2018. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Igaz történetek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 19:10   
Kedves Mária,

az tünt fel nekem rögtön mikor párom hozott mult honapban magával magyar cigarettát, milyen borzalmas az a gyászkeretes intés rajta több helyen! Itt a pénztárnak valo scannelni valo kod a doboz másik oldalán van. A lapos legnagyobb részén a doboznak a márka van.

Férjem talált régebben egy cigaretta sodro készüléket egy thrift storeban de nehéz volt dohányt kapnia és mindenestül nem volt olcsobb mintha az Internetben rendelem a keleti partrol. Az amit most szivok, Brave Light 100 és egy illyas indián van rajta. Régen amikor még itt is olcso volt férjem még hosszabbat szivott, Saratoga 120-ast.

Emlékszem nagybácsim Budapesten sodorta a cigarettát magának, nem sokat dohányzott.

Én tegnap digital kamerával készitettem a képet a dobozrol, nem scannerrel.

Andrea

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 18:48   
2004-05-17 17:18, nyanyabandi:
-
Igazad van!
Én dühből szoktam le. Illetve abbahagytam. Ha lett volna állami beleszólás, csempészni kezdtem volna, és szívtam volna tovább, és régen elpatkoltam volna.

Erre mi van? Kigömbölyödtem, megműtötték a dohányzástól generálozásra szoruló szívemet, és irkálok Nektek.

De a haza, a HON mai vezetői liberalizálni akarják a drogozást, már a szívással nem törődnek, csak a terjesztéssel, amit úgysem tudnak megszüntetni.

Ez majdnem olyan, mint amikor a 80-as években volt egy Jolánka nevű halottlátó. Hozzá átjártak a szomszéd országokból is.
Nem rúgtak bele, hanem kivetettek rá valami adót.

Na, hív a főnök enni.

Szeretettel: szigy

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 17:25   
2004-05-17 17:18, nyanyabandi:
-
Annyit beszeltek itt a cigirol hogy el fogok gyengulni es ragyujtok,-ha lenne itthon mar nem alltam volna jot magamert.........

Miért, most vagy leszokóban??

Nagyon nagy hős vagy!

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 17:18   
Annyit beszeltek itt a cigirol hogy el fogok gyengulni es ragyujtok,-ha lenne itthon mar nem alltam volna jot magamert......... uzenem Andinak hogy spajzoljon be a cigibol mert azt hallottam a teveben hogy itt Amerikaban tervbe van veve hogy nem szabad arusitani, vasarolni csak allamon belul,- nincs tobbe rendeles mashonnan.........tulzasba viszik itt az egeszseggel valo foglalkozast,-inkabb a kabitoszer fogyasztassal torodnenek...............

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 11:42   
Espa:
"Azzal együtt szerintem büntény a test ellen. Filter nélkül!"

Filteres cigarettahüvelyeket lehet kapni - 100 db van egy dobozban és 130,-Ft vagy kevesebb egy dobozzal - azt töltik meg nálunk, de lehet papírt is kapni külön meg filtert is. Tehát tetszés szerint, egyéni ízlésnek megfelelően sodorhatják.

Sőt, én az egyik cégtől kértem tájékoztatást, de ezt nem teszem be, mert reklámnak minősülhetne. Nagyon kedvesek voltak és tájékoztattak a különféle dohánytermékekről, amelyeket kisebb-nagyobb kiszerelésben lehet kapni trafikokban és még egyéb helyeken Magyarországon.
Mária

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 11:34   
Espa:
"Merthogy Norvégia testületileg sodorja!"

Az az érzésem, hogy régen tollfosztásra jöttek össze a lányok-fiúk. Most pedig cigisodrásra fognak összejönni, mert közösen mégsem olyan unalmas a dolog.

Andi_usa,
az én dobozom három oldalán van a fekete keret. A negyediken csak azért nincs - szerintem -, mert ott az a feketecsíkos kód van 5990 6353 számmal,amit az üzletekben a pénztárosok végighúznak a pénztárgépen, amikor fizetésre kerül a sor - és ez elfoglalja a helyet. Különben ide is rátették volna.
Kár, hogy nem tudom megmutatni, mert nincs szkennerem.
Mária

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 11:17   
Mondom, ez europaiak megin tulzásba vitték amit itt diszkrétebben elkezdtek az USA-ban! Szerintem itt nem szabad ráirni azt hogy öl a dohányzás! Erröl eszembe jut a sok káros gyogyszer, arra miért nem irnak ilyesmit?

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 11:16   
Espa:
"Akkor most főzök egy kávét és megyek cigizek egyet."

Ügyes.
Én is.Aztán sütök tejfölös-túrós palacsintát.
Téma lezárva.
Mária

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 11:14   
2004-05-17 11:08, Szőnyi Bartalos Mária:
-
Szivarra is ráteszik ezt a gyászkeretet?

Na látod, ez jogos! Nem is tudom, azt nem figyeltem a Koppenhágai Reptéren!

Akkor a cukros zacskókra is ráírhatják fekete keretben, hogy "A cukor halált okozhat!"
Ugyanis már több a cukorbeteg ember a Földön, mint a dohányos.

Ez komoly Mária? Ezt olvastad valahol?
Nagyon érdekes!
Vagy a kávéra szintén!

Meg az összes E-tartalmú élelmiszerre!
Azt meg szinte mindenki eszi, nem?

Sőt reklámozzák azt a sok sz@r biológiailag lebomló szemetet! Nagyon igazad van!
Protestáljunk!

Espa

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 11:08   
Szivarra is ráteszik ezt a gyászkeretet?

Espa:
"Az ultralight megtévesztő. Mert nem fedi a valóságot. (Ez egyébként jogos.)
Most azt kell ráirni, hogy "soft taste"

Szóval az a 142 féle méreg ugyanugy benne van, de soft taste."

Nem is írták rá, csak a doboz színéről és a tartalmáról tudom, hogy az.

Akkor a cukros zacskókra is ráírhatják fekete keretben, hogy "A cukor halált okozhat!"
Ugyanis már több a cukorbeteg ember a Földön, mint a dohányos.

Vagy a kávéra szintén!

Meg az összes E-tartalmú élelmiszerre!
Azt meg szinte mindenki eszi, nem?

Mária

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 11:03   
Akkor most főzök egy kávét és megyek cigizek egyet.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 11:00   
-
Más országokban is ilyenek a cigisdobozok?
Ez a fekete keret a cigisdobozon - szerintem - a szokásjogot sérti.
-
Nálunk egyik oldalán van a felirat: (Koron aluliaknak tilos az eladás és abbahagyni a dohányzást nagyon csökkenti az egészségi kockázatokat.)
Ami eddig nem tünt fel de most megnéztem mivel külömbözö márka van itthon, hogy külömbözö feliratok is vannak, egy másikon az van, hogy terhes nöknél a dohányzás korai szülést, csecsemö sérülést vagy alacsony sujt okozhat.

Nem zavar, mivel laposan fekszik az asztalon. Én csak a táskámban tartok olyan börtokot melynek oldalt van egy öngyujto tartoja is hogy ne kelljen keresgélni.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 10:58   
Szia Espa!
"Hol van az an álunk? Csak nem itthon Mo-on?"

De, itthon, Magyarországon - Komáromban.
Mária

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 10:57   
A Helikon ultralight, amit szívok.

Mária tudod, hogy már ezt is tilos ráirni?

Az ultralight megtévesztő. Mert nem fedi a valóságot. (Ez egyébként jogos.)
Most azt kell ráirni, hogy "soft taste"

Szóval az a 142 féle méreg ugyanugy benne van, de soft taste.

Ez igy stimmel.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 10:55   
Na és a pszichológusok mit szólnak hozzá, hogy a cigis dobozokon keresztül kódolják a halált az emberekbe a fekete színnel, és a szöveggel - még akkor is, ha feltételes módban írták rá!?
Azt is ráírják legközelebb, hogy mikor fogok meghalni - dátum szerűen? Mert akkor némi információhoz is juthatnék a jóslattal!

A másik oldalára meg az van írva - szintén gyászkeretben! - " A terhes nők dohányzása károsítja a magzat egészségét." Szegény magzatokba már az anyán keresztül belemegy a kód.Még akkor is, ha nem cigizik, mert elég ám csak meglátni a szöveget a polcokon!

Van itt valaki, aki rugalmas üzletember?
Az ötletemért kérek egymillió dollárt, magyar nyelvű szerződéssel!!!!!
Minden szükséges adatot megtalálnak rólam a
http://www.enevjegy.radio.hu/bartalosma
címen.
Az egyik ötletem: Készítsenek olyan cigitartót, amire az van írva, hogy
"A NIKOTIN TARTÓSÍTHAT".

És ez kb. annyira igaz, mint az, hogy "A dohányzás halált okozhat!"
Mária

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 10:50   
No itt igy jelenik meg A dohany ölhet !

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 10:33   

Ez a fekete keret a cigisdobozon - szerintem - a szokásjogot sérti. Vagy nem?
Jogászaink mit szólnak hozzá?
Mária

Igen Mária mindenhol ilyen! A gyönyörű, elegáns cigik doboza ugyanigy el vagy csúfitva!
Hát nem tudom. Szerintem megszokjuk.
Skandináviában divatba jött a cigisdoboz tartó. Az a kis bőr tok, ami régen is volt.
Ebbe teszik bele a dobozt és nem látják a feliratot
Jó trükk!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 10:30   
Szia Mária

Hol van az an álunk? Csak nem itthon Mo-on?
Tényleg sodorják?
Merthogy Norvégia testületileg sodorja!

Én megrémültem tőle annak idején, hogy hogy lehet ilyet szivni, de már megszoktam. Nem sodorni, arra képtelen vagyok, de hogy ők azt szivják, már természetes.

Azzal együtt szerintem büntény a test ellen. Filter nélkül!

Igaz ott már nagyon helyes magán gépecskéket gyártottak, ami azt jelenti, hogy lehet kapni készregyártott cigarettapapirt filterrel, és ez a kis masina belenyomja a dohányt. És kész a filteres cigi!

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 10:28   
Espa:
"Ami volt (Fecske, Helikon, Savaria, Siphonia, Munkás, Kossuth)már talán nem is létezik. Vagy igen? Ki tud róla?"

Szimphoniát lehet kapni: kék és piros dobozban.
A Helikon ultralight, amit szívok. Ez attól függően erősebb vagy gyengébb kivitelű, hogy sötétebb vagy viágosabb kék a doboza.
Most néztem meg jobban: az oldalára írták, hogy "HELIKON Ametiszt kék". Szóval ez a legvilágosabb kék. Valóban a Philip Morris Magyarország Kft. van ideírva gyártóként.
Nem értek egyet ezzel a csúnya gyászkerettel, mert ezt csak a gyászjelentésekre szokták alkalmazni. Szerintem, az még nem halt meg, aki szívja - NEM ÉR A NEVEM!
Ne figyelmeztessenek engem mindig arra, hogy meg fogok halni. Tudom. De az is meghal valamikor, aki figyelmeztet. MEG AZ IS, AKI EZT A RENDELETET HOZTA, HOGY RÁ KELL TENNI MINDEN CIGIS DOBOZRA.

Inkább a drogosokat figyelmeztessék ilyen technikával. Feltéve, ha tudják figyelmeztetni így. Ha nem, akkor a cigisdobozról is töröljék le.

Ez a fekete keret a cigisdobozon - szerintem - a szokásjogot sérti. Vagy nem?
Jogászaink mit szólnak hozzá?
Mária

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 10:11   
Én még a 3,60 Ft-os Románcra is emlékszem. Na, ezt már nem láttam nagyon régen.
A felsoltjaid közül a többségével találkoztam a régitől eltérő formákban.
Mostanában nálunk sokan áttértek acigi sodrására, mert úgy sokkal olcsóbb - feléből megússza az ember.
A férjem is sodorja.
Mária

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 09:39   
2004-05-16 07:20, espa:
-
Ami volt (Fecske, Helikon, Savaria, Siphonia, Munkás, Kossuth)már talán nem is létezik. Vagy igen?

A Kossuth-ot gyártják Romániában. A bátyám azt szívja.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 19:58   
2004-05-16 18:39, Szőnyi Bartalos Mária:
-
HELIKON
-
Köszönöm.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 18:39   
HELIKON

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 17:44   
espa,

gondoltam hogy a Carpati román volt, hirtelen nem is emlékszem a magyar cigaretta nevére amit férjem hozott haza, kék-fehér kemény dobozban volt. Nekem azon az tünt fel, hogy a magyarok tultettek az ittenieken és még nagyobb betükkel volt rajta az intelem a dohányzás ellen! Az ittenieken csak oldalt van a dobozon.

Amiota nálunk az elözö demokrata kormányzo alatt bejött a dohányzási tilalom és annyira felemelte az árát, az Interneten rendelem olcsobban a keleti partrol. Ott is kicsit drágult igy mindig több ismeretlen márkáju olcsobbat vettem de egyik sem kellemetlen szagu, nem olyan mint a magyar volt.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 07:20   
Andi!

Bocsi, kicsit kötözködöm. A Carpati cigaretta nem magyar, hanem román. Egyébként szerintem már magyar cigaretta nincs is. A Philip Morris vette meg a magyar dohányipart. Ami volt (Fecske, Helikon, Savaria, Siphonia, Munkás, Kossuth)már talán nem is létezik. Vagy igen? Ki tud róla? Vagy a reklámok hatására már a többit nem is látjuk? Meglehet.
Hála istennek a reklám már itt is tiltott, sőt az a vastag fekete betűs elrémisztő szöveg is rajta van a dobozokon. Nem tudom hány embert bir jobb belátásra, szerintem jó, hogy rajta van, de ezzel együtt dohányzom

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 18:32   
Kedves Zsuzsa,

érdekes az ember milyen ismeretségeket köt néha! Nem tudtam hogy Eszke keresztmamája Svájcban él.

Ami a magyar cigarettát illeti, férjem is hozott haza, és nekem mint dohányosnak is büdös volt. De ki hogy van vele.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 18:22   
Kedves Györgyi,
-
:Maienfeld nem irodik y-al
és Zillis két l-el jobb!.
-
Csak az egyikkel volt igazad, Zillis 2 l-el irodik. De itt a borászati honlap: http://www.schloss-salenegg.ch/

W i r h e i s s e n S i e h e r z l i c h W i l l k o m m e n a u f S c h l o s s S a l e n e g g , M a y e n f e l d / G r a u b ü n d e n

Nekem nagyon ismerös volt a név, biztos ittam onnan származo bort, de Fläsch-it is ismerem.

De van Maienfeld i-vel is Svájcban: http://www.maienfeld.ch/

Land der Reben seit über 2000 Jahren

Azt hiszem annyiban igazad van, hogy mint bor ismerösebb a Maienfelder bor "i"-vel.
http://www.kuoni-weine.ch/

Szeretettel üdvözöllek, Andrea

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 18:03   
Hónapok óta fél koponyával él egy fiatal amerikai nő, miközben az operáló kórház a számlakiegyenlitésre vonatkozó döntést várja az állami betegbiztositótól.
A 22 éves lány korábban súlyos autóbalesetet szenvedett. Fél koponyacsontját eltávolitották az orvosok, hogy agysérülését kezelni tudják. Ez megtörtént, és utána a leoperált koponyacsontot egy laboratóriumi fridzsiderben tárolták. A betegnek hokifejvédőt kellett viselnie miközben a mütét befejezésére várt. (Közben haza is küldték.)
A befejező mütét márciusra volt beütemezve, de a fenti okok miatt nem került rá sor. A szegény csaj szörnyü fájdalmakkal él azóta is, mert az agya, főleg éjjel, alvás közben mindig elmozdul a helyéről.
Ez nem horrorfilm - mai újsághir.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 11:32   
2004-05-14 09:43, Tessényi Györgyi:
-
"Maienfeld nem irodik y-al
és Zillis két l-el jobb!.En itt lakom àtellemben és nem tudtam megàllni...
Györgyi"

Kedves Györgyi, ha tudtam volna... Találkozhattunk volna.
Különben megtudtam, hogy én t.k. Donatban voltam,Zillisen túl, nagyon kicsiny faluban, egy nagyon klassz fehérnépnél, akit Donata Clopatnak hivnak. Még megyek oda. Asszem, egy év múlva.
Amúgy direkt felhivták a figyelmemet, hogy Mayenfeldet y-nak kell irni.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 09:43   
2004-05-13 12:24, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsa,
ugye nem haragszol meg ràm, hogy érdekes történetedben egy ici picit, mint itteni szomszéd , javitsak:Maienfeld nem irodik y-al
és Zillis két l-el jobb!.En itt lakom àtellemben és nem tudtam megàllni...
A remek borok itt a Bündner Herrschaftban közismertek, mi ugyan Fläsch-ben vesszük, mert a fiam arra esküszik és a kitüntetések igazoljàk a vàlasztàsàt.
Szeretettel köszöntlek
Györgyi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó