2021. október 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Fényképezés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-02 02:37   
2003-03-30 18:46, cassiopea:
-
Meg disco-hoz, de abban a temaban RJ jartasabb )

Nalam a diszkozas mindig sotetben er veget

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-30 18:46   
Ecet,

Az az oldal nemetul van... Sikerult jol behuznod a csobe!

Mindenesetre a lampak nem egeszen fotozasra valok hanem inkabb filmhez es szinhazhoz. Meg disco-hoz, de abban a temaban RJ jartasabb )

A csendelethez megfelelonek tartom az eredeti vilagitast (Nap).

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-30 07:27   
2003-03-30 00:18, cassiopea:
-
Hi Cassi

Nézd meg ezt az oldalt ha van idöd pliz:

http://www.hahnelicht.de/

és mondd meg melyik làmpàt szereznéd be hasonlo kompoziciok megvilàgitàsàra mint alàbb:

http://www1.photosig.com/viewphoto.php?id=847998

A fàradsàgot köszönöm elöre ...

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-30 00:18   
Ecet,

Ha megmondod, hogy melyik keprol van szo akkor megnezem es irok a vilagitasrol.

Nagyon roviden...
A softbox-nak tobb valtozata van merettol es alaktol fuggoen. A studiovilagitas egyik formaja. Alapvetoen arra hasznalatos, hogy a mesterseges vilagitas - villano, studiovaku vagy tungsten lampa - fenyet szetszorja (diffusion), es az arnyekok is elmosodnak.

A Hensel markanev mogott studiovilagitas rejtozik.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-29 22:22   
Variáciok ecetke tojására

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-29 21:28   

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-29 21:09   
Kedves Fagyöngy

Itt is karton a hàttér. Legutobb beszereztem egy tucatot különbözö szinben. A foto kevert fényben készült (természetes + halogénlàmpa). A tükrözödés még polszürö hasznàlatàval is jelentös. A következö feladatom belemerülni a megvilàgitàs matériàba és alkalmatos làmpa beszerzése.

fagyongy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-29 17:26   
2003-03-29 15:51, ecet:
-
Főzés közben úgy látszik gőzzé válik az a kevés humorérzékem is...nem is értem miért ?!Ez a lépés nem jól gyütt ki, de sebaj, a témához többet hozzátenni úgysem tudok. Talán majd Frank megteszi.
Addig is, az új képed változatlanul tetszik.Itt is karton a háttér ?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-29 15:51   
2003-03-29 14:55, fagyongy:
-
Nahàààààààààààààt Gyöngyiiiiiiiiiiiii!
Nem értessz jol pedig szokàsom ellenére odabiggyesztettem a mondat végére egy vigyort definicio gyanànt. Csalodott vagyok. Tehàt: ez vicc ez mégjobb vicc ez meg egyenesen bomba vicc ...
Elckerlyck tud jo tancsot adni csak én nem tudok mit kezdeni vele illusztràcio nélkül. Ö még ide nem töltött fel mesterségesen megvilàgitott fotot.

fagyongy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-29 14:55   
2003-03-29 13:58, ecet:
-
Kedves Ecet !
Ha jól értelek kételkedsz az őszinteségemben.
Pedig ki kell ábrándítsalak, én sem értek a világításokhoz.Az a kép életem első stúdiós fotózásán készült.A lehetőség adódott, kár lett volna kihagyni.Összesen egyszerre tizenvalahányan pattogtunk ott, nem volt könnyű olyan képet készíteni amin ez nem érződik.A meglévő berendezésekkel garázdálkodhattunk,s nem véletlenül írtam, amennyire emlékszem.Nem célom beleásni magam ebbe a témába, inkább maradnék a természetes fényeknél.
Elckerlyck gondolom hasznosabb tanácsokat tudna adni.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-29 13:58   
Fagyöngy, részleteznéd az alàbbit?

"Amennyire emlékszem, a főfényt egy hosszú softbox adta. Egy 350 Ws Hensel vaku beállító izzója is világított. A derítés, egy 500w halogén falról visszaverődő fényétől származik."

Szoftbox, és Hensel vaku nekem kinai. Halogén: egy olyan bazinagy àllvànyos studiolàmpa?
Rémlik mintha azt mondtad volna, hogy amatör vagy kedves Gyöngyi

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 14:22   
Azért bizonyos alapfogalmakkal automatika ellenére tisztában vagy, mint optika, érzékenység, megvilágítás etc. Mindenekelött látni a képeiden, hogy kunstl. elképzelés van bennük, és az elképzelés nem valami eszelös idea, mint pl. egy 200-assal nem akarsz egy kockára panorámát löni, mert techn. tudod, hogy nem megy.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 14:16   
Nagyon örülök, hogy esztet mondod Elkykém. Kis modositàssal tudom is akceptàlni. A KAMERÀMNAK VAN TECHNIKÀJA. Nem csak Katomi rajong az automatizmusokért!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 14:07   
eZ, lehet, hogy nem látom helyesen, de techn van már elég furzod a dologról, ami még érdekel autodidaktice beránthatod magadba. Én nagyon szeretem a képeidet, a mi mükedvelö szintünkön - ami az én szememben nem pejoratív! - spicce dolgokat müvelsz. De tanulni mindég lehet. Meg ne kérdezd, mit, mert azt válaszolom, amihez kedved van, ami érdekel Még Wojtyla is vesz egy-két katekizmus órát néha.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 14:02   
2003-03-28 14:00, ecet:
-
Miota is jàrsz oda?
-
Marmint miota fizetek tagsagi dijat?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 14:00   
2003-03-28 13:51, rigojanos:
-
Na azé' lehetne egy kicsit több önbizalmad. Miota is jàrsz oda?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 13:51   
2003-03-28 13:42, ecet:
-
Termeszetesen. Tesztagyuras is erdekel?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 13:42   
Gondolod csinàlsz hamarosan valami kis self portraitot gyuràs közben kedves Rigo?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 13:34   
2003-03-28 13:31, ecet:

Vàlogat ö jol abbol ami van
-
Ezt mondom en a konditeremben is: Csak hozott anyagbol lehet dolgozni.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 13:31   
2003-03-28 13:03, fagyongy:
-
Az alkalmazkodonak soha nem lesz egyéni stilusa. Egyetértünk.
Alkalmazkodàssal egy szolid kézmüvesség elsajàtitàsàra gondolok. Ennek a feltétele az, hogy a kezdö tudjon és akarjon tanulni az öreg csokàktol. Az individualizmus erény ha tehetséggel, egy bizonyos tudàssal és rutinnal pàrosul. Ellenkezö esetben nehéz megkülönböztetni az individualistàt a dilettànstol.
Màs. Master Chong nem az egyedüli favoritom. Ez vàltozik nagyon gyorsan. Igazi favoritjaim bizonyos alkotàsok akàrki követte el. Személyi kultusz nem az esetem
Ha a foto megfelel bizonyos szakmai és esztétikai kritériumoknak, PS-röl le lehet mondani. A profifotos, az amatör és a kezdö màsképp làt.
A kezdö elégedett az eredménnyel, goromba hibàkat nem vesz észre különben nem töltené fel a terméket. Neki aztàn mondhatja a rutinosabb a forumon, hogy "legyen önkritikàja" és vàlogasson jobban. Vàlogat ö jol abbol ami van

Klubok: egyenlöre lemondok rola, elégedett vagyok a Fotovilàggal. Làtom a jo fotokat és fontos a feedback a sajàtokra. Ha lassan az lesz az érzésem, hogy helyben jàrok (ez màr most is elöfordult) utànanézek valami alternativànak. A fotoklub egyike lehetöségeknek.

fagyongy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 13:19   
2003-03-28 10:58, ecet:
-
"megtanulni kicsit igazán fotózni" ez tényleg dilemma.
Megtanuli jo, de kitöl? Te hol tanultad meg? Biztos nem a Fotovilàgon."

Előszőr is nem tanultam meg még sajnos, de igyekszem, tanulgatom, abszolút autodidakta módon. A Fotóvilág nekem nagyon hasznos, még akkor is ha sok olyan vélemény van, ami nem feltétlen azonos az én elképzelésemmel, de mindenképpen elgondolkodtató. Egy idő után úgyis kialakul, hogy ki az akire jobban hallgatsz, aki jobban érzi amit akarsz.
Ezenkívül még hallgatok fotóval kapcsolatos előadásokat, amik esetleg más szemléletet is adnak ( nem technika ! ).
Biztos nálatok is vannak klubok, esetleg más lehetőségek a továbblépésre ( bár én nem voltam még klubtag, sokan mondják, hogy hasznos. )
-

fagyongy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 13:03   
2003-03-28 08:15, ecet:
-
"Ha magamnak elfotozgatok nincs problémàm, viszont ha màsoknak is akarok tetszeni kénytelen vagyok alkalmazkodni."

Nem, nem vagy kénytelen, győzze meg őket a kép, hogy Neked van igazad ! Soha nem akarok tetszeni annyira másoknak,hogy az elképzeléseimet feladjam, mert akkor elvész az én örömöm is. Másoknak mindig megfelelni, nem nagy kunszt, csak elég fáradtságos.
Jó példa erre néhány saját fotóm,meg is kaptam érte ami jár, nnna és ??? Annyira nem lehetünk egyformák, hogy mindig olyat csináljunk,ami tuti tetszik másoknak. Uncsi volna...
Neked például Chong, nekem nem feltétlenül ő az...s ez így jól is van.

"...reflexiot mikor az VALOBAN OTT VOLT? "

Én REFLEXIÓT AKAROK !
Más kérdés, hogy lehet határozottabb szerepet kitalálni neki, s akkor jobban része az egésznek. Ha mindenben csak alkalmazkodik az ember elvész az egyénisége.Vannak szabályok,amiket nem árt ismerni, betartani esetleg, de ha indokolt, fel lehet rúgni mindegyiket ! És ez a vágásnál is igaz !!!
Ezért is végtelen a variációk lehetősége.

"A paradicsomrol teflon serpenyöben nem is beszélve."
Szerintem ezt Tőled 'lopta', a kék-sárga tojásos képed analógja. Kezdem érteni, miért is vagytok rokon lelkek...

"Kérdezed mit fogok csinàlni legközelebb? Leszüröm a reflexiot és klonozok mint a güzü, vagy jobb ha fel se teszek sehovà egy nyavajàs fotot hacsak nem a csalàdi fotoalbumba beragasztok karàcsonykor, husvétkor meg születésnapra egy 8 x 12 - es képet az Ofotért-töl "

Nnna, ettől az egytől tényleg nem félek !
-

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 10:58   
"megtanulni kicsit igazán fotózni" ez tényleg dilemma.

Megtanuli jo, de kitöl? Te hol tanultad meg? Biztos nem a Fotovilàgon. A véleményezés szubjektiv, szakszerü didaktikus véleményezés alig. A kandidàtusnak nem elég, hogy tudja mi nem jo, hanem hogy csinàlja legközelebb. Arra ott se idö se hely.

fagyongy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 10:28   
2003-03-28 06:24, ecet:
-
Örülök, hogy mégiscsak sikerült összehozni.
Ne bánd, hogy nem értesz a PS-hez ( én se túlságosan ), így legalább nagyobb az esélye, hogy az ember rá van kényszerítve, és tényleg megtanul fotózni.
Amit ezen a képen látunk, már nem egy kis utánaállításról szól. A digi elkényelmesíti az embert, persze, csak ha hagyod magad. Tomi többször leírta már, hogy nem nagyon állítgat, rábízza magát az autómatára, aztán feltupírozza. Ez is egy módszer, csak kérdés, hogy igazából mi is a célod ? Tucatjával gyártani a tunningolt fotókat, vagy talán tán megtanulni kicsit igazán fotózni ??? Nnna, ez itt a dilemma.
Ezért van az a sok vita, mióta a digi jelen van.
Én nem nagyon kedvelem a SIG-es fotókat. A műfény + műszín együtt még nem recept arra, hogy műtárgyat alkoss.
Baracs semmi extrát nem csinál, ismerem őt valamennyire, egyszerűen 'csak' megtanult fotózni, előre gondolkodni. Nem használ különleges filmeket sem, meg eljárást sem. Pont ettől szép a dolog.Az eredmény mégis magáért beszél.
Az ő filozófiája sokkal közelebb áll hozzám, ha már válszthatok. Persze nem vagyunk egyformák.

Folyt. köv. kicsit később.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 08:15   
2003-03-27 15:58, fagyongy:
-
Fotomanipulàciohoz még több gondolat.

http://www1.photosig.com/viewphoto.php?id=839476

Ha magamnak elfotozgatok nincs problémàm, viszont ha màsoknak is akarok tetszeni kénytelen vagyok alkalmazkodni.
Vegyük a tojàsomat a Photosigen. Master Chong professzionàlis kritikàjàval kétségtelenül segiteni akart, de ha Baracs filozofiàjàt magamévà teszem, akkor kérdem minek szürjem le a az üvegröl reflexiot mikor az VALOBAN OTT VOLT? (Egyébként csak mondom zàrojelben, hogy van polàrszürös verziom is, viszont a tükrözödös jobban tetszett). Az a tapasztalatom, hogy a közönség ràdkényszeriti az izlését, a technikàjàt a làtàsmodjàt ha akarod ha nem. Az egyik professzionalitàsbol, a màsik meg azért mert a fotokritikus szerepben tetszeleg.
Még egy olyan jo fotos mint Chong professzionalitàsàban sem bizhatsz meg 100 szàzalékosan. Minden kritikàban van személyes aspektus. Konkrétan a megjegyzésére utalok, hogy az üveg és a tojàs között nem làtja az összefüggést. Persze hogy nem, mert nincs is. Az “egész több mint a részleteinek a summàja” ezt ö jobban tudja mint akàrki màs, csak utalnék a hullàmpapir elött a szögön logo kék zsinor képre, vagy a libatoll fotora ugyancsak kék zsinorral. A paradicsomrol teflon serpenyöben nem is beszélve. Naja, nem vagyok kinai konyha szakértö lehet, hogy Szingapurban tükörtomato sonkàval a köznépi reggeli.
Hogy a fotomon a horizont jobb oldalon làtszik, bal oldalon viszont nem azt is észrevették és javasoltàk, hogy klonozzam el, attol jobb lesz a kép. Kérdezed mit fogok csinàlni legközelebb? Leszüröm a reflexiot és klonozok mint a güzü, vagy jobb ha fel se teszek sehovà egy nyavajàs fotot hacsak nem a csalàdi fotoalbumba beragasztok karàcsonykor, husvétkor meg születésnapra egy 8 x 12 - es képet az Ofotért-töl

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 06:24   
2003-03-27 21:03, fagyongy:
-
Rövid statement katomi 11689-eséhez és a PS manipulàciohoz minden elkötelezettség nélkül.
Tanultam ismét valamit. Katomi polàrszüröt hasznàl, attol a szép kék ég.

Valaki irta egy képemhez (vagy a forumon?), hogy nincs digikamerafelvétel amin ne kéne egy kicsit -legalàbb is a kontraszton- utànaàllitani. Hogy ez mennyire igaz nem tudom.
Az eredeti 11689 foto ugy naturban nem egy thriller az biztos. A làtvàny nem rànt ki a zoknibol. Annàl inkàbb ledöbbentö, hogy mennyit javit egy kis manipula. Több kontraszt, valoszinüleg szintelitettség (nem értek a PS-hez). A jobb felsö sarokbol levaràzsolt egy utjelzötàblàt, hozzàtett egy szép keretet és kész a nyerö kép.
Irigylésre mélto az a fotos, aki olyan képeket lö amit nem kell manipulàlni.

Baracs Dénes képei szinben egész màsok. Telt szép szinek, lehet, hogy az eljàràs következményeként? Az ö képei szkenneltek ha jol tudom. Biztos a filmvàlasztàsnak is nagy szerepe van.
Summa summàrom, nekem teljesen mindegy mi mindennel és hogy készült a foto, kisseb hibàkat észre se veszek, a làtvànyra koncentràlok, a cimet el is felejtem olvasni. Ezt az extravaganciàt azért engedhetem meg magamnak mert amatör vagyok igy nem kell a làtvànyt szakmai szempontbol biràlnom. Ez az én egyéni àllàspontom de respektàlom ha valaki nem ugyanugy néz mint én.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-27 21:41   
2003-03-27 21:06, fagyongy:
-
Nemtom. Mindenesetre Hunor nem rajong a sok képért itt mert lelassitja a topikot, ezért leszedtem. Mail ment.

fagyongy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-27 21:06   
2003-03-27 17:18, ecet:
-
Vagy lehet, hogy mégsem ?!
Mindenesetre most jó.

fagyongy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-27 21:03   
2003-03-27 17:18, ecet:
-
A választ elküldtem emailben, de mint kiderült, én bénáztam.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-27 17:18   
2003-03-27 16:59, fagyongy:
-
1) PS manipula: Erröl a katomi fotorol csacsoràsztam:

http://www.fotovilag.hu/netserv1/keptar/katomy_20030325181547413.jpg

2) Baracs Dénes: Tösgyökeres fotok minden hatàsvadàszat nélkül. Tösgyökeres a mondàsa is a 11336-os fotojàhoz:
"Sajnos nem lehet őket eltüntetni, mert ott voltak. A PS nem oldja meg az élet problémáit..."

Egyébként a legnagyobb csodàlkozàsomra teljesen az értékük alatt vannak pontozva a képei. Nagy szigorusàg uralkodott azidötàjt. A hozzàszolok nagy részét most làttam elöször.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó