2020. december 03. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Időjárásjelentés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 18:01   
2004-09-01 17:49, kaytee:
-
Ahogy mondtam, nekünk eddig szerencsénk volt, de Edith barátnöm az erösebb földrengés miatt ott Sierra Madreban annyira izonyt kapott hogy el akart onnan költözni! Viszont állando honvágya van Kaliforniába, mert Arizona melegebb, még éjjel is. Legidösebb fia még mindig ott él és most mikor voltak egy esküvön lányával Santa Claraban, nála háltak meg oda-vissza.

Remélem, most veszel legalább valami camping gázpalackos fözöt emergencyre, ha nem lenne villany! Nekünk van a gáz barbequenk is ha kell. Nekünk Gray Davis miatt nem volt villanyunk idönként az ö idejében. Nem hurricane, hanem kirugott Kalifornia governor.

Drukkolok Nektek, hogy ne legyen igazuk a hurricane tudosoknak és más uton haladjon ez a hurricane! Mit határoztatok, mentek nyaralni a szigetre vagy egyikötök inkább otthon marad?

http://www.aoml.noaa.gov/hrd/Landsea/deadly/Table2.htm
THE DEADLIEST, COSTLIEST, AND MOST INTENSE
UNITED STATES HURRICANES FROM 1900 TO 2000

http://www.aoml.noaa.gov/hrd/Landsea/deadly/Table3.htm
Costliest U.S. Hurricanes 1900-2000 (unadjusted)
Rank Hurricane Year Category Damage
1 Andrew (SE FL, SE LA) 1992 5a 26,500,000,000

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 17:49   
2004-09-01 17:21, kaytee:
Szegény Kaytee!
Majd azért tudósits, ha tudsz, és ha van hozzá kedved

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 17:49   
2004-09-01 17:39, andi_usa:
Férjednek igaza van, de Kaliforniának is csak bizonyos részein olyan jó.
Mi is azt hittük, hogy Floridának ezen a részén... Hisz mikor hallottál hurrikánról Orlandóban? Ahogy ráébredtem, hogy nem telik szép új házra a Mex. Öböl partján, ahová éveken át naivul odaképzeltem magam, az lett a vigaszom, hogy itt legalább nincsenek nagy viharok!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 17:39   
2004-09-01 17:21, kaytee:
-
Láttuk tegnap mi is a hirekben, hogy ugy gondolják, hogy egész Florida déli részét fogja érinteni ez az ujabb! Milyen borzalmas, hogy a régi károkat még meg sem lehetett javitani már jön az ujabb!

Férjem tegnap azt mondta, hiába, nincs jobb Kaliforniánál s még Schwarzeneggerünk is van. Persze amiota én itt élek, azota volt elöször kis földrengés itt a szomszéd városban, Claremontban. Voltak az erdötüzek is melyek a domboldali házakat is kárositották, nem csak azokat melyek direkt a hegyekben fent voltak. Az hogy itt lent semmi bajunk nem volt soha, szerencse.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 17:21   
Legújabb előrejelzések szerint Frances, a hétvégi hurrikán is ide fog becsapni a környékünkre
Direkt tüzvonalban vagyunk.
Milyen érdekes.... negyvenvalahány évig egyáltalán nem volt erre hurrikán. És az 18oo-as évek óta floridai hurrikán nem pusztitott pont ugyanott, ahol az előző. Tavaly óta, mióta ideköltöztem semmi se a régi...
Ráadásul állitólag ennek az új hurrikánnak nagyobb lesz a pusztitó ereje, mint előtte bármelyiknek!
A pozitivum, hogy még nem tudtuk helyreállittatni a Charley által okozott károkat. A negativum, hogy a biztositók már jelzik, minden hurrikán új kártéritési igényt jelent, szóval ha megint valami lesz, még egyszer le kell perkálnunk az elsó párezret.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 16:25   
2004-08-29 15:23, LISA:
-
Szedtem gombát,-----------------------------
Lisa kedves! Ha erre válaszolsz, akkor a gombák szelidek voltak

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 12:27   
Kedves Lisa,

De regen jartal mifelenk Orulok, hogy ujra latlak

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 15:23   
Ma +17fokC van, kinn voltam két órahosszát az erdöben. Szedtem gombát, melynek egy részét megsütöttem tojással, és az volt a reggelim. Még mindíg csodálatos kinn a természetben, pedig már közeledik az ösz.
Már pár éjjel bekelett kapcsolni a fütést is.
Szeretettel

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 19:04   
Nálunk ujabban reggelnként borus igy ha kisüt a nap dél felé csak 83 F-re megy fel, de csütörtökig megin 90 F lessz. A szeptember szokott a legmelegebb honap lenni, az ösz oktober végén szokott jönni, az elsö esö is sokszor csak Halloween napján oktober 31-én.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 17:21   
Itt van az Ösz itt van ujra:)
ma delutan 4 orakor 12 fok volt es esett. Ideje elökesziteni a melegholmikat
En meg nem veszem elö ; en megyek melegedni del fele

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 22:49   
Nagyon szép, ritkán látni ilyet!
Már Pesten is esik, de jó, nem kell locsolni!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 14:46   
Néha a rossz időnek is van előnye. Ezt az aránylag ritka jelenséget - kettős szivárványt ma reggel fényképeztem a konyhaablakból.

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-20 17:45   
Ma már készül itthon is a változás, a szél feltámadt, jönnek a felhők, vajon ismeri az időjárás is a naptárt?
20.-a után mindig elromlik, ha addig hőség volt is.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-20 06:50   
Nagyon erdekes volt tegnap este a ty.ben latni, hogy mig Becstöl keletre tropusi höseg van, alig 900km re itt nagyon lehült, es zuhog az esö.Most az a kerdes : hol jobb, ki hol szereti jobban?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-18 17:50   
2004-08-18 13:02, Valeria:
Köszi szépen

Kedden jön hozzánk (is) a biztositó kárfelmérője!
Reméltem, hogy a verandát és az úszómedencét egykor védő épitényünk helyreállitásáról vagy cseréjéről meg az elfújt "soffit" és szigetelés pótlásáról addigra lesz egy-két árajánlatunk. De úgy látszik, nem lesz. Remélhetem, hogy a biztositós fair embernek bizonyul. Gőzünk sincs, mibe kerülhet a javitás, azt se, hogy eredetileg mibe került, mert a ketrec árilag a medencével jött.
Újságban olvastam, hogy ha új kell, az 6-1o ezer dollárba kerülhet. Van a szomszédságban olyan, akinek tényleg 6 volt tavaly, de olyan is, akinek 14.
Most rá leszünk utalva a biztositósra abban is, hogy strukturálisan meggyengült-e a ketrec annyira, hogy teljesen le kelljen cserélni, vagy nem. Sajnos lehetetlen most pontosabban tájékozódni.
Amikor elnézem a Tvben vagy az újságban, micsoda károkat szenvedtek sokan, a miénk elenyészőnek tünik.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-18 13:02   
Kayteee, nagyon orulok, hogy jol vagytok. Az anyagi kar potolhato, latom, hogy nem is busulsz miatta, fo, hogy Ti rendben atveszeltetek ezt a rettenetes orkant. Sokat gondoltam Ratok, bar nem tudtam bejonni, mert nem voltam netkozelben.

Szeretettel, Valeria

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 19:12   
2004-08-17 16:38, kaytee:
-
Titusville nem sok kárt kapott, ahogy barátnöm irta, a házuk nem károsult csak a magas fáikbol tört le itt-ott egy ág de a kertbe esett le.

Örülök, hogy szép az idö, ideje hogy kiszáradjon egy kicsit a sok esö után.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 16:38   
Gyünyörü idő van megint!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 21:44   
2004-08-16 21:02, kaytee:
-
Kedves Kaytee,

de jo, hogy ismét van villanyszolgáltatásotok, az már sok mindent helyre hoz még akkor is, ha más apro kellemetlenség van mint a hiányzo szonyoghálo ketrec.

Láttuk mi is a hirekben hogy üvegezett ivovizet és nagy zacsko jeget osztogattak a károsultaknak és az is érthetö hogy a legtöbb kár ott volt ahol elsönek lecsapott a hurricane, ott fog tovább tartani a helyrehozás de ahogy a hirekben mondták, egy hét max s nem kettö ahogy elöbb gondolták.

Sajnálom azokat, akik hittek az elsö hirnek hol fog lecsapni és nem evakuáltak és sokan bizony belehaltak ebbe. Érdekes volt az is, hogy a 1994 után épitett mobil homeok nem károsultak ugy mint a régebbiek. Még igy képeken a TV-ben is elszomorito látvány nézni azt a nagy pusztitást pedig milyen szép tájakat mutattak helikopterröl is, az ember szive megszakad! Sajnálom a kilakoltatott állatokat is és a sok szép fát ami kipusztult!

Szerencsétek volt a jég- és mélyhütöszekrénnyel is, ha az ember nem nyitogatja vagy csak ovatosan, elég sokág tartják a hideget.

Remélem, hogy az Earl és a Danielle elkerülnek Benneteket!

Szomoru az is hogy lassan ahogy keresgélnek a romokban, mindig több halottak találnak.

Akit egy térkép érdekel, itt van: http://fcit.usf.edu/florida/maps/1900/photos/m060000.gif

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 21:02   
Ismét köszönöm mindenkinek az aggódást és a jókivánságokat!
A MON egy fantasztikus baráti társaság.
Kb. két órával ezelőtt óta megint van áramszolgáltatás és telefon is, ami időközben szintén befuccsolt.
Tegnap körbeautóztam egy kb. 35km-es körzetben. Elképesztő a pusztitás, de annyiban érdekes is, hogy sok helyen első blikkre úgy tünik, mintha minden O.K. lenne, és csak figyelmesebb szemlélődés után veszi észre az ember, hogy a tetők foghijasak és a gyönyörü fák kettétörve, szétrobbanva, kidőlve, megtépázva haldoklanak.
Többszázezer ember még áramszolgáltatás nélkül van, itt-ott már problémás lett a szennyvizelvezetés is, mert az állomásoknak áramra van szükségük. A szupermarketek viszont sokhelyütt generátorokkal müködnek, lehet kaját venni és még le is értékelték a kenyeret mindenhol.
A Charley hurrikán - azok számára, akik szeretnek térképet nézetegetni vagy jobban tájékozódni, Florida nyugati partján Punta Gorda helységben csapott be és onnan északkelet felé, átlós irányban söpört át az államon. Mi Polk megyében lakunk, ami Orlandótól picit délnyugatra van, és pontosan a hurrikán útjába esett. Mint olvastam, 2oo km-nél erősebb szélvihar volt nálunk és ahhoz képes csoda, hogy a mi házunk és a telepen mindenkié tulajdonképpen strukturális károk nélkül megúszta.
Ma reggel valakik körbeautóztak itt, hogy mindenkit kihivjanak a baseballpályánkra, ahol ingyen zsák jegeket és palackozott vizet osztogattak.
Mint kiderült, már nem soká volt a jégre szükség. A fridzsiderünk nem hült le annyira, hogy bármi is megromlott volna benne, és a mélyhütőnk is becsülettel állta a sarat. Whirlpool márka, ezt azért irom ide, mert megérdemli a cég.
Most már van hütés, melegviz, de a verandán sok a szúnyog és darázs - őket szegénykéket idefújhatta a szél. Amig nem sikerül megjavittatni a "ketrecet" ez kellemetlen lesz.
Azt olvastam, katasztrófasújtotta területnek nyilvánitottak minket itt, és federális hurrikánsegélyre jogosultak lettünk. Hogy kiknek adnak, és mire, nem tudom, de vannak sokan, akiknek abszolút mindenük odaveszett, nekik kell először adni.
Sajnos a ház mögötti természetvédelmi területen a nagy fenyőfáink - nem a miénk, csak annak tekintjük - közül a hurrikánban egynek a szó szoros értelmében lerobbant a teteje és az volt a "mi" gyönyörü vörösfarkú sólymunk lakóhelye. Tegnap este hallottam nagyon vijjogni, kereshette a lakását...
Most megyek nagytakaritani, az időjárás normális ... kivéve, hogy Earl esetleg szintén meglátogat. Earl a következő hurrikán, ami még nem alakult ki teljesen.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 22:39   
2004-08-15 22:28, andi_usa:

- Remélem Kayteeék is hamarosan vissza kapják az áramot.

--
Az aram hiany kellemetlen, de tulelheto ( sohasem fogom a tavalyi black-out-ot elfelejteni). Hala Istennek, hogy ep, egeszseges mindenki.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 22:28   
2004-08-15 22:14, fellegvar:
-
Most kaptam emailt floridai barátnömtöl akik keletre élnek Orlandotol, Titusville-ben. Kicsit több mint 12 orát voltak áram nélkül, és ök mindig a szélét kapták a viharnak de igy is 80mph szeleket esövel, ami ijesztö lehetett!

Remélem Kayteeék is hamarosan vissza kapják az áramot.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 22:14   
2004-08-15 21:31, andi_usa:
a hurricane Charly ott is erös szelekkel (40-60 mph) tombolt és sok esövel!

---

Hala Istennek !! A keleti partvideket megkimelte Charley! A leanyom Florida keleti partjan el es eson , szeles idon kivul, hala Istennek , mas kellemetlenseg nem erintette. Long Island-on (ahol en elek)is atvonult , de anyagi kart nem okozott.Az ev elso, de nagyon eros hurricane-je megkimelte a keleti partvideket.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 22:13   
2004-08-15 00:01, kaytee:
-
Kedves Kaytee,

fontos az, hogy nem sérültetek meg, a többit mind helyre lehet állitani.

Remélem hamarosan kaptok áramszolgálatot mert anélkül nehéz az élet! Olyankor veszi észre az ember, ha villany nélkül kell élni!

Minden jot Nektek!

Szeretettel ölel, Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 22:07   
Most olvastam, hogy 900'000 embernek vissza tudták már adni a villany szolgálatot, de 1.1 millio még mindig áram nélkül van, és van olyan rész ahol a legerösebb volt a kár ahol 2 hétig is eltarthat amig helyre hozzák!

Barátom irta, hogy ö tavaly 1 hétig volt áram nélkül Virginában a házában, gyertyákkal és elemlámpával élt egy ilyen hurricane után. Szerencsére a gáz boilera müködött igy volt meleg vize.

Nálunk egyszer volt 27 év alatt amiota itt élek, Santa Ana szelek miatt (ami max. 75 mph) áram kiesés nappal 6-8 orát amig helyrehozták az elszakadt villanyvezetékeket.

Olvastam azt is hogy igen sok narancsültetvény elpusztult, igy majd több narancslé jön Kaliforniábol.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 21:52   
2004-08-14 20:36, kaytee:
-
Nem úsztuk meg Charleyt, de túléltük.

Örömmel olvastam ezt a hirt, mert talán nem is tudod, mennyit gondoltam Rád. Férjemmel néztük a hirekben, hogy máshol ment, mint számitották és reméltem nem ott, ahol Ti vagytok. Ha mégis, azért hálát adhatunk a Teremtönek, hogy nem lett bajotok!!!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 21:31   
Tegnap kaptam ezt a képet este 8-kor lett készitve Newport News, Virginia a hurricane Charly ott is erös szelekkel (40-60 mph) tombolt és sok esövel!

Kicsit életlen a kép de barátom pénteken vette a digital camerájátt és most tanulja segitségemmel. Jo áron kapta $ 70.-ért mint kiállitott darabot, Fuji Finepix A205. Hiányzott a kézpántja a dobozbol, azt most keresek neki és elküldöm.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 01:54   
Kedves Kaytee,

En is drukkoltam ertetek, itt magamban, es most nagyon orvendek, hogy jol vagytok, epen, egeszsegesen a felelmetes vihar utan.

Szeretettel,
Anita

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 00:46   
Kedves Kaytee!

Remélem, az elsö ijedtség elmúlt és a fö, hogy ti megúsztátok egészségesen. A károkat feldolgozni még lesz idö, amikor a térdremegés elmúlt. Nem tudtam, hogy ti is ezen a környéken éltek, ma egész nap egyebet sem hallottam a rádióban, komoly lehet ez a természeti csapás. Sok eröt és optimizmust kívánok, ezt a nehéz idöt átvészelni!
Sok szeretettel:
Mary

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 00:01   
Sziasztok! Kösz, hogy gondoltatok rám és aggódtatok a hurrikán kapcsán.
Mint irtam, túléltük, és voltaképpen nem is nagy károkkal.
Sajnos a biztositótársaságok okosak. A hurrikánra a biztositás csak annyit fizet kártéritésként, amennyi a ház értéke 2%-ának levonása után még marad. Nem valószinü, hogy annál több a kárunk, de kb. pont annyi lesz, szóval le kell nyelni a békát.
A medence és a veranda körüli "enclosure" - nem tudom, hogy hivják magyarul, én ketrecnek becézem - hát az tönkrement, bedőlt, és nem is a hálóból való részei, hanem a tartó fémoszlopok. A veranda plafonját is letépte a vihat. A tetőtérből a szigetelést kiszivta. A szigetelőanyag a medencében kötött ki a környező növényzet darabjaival együtt. Az egész környékünkön hasonló károk keletkeztek, plusz mindenütt kidőlt fák és elrepült tetőcserepek. Áramszolgáltatás tegnap este óta nincs, és senki se tudja meddig nem lesz még. A vihar miatt 6ooezer ember van villany nélkül. (Laptopon irok, amig le nem merül az akkuja.)
A hurrikán "szeme" tőlünk csak pár km.-re süvitett el.
Utána volt egy kis tornádó is!
A szomszédasszonytól tudtam meg, utólag. Ő kansasi, ahol a tornádók sürün fordulnak elő, ezért azonnal felismerte, és berohant férjével együtt a gardrób szekrénybe, aminek se ablaka, se külső fala.
Mi az ágyon heverésztünk, és vihogással lepleztük félelmünket, meg rádiót hallgattunk, és azon próbáltunk viccelődni, hogyha a forgószél még jobban felerősödik, akkor majd bebujunk az ágy alá.
Amikor azt hallottuk, mintha egy sipoló vonat közeledne, az volt a tornádó. Most már tudom, tegnap este még nem tudtam.
Azt hittem, csak hurrikán van!
Rengeteg esővel járt az egész. Kb. egy-másfél órát tartott az ijesztően komoly része, este 8-tól. Van elemes rádiónk, azt hallgattuk, amikor hallani lehetett bármit is a vihar zajától. Ahol becsapott a hurrikán, ott szörnyü lehetett, mert itt csak átsüvitett, és az is igen rossz volt.
Most borús és párás meleg van nagyon, holnap még melegebb és párásabb lesz. Légkondi nélkül a pára miatt nehéz az élet.
A kávéfőzést megoldottuk, az egyik szomszéd gázgrilljén melegitettünk vizet a nescaféhoz.
A környéken, gondolom 2o km-es körzetben semmi nincs nyitva, az áramkiesés miatt. Nem lehet benzint venni, mert a kútnál a pumpa elektromos áramot igényel, nem lehet a bankgépből pénzt kivenni, mert az is, és nem lehet hitelkártyával fizetni, ugyanilyen ok miatt.
Nincs utcai világitás vagy közl. lámpák, és az utakon kidőlt oszlopok és fák hevernek.
Mindennek tetetejébe a hurrikán előtt órákkal vendégünk érkezett Washingtonból, épp időben, hogy résztvegyen az évszázad viharában. Ez az első látogatása. Jó benyomásokat szerez szegény.
Majd irok, ha konszolidálódott a helyzet.

U.I. Ma, a nagy hőségben kitaláltam, hogy a látogató és én a medencét fogjuk megtisztitani a belefújt falevelektől és szigetelőanyagdarabkáktól, amik, mint vattacsomók uszkálnak a vizben majd süllyednek le a medence fenekére.
Igy aztán a vizben lubickolva takaritottunk, nagyon kellemes volt.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó