2020. november 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Vásárlás topik
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 12:01   
2003-07-03 11:34, Cunibaba:
-
laptop = hordozható számítógép, tudod, az a lapos, amit egy válltáskában bárhova magával cipelhet a kellőképpen mazochista (bocsánat minden laptoptulajdonostól ) felhasználó

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 11:34   
2003-06-27 21:44, kaytee:
-
Meg egy laptopot, és egy 4-in-one printert.
-
Hàt nem is tudom hogy mondjam hogy kicsit szégyellem magam de felvilàgositanàtok mit jelent a "laptop"? Mert nekem fogalmam sincs rolla. Vagyis gondolom hogy kell ismerjem de itt minden technikai kifejezést franciàul ismerem és erre még nem jöttem rà micsoda?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-02 23:19   
Es mikor latunk fenykepet is? En egy extreme closeup-ot preferalnek.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-27 21:44   
A legfontosabbat elfeledtem elújságolni.
Vettem egy digicamerát, Canon SureShot A3oo-ast.
Meg egy laptopot, és egy 4-in-one printert. Mindezt a Delltől. Még nem kaptam meg őket, de már úton vannak.
Muszáj volt megrendelnem őket még költözés előtt, mert Floridába csak ÁFával szállit a Dell, plusz volt egy jó kis árengedmény is.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-27 21:38   
2003-06-24 20:44, Cunibaba:
Pancsikálj csak, nem baj, ha kicsit sré a púl. Csak nem feledj egy maroknyi rézpénzt beleszórni - algásodás ellen kitünő, ha nem akartok vegyszerezni. Volt nekünk is felfújható medencénk, mikor agyerekek kisebbek voltak. Egész jól müködött, de kihalt alatt a fü. -

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-25 00:38   
Eddig sose tudtam volna megfogalmazni, hogy miért nem akarok szvimingpúlt, de most már világos. Még ha Aténban laknánk!

Kicsit olyan, mint a márványpadló. Annak is csak Rómától délre van meg a létjogosultsága. Ezt jobban tudom - tapasztalatból. Hiába van télen 22 fok a szobában, csak felehúzott lábakkal lehet ülni a fotelban, mert alulról hideg. Ugyanis a márvánnyá stilizált travertin kőpadlóval borított helységeink nincsenek alápincézve. A többi igen, csak ezek nem. Jó, mi? Mentségünkre szóljon, hogy nem mi csináltattuk, hanem az elődünk. Burkoló volt és legszívesebben a kertet is kicsempézte volna.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-24 21:00   
Cunibaba ne csüggedj, fog az menni, fogtok fürödni benne, a neve meg mondjuk"pool" igaz milyen szepen hangzik? Vigasztaloul, en is vettem egyet mire felfujtuk kikeszult a pumpank meg a tüdönk. Megtöltöttük vizzel, fürödtünk vagyis pancsoltunk egy teljes delutant azota egyfolytaban esik az esö es en az ablakbol bamulom a "szep poolt" ami most madaritatokent müködik. Na erröl ennyit.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-24 20:44   
Na nem nagyon tudtam melyik topikba irjak ide vagy a "szerel a pàrom" vagy a panaszkönyvbe" .

Ma vettünk egy kis "pancsolot" (igaz nem olyan kicsi mert 4és fél méter az àtméröje és 10 ezer liter viz megy bele ha jol olvastam!) mert hàt én még ezt nem nevezném sem uszodànak, sem medecének, fogalmam sincs minek lehetne igazàn nevezni. Szoval olyan kerek izé aminek a szélét felkell fujni és vizet engedni bele, utànna tudunk pancsikàlni benne.
A dobozon az àll hogy nagyon könnyü felàllitani. Mi délutàn nekifogtunk. Màr volt benne vagy 10centi viz mikor olvastam a papiron hogy ha a két sarka között a vizszint többel vàltozik mint 2,5-5cm akkor az egész összeromolhat mikor màr tele van... Erre az egészet kiboritottuk belöle... biztos volt màr ezer liter viz mert az egész kertünk uszik... akkor arrébb tetük nagy nehezen. Most sem egyenesebb igaz, lehet hogy még rosszabb... De mostmàr ugy marad.... folyik bele a viz... ha igaz lehet holnap reggelre tele lessz. Utànna vàrhatjuk hogy melegedjen annyira hogy beletudjuk tenni a kislàbunk ujàt.
Hàt lassan màr kezd elmenni a kedvem a pancsikàlàstol....

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-15 12:39   
Szia Anri, Rigojanos

Meg csak 60m km-t vezettem (azt is valami +10 fokban), de egyszeruen imadom

Mostantol szamitva van kb 6 hetem ezzel es kb 4 hetem a nagytestverrel...

http://www.kawasaki.ch/index/sport_touring/zr_7_s__zr_7.htm

aki szerintem meg gyonyorubb Aztan, amikor a tiz het tesztelesi ido veget ert eldontom, hogy melyiket veszem meg....

RIA

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-15 02:45   
2003-05-14 13:12, Ria:
-

Nehogy labtorlonek hasznald!

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-14 20:48   
Ria megneztem uj utitarsadat nagyon jol net ki a kek öltölnyeben, minden jot es sok örömet a közös utatokon.
Puszi anri

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-14 13:12   
Sziasztok

Még soha nem próbáltam címet beilleszteni, így lehet, hogy nem fog müködni, de megpróbálom....

Hölgyeim és uraim!
Kérem engedjék meg, hogy bemutassam önöknek életem párját, a legújabb szerelmemet...

http://www.kawasaki.ch/index/sport_touring/er_5.htm

Remelem sikerült. A Galerie menüpont alatt találhatjátok a különbözö szineket. A kék az enyém

RIA

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-03 17:43   
Kaytee,

sose láttam csak fekete követ ami tesztel, mielött ezt a kis tesztelöt vettem ami nem sokkal nagyobb mint egy cigaretta doboz, végignéztem az Internetet, mi minden van, s mindenütt a savval együtt árulták a fekete követ s Jolán is ugy használta a mi magyar swap meet ékszerárusunk.

http://www.lacywest.com/t_goldt.htm#Gold%20Testing%20Kit%20-%20Acid

http://www.goldtesters.com/goldtest02.html

"A popular method of relative accuracy for testing gold requires a set of testing needles with different tips of exact karat, a test stone and acids prepared for testing various karats. For silver and base metals, use silver testing solution."

Sajnos nem emlékszem mit fizettünk a Diamond Tester-ért, de szerintem ha még müködik, el tudod adni az Ebayn is mert manapság nem olcsok az ujak.

http://www.mall911.com/cgi-bin/tools/commerce.cgi?product=testers

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-02 22:35   
Andi, nem a savra (királyviz) gondoltam. A fekete kőhöz nem kellett semmi, de amid van, jobban hangzik.
A gyémánt tesztelő mennyibe került, ha még emlékszel? Érdemes tartogatnom arra, hogy eladjam, vagy "garbagize it"? Én már nem ellenőrzök semmit. Azt se hordom, ami van.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-02 22:28   
Diamond testerünk nekünk is van, pár éve vettük bent Los Angelesben a Jewelry districtben egy üzletben.

Az arany tesztelö kis masina, 9V elemmel müködik s egy testing strippel, oldalt van egy kis drotos csipesz fogoja, amivel az ékszert meg kell fogni s aztán a befüzött stripre tenni, ez is tesztel 9,14,18,22 karátot.

A fekete kö az a sav teszteléssel van, sokan azt használják, de azt nem tudnám magammal vinni egy thrift storeba.

Papir pénzhez nekem van egy sárga pencil-em ami megállapitja igazi-e, a kasszásnök is sok helyen azt használják, azt hiszem a Staplesben vettem.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-02 20:52   
Én pedig pakolás közben megleltem a régnemlátott gyémánttesztelőmet. Ez elektromos jószág, és az ellenállást méri valójában.
Csak gyémántra és kék zafirra müködik, de azokra tökéletesen.
Andi, most jut eszembe, az aranytesztelőd nem valami fekete kő? Emlékszem, azzak a karátot is meg lehet állapitani. Vagy feltaláltak valami modernebbet, mióta nem foglalkozom ékszerekkel?
Tudod, honnét lehet a leggyorsabban megállapitani, hogy amerikai papirpénz igazi-e? Fehér papiron egyszeri áthúzással erősen végigdörzsölöd. Az igazi hagy egy enyhe zöld pacnit, a hamis nem, és ha szines printerrel csinálták, nem pénzjegypapirra, akkor meg úgyis felismered.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-01 17:14   
Férjem talált egy szép gyürüt egy hete, s mikor jelentette, elmentünk ketten a gold testerrel felfegyverkezve a Veteran's Thrift storeba megnézni. Kis szenzácio volt mikor elövettem a testert, a mexikoi eladonök mind jöttek nézni s kérdezte is az egyik, mi az. Mondtam arany mérö. A gyürün rögtön láttam hogy igazi, s a mérö is azt jelentette. Megvettük, az ára $ 14.98 volt plus Tax. Ehhez hozzájött a $ 10.- nagyitás az ékszerésznél, mert a 6 1/2 gyürü nekem tul kicsi volt. A nagy garnetben középen van egy nagy szén de csak nagyitoval látszik, körben s kicsik szép tiszták. Volt ott még egy gyürü amiröl gondoltam hogy csak aranyozott, egy nagy cubic zirkonia volt benne, s a tesztelö kimutatta hogy csak aranyozott, azt is annyiért árulták.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-17 17:06   
Kaytee:

Kozben elolvastam, hogy nem szereti a szonyeg rojtokat (akar a tobbi porszivo).

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-17 17:03   
Mar Budapesten is kaphato a csodagep. Electrolux gyartmany, az ara utan meg nem erdeklodtem.

Kivancsi lennek Kaytee, jol mukodik? Felszed minden piszkot? Nem teszi tonkre a szonyegek rojtjat? Vagy csak padlon hasznalhato? Kerlek informalj. Koszonom.

Valeria

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-17 00:35   
Ja, és tényleg 2oo dollárba került.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-17 00:33   
2003-04-16 13:23, Cunibaba:

Kedves Cuni,
se a régimódi porszivót, se a férjed ne dobd még ki.

Én mindkettőt megtartottam a biztonság kedvéért.

Úgy vettem a Roombát, hogy jóideig visszaküldhetem, semmit se kérdeznek, pénzt visszaadják. Egyelőre nem akarom visszaküldeni.
Nemigen kell angolul érteni hozzá. Van egy akkuja, amit áramkörről feltöltesz. Ha nem veszel gyorstöltőt (én nem vettem), akkor 12 órát tart, mig teleszivja magát szuflával. Nem lehet túltölteni. Ennyi energiával min. 3 közepes méretü helyiséget kitakarit. Kb. 35-45 percig dolgozik,nem csinál nagy zajt, csipog, ha valami bibi van.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-16 13:23   
Kedves Kaytee!
Légyszives vilàgosits fel ha tévedek (mert szinte annyit értek angolul mint egy spanyol tehén ) hogy ez a csoda gép 200$-ba kerül?
Ugyanis az én porszivom sem volt sokkal kevesebb és ez még egy milimétert sem mozdul egyedül hiàba kiabàlok rà
Sajnos azonban férjem sem hajlando kezelni...
Igy talàn én is kikövetelhetném anyàk napjàra Nekem az egész hàzam padlocsempés és a szönyegeimnek nincs rojtjuk.... Igazàn ideàlisnak tünik...
Igaz rengeteg csoda masinàt vàsàroltam màr, amit hamar a padlàsra raktam. Kivàncsi lennék hogy egy-két honap mulva is ilyen jo véleményel leszel e még rola???

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-16 03:38   
Mit tudsz Rigo. . ki vele. . . ram fer egy kis tanulas.

Nincs altalanos tanacs sajnos! Magadnak kell rajonnod gyermekem!

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-16 03:36   
2003-04-16 03:07, rigojanos:
-
Akkor rosszul csinalod

Mit tudsz Rigo. . ki vele. . . ram fer egy kis tanulas.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-16 03:07   
Nem lehet. . .csak a szeka nem boldogit
-

Akkor rosszul csinalod

Na csak viccelek am, en sem bantom szegenyt Ha nem muszaj

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-16 02:24   
2003-04-15 22:30, kaytee:
-
2003-04-15 18:47, Zsu:

Kezd szekálni a férjedet. Húsvétvasárnapig biztos beadja a derekát.
-
Nem lehet, a husvet mar kiszekalodott
A kovetkezo alkalmak az o szulinapja, es anyaknapja. . .

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-16 02:23   
2003-04-15 22:37, rigojanos:
-
Vagy szekald....csak ugy

-
Minden erdek nelkul??? Nem lehet. . .csak a szeka nem boldogit

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-15 22:37   
Vagy szekald....csak ugy

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-15 22:30   
2003-04-15 18:47, Zsu:

Kezd szekálni a férjedet. Húsvétvasárnapig biztos beadja a derekát.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-15 18:47   
2003-04-15 17:36, kaytee:
-
Nagyszeru! Nalam is a family-konyha-eloszoba kovezett, es vannak macskaim. . .azt hiszem, kell egy ilyen nekem. . .nem gyozok utanuk soporgetni.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó