2020. november 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Vásárlás topik
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-15 17:36   
2003-04-14 23:44, Zsu:
-
2003-04-13 22:24, kaytee:
-
Jajj de jol hangzik! Mondd, mit csinal kovon es parkettan?
(Jon anyak napja, nem???)
-
A követ és parkettát nagyon szereti. Tegnap is dolgoztattam. A nappali és ebédlőben parketta van, szépen takaritotta, és a konyhakövet is. Azért vettem rumbababát, mert az új házunkban mindenütt, ami nem hálószoba, csempepadló lesz. Nem akarok majd söprögetni.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-14 23:44   
2003-04-13 22:24, kaytee:
-
Jajj de jol hangzik! Mondd, mit csinal kovon es parkettan?
(Jon anyak napja, nem???)

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-13 22:24   
Ma délelőtt rumbáztam!
Aranyos robotom nagyon szépen porszivózott egymaga. Teljesen tisztának kinéző világosszürke padlószőnyegről jó sok port és macskaszőrt sikerült feltisztitania.
Úgy müködik, hogy először "megtanulja" a helyiség méreteit, kifigyeli a kikerülendő akadályokat, pl, székláb, felosztja magának a szobát részekre, aztán körkörös mozgással elindul.
A lépcsőt érzékeli, nem esik le rajta, a különböző felületek tisztitására automatice beáll, de annyi esze már nincs, hogy ne sétáljon, azaz rumbázzon ki pl. az erkélyre.
A szőnyegrojtokat nem kedveli, azokat be kell hajtani a szőnyeg alá, vagy virtuál falakat állitani (ezek jöttek a Roombával)a szőnyeg szélén. De ez már munka, úgyhogy nem próbáltam ki.
A macskák először kicsit megijedtek a robottól.
Már csak azt kéne feltalálni valakinek, hogy kiüritse magából a trutyit.
Egyébként én is inkább főzök, mint takaritok.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-13 02:44   
2003-04-10 19:12, elckerlyck:
-
Néha 3 óra múlva jött ki a fürdöböl csóró.
-

Olyat mar en is csinaltam, de full sminkben voltam mikor kijottem, es haj is ready volt a a zenes-tancos ejszakara.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-11 19:00   
2003-04-11 18:22, Pompéry Berlin:
-
Pssszzzzt!!!!!!!!!!!! Anyukam meg ne hallja!!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-11 18:22   
2003-04-11 14:28, rigojanos:
-
Rigókám, azt hittem, tudok valami vigasztalót mondani. Így csak a takarítónő marad mint utolsó javaslat.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-11 14:28   
2003-04-11 12:38, Pompéry Berlin:
-
....a nagytakarításokra a modern háztartásban, ahol eleve a műszaki segédeszközökre való tekintettel sok szempontból minden alaposabb, szóval manapság erre nincs már szükség.....

Ehhez a cikkhez azokat a modern haztartasokat vehettek lapul, ahol a konyhat nem hasznaljak. Vagy a furdoszobat. Vagy a nappalit.

Persze, ha kényszeres és csak így tudsz, az más.
-
Semmifele kenyszer nincs bennem (sajnos), kulonben diplomasan is tiszta lenne furdoszoba.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-11 12:38   
2003-04-11 01:14, rigojanos:
-
En mar 2 eve tervezek egy "tavaszi nagytakaritast"
-
Hogy ideológiailag megnyugtassalak: valahol olvastam, hogy a nagytakarításokra a modern háztartásban, ahol eleve a műszaki segédeszközökre való tekintettel sok szempontból minden alaposabb, szóval manapság erre nincs már szükség. Hacsak az ablakmosást nem érted ez alatt. (Mert ugye azért jó, ha néhá látjuk a külvilágot is.)

A továbbtanulást nem ennek a függvényében nézném. Persze, ha kényszeres és csak így tudsz, az más.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-11 01:21   
2003-04-11 01:14, rigojanos:
-

Lehet, hogy tovabb kellene tanulnom?

-
Deigenam!
En ugy dontottem, hogy nem lesz tavaszi nagytakaritas iden. . .

Minden Husvet es Karacsony elott Anyukam takaritasi modszere jut eszembe - az unnepek mindig "friss" illattal kotodtek ossze. . .
A fuggonyoket "spanoltatni" kellett, az ablakok tisztara surolva (lenyegesen kevesebb ablakja volt mint nekem), a parketta frissen "vixelve" es az osszes sajat horgolasu teritocskeje frissen kemenyitve. . vasalva. . .es a "nippek" mosva, szaritva a teritocskeken.

Hja. Regen volt.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-11 01:14   

Lehet, hogy tovabb kellene tanulnom?

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-11 01:12   
2003-04-11 00:26, Pompéry Berlin:
-
Hanem a takarítás az más. Azt akkor tudok, ha mérhetetlenül felizgatom magam valamin. De nagyon ritkán vagyok ennyire ideges.
-
En is igy vagyok vele. . .es ahogy a lakast elnezem, idegeskedhetnek mar egy kicsit

Ferjem szokta mondogatni ha latja, hogy duhodten takaritok: mar meg erobol takaritasz Milyen igaza van!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-11 00:26   
2003-04-10 19:03, rigojanos:
A takaritas tokeletes agytisztitasra (agy = ekezet nelkul most). En az egyetemen vizsgara keszules kozben 3 orankent szunetet tartottam, es valamit fenyesre suroltam.
-
Én az egyetemen kötöttem a legtöbbet. Csak, hogy ne kelljen a jegyzetekkel foglalkozni. Aztán a vizsga előtt két nappal elfogott a harctéri idegesség. Még mindig megvannak azok a polóverek, kardigánok, amelyeknek vagy a nyaka vagy a balkarja hiányzik. Eddig jutottam ugyanis 2 nappal a vizsga előttig.

Hanem a takarítás az más. Azt akkor tudok, ha mérhetetlenül felizgatom magam valamin. De nagyon ritkán vagyok ennyire ideges.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 19:12   
Csak át ne menjen mániába! Ismertem egy nöt, az a kézmosás után megtörölte a kezét, de rögtön mosta is újra, mert lehet, hogy a törülközö már nem vegytiszta. Néha 3 óra múlva jött ki a fürdöböl csóró.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 19:03   
2003-04-10 17:39, Pompéry Berlin:

A takaritas tokeletes agytisztitasra (agy = ekezet nelkul most). En az egyetemen vizsgara keszules kozben 3 orankent szunetet tartottam, es valamit fenyesre suroltam. Kozben semmi masra nem gondoltam, es mire kesz lettem, mar nem ereztem ugy, hogy megbukom/elalszom/leiszom magam/elmegyek a H&M-be. A verkeringes is visszatert kozben a fenekembe, es frissen lapozgattam tovabb a jegyzeteimet az ujabb takaritos szunetig.

Soha nem volt olyan tiszta a furdoszoba (nem is lesz), mint vizsgaidoszakban.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 18:08   
2003-04-10 17:39, Pompéry Berlin:
A főzés, az igen! Annak van értelme. Különben is az az egyetlen kreatív házimunka. De a takarítás?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 17:39   
Port is torol?
-
Hát ha K.T. fekve porszívózik, akkor a portörlés egy része már eleve megoldott kérdés. Vagy nem?

De egyáltalán, miért izgat bennetetek ez a takarítás ennyire átlagon felül? A főzés, az igen! Annak van értelme. Különben is az az egyetlen kreatív házimunka. De a takarítás?

Nem ismerek rátok!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 01:15   
Port is torol?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 01:13   
Hát én bizony fekve fogok porszivózni!
De az is lehet, hogy medencében lubickolva vagy jacizzuzva!

Csak már legyen itt a Roomba, mert különben csak álmomban fogok vele bármit csináltatni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 01:11   
2003-04-09 17:33, elckerlyck:
-

Csendben takaritok Elcky, senki nem szokta eszrevenni

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 01:10   
2003-04-09 17:20, Pompéry Berlin:
-

Gondolom, ez az a lany volt, amelyik a kapun kifele menet a szurkot kapta ugye?

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 00:43   
2003-04-07 16:51, kaytee:
-
Lattam a Broostone-ban. . .gyereket es macskat kikerul )

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-09 17:33   
Nekem teljesen mindegy, hogy csináljátok, csak csendben

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-09 17:20   
2003-04-09 03:34, rigojanos:
-
En a fekve porszivozas hive vagyok ...
-
A családi anekdóta szerint nagyanyámnak volt egy rettentő lusta - nem, mondjuk inkább úgy a "political correctnes" szellemében, hogy kényelmes - cselédlánya. Minden mozdulatot háromszor meggondolt, nehogy fölöslegesen fárassza magát. Így pl. ülve vasalt. Amikor nagyanyám ezen való meglepetésének hangot adott, mondván, hogy ilyet még nem látott, a válasz emígyen hangzott:
"Hát, akkor még sokmindent nem látott a nagyságos asszony."

Én is így vagyok a fekve porszívózással. De valóban még sokminden ismeretlent tartogat az élet számomra.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-09 03:34   
2003-04-07 16:51, kaytee:

Megerkezett mar? Nagyon izgulok!

En a fekve porszivozas hive vagyok, ugyhogy ha emellett lehet fekudni, engem meggyoztel.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-07 16:51   
Még nem érkezett meg Robotkám, de amint meghozza a UPS, kipróbálom, és beszámolok róla, mit tud és mit nem. Küldenek vele ú.n. virtuális falakat- kis oszlopféle bigyókat, amik megtévesztik, és behatárolják, meddig mehet. Lépcsőt, küszöböt felismer, az előbbitől visszafordul, az utóbbin könnyedén átmegy. A szőnyegrojtokat nem szereti, azt olvastam, de nem tudom, ez mit jelent. Van egy ürithető tartálya, odagyüjti a trutyit.
Mást sajnos nem tud, mint porszivózni, de azt, remélem, minden felületen. Már az Amazon is árulja!
Igértem magamnak egy wireless laptopot, most azon tökölök, melyiket vegyem. Nem akarok egy vagyont költeni rá.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-06 02:50   
"artificial intelligence algorithms"

Hmm...

Ez kulonbozteti meg tehat egy szobamerlegtol.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-05 00:05   
2003-04-04 20:33, kaytee:
-
Dehogy nevetlek! Inkább teljesen komolyan megkérdezem,hogy ez a csoda CD-player körkörös táncát lejtve hová teszi a port, szemetet? Bárhogy olvasgattam a virtuális prodpektust, ez nem derült ki. Veszi a szőnyegvég-parkett-újszőnyeg-küszöb-akadályokat is? Mi van a lépcsőkkel?

Kimosott ruhát is felakasztja a mosógépből? Mert akkor máris elbocsáthatom a takarítónőt.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-04 20:33   
Ne nevessetek ki a naivitásomért. Vettem egy robot-porszivót.
Ő dolgozik majd, mig én jacuzzizok vagy a MONra irok... Úgy hivják a kisaranyosomat, hogy "Roomba", magyarul rumba.

http://www.roombavac.com/

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-25 03:51   
2003-03-24 17:36, kaytee:
-

En vettem egy nagyon jol kinezo novenyt, de minden probalkozasom ellenere csak egett rozsere hasonlito valamikent figyel most a cserepben.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 17:36   
Mást is vettem Floridában.
Illetve most várom az árajánlatot.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó