2020. január 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Hol a legjobb élni a világon?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 17:05   
2004-10-20 17:02, optimista:
-
Espa ezt komolyan mondtad?
------------------
Én komolyan, de cáfold meg.
Szivesen elolvasom a cáfolatot, legalább kiderül, hogy nincs legjobb hely a világon

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 16:08   
2004-10-19 19:57, espa:
-

Espa ezt komolyan mondtad?

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 16:06   
Édesanyámnál,a közeli kis szülőfalumban.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 19:57   

Szerintem manapság Kuba a legnyugisabb hely a világon...
És még a nap is süt....
Ott kéne tölteni a telet....

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 21:57   
2003-12-09 14:53, bobe:
-igenis gond az ha valakinek el kell hagynia a hazajat es idegenben kell elnie.
-
Igy igaz , Bobe ! Van aki bevallja, van aki tagadja... Es vegul odajutunk mindnyajan sok keservek aran , hogy az lesz a hazank , ahol otthon erezzuk magunkat es talan ez igy is helyes ... A szulofoldet sohasem fogjuk elfeledni , de ahol befogadtak minket , az lett a hazank . Igazam van ?

Ravay J.  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-05 10:51   

Hát valahol az erdő mélyén, nagyokat szippantani a levegőből és akkorát aludnék, hogy csak. Rám fér

-

Most én is kockáztatok. (Elfelejtettem bejelentkezni, utólag írtam be felhasználót, jelszót)
Kedves Tünde! Holnap készűlök hecserlit (rózsabogyót) szedni. Ha akarsz gyere velem meglátod milyen gyönyörű lesz. Az alváshoz viszont már túl hideg van. Szia!

tundver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-04 20:43   
2004-10-04 15:28, bobe:
-
Szerintem mindig a szomszednal
-
sziasztok, én még ismeretlenül botorkálok itt, de most hogy mondjátok, hol lenne a legjobb? Hát valahol az erdő mélyén, nagyokat szippantani a levegőből és akkorát aludnék, hogy csak. Rám fér

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-04 15:28   
Szerintem mindig a szomszednal

Teri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-04 15:25   
Szerintem az a fontos, hogy jol erezzuk magunkat a borunkben!;-)

Ravay J.  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 13:15   
"Hol a legjobb élni a világon?"
Ahol éppen vagy...

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 22:47   
2004-08-15 22:40, Tony3:

- Eggyetlen lehetoseg az, hogy ki tudjuk szurni mindenbol a jot es probaljunk a lehetosegekhez kepest boldogan elni. -

---

Elfelejteni NEM lehet, alkalmazkodni KELL,megelegedve SOHASEM leszunk , de AZERT talalkozgatunk ITT, a MON-on , hogy lelket ontsunk egymasba ...
Koszonet Hunornak !

Tony3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 22:40   
ha itt vagyok es olvastam a hozzaszolasokat,amitmegertettem beloluk az az, hogyha mar kijottel, felszamoltad a regi otthonodat, akkor tetszik, nemtetszik, kenyszeritve vagy arra, hogy feltalald magad az uj korulmenyeid szerint ott ahol elsz, alkalmazkodni masokhoz, tetszik vagy nem senkit sem erdekel. Olyan hogy teljesen atalakulj, elfelejts minden otthoni jot, vagy rosszat olyan nem letezik, ugyanugy, hogy ott ahol elsz mindennel meglegy elegedve az ugyancsak lehetetlen. Eggyetlen lehetoseg az, hogy ki tudjuk szurni mindenbol a jot es probaljunk a lehetosegekhez kepest boldogan elni. az igazsag az, hogy mindenhol jo de legjobb az uton. Udvozlet mindenkinek .

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-19 21:37   
Ecet,meg annyir en 18 evesen jottem ide ami mar tobb mint negyven eve, es svajcban nem ismerek magyarokat, pedig egy idoben sokat jartam oda uzletileg.Magyarok vannak mindenhol ,itt azt mondjak mikor Columbus felfedezte americat a magyarok Koszontottek !!!Mikor tavolkeleten voltam talakoztam egy magyar sraccal 56 os volt o is a katonasagnal "ugyeskedett" azt egyutt mentunk szabira Tokioba az volt kozelebb,mint Budapest oda, es ott a az autobuszon nagy elmennyel magyaraztam,hogy ma este mi lessz a geisha lanyoknal ha oda megyunk persze a megyarazat "jozsefvarosi stilusban ment" Mire a buszon megszolal egy apaca magyarul "NEM SZEGYENLITEK MAGATOKAT ???IGY BESZELNI !!!"Mire en, Bocsanat nem tudtuk,hogy erti! AKKOR IS MEG FERFIAK EGYMAST KOZT???HOGY HASZNALHATNAK ILYEN NYELVET???!!!Kiderult egy arva hazat vezetnek europai apacak ahol azok a gyerekek vannak akiket az amerikai katonak es japan nok gyerekei voltak akiket a japan tarsadalom nem fogadott be, meghivott porkolt vacsorara a lelenc hazba ahol vacsora utan behivott a gyerekek halotermebe. "LASSATOK FIAIM EZT KI KELLENE MESZELNI DE MI MAR TUL OREGEK VAGYUNK ILYEN MUNKARA!!!Had fejezem be azzal hogy a 10 napi vakaciomon 4 napig meszeltunk es a joska baratom allandoan szidta a "rothadt nagy pofamat ami ebbe a helyzetbe hozta ot is"

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-19 21:10   
Sziasztok ,es mindenkinek kellemes unnepeket!!!Ecet amit ertettem ,"Az eletben minden kiegalizal" Vannak amik jol jonnek ki szamunkra es vannak amik nem jol sikerulnek ha eletunkbe, tudnank mindig elore mi a kovetkezmennye a jovobe amit most elhatarozunk es tervezunk mindamelett az elet korulmenyeit se lehet mindig tudni. ie; 'Ember tervez Isten vegez"Az en velemenyem es gyakorlatom szerint fele az eletemnek jo volt fele rossz azert az en philozophiam,hogy minden kiegalizalodik.Vietnamot csak azert irtam mert ott pokol volt de kaptam kesobb ingyen tanulast ami jobb eletet biztositottt szamomra! A hazasagom nem sikerult de ha nem lett volna nem lenne egy jol sikerult gyerekem ami eletem buszkesege !Nem biztos, hogy igazam van de en igy latom!!!Volt egy nemet filozofus aki annyira depresszios szemmel nezte a vilagot (Arthur Schopenauer)Szerinte ha egy anya megszul egy gyereket bunt kovet el mert az a gyerek eleteben sokkal tobbet fog az eletben szenvedni mint elvezni,lehet,hogy neki van igaza de en elfogadtam ami van es ez az ami VAN!Megegyszer kellemes unnepeket,megyunk egy kis melegebb eghajlatra,dec 26 tol januar 11 ig,mert utalom a hideget.Irigylem a bejglit toletek mert nalam olyasmi nincs,de ne nagyon sajnaljatok mert mar hiztam 2 kilot es ugy fogok azon segiteni, hogy a merlegem kidobom a szemetbe !!!Amit nem latok az nem fog bantani, de ami erdekes nekem oly modern szekrenyeim vannak naprol-napra eszreveszem igy az unnepek idejen, hogy a nadragjaim allandoan zsugoritja ossze, igen pocsek egy szekreny!!!Minden jokat

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 18:44   
Kösz Ecet
Most mar jobban vagyok mar csak a vallaim fajnak (ez volt a panaszkodas )

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 17:26   
2003-12-09 14:53, bobe:

Kedves Bobe

Nem értem félre amit irsz. Ellenkezöleg. Valoban gond az ha valakinek el kell hagynia a hazajat es idegenben kell élnie.
Panaszkodni nem szégyen.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 14:53   
En azt hiszem nem ertitek meg amiket irok. En nem panaszkodom en csak megallapitom hogy igenis gond az ha valakinek el kell hagynia a hazajat es idegenben kell elnie. Mert igenis nehez gyökeret ereszteni. En es csaladom jol vagyunk nem panaszkodunk söt ha megnezzuk a + meg a - oldalt akkor a plusz fele döl a merleg. Vannak olyan helyzetek amikre sajnos meg Ceausescu sem tudott bennunket felkesziteni pedig az ö rezsimje sok mindenre megtanitott bennunket. Tehat megegyszer lehet megallapitani dolgokat es tudni elni vele es lehet sirni panaszkodni. Olyan mint a cukorbaj van aki normalis eletet el es van aki elassa magat mert halalos betegsege van.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 14:39   
2003-12-01 17:33, optimista:
-

Szia Optimista
Az idegenség érzéséröl nem akarok több szot veszteni, mert azt az érintettek ismerik.
Inkàbb tanulnék töled "jolérzést" rossz körülmények között. A beszàmolodat olvasva hàlàs vagyok a sorsomnak, hogy a tiédhez hasonlo tapasztalatoktol megkimélt.
Rövid életrajzod egy két körülménye felkeltette az érdeklödésemet igy nem àllom meg kérdés nélkül: milyen jo derüs lelkivilàggal sikerül olyan dolgokat amiket àtéltél pozitivan làtni?

- "sajnalattal olvastam ecet es bobe erzeseirol ,hogy idegenek erzik magukat az UJ hazajukban. Nalam ez sose allt fel ..."

Bevallom ez egy irigylésre mélto àllàspont. Ami némi fejtörést okoz az a történet folytatàsa, illetve az abban rejlö ellentmondàs:

- "Kaptam egy azonnali atutalasi parancsot vietnamba !!!!Ott aztan naponta ezer es ezerszer megbantam miert is hagytam ott azt a jo jozsefvarosi nyomortanyat!!!En kaptam a legveszelyesebb munkakat
(...) anya es baba gyilkosoknak hivtak mivel a hajnyiras rovid katonai volt addig mig ki nem nott a hajam az emberek lekopdostek."

Különösen érdekel mire utalsz az alàbbi megàllapitàssal:

- "(...)szerintem az eletben elobb utobb minden kiegalizal"

Mi egalizàlodik ki az életben ha valaki mint Te a bevezetöben azt irod, hogy nalad az idegenség érzése "soha nem àllt fenn"?

Màs: vannak Svàjcban ismeröseid akikkel egy idöben diszidàltàl? Kucsera, Artai nevü magyarok?

Cseko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 23:49   
2003-12-01 17:33, optimista:

sziasztok, sajnalattal olvastam ecet es bobe erzeseirol ,hogy idegenek erzik magukat az UJ hazajukban.Nalam ez sose allt fel .Mikor ide kerultem utaltam mindent a kajat, a piszkot az embereket mint sportrajongo, a sportjaikat.Hianyzot a csalad mo-n es mint fiatal srac mert nem tudtam beszelni nem volt alkalmam a "masik" nem-el tarsalogni es ha egy magyar leany megjelent kb 30-35 magyar srac versenget erte nam szamitot ha ugy nezet ki mint egy orangutan nagyon nagy szam volt avval egyutt.Aztan masfel ev utan behivtak katonanak amit szinten utaltam mivel sose ertettem mit parancsolnak ezert bizonyos viccek allandoan le alaztak.elkuldtek katonaskodni egy kis nemet varoskaba(Aschaffenburg)ahol sok kitelepitett magyar svabbal talakoztam,kozbe kezdtem kicsit beszelni angolul.az elet kezdet kicsit tetszeni mint amerikai katona tobb penzt kerestem mint egy nemet mernok,es a kaja meg a lakasra nem kelett kolteni.De valahogy 'valakinek' nem tetszett,hogy ez a magyar csoro most elvezi a "dolgokat" Kaptam egy azonnali atutalasi parancsot vietnamba !!!!Ott aztan naponta ezer es ezerszer megbantam miert is hagytam ott azt a jo jozsefvarosi nyomortanyat!!!En kaptam a legveszelyesebb munkakat mivel parancsnokom szerint nekem nem volt senkim "OTTHON" mig a tobbieknek volt papa-mama stb (Egy bena logika de igy volt)18 honap utan vissza kerultem epsegben es akkor itt nagy volt a haboru ellenes hangulat anya es baba gyilkosoknak hivtak mivel a hajnyiras rovid katonai volt addig mig ki nem nott a hajam az emberek lekopdostek.(ezt csak azert irom meg volt az alkalmam NEM OTTHON EREZNI MAGAM.De a katonasag megadott mast is mehettem ingyen egyetemre ahol ingyen volt minden az allam fizette mint veterannak, igy sikerult felkeszulni egy jobb eletre.Magyaroktol teljessen elszakadtam es a legjobb barataim meg most is vietnami bajtarsaim,igazi baratok. most megyek az egyiknek 25 eves hazassagi evfordulojara,(en voltam a vofi)Sose erzem vagy ereztetik,hogy nem IDE TARTOZOM, senki.Most mar szeretem a kajat,a Baseballt meg az amerikai footbalt szenvedelyesen imadom,szerintem az eletben elobb utobb minden kiegalizal.Az elso 28 ev kicsit bena volt az elmult 28 egy pompas parade, csak evvel az oregsegi folyamattal tudnek valamit csinalni!!!Csak annyit tudok ,hogy hazudok a koromrol ami gyenge ellenallas!!!(El nem tudjatok azert kepzelni ,hogy most az tessz boldogga ha egy holgy ugy valaszol---MOST FAJ A FEJEM!!!HU micsoda megkonnyebbules !!!!Reszemrol !)Magyarorszag nekem csak nosztalgia,es sajna semmi kozos senkivel csak a nyelv talan rossz ember vagyok de igy van.Jellemzo kis tortenet :vagy Kett eve
bementem Budapesten egy kis etterembe es kijelentettem a pincernek szeretnek valami jo magyarost enni!!! Mijuk van? Mire o,uram van gorog salata es friss milanoi macaroni!!!Mire en,ok akko lemegyek a lanchid melle es kiaztatom a labaim a VOLGA ba!! Mondjam,hogy egyaltalan nem elvezte humorom????sziasztok Elvezetek az eletet, 100 ev mulva nem fogjatok !!!!Minden JOKAT

-

Senkit eszembe sincs megserteni ,en is Amerikaba elek,par kerdest szeretnek feltenni az Optimistanak ha nem haragszik meg.Ha "csak" 28 eve elsz itt, hogy vettel reszt a vietnami haboruba ? Tudtommal az mar vege volt akkor.Hogy erzesed nincs csak nosztalgia a magyarsager ? Talalkoztam olyan magyarral itt aki azt mondta mar nem tud magyarul de angolul se nagyon tudott ,es olyan magyarral is talalkoztam aki 16 evesen egyedul jott ki ide es most is buszke a magyarsagara igaz a szokincse magyarul szereny.Hogy hol a legjobb elni a vilagon? szerintem is itt Amerikaba .Igaz itt sem minden perfekt, de hol az ?Itt egybol bedobnak a melyvizbe ,na lassuk ki tudsz uszni ha igen mindent elerhetsz.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 20:49   
2003-12-07 19:25, Pompéry Berlin:

Kedves Pompéry! Bocsáss meg, elszállt az írásom..
Szóval, kb. azt írtam, hogy igazad lehet, talán elhamarkodottan ítélek.
Sajnos az én környezetemben csak olyanokkal találkoztam, akik pár hónapot itthon vannak, pár hónapra meg visszamennek az "új hazába", hogy el ne veszítsék a kinti nyugdíjas jogosultságot. Ami a gyerekkori emlékeket, rokonokat stb. illeti, lenézik a "szegény rokonokat", akik nyilván azért nem vitték semmire, mert lusták és nem akarnak dolgozni. Mert ők csak az alapján tudnak megítélni valakit, hogy mire vitte - mármint anyagilag -, és bizony már csak a kacsalábon forgó házból tudják elképzelni az életet (ugyanis az a jólétük szimbóluma itthon és gondolom "odaát") és "bizony" rendesen elfelejtették, hogy ők valamikor honnan kezdték, miből indultak.
Az is igaz, hogy az itthoniak is hajlanak ilyesmi felé. Ha valaki "viszi valamire" (főleg anyagilag), könnyen elfelejti, "honnan jött". Ez persze nem lenne baj, ha nem járna együtt a többiek lenézésével, akik nem vitték olyan sokra...
Szóval, ha valakinek nem inge, ne vegye magára, és szívesen "megkövetem" azt, akit megbántottam.
Valóban nem lehet általánosítani. Több elindulási hullám volt itthonról, mindegyik más generáció, más körülmény, és másként ítélik meg egymást is az új hazában. Nekem sajnos rossz tapasztalataim vannak. Az én ismeretségi körömben már a "gyerekek" sem (akik most kb. 40-esek) emlékeznek mondjuk a Himnuszra, ha pedig még tudják, nem jelent nekik semmit, hiszen egy idegen kultúrában nőttek fel. Az unokák pedig lehet, hogy még beszélik a szép magyar nyelvet (mert a szülők rászorítják őket), de nem túl helyesen - és ez nem róható fel nekik. Hogyan is lehetne ilyesmit felróni, ha valaki egy idegen kultúrában él? Én valaha csodálkoztam azon, hogy akik kivándoroltak, törik a magyart. Ma már nem csodálkozom, mert volt alkalmam megtapasztalni, ha az ember gyereke az idegen nyelvet hallja folyamatosan, akaratlanul is elfelejti vagy rosszul használja az anyanyelvét. (Mellesleg a magyar nyelv tanításával itthon is baj van mostanság.)
Szóval, summa summárum, nem akartam élezni a helyzetet, és biztos, hogy nem tudok elfogulatlan lenni. Nézd el nekem...

Legyen jó a heted!

üdv.:
Ideals

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 19:25   
2003-12-05 23:16, ideals:
-
Nem elhamarkodott egy kicsit az ítéleted? Nem általánosítasz túlzottan? Az anyagi aspektusok mellett, amelyek fennforgását nem vitatom, azért engedj meg némi pozitív érzelemet a nyelvi környezet iránt, gyerekkori emlékeket, rokonokhoz, barátokhoz vagy csak egyszerűen az évtizedeken keresztül vágyott mentalitáshoz való visszatérés óhaját. És ezt a listát lehet továbbfűzni. Nekem legalább is ilyenek a visszajelzéseim, megfigyeléseim az általam ismert visszetelepülők körében.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 23:59   
Kedves Ideals !
Vannak akik nem szeretik sajnos eleg sokan. Az összel udulni voltunk es ott megismerkedtunk szallasadoinkkkal ,egy nagyon kellemes fiatal hazasparral. A lany magyarorszagi a fiu szekely ök meseltek hogy ki vannak rekesztve ki vannak nezve a varosban epp a fiu szarmazasa miatt . Ök panaszoltak mi meghallgattuk most szeptemberben 2003 ban . En tehat csak a sajat tapasztalomrol meg a barataimerrol beszelek mert vannak nehanyan akik attelepedtek .

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 23:29   
2003-11-30 11:09, bobe:
Kedves Böbe!
Valóban mindenkinek megvan a maga kis története. Bizonyára nem ugyanabban a körben mozogtunk Magyarországon mi ketten. De! Az biztos, hogy az én környezetemben az erdélyi magyarokat csak támogatták, egyengették az útjukat itthon Mo-n, ha éveket mondok, az én tapasztalatom és a támogató körök szerint legalább 1986 óta (azóta foglalkoztam kicsit jobban a kérdéssel) napjainkig.
Az egyik legkedvesebb barátnőm pl. kolozsvári, ha jól számolom, már 15 éve él itt, és nagyon szerette-szereti mindenki a munkahelyén és a baráti körében. És nem emlékszem rá, hogy az erdélyi magyarokra valaha rosszat hallottam volna. A románokat nem szeretik, az biztos... és hogy különbséget tesznek a kettő között (mármint román és erdélyi magyar), az is biztos!
Hogy a magyarok lassan ugyanolyan zárkózottá válnak, mint a svédek, a németek, vagy a svájciak - az is biztos! Hogy ha már hazát kellett váltani-választani, akkor jobb Svédország - az is biztos! Mit mondjak még?? Igazad van! De az bánt, hogy azt mondod, nem szeretik itt az erdélyi magyarokat....

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 23:16   
2003-11-30 00:20, Pompéry Berlin:
-
Kedves Pompéry! Valóban a nyugdíjasok jönnek általában haza... És bár én "örök" idealisa vagyok, mégsem magyarázom bele ebbe a jelenségbe a hazaszeretetet. Azt mondják, hazajönnek meghalni, hazahúzza őket a szívük. De én azt gondolom, ha valaki leélte az életét egy másik világban, másik körülményben, stb., azt már az óhazához nem köti semmi, lefeljebb az, hogy a "kinti" nyugdíj a régi-újhazában nem egy hű meg ha, itthon, Magyarországon viszont fejedelmien meg lehet belőle élni. Már a magyar viszonyokhoz képest. Ez persze teljesen reális, meg érthető, és szerintem felesleges honvágyat vagy más egyéb érzelmeket belemagyarázni. Ez van és kész! És azt sem mondom, hogy "odakint" ingyen lehet élni, munka nélkül, stb. Pontosan tudom, hogy mindenért nagyon meg kell dolgozni. De tudod, mégsem mindegy, hogy "mi mennyi".

Ennyit a nagy magyar helyzetekről.
Inkább meséljetek, hol van az a csoda hely, ahol a legjobb élni...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-02 18:47   
Lehet hogy ugy lesz Espa mert erre felenk nem nagyon szellöztetnek az emberek tudod-e? Draga a futes Mi gyakran nyitunk ajtot ablakot de a szomszedaimat meg egyszer sem lattam szellöztetni . Mindenki maskepp csinalja ugyebar?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-02 16:40   
2003-12-02 11:28, bobe:
-
Persze, persze. Csak tudod en olyan nyuszi vagy talan inkabb suni vagyok, hogy ha bantanak, azonnal behuzodok, es ki se jovok, mig el nem mulik a baj.

Ezzel kapcsolatban nekem is van ket helyes sztorim a szomszedokkal, lehet kicsit hosszu lesz, de azert elmodom.

Tavaly telen volt, (tudni kell hozza, hogy en ugyan dohanyzom, de nem birom a lakasban es a autoban a fustot, ezert nalam itthon nem is lehet bent cigizni, de a ferjemnel lehet) iszonyatos hideg, olyan -28 C es utaztunk haza Pestre. hajnal volt de indulas elQtt sarkig nyitottam a nappaliban ket ablakot. Es ugy felejtettem!

Del korul a szomszedok lattak, hogy meg mindig nyitva van az ablak, ket hazbol atmentek, korulneztek, hogy minden meg van e es testuletileg becsuktak az ablakot. (Egy szmszed tudja hol van a dugikulcs)
Este pedig felhivtak bennunket itthon es elmeseltek, es megkerdeztek, hogy nem baj-e, hogy bementek. Nagyon jol esett nekunk.

a masik most oktoberben volt. Reggel szedtem ki a tuzhelybol a hamut, es ahogy az gyerekkoromban lattam megint kinyitottam az osszes ablakot. Kb. 8 ora lehetett, meg sotet (Bobe te tudod ) a ferjem pedig javaban aludt.

Vittem ki a hamut, nyitom az ajtot, abban a pillanatban erkezik a szomszed no, (halalra ijedtunk mind a ketten!) es mondja, hogy nyitva volt az osszes ablak, es jott megnezni, hogy, nincs -e baj, mert hogy meg sotet van.
Aztan elmeselte, hogy a a masik szomszed ment dolgozni, latta, hogy az osszes ablak nyitva van, felhivta a a masik szomszedot mobilon, aki felhivta az otthonlevo feleseget, hogy menjen at megnezni, hogy nincs-e baj.

Hat ugy meghatodtunk a ferjemmel, nem gyoztunk halalkodni.

De sajnos azt hiszem ha megegyszer meglatjak az ablakokat nyitva, inkabb elmennek otthonrol, minthogy megegyszer atjojjenek

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-02 11:28   
Kedves Espa !
Ez volt a kellemetlen oldala na most jön a kellemes. Nehany eve hazat vettunk es kezdtuk kiismerni rendbe tenni a kertet.A fe´rjem fuvagas kozben rahajtott egy kikandikalo vasdarabra amit a magas fu miatt nem latott. A szomszedunk epp az udvaran tett vett es latta hallotta mi törtent, ugrott hozott valami szerszamot magaval es segitett azt a vasdarabot levagni eltuntetni. Töle tudtuk meg hogy valamikor fal volt ott amit az elözö tulaj bontott le de elfelejtett szolni nekunk. Azota is barmire szuksegunk van vagy segitsegre szorulunk jön segit roppant kellemes ember. Igaz nem jartunk meg egymas hazaban habar 4 eve itt lakunk de attol fuggetlenul odafigyelunk ha a szomszed elutazik es ok is ha mi nem vagyunk itthon. A kis varosban ahol lakunk ismernek az uzletekben elöre kösszönnek nehany szot valtunk az eladokkal, erezzuk hogy idetartozunk. Tehat ketoldalu ez a dolog hogy jo itt vagy nem jo itt. Ha az embernek nincsenek oriasi elvarasai ha nem varja hogy a vörös szönyeget eleguritsak mikor megerkezik hidd el nem olyan rossz itt elni. Hiszen vannak remtörteneteink otthonrol is.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-02 08:06   
2003-12-01 18:35, bobe:
-
Itt Svedorszagban az öslakossag egy resze elegge bevandorlo ellenes es ha azokkal kerul össze az ember akkor bizony nem erzi jol magat, met ezek az emberek eleg ellensegesek tudnak lenni. Mit szolnal hozza hogyha karacsonyi kepeslapot kapnal es mikor kinyitod akkor abban az all:menj haza innen itt nincs helyed az alairas pedig igy szol :a sved szomszedaid. Hidd el nem esne jol. Ezek itt törtentek es velunk, nem masoktol hallottuk. -

Hat igen !

Ezert mondom en a (norveg) ferjemnek, hogy nem koltozom ki. Semmi inzultus nem ert meg, de talan pontosan azert, mert latjak, hogy nem akarok ott maradni. Nagyon megbantana egy ilyen kepeslap. Szerintem azonal csomagolnek, es hazajonnek. Persze nem annyi ev utan, mint te Bobe, akinek mar mindenkeppen ott van az otthona.

Sajnalom, biztos nagyon rosszul esik neked, de aztan gondolom felul emelkedsz rajta.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-01 18:44   
2003-12-01 17:36, optimista:
-
Szerbusz es welcome, azt hiszem mi mar nagyon regen ismerjuk egymast

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-01 18:35   
Kedves optimista igerem hogy csekely 28 ev mulva en is itthon fogom erezni magam En most is itthon erzem magam bizonyos ertelem ben es azt hiszem nem olvastad el figyelmesen amit irtam en Magyarorszagon nem erzem otthon magam. Itt Svedorszagban az öslakossag egy resze elegge bevandorlo ellenes es ha azokkal kerul össze az ember akkor bizony nem erzi jol magat, met ezek az emberek eleg ellensegesek tudnak lenni. Mit szolnal hozza hogyha karacsonyi kepeslapot kapnal es mikor kinyitod akkor abban az all:menj haza innen itt nincs helyed az alairas pedig igy szol :a sved szomszedaid. Hidd el nem esne jol. Ezek itt törtentek es velunk, nem masoktol hallottuk. Az a helyzet hogy USA-ban termeszetesen mindenki bevandorlo tehat ott szerintem nem is szabad kiveteleket tenni vagy valakit rohadt emigransozni hisz mindenki az. Na ennyit erröl en itt szeretem es jol vagyok ugyanugy a csalad többi tagja is.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó