2020. július 13. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Időjárásjelentés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 19:27   
Orlando, Florida
Currently: 77°F Heavy Rain

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 18:59   
Palm Beachi ujság:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 18:39   
2004-09-05 10:48, LISA:
-
Ma reggel ezt a képet találtam Francesröl:

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 10:48   
Bocsánat Andit gondoltam természetesen!
Szeretettel

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 10:46   
Igen, tegnap már a mi tv-k is mutatta, hogyan menekülnek az emberek az orkán elöl.
Nem voltam tályékozódva eléggé.
Ma reggel pedig bemondta a rádió is, hogy elérte a nyugati részt.
Most látom itt az Adi által feltett képeket, borzasztó katasztrófa ez, felfoghatatlan erö!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 05:46   
High wind from Hurricane Frances tore shingles off this roof in Florida on Saturday afternoon.
Wind gusts ahead of Hurricane Frances knocked over the roof of a gas station.
A news crew reports from Cocoa Beach, Florida, as wind and waves from Hurricane Frances hit shore.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 03:03   
Igen, azt mondják azért borzalmas, mert sokáig idözik egy helyben és rengeteg esöt ad ki magábol és közben erös szelek vannak ami forog körbe, még tornado jelenségröl is beszéltek! Én is imádkozom a Floridaiakért!

Amelett ma délután már emlitették a következöt, Ivan-t ami mögötte kezd képzödni!! De a prognozis arra az, hogy a déli csücskön, Key West felé fog áthaladni.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 00:05   
2004-09-04 23:17, kaytee:
-
Frances, a hurrikán lassan közeledik.
-
Kedves Kaytee !
Imadkozom MINDEN Floridaiert ! Ott el a leanyom ,egyik kis unokam , unokatestverem es sok baratunk ! Remelem mindannyian szerencsesen atveszelitek .

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 23:17   
Szombat, helyi idő szerint d.u. 5.1o
Frances, a hurrikán lassan közeledik.
Azt mondja a Vöröskereszt, hogy ez lesz a modern idők legnagyobb természeti katasztrófája Amerikában.
Remélem, túlzás.
Még nem csapott be a hurrikán a szárazföldre, de nagy esőket és szélvihart már produkált, sok súlyos kárral együtt.
Nálunk még elég nyugis - szél van, de nem borzasztó erős, és csak háromszor esett, rövidebb ideig, horizontális - fekvő - eső. A szél miatt úgy nézett ki, mintha nem fentről jönne, hanem oldalról
Majd tudósitok holnap is...
A Dell laptop computerem teleppel müködik, de ha nem lesz telefonvonal, hiába.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 20:02   
South Beach Park, Boca Raton, Florida webcam:

http://www.evsjupiter.com/main.htm

Jupiter Inlet , Florida

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 19:20   
2004-09-04 14:15, LISA:
-
Kedves Lisa,

a belinkelt satellite kép ma mutatja hogy Florida fölött van Frances, a marco Island-i webcamokon pedig szintén látni hogy felhök boritják az eget.

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 14:15   
Kedves espa, a gombák után még mindíg élek!
Csak olyanokat szedek amelyeket ismerek.

Kedves kaytee!
Nem is tudtam, hogy te arrafelé laksz, ahol ez az orkán tombolt?
Most nem hallok róla semmi újat a tv-ben, gondolom elkerült benneteket?
Azért imáimba foglallak a bisztonság kedvéért.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 12:34   
2004-09-04 12:20, Pompéry Berlin:
-
Sajnos Florida hires a hurrikánokrol.

Kalifornia=földrengés, erdötüzek.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 12:20   
2004-09-03 21:10, andi_usa:
-
Köszönöm lényegretörő összefoglalalódat, most már világos.

A Floridába való költözés nem kerülte el a figyelmemet, sőt, annak sok részletére emlékszem - pontosan a szerel a párom rovatból. Csak a hurrikánveszélyt nem azonosítottam eddig Floridával. Megvallom, a hurrikánokról USA-relációban minden évben olvasok az újságban, de távol élvén és személyesen érintett ismerős hiányában eddig még nem foglalkozatott, hogy mindez a kontinensnyi ország melyik részén zajlik. Így még most sem tudom,hogy ez egy egyszeri veszély (na, jó, tavallyal együtt kétszeri), vagy mindig Floridában zajlik mindaz, amiről a média a rémképek terjeszti.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 11:22   
Frances

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 21:45   
Kaytee, találtam egy müködö webcam-ot Marco Islandon: http://marcoeagle.com/webcam/vanderbilt/

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 21:30   
Férjem úgy döntött, hogy F-15o pick-upjának a garázsban kell átvészelnie a közelgő természeti csapást. Nincs képe az én kis Hondámat kilakoltatni, igy kénytelen volt az okos szomszédnak a "majd szólok, ha kell, addig tekintsd magadénak" talicskáját visszakinálni. Szomszéd azonban már beparkolt egy autót a saját garázsába, és a másik két jármüjük igy se fért be oda a sok szerszámtól.
Most ketten házalnak a talicskával...
A szél kezd erősödni, de még elég szolid.
A Franc közben már kettes erősségüvé gyengült. Ez mindössze akkora széllel jár, hogy csak a tetőt tudja elvinni, a házat nem.
A ház amúgy tiszta kupinak néz ki az odamenekitett kerti bútoroktól és egyéb, normálisan a garázsban tartott vackoktól. (Lásd feljebb férj parkolási terveit.)
Az időmókusok 25-5o centi esőt is igérnek...
Florida tengerszint alatt vagy épp fölötte van, a talajviz magasan áll, ennyi eső itt nemcsak a pockokat önti ki.
Miután van elég szórakoznivalónk idehaza, a dél-nyugat floridai nyaralást meghatározatlan ideig elhalasztottuk. Minimum egy hetes tömény esőt jósolnak oda is. Azért meg sehová se kell mennünk.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 21:10   
2004-09-03 20:50, Pompéry Berlin:
-
Elpasszoltad volna azokat az üzeneteket tavaly amiben Kaytee leirta hogy Floridába költöznek le, de a szép uj házuk csak késöbb lett kész és tavaly decemberben költözhettek végre be, addig bérelt lakásban éltek ott a közelben, egy szoba tele dobozokkal. A "Szerel a párom" topikban számolt be mi mindent szerelt utána párja az uj házban.

Aztán jött ez elsö hurrikán beszámolo, mely elfujta az uszoda tetörács állványt és a veranda tetejét megtépázta és a tetöszigeletelést a poolba fujta és pár napig villany nélkül is éltek.

A Frances hurrikán most pedig "elfujta" a tervezett nyaralásukat a közeli Marco szigeten Floridában. (USA topic, Florida)

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 20:50   
Jesszusom, Keytee!

Csak most tudatosodott bennem, hogy mindjárt behavazódsz! -hatsz! De reméljük, elkerülöd ezt a természeti csapást.

A fene érti. Egy ilyen top hightech világban hogyhogy nem oldották meg még ezt a gondot? Vagy a házat odébb, vagy a hurrikánt elterelni ...(?)

Végül is nem értettem: Ti most nyaraltok ilyen high-risc-adventure-helyen felárral, vagy ez az állandó lakhelyetek? Vagy a hurrikán rendhagyó Floridában? Van, ahol mindennapos. Legalább is ilyesmi hír minden évben bejárja a világot.

sadia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 20:10   
Szia Kaytee!
Remélem, hamarosan arról számolsz be, hogy elvonult a hurrikán, olyan gyorsan, amilyen gyorsan jött, és nyugodtabb napok következnek felétek. Várjuk a jó híreket

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 18:49   
Azt mondják az okosok, hogy a mi közvetlen környékünkön javult a helyzet Franc(es) ügyben
Többé nem vagyunk a hurrikán direkt útjában!
De nagyon erős szél és rengeteg eső várható akkor is.
A hurrikán még irányt változtathat, mert nagyon lassan mozog.
Mögötte már alakul a következő trópusi vihar. Ha ő is hurrikánná dagasztja magát, Ivánnak fogják hivni.
Azt hihetnétek, hogy micsoda hely ez a Florida, folyton hurrikán... de 195o és 2oo3 közt csak 12x volt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 18:45   
2004-09-02 16:19, kaytee:
-
Cindy aki ott is született azt irta, ö biztonságban lessz otthon is egyedül a Frances alatt, nem csak a hotelban, szülei csak azért mentek el mert anyja asztmás s nem jol birja ha nincs villany. Van aki "angol hidegvérrel" áll ilyen dolgokkal szemben!

Tegnap olvastam egy CNN cikket a legborzalmasabb amerikai hurrikánokrol, s a legtöbb életvesztés 1900-ban volt Galveston/Texasban egy szigeten lévö városkában, ahova az emberek odaözönlöttek nézni a magas hullámokat s nem hitték hogy veszélyes lenne a hurricane ami akkor jött, rengeteg ember vesztette életét akkor, azt saccolták 10'000! A javasolt tengeri védö falat csak azok után épitették és azota evakuálják az embereket és lezárják a hidakat már akkor is ha 39mph szelek vannak.

Most azt olvastam, hogy Frances csak szombaton éri el Florida partját..

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 16:19   
http://www.hurricanehunters.com/

Ez az ismertetés az amerikai légierő 53-as - milyéről is??? Nem tudom a megfelelő kifejezést, de ők a hurrikánvadászok!
Ennek a köteléknek a tagjai mind tartalékosok. Gépeik belerepülnek a hurrikán kellős közepébe, hogy a lehető legpontosabb adatokkal szolgálhassanak. Igazi bátor emberek lehetnek.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 10:31   
Ettöl jobban most félnek Floridában, barátnöm szülei elmennek otthonrol Georgiaba, ö szolgálatban lessz a hotelban ahol dolgozik, de a hotel le lessz zárva. Nem tudom, akkor miért kell az alkalmazottaknak ott lenni? Kinyitnak ha nem érte a hotelt baj hogy felvegyenek netán hontalan embereket akiknek szükségük van helyre?

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 09:24   
Frances-rol :

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=552&forum=46

kaytee vigyazatok magatokra!

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 07:56   
KATYEE UZENETE (A KERESERE) ATKOLTOZTETVE IDE:

2004-09-01 20:25, espa:
TAMPA a nyugati parton van, mi középen, a hurrikán becsapását pedig most a keleti partra, nem messze ide, Melbourne városnál jósolják.
Mindkét partvidék kb. 8o-9o km-re van tőlünk. Ha a keleti part kapja, akkor is benne vagyunk, ha a nyugati, akkor is - mert egy kb. ilyen széles sávon szokott a szélvihar végigfújni és pusztitani.
Tampa ezesetben megússza ismét. De ha a szélirány változik, és van rá ideje bőven, akkor azzal minden változhat.
Itt most nagyon komolyan veszik a dolgot. Előrejelzések szerint Charley egy szolid úriember volt ahhoz képest, amit Francestől várhatunk.
Az iskolákat már az állam majdnem minden valószinü veszélyzónában bezárták. Bezárták a Kennedy ürközpontot is, de a Disney parkokat még nem. Szerintem, ha az éjjel valami csoda nem történik, holnapra muszáj lesz.
Megkezdték az alacsonyan fekvő, dél-kelet floridai területekről és bizonyos ottani lakókocsis parkokból az evakuálást.
Azt mondják, Frances mindenképpen nagyon sok csapadékot fog hozni, és áradás akkor is lesz, ha a hurrikán elfúj a part mellett.
Közben kiszaladtam a boltokba. Már sehol se volt D elem, de minden más igen.
Az emberek most jobban félnek és készülnek, mint múltkor. Az üzletek segitenek, mert azon felül, hogy megint ingyen narancslét és kekszet osztogattak a sorbanállóknak, egy nagy asztalra kiállitották azokat a cikekket, amikre szükség lehet, ha megint beüt a balhé. Mivel törvény van arra, hogy katasztrófa esetén tilos az árakat pimaszul emelni, semmi se kerül többe, mint normálisan.
Mindjárt átpakolom a mélyhütőnket, hogy több helyet csináljak benne, és elkezdem a jéggyártóból a jégkockákat plasztik dobozokba rakni és úgy továbbfagyasztani, Ha kiszedem a jécsinálóból a jeget,új adagot gyárt. Ha megint nem lesz villany, jól fog jönni.
Az itteni elektromos müvek már újból iderendelt szerelőket meg favágókat százával más államokból. Rengeteg pénzükbe kerül ez, nem tennék, ha nem lennének majdnem tótzicherek abban, hogy szükséges.
A favágók a legkeresettebb szakemberek ilyenkor, még a tetőfedőkénél is fontosabb a munkájuk.
Holnap még állitólag O.K. lesz az időjárás, akkor majd találkozunk megint.
Mi biztos nem fogunk önkéntesen evakuálni, mert a cicáinkat nem fogjuk itthagyni. Már érzik a közelgő vihart - félnek és elbújtak. Múltkor se találtuk őket, de tudtuk, hogy a házban vannak, ezért nem aggódtunk miattuk.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 22:50   
2004-09-01 18:50, kaytee:
-
Drukkolunk, hátha elkerül Benneteket!

Minden esetre szerintem jobb ha az ember fel van készülve mindig egy háztartásban arra, hogy netán nincs villany itt-ott, igy legyen elég termoszkanna, ivoviz, konzervek és valami palackos gázfözö és elég elem és gyertya egy házban.

Itt egy lista: http://www.nhc.noaa.gov/HAW2/english/prepare/supply_kit.shtml

Eszembe jutott még a tejpor ami szerintem jobb mint a konzervben lévö kondenz tej, de persze néha itt USA-ban is lehet kapni a négyszögletes dobozban valo homogenizált tejet de nagyon kevés helyen tartják supermarketben, az hütés nélkül is sokáig jo marad. Nem tudom miért, az Svájcban normális, itt nem. Ki gondolta volna, hogy a D battery olyan gyorsan kifogy mindenütt!

http://www.cnn.com/2004/WEATHER/09/01/hurricane.frances/index.html

A Category 4 storm has winds of 131-155 mph (201-249 kph). Frances has maximum sustained winds of 140 mph (220 kph).

The latest forecast calls for Frances to make landfall around midday Saturday in the Melbourne area, on the east coast of Florida, said meteorologist Matt Moreland from the regional office of the National Weather Service in Fort Worth, Texas.

Melbourne is about 25 miles south of the Kennedy Space Center."

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 18:50   
A szomszédos két megyében - egyiknek határa a tőlünk 3 km-re lévő út - már elrendelték az iskolák bezárását a veszély elvonulásáig.
Egyes sajtóorgánumok "hellstorm"nak (pokolvihar) nevezik Francest.
Mi az alábbi hurrikántérképen a "FL"ből az "L" betü és vihar útját jelző "H" betü között lakunk.
Nem valami biztató.
http://www.nhc.noaa.gov/ftp/graphics/AT06/refresh/AL0604W5+GIF/300858W5.gif

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 18:27   
2004-09-01 18:18, kaytee:
-
Emlitették az evakuálást már tegnap is. Gondoltam én is arra, ha az ember kitesz a napra valami metall edényt, abban is hamar felmelegszik a viz. Talán létezik valami solar cooker is? Van:

http://www.affordable-solar.com

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 18:18   
2004-09-01 18:01, andi_usa:
Nem megyünk addig Marcora, mig a hurrikán nem tombolta ki magát Floridában, vagy nem távozott innen. Sose lehet tudni, merre fordul... hisz múltkor is Tampa helyett idejött.
Egyelőre nem veszik fel a telefont a resort-ban. Lehet, hogy már evakuáltak? Mert szó van róla.
Gázpackos főzőre nincs szükségünk, kiválóan birjuk hideg kaján, szendvicseken. Kenyeret még veszek, más minden van. A kávéfőzéshez pedig feltaláltam a frankót a múltkor, egy látogatóban lévő mérnöklány segitségével. Vizzel teli müanyag palackot beraktam az autómba, szorosan a szélvédő mögé. A nap oly erősen süt erre, hogy a viz eléggé felforrósodott az instant kávé vagy teakészitéshez. Rém büszke voltam magunkra.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó