2020. december 03. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztrália >> Tasmánia: általános ismeretek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 12:59   
tasiordog,

"You can't miss it" mondja az angol (brit). Igy tünt nekem is a "short distance". Ha jol emlékszem Las Vegas innen 6 ora szünetekkel együtt, de egyenes, széles többsávu autopálya s nem kanyargos sehol. San Francisco 9-10 volt odafelé mikor a parton mentünk s a Big Sur rész igen kanyargos ut . Maui szigeten vezettem kanyargos hegyi utakon, 3 1/2 ora alatt értünk Hana-ba azon a hátso uton részben agyag, részben lukacsos, kavicsos ut s azt hittem szétesik a kocsi! A rendes turista ut még rosszabb, ott csak feléig jutottam el! Kanyargos hegyi ut itt helyben Lytle Creek volt ahol lányom lakott fent a hegyen mikor 6 hétre kiköltözött 19 éves korában, azt sokszor tettük meg mikor költöztettük személykocsival s sok fuvarral ide oda, férjem a pickupjával, én a Buickommal. 30 perc freeway, 30 perc a kacskaringos uton fel a hegyen.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 10:29   
persze, hogy tudok róla :) lehet, hogy nem tűnt fel neked tasiö, de ott ültem a kocsiban amikor kivittük esztit a reptérre és mielőtt kitettetek glenorchyban beugrottunk Richmondba is :) hehehe ennyire csendes volnék..? :) vagy tán a sajtos stangli mosta el az emlékemet? :)))
mindjót nektek!

2003-07-29 09:11, tasiordog:
-
Wry, Richmond aranyos, Ross-ot szeretem még, olyan mintha visszalépnél az időben! Mostanában sokszor járunk Richmondban, a párom cuccait árulja az egyik galéria. Tudod, hogy a pékjük magyar fiú? Hires a pékség és az áruk, amit János csinál.
-

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 09:11   
Wry, Richmond aranyos, Ross-ot szeretem még, olyan mintha visszalépnél az időben! Mostanában sokszor járunk Richmondban, a párom cuccait árulja az egyik galéria. Tudod, hogy a pékjük magyar fiú? Hires a pékség és az áruk, amit János csinál.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 09:08   
Méghogy "short distances"!... Minden relativ! Ny.A-ból jövet én is ugy gondoltam. A gyakorlat viszont más. Keskeny, kanyargós utak, időben ott vagy, mintha száz kilómétereket vezettél volna le egyenes uton! Felmenni a sziget északnyugati csücskébe, onnan, ahol mi lakunk, van vagy 6 óra út. Mondjuk 400 km? Lehet annyi sem. Ti hány km-t utaztok be 6 ÓRA alatt?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 16:24   
Tasiordog,

tisztába vagyok az ausztrál kiejtéssel és nyelvvel, ami más mint az amerikai illetve kalifornia amit itt szoktam meg, de amit eddig megfigyeltem, sok szo náluk inkább angol mint amerikai. Ezt észrevettem a könyvböl is amit elöbb magyar forditásban olvastam, aztán az ausztrál originált vettem meg mert érdekelt.

Ausztriában elöbb British angolt tanultam az iskolában, talán azért értem meg a mai napig is az angol filmeket, melyekkel férjemnek nehézségei vannak. Az aussi nyelv nehéz, de igy vagyok az itteni southern slangel is, nagyon oda kell figyelnem ha meg akarom érteni a Georgia-it vagy Louisiana-it.

Majd böngészek pár aussi honlapot a hozok Neked példákat. Ok: http://www.discovertasmania.com/home/index.cfm?SiteID=407 Ott "bookshop" itt "book store". Itt van auto shop, repair shop, de grocery store, drug store, department store.
http://www.discovertasmania.com/home/index.cfm?SiteID=625
"The short distances between major centres and rural areas allow commuting without traffic congestion."

Itt "centers" és a traffic congestion a grid-lock. Ezek mind leirt szavak és nem a kiejtett nyelv.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 10:37   
köszi a címet tasiö :)
marnival tegnap richmondban jártunk, bár csak tettünk egy kört, élveztük egy picit a szabad levegőt majd visszajöttünk. innen viszonylag nincs messze.
a hétvégi krikett után a dr phil már szinte megkönnyebbülés.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 10:05   
Andi az oszik vérig sértődnének, ha látnák, hogy "lebritisezted" őket Az oszi angol annyira oszi, hogy pattog, mint a kenguru Ha csak angol angolt tanultál, sok helyen meg sem értenéd őket! Nemcsak kiejtésben, hanem teljes szavakban különbözik a máshelyeken beszélt angoltól.
Igen, a zöldségest itt is igy hivják A Salamancait megnéztem a telefonkönyvben, csak hogy tisztázzuk FRESH Fruit Market a neve.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-28 03:43   
wrí:

mindig az volt a benyomásom, hogy az ausztrál inkább British angol, s persze ehhez hozzá jön az ott tipikus kifelyezés is mint a "wog".

Nálunk csak a "wetback"-et ismerik s az a mexikoiakra szol mert vizes a hátuk mikor illegálisan uszták át a folyot..

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-27 00:44   
Vali, Andi:

szerintem tasiö arra gondolt, hogy a zöldségesnek a saját, választott nevét nem tudja :)
itt "green grocer" egyébként a zöldségesek neve, de gondoltam a Salamanca piacinak van valami saját neve is, mint pl "wogfood salesport" vagy hasonló hehe
(a "wog" itt "idegen"-t jelent és egy derrogáló szó a főleg dél-európaiakra, bár néha ránk is használják)
mindenesetre jövő héten megint megyünk és akkor már a don qualiti parisert áruló zőccségeshez, remélhetőleg :)
tyű de korán van megint... 8:44, megyek iszom még egy kávét.
üdv.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-26 20:25   
Még egy szo: produce market.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-26 17:26   
2003-07-26 06:03, tasiordog:
-
Van spéci neve a zöldségesnek,

Amerikaban "farmers marketnek" "vegetable stand"-nak, vagy "green grocer"-nek hivjak. Tasmaniaban mas?
-

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-26 06:03   
Wry, a párizsiból csak a Donét lehet megenni Van spéci neve a zölségesnek, de ne kérdezd, nem tudom Nincs más zöldséges a Salamancán.
Gabesz, aranymondásod vitathatatlan!

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-25 19:08   
Sziasztok!!
Most csak annyit írok hogy ez a fényképalbum NAGGYON jó grtulálok annak aki ezt kitalálta.
Wrí szuper vagy a kalapos kép tutkó.
Üdv.: Gabesz Érd +26 fock

Ui.:Hárman is képesek titkot tartani,ha köztük legalább kettő halott.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-24 05:16   
andi: a képeket felteszem amint tudom, csak először rendbe kell szednem őket, meg most lett új gépem, még pakolászok rajta, a régihez meg már nincs monitor kapcsolva, most tűzfalként "szerepel" :)
tasiö: vettünk párizsit tegnap, vagyis marni vett, de a wursthausban, nem a zőccségesnél és pórul jártunk, mert ez a párizsi nem a don féle... ennek a húsa kemény és ropogós, ami nem jó ha párizsiról van szó :) na majd talán a jövő héten hehe, a zöldségesnek van valami speckó neve?
gabesz: a cím ugyanaz, persze, ha gondolod írj nyugodtan, bár felém semmi új, sokat nem fogok tudni mondani :) dolgozom most egy melbournei nőnek, meg sorra jelentkezem melókra, hátha elfogadnak referencia vagy referenciamunka híjján is.. bár erre szerintem nem sok esélyem van, amíg el nem készülök evvel a portállal és "szemmel foghatóvá" nem válik a tudományom :)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-24 04:54   
wrí,

szerintem mindenkit érdekel Tasmánia, föleg családod és a Te ottléted miatt. Régen volt mikor tasiordoggel chateltem de a mai napig is emlékszem s szerettem volna az ö környékéröl is képeket látni. Részemröl többször böngésztem már azon a honlapon ahonnan a templom képét belinkeltem.

Lelkesen néztem egyszer az egyik cable channelen mikor George városát hozták egy utazási adásban. Az itteni könyvtárbol is sok utazási videot hoztam ki, nem csak azért mert ingyen van, hanem mert érdekelt.

Most kerestem Tasmania szoval s 41 képet találtam, de azt hiszem nem Töled

http://www.pbase.com/image/10567707

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-23 00:28   
okés andi, akkor felteszem őket oda. gondoltam erre a megoldásra én is, de aztán rájöttem, hogy másokat esetleg roppantmód nem érdekelnek tasmániai képek :)
de ha Te mondod!!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-22 08:56   
Wri,

hova lehet képeket feltenni? Ott ahol a sajátod is van, http://www.pbase.com/monkepek/forumtagok&page=3

http://www.pbase.com
"login"
username: monkepek
password: hunor

ott lehetne külön Tasmania képes albumot is kezdeni.

Andrea

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-22 05:39   
nagyon olcsó és egyelőre nincsen kihalva sem. van kórház, boltok, internet(!) és valami furcsa amit ausztráliában nem láttam sehol... tízből kilenc ház kertjében van parabola antenna! nem tudtuk mire vélni, de elfelejtettük megkérdezni a nőcitől akivel beszéltünk.
az új gép közben meglett, igen. a szomszéd srác még mindig önti a jobbnál jobb biznissz ötleteit, csak lesz valami :)
a nap most épp itt is süt, kánikula dühöng odakinn a naplétra rozoga 13 fokán - ha babonás volnék akkor most lefeküdnék aludni, de e híján megyek és dolgozom inkább tovább :)

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-22 05:29   
Rosberyben még nem néztünk szét! Ha olyan olcsó ott minden, akkor befektetésnek is jó venni ott egy telket. A következő 200 évben biztosan felmegy majd az ára! Dédunokád büszke lesz rá! Nekem tetszett a lepusztitott viszta Queenstownban. Izlések és pofonok... szigoruan müvész szemmel ugyan! Lakni nem laknék ott, csak ha az lesz az egyetlen hely, ahova megpályázhatok egy kinevezést 7 év mulva
Fel a fejjel, kapol még több "köszönjük, hogy érdeklődött..." levelet Megvan már az új géped?
Puszi mindenkinek. Süt a nap és lustán nyujtóznak a macskáim a verandán.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-21 09:41   
örömmel olvasom, hogy lassan de biztosan haladsz azzal a nagyon furcsa logikai programoddal tasiö :) nekem ha vasra vernek sem menne, nem látok benne semmit, egy halom négyszög, trapéz és egyéb alakok hevernek hol kitöltött színekben, hol csak vázlatosan... blah!
tegnapelőtt jártunk Roseberyben, ugyanis tényleg 20-30 ezerért adnak el házakat és azt kell mondjam, hogy találtunk is egyet, ami jó állapotban is volt, jó helyen is volt és jól is volt fűtve.
csak.. rosebery a világ végétől még 100 kilóméterre van, a közelben csak az esőerdők vannak (körbeölelik a várost), meg vagy három nyugat-tasmán város még (queenstown, zeehan és strahan). nem hiszem, hogy odaköltöznénk. túl messze van mindentől sajna - kivéve talán az északi partot, de burnie sem épp egy dúsan lakott hely. launceston meg legalább 100 km onnan.
azt kell mondjam, hogy queenstown a világ legrondább helye. aki ennél rondábbat talál annak én fizetek egy kancsó furmintot a tokaji borozóban a jászai mari térnél.
az egész egy ocsmány bánya közepébe épült, ami annyit tesz, hogy akármerre nézel, csak nagy halom agyagsárga túrást látsz, meg köveket, sehol egy fa, sehol egy növény... ausztráliában az utcákon amúgy is kevés a fa, de ez... ez mindenen túltesz. az utcákon csak pár embert láttunk szombat délután lévén, de... *brrrr*
rosebery környéke ezzel szemben nagyon szép... kár, hogy lemaradtunk a cradle mountain látványáról, mivel mikor elhaladtunk mellette már sötét volt... azok a jó kis tasmán outback utak :)
pár perce kaptam meg a legújabb "on this occasion you have been unsuccessful." levelemet, a siker örömére való tekintettel ezért most nem virgonckodok sokat, megyek iszom egy teát és jelentkezek a következőre hehe
több sikert!

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-14 02:32   
Sziasztok!
Kissé felhős, kissé hüvös téli nap van Tasiban. Szememet meresztem a képernyőre órákhosszat, mert tanulok. Vizuális memóriámat fejlesztem a vizsgára, jó kis progi, igazából játék, de már szikrázik tőle a szemem a hülye angol logikától meg teljesen kivagyok oldalakat olvasok és próbálom kihámozni belőle a lényeget...na, ugy kell nekem, minek akar a nyanya egyetemre menni...

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-12 22:11   
Sziasztok!

Gabesz itt van nem tünt el.Szia Wrí gratulálok ha ugyan megkésve is a kisgyermeked születéséhez.Elég régen írtam mert rengeteg a dolgom építkezünk (még mindig) tanulom nagyon keményen az angolt.Úgyvolt hogy novemberben indulunk NZ-ra de sajna nem fog összejönni sajnos, átettük az indulást a jövő év elejére.Párommal mindketten kimegyünk,a házat addig kiadjuk egy bérlőnek.Nz-ot kivül belül fújjuk.Ide van esélyünk kijutni mivel nem kell vízum egyenlőre.Reméljük ez így is marad.Christchurc a célpont oda mennénk először és onnan majd meglátjuk igazából Tasiba szeretnénk átjutni de ez még nagyon távoli vágy.Na és mi van veled veletek van már munkád lakásod nyugodt életed.Mi a helyzet a honvágyaddal még mindig MO az igazi????Egyre rosszabb itthon!!Vergődünk de valahogy csak kibírjuk.Remélem már sűrűbben leszel a fórumon.Az emiled még mindig ugyanaz??Üdvözlettel.Gabesz Érd +25 fock

Idézet.:A verset nem kívülről kell megtanulni,hanem belülről.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-12 16:26   
tasiordog!)

Szio:)

Hát ne kiabáld el,csak csendben suttogd:jo a gépem.:)Írjál is rajta ám..)

Üdv:Balu

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-11 11:22   
Üdv mindenkinek !
Balu, megyeget már a gépem, csak el ne kiabáljam
Wry, a párizsi DON gyártmány és pontosan a Salamanca-i zöldségesboltban található , ha szerencséd van, néha a főutcai görög deliben is van.Hobartban csak EGY főutca van
Gabesz, Erzsi, többiek, szóljatok ha vagytok még

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-10 18:31   
wrí:)

Szioka!)
Belecsaptál a kérdésekbe mint a palcsintatésztába:)Fáj a torkod?-lehet hideg fagyit ettél, vagy forro levest,vagy párás a levegő.Gargalizálj sos vizzel CSAK!!LE NE NYELD:gargalizálj.Aztán ne egyél egy fél óráig semit.Elmulik hamar,s ingyen van!
Légy jó:)Balu

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-10 01:50   
sziasztok üdv mindenkinek.
ismét egy rettentõ jó öt napot töltöttem el tasiördögéknél, csináltam egy nagy halom képet is.
jó lenne valami "tasmán magyarok" helyet létrehozni és ha mással egyelõre szolgálni nem is tudok, legalább a képeket feltehetnénk, miegymás.
van valakinek valami ötlete?
egy olyan kapcsolat kéne, amelyik gyors is, ingyenes is és használható is (no pláne).
tasiördög... a párizsit akkor pontosan hol is lehet kapni? :)
gabesz hova lett?
miért fáj a torkom olyan rettenetesen..?
na aki bármelyik választ tudja, csak bátran!
szasztok,
wrí

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-09 10:03   
tasiordog!

Te is hiányzol..ugyhogy igyekkez az uj progi felrakásával,gyere.!:)

Üdv:Balu

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-07 05:56   
Nemcsak lelassult, hanem be sem tudok jonni neha napokig Gyogyitoban van, remelem elobb-utobb menni fog megint rendesen. Mar mindent letoroltunk, ujraraktunk, megis vacakol. E-heten ki lesz cserelve a hard drive es a motherboard is, ha kell Na azutan johetek surubben..Hianyoztok...

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-02 14:47   
tasiordog!)

Örülök Nektek,puszi wry-nak is,Családodnak is.!Remélem a szüret okés volt?)

Érezzétek jól "egymást"!
Lelassult a Neted?Install,ujra!Szokott ilyet csinálni...(

Ölel:Balu

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 13:12   
Szia Balu!
Megvagyunk, wry epp itt van nalunk par napra. Tanulok, alig nezek be a netre, a gepem is vacakol, le kell torolni az egeszet es ujrarakni. puszi es gondolok am ratok

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó