vagy ha maga fürkészik utána, mi érdekli, mit szeretne megnézni egy idegen országban.

Részemre élvezet volt elöbb travel videokat és travel guide-eket kihozni ingyen az itteni könyvtárbol és ezek után eldönteni melyik Hawaii szigetre szeretnénk menni. Mauit választottuk, azota sok más Hawaii látogatoval beszéltem, és jo döntés maradt. Hallottam pont ott a könyvtárban egy panaszt, hogy ök Waikiki Beachen voltak és ha nem voltak 9 elött ott, nem kaptak helyet a strandon! Mondtam miért nem nézte meg a travel videokat és olvasta el a könyveket, akkor tudta volna ezt. Mauin sok beach van ahol alig van ember. Ki hogy szereti, van aki imádja a nyüzsgést, van aki a csendet keresi. Engem idegesit még az itteni tengerparton is ha közel ülve valaki bömbölteti a rádioját olyan zenével ami nekem nem is tetszik! Newport Beach, Balboa Island. Aztán ilyen tapasztalat után messzebb mentünk le a privát házakhoz s ott is volt a beachre kijárat és találtunk csendes részt.

Talán külön topikot kellene arra nyitni, hogy ki hogy szervezi és mivel tölti az idejét ha nyugdijas vagy ha egyedül él?

Hana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 17:33   
2004-05-27 12:56, Valeria:
); Vali, azert annyira nem rossz ez sem. Van akinek erre nem telik .

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 17:33   
Katikam:

Koszonom a hivast, privatban valaszoltam is Neked.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 17:23   
A Panama csatornát mi is hajóút keretében néztük meg, mert ez volt a leglogikusabb módja.
Sehol a környéken nem kivántunk időt tölteni, de a csatornát látni akartuk.
Mivel akkor még nem volt magánrepülőnk ez volt az egyetlen lehetőség. Mint irtam, az első hajóúttal megtanultuk, hogy mikor jó ez a választás.
Valikával abszolút egyetértek, hozzátéve, hogy amikor mi 3 évig szinte csak világot jártunk, mindenféle utazási formát kipróbáltunk és nem kell egyedülállónak lenni ahhoz, hogy ne akarjunk egyedül utazni.
Nyilvánvaló, ahol biztonság (közlekedési is) van, van időnk megnézni mindent, amit akarunk, valahogy elkommunikálunk, nem vagyunk túl feltünőek a nyomorban élő és esetleg nem barátságos helyi lakosság körében, ott nem kell szervezett úton résztvenni.
De szerintem idegen nagyvárosban roppant hasznos egy párórás városnéző buszra időt szakitani az elején, hogy utána pontosan tudjuk, mi az, ahová vissza akarunk menni.
Mikor 11 napunk volt 3 skandináv fővárosra (mielőtt felvetődik: ha kedd, akkor Belgium - nem, csak a Lufthansától aukción nevetségesen kevés pénzért nyertem két, meghatározott időpontra szóló júliusi retúrjegyet. Városnéző buszok segitségével sikerült Koppenhágát, Oslot és Stockit is megnézni elég jól, és mindenütt volt még 2-3 napunk alaposabb turistáskodásra.
De pl. Marokkóban áldás volt a szervezett út, mert nem egy turistabarát ország. Főleg nőknek.
Thaiföldet és Malájziát kényelmes és jó volt vonattal járni, Szingapúrhoz nem kellett semmi, csak metrózás, de ha Törökországba privát mentünk volna, nem 4, hanem minimum 6 hetet kellett volna eltöltenünk.
Lehet, hogy erőltetett menet volt, de legalább eljutottunk sokfelé és megmutattak minden "fontosat".
Úgy szoktam szervezni a "szervezett" utakat is, hogy a célországból induljanak, és akkor mi napokkal előbb odarepülünk és magunk nézünk körül a - rendszerint - fővárosban.
Épp most "szemezek" egy buenos airesi szervezett uttal szeptember elejére. Miért?
Egy hét, 4 csillagos szállodával, stb. jóval olcsóbb, mint csak a repülőjegy lenne. (Valika, ha érdekel, gyere, megirom privátban a részleteket.)
Mikor Rióban jártunk, akkor a repülő-hotel kombináció volt a legolcsóbb, és szabadok voltunk ott, mint a madár. Az is jó volt, szerintem ez is jó lesz.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 12:56   
Egy egyedul allo nonek az en koromban ket valasztasa van. Vagy otthon ulni es varni, hogy a sult galamb a szankba repuljon, sajnalkozni magunkon, hogy megoregedtunk, vagy feliratkozunk egy csoportos utazasra es jarjuk a vilagot, megismerkedunk emberekkel es uj kornyezettel, es elvezzuk az eletet amig mozogni tudunk. En a legutobbit valasztom, meg akkor is, ha kovetni kell csoportokat, idegenvezetoket, stb.

En vegig utaztam eszak es del amerikat, europat es keletet mint magan utazo, csaladommal, gyerekeimmel es tudom a kulonbseget maganut es csoportos utazas kozott. De, miutan a gyerekeim csaladot alapitottak, ferjemtol elvalltam, igy nincs mas valasztasom, csoporttal utazom. Biztosan nem ugyanaz mint azelott mint magan turista a csaladdal, de most mar semmi sem ugyanaz, es muszaj beerni ezzel meg akkor is, ha ez nem az igazi

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 06:34   
8 eve tortent velem ez a sztori...Egy reggel jottem hazafele amikor egy rendorauto jelzettt mogottem hogy alljak meg.Felrehuztam, letekertem az ablakot,- ramosolyogtam a rendorre es megkerdeztem hogy valami baj van? Azt gondoltam hogy talan nincs becsukva az ajto rendesen vagy a gumival van baj.....Erre azt mondta hogy gyorsan mentem...Mondom neki hogy en aztan nem,-megkerdeztem hogy mennyi az a gyors? Azt mondta hogy 64 mile-os sebesseggel.Na mondom neki olyan nincs, ez egy 40-es sebessegi zona, jo ha mentem 35-el...kiallitotta a papirt hogy ekkor es ekkor jelenjek meg a birosag elott.Alig lattam az utat hazafele a duhtol...A ferjem elhitte hogy nem mentem gyorsan, tudja gyakorlatbol hogy minden szabalyt 100%-osan betartok, soha balesetem nem volt, de meg parkolasi buntetes sem,-semmi a vilagon. Felhivta a rendorseget nagyon felemelt hangnembemn de ott azt mondtak hogy majd magyarazkodjunk amikor a birosag elott leszek, ok semmit nem tudnak csinalni...De a ferjem tudott!! Azonnal leult es levelet irt new jersey kormanyzojanak, ismertette hogy mi folyik itt es kerte hogy indison vizsgalatot...irta hogy ezen a reggelen esett az eso, eleve nem lehetett gyorsan menni,-az az utszakasz olyan forgalmas hogy maskor is majdnem lepesben mennek es a rendor altal leirt utszakasz 2 lampa kozott van ahol felgyorsitani 64-re es idoben lelassitani meg egy valodi autoversenyzo sem tud..Hozzatette igen udvarias formaban hogy ha nem neznek utana akkor a kovetkezo levelet egyenesen Washingtonba kuldi....Valasz nem jott.Amikor a kijelolt idoben a birosagra mentunk es varakoztunk a teremben egy rendor jott be/ nem az en rendorom/,-odalepett a titkarnohoz es halkan megkerdezte hogy; itt van?...A no ramnezett es azt felelte igen itt....eloszor az aruhazi tolvajokat vettek sorra/ 2 tisztes elegans no mellettem/utana a kozlekedesi dolgokat, elsonek engem.A biro kozolte mielott a szamat kinyitottam volna hogy a vad el van ejtve mert a radar hibasan mukodott........megvizsgaltak a dolgot.Szerintem az lehetett hogy a kormanyzoi hivatalbol kaphattak egy telefont hogy mi a rosseb folyik ott.....es nem kivantak veluk ujjat huzni...nem is lett volna tanacsos. Ez valahogy karacsony elott lehetett es a derek rendor igy gyujtotte a penzt az ajandekokra,/szazalekot kapnak a buntetesek utan/....es rafaragott.....vastagon fogott a ceruzaja...ha 45-os sebesseget ir be azt elhiszi mindenki, talan meg a ferjem is, de 64-et a 2 lampa kozott? Mellesleg a ferjem ha arrol van szo igen hatarozott tud lenni ha ugy erzi hogy neki van igaza,-nem rohan fejjel a falnak hanem viszi a kalapacsot is..............

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 06:00   
2004-05-27 02:40, nyanyabandi:
-
Mi a Bahamas szigetröl csak üveghasu hajoval mentünk ki halakat nézni, az tetszett s nem zavart, másodszor meg kishajo vitt ki a tengeralattjárohoz Mauin mikor a halakat közelebbröl is meg akartam nézni. Mi ha svájci utazás iroda által tervezett utakon voltunk, mint Korfo, Rhodos, Szicilia stb. mindig ugy volt hogy a hotelban ült a hölgy megadott idöben s akkor adott tanácsot vagy beirt organizált utra, de külömben nem zavart senkit. Kellemes volt mikor jelentkeztünk a régi görög templomot megnézni Szicilián, akkor csak egy idös angol házaspár jött velünk amugy üres volt a limousine amit erre rendeltek meg, igy az jo volt. A romai kirándulást mi organizáltuk magunk, nem vesztünk el, nem haltunk éhen söt még egy éjféli turát is kaptunk egy mérnök ismeröstöl akit ismertem Zürichböl üzleti utjárol, elöbb nem volt ideje, ittunk egy espressot a Piazza Navona-n aztàn vitt körbe, ö jobban tudott angolul, én akkor alig de mégis magyarázott kézzel, lábbal, s megértettük, jokat nevettünk. Nápolyban anyám ismeröse vitt fel Pompejbe a várost meg megnéztük egy taxival, az is megértette mit akarunk.

Talán az egyedüli organizált busz tura amin voltam életemben az elsö Las Vegasi ut volt amit a városunk rendezett, férjem nem birta hogy nem lehetett dohányozni s azok is mindig megálltak, kiraktak játszani több helyen ha tetszik, ha nem, mig végre leszállitottak mindenkit a Riviera hotelban. Viszont olyan olcso mint az volt, nem létezik már, 3 nap hotel, benne a reggeli és a vacsora, show ticket kettönek és a buszut volt $ 100.- kettönknek!

Romában a Vatikán muzeumban volt idegen vezetö, de én sem szeretem öket, pláne ha rossz nyelvtudással adnak elö valamit, én is inkább a leirásban olvasom el ami érdekel. Nem szeretem, ha terelnek, hogy menjünk tovább!! Mi Romában is sokat gyalogoltunk anyámmal és élveztük. Kettesben mentünk este megnézni a Fontana di Trevit is, be is dobtam a lirákat de azota se sikerült ismét eljutnom..

Nálunk lányom volt aki mindig elkezdte ha Mauira repültünk hogy jaj lezuhan a gép! Érdekes azelött mikor kissebb volt semmi ilyen ötlete nem volt pedig akkor hosszu europai utakra mentünk többször. De mindig elmult nála s az 5 ora repülés nem olyan borzalmas, amelett imád Mauin, ott szeretne élni egyszer, én is.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 03:56   
2004-05-27 03:44, Ferencz Zsuzsanna:
-
Én a kaliforniai tippeknél irtam hogy tetszett a régi vad nyugati posta kocsi a Knott's Berry Farmban, persze más azon hosszabb utat megtenni gondolom, pláne ha göröngyös az ut. A hajszát nem szeretem ha utazok, szeretek gyönyörködni mindenben és élvezni amit látok.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 03:44   
Amikor pár héttel ezelőtt azt irtam, legjobban postakocsival szeretnék utazni, azt hittem, kinevettek. De lám, más sem szereti a hajszát.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 02:40   
En sem szeretem a hajokat, en csak egyszer voltam ilyenen a bahamakon de ez a tipusu utazas nem az en stilusom.Nem mondom ha mar annyira megoregszek hogy nemigen mehetek mashova akkor johet,-de csak akkor.....A tarsasutazasokat is utalom, azokat a hajszakat hogy gyerunk gyerunk mert meg oda kell ernunk...nincs egy perc amikor belefelejtkezhetsz valamibe,-valami allando feszultseget erzek benne,-csak ketszer vettunk resz ilyenben de ebbol is eleg volt....A turak....jaj istenem....amikor a turavezeto szinten rohantat, magyaraz, es hajt hogy el ne maradjunk a csoporttol, holott szeretnek special valami mast megnezni hosszabban, de mindig azt allitjak hogy nincs ido....arra viszont van hogy peldaul visszafele 2 orara belokjenek a szuvenir boltba,-mert o onnan szazalekot kap.....Az en utazasom az amikor sajat magam mehetek,-busszal, vonattal, es foleg gyalog.....talajt a talpam ala, had nezelodjek......ha mar nagyon elfaradtam johet egy taxi is hogy visszavigyen a szallasomra.....a latnivalokbol is en akarom kivalasztani hogy mi erdekel es mennyi idot kivanok eltolteni a szemlelesevel......az idegenvezeto eloadasa sem igazan erdekel, hogy ne mondjam azt hogy zavar, van nalam mindig utikonyv-majd az felvilagosit......., muzeumban is akadnak teremorok akik elegge tudjak a dolgukat ahogy vettem eszre......Ami a hajot illeti olyan embernek valo aki faradt, kivan es pihenni kivan, szorakozni....nos en nem vagyok faradt, szorakozni itt is tudok, szoktunk is....ami az egyhelyben valo nyaralast illeti az sem rossz ha van kocsi hogy jol be lehessen jarni a kornyeket........az egyetlen ami utazasainkat megkeseriti az hogy en felek a repulon es a csaladomnak vegig kell hallgatni a nyavajgasaimat es azt hogy nem lehettem itelokepessegem birtokaban amikor felszalltam erre a rohadt gepre..........

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 23:48   
Valikám,

nekem gyerekkorom ota elegem van a nagy tengert járo hajokbol! Odafelé Genova-Kanári Szigetek-Republica Dominicana, Franca-C hajoval, http://maritime.crosswinds.net/doulos1-3.htm visszafelé a szintén olasz Irpinia hozott, Southhamptonba kötöttünk ki elöször aztàn Vigo. Vigobol vonattal vittek Bécsig. A mai napig is hallom az olasz pincéreket a hajokon ahogy probáltak evésre unszolni mindenkit, manga, manga! Söt arra is ahogy lendülettel teritettek csusztatva a tànyérokat a hosszu asztalokon. Az olaszokat a mai napig imádom, a hajokat nem! az olasz pincérek kényesztették a gyerekeket.

Azt hiszem lassan beleuntam az utazásba, szeretek elmenni valahova, lehetöleg repülövel, pihenni s keveset nézelödni. Jobban szeretem a bérkocsit ott helyben mint a tura buszokat, akkor megyek amikor akarok s addig maradok amig akarok, senki se sürget ha még nézelödni szeretnék.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 23:02   
A hajokazas nagyon kellemes, foleg az, hogy csak egyszer kell kipakolni es nem kell a csomagokat ide oda huzogatni reggelenkent. A Panama csatornai ut, ami 21 napig tartott a Celebrity Cruiseval, nagyszeru volt. Nagyon sok helyen kotottunk ki, de kis karib szigetek voltak, nem kellett lejarni a labunkat. Kulonben is, mindenhova busszal vittek. Az Alaszkai ut is, amelyik szinten Celebrity Cruiseval volt, nagyon kellemes volt, ott szinten volt latnivalo, de sokat nem kellett jarkalni. Viszont, tavalyelott egy Skandinaviai ut hajoval nagyon kiabrandito volt, keves idot toltottunk a varosokban, reggel 8-kor erkeztunk es delutan 4-kor mar a hajon kellett lenni, mert 5-kor indult tovabb. Skandinaviabol semmit sem lattunk, St. Petersburgban viszont masfel napot voltunk, ami St. Petersburgra nem eleg. Ezt az utat meg kellene ismetelni, de ezuttal busszal. Pillanatnyilag elegem van a nagy tengert jaro hajokbol.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó