2018. február 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Igaz történetek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-09 16:36   
Tegnap hallottam egy erdekes tortenetet a radioban, nemi magyar vonatkozassal. Egy cseh szarmazasu –most Arizonaban elo- 70 ev koruli holgyrol volt szo, aki egy konyvet irt a kovetkezorol.

A masodik vilaghaboru kezdeten Budapestre menekult a csaladjaval, ahol talalkozott egy Kovacs Richard nevu fiuval. Nagyon szerelmesek lettek egymasba, es minden idejuket egyutt toltottek. Rendszeresen randevuztak a hajohaznal, a kastely toveben, es helyi kavezoban. Par evvel kesobb Betty egy koncentracios taborba kerult a csaladjaval. Igy is megoldottak, hogy lassak egymast a fiuval, amikor csak lehetoseguk volt ra. Betty elmondasa szerint ez a szerelem segitett tulelnie az ot korulvevo borzalmakat.

De hamarosan attelepitettek a csaladot egy osztrak koncentracios taborba, es igy Richard es Betty elszakadtak egymastol. Az amerikai felszabaditas utan Nemetorszagba kerult a csalad, ahol Betty talalkozott kesobbi ferjevel, Ottoval. Ugyan meg mindig szerelmes volt a masik fiuba, biztos volt benne, biztos volt benne, hogy nem latja tobbet. Igy hozzament Ottohoz, aki szinten elvesztett sokakat a szerettei kozul.

1973-ban Betty es Otto Arizonaba koltoztek. Egy evvel kesobb Betty Magyarorszagra latogatott a lanyaval, ahol elmentek ahhoz a kastelyhoz, ahol harminc evvel azelott Richivel talalkozgattak. A kastely falan megtalaltak a monogramjukat, amit Richi egy randevu alkalmaval kanallal vesett a kobe.

Aznap este a Royale nevu etteremben vacsorazott Betty a lanyaval, ami a masik gyakori randevu hely volt. Vacsora kozben Betty egy kozeli asztalnal meglatott egy ferfit, es ugyan az hattal ult neki, a nyakarol felismerte, es mondta a lanyanak, hogy “ez Richi.” Felallt, odament hozza, es elmondasa szerint csak egymasra neztek, es tudtak, hogy ki a masik. Sot, a ferfinek ott volt a penztarcajaban Betty kepe – harminc evvel kesobb.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-06 04:00   
olvastam mar olyan buvarrol is, akinek az ujja szorult be valahova, es nem maradt mas valasztasa, mint levagni...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-06 03:58   
Bicskaval vagta le a sajat karjat az a 27 eves hegymaszo, akinek egy Utah allam-beli hegyen beszorult a karja egy szikla ala.

Napokat toltott igy, segitsegre varva, es mikor a viztartaleka elfogyott, ugy dontott, hogy csak a kar levagasaval menekulhet meg.

A kar csonkjara szorito kotest tett, es igy keresett segitseget. Most korhazban apoljak.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-28 17:57   
Bizony igazad van anri. Csernobil, illetve a robbanást körülvevő hazugságok vezettek végülis a Szovjetúnió széthullásához. (Ezzel kezdődött a glaznoszty és egyéb gorbacsovi modernizálások.)
Ennek kapcsán tanakodtam el a minap, hogy ez a mostani SARS krizis pedig a kinai rezsim bukásához vezethet.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-26 19:04   

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-25 23:14   
2003-04-17 21:51, Valeria:
-
Hat nem lehet meggazdagodni belole az biztos.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-17 00:02   
Rátaláltak egy eltünt szváziföldi rádióriporterre, aki Bagdadból "élőben" tudósitott az iraki háborúrúl.
Mint kiderült, ki se mozdult otthonról: mindvégig saját háza takaritószeres szekrényéből közvetitett.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-16 23:58   
Egy New Jersey-i öregek otthonában élő özvegyasszonytól megkérdezte az igazgató, milyen különleges ajándékot kér 1o5.ik születésnapjára.
A néni egy "udvarlót" szeretett volna.
Az otthonigazgatónak a születésnapi önnepségre sikerült 4 önkéntes jelentkezőt toboroznia a környékről. Életkoruk 85 és 94 között volt.
Az ünnepelt velük vacsorázott, mindegyikkel táncolt egyet, majd a buli végére kiválasztotta a neki legszimpatikusabb urat. Választása a nála 2o évvel fiatalabb bácsikára esett, nem utolsósorban azért, mert egy otthonban élnek.
Közelebbi megismerkedésük óta az udvarló már elvitte a nénit vacsorázni (igaz, csak az otthon privát terméig tudott vele elsétálni), és amit a környezet a legpozitivabb jelnek tekint: az immár 1o6.ik évébe lépett asszonyt újabban csak "hölgybarátnőmként" emlegeti.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-15 19:14   
Monica Lewinsky egy új amerikai Tv sorozat a házigazdája.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-27 18:16   
Láttam egy fotót egy magazinban, aminek aláirása ez volt: Jemeni pénzváltók még az 198o-as években is valutaként használták a Mária Terézia ezüsttallért.
És tényleg, ott volt a képen egy csomó!

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-26 15:25   
Szerintünk az Omának (anyósom) az a küldetése ebben az életében, hogy sorjában rendreutasitsa az embereket. Szinte naponta történik vele apró-cseprö dolog. Kár, hogy eddig nem jegyeztem föl, de most ime egy ilyen történetecske. Az Oma megy a villamoson. Beszáll egy kb. 50 éves hapsi egy idösebb hölggyel, mint késöbb kiderül, az anyukájával. A villamoson mindenféle korosztály, sok fiatalabb is. Oma nem ül az ajtó közelében. A férfi nyilegyenesen odamegy az Omához a kocsi közepébe, és ezt mondja: Legyen szives álljon fel, adja át a helyét az anyukámnak, mert ö már hetven édes! Erre az Oma nagyot néz, aztán csak ennyit mond: Eszembe sincs felállni, mert én meg 80 leszek! ("Ich denke nicht dran, ich werde 80!")

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-25 14:04   
2003-03-25 13:53, bobe:
- ez evi kereset?

Igen, adozas elott.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-25 13:53   
2003-03-25 03:33, rigojanos:

- ez evi kereset?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-25 03:33   
Csak erdekesseg, nem igazan a haboru miatt. Azert teszem ide:

Hogy mennyit keres egy amerikai katona, rangtol, es szolgalatban eltoltott idotol fuggoen:

http://money.cnn.com/2003/03/20/pf/saving/war_military_pay/table.html

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-20 14:40   
2003-03-12 10:09, Attila:
all a helyzet, de utananezek ( ha tudok ).
Vannak meg megszallott honfitarsaink.

Nahát, hogy mik vannak? Hihetetlen, hogy pont egy "honfitàrsunk" csinàl ilyen botrànyos dolgokat.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-16 12:16   
A beszelo ponty :

'It said "Tzaruch shemirah" and "Hasof bah",' he told the New York Times, 'which essentially means that everyone needs to account for themselves because the end is near.'

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 10:09   
Felbolond magyar sok helyen el
Van itt Sydney-ben egy Dozsa ( Gyorgy?) nevezetu magyar, aki itt nagyon nagy sakkozo volt valaha. most mar idosodik, de elhatarozta, hogy bekerul a rekordok konyvebe ( Guinness book, ha jol irom ). A terve az, hogy eszik mindenhol es nem fizet. lehetoleg a legnagyobb es legszebb ettermeket valassza ki es jo sok etelt eszik es italt iszik a legdragabb fajtakbol. aztan fizeteskor bejelenti, hogy nincs penze, de ha lenne sem fizetne. A baj itt kezdodik, mert ha siman ki akarjak rugni a feltunest es botranyt elkerulendo, akkor ragaszkodik, hogy kijojjon a rendor ( maskulonben nem regisztralhato a fizetetlen eveszet es igy nem kerulhet be a rekordok konyvbe. Eleinte elengedtek a rendorok egy figyelmeztetessel, de aztan, mint visszaesot be kellett csukniuk rovidebb-hosszabb idokre. Par eve azt hallottam, hogy mar csak nehany tucat nemfizetessel marad el a jelenlegi csucstol. A baj az, hogy mar eleg jol ismerik egy csomo etteremben es a bajt megelozendo ki sem szolgaljak... Jelenleg nem tudom, hogy all a helyzet, de utananezek ( ha tudok ).
Vannak meg megszallott honfitarsaink.

Attila

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-24 20:27   
Kanadában volt egy félbolond magyar pasas, aki régi törvényeket bányászott elő, és biróságon képviselte azokat, akik erre szerződtették. Nem volt ügyvéd, de sokszor többet ért náluk. A birák, rendőrök útálták. Ja, és nemcsak pimasz volt, de elképzelhetetlenül rossz volt az angol kiejtése is.
Legendás húzásai szájról szájra jártak. Magam is olvastam róluk az egyik torontói újságban.
Egyszer egy ügyfelét meg akarták büntetni, amiért előtte többszöri idézésre se jelent meg a biróságon. Valami tyúkper volt a háttérben, nem büntény. Demeter úr(igy hivom én, igazi nevére nem emlékszem) a tárgyaláson egy bérbevett csimpánzzal jelent meg.
A csimpánzt leültette maga mellé, elétett papirokat, egy bélyegzőpárnát és egy stemplit. Majd előadta, hogy minden majom oda tudja bélyegezni egy idézésre, hogy "Őfelsége a királynő nevében", miért kellene hivatalos iratnak tekinteni azt, amin nincs aláirás, csak bélyegző?
Erre az érvre a vádat a biró ejtette, és elrendelte, hogy attól fogva valakinek kézzel alé kell irnia az idézéseket.

A másik nagy sztorija az volt, amikor addig szemtelenkedett az utcán rendőrökkel - mint kiderült, tesztelni akart egy törvényt - amig be nem ültették egy rendőrautó hátsó ülésére. Miközben a 2 rendőr az első ülésen ellenőrizte az adatait, Demeter úr elkezdte keresni a kilincset, tudva tudván, hogy a rendőrautókat nem lehet belülről kinyitni onnan, ahol az őrizetbevettek ülnek - kilincs nincs. Rázni kezdte az ajtót. A rendőrök figyelmeztették, maradjon nyugton. Erre bepisilt.
Gondolom, sejtitek, miért. Igy bizonyitotta, hogy ártatlanul fogságbavetették és személyi szabadságában korlátozták. Valami kártéritést sikerült kapnia ezért, de attól fogva nagyon óvatosan kellett viselkednie.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-24 19:13   
2003-01-22 22:19, Valeria:

Nemcsak a McDonalds-ot, mar gyorsettermet is perelnek most sokan pont emiatt.

efraim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-24 19:02   
Ennyi aranyos történet után nekem is bele kell szólnom az istentiszteletbe.
A mese nem új, régen olvastam róla, hogy Angliában egy pasas kerékpárral ment a sinek mellett és elütötte a gyorsvonat.
Az özvegy pert inditott valami fantasztikus összegű kártéritésért a vasúttársaság ellen, mert érvényben volt még egy régi törvény, mely szerint a vonat előtt egy lovas embernek kell haladni zászlóval és figyelmeztetnie kell az embereket a közelgő veszélyre. Hát ilyen a gyorsvonat előtt nem volt . Az özvegy nyert. A törvényt sürgősen törölték.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 23:49   
2003-01-22 20:45, Valeria:

nem hallottam, de őszintén elámulok az ilyen hirek hallatán, bár nem kellene, végül is valakit felelőssé kell tennünk az életünkért magunk helyett...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 22:19   
Kaytee:

Latod, erre nem is emlekeztem, hogy a kover pasas perelte a McDonaldot, azert mert dagadtra ette magat a hamburgereken. A biro ugy dontott, hogy ezert sajat maga volt felelos.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 21:12   
Ha nem lennének ilyen esetek, az amerikai ügyvédeknek egymást kellene perelniük.
Olvastam, egy kisvárosban már előfordult.
A Meki most azonban megúszta. Úgy döntött egy biró, hogy a McD. nem felelős azért, ha valaki dagadtra eszi magát Big Mac-kel.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 20:45   
Maya:

Nem hallottad, egy par evvel ezelott egy oregasszony felhajtott a McDonald ablakahoz, kert egy kavet amit atvetel utan a laba koze rakott es csodak csodaja, amikor elhajtott, a kave kilotyogott es megegette a labakozet. Erre beperelte a McDonaldot nem tudom hany milliora, meg is nyerte, de csak 1 millio karteritest kapott. Azota a McDonald kaves cseszere ra van irva, hogy "contents are hot". Mintha azt egy normalis agyu ember nem tudna.

Valeria

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 14:46   
2003-01-22 14:41, Kero:

Megnéztem, válasz is ment rá. Vagy ha ez új, akkor még nem érkezett meg.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 14:41   
2003-01-22 14:32, Maya:
-
Mindenki perel mindenkit?
-

Ah jesz sziszter En teged ha nem nezed meg
a postadat

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 14:32   
Rigo:-)

Valéria szerintem a nagy és lógó mellűekre gondolt.

Kero:-)

arról sem hallottam:-)) Mindenki perel mindenkit?

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 14:30   
2003-01-22 14:21, Maya:
-
Ez igaz?! Hogy mik vannak...
-
A tolokocsis vesenyzo sem vot semmi, ki a sztripjointot perelte, hogy nem kapott lapdance-t.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 14:29   
2003-01-22 11:49, Valeria:
-
Meg az etellel is nagyon kell vigyazni, hogy ne legyen tul meleg, egyes holgyeknek beleloghat a cicijuk a forro etelbe.

???

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 14:21   
2003-01-22 11:49, Valeria:
-
Emlekezzetek McDonaldra es az idos nenire a kaveval. Az leforrazta a labakozet es a vegen a McDonaldnak kellett karteritest tenni.
-

Ez igaz?! Hogy mik vannak...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó