2021. október 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Fényképezés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 következő lap )
 ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-06 08:41   
Nem tudtok aludni ...

Master Stevy Chongot ismerem a photoSIG-röl. Ö irt ott az elsö fotomhoz egy nagyon hasznos kimeritö kommentàrt. Nekem nagyon tetszik. Egyszerü, ötletes, szép. Profi megvilàgitàs.
Az alacsony rating érthetetlen *fejcsova*
http://www.usefilm.com/browse.php?mode=port&data=10407

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-06 04:21   
Hazi feladat

Keressetek meg a "Save the whale" cimu kepet es irjatok rola egy ketoldalas fogalmazast!

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-06 03:46   
Ez nem trefa !!!

EZ REPA !!!

http://www.sodamnfunny.com/Picture/picture.html?/Picture/Fruit/carritd2.jpg

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-06 02:36   
hehe

http://www.usefilm.com/showphoto.php?id=170093

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-05 19:38   
Mai ajanlat:

http://www.usefilm.com/showphoto.php?id=169964

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-05 19:35   
2003-07-01 16:07, Nancs:
-

A fiatalembernek valoban csonak fetish-e van.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-04 21:05   
Ecet,

Ezeket a modeleket nem ismerem, de ugy latszik, hogy nagyon jok.
A felbonotkepesseget kb. 8-9MP kameraehoz - ha lenne ilyen... - hasonlonak saccolom, de lehet, hogy ezert osztalyt kene ismetelnem szamtanbol.
Az ara viszont valoban nagyon jo.
Szerintem jelenleg ez a legjobb megoldas. Filmre fenykepezni es utana digitalis uton folytatni.
Most egy malomban orlunk?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-04 20:01   
Cassiopea
-
Asszem elökapom az analog kameràmat és fénykepezek vele olyasmit amire a Sony alkalmatlan. A filmszkenner beszerzése olcsobb mint egy semiprofi digital kamera.
Ha ismered az alàbbi készüléket mondd pliz mi a véleményed a következö szkennerröl:

Reflecta Film-Scanner SilverScan 3600. Az àra CHF 398.-

Itt részletes leiràs angolul is:
http://www.reflecta.de/

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-04 18:05   
2003-07-04 14:59, cassiopea:
-
Cassi, U'r a Comedian! *grin*
Mondom, hogy mindég (legalàbb) két malomban örlünk.
Szivesen idéznélek én ha moncc valami jot. A joval nem valami bgy szerüségre gondolok.
Aki meg mint a HundredFlea urasàg badarsàgokat beszél büszke lehet rà ha idézik nem?

A kritikàkat nem elszigetelve nézném. A hangsuly a tendenciàn van ujat, érthetetlent, rendkivülit lebecsülni. Amit itt leértékelnek az a téma. A foton technikailag abszolut semmit nem lehet kifogàsolni.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-04 14:59   
Nalatod! Ezert nem ertekelek. Most engem is ideztel volna.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 22:25   
2003-07-03 21:37, Nancs:
-
Hogy a balra huzo marhasàgot pont a Szalkai ötlötte ki, elégge lelombozott be kell valljam. Annàl is inkàbb hiànyolom a toleranciàt belöle, mert az elsö képét amit a Fotovilàgra feltöltött a szakértö törzsgàrda nagyon por modon szétcincàlta. Nem kis eröfeszitésébe került mig akceptàltàk.
Nekem nagyon tetszettek a dolgai, mig nem làttam màst és sokoldalubbat az Usefilmen. Az a benyomàsom minden respekt mellett, hogy Szalkai helyben jàr.

Az elsö képéhez füzött Fotovilàg kommentàrok:
________________________________________________________________________________________

7728. Szalkai Tamás: Vomalak-színek-árnyékok (2002-09-27 20:19:48) Szavazók száma: 10 Eredmény: 8
Értékelés: 1 (rossz)2345 (közepes)678910 (kitûnô) küldés
Leírás:

--------------------------------------------------------------------------------

Eddigi vélemények:

Ennyi! (szalkai)

Ennyi. (szazbolha)

Köszi! Ennyi! (szalkai)

Szerintem az van, hogy ezt a képet később felhasználhatod csomagolástervhez, vagy egy hírdetés alapjául, esetleg csinálhatsz belőle valami mást. De önállóan éle4tképtelen... Gyuri (bgy)

Köszi az építõ kritikát! (szalkai)

Nekem nagyon tetszik, esztétikusnak tartom, bár ez már nem egészen a fotóművészet körébe tartozik szerintem. (zakor)

Hát hova? Tényleg érdeklődéssel kérdezem. Szerintem a fotó az fotó, függetlenűl attól mit látunk a képen. (szazbolha)

Ez valóban fotó, ha nem is a "hagyományos" értelemben. A kép nem Photoshoppal, hanem fényképezõgéppel készült, tehát nem grafika, legfeljebb a hatása olyan. Nagyon köszönöm a kritikákat, minden vélemény hasznos, ha dícsérõ és ha elmarasztaló akkor is. Minden nem tetszhet mindenkinek. A Big Brother minden idõk legnézettebb mûsora, én látni sem bírom. De ez csupán az én értékitéletem. A többségnek ez tetszik, nekem pld. a Fellini filmek. (szalkai)

Filmben már nagyon egy hullámhosszon vagyunk! Nekem a legkedvesebb Antonioni: Nagyítás Ráadásul a Big Brotherben is igazad van... üdv. gyuri (bgy)

Persze tudtam volna még sorolni a nekem kedves rendezõket, köztük Antonionit, Szabó Istvánt stb. is. Fellinit különösen azért szeretem mert nagyon sok vágása, képe egészen festményszerû... (szalkai)

Sorry, igaz, a fotóművészet jó szó rá, de ugyanakkor mégsem. Azért nem okés a dolog, mert egy szociofotó és egy ilyen beállított kép is a fotóművészet kategóriába sorolható, ugyanakkor nyílvánvaló a kettő között a különbség minden téren. De ez is művészet, az biztos. (zakor)

egyébként mivel csináltad? (zakor)

egyébként mivel csináltad? (zakor)

Csatlakozom bgy-hez, bár én maradnék a Fellini-Tarkovszkij-Bergman hármasnál. _____Na, akkor mégegyszer megpróbálom a "provokáló" kijelentésem: A fotó az fotó, a művészet meg művészet. (szazbolha)

ja.. ez lemaradt: a fotóművészet meg fotóművészet (szazbolha)

Megnézegettem a képeidet amiket felraktál a kedvemért. Az jutott eszembe róluk, hogy milyen kár, hogy a festõi fénykép fogalmát kisajátította az impresszionista festészetet utánzó fotó. Ha egy kicsit késõbbi festményeket tekintenék kiindulási pontnak simán ez is lehetne festészetet utánzó fotó.. üdv. Gyuri (bgy)

"zakor"-nak: Sony DSC-F707, Carl Zeiss Variosonar optika, F8, 2 másodperc, halogénnel világítva. (szalkai)

Ez a kép határeset. Az a jó "elvont" fotó, ami kiemel egy részt a valóságból úgy, ahogy azt nem szoktuk látni, és ezzel ráébreszt, hogy jé, ezt így is lehet nézni? Tehát megadja a felfedezés élvezetét. Ehhez az kell, hogy a kiemelt részletben valamilyen szinten felismerhető legyen az, hogy valójában minek a részlete. Nem azonnal, de tíz másodperc után már rá kell ismernem. Ez a kép úgyérzém átlépte a határvonalat, túl elvonatkoztatottra sikerült az eredeti motívumtól. Tehát grafikaként funkcionál, mert nem ismerem fel, hogy mi az (lehet, hogy csak én). Egyébként vizuálisan kellemes, el tudom képzelni egy modern lakásban vagy irodában a falon. Dékán István (doc)

A felvétel egy alumínium redõnyös bútorról készült. (szalkai)

Százbolha! Menjünk együtt moziba! Üdv...Gyuri (bgy)

Jó szórakozást! (szalkai)

Majdnem teljes mértékben egyetértek doc-kal! Én nem mindíg akarom felismerni így marad nekem is a játékból valami -saját érdeklõdési körömnek, pillanatnyi elmezavaromnak megfelelõt képzelhetek bele.( Most forgatok egy természetfilmet. Az aktuális tóból kiáll egy fatorzó, már több ízben ráindultam, azt gondolván kárókatona. Aztán megkérdem a halõrt, Õ hogy van ezzel? Azt mondja többször rálõtt...) (maros)

Az már biztos, hogy van hatása a képnek, ami a hozzászólások számából is kiderül. Megértem azokat, akinek nem tetszik, és azokat is akiknek igen. Ez már egy ilyen ügy. Capa leghíresebb képével (A milicista halála) kapcsolatban is kb. 50-50%-ban megoszlik a mai napig a kritikusok véleménye. Egyes a riportfotózás alfájának tekintik, mások pedig egy esetleges felvételnek, amelynek csupán az ad értéket, hogy a fotós jelen volt. Persze ez sem kis dolog. Üdv.mindenkinek! (szalkai)

Csak egy dologban nincs vita, hogy ez az egyetemes fotóművészet igazi gyöngyszeme. gyuri (bgy)

Errõl nincs szó! Ez egy vizuális játék fényekkel, színekkel és árnyékokkal. Valakinek jól esik ránézni, valakinek nem. Ennyi... A Photosig-en is fent van ez a kép, és ott egészen értelmesen fogták fel. Most nem is írok többet, hogy legyen idõtök a Big Brothert nézni... Köszönöm az eddigi lehetõséget a fotovilág honlapján, de a jövõben több képet nem kívánok feltenni. Nem sértõdtem meg, de legalább egy értelmes magyarázatot szerettem volna valakitõl, akinek nem tetszik mondjuk ez a kép, hogy miért? Pá! Ennyi! (szalkai)

Ja még annyit, hogy mindenkinek nagyon jó képeket kívánok, komolyan. Azonban, ha ilyen szinvonalúak maradnak a hozzászólások, és nem értékelitek, pontozzátok egymás munkáit, akkor az egész értelmetlen. (szalkai)

Figyelj! Ez egy jó kép bármire, de meg kell találni hozzá az apropót.. Igazából szerintem ez kristály tiszta festészet, de mi miután - mint Írtam- a festői hatásu képeket kisajátították, ezek itt maradtak.. Lehet ez bármi, még aluminium redőny is, képileg egy viszonylag jó világítás viszi el a dolgot...Ez nem olyan kevés, de nem olyan sok... Szerintem! Üdv, Gyuri (bgy)

bgy-nek: légyszíves jelöld meg, hogy itt a "fotovilag"-on szerinted melyik a legjobb kép, és miért? Neked vannak fent képeid? Szeretném látni õket! (szalkai)

Nincsenek fenn képeim, nem is lesznek. A fényképtár 22. kőtetében láthatod az életművemet. Eddig.. Nekem a Hajdrák Tímea képei tetszettek itt a legobban, nagyon tehetségesnek érzem,és ez még a gyengébb képeiből is sugárzik. Üdv. Gyuri (bgy)

bgy-nek: 1./ Szerintem úgy lenne fair a kritikád, ha mások is kritizálhatnák a te mûveidet. Tudom, hogy ahhoz, hogy az ember meg tudja itélni a rántotta minõségét nem kell tudnia tojást tojni. Azonban mivel te is fotózol, így lenne tisztességes. 2./ Megnéztem a Timea képeit, nálam az 5 és 7 pont közötti kategórába esnek. Ahogy láttam másoknál sem kapott lényegesen jobbakat. Te miért nem pontoztad, illetve véleményezted õket, ha annyira tetszenek? Ebbõl is látszik, hogy ez is egy szubjektív mûfaj. Ezért ex katedra kijelentéseket tenni elég nagy felelõség! Illik az embernek a véleménye elé odatenni, hogy SZERINTEM! Na pá! (szalkai)

Na Pá! Mennyünk moziba?? Rémálmaimban bgy a nagymellű nő az amarcordból, és tuszkol befele a nagy paplanos moziba. ___Szalkai, ne haragudj, hogy nem írok értelmes kritikát a fotóidra, de úgy érzem másképp látjuk a világot és a fotózást is. Minek beszéljünk el egymás mellet?? Te tudod, hogy jók a fotóid. Szerintem ennyi elég. (szazbolha)

Szerintem, ha én csinálok egy könyvet, ami megjelenik 1000 példányban, benne van az elmúlt 25 év összes fontos fotója, ill. az összes képi gondolatom, akkor aki azt akarja megnézheti, ill. megkritizálhatja kédvére. Ide majd akkor teszem ki a képeimet, ha olyan lesz a képtár, hogy vágyom rá, hogy én is szerepeljek itt... üdv. Gyuri SZEINTEM ez így van jól... (bgy)

bgy-nek: látod ezért nem teszek fel, illetve ezért vettem le a fotóimat! További jó munkát mindenkinek! (szalkai)

szazbolha-nak: Nincs itt semmi mellébeszélés. Tudomásul kell venni, hogy a fényképezésnek is vannak területei; van aki egész életében csak portrékat csinál, van aki csak állatokat, vagy növényeket fényképez. Vannak absztrakt fotósok, riport fotósok stb... A saját területén mindenki lehet nagyon jó, jó, közepes vagy csapnivaló. Az almát nem lehet összehasonlítani a körtével, mert az egyik így kerek és piros, a másik úgy hosszúkás és sárga. Általában azok a fotósok, akik mindenevõk nem alkotnak maradandót, akik specializálódnak egy bizonyos területre, azok általában elõbb, vagy utóbb megcsinálják "a képet". Én csak hobbiból fényképezek, és azt választottam magamnak, mert érdekel, hogy az életünk mindennapos tárgyait, kellékeit fotózom más szemszögbõl, mint ahogy mindennapjainkban látjuk, persze ügyelve arra, hogy lehetõleg esztétikailag adjon valami pluszt. Ebbõl a mûfajból idézhetnék klasszikusokat, de eszembe sem jut még csak egy lapon sem említeni magamat velük. Attól, hogy én ezt a területet szeretem, még nagyon is tudom értékelni a tõlem még oly távoli területen fotózók mûveit is. Na pá! (szalkai)

bgy-nek: Postai utánvéttel küldj egy könyvet! Fizetem! (szalkai)

Írjál egy postacímet a borosgy@freemail.hu címre. Ha holnapig ideér feladom, legközelebb jövõhéten leszek Magyarországon. Üdv. Gyuri (bgy)

kitűnő! - 10 (katomy)

Kontroverz vélemények. Helyetekben betekintenék ide: http://www1.photosig.com/userphotos.php?id=42796&page=1 *** Tanulsàgos (ecet)

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 21:56   
2003-07-03 21:41, Nancs:
-

Es kepzeld el, hogy akinek van ideje PS detektivsegre, (ugy, hogy azt dokumentalja is), az meg mikre kepes!

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 21:41   
Idézet a Fotóaréna fórumából, BZsolt írta:

"Legalább heti 2-3 e-mailt kaptam, hogy na tessék ez is ps, meg az is ps, meg amaz is ps."

Ez igen! Emberek nagyon ráérnek...

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 21:37   
2003-07-03 17:01, ecet:
-

Hiába kötögetem, ezt a színvonalat már nem fogom tudni utolérni balra húzó csendélettel, túl sötét kerettel, illetve roncsos tájképpel....

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 19:18   
jujj

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 17:24   
Lehet, hogy kozvetlenul ezutan neztek meg.

http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showphoto.php?photo=5477&password=&sort=7&thecat=502

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 17:20   
Na mit mondjak izé ...
Nem akarom a köröket zavarni, akinek az izlése annak van joga hozzà, de ugy vélném, hogy Petko "Baràti kör" alkotmànyàt kivàlonak làtni azért az egy iciri picurka tulzàs nem?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 17:15   
Lattam en mar karon varjut. Meg ilyen lerakatot is. Es nem tubusbol jott.

*ugy csinal, mintha elpirulna. de nem.*

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 17:13   
Nekem ez valami hàzimustàrnak tünik. Really undoritobb mint egy rakàs canismerda *vihog*

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 17:07   
Wow. Ez mar dofi. Varom, hogy valaki megkerdezze tole, hogy ez Horvath Rozi mustar-e, es egyreszt mikor jar le a szavatossaga, masreszt a kep eves elott, vagy utan keszult-e.

En is felkotom a bugyimat ecet!

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 17:01   
Örülök, hogy tetszett. Nézd meg hogy milyen fénysebességgel fejlödik az Aréna szinvonala:
http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showphoto.php?photo=1119

Petko törzstag szédületes iramban màr 3 ezer pont feletti eredményt ért el igényes munkàival. Megemlitve legyék, hogy ö még csak 14 éves, de viszont ahhoz képest nagyon gyengécske fotokat csinàl. Ime egy izelitö a Petko portfoliobol.
http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showphoto.php?photo=5483

NANCS kolléga! Lassan felkötni az alsonemüt ha lépést akarsz tartani az erös mezönyben!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 13:45   
2003-07-03 13:42, ecet:
-

Cool.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 13:42   
Mai ajànlatom a decisive moment:
http://photoforumonline.de/pp3/showphoto.php?photo=5289

Funni kép, aminek a mondanivalojàt mindenki az elsö pillanatban csekkolja.
Nyitott szem, gyors kamera zubehörrel bàrki csinàlhat ilyen fotot. A technika elhanyagolhato. Csak ihlet, jo reflex, kamera és kattintàs szükséges a sikerhez.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 07:53   
2003-07-02 16:49, rigojanos:

Okés. Ed Fagen utban van stop. Elöleg szàmla ugyancsak stop. Buciban bozotkés helyett ràspoly stop.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-02 16:49   
2003-07-01 19:40, ecet:
-

Draga Ecet,

Remelem, levelem jo egeszsegben talal. Ludtoll pennamat a mosodai teruletvedo verekedes kozben kirepult szemfogammal hegyeztem beretva-elessegure, hogy aztan sajat veremmel tudjam az alabbiakat tudomasodra hozni.

Legy oly kedves, es a kovetkezoket hozd be a legkozelebbi latogatasodnal.

1. Tyukperes ugyved
2. Albert keksz
3. Bozotvago kes (francia kenyerbe sutve)
4. OKM magazin 1975-os evfolyamanak osszes szama.
5. Al-szakall

Maradok tisztelettel,

Rigo Janos

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 21:10   

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 21:08   
oops, 3x ment at az uzenet...
Meg jo, hogy adtal radirt, Ecet.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 21:04   
RJ,

>>> Ha korulnezel, es minden FF, akkor lehet, hogy a kep nem is az <<<

Ha korulnezek, minden egyforma fekete. Azert jarok feher bottal.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 19:40   
re: "kiszaradva, lefogyva ..."

Te Rigo esztet mà' akartam kérdezni elébb: milyen dràmàt irol te itten? Honnan drotozol valami mexikoi vàrtömlöcböl?
Ird a cimet postàzok valami kis svàjci kekxet, meg pàr flaska Rivella Blau-t.
Szojjak az ügyvédemnek, hogy nézzen ràd?
Nem dràga (annak akinek van pénze) hö ..

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 17:48   
2003-07-01 17:41, cassiopea:
-

FP!

Ha korulnezel, es minden FF, akkor lehet, hogy a kep nem is az

RJ

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó