2018. február 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Igaz történetek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
 cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-26 18:40   
Oreg_Halasz,

Igen ez regota beszedtema. Tudomasom szerint a legnyomosabb indok, hogy keptelenek fizetni a rezsit. Emiatt adjak berbe a hazat boldog-boldogtalannak barmikor, ami viszont csak ront a helyzeten...

Van meg ido beadni a lakaskerelmet?

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-26 18:27   
cassiopea, Mili, többiek

Tudomásom szerint, már megszületett a döntés, hogy közel $5.000.000 ért eladják a Házat. Az összegért valahol vesznek egy kisebb házat és azt fogják Magyar Háznak nevezni. A különbözetből az öregek részére lakásokat épittetnek. Vagyis magukra forditják a pénzt.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-26 17:39   
Mili,

A problemat abban latom, hogy epp a fiatalabb korosztaly - a magyarsag megorzesevel kapcsolatos - jogait es remenyeit pusztitjak es a tovabbi szethuzas tuzet szitjak a "betokosult" szellemu vezetessel.
Az elkulonulessel pedig csak azt erik el, hogy epp a sajat jovojukre tesznek pecsetet.

Sajnos, nekem az a velemenyem, hogy ott nem fogadtak uj tagot 1956 ota...

Nem tudok indulatok nelkul beszelni roluk - ezert is kerulom oket - de azt is tudom, hogy ebben nem vagyok egyedul. Sok ismerosomnek hasonlo a velemenye.
Ami engem illet, en NAGY IVBEN elkerulom a torontoi Magyar Haz-at.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-26 17:15   
2003-08-26 17:09, Pompéry Berlin:
-
Szerintem inkább ettól félnek, hogy elvesztik éltük értelmét és mindennapi teendőiket, ha visszavonulnak. Legtöbbjüknek az egyesületi élet adja a legtöbb napi/heti elfoglaltságot.

-

Reszben igaz. Sokat szamit az is, hogy az magyar hazakat alapito, nagyresz otvenhatos 'atyák', mas tarsadalmi retegeket kepviseltek, mint az utobbi 10 evben erkezo, szelektalt bevandorlok.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-26 17:09   
2003-08-26 14:51, Oreg_Halasz:
-
Nem hiszem, hogy az alapító atyák visszavonulni nemtudásukat mint rombolást élnék meg. Az elöregedés sok egyesületre jellemző. Szerintem inkább ettól félnek, hogy elvesztik éltük értelmét és mindennapi teendőiket, ha visszavonulnak. Legtöbbjüknek az egyesületi élet adja a legtöbb napi/heti elfoglaltságot.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-26 16:45   
Kedves Mili és Öreg Halász!
Nem vagyok Torontóban, de mentségemre szóljon, hogy jártam ott és magyar vagyok. A beszélgetésetekhez csak annyit szeretnék hozzáfüzni, hogy vannak olyan idös emberek akik magukat pótolhatatlannak tudják, bizalmatlanok mindenkivel, de föleg a fiatalokkal szemben és azt hiszik, hogy az élettapasztalatukkal lehengerelhetnek mindenkit aki náluk fiatalabb.Mert ugye a tojás ne oktassa a tyukot.
Ne értsetek félre én sem vagyok fiatal, az életem 3/4 része már biztosan a hátam mögött van. DE sokszor gondolok arra és ez jót tenne minden olyan idös embernek, akikröl beszélsz Milikém, hogy a temetök telisteli vannak un. pótolhatatlan emberekkel.

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-26 14:51   
2003-08-26 13:41, Mili:

Kedves Mili!

Javaslom, hogy beszélgessünk el erről a kérdésről!
Nem igazán értem, hogy mi motiválja azokat az idős embereket, akik nem látják be mi az élet rendje és mi egy idősebb generáció felelőssége az utána következőkkel szemben.
Képzeld el, hol tartana az emberiség, ha minden generáció lerombolta volna azt amit az élete során felépitett.
Mi a véleményetek erről?

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-26 13:41   
Kedves Oreg Halasz. Ami a Magyar Haz alapszabalyat es egyaltalan a mukodeset illeti az felhaborito mindenki szamara aki 70 ev alatt van. Egyszer valaki a Magyar Haz igazgatosagi tagjai kozul kijelentette hogy "az oregeke a jovo" es ennek a szellemeben iranyotjak a magyar hazat. Ha tag vagy vagy tag szeretnel lenni akkor tudod mirol beszelek. Ha ez igy megy 2-3 even belul a magyar haz mint olyan megszunik
nem mint ingatlan hanem mint egyesulet. En rendszeresen eljarok a videki magyar hazak rendezvenyere es mellozom a torontoi magyar hazat. Ha gondoljatok nyithatunk errol egy kulon topikot.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 23:16   
2003-08-24 23:12, csippi:
-
én viszont mára elköszönök. jó éjt, kellemes estét - kinek mi van épp

-
'cakát

csippi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 23:12   
hivatalos munkavállalásit kaptak. ez tutti, meg az is, hogy menekülti statust nem.

én viszont mára elköszönök. jó éjt, kellemes estét - kinek mi van épp

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 23:09   
2003-08-24 23:04, csippi:
-
van egy roma ismerősöm, akinek a gyereke és családja 3 évvel ezelőtt ment ki - megpróbálta a menekült státust megkapni. munkavállalásit kapott helyette.

-

Amig a statuszod nem tisztazott, nem dogozhatsz - ugy tudom, hivatalosan nem.

Nemigen vagyok szakerto ezekben az ugyekben, vannak itt torontoiak, ok biztosan jobban tudjak, ott sokan probalkoznak.

csippi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 23:04   
2003-08-24 22:57, Kero:
- Magyarok nato, s nemsoka eu tagok, nincs mire menekulni.

- hát _ez_az

innentől a menekült státus ....

van egy roma ismerősöm, akinek a gyereke és családja 3 évvel ezelőtt ment ki - megpróbálta a menekült státust megkapni. munkavállalásit kapott helyette.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 22:57   
2003-08-24 22:49, csippi:
-
Engem a menekült státus érdekel. Hogy az üldöztetésüket (nem csak a romák, bárki aki Mo-ról megy ki) hogyan tudják bizonyítani, mivel indokolják.

Nem tudom hanyan kaptak ilyet, ahogy irom - nem dokumentalt.

Magyarok nato, s nemsoka eu tagok, nincs mire menekulni.

Sokan probalkoznak, dolgoznak feketén, nincs konnyu dolguk...

csippi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 22:49   
Engem a menekült státus érdekel. Hogy az üldöztetésüket (nem csak a romák, bárki aki Mo-ról megy ki) hogyan tudják bizonyítani, mivel indokolják.
mert ugye a munkavállalási az más kérdés. és azt, hogy úgymond bárki (hiszen khmm ismerem én is ezeket) megkaphatja.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 22:45   
2003-08-24 22:38, csippi:
-
Kero és szerinted ez a státus ma megállja a helyét? (már ami a Magyarországról érkezőket érinti)

Meg. Sok magyar mernok, szamitastechnikus erkezik, allas varja oket, masok emigralnak, kivarva a beutazasi engedelyt. Boldogulnak, s ha akarnak tagok lehetnek a magyar házakban.

Ha azt kerded, hogy hanyan kertek menedekjogot es kaptak itt kanadaban, arra nem tudom a valaszt, mert kanada nem tesz kulonbseget magyarok es cigany szarmazasu magyarok kozott (hivatalosan).
-

csippi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 22:38   
Kero és szerinted ez a státus ma megállja a helyét? (már ami a Magyarországról érkezőket érinti)

csippi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 22:36   
2003-08-24 22:33, Kero:
-
2003-08-24 22:08, Oreg_Halasz:
-
Mert hemzsegnek a torontoi magyar hazban a japánok
-

csippi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 22:34   
2003-08-24 22:28, Oreg_Halasz:
-

Tévedsz, mert több cigány származású magyar állampolgárnak van folyamatban ilyen ügye, és sokan kaptak az utóbbi időben is ezen a cimen letelepedési engedélyt.
-
igen, gondoltam, hogy ezt fogod írni
hmm és vajon hányan is kapták meg azt konkrétan? és akik megkapták mikor is mentek ki? mert én úgy tudom, hogy az utóbbi két-három évben romák akik kimentek munkavállalásit kaptak, de menekült státust nem.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 22:33   
-
Mert hemzsegnek a torontoi magyar hazban a japánok

Menekult statusz = landed immigrant statusz?

Azt irja az idezett oldal, hogy ugy lehetsz tag.

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 22:28   
2003-08-24 22:23, csippi:
-
-
Például egy menekült statuszban levő magyar állampolgár nem lehet a Magyar Ház tagja...

- ????? ez a státusz ma már azt hiszem nem él a Magyarországról érkezőknek (azt hiszem igen keményen kellene ezt bizonyítani)

Tévedsz, mert több cigány származású magyar állampolgárnak van folyamatban ilyen ügye, és sokan kaptak az utóbbi időben is ezen a cimen letelepedési engedélyt.

csippi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 22:23   
-
Például egy menekült statuszban levő magyar állampolgár nem lehet a Magyar Ház tagja...

- ????? ez a státusz ma már azt hiszem nem él a Magyarországról érkezőknek (azt hiszem igen keményen kellene ezt bizonyítani)

-

Próbálkozz és mond mire jutottál!

- ééééén???? te tudod, hogy mit is akarsz. én csak elmondtam, hogy ha valamit meg akarok tudni akkor mit csinálok. a végrehajtás a tiéd

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 22:08   
2003-08-24 16:58, Kero:
-
Ugy tunik hogy kanadai allampolgarsagot, vagy..hiteles bevandorlo statuszt kernek.

Nem latom a kitetelt hogy nem lehetsz magyar IS.
-
Kedves Kero!

Például egy menekült statuszban levő magyar állampolgár nem lehet a Magyar Ház tagja, de egy japán bevándorló minden további nélkül. Egy természetes szerinted?

Csippi!

Próbálkozz és mond mire jutottál!

csippi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 20:51   
khmm én ilyenkor egy roppant nyakatekert módszerrel élek
írok egy érdeklődő mailt és megtudakolom, hogy hogy is van ez, lehetek-e esetleg én is tag

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 16:58   
2003-08-24 15:48, Oreg_Halasz:
-
Ugy tunik hogy kanadai allampolgarsagot, vagy..hiteles bevandorlo statuszt kernek.

Nem latom a kitetelt hogy nem lehetsz magyar IS.

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 15:48   
2003-08-24 11:18, Fredi:
-
Tömören: ez a fajta merkantilizmus visszataszító.

-
Azt áttad-e, hogy magyar állampolgár NEM lehet egy Magyar Ház tagja?
Képzeld el pl. Bp-n egy Amerikai Ház esetén csak magyar állampolgárok lehetnének annak tagjai. Ez aztán a döbbenet.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 11:18   
Tömören: ez a fajta merkantilizmus visszataszító.

Oreg_Halasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 02:11   
Szeretném megkérdezni mi a véleményetek a következővel kapcsolatban?

http://www.hccc.org/tagsag.htm

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-23 15:17   
Jerry Falwell tiszteletes kozolte az egynemuek hazassagi jogait kommentalva, hogy az amerikai melegek mehetnének kanadába házasodni..s ugy egyébként is.

Thousands demonstrate on Parliament Hill against same-sex marriage

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-20 02:15   
Halló!
Felkeltem jó korán, hogy az utazás előtt még írhassak a Fórumba.
Ne találgassatok?:az történt, hogy Juditnak szerettem volna írni pár közvetlen szót a miniszterelnökökről, amikor "vendégem" érkezett. Miután leolvasta a villanyórát, folytattam a másik topikban.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-19 19:02   
Ha nem írt volna négy perccel késöbb a Csiki-be, azt mondanám elaludt a "ves Judit..." elött

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó