2020. január 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Időjárásjelentés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 következő lap )
 hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 19:54   
Juj, itt Lille-ben is pokoli a hoség ! màr napok ota és egyre melegebb ! a kertben az àrnyékban +32°C van és a teraszon, a napon + 46°C van ! az emeleti szobàkban + 33 °C van ! holnapra még melegebbet igérnek, és csutortokre pedig a vihart és esot. A fu egyre sàrgàbb, s szegény viràgok, nagyon szomoruan néznek ki ! pedig locsolok minden este !

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 19:38   
Amíg töprengek a trianoni-kérdés válaszain bejelentem, hogy végre megjött az esö és hüvösebb lett az idö.

Ez a hét itt a nök hete, mert ezen a héten minden napon nöi névnap szerepel a naptárban és a nöknek sokkal több könnyeik vannak mint a másik nemnek. )

Hát ha segít, én is hiszek ebben a népi hiszetben.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 17:58   
"Ég a napmelegtől a kopár szik sarja,
tikkadt szöcskenyájak legelésznek rajta."
zümmög a fülembe a vers.

A nappaliban a két ventillátor kavarja a 32 fokos levegőt, a teraszon az árnyékban 37. A máskor szép zöld fű mindenhol sárgára aszott, a fák bágyadtan lógatják lombjukat. Az utcák elnéptelenedtek, aki teheti, a leeresztett rolók mögött kuksol. Az üzletekben kifogyott az ásványvíz és a fagylalt. A rosszul szigetelt holland házakban gyakran melegebb van, mint odakint.

33 éve nem volt ilyen hosszan tartó szárazság. A Maas folyón gyalog át lehet kelni Belgiumba. Az állóvizekben veszélyesen elszaporodtak a mérgező kékalgák, a vízimadarak tucatjával pusztulnak. Ha fürdőző kisgyerek nyelne be ebből a vízből, bele is halhatna.

Az aszfalt megolvadt, a Hollandiára oly jellemző közlekedési dugókban vöröskeresztesek, önkéntes tűzoltók osztják az ivóvizet.
A mezőgazdasági minisztérium szerint a termés egyharmada már odavan, de öntözni tilos és már nem is érdemes.
Csütörtökre ígérnek némi vihart, esővel, és pár fokos lehülést, de a meteorológus szerint nem kell örülni, mert a 26 fokhoz megnő majd a levegő páratartalma, és a sivatagi helyett trópusi lesz a hőség

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-09 19:45   
Már a második nap itt, hogy a hömérséklet délután 30 fokra melegszik. Holnapra jó zivatarokat jósolnak, jó lenne már egy kis esö is.

Reggel hallgattam az idöjárásjelentést a rádióban, többek között ez az érdekes: Kilpisjärvi nevü helyen a nap június 4-én kelt és ma nyugszik le (július 9) valamikor éjfél elött.

Éjfél közelében már itt délen is sötétedik egy-két órára. Augusztusban éjjel már olyan sötét lesz, hogy csillagokat is lehet megint látni!

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-08 20:27   
Nalunk esténként menydörgés villámcsapás, már nincsen 33 fok, de még mindig nagyon jó ido van! Kiváncsi vagyok mi lesz holnap a focidöntöre, remélhetoleg nem mossa el az eso a szurkolókat!

Anci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-06 08:40   
Éjszaka 11-kor volt egy kis eső, illetve szakadt ahogy csak bírt, de sajna nem sokáig! Volt villámlás, viharos szél, szakadt az eső de csak pár percig. Most meg már megint süt a nap. Elvileg a meteorológia szerint már kedd óta esőnek kellene esni, én nem tudom, a meteorológusok nem néznek ki az ablakon, vagy fel az égre? Ma csütörtök van, és egyszer esett az eső pár percet. Vagy én nem értelmezem jól az időjárásjelentést?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-05 18:40   
Itt Finnországban ma délelött derült napsütéses élénk szeles idö volt, hömérséklet 18 fok. Mivel északi szél fúj, nagyon meleg ma nem lesz, délután esetleg 20 fokra felmelegszik az idö. Tehát nagytakarítás és ágynemü cserélése lesz ma, de ezt inkább a csevegö topikba írom be.

Érdekes száraz és meleg idö van itt, emlékszek olyan nyárra is amikor június végétöl augusztus elejéig minden nap esett az esö.

Hétvégére ide is nagy melegeket jósolnak, ha az északi szél dél-nyugatra fordul, akkor 28..30 fok meleg is lesz.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-05 17:39   
Tényleg hőség van, azt olvastam, hogy az angol ügyvédek - tekintettel a 30 fok feletti hőmérsékletre - letehetik a fehér loknis parókát.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-05 16:56   
Nálunk is melegszik erösen, kinn 35°C van, a lakásban 25°, ez a közeli erdönek köszönhetö, igy éjjel eléggé lehül.
A házunk lejtön van, igy ami nem az utcával egy szintes, ott lehet ajót, ablakot nyitva tartani éjjel, de az utcai helységeket nem
Lényeg, hogy éjjel lehet aludni. A hálók a jobbik helyen vannak!
Remélem nem lesz nagy vihar, az ablakaim tiszták

Anci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-05 15:31   
Bizony Poe! Milyen jó lenne befőttesüvegbe eltenni ezt a meleget, aztán ha kell akkor kinyitni. Viszont most megint nagyon fülledt meleg van, eső sehol, de még felhő sem! Pedig már nagyon sokan várják itt az üdítő esőt! Csak ideér egyszer!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-05 14:40   
A hollandok trópikusnak jellemezték az időjárást. Való igaz, szokatlan a 10 napja tartó meleghullám és szárazság.
A rendkívüli hőség zavarokat okoz a közlekedésben, a csatornákon átívelő hidak nem nyílnak-csukódnak. A sínek deformálódnak, vonatok siklanak ki, szerencsére eddig komolyabb következmények nélkül. Most új veszélyre hívják fel az autósok figyelmét: mivel hetek óta tart a szárazság és mára esőt ígértek, az útra rakódott olaj-és koszréteg a csapadéktól "jégpálya" síkosságú lehet.
A hálószobában 29 fok van, a nappaliban 2 ventillátor mellett 31. Majd visszasírjuk ezt még decemberben

Anci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-05 08:41   
Hát ide már csak a szele érkezett meg! Hajnali 4-kor nagy szélfújás, repült megint minden, de eső nem esett. Most reggel esett pár szem, de csak addig amíg beértek a gyerekek a suliba. Remélem nem áztak meg nagyon. 21 fok van, de nagyon fülledt a levegő. Szerencsére most nem süt a nap, mert tegnap már úgy besűrűsödött a levegő, hogy úgy éreztem nem kapok levegőt. Ózonriadó is volt itt tegnap Belgiumban. A kisfiam (6 éves) jól oldotta meg a hűsölést. A fagyasztó nyitott ajtaja előtt találtam meg, ott ücsörgött. A fagyasztóból már csöpögött a víz, de mondta, hogy ott olyan kellemes a levegő

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-04 23:39   
Itt Lille kornyékén ma is nagyon meleg volt, este 10-kor majd egy oràn keresztul tombolt a vihar, borzasztoan villàmlott és akkoràkat csattant, a villany is tobbszor kialudt ! esett az eso is és most màr nincs olyan meleg !

Anci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-04 09:20   
Jajj nagyon meleg van Brüsszelben! Csak picivel nem lehetne kevesebb? Délutánonként 30-32 fok, de mára nálunk is melegebbet mondtak. Meg valami ózonriadót is beszéltek, de ezt nem értettem rendesen. Viszont állítólag itt is jön az eső, már kell is, mert szegény füvünk sárgul, hiába locsoljuk. A virágok viszont nagyon élvezik ezt az időt! Velem lehet beszélni, én kiegyezek azzal, hogy legyen mondjuk 25 fok.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-03 22:41   
2006-07-03 16:28, hajnalkaszl:

Nálunk is ilyen az idö, de ki beszél most az idöjárásrol
Lényeg, hogy igy maradjon karácsonyig, azután lehet jobb is

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-03 16:28   
Lille mellett jelenleg a kertben, az àrnyékban + 30°C van !!! a teraszon, a napon, + 44°C !!! holnapra még hasonlot igérnek, de holnap estétol eso, vihar. Jo ios lesz, mert ez a meleg sok !!!

Anci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-30 18:50   
Ha erről megy a meleg akkor biztos lesz 30 fok. Kb. annyi lehetett itt is ma, holnapra még melegebbet mondtak! Megint bújni kell a meleg elől. A gyerekek nagyon élvezik, kint pacsálnak az udvaron, ezért nem bánom, hogy meleg van!

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-30 14:36   
Itt Berlinben megint hideg van, legalabbis en megfagyni keszülök a nyari ruhamban, kb 20 fok lehet. Holnapra 30 fok varhato, de egyenlore kötve hiszem.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-29 15:49   
Ma már kánikula van itt Lille mellett, jelenleg a teraszon, a napon + 35°C van.
Anci, nálam 2-3 napja lement 17 fokra a házban ! a fürdőszobát be is kellett füteni !
Az itteni kánikula néhány nap után kibirhatatlan a sok nedvesség miatt a levegőben, ha Budapesten voltam, mindig jól kibírtam az ottani kánikulát.
Az idén, a fű nagyon szép nálam is, persze van meleg, van eső, minden, ami szükséges.

Anci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-29 09:22   
Bocs, hogy nem írtam!:) Tegnapig elég rossz idő volt, de úgy látom, hogy most megint szép napok köszöntenek ránk. Már éppen jól jött, mert gondolkodtunk, hogy lassan be kell fűteni, 19 fok volt már a lakásban is. Érdekes különben, mert mivel itt is sok eső esik ezért nem érzünk olyan hideget, mint máshol. Most lesz pár szép napunk, kellemes 22-26 fokkal. Állítólag
Az esővel mi is úgy vagyunk, mint pár kilométerrel arrébb Lillben. Itt is esik ha kell, ha nem. Ha pár napig nincs eső akkor már kétségbe vannak itt esve az emberek. Emlékszem tavaly 3 hétig nem esett, 30 fok volt és hőségriadót rendeltek el. Bezzeg a magyarországi 36 fok! Az igazat megvallva nekem sem hiányzik, nekem is elég lenne ez a 22-26 fok.
Fűnyírás? Magyarországon jó ha havonta volt annyi vágott füvünk mint itt hetente. És hihetetlenül zöld a fű. Szép

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-28 22:29   
Abszolut egyetértek Veled, Tihi, kell a természetnek a viz, csak itt néha, ha elkezd esni, nem tudni, hogy mikor lesz vége ! A 30 fokos kànikula is pocsék, én példàul megelégednék 20-24 fokkal. Itt annyira no a fu, hogy muszàj minden héten nyirni !

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-28 20:38   
2006-06-28 20:06, hajnalkaszl:
-

Kellemes nyári idö van itt fent északon, tegnap egy jó csendes esös nap volt, kell a természetnek a víz! Most kiderült és kellemes 20 fok meleg van. a Következö napokban még melegebb is lesz, 22..24 fok. Szépen nö a futóbabom, lassan virágzik, lassan a gyepet is kell már vágni.
Így nálunk.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-28 20:06   
Senki sem beszél az idorol ! biztosan mindenhol megjott ujra a jo ido ! Lille kornyékén ragyogoan sutott a nap, s egyre melegebb lesz, + 30°C-t igérnek a kovetkezo napokra.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-25 12:19   
Lille kornyékén ma reggel ota esik az eso, s csak + 18°C van, délutàn és estére viharokat jeleznek ! micsoda nyàr !

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-24 17:56   
Tegnapelött Pesten nagy vihar volt, nagy jégzáporral. Tegnap délután ismét nagy vihar, és eső, de rengeteg. Hiányzott az eső, de nem ilyen nagy mennyiségben. Nagyon sok kárt okozott több helyen.
De már ujra itt a kánikula, átlag 30 fokos meleggel. A kerti nagy medencében lehet kibirni ezt.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-23 13:50   
Megjött a két hete várt esö és ma reggel kellemes friss levegö volt, a hömérséklet kellemes 20 fok. A felhök között ki süt a nap, a madarak dalolnak, a madárkölykök tanulnak repülni, érdekes figyelni öket.

A természet zöldre válik, tiszta a levegö, ezek a pillanatok a finn rövid nyár legjobbai. De van ára is, 3 hónap tavasz és nyár, utána 9 hónap ösz és tél, de megéri!

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-23 09:57   
Anci, a megvalto esot vartam. Lattam a villamot Rzsikeek fele, es olvastam, hogy ott mar esik. Nem messze lakunk tole, es nalunk egy csepp sem esett.

Megvalto eso, mert ha mar napok ota faj az ember feje, egy kiados esotol elmulik. Szegeny fiam tegnap egesz este szenvedett, de a kollegaim is remenykedtek, hatha leesik vegre.

Na jo, a jeg azert maradjon ott ahol van, azt nem kerunk...

Anci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-23 08:59   
Boots gondolom nem a jeget kérted ! Fura itt az időjárás Belgiumban, legalább is egy magyar embernek. Emlékszem mennyire féltek a nagyszüleim a jégtől, mint olvastuk nem is alaptalanul. Itt idén már többször esett a jég. Hol esővel jött, hol anélkül. A nagysága változó volt, a mennyísége is. Ültettem málnát, epret, mindnek lyukas a levele a jégtől. A virág szirmán is meglátni a jég csapkodását. De tavaly is sokszor esett jég. Még olyan is volt, hogy sütött a nap, szakadt az eső meg a jég. Azért ilyet Magyarországon nem láttam. Nagy szomorúság ez a jég, és nem lehet vele mit csinálni. Ma reményteljesebb itt az idő mint tegnap volt, igaz reggelre kemény 7 fok volt, de gyorsan emelkedik a hőmérséklet, süt a nap. Majd meglátjuk, mert itt meg a tenger befolyásolja az időjárást. Én még ilyen vágtázó felhőket sehol nem láttam csak itt. Kellemes napsugaras napot kívánok mindenkinek!

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-22 19:48   
Rzsike, latom kisajatitottad a villamokat es az esot is. Latni latjuk, de itt meg a hangja sem hallatszik, es az eso sem esik. Kuldjetek mar egy kis felhot felenk, kb 10km, mert nem akarok ma locsolni!!! B

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-22 19:26   
Tele van a kertem dió nagyságú jegekkel, felváltva szakad az eső és a jég 2 órája! A fák ágai leverve, a virágok levelei kiluggatva, akinek veteményeskertje van, az ma keresztet vethet rá
Pest déli részére rázúdult a vihar szó szerint derült égből...
A levegő hőmérséklete 1 óra alatt 10 fokot esett

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó