2020. január 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Vásárlás topik
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-28 22:29   
Kaytee,

mivel a költözködés annyi butorral ami lányomnak közben van, nem egy olcso mulatság és attol függ milyen szerzödést irtak alá egy ujabb költözködés nem lessz olyan könnyü.

Tünödtem azon, hogy milyen modon praktikus a pakolás hogy az ember megtaláljon mindenét amig van ideje mindent kipakolni és elhelyezni? Lányom azt is mondta, hogy neki kell csináltatni a beépitett szekrénybe polcokat is amelett kell neki a nappaliba egy könyves polcot vennie, mert fent beépitett van!

Nekem persze horrorom van, hisz költöztettük kevesebb butorral 6 éve 6 hét alatt oda és vissza fel-le a hegyröl, és 2 éve fel az emeletre, nem olyan régen a börgarniturát fel aztán az ujabb száritogépet fel, a régit le és az ujabb window aircondtionert fel. Még mindig itt áll lent fedett folyoson a régi dryer vevöre várva és a régi airconditioner is.

Noszogatni kell férjemet aki igérte hogy elmegy a Pennysaverhez feladni a hirdetéseket azokra és amelett a többi ledobozolt airconditionerokra is amiket az összel vett azzal hogy nyáron eladja nyereséggel mint elötte egy fél évvel sikerült neki egyel.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-28 21:18   
Ne bánkódj, Andi. Ha a jánynak tetszik, akkor jó, ha nem, majd továbbköltöznek. Még lehet, hogy vissza is térnek a régi fészekbe.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-28 19:51   
Kedves szigy!

még mindig nem jutottam el a Trader Joe's-hoz, ma talán igen.

Közben sok minden történt, például az is hogy lányunk közölte velünk hogy julius 1-én költöznek ki, megkaptam az uj cimet is és persze közben mentek kis tárgyalások mit vihet innen magával hogy ott ne kelljen venni. Kapott egy vasalot tölem amit papája eladásra hozott haza mondta azt is viheti és fentröl az antik vasalo deszkát is. Viszont én kijelentettem hogy nem adom a Hoover porszivot amit én eleve alkatrészek miatt vettem és nem rég meg kellett rendelnem egy alkatrészt mert ö használta a porszivot fent. Aztán ö ugy döntött hogy neki inkább upright kell és nem canister mondtam azt könnyebben kap az Ebayn, több van belölük. Felajánlottam neki egy kis kerek asztalt is a konyhájukba mert az ebédlöbe barátja tornagépeket tervez venni és tenni. Nincs hozzá 4 egyforma székem csak két külömbözö de azt még mindig vehetnek késöbb olyat amilyet akarnak. A fenti konyhában sok minden duplán van, az egyik evöeszköz készletet is viheti.

Tegnap vacsora után le is szaladtunk megnézni az uj házrészt amit bérelnek és készitettem fényképeket is, meg lehet nézni itt http://ourworld.cs.com/forumsmemoiren/alexacondo.htm

ami mindkettönknek sokkot adott. Az itthoni dzsungel után beton közé költözni? Lányom imádott fent a hosszu balkonon ülni, amire neki direkt vettem magastámláju párnás kerti székeket (azokat persze viszi magával)
Elfelejtettem késziteni képet arrol, hogy milyen közel vannak egymáshoz a háztömbök ott, középen egy 1 méteres járda, két oldalon pedig az 1 méteres "kert". A bejárat melleti terasznak nagyon magas falai vannak, ha ott ülnek barbequezni csak a falakat látják de a szomszédok fentröl oda is belátnak.

Ott lesz közös uszodájuk, azt meg se kerestük, annyira lehangolt minket az a környék ott lent délen 5 mérföldre innen. Mikor hazajöttünk, töltöttem magunknak két kupica körte pálinkát amit párom hozott a tavasszal Peströl.

Szerettel és egy puszival: Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-28 19:30   
Drága Barbara,

nagyon örülök hogy sikerült találkoznod valakivel, aki direkt tudott tippeket adni Neked.

Nem voltam a MON chaten mert akkor mentem a postára feladni az Ebay csomagokat melyeket eladtam, szeretem mielöbb elküldeni hogy kevesebb lom legyen a házban.

Puszi, Andrea

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-28 03:10   
2004-06-24 09:21, andi_usa:
-
Kedves Andrea!

Nem azért, mert..., hanem a rend kedvéért, mi felfedeztünk - ha áttételesen is - negyvenéves barátságon alapuló, rokonoddal való kapcsolatot.

Biztos vagyok abban, hogy nem vagyok olyan guszta, mint nőnemű levelező partnereid, példának okáért Barbara, de hogy így belebotlottam az esetbe, én is kérek egy puszit.

Szerettel: szigy

B  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-28 03:01   
Draga Andi,

Eloszor is azzal kezdenem,hogy kar ,hogy nem jartal tegnap a MON "chat bulijan".Nagyon jo volt.Vagy lehet,hogy voltal csak elkerultuk egymast.Nagyon szepen koszonom a cimeket amiket kuldtel.Majd tudositalak ,milyenek a boltok.Tegnap kaptam meg telefonszamokat a "buliban",meg magyar elemiszerbolt cimet is,itt Chicagoban.Sot a magyar piknikrol is ertesultem.Oda mindenkepp elmegyek.Es mind ezekrol,Nagyapa informalt aki,szinten itt el Chicagoban,Es kepzeld a nagy beszelgetes kozepette,kiderult,hogy o is es en is jaszberenyiek vagyunk.Egy a szulovarosunk.Hat en olyan boldog voltam...
Most sajnos mennem kell ,de majd irok.Puszi,B

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-24 09:21   
Kedves Barbara,

most kerestem ki Neked online pár Outlet cimét Chicagoban:

http://chicago.citysearch.com/search?topic_id=1327&context=shopping&cslink=cs_shopping_browse_1327&pseudo_constrain=sec&started=1

DSW Shoe Warehouse -- Shoes
3100 N Clark St Chicago IL

Filene's Basement -- Department Stores
830 N Michigan Ave Chicago IL

Gurnee Mills Mall -- Department Stores
6170 Grand Ave Gurnee IL

Marshalls -- Discount Stores
600 N Michigan Ave Ste 1 Chicago IL

Crate & Barrel Outlet -- China, Glassware & Utensils, Discount Stores, ...
800 W North Ave Chicago IL

Chicago Fur Outlet -- Fur & Leather
777 W Diversey Pkwy Chicago IL
This fur outlet has served Chicago for 17 years!

Gap Outlet -- Discount Stores
2778 N Milwaukee Ave Chicago IL

Outlet, Surplus és Discount néven vannak, sokszor a telefonkönyvben is meg lehet találni öket.

Szerencséd volt, hogy jo helyen zokogtál mikor eltévedtél! Többször történt meg velem is hasonlo, egyszer mikor svájci barátnömmel mentünk Mauira nyaralni, nagyon sok késéssel indult a repülö Los Angelesböl és Honoluluban megvárt a Mauiba menö járat söt az autobérlök is nyitva tartottak nekünk. Éjfél volt mire megkaptuk a kocsit és én elöször voltam éjjel a reptéren ott, tünödtem vajjon mi lessz ha a sötétbe rossz felé kanyarodok és Hana felé kötök ki a borzalmas kanyargo uton ahol könnyen belezuhanhat az ember a tengerbe? Aztán még sötétben is "haza" találtam Waileaba, csak egy helyen álltam meg, a lejárati utnál megnézni a kivilágitott kis térképet biztonság kedvéért.

Nekem is évekig volt honvágyam Svájc után, de aztán elmulott, 3 éve pedig rájöttem, hogy nem tudnék már ott élni, itt jobban szeretek.

Eszembe jutott az is most, mikor adtam a tippeket német barátnömnek Claudiának kb. 10 éve mikor ö uj volt itt, élelmiszer dolgokat, hogy hivják, pl. a griz a Cream of Wheat, a turo a Ricotta, és a lisztböl az unbleached kell. A Root Beer pedig nem sör hanem olyan ize van mint egy orvosságnak (magam tapasztaltam senki se volt a közelben aki intett volna).

Sok helyen éltem már, eddig nem vesztem el, nyaralások alatt sem pedig sokszor nem tudtam a helybeli nyelvet mint Tunéziában vagy Istanbulban.

Puszi, Andrea

B  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-23 19:09   
Kedves Andi,

Igazan jo volt hallani, ezt a tortenetet amit irtal.Megmosolyogtatott.Mivel 3 napja eleg eros honvagyam van.Es el is felejtettem,hogy velem is tortent mar hasonlo,hogy nem talaltam haza Milanoban.Pontosabban fel ala jarkaltam abban az utcaban ahol laktam,csak egyformak voltak a hazak,hazszam nem volt 4 egymast koveto hazon,es nem tudtam melyik az enyem.Vegul zokogva rogytam le az egyik ele,majd gondoltam,kiprobalom a kulcsokat,ahova passzol ott lakok en.Pont jo haz ele rogytam le,mert ott laktam,a kulcsom alapjan.
Orulok,hogy eszembe juttattad ezt a tortenetet,mert igy egy kicsit jobb most.ma lehet,hogy elmegyek felfedezo korutra.Az egyetlen dolog ami itt ebben a varosban nem nagyon tetszik,hogy hiaba van itt ez a yonyoru to,nem nagyon strandolnak az emberek,csak a gyerekek lubickolnak itt ott.En meg imadom a vizet,a tengert oceant tavakat.Furdoruham nekem van sok,csak hasznalni nem igazan tudom itt.Ja,kepzeld mar megtalaltam a neten a hozzam legkozelebb eso JC-Penny-t azt hiszem hamarosan ellatogatok oda.Minden tippet koszonok amit irsz.Puszi;B

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-22 19:45   
2004-06-22 17:31, bovi:
-
Ez tényleg ötletes, mert aztán a képeket meg megkaphatod Te anyáknapjára
-
Ennyire ismered férjemet? Még mindig van fénykép a kamerájában amit Budapesten készitett! Azt hiszem majd oda adom neki a digitalomat hogy legyen hamarabb fénykép. Neki lenne az ideális de nem használja a digitalt amit kapott mert computerrel kellene kezelni.

Egyik okom amiatt volt, hogy elkezdtem magam fényképezni, hogy türelmetlen lettem, pláne hogy ö sokszor 36-os tekercseket használt és nem sok képet készitett, a másik, hogy nem sikerült és akkor nem volt megörökitve egy fontos esemény. Most itt vagyok pot fényképezönek, mindig van kép.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-22 17:31   
2004-06-22 17:15, andi_usa:
-
Lányunk igen ötletes ajándékot gondolt ki Apák Napjára, egy 30 perces kis repülö körözést a környékre, igy ismét fényképeket készithet férjem felülröl a házunkrol.

Ez tényleg ötletes, mert aztán a képeket meg megkaphatod Te anyáknapjára

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-22 17:15   
Lányunk igen ötletes ajándékot gondolt ki Apák Napjára, egy 30 perces kis repülö körözést a környékre, igy ismét fényképeket készithet férjem felülröl a házunkrol.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-21 21:46   
2004-06-21 21:17, B:
-
Kedves B,

a legtöbb ilyen olcso helyet nekem ismeretlen emberek ajánlották más üzletekben, de néha a telefonkönyvet is nézegettem cimek miatt. Minden ujonnan nyilt thrift store-t megnézünk, néha csalodva, hogy jobbak azok amiket már ismerünk. Most szombaton voltam megin a Quality Thriftben ahol pl. vettem egy Saks Fifth Avenue selyem pullovert, http://www.saksfifthavenue.com nem csak a pasztell almazöld szine szép, de a kötése is, $ 7.99 volt, uj. Megnéztem a honlapjukon mennyiért árulják ott, hát $ 100.-nál kezdödnek a pulloverjeik! Én azt hittem talán 1/10-ét fizettem. Lehet hogy valaki kapta, nem tetszett és oda adta a thrift storenak! Vettem egy krémszinü selyem pullovert is, az $ 3.99 volt, amelett egy Naturalizer cipöt, az $ 18.99-be került, de a honlapukon $ 60.- helyett most $ 49.99-ért árulják a hasonlokat. Persze én fürdöruhát kerestem, az majd késöbb lessz gondolom, talán augusztusban.

Amig van idöd, mehetsz keresgélni, felfedezö utakra, ami néha sok idöbe kerül amig az ember megtanulja, melyikek a jo üzletek. Nekem is idöbe telt amig kiismertem magam és nem tévedtem el. Erröl mindig eszembe jut az az este mikor kivittem férjemet kocsival a reptérre, üzleti utra ment fel San Jose-ba, s hazafelé jövet, ahogy lekanyarodtam a freewayröl hirtelen nem tudtam merre kell fordulnom hazafelé! Enyhe pánikba estem, hiszen férjem a repülön ült én meg itt voltam egyedül egy idegen városban, senkit sem ismertem! Aztán hajtottam kicsit tovább, mondom ez ismeretlen, megfordultam, és haza találtam. Ezek után vittem magammal mindig térképeket a kocsiba.

B  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-21 21:17   
Kedves Andi,

Hamarosan elkezdem felkutatni az uzleteket amiket irtal.tuti ra akadok elobb-utobb.
Sok sajnos a szabadidom mostanaban.Ez sem mindig jo...Kb.szeptember vegen kapok munka vallalasi papirokat.Addig mereszthetem a hatso felemet.Igaz igy van idom kicsit belerazodni itt a dolgokba.Jo neked.26 ev alatt te mar rendesen kiismered itt magad.Majd csak bekovetkezik ez nalam is.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 17:42   
2004-06-19 17:38, B:
-
Te merre laksz egyebkent?
-
Az üzeneteknél ha rákattintassz a Profil-ra ott van sokszor a lakohely beirva. Los Angeles környékén élek 26 éve.

Férjem most bucsuzott el, ment "kis körutra" thrift store-okba, ahogy ö nevezi, tegnap elmaradt mert más elintézni valoi voltak. Kérdezte mit hozzon? Mondtam egy igazi gyürüt 26-ik házassági évfordulonkra. Mire ö, azt nehéz igy megrendelni, lehet hogy csak szeptemberben talál. Ö találta nekem a garnet gyürüt, de nem vette meg, hanem elvitt engem az aranytesztelömmel nézzem meg, tesztelö nélkül is láttam hogy igazi. $ 9.98 volt, kis méretü volt, a nagyitásért fizetettem $ 10.-et az ékszerészemnél akivel a mennyiség miatt ebben az árban állapodtunk meg.

Lehet hogy ma én is elzarándokolok késöbb 1-2 üzletbe egy ujabb fürdöruhát keresni.

B  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 17:38   
2004-06-15 16:kedves andi usa,
Koszonom,az uzletek neveit,nagyon orulok neki.Meg keresem oket itt Chicagoban.Te merre laksz egyebkent?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 17:48   
Kissé szégyenkezve vallom be, hogy én nem olyan cipőket vettem Spanyolországban, mint Rigó, habár egy ezüstös fényü, szürke pár azért becsúszott.
Barcelonában szuvenireken kivül nem vásároltam semmit, a csukák madridiak.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 16:43   
2004-06-13 16:59, B:
-
Tudnatok nekem segiteni, tippeket adni, hova erdemes menni vasarolni.Minden erdekel,bar az elelmisszereket mar kezdem felfedezni,hol az olcsobb.De pl jo ruhak,itt mikor van learazas,mar mint nagy nyari.Es mondjuk lakberendezesi dolgokat hol lehet beszerezni jo aron.Butort,szonyeget,fuggonyt,tanyerokat,szoval mindent..,Ha tudnatok nekem segiteni,nagyon orulnek.A bolt neve megfelel,de ha esetleg cimet is tudtok adni itt Chicagoban ,az is jol jonne.Elore is koszonom.
-
Nem ismerem Chicagot, de gondolom mindenütt van Outlet üzlet, JC Penny, Sears és hasonlo. Amelett ruha, ágynemü és hasonlo jo minöségü és olcso a TJ Maxx és a Ross Dress for Less üzletekben, vagy a Big Lot üzletekben. Vannak árverések is ahol mi szép butorokat vettünk de ugyanugy lehet olyan ujsághirdetésekböl mint nálunk a Recycler, ha az emberek költöznek sokszor eladják az alig használt berendezést és az uj helyen ujat vesznek. Áruházakban sokszor leárazott a kiállitott darab (nálam a mosogatogép, egyik TV, camcorder, digital camera, egy elzözö VCR igy lett véve).

Kedvenc helyem amelett a thrift store (telefonkönyvben megnézheted) ahol sokszor uj, hibátlan dolgokat is odaajándékoznak az emberek.

Mivel lelkes Ebay vásárlo és elado is vagyok, ajánlom azt is, nehéz dolgoknál lehet olyat is találni amiért személyesen el lehet menni igy az ember megsporolja a szállitási költséget, de néha még szállitással is olcsobban vettem, mint a Hoover porszivomat. http://www.ebay.com

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 03:15   
2004-06-15 00:03, Pompéry Berlin:
-
lehet Spanyolhonban normális fazonú és színű cipőket is kapni? Úgymint nem torna, nem tériszonyt keltő magasságú, nem ortopéd orrú, ... szóval korombeli nőhöz illő, hordhatú fizikumút? Mindez 36-os méretben?
-
http://www.ecco.com

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 00:03   
Gratulálok az alább szólott hölgyeknek a vadászsikerekhez.

Aktuális vonatkozás miá kérdem az illetékesektől: lehet Spanyolhonban normális fazonú és színű cipőket is kapni? Úgymint nem torna, nem tériszonyt keltő magasságú, nem ortopéd orrú, ... szóval korombeli nőhöz illő, hordhatú fizikumút? Mindez 36-os méretben?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-14 22:36   
2004-06-14 22:20, kaytee:
-
Rigó naccsága, ne tessék mellébeszélni itt. Hány pár cipellőt méltóztatott vásárolni, azt akarom tudni.

Maris mondom. 3 par cipovel tertem haza, meg nemi ruhaval (azon a borondnyin felul, amit vittem).

A termes:
1 par ezust tornacipo
1 par fekete, nagyon magas sarku, nagyon nagyon hegyes orru cipo
1 par magassarku rozsaszin szandal

Tovabbi emlitesre melto vasarolmanyok:

Ventimigliaban (Italy) a piacon kialkudtam magamnak 3 nagyon nagyon jo taskat, meg egy penztarcat. Ennek a korulmenyeirol meg irok reszletesebben.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-14 22:20   
Rigó naccsága, ne tessék mellébeszélni itt. Hány pár cipellőt méltóztatott vásárolni, azt akarom tudni.
Ém múltkor Madridban három párt vettem. Azóta is bánom. Tizenhármat kellett volna.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-14 21:49   
2004-06-11 15:33, Pompéry Berlin:
-
Én, kérem, primitív lélek vagyok. Azokat a gépeket részesítem előnyben, amelyeken a lehető legkevesebb a gomb. Akár mosó-, akár mosogatógép,

Mangorlo?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-14 20:26   
2004-06-08 16:35, natasa1:
-
Kedves Natasa,

sosem volt Kirbym és eddig soha nem költöttem kis vagyont porszivora. Az ujabb modell Hooverembe kaphato allergia elleni zacsko ami állitolag nem engedi vissza a port a levegöbe. A gép plasztikbol van, hamar szétesik, viszont könnyebb cipelni az érzékeny néha fájdalmas kezeimmel, igy nem bántam meg hogy kicseréltem a régi nehéz Eureka-t erre.

Látogatott minket kétszer a multban egy porszivo ügynök, az egyik sirva is fakadt mikor jelentette a fönökének telefonon, hogy férjem nem volt hajlando venni mert a mi perzsa szönyegünkböl kiszivja a szálakat. Férjem meg is mondta neki az kifeszitett szönyegpadlora valo.

Nagyon szeretem az Eureka gözölö gépemet ami made in Italy, az is plasztik és könnyü.

Ami az allergiákat illeti, lehet kapni allergia elleni párna és matrac huzatot (anyámnak is küldtem olyan párna huzatot, lányomnak is vettem). Szoval ha allergiás valaki, talán inkább azt ajánlanám mint egy drága porszivot.

Andrea

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-14 09:06   
2004-06-11 15:18, nyanyabandi:
-
Csak figyelmeztetesnek hogy jonnek befele a funyiro minitraktorok minikertekbe, hallatlan arakert,-a szomszedom vett, ott ul rajta az elhizott fenekevel ahelyett hogy tolna, az is jelentene valami tornafelet es a kertje nevetsegesen kicsike....
-

ugy làtom nem csak én gondolkodom igy
ez a mai felfogàs a kényelmes életröl,... aztàn panaszkodnak hogy fiatalon nagyon betegek...
(meg jegyzem az én fünyirom még csak a füvet sem szedi össze, igy miutàn kitologattam jol magamat még egy jo ora hosszàt kapirgàlhatok mellé .... de szerintem ki lehet birni ezt a munkàt is... bàr néha legalàbb a felét a férjemre probàlom sozni - felét mert ö aztàn kapirgàlni nem szeret, azt hiszem ö is szivesen ülne egy olyan masinàn , még jo hogy megkérik az àràt ...)

B  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-13 16:59   
Sziasztok,2 napja talaltam ra erre az oldalra.Igazabol 1 honapja vagyok az Chicagoban.Lattom,ti mar nem most kezdtetek. Tudnatok nekem segiteni, tippeket adni, hova erdemes menni vasarolni.Minden erdekel,bar az elelmisszereket mar kezdem felfedezni,hol az olcsobb.De pl jo ruhak,itt mikor van learazas,mar mint nagy nyari.Es mondjuk lakberendezesi dolgokat hol lehet beszerezni jo aron.Butort,szonyeget,fuggonyt,tanyerokat,szoval mindent..,Ha tudnatok nekem segiteni,nagyon orulnek.A bolt neve megfelel,de ha esetleg cimet is tudtok adni itt Chicagoban ,az is jol jonne.Elore is koszonom.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-11 15:33   
Én, kérem, primitív lélek vagyok. Azokat a gépeket részesítem előnyben, amelyeken a lehető legkevesebb a gomb. Akár mosó-, akár mosogatógép, egyszerű lelkem mindig csak ugyanazt az egy (max.2) programot használja. A többi luxus nemcsak komplikált, de felesleges és automatikusan drágább is.

Persze Tamás bátya lenne az optimális, de ő mifelénk már nem dívik. Enyhébb változata a lengyel takarítónő, aki otthon ukránt foglalkoztat. Ez ma a közép-eu-i modern rabszolgatartás bérmunkás változata.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-11 15:18   
A moso-szaritogepekkel is ugyanez itt a helyzet,-ujabban mar van ezerdollaros is, -alaposan atvizsgaltam a Searsnel....ugy alkottak meg a kulsejet hogy a vevo hasravagodjon......hat az en egyensulyerzekem meg kitunoen mukodik,-azt vettem ami egyszerubben nez ki, ugyanakkora mosotere van, ugyanolyan dolgokat tud...es 400 dollar mindossze, de ha vartam volna egy kicsit/surgos volt/ akkor meg 50 dollart engedtek volna a kesobbi kiarusitason....De ugy latom hogy mindennel ugy van mostanaban, a 200 dollaros hussutot jol olvassatok mar 7000-ert is aruljak /Andi azt hiszem ott nalatok lehet hogy meg dragabb is van, van penzuk a szineszeknek....ha tudsz irjad csak ide hogy mennyiert hogy had hallja mas is nehogy hazudozonak higgyenek/,-igaz hogy ezek a keszulekek nagyobbak bar minek...nemelyiknek mar hutoje is van sot be lehet kapcsolni a haz gazvezetekehez,-de kerdezem,-minek? A kinti hussutesnek eppen a primitivseg a hangulata, a szabadtuz, a regi sutesstilus.....lassan affele nyarikonyha lesz mar kinnt....hova lett a romantika akkor.........eszem agaban sincs effele mindennel ellatott keszuleket venni hiszen akkor ugy erzem mintha a konyhaba ennek.......legyen csak az ital jegkockak kozott kinnt....a kicipelt elorekeszitett hus,-a futkosas hogy minden itt van-e,-a fust/nem legelszivos/ amibol kierezni a sult hus illatat.....es a papirtanyer ....igenis az is, meg az eldobhato poharak....az erzes hogy most piknikelek odakinnt......illuzio....amit nem adok. Csak figyelmeztetesnek hogy jonnek befele a funyiro minitraktorok minikertekbe, hallatlan arakert,-a szomszedom vett, ott ul rajta az elhizott fenekevel ahelyett hogy tolna, az is jelentene valami tornafelet es a kertje nevetsegesen kicsike....dehat bejott es divat ugy hiszi menni kell utana.....hat nem en..........

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-11 13:14   
Volt egy gimnáziumi iskolatársam, aki zenész lett különböző előkelő szimfonikusoknál.
Utána elege lett, lelépett Dél-Afrikába, ott bőgőzött tovább és többért.
Híre jött, hogy nincs mosógépe. Kérdeztem, miért nincs. Mert a néger inas olcsóbb.

Vagyis csak semmi herdálás: Tamás bátya kell, ő vasalni is tud.

Szeretettel: szigy

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-11 00:33   
Apropó porszívó. Egyik itt élő atyai barátommal közös takarítónőnk van. Ela hitetlenkedve mondja nekem legutóbb, hogy barátunk valami állítólag hétnyelven éneklő porszívót vett. Semmi szükség nem volt rá, mert a régi is aránylag új volt és hibátlanul működött. De - és itt a lényeg - előző héten valami házaló ügynök csöngetett barátunknál és a nyakába sózta (rábeszélte) az újat.
"Frau Pompéry, képzelje, 1.000,- €-ért!"
(Zárjelben megjegyzem, hogy a mi legújabb felületmegmunkáló csodánk csak 60-ba került és ragyogóan működik.)
Leesett az állam. Elának is. Különösen, amikor barátunk közölte vele, hogy mindez csak őmiatta, kvázi neki. "Adta volna a felét nekem, még sokkal lelkesebben takarítanék a régivel!" - hangzott a válasz.

Én még azt is tudom, amit Ela nem, hogy felesége halála óta, de még a hagyatéki tárgyalás előtt lévén zárolták a folyószámláját. Minden hónapban úgy kell kikönyörögnie valami pénzmagot a banktól, hogy legalább a saját nyugdíjának egy részéhez hozzájuthasson a napi megélhetési költségek fedezésére.

Szóval, mindezen körülmények ellenére sikerült a porszívóügynöknek meggyőznie őt arról, hogy
a.) a csillagászati árú porszívó egyszerűen létszükséglet
b.) igenis most kell megvenni, amíg még jó a régi, mert ha az elromlik, emez 1.200,- €-ba fog kerülni, vagyis most olcsó

Azt hittem, hogy vicc, vagy hogy rosszul hallok. Barátunk ugyanis Dr., nyugalmazott egyetemi tanár, a MTA díszdoktora, több nyelven beszélő és publikáló kiváló koponya.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-10 19:16   
Olyan porszivó nem létezik, ami megér egy kisebb vagyont. A Kirby áráért inkább takaritónőt fogadnék.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó