2020. december 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Jó/ rossz magyarok, magyarság, szimbólumok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-23 11:40   
Ámen.
Ritkán vagyok egy véleményen Bobóval, de most csak aláírhatom...

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-22 22:40   
2009-11-22 09:57, Pataki Sándor:

>>> Ravic felvetésére szerettem volna válaszolni most megteszem.

Most akkor en is megteszem, egye fene
Az itt jelenlevo forumtarsak tobbsege kulfoldon elo magyar. Nyilvan Te is tudod, hogy a magyar alkotmany ertelmeben egy kulfoldon elo magyar allampolgar nem valaszthat, hasonloan az elitelt koztorvenyes bunozokhoz. Tehat nekunk semmi befolyasunk a budapesti polgarmester megvalasztasara. Ot a hozzad hasonlo, tobb szazezres letszamu magyar valaszto valasztja meg, mint mondtad mar 20 eve. Gondolkodj el azon, hogy ezek a magyar valasztopolgarok miert valasztjak meg ujra, meg ujra, meg meg ujabbra ezt a polgamestert? Nem kellene-e inkabb hozzajuk eljuttatni politikai uzeneted?

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-22 13:24   
Kedves Pataki Sandor!

Bizonyara ismered azt a jo magyar közmondast, Rablobol lesz a legjobb pandur... Nos, en ugy latom ez jellemzö a hazai politikai viszonyokra, es ezt nemcsak a baloldalra ertem. Nem szeretnek most neveket felsorolni, kik, es hogyan valtoztattak "frontot", ilyen vagy olyan iranyban. Örüljünk, hogy Nobel-dijas ironk van, örüljünk, ha egy-egy hazank fia (meg akkor is, ha szemelyevel nem szimpatizalunk), sikert er el a hataron tul.
A Demszky-ügyben, amit peldanak felhoztal, nem szeretnek nyilatkozni, mert nem Pesten elek (bar evente 3-4 honapot ott vagyok). No meg nehanyszor igen agressziv modon a fejemhez vagtak, hogy en nem Magyarorszagon elek, ne nagyon "nyilatkozgassak"...

Üdv. Ravic

Pataki Sándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-22 09:57   
Ravic felvetésére szerettem volna válaszolni — most megteszem.

A Kertész Imre körüli vita eredőjére szeretnék rávilágítani. Nos, a Nobel-díjas író kifogásai a magyarországi közéletről stb. jogosak. Csak azt felejti el Kertész úr, hogy mindezt az ő elvtársai, harcostársai (egy időben az ő hallgatólagos vagy tevőleges részvételével!) idézték elő.

Magyarán: húsz éve Budapesten például az a Demszky Gábor a főpolgármester, aki egykori maoista lázadóhoz méltó módon sikeresen lezüllesztette a magyarok fővárosát. S Demszky húsz éve után a Berlinnel való összehasonlítás egy Kertész szájából nevetséges, mi több, azok számára, akik a dolgok mögé látnak, egyenesen fölháborító.

A lényeg lényege azonban most következik. Azt a baloldali, végeredményben kommunista eredetű gyakorlatot kell nevetségessé tennünk, ami így szól: hozzájárulunk, tevőlegesen részt veszünk a társadalom természetes szövetének felfesléséhez, szétzüllesztjük az emberi viszonyokat (a Kertész támogatta Demszky-félék ezt cselekedték!), majd utána mi lépünk fel kritikai éllel az általunk is előidézett állapotok miatt és mi akarjuk (természetesen forradalmi módon) megváltoztatni a viszonyokat — hulljon a férgese alapon, ahol a férgese a mi mindenkori ellenlábasunk.

Végeredményben Kertész író a messzi távolból (miután bezsebelt minden lehetséges magyar irodalmi és egyéb díjat is), a Demszky-féle gyakorlatot természetesen nem nevezi meg, az ellene (Demszky és társai) fellépőket nemes egyszerűséggel "antiszemitáknak" stb nevezi, olyan dimenziókat adva a magyarok korrupcióellenes harcának, mintha az egy népcsoport ellen irányulna.

Ezek a fő gondok, kedves revic, s még nem is fejtettem ki teljes mélységében a felmerülő gondokat.

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-10 17:07   
Azt hiszem érzelmi okai vannak, hogy másképpen reagálunk egy-egy zászló láttán. Itt Svédországban is szigorú szabályai voltak a zászlózásnak, amit 5-6 éve változtattak meg. Zászlónapok vannak amirôl a hivatalos épületeken, területeken kell megemlékezni, minden svéd naptár jelöli ezeket a napokat. Magánszemély zászlózhatott privát eseményekre is. Régen a zászlót alkonyatkor le kellett húzni még akkor is, ha másnap zászlónap volt, a lobogó nem érinthette a földet. Ezt mára megszüntették, no nem politikai, inkább gazdasági okok miatt, hogy ne kelljen túlórát fizetni a gondnokoknak. Egyetlen helyen van/ volt fenn a svéd zászló éjjel, nappal. Ez azt hiszem a ”Djurgårdenen” van, aminek szimbolikus a jelentése, hogy Svédország nem áll háborúban svéd területen, és Svédországban nincs ellenséges hadsereg.
Zászló helyett viszont lehet bármikor alkalmazni azt a hosszúkás háromszögletû szalagot, ami csak a svéd színeket képviseli, a kereszt hiányzik belôle.

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-10 16:12   
Nem tudom, ismeritek a vitat, ami ket napja folyik a magyar sajtoban a Nobel dijas Kertesz Imre kapcsan? A Die Welt munkatarsa keszitett interjut, a most 80 eves iroval. Na elindult a lavina, mert Kertesz nyiltan kimondta amit gondol, vagyis ö egy europai "kulturember", es legjobban Berlinben erzi magat, majd megindokolta, hogy miert. Kertesz ironikus-kesernyes hangjat sokan felreertik. Termeszetesen a sokat megelt 80 eves ember tapasztalata, csalodottsaga, keserüsege is beszelt belöle. De megiscsak Nobel-dijas ironk, megha sokan ketsegbe is vonjak irastudasat. Kertesz azonnal hazaarulonak lett kikialtva (Eszterhazyval, es Nadas Peterrel együtt...) De hat mennyi ember olvassa a Die Weltben ezt az interjut, bizonyara kevesen, ha nem jelenik meg a hazai lapokban a forditas, akkor most nem volna ez felesleges puffogas, köpködes, hazafisag, meg hazaarulas temaban. Ugy ahogy az elöttem szolo Pompery az elmosodott europai hatarokrol beszelt a globalizacio kapcsan, ugy lassan oda kell hogy jussunk, ha megkerdezik a hovatartozasod, azt mondod: magyar születesü europai vagyok. Es vegül hadd emlitsek meg egy magyar szarmazasu irot, Lenart Sandort, aki könyveit szamos europai nyelven külön-külön megirta, a brazil öserdö szelen telepedett le, ahogy ö mondta a vilag vegen, es le "merte" irni, "itt jol erzem magam"! De amikor mar nagyon beteg volt, a jegyzeteiben ezt irta: olvasnom kell legalabb magyarul minden nap...

Üdv mindenkinek:
Ravic

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-10 11:50   
2009-11-10 10:50, bobe:
-
Asszem, ez nem csak a zászló, hanem az azzal párosuló közhangulat. Funar idejében Kolozsváron, de ma M.o-on is egyértelmű, hogy a dolog nem valamiért volt/van, hanem valami/ki ellen irányul.

Nekem ez olyan, mint egy erőszakos hittérítési kísérlet. Mindenki ellenségnek minősül, aki nem így vagy nem ennyire így látja. Az én olvasatomban ez az üzenete az autókon hordott nagymagyarország felségjelnek, az utcán a retikülön hordott trikolór szalagnak, halottak napján nemzeti színű szalaggal körbe bevont síroknak a Farkasréti temetőben (Isten bizony ezt láttam nagy mennyiségben két éve Bp-en nov. 1-én), stb. Mindez párosul egy közbeszéddel, uszító gyűlölettel, türelmetlenséggel. Nem a kokárdában van a baj, hanem annak lépten-nyomon történő alkalmazásában, ami számomra agresszív - és így a közbeszéd eszköze.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-10 10:50   
Svedorszagban nagyon sok helyen leng a zaszlo, nekunk is van zaszlórudunk, a házikóval egyutt vettuk. De en teljesen mashogyan erzem ezt, mint Kolozsvaron a járdaszegélyt, meg a szemetesládákat amik ugye nemzetiszínüre voltak festve. Itt is vannak neonácik, akik temeszetesen a svéd zászlóval vonulnak, es van az ellentábor naluk ugyanaz a svéd zászló. Szerintem a zászló nem hibás Erdekes en ha svéd zaszlót latok, az elsö gondolatom nem negativ, miert reagalok maskepp ha Kolozsvaron latom lengeni a románt? Ezt meg tudnátok magyarázni?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-10 10:46   
2009-11-10 10:05, ravic:
-
Az egyre szaporodó nagymagyarországi autó-felségjelek alapján egyre jobban megértem a kárpátmedencei utód-szomszédok magyar revizionizmustól való félelmeit.

Egy dolog a hazaszeretet vagy patriotizmus és egy teljesen más tészta a politikai határok kérdése. N.o-ban senkinek nem jutna eszébe 1914-es vagy 1939-es határokat vágyként akácsak megemlíteni, ez hatalmas nemzetközi, de határon belüli felháborodást keltene. A megfelelő "Heimatvertriebenen" egyesületek főképviselőjének sem jut ezeszébe, mióta N.o. Lengyelországgal szemben örökre hivatalosan lemondott az összes lehetséges igényeiről.

Ma az egyesült Európában egyáltalán nem ez a kérdés. A globalizált világban teljesen érdektelenek a politikai országhatárok. Sokkal fontosabb, hogy az adott területen élhetőek legyenek a körülmények - minden kisebbség számára.

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-10 10:05   
A mi környekünkön is csak a nemzetközi football jatszmak idejen leng a nemet zaszlo. Sokszor talalkozom viszont magyar autokkal, ahol a hatso ablakon a regi "Nagy-Magyarorszag" terkepe diszeleg, zaszloval, koronaval. A nemet utazo autojan nem igen latni ilyenfajta jelkepet. Bajororszag egyebkent "külön teszta", a kek-feher zaszlo nem politikai telitettsegü jelkep, hanem inkabb a hofödte feher hegyeket, es a kek eget jelkepezi.

Üdv Ravic

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-10 06:46   
Én ezt egy kicsit másként érzékelem. A vesztett háború után a megszállott Németországban nem volt sikk a nemzeti zászló lobogtatása, az emberek leszoktak róla, de helyettesitették a kisebb haza jelképével. Aki Bajorországban járkál, de Badenben is, állandóan találkozik, magánházakon is a bajor (kék-fehérkockás), illetve a badeni (sárga-piros-sárgasávos) zászlókkal. Tehát nem egyszerűen divatról van szó, hanem történelmi-társadalmi tényezőkről. Igaz, hogy ezek a divatra is hatnak.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-10 00:22   
2009-11-09 14:18, Rozika51:
-
Kedves István,

a profilodból nem derül ki, mégis érdekelne, hogy hol élsz.

Ami a nemzeti lobogót illeti, a mi környékünkön néhány helyen van zászlórúd a kertekben és azokon leginkább az EU lobogóját lengeti a szél. Ez a helyi európai szemléletről tanúskodik. Különben, pl. némethonban a német zászlónak nem látom értelmét, hisz a német nyelvű, többségében németek lakta országban a többségi kultúrát, a német nemzeti jelleget nem vitatja el senki, annak kihangsúlyozása felesleges. Még az egyesülés napján sem díszítik az emberek a házukat a német zászlóval, ez itt egyszerűen nem divat.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-09 16:41   

>>>Én kertes társasházban lakom, és az én részemen kint van a nemzeti zászló!

Mi befogadunk szivesen, ez nem gond. De aruld el mar azt is, hogy miert tetted ki a zaszlot? Mit jelkepez a zaszlo a kertben? Miert nem a haz homlokzatara tetted ki, valami fo vagy diszhelyre?

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-09 15:15   

Akkor én most neomagyar vagyok?

Kedves István, azt hiszem félreértettél valamit.
Fredi nem neonémetet, hanem neonácit írt.
A nacionalizmus minden országban megtalálható, nem csak némethonban.

Rozika51  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-09 14:18   
Új vagyok a csapatban, remélem befogadtok!

Mindjárt az elején: csak csendben kérdezem, Amerikában minden háznál kint van a nemzeti lobogó, akkor ők neoamerikaiak?

Én kertes társasházban lakom, és az én részemen kint van a nemzeti zászló! Akkor én most neomagyar vagyok?

Üdvözlettel:
Rozgonyi István

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-02 15:52   
A Judit által mondottak alátámasztására hadd emlékeztesselek Benneteket a Funar kolozsvári főpolgármestersége idején történtekre: nem volt elég, hogy az egy négyzetméterre eső nemzeti színű lobogok száma Kolozsváron európai rekord gyanús volt (ami azért nem semmi, hiszen az én megítélésem szerint ebből Franciaországban és Svájcban is több van a kelleténél) de a parki padokat, sőt az utcai SZEMÉTKOSARAKAt is piros-sárga-kékre festette, ami aztán már a románoknak is túl sok volt. Én is úgy vélem nem szabad nemzeti címert, himnuszt és más szimbólumokat bagatellizálni, kisajátitani és lejáratni. Az ilyesminek aztán súlyos következményei lehetnek. Ilyen szerintem például az, hogy ha valaki Németországban privátházra kitűzi a német nemzeti zászlót, azt hamar leneonácizzák.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-30 14:06   
2009-10-30 06:27, Ferencz Zsuzsanna:
-
Ez igaz. Ugyanakkor minden szimbólumnak egy idő után devalválódik az az értéke, ha azt únos úntalan, ha kell, ha nem, ha passzol, ha nem, használják. Vagyis elhasználják. Ez történt a bocskaival, amikor azt a MIÉP teljesen indokolatlanul kisajátította és ugyanez a helyzet a kokárdával is a 2006-os választási kampány óta.

Igaz ez bizonyos kifejezésekre is. Az én olvasatomban, pl. a liberalizmus még mindig haladó értelmiségi hagyomány, a független gondolkodás szinomimája és sajnálattal veszem tudomásul, hogy ez a kifejezés a mai magyar társadalom felének egy pejoratív jelző, hogy nem mondjam, szitokszó. Tudom, értem, hogy miért, ennek ellenére szomorúan konstatálom, hogy ez a fogalom ma már semmilyen, a magyar pártpolitikától, közélettől függgetlen összefüggéseben nem elfogadott, megemészthetetlennek tűnik.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-30 06:27   
Nem szabad lemondani a nemzeti jelképekről amiatt,mert azokat méltatlanok is használják.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-29 22:36   
Zitat: Internet
2002-böl
Bayer Zsolt egyéb furcsaságokra hívta fel a figyelmet. Elmondta: Simon Tibor halála kapcsán nem egy emberben felmerült, nem volt-e köze a halálos megveretéséhez annak, hogy kokárdát viselt azon az estén.

Románia:
http://www.kriza.fidesz.hu/index.php?CikkID=35315

Egy másik:
...rendszeresen hordtam nemzeti-színû karszalagot, vagy kokárdát. Csodák csodájára nem a cigányok, hanem a fehér emberek kötöttek belém ez miatt.

Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy a kokárdát nem-e a Magyar Gárda nevéhez is "csatolják".

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-29 22:20   
Nagyon régen hordtam, de még otthon. Itt Németo.-ban szerintem azt hinnék olasz vagyok
Egyébként kokárdahordásból voltak már incidensek. De szétnézek az interneten, hátha van nyoma. Egyébként elég a Zsaru magazint hébe-hóba olvasni

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-29 19:37   
2009-10-29 19:27, hunor:

A pudding próbája az evés. Legközelebb tedd ki.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-29 19:27   
2009-10-29 19:23, hunor:
-
ERAZS ÜZENETE:

Bennem ott van a "félsz", hogy ha nem Márc. 15. van és kiraknám a kokárdát, hogy meg is vernének. Most viccen kívül.
-

Hm, érdekes felvetés. Ki hol viselt eddig magyar kokárdát? Fél valaki feltenni ilyet Budapesten?

Az én esetemben:
- egyszer tettem ki, Bukarestben,
- nem félnék kitenni Budapesten.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-29 19:25   
FODORERIKA ÜZENETE:

2009-10-28 14:11, poe:
-
elég régen kezdődött, vagy 15 éve, amikor a
-
lehet. de szerintem akkor meg viszonylag bekesek voltak a viszonyok. amikor en 15 eve xy politikusnak dolgoztam, akkor ennek az agresszionak jele sem volt. meg a szinfalak mogott sem. (es nem voltam hulye 17 evesen!)
-
Nem jártam, de láttam a képeket, végre ideje volt a németeknek is megbarátkozni a saját zászlójukkal
-
hat ennek is megvan a maga tortenete. de ok legalabb tul vannak rajta.

-
Egyébként a vb nem hétköznap
-
nema, tenyleg?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-29 19:24   
POE ÜZENETE:

2009-10-28 21:10, Erazs:

De nem itt, hanem ott?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-29 19:23   
ERAZS ÜZENETE:

Bennem ott van a "félsz", hogy ha nem Márc. 15. van és kiraknám a kokárdát, hogy meg is vernének. Most viccen kívül.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-29 19:22   
POE ÜZENETE:

2009-10-28 14:44, hunor:

Neked is igazad van

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-29 19:21   
HUNOR ÜZENETE:

2009-10-28 13:10, poe:
-

"Mindnek helyzetéből adódik ez a másság."

Ezzel egyetértek.

"És ez a szégyen. Minden ország büszke a zászlajára, csak nálunk vétek azt kitűzni, hordani, ha épp nem rendelik el államilag."

Én csak az ellen tiltakozom, hogy egy kisebb csoport mindent kisajátítson, és ugyanakkor ők döntsék el, hogy ki milyen/ mekkora/ igazi/ nem igazi/ stb. magyar.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-29 19:21   
POE ÜZENETE:

2009-10-28 13:54, fodorerika:

A piros-fehér-zöld leértékelése szerintem elég régen kezdődött, vagy 15 éve, amikor a 3 zsemlét is csak nemzetiszínű papírzacskóban lehetett megvenni. Most úgy látszik, megnézzük, mi van a ló tulsó oldalán
Nem jártam, de láttam a képeket, végre ideje volt a németeknek is megbarátkozni a saját zászlójukkal
Egyébként a vb nem hétköznap

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-29 19:20   
FODORERIKA ÜZENETE:

2009-10-28 13:10, poe:
-
utazz metrón, villamoson egy pici kokárdával vagy egy kis magyar zászlóval. Dughatsz diktafont is a zsebedbe, hogy megörökítsd a beszólásokat.
-
azert ehhez elegge hozzajarult az is, hogy ha jol emlekszem 6-7-8 eve elkezdtek partjelkepkent hasznaltak a kokardat. elotte azert nem volt ennyire gaz.
mit varhat az ember a normalis polgartol, ha a politikusok, akiknek elvileg ez a "szakmaja" nem tudnak kulturaltan es diplomatikusan viselkedni. es en most nem egy partrol beszelek, hanem mindegyikrol. kivetel nelkul.
-
hétköznaponként is lobogtatja a hideg északi szél a kék-sárga zászlót.
-
nem jartal a focivb alatt nemetorszagban?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-29 19:19   
POE ÜZENETE:

2009-10-28 12:47, hunor:

Az erdélyi magyarok hazaszeretete alapvetően más, mint az otthoniaké, és más, mint a miénk, külföldön élőké. Mindnek helyzetéből adódik ez a másság.

Egy ismerősöm mondta egyszer - de azóta már több helyen olvastam is - megér egy tanulmányt, hogy végigmenj Budapest utcáin, utazz metrón, villamoson egy pici kokárdával vagy egy kis magyar zászlóval. Dughatsz diktafont is a zsebedbe, hogy megörökítsd a beszólásokat.
És ez a szégyen. Minden ország büszke a zászlajára, csak nálunk vétek azt kitűzni, hordani, ha épp nem rendelik el államilag.
Mikor Svédországban jártam, láttam, hogy minden ház kertjében akkora zászlórúd van, mint egy főárboc, és legtöbbjén hétköznaponként is lobogtatja a hideg északi szél a kék-sárga zászlót.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó