2017. június 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Fényképezés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 következő lap )
 Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-19 15:04   
2003-05-19 14:44, elckerlyck:
-
2003-05-19 14:22, Kero:
-

))

Nesze neked piros triko..

Piros trikok

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-19 14:44   
2003-05-19 14:22, Kero:
-

Fiu

Kár, hogy a T-shirt nem piros, a fagyi nem elég hideg, a sirályok életlenek. Fuser

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-19 14:22   
Yellow

Fiu

Kamera: Kodak DigiScience

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-19 08:18   
2003-05-19 05:24, rigojanos:
-
Ja. Azért ragad meg, mert egy történetet mesél. Ebben a genre-ben kivétel.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-19 05:24   
Ez tetszik nekem a tema miatt. Manualisan nem megkoreografalhato pillanat. Csak ugy tortent magatol. Minden mas reszlet mellekes.

http://www.usefilm.com/showphoto.php?id=133025

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-18 22:17   
2003-05-18 21:57, Nancs:
-
A tükörreflex làcso. Az én kameràmon ha süt a nap a monitor hasznàlhatatlan, optikai keresö alkalmatlan. Talàn lesz hamarosan kameramodell jo elektronikus keresövel. Aztàn eccer élünk eccer élünk, s kameràt lecerélünk.

A foto valoban big stuff. itt is làtni, hogy minden az ötlet. a technika a képen nem mérvado.

mentem aludni szevasztok holnapig

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-18 21:57   
2003-05-18 21:48, ecet:
-
Köszi, megtaláltam. Nekem megvannak a lencsék eheh

Had osszam meg a kedvencemet az UF-ról:
http://www.usefilm.com/showphoto.php?id=120696

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-18 21:48   
2003-05-18 21:36, Nancs:
-
shit! rossz cimet adtam

http://www.stegpc.ch/

kattintsd az elsö oldalon
1) "online Shop" icont
a listàbol bal oldalon vàlaszd a
2) "Digital Foto" linket
aztàn ugyancsak a bal oldali listàn
3) "Olympus" linket...
scrolle az oldalt a megfelelö kameratipushoz
4) dco-1052 és kattints a linkre

Màs: Michelle K., Syrie Kovitz, Lisa...)
ezeket nem ismerem, majd megtekintem öket.

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-18 21:36   
Rigó: OKÉ!

Ecet: HOrst meg JK nekem is a kedvenceim közé tartoznak, a baráti körükkel együtt (Michelle K., Syrie Kovitz, Lisa...)

A svájci linken mit is kéne látnom? Nem találok semmit

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-18 20:48   
2003-05-18 17:09, ecet:
-

Mindket kep nagyon erdekes, valahogy nehez levenni a szemedet roluk. Kozben rajottem, hogy a szinek hoznak ki minden reszletet mindkettobol. A piros nadrag ugyanugy fogvatartja a figyelmedet, mint a naracssarga virag. Kulonben talan csak rapillantanal, es mar mennel is tovabb egy masik kepre. Talan olyan az a ket szin, mint mikor meggyujtanak egy gyertyat egy kis szobaban, es az a kicsi feny szinte mutatja az utat a szemednek a reszletek fele.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-18 20:43   
2003-05-18 19:57, Nancs:
-

"Egyéni stilus": halgass csak Rigomadarunkra neki kolosszàlis a tapasztalata egyéniben ugyanugy mint stilusban, halgass rà pliz, nem bànod meg
Vicc nélkül. A digitàlis képszerkesztés végtelen lehetöséget nyujt az egyéniség kialakitàsàhoz ha valakinek van mondanivaloja, egy adag fantàziàja és kreativitàsa. Alàbb két példa:

Horst Badorties
http://www.usefilm.com/browse.php?mode=port&data=14847

Jonathan Kane
http://www.usefilm.com/browse.php?mode=port&data=14322

Még ha a két müvész alkotàsait nem is szereted a példàk jol illusztràljàk mire gondolok.

Màs. Itt CH-ban az emlitett kamera különbözö zubehörrel (széleslàtoszögü, tele-elötét, tàska és mittoménmi bizbasz) 2'469.90 CHF egy discount versand-nàl (versand=csomagküldés)

http://www.architronic.ch/

Hàt ezzel mà' lehet bizony némi vadkacsafotot löni

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-18 20:07   
2003-05-18 19:57, Nancs:
-
Most azon töröm a fejem, hogyan tudnék kialakítani valami saját stílust, úgy fotózni dolgokat ahogy mások nem...

Szerintem ez olyan, mint az igazi not/ferfit keresni tudatosan. Ezen ne tord a fejed, egyszer csak megjelenik magatol!

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-18 19:57   
2003-05-18 17:09, ecet:
-

A no-ratings fotóknál az első oldal virágmakróit nem is lehet értékelni, ha jobban megnézed (Mary Sue Hayward és Beverly Gustafson).
Szerintem a fizetős júzereknél van egy olyan opció amit ha kiválaszt, nem lehet ratingelni a fotóját.
Én minden képre adok értékelést amihez írok. De egyébként sokkal többre tartom a kommenteket mint a pontokat, a saját képeimnél, mert az mutatja hogy megmozdítok valamit az illetőben.

A két kép amit mondtál nekem is tetszik, főleg a festményszerű.

Most azon töröm a fejem, hogyan tudnék kialakítani valami saját stílust, úgy fotózni dolgokat ahogy mások nem, mert meglehetősen unom a sablonos természetfotókat, és azt hogy mindig másokkal hasonlítódok össze. Ez nehezebb mint gondoltam.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-18 17:09   
2003-05-18 16:29, Nancs:
-
Usefilm *nekem* (relativ) pontos mérce. Az "I'm the boss here" és a "Klosterfahr" fotot egy olyan vàlasztékban mint ott van én se néztem volna meg.
Épp most lapozgatok a "no ratings" fotokban. Sok viràgmakro van közöttük. Valoban van ami teljesen érthetetlenül elhanyagolt.
Mivel a festészet utàn orientàlodok nekem különösen az alàbbi az izlésem:

http://www.usefilm.com/showphoto.php?id=4960

makroval, àllatfotoval akàrmilyen szép, azon kivül, hogy megcsodàlom a foto minöségét (jo kamera elött biztos elrepül egy hattyu vagy kacsa ha van idöd meg egy 450-es teléd) személy szerint nem mond sokat.

Szerintem ezt is lehetett volna méltànyolni: http://www.usefilm.com/showphoto.php?id=16497

Misztérium. Megnézték 145-ször és senki egy büdös pontot nem volt hajlando odabiggyeszteni. A technika, a kompozicio, az ötlet idöt, szakmai tudàst és fantàziàt igyényel. Itt a làtvàny komponàlva van. Természet, àllat, növény fotogràfiànàl (anélkül, hogy le akarnàm becsülni) "csak" reprodukàlva.

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-18 16:29   
2003-05-18 11:55, ecet:
-

"3 Az Usefilm pontos mérce. Ha a foto ott sikertelen, akkor abbol lehet kiindulni, hogy ugyanazt màs forumon kedvességböl értékelték magasabbra"

Ezzel nem értek egyet. Az UF-on eléggé összevissza értékelnek, úgy vettem észre. Nagyon függ a napszaktól az eredmény, mikor milyen népek vannak épp onlájn. Sok jó fotót láttam elhanyagoltan. És mintha mostanában erőteljesen csökkenne a kommentálási kedv. (Vagy túl sok a fotó és nem bírják szusszal ) Szerintem nincs pontos mérce De ez nem is baj.

Egyébként nagyon igaz, hogy csak olyan képet érdemes feltölteni, ami saját magadnak is tetszik.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-18 11:55   
2003-05-17 21:52, Nancs:
-
Najo. Mindenesetre annyit leszögeznék zàroul, hogy a 100B kommentàr informàcio tartalma nulla. Gondolom ebben egyetértünk. Lehet, hogy kritikusunk mond tanulsàgosat is, de ez nekem még nem tünt fel, pedig szivesen venném.
Ennyit szàzbolha kollégàrol.

A témavàlasztàs, fotominöség ügyben a következö tanulsàgot sommàzok magamnak az Usefilmröl anélkül, hogy ezt közölte volna valaki:
1 Csak képet feltölteni amivel 100% -ig elégedett vagyok
2 A foto technikai minösége kevésbé szàmottevö mint a téma, szinek, kompozicio, fény, vàgàs. Kivételt képeznek a makrofelvételek
3 Az Usefilm pontos mérce. Ha a foto ott sikertelen, akkor abbol lehet kiindulni, hogy ugyanazt màs forumon kedvességböl értékelték magasabbra
Konkrétan: a két utolso képet nem lett volna szabad feltennem. Egy forumon ahol naponta excellent fotok tömegeit töltik fel természetes, hogy az igényes közönség csak elsöosztàlyu képeket értékel.

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 21:52   
2003-05-17 21:40, ecet:
-

"Szerintem a másik kicsit erõltetetnek tünik, de itt minden a helyeén van. SZVSZ. (szazbolha)"

Lehet hogy én naiv vagyok (többen mondták már). De nekem ebből az jön le, hogy BMS feltesz két db képet, eldöntendő hogy melyik a jobb, mire 100B aszongya hogy ez és nem a másik, őszerinte.

Persze lehet úgy is értelmezni ahogy te. Ez az én értelmezésem. Egyébként a kép nekem is nagyon tetszik. Az.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 21:40   
2003-05-17 21:17, Nancs:
-
na én feltételezem, hogy Jani fényképezett volna egy teljes sziromzatban pompàzo harmattol csöpögö példànyt ha lett volna a lencséje elött.

13501. balint michel sandor képe, szàzbolha kommentàrja:
"Szerintem a másik kicsit erõltetetnek tünik, de itt minden a helyeén van. SZVSZ. (szazbolha)"

A fenntibül milyen hasznos felvilàgositàst tudsz kiolvasni aminek még örülni is tudnàl?
Én igy forditom le szàzbolha message-nek az alig burkolt mondanivalojàt: "egyszerüen képtelen vagyok elismerni, hogy a foto minden tekintetben kifogàstalan" ...

mert a foto bizony kifogàstalan. Esetleg elöfordulhat, hogy valakinek nem tetszik, de abbol a szubjektivitàsbol nem tud a közönség semmit tanulni, ha csak nem annyit, hogy a nézönek nincs izlése.

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 21:39   
Ecet,
Bocsánat ha én is emeltem a vércukrodat, nem az volt a szándékom hogy vitát provokáljak.
Csak kíváncsi természetű vagyok

Remélem nem haragszol.

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 21:23   
2003-05-17 21:00, ecet:
-
Ja. Utolsó bekezdéssel egyetértek.

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 21:17   
2003-05-17 21:00, ecet:
-
Szerintem azok a javaslatok arra vonatkoztak, hogy ha legközelebb ilyesmit fotóz akkor mire figyeljen oda.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 21:00   
2003-05-17 20:42, Nancs:
-
Rà is bizom én a Német Janira mit kezd a kritikàval. Én azt teszem közzé amit én tartok az ilyen hasonlo kritikàrol.
Ha magyaràzatra vàgyol miért nem magyaràzol magad és közlöd mit talàlsz figyelemremélto tanàcsnak Attila kilencszer okos kommentàrjàban? Csak nem a borotvaéles meglàtàst, hogy a viràgnak hiànyzik a szirma? Azt làtja mindenki még a szegény Jani is. Mit kellett volna csinàlnia hogy igényes Attilànk elégedett legyen? Visszaragasztani a hiànyzo szirmot?
Pàr gyöngyharmatot felporlasztani?
Jani pont azt fényképezte és ugy ahogy a kameràja elé került. A technikàn, a kompozicion semmit nem lehet kifogàsolni. Ellenkezöleg. Talàn a szörszàlhasogatàsbol tanuljon a nagyközönség?
A kritika legyen konstruktiv. Oldjon megy egy létezö problémàt konkrét javaslattal. Attila hozzàszolàsàbol egyet nem tudok a fennti kritériumokbol kiolvasni. Ha te igen, szivesen hagyom magam kijavitani. Na?

Ah ja. Még valami. Személy szerint szivesen elvàrnàm a gyakran kritizàlo és a jobbàra elégedtlen szakértöktöl, hogy sajàt maguk a gyakorlatban àtlagon felüliek legyenek, mert az tenné öket komolyanvehetövé. Az àtlagos inkàbb hagyja a jotanàcsot, ha csak nem vak akar vezetni vilàgtalant.

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 20:42   
2003-05-17 10:09, ecet:
---
Jó, akkor nem maradok csöndben
A véleményem az, hogy nincs teljesen igazad, szerintem az emberkék nagy része igenis azért teszi fel a képeit a netre, hogy meg legyenek kritizálva és abból is láthassa hogy mi kell a jónépnek, valamint erősödjön a képszerkesztő-izma. Jó persze, sokan a dicséretet szeretik a legjobban hallgatni, az is igaz. Jó ideje készülök már kérdezni valamit tőled. Sokféle kritikát minősítettél már haszontalannak illetve folyamatosan gúnyolódsz rajtuk, de arra még nem sikerült rájönnöm, hogy mi az ami szerinted _JÓ_ -féle kritika. Megtennéd hogy felvilágosítasz?

Egyébként, azt sem értem, hogy miért kaptál idegbajt például az "ékszer" c. képre adott kritikától, amikor direkt ezzel kezdődik:

-----
"Csak azért írok kritikát, mert ismersz"
-----

Szerintem Németh Jani belátására kéne bízni, hogy mit kezd a kritikával, főleg ha az ismerősétől származik. De ez vonatkozik a többi fotósra is. Én személy szerint értékesnek tartok minden kritikát ami a képeimre jön, legyen az bármilyen.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 14:47   
2003-05-17 14:38, cassiopea:
-
Na mit gondolsz hol lehet ilyent olvasni? Na a FOTOVILAG-on
9083. Németh János: Ékszer (2002-12-20 01:24:23) Szavazók száma: 20 Eredmény: 9.9

Hasonlo jo beszolàs *szàzbolhàtol* itt:

13501. balint michel sandor: (2003-05-16 20:33:57) Szavazók száma: 2 Eredmény: 10

A 13501-es egyike az utobbi idök legjobb fotojànak. Jellemzö, hogy a dicséret mérsékelt, a sztàrfotosok közül csak szàzbolha tette tiszteletét, s prompt talàlt is szört a levesben.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 14:38   
Ecet,

Hol lattad azt a kritikat? A FotoArena-t neztem, de az emlitett kep alatt nem talaltam azt a bizonyos hozzaszolast.

Szerintem max. 9 pontot lehetne adni a kepekre, mert a 10-ert tul sokat kell szenvedni az alkotonak.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 10:09   
2003-05-17 00:50, Nancs:
-
Mé' maracc csöndben? Engem érdekel a véleményed. Az eszmecsere jo ha gyümölcsözö és még jobb ha funni.
Az én igényem a fotoforummal szemben is elsösorban a szorakozàs. Öröm oda jàrni ahol ismerem az embereket, baràtsàgos a hangulat, ezért semmi kedvem a szakértöt kilobàzni. Az nem növelné a népszerüségem. Ha pontozok akkor csak alkotàsokat amik valoban tetszenek (a tetszésen a hangsuly) és legalàbb egy kilencest adok. Ami nem az izlésem azt hagyom. Se az elsö, se az utobbi eljàràs nem fàj senkinek (legalàbb is remélem).
Akinek tüske a szemében a bökezü tizesem az majd megmondja. Ha nem asse baj. A fotovilàgon van lehetöség egyest anonim benyomni

Màs. Most làtom éppen Jani "ékszer" fotojàt a Fotoarénàn. http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showphoto.php?photo=260
A kép valoban szép, de igazàn Attila hozzàértö kritikàja miatt maradt a Fotoforumrol az emlékezetemben. A hozzàszolàstol anno dacumàl egy heves adrenalinlökést kaptam. Ime:

"Csak azért írok kritikát, mert ismersz... A bal oldali virághoz véletlenül hozzáérhettél, mert természetellenesen hiányzanak a harmatcseppek a tetejérõl. A kinyílt virágnak meg hiányzik egy szirma. Ezektõl eltekintve tényleg nagyon tuti, de egy kis melegítés itt is használt volna (Skylight1B vagy egy nagyon enyhe ámbra). (9) (attila)"
Na ..., hàt nem segitökész okos meglàtàsokkal teli a kritika? A nagyvonalu kilences osztàlyzatot nem is emlitem.

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 00:50   
2003-05-16 22:47, ecet:
-
Na ezt most úgy megaszontad hogy nem is lehet semmit hozzáfűzni. Csendben is maradok

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-16 22:47   
2003-05-16 17:27, Nancs:
-
Felmagasztalàs, lehuzàs egyik se jo. A kritika mindkét modja kontraproduktiv. Az ostoba kritika kategoriàba tartozik a keretek pszeudoesztétikai elemzése. Senkinek nem jutna eszébe a Louvre-ban a Meduza keretén hosszan elmélkedni. Valoszinüleg az a hozzàszolo elképzelése, hogy a ràma kritikàval nem veszélyezteti a tekintélyét, söt inkàbb a szakértö benyomàsàt kelti, mert mondott valamit.
Az igazi dilettàns fotokhoz egyetlen „hozzàértö“ nem füz épitö kritikàt, még csak le se ràntja, mert az nem jàr presztizzsel. A kritizàlàs a közepes minöségü képeknél kezdödik és a legnagyobb örömet okoz a jo fotoknàl. Mivel lehet a szakértést domboritani, ha nem jo fotok halàlra elemzésével? Minden bizonnyal a legnagyobb nonszensz megmondani, hogy mikor lenne egy foto „még jobb“ (szakadékban hàtszéllel).
A rossz foto leghatàsosabb kritikàja a hallgatàs, erre bizonyiték az usefilm. Ott még nem làttam dilettàns fotot. A forumnivo regulirozza sajàt magàt.

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-16 17:27   
Ecet, itt válaszolok neked.

(Lásd az arénán az ablakmacskás képemnél Petko hozzászólását. )

Szerintem a "hogyan" és a "mit" egyformán számít.

Hasznos ez a fórum-összehasonlítgatósdi amit csinálsz, én is tanulok valamit belőle, amikor közlöd hogy az egyik helyen lehúzzák azt a képedet amit a másikon meg felmagasztalnak. Most már én is kényszeresen hasonlítgatok, a Usefilm -en nem tanulok semmi újat mert ott mostanában csak olyan a hozzászólás hogy jajdeszép-jajdejó-gratulálok. A fotóvilágon tényleg őskövületek is vannak, de eddig ott tanultam a legtöbbet (lehet hogy azért mert oda kerültem először, totál kezdőként...) Most az aréna is kezd tetszeni, mert egyre többen jönnek és sok a komment. De lehet hogy az is el fog menni idővel a "szép, 10" jelleg felé, nem tudom. A SIG-re már az új rencer óta nem teszek képet. Újabb fórumra viszont már nem vágyom, így is belegabalyodtam már, hogy melyik képem milyen méretben hol található

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-16 15:37   
>>> a fontos okos témàkat màr itt kimeritettétek. vajon mirül akartok még a csetin csacsogni? <<<

Neeeeeeeee, Ecet! Nem am, hogy most merulsz ki, meg csak most jovunk bele igazan.
Na, irany a cseti!!!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó