2021. október 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Fényképezés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 következő lap )
 cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 17:41   
Ecet,

Megneztem a FotoArena-t.
Mostmar csak azt szeretnem tudni, ki az aki eldonti, hogy melyik kep "manipulalt". Pl. ha latok egy FF kepet, honnan tudjam, hogy az eredeti nem szines volt-e...

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 17:22   
Nancs,

Ugyesebb PS manipulacio kene a test korul. Kulonben nekem is teccik a kep.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 17:19   
Ecet,

Koszi a segitseget.
Radirozas megvolt.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 17:06   
2003-07-01 16:05, Nancs:
-
Ez teccik nekem. De ebbol mennyi a foto?

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 16:07   
Rigó: Akkor Hayri Caliskan albumát nézd végig (jó nagy) az tele van csónakokkal

Nancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 16:05   
És ehhez miccóltok?

http://www.usefilm.com/showphoto.php?id=163069

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 15:17   
Ellentetben a legyrol, pokrol, madarrol, rozsarol, keszult napi 528 keppel, a csonakokrol keszult fotokat nem tudom megunni. Es ezek raadasul el is ternek a szokasostol:

http://www.usefilm.com/showphoto.php?id=166768

http://www.usefilm.com/showphoto.php?id=166912

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 15:10   
Egyik mai ajanlat:

http://www.usefilm.com/showphoto.php?id=167716

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 06:13   
2003-06-30 23:41, cassiopea:
-
Szia Cassi
re: JAVITAS

Hiba esetén kattintsd az *üzenet* linket és ird àt, javitsd törüld az üzeneted kivànsàg szerint.
Az utolagos szerkesztés sajàt üzenetben bàrmikor lehetséges.

Üdv. eZ

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 23:41   

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 23:38   
Ecet,

Az Arenat csak egyszer neztem, miutan ajanlottad.
Asszem most jo lesz csamcsogni rajta!

Letezik olyan foto amelyik nem manipulalt?
Ha kiszelesitem a "manipulalas" fogalmat, akkor amit a kepernyomon latok az mar mind manipulalt kep, mivel at kell alakitani az eredeti fotot digitalis jelekke. (Szerintem a legtobbet akkor kell manipulalni ha vissza akarom kapni az eredeti kep minoseget a monitoron.)

Tovabba...
Pl. gyujtotavolsag valtoztatasa is nevezheto manipulalasnak mivel "eredetiben" nem ugy latjuk a temat.
Ha mar itt tartunk.... A film megvalasztasa is nevezheto manipulalasnak, nem is beszelve a laboralas adta lehetosegekrol (papirok, vegyszerek, nagyitolencsek, es labortrukkok sokasaga...). Ansel Adams sem szegyenkezett a munka miatt amit a laborban vegzett.

A digitalis gepekkel keszitett kepeket pedig akkor is manipulalni kell valamilyen formaban ha "eredetiben" akarom nyomtatni.

Nekem egyaltan nincs kifogasom a manipulalas ellen. Egy kep akkor jo ha a szemlelot megragadja.

Ha valaki igazan "pure" kepeket akar kesziteni, akkor az illeto figyelmebe ajanlom a Polaroid ceg altal gyartott kamerakat.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 19:15   
szépek..foleg ez: http://www.fotohaz.hu/fotoarena/data/520/455koszeg-med.jpg csak egesz kicsit csizi, utrillos..

egyedi Rory kép

Vágány a la Vajda /még igy is szep/

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 18:38   
Mai ajànlatom:
Nagyon szép album. Minden stimmel (nekem). Technika, téma söt még a keret is.
http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showgallery.php?stype=2&si=Vajdus&cat=500&sort=1&ppuser=455

A különleges csemege. Màs stilus, màs téma:
http://photoforumonline.de/pp3/showphoto.php?photo=5264
http://photoforumonline.de/pp3/showphoto.php?photo=5263
http://photoforumonline.de/pp3/showphoto.php?photo=5257

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 06:52   
2003-06-29 19:49, cassiopea:

re: Félreértés
-néha két malomban daràlunk.
re: szakszerü kommentàr a Fotoforumon:
-én làttam néhànyat ha nem is tömegével, többek közt @doc és @zakor. A többiek nevét nem jegyeztem meg.
- Ugorgyunk

Olvasd alàbb pliz b.zs topiknyitojàt a "Képmanipulàcio" topikbol:

- "Mint minden fotógalériának, a FotóArénának is szembe kellett néznie a manipulált fotók "érkezésével". Többszöri ellenkezés és törlési kérelem elküldése után engedtem a nyomásnak és ma hajnalban létrehoztam a "manipulált fotók" kategóriát az "absztrakt" kategórián belül. Az ide feltöltött képfájlok nem jelennek meg a fõoldali ajánlókban (legújabbak, vegyes fotók). Mi a véleményed a képmanipulációról?" Imigy Boda Zsolt.

A legujabb fejlemény, hogy az eddig feltöltött fotok pontjait b.zs törülte, és nyitott még egy kategoriàt "PONTOZNI tilos" cimmel ahova tegnap àtsuvasztotta a manipulàlt fotokat.
Az témàrol szolo topikokat minden bötü nélkül félvàllrol törülte.

Az Arénàn a manipulafobia és pontozàsdilemma lassan groteszk formàkat ölt.
Csak ugy köztünk legyen megemlitve: hàrom fotom kivételével az összes massziv manipulàlt. Csak nem kötöm mindenkinek az orràra melyik és hogy heh ...
A manipula kérdésröl van véleményem de az Arénàn nem diskuràlom, mert szàmomra tul sok az emocio és tul kevés a szakszerü érvelés.

Mi Kend véleménye kedves Cassi kolléga?

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 00:41   
2003-06-29 19:49, cassiopea:
-
sok a rizsa atyafiak, viritsatok is néha valamit..

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-29 19:49   
Ecet,

>>> Én nem ugy gondoltam, hogy CSAK "egy vagy két profifotos kommentàl", hanem ök mint tanàr, szakértö, tanàcsado, tekintély és mérce aki a kellö szakmai tudàssal rendelkezik. Ilyen volt Fotovilàgon még két évvel ezelött. <<<

Nem emlekszem, hogy ilyen lett volna a Fotovilagon. Doc neha kozbeszol de inkabb csak akkor ha valaki megkeri vagy moderalni kell. A tobbi "oreg roka"-t gondolom ugyis ismered, de neha oket is lehurrogja a tomeg.

>>> A tömeg ugy biràl mint ahogy fényképez. <<<

Szerintem a tomeg ugy biral mint ha tudna fenykepezni...

>>> Remélem most màr minden félreértést kiküszöböltem. <<<

Milyen felreertest???

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-29 18:20   
2003-06-29 15:20, cassiopea:
-
Cass
Ismét magyaràznom kell.
Én nem ugy gondoltam, hogy CSAK "egy vagy két profifotos kommentàl", hanem ök mint tanàr, szakértö, tanàcsado, tekintély és mérce aki a kellö szakmai tudàssal rendelkezik. Ilyen volt Fotovilàgon még két évvel ezelött.
A tömeg ugy biràl mint ahogy fényképez. Az nem ér egy kalap sz..t és nem jo màsra mint bosszankodàsra. Kit érdekel, hogy mit mond a Pistike meg a Petya_II?
Remélem most màr minden félreértést kiküszöböltem.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-29 17:52   
2003-06-29 05:19, cassiopea:
-
Jovo heten mutatok egy-ket kepet a szomszedaimrol. Remelem mindenki eves-ivas-alvas-stb. nelkul varja a kepeket.

Itt ulok kiszaradva, lefogyva, karikas szemmel (es ostorral), es varom a szomszedolast! A zuhanyozas nem volt megtiltva, ugyhogy ezen a teren nincs elmaradasom

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-29 15:20   
Ecet,

Kisse mas megvilagitasban (szort feny, ernyovel, balrol 37 fokos szogben) ugy latom, ugyanarrol beszelunk.

A pontozassal kapcsolatos, annak teljes likvidalasara sugallo, hirtelen felindulas kovetkezteben elkovetett kirohanasomat az a tenyallas okozta, hogy erzelmi alapokra epult, kifejezetten szubjektiv velemenyeket velemenyem szerint nem lehet beszoritani egy szuk ertekrendszerbe.
Honnan tudhatnam, hogy ha valaki 10-t ad, latott-e mar fenykepezogepet. Az udvariassagbol, szanalombol adott pontok erteke pedig eleve ketseges... Az is tapasztalhato, hogy vannak egyesezok akik unalmukban jol bedurrantanak egy 1-t ide-oda anelkul, hogy megindokolnak. Meg rosszabb ha irnak is valami marhasagot azzal a cellal, hogy vitat valtsanak ki.
Szoval, en ugy dontottem, hogy inkabb a TV-n nezem a meccset mint a stadionban. Igy aztan, ha nem tetszik, barmikor at tudok kapcsolni...

>>> Minden fotoforumra kellene legalàbb egy profifotos aki autorizàlt és elég diplomatikus objektiv kritikàkat irni, màsképp vak vezet vilàgtalant. <<<

Ezzel nem ertek egyet. Nem is elne sokaig az a forum ahol csak egy embernek lehet igaza. A "vak vezet vilagtalant" allapot meg mindig jobb mint az "egy tudos a bolondok kozott".

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-29 08:02   
2003-06-29 05:19, cassiopea:
-
A "15. oldal-tol" -tol.. tol.. tol.. go west az elsö oldal felé Cassi!
Tudom nehéz rögös ut lesz, de ha a csokos-ruzsos ügyeket àtugrod nyersz vagy hat oldalt egy csapàsra brutto.

A pontozàs az tartostéma. Volt Boda Zsoltnak az Arénaforumon egy ilyen topikja. A hozzàszolàsok kisértetiesen emlékeztettek a Fotovilàg-forum never ending “tul sok tizes értékelés” reklamàciokra, anélkül hogy valaki konkrét javaslatot tett volna megoldàsra.

Szerintem a probléma az értékrendszerben rejlik.
- Ha a jolnevelt kritikus a tetszetös fotora -amit az àtlagminöséghez viszonyit- egy “jot” azaz hatost ad, notabene a tizes maximumnàl néggyel kevesebbet, az értékszerüen -egyszerü szàmtanfeladat- csak "közepes" eredmény. Ezen nem vàltoztat a tény, hogy ötös, hatos a Fotovilàgon mint az Arénàn “jo”-nak a megfelelöje.
Tapintatos emberünk ezért kattint inkàbb egy kilencest. Az sokkal elegànssabb és közelebb is àll a kép relativ értékéhez ha meggondoljuk, hogy a gyenge képek zöme hatost vagy hetest kapott. Igy logikusan az àtlagon felüli foto legalàbb 9 pontot ér.
Az ecsetelt pszichologiai sorompo engem is ràkényszerit, hogy legalàbb kilencest vagy semmit ne adjak, mivel nem akarok senkit lelombozni. Màsrészt a gyenge foto nem érdekel minek vesztegessek idöt rà?
Lehet a pontozàs mint ahogy definiàltad "dedos", nekem mégis a legegyszerübb megoldàs anélkül, hogy a tetszésemet hosszan kellene szoba vernem. Ha valami nagyon tetszik néha meg is irom, mert nem kerül semmibe és (remélhetöen) örömöt okozok vele.
Technikai hibàt nem reklamàlok mert nem lenne korrekt. Minden fotoforumra kellene legalàbb egy profifotos aki autorizàlt és elég diplomatikus objektiv kritikàkat irni, màsképp vak vezet vilàgtalant.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-29 05:19   
Ecet,

Amit irtam a kepekkel kapcsolatban, azt kizarolag "maganban" tettem. Semmifele forumon nem szoktam a kepekhez hozzaszolni vagy azokat kritizalni, dicserni, ertekelni, pontozni. Egyetlen alkalommal tettem ami eloszor kivaltott egy hoszzadalmas vitat heves reakciokkal fuszerezve de vegulis evek ota tarto meghitt baratsag lett az eredmenye. A lenyeg, hogy azota nem szolok hozza semmihez, akarmilyen jonak vagy gyengenek tartom a kepet.
A pontozast pedig egyszeruen dedos modszernek tartom. A kepek ertekelese elsosorban erzelmi alapokra epul attol fuggoen, hogy a kompozicio milyen erzest valt ki az elso pillanatban. Szakmailag csak az tud igazan ertekelni aki sajat maga is ugyanolyan szinten hasonlo kepeket tud kesziteni, igy teljes mertekben tisztaban van a technikai kovetelmenyekkel. Ez legtobbszor nem igy van, tehat velemenyem szerint maga a pontozas nem er semmit.
A 15-ik oldalra emlekszem - azert visszalapoztam... - es akkor is figyelmesen olvastam. A Fotovilag Forumot szinten rendszeresen olvasom, habar az utobbi idoben keveset irok oda. A tagsag folyamatosan valtozik, alig van egy-ketto a "regiek" kozul.

Mas...
>>> Mivel ritkàn teszed a tiszteleted... <<<
Hat ezt kinek cimezted? Nahaaaaat. Mutatkozzak be megint?! A 14-ik hozzaszolas (nem oldal!!!) ota aktiv tag - mondhatni: berendezesi targy - vagyok itt. Most Te lapozz vissza!

Megint mas...
Jovo heten mutatok egy-ket kepet a szomszedaimrol. Remelem mindenki eves-ivas-alvas-stb. nelkul varja a kepeket.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-28 20:58   
Ajánlatom a kinai ujévre:

Fujhatjátok!

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-28 14:56   
Akinek nincs vizualis (vagy verbalis) mondanivaloja, az ott prezent, ahol leértékelheti azt ami neki elérhetetlen. Egy fotoforumon a kritika teljesen legàlis. Még meg is kérnek rà. Micsoda paradicsomi àllapot az elégtelen tanulonak a szakértö szerepében tetszelegni!
Az egyetlen vermutcsöpp csak, hogy a kritikus képességeiröl akàrki könnyen képet alkothat ugy, hogy megnézi az alkotàsait.
Na persze ha egyàltalàn létezik ilyesmi. Mirlo kollégànak példàul nincs albuma. Nulla fényképet csinàlt ezidàig. Mi több, még fényképezögépe sincs. Ö csak vàr és figyel. Az ö kreativitàsa kimerül egyes osztàlyzatok, és bugyuta beszolàsok kiizadàsàban. Érdemes megfigyelni, mindég ugyanaz a széttaposott vokabulàcsizma az asztalon. Keret, beégés, ferde horizont, élesség és manipula.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-28 14:36   
2003-06-28 06:32, cassiopea:
-
Tak, tak. Jopofa ezeken a fotos forumokon ahogy az onjelolt kritikusok, fenykepeszek savazzák egymas irasait A kepek szinte nem is szamitanak.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-28 09:45   
2003-06-28 06:32, cassiopea:
-
Cass
Nem a képeket ajànlottam, mert nekem ezek közömbösek. Megnéztem öket, ennyi.
Amire ismételten felhivtam a figyelmet, azok a dilettans fotosok még dilettànsabb kritikài és a destruktivitàskényszer. Véleményem szerint nem szükséges képet és azzal együtt az alkotot felkoncolni. Lapozz egy kicsit vissza a topikban, olvasd a forditott FotoForumOnline kritikàkat. Az Usefilmre jàrsz igy làtod, hogy màsképp is megy.
Én nem vagyok képek lehuzàsanak a hive. Ha màr lehuzàs, akkor beégett kritikusok alàexponàlt kommentàrjait.
A közönség egy része nem képes a vizualis élményt mint egységet feldolgozni, ugyanigy nem a tömondtatokban fogalmazott mondanivalok szimpla tartalmàt helyesen értelmezni.

Panoràma:
- egy gag semmi màs. A vicc megértéséhez egy bizonyos mértékü intellektuàlis szint követelmény. Akik leràntottàk a fotot azoknak egyszerüen nincs humoruk.
Barlangos akt:
- kereten csak az csàmcsog, akinek màs mondanivaloja ugy sincs.
- a sivatag megvàltozhatatlan szinein ugyancsak.
- telt nöi seggek làtvànyàtol többnyire a sovàny szemüveges magyartanàrnöt-, a kövér kiszolgàlonöt- és az éretlen tinit önti el az epe. Mirlo minden valoszinüség szerint az utobbi kategoriàbol nem irhatja azt, hogy "ejnye a zenyim nem ilyen formàs", hanem "szörnyüek a szinek" vagy hasonlo savanyu a szölö mondàst.
Mivel ritkàn teszed a tiszteleted kénytelen vagyok ismételni magam, de szivesen teszem. Ha viszont visszalapozol a 15. oldara
(Nancs 2003-05-16 17:27"-üzenetével kezdöden) megàllapithatod, hogy tisztelt Nancs kollégàval a témàt (mindég ugyanaz: semmire nem jo peszeudokritikàk) alaposan kicsontoztuk. Olvasd el a diszkuzionkat pliz.
Üdvözletem

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-28 06:32   
Ecet,

Par nap szabin voltam es csak most volt idom megnezni az altalad ajanlott kepeket.
A kepet - amin a noci bemaszik a barlangba - nagyon gyengenek tartom. Szerintem a tema egyaltalan nem otletes, a test csunyan el lett torzitva, a vilagitas teljesen "lapos", a kilogo labnak semmi ertelme es a keret szine borzalmas. A tobbi mind jo.
A panoramas kepet sikeresen lehuztak tobben is, igy nem kell egyedul ereznem magam.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-28 06:23   
2003-06-28 00:05, elckerlyck:
-
Mann! Màr megint elfelejtetted levenni az objektivdeklit!
????????????????????????????????????????????
LÀTJÀK MÀSOK AZ ELKI KÉPÉT ITT ALÀBB?
Az én képernyömön üres mezö. Ha az üzenet linket kattintom a HTML kod se làthato.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-28 00:05   

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-27 18:06   
2003-06-27 17:21, Kero:
Ühüm. Kiszállok mostand innet, mert ez már csevej és átmegyek a Kecsesen ringó Turulba.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-27 17:21   
2003-06-27 16:21, Pompéry Berlin:
-
Kero, az egész tó a tiéd? Van még néhány sátorhely idény nyáron a partján? Hol van, egyáltalán?
Reklámot csinálsz, vagy csak irígyeket keresel? Csak, hogy tuggyam, hogyan érveljek tovább.
-

Ez az Ottawa folyo, 5 perc setara a házamtol. Satorozas, vadkemping..nemigen tamogatott a parton, de 1 ora autozassal csodalatos parkokat talalsz, tiszta tavakkal, fenyorerdokkel.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó