2020. december 03. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztrália >> Tasmánia: általános ismeretek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 20:24   
tasiordog!)

Szioka:)

Örülök hogy jol megvagytok és lényedhez híven segitesz.)Sok puszi Neked és wry-nak ,a családjának,és Tasmaniának!)

Ölel:.Balu

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-08 09:19   
Tasziördög köszönöm hogy elmeselted nekünk ezt a szep hirt, hogy reszesei lehetünk az örömnek.
Wry gratulalok veled es csalaldodal ölrülök
a kis Anikanak.
Minden elkepzelhetö jot es szepet kivanok mindanyiotoknak.
nagyon hianyolunk, ha idöd engedi gyere es meselj a kis hercegedröl es most a kis hercegnödröl
szeretettel gondolok ratok anri

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-08 06:22   
Tasiban megszaporodtunk! Wri-nak kislánya született! Anika Villő. Mama, baba és apuci jól vannak.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-28 03:56   
Nincs messze. Olyan 2-3 óra utra saccolom repülővel. Régebben volt direkt járatunk UZ-ról ide, most azt hiszem Melbuorne-ben át kell szállni. Hajót nem tudok, hogy jön-e, de azt is meg lehet kérdezni ott majd, a teherhajók is szoktak felvenni néhány utast! Ha már ott vagytok, akkor a turisztikai irodák meg tudják mondani nektek pontosan, hogy mivel a legolcsóbb és legszaporább átjönni és, hogy milyen iratok kellenek, ha kellenek.

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-27 13:26   
Azaz igazság hogy nem kell vízum NZ-ba turistaként ki lehet menni 3 hónapra.És ezt a 3 hónapot is lehet nyújtani egész 9 hónapra ez a max idő amit ott lehet tölteni egyszerre.Szerintem nem rossz.Tasi mennyire van NZ-tól hajó vagy repülő a megoldás vagy mindkettő lehet?Vagyunk már páran akkkel együtt megyünk már alig várom hogy odaérjek ott leszek Austrália mellett egy köpésre lehet hogy átuszok mitgondolsz van esélyem??? ))Felfújhatós gumicsónak két evezővel biztos ami biztos viszem magammal.Üdv:Gabesz Érd 33 fock

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-25 07:33   
Gabesz, ha UjZ felől jössz, akkor is kell vizum, ugy gondolom, ide. Ha UZ állampolgár vagy, akkor nem kell, de a magyar utlevéllel biztosan kérik. Ezt majd ott kérdezd meg UZ-on az oszi képviseleten, konzulátuson, nem tudom mink van ott. Lehet, hogy turista vizumot onnan ide könnyebben fogsz kapni, ha csak pár napra, hétre kéred, mintha otthol kérted volna. Milyen vizummal mentek UZ-ra? Szüreten tul vagyunk, bor kiforrt, ugy néz ki jó lesz

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-24 10:56   
Sziasztok!Itten vagyok tele reménnyel szervezzük a kiutazást NZ-ba és ha minden igaz ősszel kiugrunk hopp.3 hónapot kipróbálok maglátom hogy birom az éghajlatot a kosztot meg egyáltalán a távollétet szeretett kis hazámtól jujj.NZ vízummentes és egy barátom tavasszal jött haza bíztató tapasztalatokkal amiket már többször átbeszéltünk mérlegeltünk és ezek alapján döntöttünk a kimenetelről.Tehát kedves ördög azt szeretném megtudni tőled hogy NZ-ról tasi felé át tudok menni vagy ne erőltessem?Tasi vízumköteles ugyi?Tehát az esélytelenek nyugalmával indulhatok?Mi a helyzet nálatok szüreteltek,áztok fáztok,napoztok rosszalkodtok vagy csak úgy vagytok?Azért is írtam az AU fórumba mert a NZ fórumban picit önző és nem túl segítőkész emberek vannak.És ugyebár a tasiördögben még nem csalódtam és szerintem más sem mert ő az aki önzetlenül segít mindenkinek remélem ezzel egyetértetek?Üdvözlök mindenkit innen a csodálatos és felülmúlhatatlan csodaszép ÉRDRŐL jajj.Gabesz Érd 24 fock

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-16 11:13   
Pelican, milyen jószágokat akarsz látni? Vadon, a szabadban láthatsz fókákat, ha kimész a vizre valami hajóval, madár minden mennyiségben található akárhol, ördögöt csak vadparkban találsz, mert éjjeli állat, kengurucskák sürün ugrálnak előtted az uton, posszumot, hangyászsünit is kifoghatsz csavargás közben. Kivasalva, laposan az utak mentén megtalálhatod a Tasmán fauna felét! Ezzel nem tudok napirendre térni! Sosem láttam ennyi elütött állatot az utakon, mint itt! Most az lehet, hogy tényleg nagyon sok az állat, de munkatársaim hozzáállását figyelembevéve, ezek nem is akarnak vigyázni, hogy nehogy elüssenek valamit.

Pelican  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-14 14:18   
Köszi az infókat, egy nagyob utazás részeként (aminek fő célja egyébként Új-Zéland) látogatok majd hozzátok. Ha lehet minél több állatot, madarat szeretnék látni, ezért egy pár napot mindenképp szeretnék ott tölteni. A meghívást köszi, de vigyázzatok, élni fogok vele.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-14 06:52   
Pelican,a Virginblue olcsóbb - ha a neten foglalod a jegyed - mint a komp. De, mint wry irta, tőled függ, hogy melyikkel akarsz jönni, mert nem akkora a különbség az árban, hogy az legyen a döntő.Ha stoppal akarsz közlekedni, akkor rajtad áll, hogy fentről indulsz-e vagy alulról. 2 hét alatt rendesen bejárhatod a szigetet, de ha olyan vagy, mint mi, akkor ugy megszereted, hogy vissza sem akarsz majd menni! Egy napi uton lejöhetsz a fenti csücsökből, kis megálókkal, szétnézéssel, ugyhogy teljesen rajtad áll, mennyi időt akarsz itt tölteni. December már elég forgalmas - idén nyár óta - ha jó szállást akarsz, ajánlatos előre foglaljál, de szerintem mindig van üres hely valahol az épp "beeső" turistának is, bár akkor nem válogathatsz a helyben vagy az árban. Ha lent jársz mifelénk, szivesen látunk!

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-14 02:34   
üdv mindenkinek :)
egy újabb, doverben érlelt, kellemes utóérzésû levélkével jövök..
tehát!
dover hihetetlen jó hely, ezt megint csak meg kell állapítanom, tasiördög, nagyon köszi a vendéglátást neked és palinak. a sok pálinka ellenére a másnapom is jól telt hehe, jót préseltünk, kevertünk, beszélgettünk, stb.
az életünk még mindig alakulófélben, de reggel már nem tudok bejárni chatre, ugyanis már "csak" nyolc óra a különbség a középeurópai és a tasmán idõ között.
pelican: van rengeteg backpacker hely és itt fogsz a legkevesebbet fizetni a napi szállásért, a www.tas.gov.au egy jó kiindulópont, ott találsz sok linket olcsó szállásokhoz. a komp drágább lesz, mintha repülõvel jönnél, feltéve, hogy a virginblue-t választod persze. a komp szerintem inkább csak olyan kis extra érdekesség és az északi parton tesz ki, onnan mehetsz nyugatra az esõerdõket megnézni, vagy az észak-nyugati hegyekbe, mt cradle stb. ha repülõvel jössz, akkor azt hiszem launcestonba (észak) vagy hobartba (dél) tudsz repülni, bár azt hiszem nem sokkal olcsóbb a kompnál.
ha mások tudnak jobb ötleteket (pl állítólag van egy másik komp is, amelyik olcsóbb és gyorsabb, de kevésbé különleges mint a spirit of tasmania), akkor majd biztos mondják.

Pelican  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-13 18:10   
Halihó!

December elején mennék körülnézni a szigetre. Egyedül, hátizsákkal leszek, olcsó szállásokat keresek. Mennyi idő alatt tudok minden érdekeset megnézni? A természet és az állatok érdekelnek leginkább. Érdemes-e Hobartba repülővel átmenni, vagy olcsóbb átkompozni?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-04 16:00   
Tasi, hozd mar legyszives, mert hallani akarjuk hogyan megy a sorsa az uj kornyezetben.

Valeria

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-04 09:23   
Hunor, fülönfogva cipelem ide!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-03 09:51   
Egy otlet: szuretnel vidd be ot percig a szamitogep ele.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-03 09:49   
Na, megyek megmondom neki, hogy kerestetik

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-03 09:44   
Wry Ecsém, bújj mán elő!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-22 22:48   
Kedves wrí (wry) !

Végre megvagy, már hiányolunk a fórumon!
Gyere néha a Chatre is, eu-i idô szerint késô este ott vagyunk, -változatlanul!
Örülök, hogy elheyezkedtetek, -anyóspajtás után nem fáj a szíved??
A legjobbakat kívánom a messzi északról, a GÖMB másik oldaláról!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-22 09:20   
Kedves wrí,

most néztem bele ebbe a rovatba, s örömmel olvastam, hogy sikerült a lakohely változtatás! Gratulálok s sok szerencsét kivánok Nektek szeretettel az uj kezdethez!

Andrea

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-22 08:49   
Juhééééééé! Végre itt vagy gépközelben wry! Időjárás helyesbités::-) itt is zuhog, mintha dézsából öntenék! Azt mondták a tv-ben, hogy néhány zápor, de azt kifelejtették, hogy a záporok között benne vagy a felhőben és a zuhogás közt szitál.
Nagy a csend, be vagytok havazva még otthoniak? Gabesz...?

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-22 05:30   
tyûnnye...
végre sikerült megtenni a lehetetlent és felinstalláltam egy Telstra próbacsomagot unixra... 115 levél várt, de jó.
mindenkinek üdv Glenorchyból (Hobart, TAS, AU), a viharos városból, két zápor közibõl. itt esik, szinte mindig, de most ez jó, van fûtés és legalább tudunk aludni is, nem úgy, mint mûanyagvárosban, sydneyben.
tasiördögéknél is jártam, lenn, még délebbre, náluk süt a nap rendesen, itt nálunk mindig borult, de... micsoda egy helyen laknak! azt kell mondjam, hogy életcélra leltem. micsoda almafák, körtefák, szederbokrok!
majd talán egy másik nap bõvebben is kifejtem, de most megyek írok egy levelet otthonra is, az ingyen egy hónapomban hehe.
üdv.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-02 18:29   
Szervusztok Tasiordog, Anri!
Kiváncsi voltam mi ujság Wry körül, ide jöttem megnézni. Üdv nektek Finno-ból, adjátok át Wry-nak is!

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-26 13:04   

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-26 08:17   
Anri, találkoztunk bizony és már kaptak Wryék lakást, ma költöznek be. Rövidesen jelentkezik, ahogy megtalálja a lyukat a falban, ahova bedughatja a masinát

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-19 22:10   

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-19 10:28   
Wrynak akadozik jelenleg a netkapcsolata, ahogy tud jelentkezik biztosan. Lakáskeresőben vannak, ha már ottholról fog tudni kapcsolódni, gondolom le sem fogjátok tudni vakarni a netről

Titán  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-17 16:34   
Szia WRY!

Már régen beszélgettünk a chaten.
Nagyon örülök, hogy jól érzed magad Tasiban. Remélem bejön ninden számításod és boldog leszel!

üdv.. Robi.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-17 01:54   
Wry, orulok, hogy ott vagytok es jol vagytok. Irj majd, hogy tudjuk hogyan fejlodik az eleted. Na meg gyere be a chatba is, hogy beszelgessunk.

Valeria

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-16 01:54   
Juhhhé, mostmár 4 szemmel fogjátok látni Tasit! megjött a második tudósitó! Hideg viz...egyik kollégám a munkából minden nap lemegy uszni bele, nekem elzsibbad a lábamujja is tőle, ha belemártom biztos itt kell lakni még vagy tiz évet mire kellően antarktizálódok ( jó szó mi? ) Bornemissza bácsinak bogárgyüjteménye van a muzeumban, de még nem sikerült rávegyem a családot, hogy érdeklődjön iránta. Wri, majd megyünk együtt bogarászni? Végre esik az eső, na nem szakad, csepereg, de a szőlőim kihuzták magukat, nem kókadoznak szomorkodva.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-15 10:58   
Wry, örülök, hogy ott vagytok, megvagytok, jól vagytok...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó