2020. április 03. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Hol a legjobb élni a világon?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-01 18:32   
2003-12-01 17:36, optimista:
-
Bocsanat ,kisse hosszura sikerult a koromrol hazudok de a teny ez mar a szenilitas jele; egy kis hozza szolas egy regennye valik ! Bye
-
Én élveztem a regényedet!
Aropo hàny éves vagy ????

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-01 18:27   
2003-11-28 18:51, ecet:
-
"hàrom pàrtnak megvan a sajàt kocsmàja"

Csak egyet mutattál

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-01 18:26   
"Hol a legjobb elni a vilagon?"

Hol másutt?

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-01 17:36   
Bocsanat ,kisse hosszura sikerult a koromrol hazudok de a teny ez mar a szenilitas jele; egy kis hozza szolas egy regennye valik ! Bye

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-01 17:33   
sziasztok, sajnalattal olvastam ecet es bobe erzeseirol ,hogy idegenek erzik magukat az UJ hazajukban.Nalam ez sose allt fel .Mikor ide kerultem utaltam mindent a kajat, a piszkot az embereket mint sportrajongo, a sportjaikat.Hianyzot a csalad mo-n es mint fiatal srac mert nem tudtam beszelni nem volt alkalmam a "masik" nem-el tarsalogni es ha egy magyar leany megjelent kb 30-35 magyar srac versenget erte nam szamitot ha ugy nezet ki mint egy orangutan nagyon nagy szam volt avval egyutt.Aztan masfel ev utan behivtak katonanak amit szinten utaltam mivel sose ertettem mit parancsolnak ezert bizonyos viccek allandoan le alaztak.elkuldtek katonaskodni egy kis nemet varoskaba(Aschaffenburg)ahol sok kitelepitett magyar svabbal talakoztam,kozbe kezdtem kicsit beszelni angolul.az elet kezdet kicsit tetszeni mint amerikai katona tobb penzt kerestem mint egy nemet mernok,es a kaja meg a lakasra nem kelett kolteni.De valahogy 'valakinek' nem tetszett,hogy ez a magyar csoro most elvezi a "dolgokat" Kaptam egy azonnali atutalasi parancsot vietnamba !!!!Ott aztan naponta ezer es ezerszer megbantam miert is hagytam ott azt a jo jozsefvarosi nyomortanyat!!!En kaptam a legveszelyesebb munkakat mivel parancsnokom szerint nekem nem volt senkim "OTTHON" mig a tobbieknek volt papa-mama stb (Egy bena logika de igy volt)18 honap utan vissza kerultem epsegben es akkor itt nagy volt a haboru ellenes hangulat anya es baba gyilkosoknak hivtak mivel a hajnyiras rovid katonai volt addig mig ki nem nott a hajam az emberek lekopdostek.(ezt csak azert irom meg volt az alkalmam NEM OTTHON EREZNI MAGAM.De a katonasag megadott mast is mehettem ingyen egyetemre ahol ingyen volt minden az allam fizette mint veterannak, igy sikerult felkeszulni egy jobb eletre.Magyaroktol teljessen elszakadtam es a legjobb barataim meg most is vietnami bajtarsaim,igazi baratok. most megyek az egyiknek 25 eves hazassagi evfordulojara,(en voltam a vofi)Sose erzem vagy ereztetik,hogy nem IDE TARTOZOM, senki.Most mar szeretem a kajat,a Baseballt meg az amerikai footbalt szenvedelyesen imadom,szerintem az eletben elobb utobb minden kiegalizal.Az elso 28 ev kicsit bena volt az elmult 28 egy pompas parade, csak evvel az oregsegi folyamattal tudnek valamit csinalni!!!Csak annyit tudok ,hogy hazudok a koromrol ami gyenge ellenallas!!!(El nem tudjatok azert kepzelni ,hogy most az tessz boldogga ha egy holgy ugy valaszol---MOST FAJ A FEJEM!!!HU micsoda megkonnyebbules !!!!Reszemrol !)Magyarorszag nekem csak nosztalgia,es sajna semmi kozos senkivel csak a nyelv talan rossz ember vagyok de igy van.Jellemzo kis tortenet :vagy Kett eve
bementem Budapesten egy kis etterembe es kijelentettem a pincernek szeretnek valami jo magyarost enni!!! Mijuk van? Mire o,uram van gorog salata es friss milanoi macaroni!!!Mire en,ok akko lemegyek a lanchid melle es kiaztatom a labaim a VOLGA ba!! Mondjam,hogy egyaltalan nem elvezte humorom????sziasztok Elvezetek az eletet, 100 ev mulva nem fogjatok !!!!Minden JOKAT

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-30 11:57   
Kedves Bobe!
Annak ellenére amit lentébb irtam egyezik az érzéseim a tieddel és az Ecetével is. Magyaràztam mi az oka annak hogy esetleg haza menjek itthonrol. De semmi esetre sem véglegesen, még nyugdijason sem.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-30 11:09   
Mindenkinek meg van a saját kis törtenete .En teljesen ugy erzek es azon a velemenyen vagyok mint Ecet. Barmit teszel török maradsz itt kint. Namarmost ha nezzuk a mi helyzetunket : Romaniaban rohadt magyar (lasd Zsuzsa vicceit),Magyarorszagon budos olah es ne mondjatok hogy nem igy van mert az iden is fultanuja voltam ennek, itt Svedorszagban meg bevandorlo .,es ez nem faj mert ez igaz. Ezt en nem keseruen irom hanem mosolyogva. Semmi penzert nem költöznek vissza Kolozsvarra nekunk sajnos nagyon rossz emlekeink vannak az utolso idöszakrol, Magyarorszagra meg minek költözzek hisz ott idegen vagyok. Innen mi mar nem költözunk el ez az orszag lett a hazank es mikor mond emlit valaki valamit arrol hogy bevandorlo vagyok buszken mondom neki igen de sved allampolgar es ugyanazokkal a jogokkal mint te. Itt nem taposnak meg, persze hogy vannak kellemetlensegek hol nincsenek ?; de itt jol vagyok biztonsagban erzem magam kedves szomszedaim vannak akik köszönnek segitenek mindig beszelgetunk ha a kertben vagyunk ,de nem jarunk be egymashoz es ez igy nekunk is jo nekik is. Ez az en sztorym.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-30 10:21   
Na ha megengeditek ide irom mostani mi kis történetünket:
Pillanatnyilag mi nem szeretnénk "haza" költözni, csak egy évre haza menni, hogy a gyerekeinknek egy jobb alkalmat adjunk meg ahoz hogy megtanuljàk a magyar nyelvet. (Ugyanis én sajnos ellöttem azt akkor amikor kellett volna, màs magyar személy hiànyàban, sohasem gyakoroltam velük azt! No de ez a téma nem ide tartozik és màshol màr megvolt vitatva!) Igy egy évre ott iratnànk be iskolàba, egy évig csak magyar beszédet hallanànak.... hiszen mondjon bàrki bàrmit legjobban igy lehet egy nyelvet helyesen megtanulni.
Mi még ott tartunk hogy az 6 évvel ezelött épitet hàzunkat fojamatosan fizetjük (és még van rà egy pàr év sajnos ) Meg aztàn semmi kép sem szàmolhatjuk fel az itteni dolgainkat hiszen ide vissza akarunk jönni.

Hàt teljesen egyet értek Ideals-al , lassan ràjövünk hogy vàgyaink àllmokkà fognak csak vàlni, hiszen fent tartani 2 egzisztenciàt teljesen képtelenség....

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-30 10:14   
Idézet @optimista honfitars hozzàszolàsàbol:

"A vilag legjobb hellye ahol szeretnek teged akik korulvesznek es te is szereted oket !!!!"

Retorikus kérdés: Valoban elég ennyi boldogsàghoz? Ha igen, akkor mégis haza kellene költöznöm.
Egyszerüsitsük az "integracio" fogalmat igy:
- Sikerült beilleszkedés egy közösségbe ugy, hogy nem tününk fel negativ.
Ez a falucskànkban pofon egyszerü, csak at kell venni bizonyos szabàlyokat amik a közösség életét meghatàrozzàk. Ez még nekem sem esik nehezemre pedig individulaista hirében àllok.
A szeretettség igényét is ki lehet elégiteni kis kedvességekkel, ajàndékokkal amik -ezt mindenki tudja- megtartjàk a baràtsàgot.
A "befogadàst" igy irnàm le egyszerüen:
- A minimum befogadàs àllapota ha nem bànt senki, köszönnek az emberek és nem kivànnak oda ahol a bors terem.
- A maximum befogadàs ha a környezetem becsül, tisztel és szeret. Ha nem is mindég, de "többnyire" még az is kielégitö eredmény.

Nos mint irtam fölébb, a beilleszkedési szabàlyok viszonylag egyszerüek és logikusak. Ha valaki megszivleli öket a siker ugyszolvan biztos.
Mondom, a balatonfelvidéki falucskàban ....
de nem itt ahol én élek (immàron 32 éve, hosszabb ideje mint Magyarorszàgon). Itt csinàlhatsz akàrmit mégis mindég néger maradsz. Öröknéger. Nekem aztàn elhihetitek. Aki màst àllit az àlmodozik.

Màr làtom a magyarorszàgon élö honfitàrsak jogos ellenvetését "engem az bizony nem érdekelne ha minden màs stimmel" és igazuk is van ... meg nem is. De ez màr egy màsik történet.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-30 00:20   
Kedves Erika,

ami a haza/visszatelepülést illeti, bevallom, eddig inkább csak olyanokkal találkoztam, akik nyugdíjasként kívántak haza/visszaköltözni vagy meg is tették. Amennyiben aktív keresőről van szó, netán külföldi egyetemi tanulmányok utáni pályakezdőről, akkor természetsen egyetértek érveiddel. Utóbbi esetben azonban a diszkrepancia a két világ között talán még nem olyan nagy, mint, pl. 40 éve USA után.

Kellemes hétvégét Neked is.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-29 23:03   
2003-11-28 18:51, ecet:
-
Kedves Ecet!
A Balaton-felvidék csodálatos! Svájc még csodálatosabb - a maga nemében! Ami azt illeti, hogy én is szívesebben járnék haza - ide Mo.-ra - szabadságra! Ahogy Optimista írta a "cseléd" kifejezést, nekem volt alkalmam "cselédkedni" Svájcban, akkor láthattam a Genfi-tó környékét, és Locarnot, ahonnan gondolkodás nélkül gyalogoltam el Asconába... Mit mondjak? Van mit összehasonlítani a svájci és a magyar életforma és életmód, sőt "lét-kérdések" között! Ami a jogokhoz való ragaszkodást illeti, itthon csak úgy emlegetjük, "jogod van éhen halni, és befogni"... Ehhez mindhez van jogunk mostanában ebben a szép hazában. Nem tudom, emlékeztek-e még a Széchenyi mondásra? "Haza csak ott van, hol jog is van!"
Most akkor hova menjünk szabadságra, és hova menjünk "haza"???

Remélem Svájcban jó idő van, a tél eleje nem volt túl ok. a svájciak szerint, de a hazai -25 fokhoz képest szerintem csodaszép idő volt. Kijut az itthoniaknak rendesen, hidd el, nem véletlen a "kocsma-felosztás" sem.

Legyen jó hétvége Svájcban, Németországban, New-Yorkban, és így tovább...

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-29 22:51   
2003-11-28 17:14, Pompéry Berlin:
"Éppen ezért ajánlatos ilyen lépést nem radikálisan tenni, hanem előtte - inkább vállalva a magasabb költségek ódiumát - kivenni félévre egy lakást és egyelőre megtartani a régit. Ha 6-12 hónap után még mindig változatlan a szándék, csak akkor számolnám én fel a korábbi egzisztenciámat."

Kedves Pompéry! Meghagytam ezt az idézetedet, és "mesélek" egy kicsit - remélem, nem bánod, és a többiek sem! Az alapvető probléma idehaza ott kezdődik, pl. hogy kivenni fél évre egy lakást és egyelőre megtartani a régit... Na már most - itt a kettő együtt a közönséges földi halandónak széles e hazában nem nagyon megy... Aztán az egzisztenciákkal is baj van, mert még a régit megtartani sem nagyon egyszerű, nemhogy egy újat felépíteni, csak úgy ripsz-ropsz, akár 6 hónap alatt. Ami a lakáskérdést illeti, egy átlag magyarnak kb. a fél élete megy rá arra, hogy vegyen egy lakást, vagy építsen egy házat. A hitelfeltételek olyanok, hogy bizony kevesen tudják teljesíteni. Ha a fiatalokat szerető és biztos anyagi helyzetben lévő család veszi körül, akkor az egész család összefogásával és "nadrágszíj"-programjával (tudod, ez a "kicsit összébb húzzuk a nadrágszíjat" - program) és kb. 25 évre való eladósodásával talán sikerül.
Szóval, a problémák az alapoknál kezdődnek.. Meg ugye az sincs, hogy kapok egy állást mondjuk Miskolcon, fogom a családot, vagy akár magam, és odaköltözöm. Na, hát ez nem működik! Főleg persze azért, mert mondjuk Miskolcon éppen nem túl sok a munkalehetőség, de ha mégis összejön egy ilyen csoda, hát vagy abba megyek tönkre, hogy lakást bérelek, mert a fizetésem tuti rámegy, vagy ha eladom az ittenit (esetleg jó áron!), biztos, hogy nem marad meg a "visszaút"..
Ne haragudj, nem álltam meg, hogy a mai magyar helyzetet kicsit érzékeltessem....

Legyen jó hétvége N.o-ban is!

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-28 18:51   
Mi 89- ben vettünk hàzat egy balatonfelvidéki falucskàban. Azota ott töltjük a szabadsàgunkat.
Az integracio dolog egy darabig nekem is a fejemben jàrt anélkül, hogy definiàltam volna az elvàràsomat. Azt is nehéz megfogalmazni, hogy mi az a "befogadàs" és föleg mire jo. Maguk az öslakok is legalabb hàrom pàrtra szakadtak a rendszervàltozàs ota. Mind a hàrom pàrtnak megvan a sajàt kocsmàja, a kocsmahüség becsület dolga. Van néhàny kevésbé jellemszilàrd falubeli akik mind a hàrom intézményt làtogatjàk, de ezeknek nincs is mit veszteniük presztizsszerüleg.
Anélkül, hogy kiprobàlnàm biztos vagyok benne: a végleges tartozkodàsom radikalisan megvàltoztatnà az érzéseimet. Az alkalmazkodàsi készségem süllyedne, ragaszkodnék erösebben a jogaimhoz, nem pajtàskodnék boldog boldogtalannal, sok mindent nem àllnék meg szo nélkül és ha akarom ha nem, àllandoan összehasonlitanàm a magyar viszonyokat a svàjcival. Ez biztos nem jàrulna hozzà a jo együttéléshez.
Ezért inkàbb hagyom a hazaköltözést s igy megmarad a szép "nyàri szabadsàg" élményem.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-28 17:58   
2003-11-28 17:56, Ferencz Zsuzsanna:
-
Zsuzsa, ez nagyszerű! Mindazonáltal - ha jól értettem - a menekülési útvonalat nyitva tartod

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-28 17:56   
Kedves Judit!
A homoródszentpéteri házat 1991-ben vásároltam. Akkor sem én, sem pedig a falu nem tekintettük főnyereménynek egymást. Kb. 3 évig tartott, míg összeszoktunk. A falu befogadott, amikor oda megyek megkérdik: Hazajöttél?
Én megtanultam sokmindent tőlük, de ők is tőlem. És a barátaimmtól, akik szintén szeretik ott.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-28 17:14   
2003-11-28 16:35, bovi:
... nem mindegy, valahol élni, vagy oda szabira járni.

De nem ám! Még N.o.-on belül sem. És még a németek is hajlamosak arra, hogy ezt a kettőt összetévesszék.

A megboldogult Nyugat-berlini korszakban sokan vettek nyaralót rögtön a határ (NDK) mögött, vagyis Bajororszák északi részén, a frank földön (Franken). Barátaink is Lauensteinban, ahol egy egész utcányi nyaraló épült így berlini nyaralóknak. Berliner Ring-nek hívják. Komolyan, nemcsak átvitt értelemben.

Szóval több esetet tudok német ismerőseink köréből, akik évekig jártak oda nyaralni és évekig jólment a dolog. Nyugdíjasként aztán odaköltöztek - majd fél éven belül vissza. A falu pénzt hozó túristaként szívesen vette őket, de nem fogadták be a faluközösségbe mint állandó lakosokat. Hogy ez melyik félen múlt, arról nem szól a fáma, de más a helyzet, ha hirtelen kötelezővé válik a vasárnapi mise, pedig korábban Berlinben sose jártak istentiszteletre, más a közlekedési forma, szokások, stb. A szomszédok korábbi törődő kedvessége hirtelen kíváncsiskodó és terhes beavatkozásnak tűnik, hogy ne folytassam a sort.

Éppen ezért ajánlatos ilyen lépést nem radikálisan tenni, hanem előtte - inkább vállalva a magasabb költségek ódiumát - kivenni félévre egy lakást és egyelőre megtartani a régit. Ha 6-12 hónap után még mindig változatlan a szándék, csak akkor számolnám én fel a korábbi egzisztenciámat.

Mindez vonatkozik a "Nyugatról" "haza"-költözésre is. Nem ugyanaz az a haza ma, mint amelyet 25-30-40-... évvel ezelőtt elhagytnuk és amelyre/amilyenre nosztalgikusan emlékezünk.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-28 16:35   
Szia Optimista!
Eddig nem váltottunk szót, csak figyeltelek
Igy most köszönöm azt a mondatod, hogy nem mindegy, valahol élni, vagy oda szabira járni.
A férjem korai nyugdijas már 25.éves korátol. Gyerekünk, hozzátartozoink nincsennek igy sokat rágtam a fülét hogy költözzünk le a Cote Azurra, föleg a jó idö miatt. Mi is ott töltünk majdnem minden szabadságunkat. Nem vagyunk miliomosok, igy nem hotelben, hanem lakást veszünk ki a Pierre et Vacances nyaralókban. A legszebb hely részemre is Menton és Grimaud. Port Grimaud, közvetlen StTropez mellett.
Mivel még mindig itt vagyunk Németországban, igy örülünk ujra a szabadságnak jövöre!
Valóban nem mindegy ott élni, vagy csak nyaralni!

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-28 16:00   
Szia,Menton maga is egy bubajos kis varoska,ami a penztarcat es Monte Carlot illeti :A taxi sofforok Monacoban mondtak ,hogy van koztuk egy magyar no aki taxit vezet aki budapesti,mindig kerestem vele egy "veletlen" talalkozast.par evre ra reggel 3-kor kimasztam, csoron,"megfurodve" a cassinobol es a taxi allomason a cassino melett lattam egy noi vezetot a taxiba mikor megszolaltam magyarul, elkepedt es kerdezte ,hogy ra van e irva a homlokara,hogy magyar?Az kb 10-12 eve azota baratok vagyunk a francia ferjevel meg vele a gyerekeit meg nagyon kedvelem,szeretem ezt csak azert irom mert o mutatta meg hol lehet Monte Carloban olcsobban vasarolni ,olcso hotelt talalni es a Grace Kelly Boulevardon fantasztikus ettermeket igen jutanyos aron es kituno kajaval talalni de a legjobb mikor o fozz pld a vadas, zsemle gomboccal amit csinal a legjobb valaha !!!Nekem van egy pofatlan szokasom mikor megerkezek egy uj varosba a hotelbe a telefonkonyvbe megnezem hany Kovacs, SZabo, Nagy van, azt felhivom oket es kerek tanacsot evvel kapcsolatba van sok jo emlekem es megtudom a helyi "kulonlegessegeket"Pld Caracasban felhivtam egy Farkas nevu szemelyt 1x ep akkor valt el a felesegetol es lelki beteg volt perfekt voltam neki,mert tudott masfel orat panaszkodni en meg halgattam, azota az egyik legjobb baratom szamtalanszor volt nalam en meg nala es ami erdekes megtanitotta a venez cseledjet magyarul fozni.es ami erdekes az elso talalkozas utan mondtam neki,hogy kell gyogyitani 'kutya harapast' jojon new yorkba bemutayom egy csinos magyar nonek!!!Hat ,hogy jo volt e??? 4 honapja valtak,talan ez a hobija eskudni es valni kinek mi tetszik !!!Minden jot, jo utazast (azert az en nevem nincs a telefon konyvbe !!!)A vilag legjobb hellye ahol szeretnek teged akik korulvesznek es te is szereted oket !!!!SZERINTEM amint latjatok nalam a KONYHA a vilag legjobb helyei kozze tartozik !!!!(Pici humor, nagyon pici !!!!)

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-26 16:19   
2003-11-26 15:57, optimista:
-
Monte-Carloval kapcsolatban nekem is nagyon jo emlékeim vannak... Sajnos nekem nem volt modom ott élni, a vakàciot is csak nappal töltöttük ott (éjjel vissza mentünk Menton-ba ). De szerintem is csodàlatos hely.
Azonban nem a mi pénztàrcànkhoz van szabva...

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-26 15:57   
Az en velemenyem szerint a vilag legjobb helye a francia tengerpart volt, monte carlo es saint topez kozott ez volt es most is az! Mivel tobb mint 25 eve oda jarok masfel honapra udulni nyaranta(es sok magyat latogato jon budapestrol hozzam kb 15 ora autoval)1998-ban modomban volt agy korai nyugdijba mennem,es oda koltoztem.Mivel az ottani barataimnak dolgozni kelett menni mig en ott lodorogtem a parton suttettem magam ! Hat 3 honap utan elegem lett a gyonyorbol!!!visszakoltoztem new yorkba,es vissza mentem dolgozni is,Azota meg mindig ott toltom a nyarat es meg mindig ott szeretek a legjobban,de higyjetek el mas meglatogatni valamit mint ott elni !!!Egyebkent a perspektivam az,hogy bejartam sok orszagot es mindegyik kontinensen voltam a munkamon keresztul de megis az maradt a kedvenc hely ahol szabad idot toltok, csak egy velemeny az enyem,nem jelenti,hogy muszaj igazamnak lenni de ilyesmi nagyon relative !!!Minden jot es jo utazasokat

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-23 18:29   
Kedves Topiklátogatók! Én itt egészen új vagyok, sőt, az egész MON. Végigolvastam ezt a topikot, - és nem állom meg, hogy bele ne szóljak... - persze, csak azt ne mondjátok, hogy minek...! A szomszéd kislány egy szép nap úgy fogalmazott: "Az lesz a hazám, ahol kipottyant egyszer a repülőgép, biztos megélhetésem lesz, megbecsülnek, és vihetem valamire!" Azt hiszem, igaza van...
Egyébként én a Seychelles-szigetekről álmodom pár hete, bár az eredeti nagy Álom Ausztrália. DE! Mikor Amszterdamban jártam pár éve, először éreztem azt - és most is ez a véleményem - hogy ott biztosan tudnék élni. Svájcban, mikor a Genfi-tó partján sétáltam, hálát adtam Istennek, hogy láthatom.
SZÉP EZ A VILÁG! A svájciaktól is van mit tanulni, a hollandoktól is, vagy akár a lazább déliektől is. Mert nekünk hazai magyaroknak már a lazítást is tanulni kell!
A klíma? Ha van légkondi, meg fűtés, talán nem gond...
Szíves üdvözlet a Világ minden tájára Mindenkinek Budapest közeléből!

oszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-20 08:33   
2003-11-11 00:11, Szőnyi Bartalos Mária:
-

Hideg-meleg, ez csak viszonyítási alap, Szibériához képest nincs túl hideg, Afrikához képest nincs túl meleg.
Mondhatnám: MINDENHÓL JÓ, DE LEGJOBB ITTHON.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-12 00:08   
Csupán álmos vagyok, mert újabban keveset alszom. Hamarosan megyek aludni egyet. Ami a lelkemet illeti, valószinű, a helyén van, mint a szívem is. Köszönöm kedves válszod.Öröm volt olvasni. Aranyos vagy.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-11 16:33   
2003-11-11 00:11, Szőnyi Bartalos Mária:
Mindenütt jó, ahol nincs túl hideg, vagy nincs túlságosan meleg.
-
Akkor te abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy a lelked teljesen rendben
Ez nem egy általános állapot manapság.
Örülj neki, sokan vágynak erre

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-11 00:11   
Mostanában többször az, az érzésem támadt, hogy teljesen mindegy hol vagyok: Budapesten, Komáromban, Vágfüzesen, Érsekújvárban, Kamocsán, vagy másutt.
Mindenütt jó, ahol nincs túl hideg, vagy nincs túlságosan meleg.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-24 12:53   
2003-05-10 11:32, Fredi:
-
"Mindenütt jó, de a legjobb sehol"

-
Amikor nagyon fekszem a gödörben, akkor pontosan így gondolom.

Egy tavaly nyári world-wide statisztika alapján viszont: Norvégiában.
Összeraktak mindent egy kalapba, és eredmény: Norvégia.
Tudod, hogy mekkora vihart kavart ez ott??
Mert bizony - és természetes - ott sem mindenki vigyorog egy életen keresztül.
Az én konkluzióm: ott, ahol és éppen jól érzed magad. A világ minden csücskében vannak emberek, akik éppen nagyon boldogok és akik éppen depressziósak.
Szóval érezd jól magad ott ahol vagy

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-10 11:32   
Nem akarok pesszimista hangulatot terjeszteni, de mindég ha a kérdést olvasom "Hol legjobb élni a világon" egy a hetvenes években keringő abszurd mondás jut eszembe: "Mindenütt jó, de a legjobb sehol"

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-09 21:37   
A Travel + Leisure Magazin majusi szamaban van egy szep hosszu cikk kepekkel Budapestrol:

The New Budapest, by Eve Kahn

"With the help of foreign investment and local ingenuity, Hungary's capital, once known as the Paris of the East, is reinventing itself."

http://www.travelandleisure.com/invoke.cfm?ObjectID=986D6E5B-5D42-43ED-B5B8DC3ACD1BCDF4

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-08 00:46   
Nem vágyok én sehova se! Zürichbe pedig, azok után, amik az egyetemen történnek, nem köszönöm. Épp most akartam a vegyészmérnöki fakultást átvenni, de lemondtam.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-07 22:38   
Hàt akkor ne költözz el. Hovà vàgyol, Zürich-Goldküste?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó