2020. február 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Vásárlás topik
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 00:59   
2003-03-24 00:57, kaytee:
-
Dolgozzon a csaj!
Majd nem mondom meg neki, hogy a vadnarancs keserü.
-

Jogos. Ajandek lo.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 00:58   
2003-03-24 00:52, Pompéry Berlin:
-
Hogy Te mindig milyen vitriolos vagy, Te Rigó!
-
Hetedikes voltam azt hiszem, amikor megkerdeztem a kemia tanaromat, hogy mi az a vitriol. Azt mondta sosem hallotta meg ezt a szot.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 00:57   
2003-03-24 00:46, rigojanos:
Akkor a nem-elo narancsfa nem ugyanezt a celt szolgalna? Locsolni sem kellene.

Dolgozzon a csaj!

Majd nem mondom meg neki, hogy a vadnarancs keserü.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 00:52   
2003-03-24 00:46, rigojanos:
-
2003-03-24 00:44, kaytee:
-
A macsek-szitternek pedig egy élő narancsfát, amin a termés garantált, de nem lesz ehető.

-
-
Hogy Te mindig milyen vitriolos vagy, Te Rigó!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 00:46   
2003-03-24 00:44, kaytee:
-
A macsek-szitternek pedig egy élő narancsfát, amin a termés garantált, de nem lesz ehető.

-

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 00:44   
Pár napja vettem egy hatalmas zsákravaló rózsaszin belü, ÉDES izü grapefruitot.
Ezen felül hoztam Floridából a kisebbik fiamnak szuvenirként egy száritott alligátormancsot karmokkal, kabalának a vizsgáira. Azért kabala, mert az alligátor a középső ujját keresztbetette a mutatóujján, mielőtt utólérte a végzet.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-14 14:25   
egy jo kis oldal amerikaiak elönyben:
www.bende.com

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-13 13:46   
There really is something about tea that soothes the soul.

Nagyon fogyok ki a Fortnum & Mason teabol :-(,parom is inkabb hozzanyul most ,mint kavehoz. (mivel nagyon finoMmmmmmm :-)

Keresem a Neten,hogy hol van olcson Mariage Freres assam,sehol sem olcso,DE !!!

talaltam mast,valaki nagyon ajanlotta:
Peet's Assam Golden Tip
http://www.peets.com/stor/21/tea_items.asp?cat=2001

Megrendeltem :-) kivancsi vagyok,hogy valoban finom :-)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 16:58   
Kaytee,

tegnap megjött a 3 gyöngy pendant, férjem javasolta, a leveleset akasszam a 31 inch hosszu gyöngyös láncomra, (mondta, na, kissebb nem is lehetne! ) ami szintén Ebay áru, nekem meg eszembe jutott, hogy a másik kettöt a kis vékony olcso fülbevalokra tudom akasztani melyeket szintén az Ebayn vettem régebben, ($ 6.50 volt azt hiszem, 14 KT) s magában nem néztek ki semminek. Az hogy a két gyöngy nem egyforma szinü, nem is zavar.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 16:42   
Mult szombaton agyon vásároltam magam a Best Thrift-ben :
A karika karkötö $ 4.98, az apro gyöngy fülbevalok 85 Cent, az ezüst logo fülbevalok $ 1.48, a nagyobb gyöngy fülbevalok $ 1.98 és a két karkötö lánc darabja $ 1.48 volt. Ott vettem a cookie shootert is, amit tegnap eladtam az Ebayn s ma viszem postára, mert a vevö rögtön fizetett.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-08 19:43   
Kedves Ria,

ki hogy nézi azt, jelenleg nekem jot tett magamat disziteni amiota nagy fogorvosi kezelés alatt vagyok, mult héten inyoperáciom volt s az arcom is dagadt volt, ilyenkor jot tett nekem szép ékszerrel foglalkozni, elterelte a figyelmemet. Az operáciom mult szerdán volt, s hétfön volt az elsö nap mikor kimozdultam a házbol s elmentünk az ékszerészhez, az öröm jot tett, mikor megcsinálta a peridot függömet, jobban éreztem magam utána!

Elfelejtettem emliteni, hogy sogoromnak is vettem karácsony elött computer memory-t az Ebayn ajándékként, de sajnos nem passzolt az ö gépébe. Neki kellene állni fent a szereléshez s megnézni a fent levö motherboardok közül müködik-e valamelyikkel, akkor azt is megkapja hozzá, de eddig nem volt türelmem hozzá a fenti okok miatt.

Andrea

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-08 16:40   
2003-03-06 22:32, andi_usa:
-
Kedves Ria,

használd örömmel! Kinek mi hoz örömet, ujabban nem igen költöttem a számitogépemre, hanem inkább magam diszitésére.

Ha a gepemet "diszitgetem" az legalabb latszik Ha magamat, akkor az csak felesleges penzkidobas

RIA

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-07 19:36   
2003-03-07 18:19, elckerlyck:

Erröl eszembe jutott, hogy jutottam annak idején uj mosogatogéphez, de arrol irok a "szerel a párom" topikban.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-07 18:19   
2003-03-07 18:10, Cunibaba:
akkor írj a "szerel a párom"-ba, amikor felmosnod kell a vizet, mert a párod a bekötésnél valami bilincset nem húzott meg

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-07 18:10   
Nem tudom hogy ide ilö e amit ma én vàsàroltam....
Ugyanis nem akartam a "szerel a pàrom" topikba irni hiszen tudom elöre hogy katasztrofa a vége igy ma vettem egy uj mosogatogépet mert sajnos egy hete bemondta az "Amen-t" és sem én sem férjem nem szeret mosogatni...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-06 22:32   
Kedves Ria,

használd örömmel! Kinek mi hoz örömet, ujabban nem igen költöttem a számitogépemre, hanem inkább magam diszitésére.

Az Ebay eladás s vevésnél az is öröm, hogy a sok holmi nagy részét, melyeket eddig gyüjtöttünk, sikeresen tovább tudtam adni s vettem magunknak rajta mást. Férjem kapott eddig egy digital camerat, antik arany manzsetta gombokat és egy öngyujto tokot, lányunk szintén egy digital camerat, ezüst ékszert s katica bogaras bögréket s irotáblát.

Vannak holmik, melyeket ketten élvezünk, mint az arany tesztelö gépecske és a gyürü nagyito masina, ott férjem lessz a kinevezett, ma sikeresen megnagyitotta a gyürüt amit $ 15.50-ért vettem, s igazán nem akartam egy tizest költeni nagyitàsra. Ezzel egy része a kiadásnak már vissza is jött. Ö azt mondta, le fogja rögziteni egy munka asztalra, akkor könnyebb.

Andrea

U.I.: Anyámnak is vettem az Ebayn egy cseh garnet nyakláncot, azt elfelejtettem emliteni.

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-06 01:10   
Sziasztok

Ugy latom itt masok is szeretik meglepni magukat valami ajandekocskaval....
Hat ma en is megtettem Ugy tunik, hogy tenyleg a vasarlas a legjobb gyogyir a sebzett noi lelekre (ha nem megyek el vasarolni kinyirom a fonokomet ).

Szoval vettem magamnak egy 120 GB-os kulso winchestert Isteni Azt hiszem ez nem egy het lesz, mire tele lesz

RIA

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-05 17:21   
Hétfön mentünk az ékszerészhez s rögtön megcsinálta a pendentet, amelett kész volt a karkötö amit leadtam s tett bele két hosszabito szemet ami olyan mint a többi, szép munka, észre se lehet venni. Azt a karkötöt egyszer egy thrift storeban vettem $ 1.98-ért és csak otthon láttam benne az aranyjelet. Mindkét munkáért $ 30.-at fizettem, s közben megdicsérte elözö munkáját, ami rajtam volt, a fülbevalot, milyen csinosra sikerült. A pendant is nagyon szép lett, nem mondtam neki meg, hogy bezzeg amit ö árul ott s nekem tetszett, $ 140.- volt s azon is egy peridot kö log! Az enyém nagyobb mint amit ö árul, egy harmadába se került s szebb is lett. Még mindig nem mondtam neki hol vásárolok.

Ma várom a ring sizer csomagot FedEx-el jön, amit szintén az Ebayn vettem, kiváncsi leszek, elöbb kiprobálom egy olyan gyürün amit nem sajnálok, ha müködik akkor azzal sok pénzt fogok sporolni, mert eddig tavaly december ota 10 gyürümet nagyitott vagy kicsinyitett az ékszerész s $ 10.-et számol egyért. A ring sizer $ 24.99 plus S&H.

A postának is jo üzletet csinálok a sok csomaggal s ujabban nagyon kedvesen kezel minden alkalmazott. Az egyik férfi ugy bucsuzik mindig "see you tomorrow!"

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-01 10:20   
Ismét két Ebay ékszerböl lessz majd egy készitve. A pendanton alul logo moonstone ugy néz ki mint egy aszalt rizs. Viszont mikor kipocoltam az ékszerdarabot ami antik, elöjött hogy kétszinü aranybol van, ami csinosabb is. Most megjött a $ 2.-ért vett Peridot pendant, s olyan kicsi hogy ideàlis amire akartam, a moonstone helyett. A moonstone-os pendant $ 16.- volt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 21:18   
Kaytee,

sajnos nem tudom, mennyi idös az én elsö Panasonic gépem, majd megnézem a weben a modell szerint (SD-BT51P), hátha megtalálom. Nem tudom azt sem öszintén szolva, hogy amig pihen s kel benne a tészta, fogyaszt-e áramot, illetve melegen tartja-e addig. Viszont olvastam a weben olyat, hogy azért jo a Panasonic mert van rajta az az élesztö adagolo. Viszont az Osternál azt a kritikát is olvastam, hogy pont azért mert hosszukás kenyeret készit, nem keveri olyan jol össze mint a négyszögletes Panasonic.

Igen, a liszt is játszik szerepet, nagyon jo a Trader Joe's féle liszt is, s ujabban árulnak direkt bread flour-t is, azelött én mindig az unbleached flour-t vettem mert azt jobbnak találtam mindenféle sütéshez.

A két Dolláros Ebay vétel az nem fülbevalo, hanem egy peridot köves pendant. Szerintem jelenleg kissé nyomott az üzlet ami jo a vevöknek. Ma megkaptam 3 pearl pendantet, 6-7mm nagyságuak, 14 KT arany, (egyik szürke) $ 29.-ért. Ha nem tetszik a peridot pendant arra amire akartam, kicserélni a logo moonstone-t ami egy antik pendanton jött, akkor egy gyöngyöt fogok ráakasztatni az ékszerészzel.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 19:26   
A "kenyérgéphez" annyit szeretnék hozzàtenni, hogy attol is függ hogy milyen lisztet hasznàlsz. Én személyszerint még Magyarorszàgrol hozott lisztel is kiprobàltam az enyémet (Panasonic) nem nagy sikkerrel. Mig ràakadtam itt egy malom kis üzletéböl direkt veszem a lisztet. Sajnos az üzletet kevesen ismerik szinte csak a "farmosok" körében ismert de az eredmény annyira jo lett hogy nàllam minden reggel fris kenyérillatra ébredünk.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 18:17   
2003-02-25 00:46, andi_usa:

Ami a kenyérgépet illeti, nekem jobban tetszik a régi Panasonic ami 4 orát megy, mert többet kel benne a kenyértészta s szerintem emiatt jobb lessz a kenyér mint az ujabb Oster gépben. Igaz, az Osternál is találtam megoldást, elöbb a dough cycle, aztán a teljes kenyér ciklus. Igy készült az elmult napokban fehér és felfehér kenyér is, s aszalt cranberryvel s mandulával gyümölcsös kenyér, hamar elfogyott mindegyik. Vagy talán a Panasonic erössebben dögönyöz?

Nem tudok semmit az újabb gépekről, de azt hiszem, másfél évtized alatt sokat javult a technológia.Az én gépem ennyi idős már.
Úgy hiszem, az extra órák alatt extrát is fogyaszt áramból.
A fülbevalód viszont irtó jó "deal" volt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 17:26   
Nekem is van örökölt régi szalvétám anyai nagyanyámtol, de abban csak szerényen "Gizus" van himezve, korona viszont anyai s apai oldalrol van a kockacukor tarto ezüst dobozokon.

Az itteni 99 Cent üzletben most sok német édesség volt, többek között négercsok kokuszos s epres izzel, még nem kostoltuk meg öket. Abbol az üzletböl nem jövök ki üres tolokocsival, mert mindig sok mindent találok, amit nem is terveztem venni. Most például széles ragaszto szalagokért mentem az Ebay csomagoláshoz, s azt is vettem több tekercsel mert kifogytam mindenböl. Egy olyan a Sav-onban pl. $ 3.52 mert ott vettem utoljára. Az amit a 99 Cent üzlet árul szintén Scotch márka tape. Ilyen árkülömbségek vannak a telefon dugaszoknál is, nem rég vettem mamámnak egy elosztot a Radio Shackben s $ 3.25 volt, a 99 Cent üzletben 99 Cent ugyanaz.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 10:08   
Zsu,

szólhatok lenvászon ügyben akkor is, ha nem vettem, hanem találtam, örököltem?

Legutóbbi bp-i utam alkalmából elhoztam a szekrényből mindent, amiben megtaláltam anyám és nagyanyám monogramjait. Többek között egy "modern" (átmenet a szecesszió és art nouvo között) sárga-fehér abroszt 6 szalvétával - megfordíthatóak, vagyis a baloldalán a másik szín dominál. Körben sokalakos minta, amely biblikus jelentekre emlékeztet. Anyai nagyanyám monogramjával (1893-1969), aki 1914-ben ment férjhez.

Találtam továbbá 6 rojtosvégű halványkék-fehét szalvétát apai nagynéném monogramjával és kellő családi szobságra utaló nemesi koronával . Nem tudtam, hogy ezek léteznek. A vonatkozó abrosz már évek óta nálam van, így most teljes a készlet.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 02:18   
2003-02-25 00:12, Zsu:
-
Nekem a lenvaszon teritok/szalvetak a gyengeim. . .meg az uvegek. . .meg mindenfele ecset,festek, vaszon. . .meg konyvek. . .meg . . .CD. . .meg lenvaszon. . .
-
A lenvásznat 2x irtad. Ez már a szenvedély cimszó alá is kerülhetne...

Magam részéről nagy bevásárlást hajtottam végre a Dollár boltban. Vettem a cicusnak egy nyakörvet, kéket végre, mert rózsaszinban viritott fiú létére. Na jó, már nem igazi fiú, de attól még nem lett lány se.
Vettem két doboz cseresznyevirág teát, mert azt a férjem nagyon szereti.
Sikerült találnom egy mini fényképalbumot is hologramos aranyfedéllel- ilyen izléstelenséget egyszerüen nem tudtam otthagyni. Az albumba a tavaszi és nyári kertünkről készült képek mennek majd, hogy amikor - lehet, hogy nemsokára - piacra rakjuk a házunkat, a vevőjelöltek lássák, milyen gyönyörü lesz. Már ha ők is napkeltétől mikulásig melóznak majd benne.

Vettem még egy-két "szükséges" apróbbságot is, de sikerült 1o dollár alatt kijönnöm, ami eredménynek tekinthető.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 00:46   
2003-02-23 00:43, kaytee:
-
Senki nem vásárol? Vagy csak nem akarjátok bevallani, hogy mit?
-

Dehogynem! Ma egy 1 karátos pear shaped peridot függöt az Ebayn, de csak 10 karátos arany a foglalata ami nem zavar, $ 2.- volt, de a küldése $ 7.-!

Ami a kenyérgépet illeti, nekem jobban tetszik a régi Panasonic ami 4 orát megy, mert többet kel benne a kenyértészta s szerintem emiatt jobb lessz a kenyér mint az ujabb Oster gépben. Igaz, az Osternál is találtam megoldást, elöbb a dough cycle, aztán a teljes kenyér ciklus. Igy készült az elmult napokban fehér és felfehér kenyér is, s aszalt cranberryvel s mandulával gyümölcsös kenyér, hamar elfogyott mindegyik. Vagy talán a Panasonic erössebben dögönyöz?

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 00:12   
2003-02-23 00:43, kaytee:
-
Senki nem vásárol? Vagy csak nem akarjátok bevallani, hogy mit?
-
Honnan tudtad?
Nekem a lenvaszon teritok/szalvetak a gyengeim. . .meg az uvegek. . .meg mindenfele ecset,festek, vaszon. . .meg konyvek. . .meg . . .CD. . .meg lenvaszon. . .

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-24 21:02   

Kávé csütörtökön?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-24 20:59   
Mindig megüt a guta, ha utólag tudom meg, hogy hol hagyhattam volna a pénzemet. Valaki egyszer a panasz hallatára, hogy mi mindent mulasztott el neje megvenni, megkérdezte: Igen igen, de mondd, mi helyett? No erre én sem tudnék válaszolni.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-24 20:22   
Judit, kedves! Múlt héten a Friedrichstadtpalast Fundus-kiárúsítást tartott. Sajna elpasszoltam, de a legmagasabb ár 50 ruppo. volt.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó