2018. október 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Belgium >> Brüsszeli magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 Anci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-06 17:42   
Szia Burda!

Mi Ucclében lakunk, itt a mi házunkban van egy kiadó 3 szobás lakás. A környék nagyon szép, közel a nemzetközi iskola, busz, GB, park. Most Magyarországon vagyunk, augusztus 13-án megyünk vissza Brüsszelbe. Ha érdekel még a lakás, akkor üzenj itt, és megbeszélhetjük a részleteket.

CSilla

Burda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 11:14   
Sziasztok!
Kitelepülő magyarként kiadó lakást keresek októbertől pár hónapra vagy akár több évre. Mivel családom van, minimum két szobásat keresek.
Kösz a segítséget.
Burda

Hana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-16 11:54   
2004-11-26 16:59, viragka:

-

Hali virag,
kicsit keson reagalok de par honapja nem volt netlehetosegem ;
meg mindig "elveszett" vagy v azert mar beilleszkedtel? Mi szel hozott erre; rem nem az auperkedes tornadoja mert az eleg chiante :8).
Jovo heten megyunk vissza belgaba (a parommal), de nagyon nem hianyzik. Nekem nem jott be ez az orszag; bar ha lett volna normalis munkam tuti konnyebb lett volna annak idejen. Ha gondolod irok meg bovebben is, egyenlore nem untatlak .
Udw

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 22:02   
Szia Anci,

a napokban észrevettem egy francia nyelvoktatási hirdetés egy ház ablakain, Uccle-ben. Kiscsoportos oktatás hirdetnek a címét nem tudom pontosan, de a Chaussée de Vleurgat-on van, a SuperGB-től kb 200 m-re, a tel.számuk: 02 / 344.15.15

ha sikerült, írj vissza, mert lehet, hogy jövő tanévtől engem is érdekel, mert elmegy a tanárnőnk....

üdv

anecz

Anci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-07 08:49   
Sziasztok!

Egy francia nyelvtanfolyam engem is nagyon érdekelne. Úgy néz ki, hogy lenne állásom szemptembertől, de ahhoz egy kicsit kellene makognom franciául. Azt sem tudom, hogy mi a reális óradíj. Esetleg tud valaki Uccléban tanárt, iskolát? Köszönöm előre is!

Anci

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-07 00:49   
Kedves trefi,
én franciára járok ott, én most nagyon kezdő vagyok, de van mindenféle szint. Nekem egy év, vagyis egy tanév 100 € volt (attól függött, hogy EU tagok vagyunk-e, s Etterbeek-ben lakom-e), s ez heti 2x3 órát jelent, tehát nagyon jó ár, de az a baj, hogy sokan vagyunk a csoportban: 28-30-an. Bár most, év végén, alig ütjük meg a 20-at. De nyelvtanulásban ez is kevés, mivel keveset beszélünk, viszont az oktatás szenzációs!!! Franciául tanuljuk a franciát, s hamarabb használjuk a nyelvtani fordulatokat, s csak a berögzöttség után magyarázzák el, hogy miért használjuk mindezt. Ez is egy módszer, s szerintem nagyon jó!
A felvételi úgy van, hogy tesztet kell írnod, s a szerint osztanak be csoportba.

üdv - anecz

trefi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 22:09   
Kedves anecz!

Ez(ek) a tanfolyamok erdekelnenek engem is es meg nem hivtam fel a szamot amit adtal, de esetleg eloljaroban nem tudnal irni milyen arban van, milyen gyakori orak... es milyen nyelven mert sajnos a franciam meg nem tokeletes.

Elore is koszsonom!

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 22:19   
Kedves Susanna,

én az ISFCE-be járok nyelvtanfolyamra, ott úgy tudom, mást is oktatnak - informatika, marketing biztos! -, de szerintem hívd fel őket telefonon: 02-647.25.69
Ez Etterbeek-ben van a rue J. Buedts 14 alatt - a J.General-tól balra ch.Wavre-n a második utca balra.

üdv!

anecz

trefi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 18:15   
Sziasztok!

En mar 8 honapja elek brusszelben, de csak most talaltam ezt a forumot. Igazabol kijovetelemmel nem sok minden sikerult ugy ahogy terveztem, de igazabol nem banom hogy kint vagyok. Kerdesem lenne hogy valaki szeptembertol nem tudna e esetleg egy szallast(olcson:) mert a jelenlegi megszunik, osszekoltozes is erdekelne. Es esetleg munkahelyet, amit akar matol is vallalnek. Ha valakit erdeklek:) akkor irhat a cimemre vagy ide es akkor valaszolok(trefi8@freemail.hu).

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-25 21:09   
SUSANA UZENETE:

Sziasztok!

Tudna valaki ajanlani nekem egy iskolat ahol tanfolyamokat (mint pl titkarno) inditanak Brusszelben? En jelenleg aupair-kent dolgozom itt.
Elore is koszonom

andrè  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-06 15:25   
szia Katalin

Köszönöm màr talàltam, hàt nem igazàn vagyok megelègedve vele de most màr ez van.Még csak 3 honapig vagyunk itt Brüszelben . Most màst keresek nagyon sok szabadidöm van ès valami munkàt keresek erre a kevès idöre..

meszim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 16:03   
2005-01-14 20:47, kovàcs màrta:

-

szia,

Ez jó, meglátogatom valamelyik nap. Régóta keresek édes vörös bort, de ilyet nem lehet Brüsszelben kapni (mindenhol csak száraz vörös van). Ti tartottok?

stonex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 01:56   
Sziasztok MAGYAROK! Voltam mar nehanyszor brusszelben, de mindig csak futolag es persze konkret cellal. Megszerettem a varost igy ismeretlenul is. Hamarosan ismet kell mennem, de most eltoltenek ott + 1-2 napot pihenessel, szorakozassal. Szoval keresek vkit (persze nem ingyen), aki fiatal (akar egyetemista is, nemtol fuggetlenul), ismeri a varost, vannak brusszeli ismerosei, baratai, ismeri a varos szorakozo helyeit, es szivesen megmutatna nekem a „brusszeli ejszakat”. Nemtom mennyire egyertelmu, szvl „szeretnem magamat jol erezni”. Ha tud vki segiteni, kerem irjon . Elore is koszonom.

Katalin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-12 14:46   
Szia André,

Ha meg mindig keresel nyelvtanfolyamot akkor nezz be az alabbi oldalra. Nagyon jo tanfolyamaik vannak en is oda jarok.
http://www.epfc-bxl.org/
Ha kerdesed van nyugodtan irj.

udv Katalin

herceganna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-02 22:13   
Sziasztok, Anna vagyok, Belgiumban élek 22 éve.

kovàcs màrta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-14 20:47   
sziasztok belgiumi magyarok, megnyitottuk az elsö magyar boltot Brüsszelben a rue Royale 25 sz alatt. Vannak könyvek, borok, unicum meg zsolnay porcelàn meg egy csomo màs is, fogunk tartani iro-olvaso talàlkozot is meg kisgyerekeknek olvasokört, ha érdekel benneteket gyertek el vagy telefonàljatok 02/218.51.08 szeretettel vàrunk mindenkit

vedett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 22:00   
szia,
magyar mise tipikusan a magyarok házában van elég ritkán, itt van valahol a címe ezek között a topikok között
nyelvtanfolyam sok van biztos találsz a közeledben jót , én www.gltt.be -be jártam itt jövőhéten kezdődik intenzív alapozó francia, van benne egy magyar lány, de lehet hogy ez messze van neked....szóval jó keresgélést, magyar klubokról tényleg foggalmam sincs
csoki,
vedett

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 20:38   
en ugyan nem vagyok brusszeli, de nyelviskola ugyeben konnyeden segithetsz magadon:
http://www.google.be
A keresobe beirod: "ecole de langues, bruxelles"

Tomerdek nyelviskolat talal,amin kedvedre csemegezhetsz es a brusszeli cimed kozeleben kivalasztod valamelyiket!

andré  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-11 17:35   
Ugy látom Brüsszel alszik senki nem válaszol!!! hát akor mesélek egy keveset magamrol magunkrol a barátnömmel költöznénk le most januárba igazábol ö kapot praktikat Brüszelben én csak tanulnék mint irtam franciát vagy angolt vagy mindketöt. Nagyon örültünk ennek a fél évnek mert még soha nem voltam EUROPA FÖVÀROSÀBAN és a térképet nézve há tényleg minden közel van gondolok Párisz, London Amszterdam.Ugy gondolom nagyon érdekes helyi magyarokal találkozni mi a külömbség svédországi magyarnak lenni vagy belga magyarnak hmm irjatok üdv mindenkinek:
André

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-10 21:13   
ANDRE UZENETE:

Sziasztok mindenkinek kedves Belgiumi magyarok egy fél évre költözünk Brüszelbe skandináviábol és nagyon sok kérdésem lenne hogy??? (azazaz csak kettö) franciát és angolt szeretnék tanulni csak sima kezdö tanfolyamot Brüszelben van valami ötletetek??? a másik szivesen találkoznánk magyarokal, erdélyi magyarokal (mert onan sodort a szél)magyar misékre szivesen elmenénk ha van ilyen!?! Esetleg ha vannak magyar klubok meg is hivhatok ) szoval várom válaszaitokat és ha!! irtok van még Kérdésem üdv MINENKINEK

viragka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 16:59   
Sziasztok,
Virag vagyok, es nehany napja koltoztem Brusszelbe minimum 1 evre. Nagyon szeretnek felvenni az itt elo magyarokkal a kapcsolatot..meg elegge elveszett vagyok

amennyiben van valami kozos program vagy osszejovetel (sorozes, kocert..barmi) irjatok, nagyon orulnek neki.
elore is koszi, es remelem, hamarosan talakozunk
virag

kobidani  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-19 11:23   
Sziasztok!

Szeptember 1 és január 31 közötti időszakra keresek bérelhető lakást Brusszelben. Kérem, küldjön üzenetet, akinek van ötlete! Köszi!

vedett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 14:05   
en irtam neki!!es neked is fogk csak most sok dolgom van.
szep hetveget mindenkinek

Hana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 18:03   
Senki nem valaszol itt belgabol na majd en..
Levi; nekem nincs 5letem.

Bienvenue-

ldev  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 12:12   
Július 15-től január 15-ig (talán tovább is) kis lakást bérelnék Brüsszelben egy személyre.
Fordítóként fogok dolgozni.
Hálásan fogadnám az ötleteket, netán ajánlatokat!
Levente
ldevenyi@netcourrier.com

vleermuis  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-10 11:47   
Kedves Mindenki,

vasárnap, május 16-án, 11 órakor magyar nyelvű, protestáns Istentiszteletet tartunk a Magyar Házban, Brüsszelben. Mindenki jöhet, várunk szeretettel!

Cím: 123 Rue de l'Arbre-Benit / Gewijdeboomstraat
1050 Ixelles / Elsene

K. Remport Péter, lelkész

norakliment  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-15 10:23   
Kedves belgiumi Magyarok!

Április 30. és május 2. között nem csak az európai intézmények, hanem Brüsszel városa is ünnepi rendezvénysorozat keretében köszönti a csatlakozó országokat.

Ez alkalomból a Grand Place-on és annak környékén gasztronómiai fesztivál zajlik, ahol minden új tagállam megismertetheti saján étkezési kultúráját az érdeklődő közönséggel.

A magyar bemutatóhoz már sok segítséget, felajánlást, ötletet kaptunk, magyarországi cégektől és diplomáciai képviseletektől egyaránt.

A program előkészítéséhez és lebonyolításához bárki csatlakozhat a következő módon:

1) A helyszinen szeretnénk minél gazdagabb magyar ételkínálatot felsorakoztatni. Akinek van lehetősége, ideje, kedve, süthet pogácsát, bejglit, zserbót vagy cukor nélküli palacsintát (hortobágyi palacsintához). Ha egy fotót is mellékelnek a süteményhez a készítőiről, azt kiálljuk a hétvége idejére.

2) A program ideje alatt a helyszínen sok közreműködőre lesz szükség, hogy az érdeklődő közönséget fogadni tudjuk, bemutatni ételeinket, szokásainkról elbeszélgetni, stb. Bárki közreműködését szivesen vesszük, amennyiben előre egyeztetjük az időpontot, tennivalót!

3) Mivel a helyszín a Grand Place közvetlen közelében lesz, igyekszünk az ott időző turistákat, érdeklődőket is becsalogatni kostoltatónkra. Ezért folyamatosan szeretnénk szórólapokat osztogatni a főtéren és a belváros forgalmas utcáiban. Ehhez keresünk vállalkozó kedvű fiatalokat, gyerekeket.

4) A rendezvényre szeretnénk felhívni a belga illetve európai gasztronómiai szakma figyelmét is. Meghívást kapnak szakácskönyveket gondozó kiadók, kereskedelmi láncok, stb. Akinek vannak ilyen körökben ismerettségei és szivesen eljuttat hozzájuk meghívónkból, kérjük, jelezzék.

Minden fajta segítséget köszönünk. Aki ezek közül valamilyen módon kapcsolódni szeretne a rendezvény előkészítéséhez vagy lebonyolításához, azt kérjük, jelezze a carpathia_asbl@yahoo.fr e-mail címen vagy a 0473 450 307-es telefonon.

Köszönettel,

Kliment Nóra
Carpathia Egyesület

vleermuis  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-15 01:07   
Kedves Mindenki,

most vasárnap (április 18-án) 11 órakor tartunk magyar protestáns Istentiszteletet a Magyar Házban Brüsszelben. Mindenki jöhet, várunk szeretettel!

Cím: 123 Rue de l'Arbre-Benit / Gewijdeboomstraat
1050 Ixelles / Elsene

K: Remport Péter, lelkész

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-10 03:37   
2004-04-09 21:40, gurmaib:
-

Megtalaltam, ime: norakliment@msn.com

Remelem, sikerul vele felvenned idoben a kapcsolatot.

Udv,

Hunor

gurmaib  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 21:40   
köszönöm a választ, sajna a Magyar Házban üzenetrögzítő jelentkezett csupán. Van még egy ötletem. Eddig Kliment Nóra szervezte a Táncházat és azt hiszem Ő küldte ezt a köremilt is. Nem tudod véletlen az elérhetőségét?
köszönöm
b

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó