2018. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Igaz történetek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
 Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-26 21:39   
2004-08-26 21:23, ideals:

Nagyon koszonom a biztatast, es az elismerest is, nagyon jol esik, es csak abszolut zarojelben meg szeretnem emliteni, hogy megjelent egy kis novellas kotetem, ami hasonloan az eddig olvasottakhoz, csupa igaz tortenetbol all.
Ha kertek belole, irjatok egy emailt, es megbeszeljuk a reszleteket ott.
Mert kell hozza a postai cim!
akkor nem kell ide reszletenkent bemasolni!
puszi Edit.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-26 21:23   
2004-08-16 03:21, Gabor Edit:
-
Kedves Edit!
Én bizony megrígattam a lovaitokat - még akkor is, ha minden bizonnyal jó helyre kerültek...

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-26 21:19   
2004-08-17 23:52, Valeria:
-
"Tennesseeben talalkoztam egy ferfivel, aki 45 evig nos volt, 4 gyereke van, O homoszekszualis, a felesege tudtaval. Viszont nagyon szep hazaseletet eltek . Az asszonynak mellrakja volt es a ferfi apolta egeszen a halalaig. A gyerekek is elfogadtak, hogy az apjuk homoszekszualis, mindegyikkel jo a kapcsolata. Tehat, vannak ilyesmik a vilagban, csak mi nem mindeg tudunk roluk."

A gyerekek "megrontásán" nem a szép családi életet értettem...
A homoszexuális férfiaknak rengeteg jó tulajdonsága van. Egyébként pedig a "mások" házasságában-kapcsolatában élő gyerekek sok esetben sokkal jobb helyzetben vannak, mint a "rendes" párkapcsolatban élő, vagy netán intézeti társaik.
Ha a házasfelek "véd- és dacszövetséget" kötnek, az sok esetben többet jelent, mint a szerelem a házasságban. Ez előbbi időtállóbbnak látszik....
-

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-26 17:19   
Edit, irj még

sadia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-26 09:31   
Szia Edit! Olyan szemléletesen írsz, hogy úgy érzem, mintha én is ott álltam volna a hátad mögött. Nagyon tetszett!! Van még?

Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-26 01:44   
2004-08-18 22:41, sadia:
-
Kedves Edit! Szivszorítóan szeretetteljes volt az írásod!
-
Kuldhetek megegyet?
Az elet sava - borsa, a miertje es mikentje:
a kimondott szo mennyisege es minosege!

Uj bevandorlok voltunk, es mint ilyenek az elso fel evben allami tamogataskent ingyenes nyelvtanfolyamra jarhattunk! Ami ugyan sokat segitett igy 45 eves korban egy teljesen es egeszen vadidegen nyelv elsajatitasaban, ha ez egyaltalan elkepzelheto egy olyan nyelven amit visszafele irnak es olvasnak.
Es raadasul nem azokat a betutipusokat hasznaljak mindehez,amihez a mar emlitett 45 ev alatt hozzaszokhattunk!

Szoval aki nem hiszi el nekem hogy ez nem megy, az probalja ki, jarjon utana,.....es majd rajon!
Hat igy kezdodott az uj elet az uj foldreszen!

Es ahogy az ido szekere docogott szepen lassan elore, ra kellett ebrednunk, hogy nem olyan hosszu ido ez a fel ev, amig segitseget kapunk az elethez, es hamarosan a sajat labunkra kell allnunk!
Szerencsere hamardontos tipus vagyok, es igy mire az ingyenes iskolai ido letelt, mar el is dontottuk, hogy lekoltozunk a kosivatag kozepebe, nemcsak azert, mert ott allando csend es beke van, ami ebben az orszagban
bizony eleg fontos, hanem azert is, mert talaltunk egy olyan tengert amibol csak egy van az egesz vilagon.
Es miutan tovabbra is szobakiadasbol szerettuk volna az eletunket tovabbra is eltolteni, szoval
fontos a lakohely egyedisege, ez egy eleg jo otletnek tunt.

A dolognak ez a resze rendben is volt. Lekoltozkodtunk, es berbevettunk egy kis hazat, ahol vendegul lattuk
az idelatogato turistakat.
A fiam kozben bevonult katonanak.
Ettol kezdve egy kicsit izgulosabban teltek a napok,tobbet figyeltuk a szamunkra majdnem teljesen erthetetlen
nyelven mondott hireket, es vegul is megbeszeltuk a gyerekkel, hogy ha megis tortenik valami olyan amirol nekunk is feltetlenul tudnunk kell majs szol es elmondja.
Es egyszercsak megjott a meghivo a katonai eskutetelre.
Ugy alakult hogy egyedul kellett odamennem! De hova is?
Vettem a terkepet es megprobaltam megkeresni a helyet, ahova delutani idoben es pontosan idore oda kell majd ernem, de legalabb masfel ora autout, meg akkor is ha ismernem az utat, es konnyeden olvasnam az
utjelzo tablakat!
Dehat mindez nem volt igy!
Hat ugy keszultem az utra, mint egy elso eloadasos szineszno!
Egy belso gyomor remegessel indultam, remelve hogy minden rendben lesz!!!
De amikor eppencsakhogy elhagytam a varost, es lattam, hogy egy kissebb utkeresztezodesnel utanam kanyarodik a rendorsegi dzsipp, miutan senki mas nem volt az uton - a nap pontosan kozepen allt a fejunk felett
-mar nem is csodalkoztam, amikor megelozott es intett hogy alljak felre!
Tudtam azonnal a MURPHY fele torvenyekbol ; ha valami baj utolerhet, az utol is er (mint peldaul egy rendor ).
Lehuzodtam az ut szelere, es mire a fiatal egyenruhas odalepett, mer ki is ugrottam a kocsibol, megprobaltam
baratsagosan mosolyogni, kozben erosen fegyelmezni magam, hogy ne remegjen annyira a kezem hogy az irataim kipotyogjanak belole! Szo nelkul adtam a papirjaimat a kezebe, es arra gondoltam, talan ra sem jon
hogy nem tudok beszelni!
Szoval nem ugy ertem, tudok!Persze! Hiszen mast sem tudok csak beszelni - beszelni!
Csak nem mindig azon a nyelven amin eppen kene! Csondben alltam hat es vartam.

MOndott valamit, es lazan a hatso lampamra mutatott. Azonnal tudtam, hogy az egyik hatso feklampa kontakthibas, hogy hol eg hol nem, onalloan dont, nem mindig az en akaratomnak megfeleloen.
DEhat kell nekem miindenrol tudnom? Nincs mar igy is eppen eleg bajom?
Igy hat beugrottam a kocsiba - aminek jart a motorja - es lenyomtam az indexet- hogy csinaljak mar valamit,
mintha erre kert volna, aztan hatramentem, oda a kocsi moge ahol o allt es gyozedelmesen mosolyogva mondtam: Latod? Mukodik?

Ezt sikerult (ezt a ket szot) ugy eloadnom, egesz biztosan nyelvtanilag annyira kitekerten, hogy azonnal ra kellett jojjon, - meg hat latta is mert nyilvan egeszen masra reagaltam mint amire gondolt- nem beszelek annyira azon a nyelven amin hozzamszolt, hogy megertsem mit akar, es igy a beszelgetesunk egy eleg nehez feladat lesz!
De ugylatszik volt ideje,-nem ugy mint nekem- nem riasztotta el a feladat es turelmesen - meg akkor-
azt mondta allitsam le a motort, zarjam be a kocsit, es menjek uljek be a rendorsegi dzsipbe, majd a tobbit ott megbeszeljuk. Az osszes papirommal mar el is indult elore.
A rendorsegi auto az utszelen allt, fent a betonon, amugy is magasepitesu volt, en mellette alltam lent a homokos utszegelyen, es a torpe alkatomat figyelembe veve, ahogy odaertem a kocsi melle, lattam nem lenne egyszeru feladat ide bemasznom, talan nem is kene, ugyhogy udvariasan es illedelmesen kopogta a rendorsegi dzsip ajtajan, mint aki igazabol nem akar zavarni. Nyitottam a kilincset, es udvariasan beszoltam az amugy sem csukott ajton: Szbad belepnem? (mindezt persze heberul, es igy szoszerint, mert ezeket a szavakat ismertem a privat eletbol)
Kozben mar lattam is hogy a rendor az irataimat nezegeti - szerencsere azok rendben vannak -villant at az agyamon- meglepodve nezett ram: nemcsak azert mert szinte csak egy mellkepet latott belolem, hanem hallotta hogy azon a nyelven probalok beszelni, amit o is hasznalni szokott, de a kiejtesem es a talyszolasom annyira elkapraztatta, hogy szo nelkul mutatott maga mellett az ulesre.
Mire en meg mindig kintrol, mert bevallom ferfiasan -nem nem ugy nem lesz jo -akkor noiesen, egy kis reszecskem sem kivant beulni - tovabbra is heberul, mar amennyire en tudok valahogy igy:
-nem koszonom nem, igazan nagyon kedves vagy(mert mar itt is csak tegezodes van)de nem akarok zavarni!(zavarni??? hiszen nem a cukraszdaba invital beszelgetni, hanem egyszeru kozuti ellenorzest szeretne rajtam vegrehajtani!)
Es en mar tudtam hogy most aztan mi kovetkezik, es sajnaltam Ot, amiert o meg nem tudta.
Mert innentrol kezdve megfordult a kocka, es en beszeltem:egyfolytaban es heberul, fokozatosan es egyre jobban vigyazva arra nehogy veletlenul szohoz jusson! valahogy igy:
Ne haragudj nem beszelsz veletlenul magyarul? - intett a fejevel hogy nem! mikozben nagyra nyilt szemmel es turelmesen figyelte mit is mondok, mert igazabol nem volt semmi rosszindulat benne es meg akarta erteni amit makogtam.
-jaj de sajnalom hogy nem beszelsz magyarul, mert tudod en meg nem beszelek heberul, magyar vagyok! es szivesen bejonnek egy kicsit beszelgetni, de nincs idom! Tudod a fiam katonai eskutetelere megyek,(es maris mutattam a vallap helyet a vallamon)ami most lesz mindjart egy ora mulva, es meg nagyon messze, messze kell mennem.....nem is tudom hova... hova is? egy pillanatig csond, mikozben en halat adtam mindenkinek akire ez tartozik, hogy eszembe jutott a varos neve ahova el kellett jutnom, es mar fujtam is.Szoval oda oda le, es mutattam a kezemmel abba az iranyba ahova erzesem szerint, es ahogy a terkeprol emlekeztem - el kell meg mennem.
Lattam rajta hogy segiteni szeretne es megkerdezte: nincs terkeped? es mar mozdult is hogy elovegyen valami papirt es ceruzat, hogy utbaigazitson.
Koszonom, van terkepem van.-mondtam a kocsi nyitott ajtajanal allva es turelmetlenul toporogva, csak idom nincs! - mutattam a jobban erhetoseg kedveert a csuklomon azt a helyet ahol az orat szoktak hordani, de enrajtam meg az sem volt. Csak idom nincs? - villant at az agyamon- hat oram sincs!
- Kerlek engedj hadd menjek el! - szakadt ki belolem a sohaj!
Kis csond: a papirjaimat nezegette es megkerdezte:kie a kocsi?
- a baratome.
- nem a ferjede?
-nem a baratome, nincs ferjem!
-dehat azt mondtad hogy a fiadhoz mesz? es nincs ferjed?
lattam a szaja szegleteben egy hamis kis mosolyt, mintha azt mondta volna:na most megfogtalak.
Na ! Meg ez is! szegeny gyerek gondoltam, ennyire nem tudna? Mindegy itt vagyok en es elmondom neki:de csak ennyit tudtam mondani:nem ferj kell a gyerekhez! Erted? Kerdeztem hogy biztos legyek a golgomban.
-Biztos? kerdezett vissza es hatarozottan mosolygott.
-Ezt egesz pontosan tudom, es szivesen elmagyarazom legkozelebb-mondtam kicsit megkonnyebbulve, csak tudod most nincs idom, kerlek hadd menjek!

A rendor mosolygott, de meg mindig nem engedett es azt mondta:latod ide bele van irva a jogositvanyodba hogy "Tanulo Vezeto" tablat kell kitenni az ablakba!
Es termeszetesen nincs ott ! Fejeztem be magamban a gondolatot.
De azonnal keszen voltam a valasszal:persze! van tablam! van! csak amikor lemostam a kocsit, levettem, es meg nem tettem vissza.
Mindketten az automra neztunk, ami egyaltalan nem ugy nezett ki mint amit lemostak.De meg mielott ideje lett volna megszolalni, es mert lattam az arcan a meglepodest,mar mondtam is: nem nem most nem! Meg az elmult evben!
Amikor lemostam nem tettem vissza.De itt van itt van a kocsiban!( egy fraszt!
hogy lenne itt amikor nincs is, de ha megis keri legfeljebb nem talalom!)

A hangomat hallottam, ami olyan meggyozo volt, hogy meg en magam is elhittem volna! Es mar tettem is a kinyitott tenyeremmel az elso szelvedo fele
azt a mozdulatot ahogy a tablat - ha kell - most azonnal felteszem.
Annyi ideje volt, hogy megrokonyodott arccal szo nelkul akarta mutatni nem nem nem oda!
De en elobb vettem levegot es mar mondtam is: nem nem nem ide elore (hat persze hogy is gondolhatta ) hatra oda hatra! Mutattam!
Latod van mindenem, terkepem es tanulo vezeto tablam, tudod csak idom nincs kerlek hadd menjek el!

Nehezen szedtem ossze a heber szavakat, de mindenfelekeppen ereztetni akartam, minden rendben , csak hadd manjek!

Ott toporogtam a tuzo napon a 40 fokos melegben, mint egy gyerek, akinek most mar tenyleg nagyon surgos, es akkora is voltam, mert korulbelul a honom aljaig ert a kocsi kuszobje, es a rendor fent ult, magasan, tolem sokkal feljebb,
es en felrehajtottam a fejem, es annyira keron birtam ranezni,hogy mikozben visszanyujtotta a papirjaimat, csak annyit kerdezett: akkor most tudod merre kell menni?- szinte hallottam ahogy a "nagy ko" leszakadt rolam.
Azonnal es szolgalatkeszen mutattam az elere forditott tenyeremmel:igen. Itt most jobbra, aztan a korforgalomnal balra, es aztan csak tovabb egyenesen , egyenesen.
Az igazolvanyokat ereztem a kezemben,es mar csak azt hallottam:
-jo utat, vezess ovatosan!
-Koszonom! es mar csuktam is a" nagykaput".

Ahogy hatramentem az automig, megprobaltam viszonylag hamar megtalalni a kulcslyukat, raneztem az oramra,-ami a nyakamban logott- es lattam az egesz csak ot percig tartott. Nincs semmi veszve ezt meg be lehet hozni.
Beultem, es nagyon orultem hogy automata kocsit vettunk, mert a sebessegeket remego kezzel es labbal most nehez lett volna megtalalni.

A keklampas dzsipp indexelt, megfordult.
Nekem is jart mar a motor.
Egy kis duda, egy baratsagos intes, es mosolyogva ment mindenki a dolgara.!

fuggony!

sadia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-18 22:41   
Kedves Edit! Szivszorítóan szeretetteljes volt az írásod!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 23:52   
2004-08-13 18:33, ideals:
-
2004-08-13 17:47, andi_usa:
-
2004-08-13 15:46, rigojanos:
-
Szervusztok!
"vajjon ténleg nem tudta hogy a férje biszexuális?"

Tennesseeben talalkoztam egy ferfivel, aki 45 evig nos volt, 4 gyereke van, O homoszekszualis, a felesege tudtaval. Viszont nagyon szep hazaseletet eltek . Az asszonynak mellrakja volt es a ferfi apolta egeszen a halalaig. A gyerekek is elfogadtak, hogy az apjuk homoszekszualis, mindegyikkel jo a kapcsolata. Tehat, vannak ilyesmik a vilagban, csak mi nem mindeg tudunk roluk.

Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 16:34   
2004-08-16 16:12, klari:
-

Nagyon koszonom! szivbol, igazan!

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 16:12   
2004-08-16 04:43, Annita:
-

Én is mindig élvezettel olvastam írásaidat.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 04:43   
2004-08-16 03:18, Gabor Edit:
-
............Es mar regen nem lehetett semmit latni, es majd meg fagytam, de meg mindig ott alltam es neztem a semmibe!
-

Kedves Edit,

Leirasodat olvasva, magam elott lattam -teljen valosagaban- a tortenetet.

Mit is modhatnek? Kitörlöm szemeimbo˝l a könnycseppeket, es megköszönöm, hogy ide beirtad.

Szeretettel,
Anita

Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 03:21   
A cim:miszerint"igaz tortenetek" inspiralt
a kovetkezo igaz tortenet leirasahoz:
itt van eggyel lejjebb.

Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 03:18   
Hideg telunk volt! De annyira, hogy az istallohoz hatravezeto ut ala fektetett vizvezetek elfagyott.
Ot lovunk volt, es minden nap haromszor: reggel delben es este, kezben hordtuk hatra a legalabb terdig ero hoban azt a 10 vodor vizet, ami az itatashoz kellett.
Az epulet, ahol az allatok eltek, olyan 5-600 meterre volt a foepulettol, amiben mi laktunk, es amiben az ejjel - nappal nyitvatarto csarda is mukodott. - Ugyhogy volt dolgunk eleg!-
Naprol napra nehezebbek lettek a vodrok, es mire engedett a fagy eldontottuk: eladjuk a lovakat, mert egyszeruen nem birjuk tovabb!
Szoltunk az osszes ismerosnek:eladoak a lovak!
Nem telt el sok ido jelentkezett egy fiatalember akinek a Balaton mellett volt lovas iskolaja, es at is jott megnezni a lovakat.
Az arban meg egyeztunk, a foglalot atvettuk, es a szallitas idopontjat is megbeszeltuk.
A teherauto megerkezett, kora delutan, arra valo tekintettel, hogy hamar
sotetedik.
Mindjart hatra is allt az istallohoz. En ki sem mentem! Nem akartam sem labatlankodni, sem latni ahogyan elviszik a lovakat!
De mar egy csomo ido eltelt, es meg mindig nem vegeztek, elmentem hat megnezni :mi is tortenik!?
A negy elso mar fent is volt a platon, szepen pokroccal letakarva, de az otodik, akit a termete es a szine miatt ZORROnak neveztunk, az atyauristennek sem volt hajlando alavetni magat a teherauton torteno szallitasnak! - Vagy csak egyszeruen nem akart elhagyni bennunket.
Mindenesetre mindenki mindent megprobalt!:huztak es toltak, hivtak es kuldtek, bekotottek a szemet es korbevezettek, hogy ne tudja merre jar, es szidtak es beceztek, es biztatak es fenyegettek, es rautottek a palcaval, es raultek a hatara...-de a Zorro amikor megerezte vagy meghallotta a labai alatt az autora felvezeto deszkapallo hangjat, megtorpant, es egy centit sem tett eloreKezdett sotetedni, es valakinek az a mento otlete tamadt, hogy elol a
csarda mogott van egy homokrakas, oda vezessek elore, az auto alljon be ugy mint ahogyan rampanal valo rakodasnal szokas, es akkor majd ha nem hallja az allat a felvezeto deszka duborgo hangjat, hatha engedelmeskedik?!
Mindenki egyetertett! Probaljak meg!
A teherauto a mar fent levo tobbiekkel elindult elore, az utolso elmenni nem akaro lovat szaron vezettek utana.
A kocsi odafarolt a kis homokdombhoz, es a fennallok hangosan nyihogva hivtak a lemaradot!(mert egyebkent jol ossze voltak szokva, majdnem mindig egyutt jartak, tudtak kinek hol a helye, mi a dolga,
nemigen veszekedtek, talan most is egyutt akartak maradni?)
A gyonyoru nagytesture fenyesre kefelt fekete lovat ketoldalrol vezettek, es folyamatosan nyugtattak csak ugy csendes szoval.
En a hidegtol reszketve figyeltem mi tortenik, es azt ereztem:most azonnal megszakad a szivem!
Amikor kozel ertek a teherautohoz, es az allat meglatta vagy megerezte
mire megy ki a jatek, minden erolkodes nelkul hirtelen rantott egyet a fejen, amitol a meglepett kiserok kiejtettek kezukbol a szarat, es a lo
egy szempillantas alatt megfordult es elszaladt hatra az istallo iranyaba, es mire csak uatana lehetett volna kiabalni, mar el is tunk a kora esti szurkuleti kodben!
Olyan ijedt csond lett hirtelen, mert mindegyikunk tudta, hatul az istallo mogott megy a vasut, eleg nagy a forgalom, es ha jon a vonat semmi nem menti meg a lovat!
De a csondben nem lehetett vonat kozeledeset hallani, ugyhogy ahogy az elso ijedtsegunkbol magunkhoz tertunk, mindenki futolepesben indult hatrafele a lo utan!
Elertuk az istallot, es hogy jobban lassuk a kornyeket - kozben egeszen beesteledett- a kis lovasz felkapcsolta a vilagitast!
Es mar kiabalta is nagy boldogan: Itt van! Itt van!
A Zorro bent allt a helyen! Ahogy kell! Esze agaban sem volt sehova sem elmenni!-az etetest varja gondoltam en.
A kis lovasz, aki mindig etette es itatta, megfogta a szarat!
A lo engedelmeskedett!
Elertek a teherautot, es az allat, mint aki megertette:nincs mit tenni, tenyleg igazabol elkuldjuk, hogy valoban azt akarjuk:menjen el!
MInden tovabbi cirkuszolas nelkul fel lepett !, a tobbiek koze :a helyere!
Alltam a csarda bejaratanal, ahonnan lehetett latni, ahogy szep ovatosan kifordulnak az orszagutra!Folyt a konnyem- a hidegtol persze- es felhangosan hogy mas meg ne hallja mondogattam: ne haragudj!ne haragudj!
Es mar regen nem lehetett semmit latni, es majd meg fagytam, de meg mindig ott alltam es neztem a semmibe!

v.w.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 20:12   
2004-08-14 16:44, ideals:
-
A legtöbb törvény és jog ami házasságon keresztül adodik, a közös gyerekek miatt van védö eszköznek, ha egy homoszexuális pár gyereket adoptál, szintén több jogot kap. Arra még nincs elég tapasztalat és adat, mennyire lehet káros vagy nem káros ha egy gyerek egy homoszexuális párral nö fel, és azokat látja példaképnek.

A megadott honlapcimen ha hol emlékszem 300 védö jogot kap egy ilyen pár magában, azt irták a házastársak pedig kb. 1000-et. Persze azt vitatják, hogy egy hetero behozhatja partnerét és az emigrácios törvény segiti hogy itt maradhasson, egy homoszexuálisnak nincs ez a joga.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 16:44   
2004-08-14 01:57, andi_usa:
-
2004-08-13 21:21, ideals:
-
"Nem néztél utána? http://www.marriageequalityca.org/civil_unions.php"

Drága Andi!
Látom sokszor az általatok beírt weblapokat, de hogy őszinte legyek, csak azokat próbálom kattintgatni, amikről azt írjátok, hogy a MON-osokra vonatkoznak.
Ugyanis annyi jó olvasnivalóm akad ezeken a fórumokon, hogy örülök, ha ezekben tudok tájékozódni.
Ez valahogy sokkal érdekesebb - nekem. A "mások"-nak meg szuverén joguk másnak lenni - feltéve, ha a gyerekeket nem rontják meg. Ha meg felnőttek és rájöttek, hogy mások akarnak lenni, ám tegyék! Szívük joga!
(Megint nem tudom, hogy kell az arcocskákat beszúrni!) - LOL

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 01:57   
-
Nem néztél utána? http://www.marriageequalityca.org/civil_unions.php

California has a new Domestic Partnership law that went into effect January 1, 2002."

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 21:42   
-
Ideals, messzemenolegesen alairom eszmefuttatasodat, ami a vagyoni reszt illeti.. Es ez az alairas, nekem is csupancsak magan megallapitasom. (nem vagyok gay! )

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 21:21   
2004-08-13 20:58, andi_usa:
-
Pletykálok... Londonban az ismerős családban a negyvenegynehány éves fiuknak meghalt a felesége. 14 évet éltek együtt. Nagy hajcihő siratás, stb. - a végén kiderült, csak én tudtam meg utoljára, hogy a "feleség" egy fickó volt. Nem is akármilyen, a BBC-ben vezető beosztás, stb. A "férje" (tudtok követni?) Törökországban vett neki nyaralót, stb. - elhalmozta minden anyagi jóval.
Ezt most azért mesélem, mert hátha azért ragaszkodnak a házasság intézményéhez (mint pl. a katolikus egyházban a nőtlenséghez - bocsánat, ha megsértenék valakit az eszmefuttatással, miszerint azért nem engedi a katolikus egyház a nősülést, hogy a papi vagyon az egyházra maradhasson), hogy a vagyon együtt maradhasson, illetve gyarapodhasson. Lehet, hogy pusztán anyagi okai vannak a kapcsolatuk jogi szentesítésének?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 20:58   
2004-08-13 20:38, rigojanos:
-
Talan mert nem akarnak masok lenni?

Akkor minek a gay parade és minek hirdetik a "proud to be gay"-t? Nem láttam olyan hirdetést eddig hogy "proud to be straight".

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 20:38   
2004-08-13 19:07, andi_usa:
-
Ha mások akarnak lenni, akkor minek követelni a házasodási lehetöséget?

Talan mert nem akarnak masok lenni?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 19:07   
2004-08-13 18:33, ideals:
-
Ki tudja, lehet, hogy látszat házasság volt és tudott a nö férje hajlamárol.

Kaliforniában már meg van a "civil union" ilyen esetekre, de az nem volt elég a homoszexuálisoknak! Ha mások akarnak lenni, akkor minek követelni a házasodási lehetöséget?

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 18:33   
-
-
Szervusztok!
"vajjon ténleg nem tudta hogy a férje biszexuális?"

Itthon olvasom egy női lapban, hogy a csoda jóképű, jó kiállású, rettentően gazdag fiatal férfi megkéri egy nő kezét, megmondja neki, hogy ő a saját neméhez vonzódik, viszont a látszatot fenn kell tartani, kizárólag ezért akar nősülni. A nő mindent megkap - kivéve, amire legjobban vágyik. DE! Így szólt az alku! Ha egy nő nem veszi észre, hogy a férje másokkal is, mást is, ott komoly probléma van - a nővel is!

"Kaliforniában tegnap megszavazta a felsö biroság hogy minden eddig kötött homoszexuális házasság érvénytelen!"
Hol is van az a nagy szabadság??? - ott Amerikában??? A személyiségi jogokhoz lehet, hogy hozzátartozik az egyneműek házassága. Nem gondoljátok? Ugyan kinek mi köze hozzá, hogy kinek mihez van gusztusa? Ez az emberek legteljesebb magánügye.
Félre ne értsétek! Én maradok férfipárti - remélem, még sokáig...

szeretettel:
Ideals

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 18:25   
2004-08-13 14:47, rigojanos:
-
2004-08-13 11:48, Perec:
-
Van valami mondás: "A szerencse olyan mint a madár... - hol rádsz...--- hol rádszáll." - valahogy így.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 18:22   
2004-08-12 01:44, Annita:
-
Szia Annita!

A volt iraki elnök, a kalodában a kállai ketto˝st járja és így énekel:
"Megüzenem én George Bushnak, ne örüljön rabságomnak. Mert az igazság kiderül, nemsokára mellém kerül".

Én azt gondolom, "aki másnak vermet ás..." - az ebben az esetben nem a sírásó lesz!
Lehet, hogy Szaddam tud valamit, amit mi nem????

üdv.: Ideals
-

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 18:03   

A gyerekeket sajnálom, de az asszonyt is, vajjon ténleg nem tudta hogy a férje biszexuális?

Szerintem is a gyerekeket kell sajnalni.En azt hiszem , hogy a politikusok hazassaga is altalaban "politika".Mindent tudnak egymasrol, de a karrier miatt kenytelenek egyutt elni. Addig nincs baj ameddig diszkreten csinaljak. Ebben az esetben is akkor kezdodott a baj, amikor a "protezsalt" zsarolassal fenyegetozott.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 17:47   
-
Nem értem, miért lépett vissza ha a párt amihez tartozik támogatja a homoszexuális házasságokat? A gyerekeket sajnálom, de az asszonyt is, vajjon ténleg nem tudta hogy a férje biszexuális?

Kaliforniában tegnap megszavazta a felsö biroság hogy minden eddig kötött homoszexuális házasság érvénytelen! Az érintettek bejelentették hogy perelnek a határozat ellen.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 15:46   
2004-08-13 15:43, bobe:
-
Persze esetleg az asszony is talal majd valakit aki megvigasztalja..

Ha van esze. Remelem, csak azert csinal ugy, mintha mellette allna, mert eppen valami nagy konspiraciora keszul De komolyan, hulye ez a no?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 15:43   
Persze esetleg az asszony is talal majd valakit aki megvigasztalja es a moral duhong tovabb

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 15:15   
New Jersey kormanyzoja bejelentette nyilvanosan a lemondasat. Mikozben a felesege ott allt mellette, elmondta, hogy o meleg, es viszonya volt egy ferfi kollegaval.

A csalad egy baratja (New Jersey szenator) azt mondta ma reggel egy interjuban, hogy sok terapiara lesz szuksege a hazasparnak, de tul fognak jutni ezen, es meg erosebb lesz ettol a hazassaguk...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 14:47   
2004-08-13 11:48, Perec:
-
Haaaat, ez nehez ugy. De kozben olyan "le kell nyelni a bekat" eset is, mert ha semmilyen szabaly nem tiltotta, hogy lottozzon egy kiengedett elitelt, akkor hiaba zavar barkit, hogy egy szemetnek lett szerencseje, sajnos az nem feltetlenul amelle szegodik, aki megerdemli.

Ha torvenyt akarnak hozni ennek elkerulese erdekeben a jovore nezve, az teljesen ertheto, de sajnos, barmennyire faj is, ezt a ferfit aligha kenyszerithetik ra, hogy most legyen tekintettel masok erzelmeire.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó