2020. december 03. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztrália >> Tasmánia: általános ismeretek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-01 02:36   
Ezt kaptam ma, nézzétek meg: www.magyar-allampolgarsag.com

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-29 07:01   
van neki jópár képe a szõllõsükrõl, meg én is lõttem egynehányat télvíz idején, mikor a dombjukon barangoltam két lövet törköly között.
hmm.. az internet egy csendes téma. mindig csendes, de ma csendesEBB. tán így próbál munkára ösztökélni..? errõl van szó, te net??! megyek, leróvok pár sor kódot, nehogy veszendõbe menjék e nap.
magyar dolgokról ma semmit nem tudok.. persze azért a sportolónõkre illene szavaznom, de ez is komoly és kusza téma, nem kell elkapkodni.
üdvözletek.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-29 06:50   
Tasiordog ha wry ara jar , szegezd le a locan meled es tegy oda valakit vegyen le beneteket egy digitalisba.Na de aztan jo nagyot vigyorogjatok had lassam jol vagytok
Kepet le kuldenni bimbi neninek ,wry tudja cimet

Halod Tasi az pinot a leg finomab a pirosok kozul, majd en nyelek csak egyet gondolva ra

Ja meg valami Tasi , alj terdig a locsogo tengeredbe es fotoz le szolosodet, majd jovore hozad mejunk szuretre

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-29 03:14   
Üdv mindőtöknek!
Bimbi, a cyberszőlős képtől majd leestem a székről A háttérben lévő hegy tisztára olyan, mint a mi Adamson-unk! ahol a szőlő van, ott nálam a tenger locsog másképp olyan, mintha itt csináltad volna Doverben, térdig állva a vizben Feljegyeztem a naptárban az illusztris dátumot, ott leszek, ha nem iszok sokat előző este a Pinot-ból
Wri, a Nap bujócskát játszik mifelénk, mikor kirohanok gazolni, elbujik és eseget, mikor beballagok, akkor elővigyorog... Esszel még nem sikerált zöldágra vergődjek, nincs már gépközelben. Hétvégén lejönnek, akkor nyélbeütöm és jelentkezem.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-28 10:41   
"MAGYARORSZAG - este 7:00"
az nekünk remek hehe.. az mi is, hmm.. 10 óra a különbség most, tehát 27 órakor, vasárnap itt leszünk jeee!
más.. pár napja volt egy mûsor az ausztrál zenészekrõl és két kedvencemet is hallhattam (az egyik akkor lett kedvencem, mivel a mûsorban hallottam elõször, marni már régóta ismerte persze).
tehát.. Lucky Starr - Ive Been Everywhere az egyik és a másik Joe Dolce - Shaddap You Face.
hihetetlen nagy zenék, kazaara fel gyerekek!
tasiördögh, mi jó hír járja felétek dóverlandon? napsütés dombon alul s felül? tengerparti lábujj ázka? kagyló s kerekkavicsgyûjtögetõ idõjárás? remélem minden rendben és mindenki jól van. ha eszter mégis hajlana a szóra, remélem megírod!
üdv mindenkinek!

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-28 09:07   
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=116&forum=29

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-23 01:51   
állítólag a royal hobart show alkalmával mindig sz*r az idõ itt hobartban... meglátjuk. egyelõre nagyon üde kis napunk van, de tasmániában fél óra és a jégesõ már ott kopog a napszemüvegeden.
tegnap amikor esett az esõ ezt hallottam valakitõl: "bloody show weather".

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-23 01:43   
Sziasztok!
Megjött a tavasz Tasiba! Ma van a Hobart-i mezőgazdasági vásár, ami itt munkaszünettel jár. Szórakozni kell menni az ember fiának!
Mától lehet vetni-ültetni akármit a kinti kertekbe. Igy szól a fáma! Na, csakhogy tudjátok!

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-21 02:48   
furcsa, mert ma reggel is kaptam vagy 30-40 levelet (levlistákról). sebtiben meglevelezlek, mert szerintem a címekkel lesz itt gond.
házunk nem lesz - cygnetben nem, másnak adták el, pedig jó lett vón. no legközelebb.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-21 02:25   
Wri, eressz meg egy levélkét, mert nem mükszik a postád. Nem tudom, hogy a virusuk miatt vagy a régi cimed van fent a masinámban.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-21 16:18   
Wrí Ecsém, lekéstelek ma éjszaka, hajnalban, reggel, nappal, d.u. este mikor hogy és hol.
Bimbi mondta voltál benn a cseten ... talán legközelebb. Addigis minden jót és a baszk zászlót nem felejtettem el! És sok minden mást sem!
Légy ügyes!

Zulo

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-20 11:18   
Vá: 2003-09-17 13:55, bendre:

azt hiszem erre a kérdésre nem nekem kellene válaszolnom... én ha rajtam múlna most is otthon lennék. sosem akartam eljönni és itt nagyon nem találom a helyemet. talán majd más pozitívabban szól.

bendre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-17 13:55   
Wri elsosorban hozzad szolok...

Olyan emberek velemenyere lennek kivancsi, akiknek kevessel ezelott, meg a
hosszu tavu tervei kozott sem volt annak a lehetosege, hogy ausztraliaban
telepedjen le. Megis a sors ugy hozta neki, hogy ott kezdett uj eletet. Ott
talalta meg az elete parjat, vagy barmi egyeb modon.
Szeretnem ha megosztana velem, hogy mi az amit jonak lat ebben? Miben
valtozott meg az elete? Mi a rossz es a jo oldala ennek az egesznek?
Boldogabb lett? Ha igen, ha nem, miert? Mi az amit maskepp tett volna, ha
most telepedne ki? Mi az amit ugyanigy csinalna? Barmi erdekel. Barmi ami
elso pillantasra tetszett neki, barmi ami nem. Mi az amit sajnal? Mit
veszitett ezzel a dontesevel, es mi az amit nyert? Minden kis reszlet
erdekelne...
Elore is koszi a valaszokert!

Endre

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-15 11:12   
Wry... leestem a szekrol!
Ad.1. - vegre megint mukodik a masinam!!!!!!!!
Ad.2. - nincs meg rajta magyar betu, mert most ulok itt elotte eloszor.
Ad.3. - hombrend (magyarul )... a motherboardom (angolul) is hombrend (magyarul) volt!
Magyarazat: megboldogult gyarimunkas koromban szalmakrumplit valogattam a Simplotnal, ugyhogy bennfentes vagyok hombrend (magyarul) ugyben. Mikor egy termek minosege nem eri el a megfelelo standardot, akkor hombrend lesz belole. Nagyon pici valtozas miatt is le lett klaszifikalva, a szerenyebb izlelobimbokkal rendelkezo vasarlo nem is igen vehette sokszor eszre. Tobb ceg neve alatt jottek ki a szalmakrumplik ( hasabburgonya, a gyengebbek kedveert ), kulonbozo, ke'rt minosegben. Tehat a hombrend mindig olyan lett, amilyet eppen elrontottunk! Ha a McDonald-ot,akkor a legjobb, legtisztabb,legropogosabb stb...ha Farmers Choice-t, akkor jobban jartal volna, ha nem veszel azon a heten szalmakrumplit!!!! Gondolom a teaval is igy van. Mikorra a gep "zold utat" kapott, hogy mostmar jo a minoseg, a hombrendbe bekerult jo par szaz zacsko, kivalo minosegu aru is! Nezd meg a csomagod szeria szamat es ha van meg belole, vehetel tobbet, mert mind olyan tavaszi tea lesz!

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-12 01:24   
tasiördögöt mindjárt megpróbálom felhíni mert nagyon eltûnt és fél perce olvastam a perthi topikban, hogy a gépe még ki is múlott szegénynek :/
amiért most ide írok az egy.
itt minden nagy üzletláncnak (mint otthon a tesco, profi, cba) van egy "home brand" terméke, csakúgy mint az otthoniaknak és szintúgy óriási kvalitásokat tudnak beletölteni egy-egy hómbrend (nevezzük így) termékbe akárcsak otthon a profi gyufa, profi kóla ésatöbbi.
na mivel azonban a tea ugye ritkán szar (kivéve otthon a garzon tea, ami ritka rossz citrommal, forralt tejjel elmegy) mi a hómbrend teát vesszünk a helyi woolworths lánctól és ma... óriási felfedezést tettem!
a woolworths tea íze változik.
nem tudom, hogy pontosan milyen idõközönként, vagy hogy tényleg változik e, de ezen a héten kifejezetten középeurópai tavaszi mezõ íze van. mivel itt már - mondják - tavaszodik, teljesen magával ragadott a gondolat egy negyedórája amikor szürcsölgettem a hómbrend márkájú teámat. tücsök voltam, rágtam a harmatos füvet... *megköszörüli a torkát* na jó nem részletezem.
minden esetre minden tasgáriánnak javallom az e heti vullíz (értsd: woolies) hómbrend teát, mert nagyon közép-európaira sikerült.
üdv.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 02:29   
2003-08-26 21:11, Zuloaga:
-
WRÍ, hol a Tasmániában vagy Öcsém? :)
-
szasz Zulo :)

pontosan ott/itt a déli-félteke angolszász régiójának a bugyialakzatú szigetén, annak is a majd' legdélebbi csücskén, a csücsök és a helyi hegytetõ között egy kis kerületben, Glenorchyban lakom kis családommal, szélnek, ködnek és zajos tinik dorbézolásainak állva ellent, balomban marék piros arannyal, jobbomban tizenhetedik századi históriákkal, inkvizítor és ferences szerzetes õsökrõl rótt szövegekkel.
villõ lányom cseper hamar, erik fiam már kezet ráz és "howre you going"-ol, a "mate"-et még nem teszi hozzá, gondolom az késõbb lesz.
per pillanat épp az egész família lázban - betegség okozta -, de mosolyogva - öröm okozta - ég, úgy tûnik még a tavasz is megérkezik, bár lassan és apránként, mondhatnám fél fokonként, de nem mondom.
van honi jóm is, ami itt készült - hálám ismét a doveri ördöglakra száll - és így a hiány és ácsingó a pesti broadway iránt kevesebb, bár tûnni nem tûnik sem szûnni nem szûnik.
olvasok és írok - programot bár, így értéke "csak" fogható s így lelkeket nem ápol, szívet nem növeszt, szakállt nem kopaszt, zászlót nem vérez.
remélem te is jól és sok új veled is.
írj mert jó olvasni és ténlyleg sok jót,
- vrei, a momentán infulenziás

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-26 21:11   
WRÍ, hol a Tasmániában vagy Öcsém?

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-23 01:49   
idõközben rájöttem (egy évbe telt), hogy ausztrália igazi magyar himnusza a Korai Öröm zenéje.
épp hallgatom, azért :)
ui. tasiördög ma reggel felavatom a szilvapáleszt jó kis "home brand" woolies-os teával :)

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-16 01:32   
Szia MM! Nem tudom milyen filmre gondolsz, rólam személyesen vagy tasiról általában? Több dokumentumban is "szerepeltem", nincs kizárva, hogy láthattad valamelyiket
Virusom volt és még mindig vacakol a gépem azért jövök ilyen ritkán

Muity Mijo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-13 10:10   
2003-08-01 03:09, tasiordog:

Kedves Kató, készült rólatok valamilyen film, amit én már láthattam valamelyik tévécsatornán?
(Most nincs időm végigolvasni e témakört, de ha már volt erről szó, akkor elnézést a figyelmetlenségemért.)

Mijo

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-01 03:15   
wrí:

na ez fura, hogy a közlekedés kilométer de a gyerek sulya ounce és pound? Az üzletekben a zöldséget is poundban adják vagy kiloban?

Az épitkezés itt is angolos, ezek a felfelé tolhato ablakok is a britektöl származnak melyeket még a régi spanyol stilusu házakon is alkalmaztak. Van Tudor és Victorian style is. Nem tudom, honnan jött a forgalomnál, hogy a középeuropait vezették be. Talán több üzletet láttak benne az auto iparnak?

Szerintem az amerikaiaknak is nehéz átszokni, mert itt is kezdték az üvegeket literrel is árulni. Sok élelmiszeren is rajta van kicsivel a gramm. Az ujabb uti táblákon pedig kezd felbukkani a km is. Mire megszokom, megváltozik.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-01 03:09   
Kösz a gratulációkhoz ! Még nem tudom sikerült-e, majd csak szeptemberben jönnek ki az eredmények, de a visszhangból itélve, én sem voltam roszabb a többinél, olyan 1-2 százalékkal talán kevesebbem lesz, mint a legjobbnak. Azokról nem is beszélek, akik nem készültek a vizsgára, azoknak egy fikarcnyi esélyük sem lehetett, roppant gyors kellett legyél,350 szót fölött olvasni tudni egy perc alatt minimum. Egy kérdésre egy perced volt, azalatt nemcsak el kellett olvassad, megértsed, hanem a válaszokat is analizálnod kellett. A vizuális rész marha nehéz volt! Több, mint felét a 40 kérdésnek egy rápillantásra tudtam. Na, majd meglátjuk...Roppant kiváncsi vagyok, hogy viszonyultam az angol anyanyelvüekhez képest.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-01 01:01   
andi: azt hiszem senki sem kételkedik benne, hogy ausztrália egyértelműen közelebb áll angliához mint amerika :) nem csak a bal oldali vezetés, az akcentus, de a tévéstílus, az ételek, az emberek magatartása, az építkezési stílus, minden angol itt. a mértékegységek egyébként bár sok helyen valóban "normális"-ak, még mindig rengeteg az inch, a foot, a mile és a pound. pl. gyerekek születésekor neked poundban adják meg a súlyát, nem grammban :)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 17:55   
Még valami eszembe jutott a Britekre valo emlékeztetésre: az utca melyik oldalán vezetnek az ausztrálok, és melyik oldalon van a kormány? Itt ugy vezetnek mint Magyarországon.

Jo, megtaláltam: http://www.australianexplorer.com/car_travel_services.htm "Drive on the left-hand side of the road" amelett kilométerben számolják a sebességet, itt még mindig mile-be.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-30 18:23   
tasiordog,

szeretettel gratulálunk a sikeres vizsgához!

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-30 18:16   
Tasiordog,ne csigázz!)Nagyon szukoltam Neked a vizsgára,Te meg agyontanultad Magad:csak sikerülnie kellett!Más nem is lehet:)

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-30 12:55   
tasiö: mikor tudod meg az eredményeket?

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-30 11:42   
Andi, kösz a képet, gyönyörü hely!
Wry, hát vagy tényleg olyan csendes vagy mint a mondabeli szunyogok a vattában vagy én csavarodtam be a sok tanulásba ! Na, TUL vagyok rajta, levizsgáztam! Roszabb is volt és könnyebb is, mint gondoltam. Majd meglátjuk mi lesz belőle...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 18:36   
wrí:

Tasmania utrendszere nagyon emlékeztet engem Mauira. Ott is csupa kanyargos ut föleg Hana-ba. Van egy-két jobb egyenes utrész, az egyik a Pilani Highway Kihei-Wailea mögött s nem kell átvánszorogni Kihei föutcáján ahol sok az auto, piros lámpa, a sok étterem és üzlet miatt. A másik rész a Kahului repülötér felé van s fel a hegyoldalba ahol a farmerek és cowboyok élnek s az egész elmegy az egyetlen szöllészétig. Régen volt egy földut Waileabol fel a szöllészthez de azt bezárták igy most a fél szigeten körbe kell menni hogy az ember odajusson Waileabol! Nem tudom miért ne lehetne rendesen megépiteni azt az utat ami ott hátra felé megy Hanaba, egy helyen kellene egy kis hid ahol a kiszáradt patakon hajtottam át mert ott télen viz jön le. Egy helyen szélesiteni kellene, ahol agyagut volt s majdnem belém szaladt egy Jeep mikor visszafelé mentünk, tele fiatalokkal, azt hitték ök az egyedüliek akik ott járnak! Dacára hogy olyan rossz állapotban van az a kavicsos lukacsos ut, arra a Haleakala oldalán vannak lakoházak is, söt kicsit odébb egy pici bolt is mely megrendelésre nyit ki, s az agyag ut sem volt kellemes, mégis gyorsabban értem ugy el Hanaig mint a nyilvános Hana highwayn (also called "divorce highway" ) a kanyargos uton amin valami 671 kanyar van s valami 71 one-way bridge! Persze igy jol megélnek a turások, melyek kisbusszal viszik a turistákat a kanyargos uton Hana-ba akik nem mernek maguk vezetni. http://ourworld.cs.com/Forumsmemoiren/hanamap.jpg
http://www.jetnick.com/ourmauimap.JPG
Nem emlékszem döglött elütött állatokra Maui szigetén, elütött possum inkább itt helyben van az utakon.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 13:12   
andi_usa: itt hihetetlen idegesítőek az utak. mivel a zöldek állandóan hőbörögnek ezen a szigeten semmit sem szabad építeni, mindent meg kell hagyni a természetnek stb. ennek ellenére amiko végre megépítették azokat az utakat, amik most vannak, hogy végre át lehessen jutni a sziget nyugati részére a sziget dél-keleti és legsűrűbben lakott részéről, azok olyan kis vékonyka kis utak és annyit kanyarognak, hogy ha a szigeten körbe megyek, a nagy úton, akkor hamarabb odaérek, mintha átvágnék a szigeten. nevetséges :) a másik meg az, hogy nincs sehol egy fia korlát sem az utak oldalán ezért rengeteg a "roadkill" tasmánián. nagyon elszomorító látni a sok ördögöt heverni az utak mentén, meg echidnákat, meg possumokat... nem értem a zöldek miért nem valami értelmesért harcolnak, mint pl a korlátok az utak szélére.
tasiö: "van vagy 6 óra út. Mondjuk 400 km?" glenorchyból 5 óra út volt - nem vicc - és azt hiszem 250 kilóméter. botrány :)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó