2020. január 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Vásárlás topik
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 18:11   
Megjártam az elsö ruhaállvány vétellel amin a pincében tárlom a nyári ruhákat. Az olcsobbat vettem és elhittem amit a dobozon irtak, hogy milyen mennyiséget elbir! A plasztik talpazat tartoja eltört s összeroskadt minden!

Erre elmentem a Loewe-hez és vettem a drágábbat $ 58.-ért ami teljesen vas, nehéz is volt kicipelni a kocsiba és beemelni csomagtartoba. Itthon férjem cipelte nekem be és kérdezte is hogy akarom ezt lecipelni, összerakva? Mondtam kiszedem a dobozbol s részletekben viszem le és majd lent a pincében rakom össze! Sajnos nem fért el az összeesett mellett igy elöbb azt kellett eltennem onnan szétszedve a ruhákkal együtt amig össze tudtam rakni és felállitani küszködve. Ezen tartopolcok is vannak alul felül, volt egy hasonlom már aminek felül van egy ilyene s prima mert a tejére is lehet pakolni. Az sose esett össze, de persze ugyanazt a modellt már nem gyártják! Annyira kimeritett hogy csak félig jutottam, az also polcára már rátettem egy tömött tolokoffert s egyenlöre arra a ruhákat, amig ujra rászánom magam a többire, a felsö polcot lejjebb tenni (azon van az akasztorud hogy pakolhassak a tetejére is mert most tul magasan van majdnem a plafonig! 75.5 inch magas ez az uj állvány, magasabb mint a másik polcos tartom!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 17:26   
További nyomtatási árak, a Sam's Clubnál az egy orás digital nyomtatás 17 Cent darabja Fuji géppel, ha rögtön kell, a Kodak géppel 44 Cent. Elég sokat álltam sorban egy nö mögött aki 160 képet pötyögtetett ki megrendelésre, utána elhatároztam, hogy megveszem magamnak az uj Canon i560-os nyomtato gépet ami ott $ 89.47-be került. Egy csomag foto papirt is vettem, 150 lap $ 11.98, ugyanaz a Kodaktol $ 18.98. A nyomtato csoda gyors, szép képeket készit s sok programm jött vele ami nekem részben megvolt régebbi kiadásban a digital kamerámhoz mely szintén Canon. De legjobb a foto nyomtato programm ahol csak megkattintom mekkora és milyen papirt használok ( a nyomtato csomagban jött 5 Kodak foto kártya ingyen), hány képet akarok egyre s még dátumot is tesz rá ha kell (a kép dátumát). Nagyon tetszik benne hogy külön vannak a szin tartályok és átlátszoak, igy làtom melyik van fogyoban, s könnyü utána tölteni. A szines töltö tintát is régebben a Sam's Clubban vettem az elözö nyomtatomhoz ahol egy nem átlátszo cartridge van.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 18:21   
Készitettem az Olympussal a kertben is macro képeket, itt az egyik ahogy a kamerábol kijön, elég nagy: http://ourworld.cs.com/Forumsmemoiren/P1010030.JPG

Tegnap csalodásom volt a WalMart digital printing service-el, online tettem fel a képeket nekik, remélve hamarabb készen lesznek, de ahogy kisült, csak 19/20-án mehetek értük az itteni WalMartba! Viszont mikor ott voltam körülnéztem s meglepettem láttam milyen olcson árulják ök a digital kamerába valo tölthetö elemet (4 darab AA elem) töltövel együtt, taxal együtt volt $ 10.65! Elötte mikor a Walgreensnél voltam hétfön digital képeket nyomtattatni (30 perc alatt meg voltak, 29 Cent darabja 4x6-os), ott láttam, hogy a Duracell-töl a töltö $ 19.99 a 4 AA elem $ 12.99 s ehhez persze még a 7.75% sales tax. Volt egy olcsobb márka is a Rayovac, de az is egy huszas lett volna összesen. Nem hinném hogy a WalMarté annyival rosszabb lenne. Mikor mutattam tegnap este lányomnak, megkérdezte, mikor kaphatja meg végre a kamerát amit kapott? Mondtam ma még szeretnék pár makro képet készeteni vele s akkor megkapja s tanulhatja ö is a beállitásokat kezével a manuallal, ahogy én tettem. Persze az olvasot majd nekem kell fent telepiteni a computerébe, de van kis ablaka is a kamerának, láthatja a kész képet azon is.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-11 20:09   
bovi,

közben találtam képet amit Te készitettél egy cicárol és Bimbi tette fel, nagyon jo, gratulálok a szép felvételhez!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-11 19:16   
Digi.kam-mal még nem vagyok zseni, képet próbáltam már ide betenni, amit én csináltam. Örültem, hogy sikerült és másnap csak egy piros x volt a helyén. Nem fürkészem az okát, gondoltam nem feltétlen szükséges, hogy feltegyem.
Az biztos, hogy nagyon szép képeket csinál a gépünk és minden automata rajta, nem kell öreg szemeinket strapálni. A kártya szintén 64 MB, de az ára is 64 volt
A lenti képek nagyon jók!!!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-10 18:05   
Bovi,

az a külömbség hogy a Canon $ 250.- volt privát eladonál 2 éve, az Olympust tegnap vette férjem thrift storeban $ 35.-ért. Az Olympus smart media memoria darabja (64MB) viszont csak $ 3.57 volt, kettöt vett.

Eddig nem olvastam el az Olympus használati utasitását, s nem is egy idöben készült a két kép.

Elég sokat bajlodtam mig sikerült telepiteni mindent s hozzáférni a képhez az Olympusbol, de a jo a Microtech card readerben az hogy 2 félét olvas, az enyémet is a Canonhoz. Hogy lányom majd mennyire boldogul ezzel, s milyen könnyen tanulja meg a kezelését, meglátjuk. Az Amazonnál láttam hogy ott $ 100.-ért árulják használtan ezt az Olympus modellt, igy férjem jo áron vette. A memoryk, és a cardreader lepakolva jöttek sose volt használva.

Szerinten élesebb a Canon kép s elevenebbek a szinei a Canonnak. Tettél fel már képet a Kodakkal, mennyivel élesebb egy 3.1 megapixeles kép? Ezt a Canonnal csináltam de fogtam elé egy close-up lenset, mert nincs a Canonon macro. Itt az Olympussal egy macro felvétel:

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-10 13:29   
Az a különbség, hogy az egyiket egy jobbkezes issza, a másikat egy ballkezes

Komolyan, látni a különbséget a fény csinálja azt! (Nekem is van egy Kodak 3.1-esem, nagyon klassz)

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-10 10:53   
2004-01-10 10:37, bobe:
-
én inkàbb a cigerettàra tippelek! (bàr én nem talàlom sehova se valonak )

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-10 10:37   
Tenyleg van kulönbseg az egyiken latszik a kockas teritö a masikon nem

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-10 07:27   
Olympus D360L 1.3 megapixel:

Canon S100 2.1 megapixel:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-10 00:19   
Tegnap megjött UPS-el a tapéta ami nem volt sürgös, sajnos az auto manual még sehol.

Párom ma büszkén mutatta mit vett a thrift storeban, Olympus D-360L digital camera $ 35.-, (lányunknak vette) hozzá 3 doboz compact flash (64MB-s) $ 3.67 darabja és egy Microtech flash reader-t $ 3.57 amihez most töltöm le a ME drivert mert a CD-n csak Win98/2000 driver volt. A reader jo mert kétfélét olvas, nem csak ezt az ultra vékonyat amit ez az Olympus használ, hanem a vastagabbat is, amit én használok. Majd ha telepitettem, kiprobálom, ki is nyomtatom a 2 képet amiket csináltam vele. 1.3 mega pixeles csak, az én Canonom 2.1 mp.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-08 10:41   
Kaytee,

nem vagyok olyan optimista mint Te. A tapétárol semmi hir és ma irtam a Massachusettsi autokereskedönek emailt akinél 30-án megrendeltem az owner's manualt és még mindig nem jött meg. Nem tudatta velem hogy küldi csak azt hogy $ 5.- be kerül a küldése. Kanadábol sem jött még meg a make-up artist kötény/ecset tarto, ott sem tudom hogy küldi csak azt hogy egy tizest számolt a küldésért. Viszont az Ebay eladotol megjött a Chanel kötény lányomnak s szép! A kozmetika koffer elado pedig irt egy kedves emailt, hogy ha a lányom annyira van a kiképzésével, adja le náluk a resume-ját mert mindig keresnek munkaeröt. Ez a honlapjuk: http://www.makeupkits.com Most nézem, hogy $ 139.-ért árulják a honlapon azt a modellt amit én $ 89.-ért kaptam meg töle az Ebayn plus CA Tax mivel helybeli vagyok.

Most hogy reklamáltam, kaptam választ:
=======================================
Subj: Re: 1995 Ford Crown Victoria LX manual?
Date: 1/8/2004 1:52:43 AM Pacific Standard Time
From: extremeautosports@verizon.net (Ricardo)

your order was shipped yesterday as soon i get tracking i will e-mail it to you.Thank you
=====================
Ezek sem sietnek a küldéssel!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-07 18:33   
Szerintem mostantol expressz kezbesitest kapsz majd! Tudjak, nem hagyod magad.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-07 05:17   
Kaytee,

az UPS-töl email választ kaptam, hogy "driver error" volt s ma le lessz szállitva. Nézegettem mindig ki de semmi, hirtelen este 7 körül ott volt 3 csomag az ajtonk elött, nem csengetett be az UPS-es még jo hogy nézegettem kifelé! Végre megjött a könyv amit olyan régen rendeltem, viszont megjött Burbankbol a magas kozmetika koffer is, nem hittem hogy az UPS egy nap alatt fogja leszállitani!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-06 19:18   
Kaytee:

Azt tanácsolta, hogy még azt is jelentsük, ha lassú a kézbesités, mert amögött is meghúzódhat valami disznóság.

Köszönöm a tippet, erröl eszembe jut a postai bosszuságom de nehéz kitalálni ki volt a hibás, az elado adta-e fel késöbb mint igérte, mert nem volt rajta postai pecsét, hanem olyan kinyomtatott cimke amit online lehet késziteni, vagy a posta tolta el nagyon? De volt tracking s több mint 2 hétig utazott a kis pendant Arizonábol!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-06 18:43   
Amit postásotok müvel, az szövetségi bünténynek számit. Menyem egyik rokona a Postmaster General hivatalában volt az Inspector General, és ő nyomoztatta az olyasfajta panaszokat, amiről irsz.
Azt tanácsolta, hogy még azt is jelentsük, ha lassú a kézbesités, mert amögött is meghúzódhat valami disznóság.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-06 17:55   
Kaytee,

tegnap jött meg a másik angol-magyar nyelvtanulo könyv amit Davidnak rendeltem s olcso volt, de jonak tünt ahogy belenéztem.

A nagyobb flash memory-t én is az Ebayn vettem egy éve, LEXAR 64MB 12x. Viszont az elsö amit vettem s a privát elado ajánlotta akinél a Canon S100 Digital Sphinx-emet vettem akkor 2 éve, igen jo akcio volt a CompUsa-ban, USB Lexar reader és flash memory egy huszasért! A kamera csak 8MB-vel jött. 48MB és 8x, annak idején a reader maga volt $ 20.- az üzletekben!

Viszont mérgelödöm egy másik könyv miatt, amit december 23-án rendeltem az ABoyd websiten: Priority Mail-t kértem, erre UPS-el adták fel! Igért kézbesités január 5. Nem jött, megnézem a trackingot erre az volt oda irva "apartment number not given, rescheduled for delivery January 6."! 25 éve élek itt ebben a családi házban, nincs lakás szám! Reklamáltam az eladonál is de az UPS-nél is mivel már a második eset, azelött az volt a kifogás hogy nem volt cim a csomagon (a szegek az Ebay eladotol). Az se volt igaz. Ez egy mexikoi aki kihozza, s ha nincs kedve erre jönni kitalál egy kifogást!

A kis 1925-böl lévö angol-magyar kis szotár amit 29-én vettem az Ebayn, tegnap jött meg és Media Mail-el lett feladva! A posta jobb, szombaton feladtam a Cuisinart discet s a nö tegnap jelentette hogy megkapta Georgia-ban! First Class Mail-el ment, párnázott boritékban. Viszont az a nö irta nekem, ne küldjem semmi esetre Fedexel mert ö egyszer rendelt egy home theater system-et s hallotta mikor csörömpölve esett le a kapu másik oldalán mert a soför bedobta, nem nyitotta ki a kaput! Ujra kellett rendelnie!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-06 17:14   
Amazonon vettem kismenyemnek egy nagyon nagyszerünek tünő könyvet: Lendvai Pál, ha jól tudom, most Ausztriában élő professzor irta. Cime- angolul - The Hungarians - A Thousand Years of Victory in Defeat.
(A magyarok.
Ezer évnyi győzelem a veszteségből)
Rém jó kritikákat kapott a kötet. Az én amerikai családom ebből (is) tanulja a magyar történelmet.
Rövidesen rendelek megint egy EBays eladótól rapid töltőt kiselemelekhez a digikamerába, és Scandisk Flash Memory Cardot, ami az Ebay-n újonnan, a rögtönvevő opcióval is olcsőbb, mint bármelyik üzletben. De előbb ellenőrzöm a Dell-nél, hátha van valami akció, mert akkor inkább tőlük veszem.
A kis Canon 3.1, amit a kisebbik fiamék kaptak karácsonyra, is a Delltől jött. Szuperklasszul müködik, nagy siker volt.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-06 09:58   
2004-01-05 20:18, rigojanos:
-
... Gomboc Artur volt egyik kedvenc rajzfilmem...

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-06 09:56   
2004-01-05 18:40, Pompéry Berlin:
-
Hi hi ! Jol néznénk ki egymàs mellett, plàne az uj csizmàmal ... olyan 32 cm különbséggel....
Mostmàr érted miért félek hogy beverem a fejem???

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-05 22:17   
rigojanos,

persze hogy van német Amazon és Ebay is csak ott egész más dolgokat árulnak. A német Ebayn 5 unalmas David Bowie t-shirtöt találtam: http://search.ebay.de/search/search.dll?MfcISAPICommand=GetResult&krd=1&ht=1&shortcut=4&SortProperty=MetaEndSort&cgiurl=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.de%2Fws%2F&maxRecordsPerPage=50&st=2&ebaytag1code=77&query=david+bowie+t-shirt&x=13&y=12

Ugg Stiefel-el pedig nulla jött ki.. De van a svájci Ebayn! http://cgi.ebay.ch/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2880627898&category=23455

Itt egy német cikk az Ugg csizmákrol:

http://bunte.t-online.de/coremedia/generator/content/Trends_26Style/artikel/ar-ugg-boots/seite-artikel-ugg-boots,view=frameset.html

A német Amazon pedig nem tart "kalifornisches Kochbuch"-ot..

Visszamentem keresni, englische Bücher alatt, volt pár angolul de nem az én könyvem, viszont azzal bovi ott van ahol elötte, mit kezd egy angolul irt könyvel?

De meg van a könyv amit az amerikai Amazon-on vettem lányomnak, nekik is az amerikai kiadás:

http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/0316286850/ref=pd_sims_dp__2/028-1586232-0022946

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-05 21:27   
Rigo miert küldtel az Amazonra vegyek egy DVD micsodat? csizmat nemlattam
a masikat mar megsem nezem vagy ott vannak a csizimak?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-05 20:24   
2004-01-05 19:00, bovi:
-
Engem meg akkor kap el a sárga irigység, amikor angol oldalakat ajánlatok
Valószinü azt kellettvolna tanulnom, mielött a compihoz fogtam. (Fredi,Computer)
-

Bovi, semmi ok az irigysegre, mert en pl. meg a nemet oldalakhoz nem ertek De ezeknek, amirol itt szo esett, van angol es nemet valtozata is

http://www.amazon.de

http://www.ebay.de

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-05 20:18   
2004-01-05 18:14, Cunibaba:
-

Nagyon helyesen cselekedtel! Nem is kell ellenallni az ilyen kiserteseknek. Ez olyan, mint a nyelvtanulas, mindegy hogy uzbeg, vagy angol, elobb-utobb adodik szituacio, ahol pont arra van szukseg!

A magassarku csizma elengedhetetlen a keszletbol, es feketebol legalabb 2 par kell, es kell hosszu is, meg rovid is meg hegyes orru is, meg kerek orru is, meg lapos is, meg magas is, es idealis esetben velur is, es szep fenyes bor is, es most ugy hangzok, mint Gomboc Artur a csokikkal

De szoval erted, hogy mit akarok mondani

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-05 19:00   
Engem meg akkor kap el a sárga irigység, amikor angol oldalakat ajánlatok
Valószinü azt kellettvolna tanulnom, mielött a compihoz fogtam. (Fredi,Computer)

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-05 18:40   
2004-01-05 18:14, Cunibaba:
-
Irigyellek. Duplán. Nem attól félsz, hogy leesel róla oldalt, amitől, pl. én rettegnék, hanem hogy bevered a fejed.

Héééé ... Hu-hu!! Itt vagyok. Nem, innen lentről beszélek - 154 cm vagyok.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-05 18:14   
Rigo, ma ràd gondoltam! Ugyanis vettem egy szuper fekete csizmàt olyan jo 8-10 cmres sarrokkal! .... Még nem tudom hova és mikor veszem fel mert ezzel lassan a plafont ütöm meg De nem tudtam nekik ellen àllni az üzletben

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-05 02:53   
bobe,

Hosszu lista lenne felsorolni, lányomnak nagyon sok speciális sminkelési könyvet (szinházi és special effect make-up mint szörnyek) (talán 8-at), részben az Ebayn, egyet az Amazonon, s egyet az ABoyd website-n, az a legvastagabb 422 oldal.

Barátjának aki magyarul akar tanulni az Ebayn vettem egy kezdöknek valo tanulo könyvet, egy angol-magyar szotárt pedig az Amazonnál kaptam olcson részére.

Magamnak találtam pénteken a Quality thriftben egy gyönyörü szakácskönyvet tele képekkel, Kalifornia receptjei. Szerencsére nem látta lányom külömben elkunyerálta volna! Ö is imádja az ilyen szép szakácskönyveket sok szines képpel benne. Itt lehet benne lapogatni is: http://websearch.cs.com/cs/boomframe.jsp?query=california+the+beautiful+cookbook&page=1&offset=1&result_url=redir%3Fsrc%3Dwebsearch%26amp%3BrequestId%3D7a67c5ab67378ff4%26amp%3BclickedItemRank%3D1%26amp%3BuserQuery%3Dcalifornia%2Bthe%2Bbeautiful%2Bcookbook%26amp%3BclickedItemURN%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.amazon.com%252Fexec%252Fobidos%252Ftg%252Fdetail%252F-%252F0002159317%253Fv%253Dglance%26amp%3BinvocationType%3D-%26amp%3BfromPage%3Dmainmenubeta&remove_url=http%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2Fexec%2Fobidos%2Ftg%2Fdetail%2F-%2F0002159317%253Fv%253Dglance

Hüha, most látom hogy az Amazonnál ez használtan is $ 35.-nél kezdödik, én $ 13.99-et fizettem a Qualityban érte amit férjem sokallott!! $ 75.- a legmagasabb ár..
Az Ebayn vettem a kocsihoz egy elektromos szakkönyvet a sok aprosághoz ami be van épitve, az már megjött, megrendeltem az Interneten a használati utasitást is ehhez a modellhez mert az sem volt de azt még várom. Várom a Ford válaszát is a vészjelzö távirányito miatt is ami szintén hiányzik s amig nem tudom milyen kell, nem tudok licitálni egyre az Ebayn mert ott veszem majd meg. Egy Internet árus már el akart nekem egyet adni $ 47.50-ért de annyit nem fizetek! Az Ebayn meg lehet kapni egy tizesért.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-05 02:42   
rigojanos:

Andi, es hova veszi fel a lanyod ezt?

Talán munkába? Öszintén szolva nem tudom. A t-shirt a kaliforniai "egyenruha".

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-04 20:21   
Andi milyen könyvet vettel mostanaban?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó