2020. november 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki mit gyűjt?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
 n_csilla  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-15 03:01   
2004-10-14 05:04, Em:

Akkor már lesz radir az én ceruzáim mellé
mert nekem a ceruza gyüjtés a hobim

Hű, szép lehet! Hány darabos a gyűjteményed? Mióta foglalkozol vele?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 15:43   
Én könyvet gyüjtök.
No nem szenvedélyesen, csak úgy. Ahányszor otthon járok, 20-30 könyvet biztosan veszek, néha többet is. Szerencsére az ismerösök, rokonok is szaporítják a gyüjteményemet. Jókai , Rejtö, Szilvási, Robin Cook, Robert Merle, Vavyan Fable müveit vadászom, de van a polcon minden más.
Viszont gyüjtök másoknak is. Papírszalvétát a rokon kislányoknak, sörös-kólás dobozokat a szomszéd fiúknak, bélyegeket , pénzérméket, vendéglöi kockacukrokat , használt telefonkártyákat különbözö ismerösöknek. Egész évben gyüjtögetem-rakosgatom, amikor szabadságra megyünk, viszem haza. Van ám nagy öröm

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 05:04   
2004-10-13 19:51, n_csilla:
-

Akkor már lesz radir az én ceruzáim mellé mert nekem a ceruza gyüjtés a hobim

üdv Em

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 22:31   
Egy kedves ismerösöm a huszas évek német film magyar sztárjait gyüjti (többek közöt Egerth Mártához kapcsolódo képanyagot, tárgyakat).
Ha valaki valamit tud, vagy lát, vagy hasonló szenvedélyben "szenved", kérem írjon.

n_csilla  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 19:51   
Sziasztok!

Biztosan kevesen lehetünk, de szeretném tudni, hogy hozzám hasonlóan van-e valaki, akinek a radírgyűjtés a hobbija. Ugye, van?

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 05:25   
2004-09-09 19:43, oezike:
Van egy közel 3000 darabból álló különleges kártyanaptár gyűjteményem, amit szeretnék eladni.

Sikerült-e?

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 05:24   
Egyre több érdekes hobbival találkozom, legalább is számomra. Kötény gyűjtőről még nem hallottam, Szívesen megnézném, de számomra elérhetetlen a nagy távolság miatt.
Ellenben ismét felhívnám a gyűjtőtársak figyelmét arra, hogy alapítottunk egy egyesületet Magyarországon, mely igyekszik a különféle gyűjtési területek művelőit összefogni. Jelenleg is van egy hobbi kiállításunk, sőt holnap után szombaton börzénk lesz.
Erről a Képeslap Múzeum - Hegyfalun olvashattok, írhattok ezzel kapcsolatban.

Üdvözlettel Árpád

maria vajai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 23:13   
Én Vajai Mária vagyok. Mexikóban élek. Én kötényeket gyüjtök. Amerre utazunk, veszünk egy kötényt. Minden darabhoz fuzödik egy anekdota. Ha valakit érdekel, eljöhet hozzánk Mexikóvárosba.

kibic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 22:43   
Két fiam Thomas Brezina krimiket gyűjt, főleg régebbieket, és fiúknak valókat (Knickerbockerbande és hasonlók). detektiv@mailbox.hu

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 20:36   
Én még mindig képeslapokat.
Tegnap nyilt Szombathelyen a Hobbi kiállítás az egyesületünk szervezésében.

oezike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-09 19:43   
Sziasztok!
Van egy közel 3000 darabból álló különleges kártyanaptár gyűjteményem, amit szeretnék eladni. Ez egy szépen rendszerezett gyűjtemény 1958-tól 1985-ig. Ha érdekel valakit, akkor a következő címen tud elérni: oezike@hotmail.com

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-08 20:45   
Alapvetően momdhatnám mindkettőt, de az a lényeg, hogy végre létezünk és cselekszünk.

Egyuttal meghívok minden kedves érdeklődőt az
I. Hobbi kiállításunkra, mely Szombathelyen, a Gyermekek Házában lesz. Több gyűjési terület hódolói fognak bemutatkozni.
Szeptember 25.-én viszont Börze lesz úgyan ott. Várunk minden gyűjtőt, érdelődőt.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 16:01   
2004-09-03 22:07, JUÁR:
-
> de még kevesen vagyunk. Pedig nemsoká egy évesek leszünk.
-
Errôl egy vicc csattanója jut eszembe:
...ezt most dicsekvésként, vagy mentegetôzésként mondod ?

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 22:07   
Szia Gagy!

Ismét egy újabb gyűjtési terület. Az ember el sem hiszi, hogy mi mindent lehet gyűjteni.
Ilyenről sem hallottam még, de mindenesetre érdekes lehet.
Egyesületünk igyekszik minden gyűjtőt összefogni a nagyvilágból, de még kevesen vagyunk. Pedig nemsoká egy évesek leszünk.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 12:44   
Kedves Gagy,

ime egy ajanlat - honlapkeszitok topikja a MONon:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=758&forum=27&7

Udv,

Hunor

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 12:36   
2004-09-01 09:45, espa:
-
>> Gyorsan azzal az oldallal!
-
Még feldolgozás alatt van vagy ezer.
Azonkívül kellene valaki, aki segít a honlapkészítésben.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 09:45   
2004-09-01 09:02, Gagy:

De ügyi vagy!

Gyorsan azzal az oldallal!

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 09:02   
2004-08-31 21:53, JUÁR:
-
Ismét egy újabb gyűjtő!
-
Akkor én is belekotyognék... Latin nyelvû idézeteket, szólás-mondásokat,
aforizmákat gyûjtök, természetesen a helyes magyar fordítással és háttérmagyarázattal.
Már 20.000 darab felé járok.
Ennek még haszna is lenne: feltéve egy honlapra, bárki érdeklôdô
kedvére tallózhat, tanulhat belôle. Mert eleddig nincs ilyesmi magyarul a hálon...

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-31 21:53   
Ismét egy újabb gyűjtő!

Üdvözöllek sorainkban. Régebbi levelekben olvashattad, hogy képeslapokat gyűjtők, sőt üzemeltetek egy "Képeslap Múzeum"-ot. Vannak szalvétáim cserére, de elégé messze laksz hozzánk képest. Nme tudom, hogy oldható meg a csere. Képeslapokért szívesen megválnék tőlük. Vannak régebbiek is köztük. Esetleg, ha erre járnátok szállást tudok adni. A közelben három gyógyfürdő is van, s a körnéken sok a látnivaló.
Szalvétán kívül sok egyebet is tudok adni.

LauM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 09:26   
Sziasztok!

A nevem Laura ,Nürnbergben élek ,de amúgy erdélyi származású vagyok.

A gyüjteményekröl jutott eszembe ,hogy az anyukám még mindig örzi a régi gyüjteményeimet.

Amikor kislány voltam én is szalvétákat gyüjtöttem ,meg csokoládés papírokat.
Hát a csokoládés papírokat a mai nap már nem gyüjtöm (a régieket persze még mindig örzöm )de ha egy különleges szalvéta a kezembe akad még mai napig is félreteszem.

Egy másik dolog pedig amit gyüjtök kb.egy éve ,a dédszüleink idejéböl való régi dolgokat mint pl. egy régi mozsár ,vagy egy nagyon régi petroleumos lámpa stb.
A lakásomban szeretnék magamnak egy olyan kis szobát ami ilyen régiségekkel legyen berendezve.

És mindezek mellett én is gyüjtöm a Szeretetet ,hiszen ez egy nagyon fontos dolog az ember életében!

Kedves OMGI ,nem utolsó sorban szeretném én is neked az én szeretetemet is a gyüjteményedbe elküldeni ,légyszíves raktározd el öt is.

Üdv.mindenkinek,
LauM

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 21:23   
Mintha kicsit felelendült volna a csati forgalma.
Mint kiderült egyre többen gyűjtenek, gyűjtöttek valamit. Tegnap volt a Képeslapgyűjtők Egyesületének a 15 éves évfordulója, kiállítással egybekötve. Én Magyarország vasútállomásait állítottam ki. Sőt most szervezek egy hobbi kiállítást Szombathelyen, ahol a régi okmányok, bélyegek és képeslapok mellett lesznek kiállítva més söralátétek, kinderfigurák, szalvéták és sok minden más.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 14:08   
küldök Nektek egy kis ízelítôt -ha megnagyítják, olvasható lesz-, az 1844-ben kelt hozománylevél utolsó lapjáról. Nézzétek meg jól, a halotti ing, fehér-arany csipkés sapkával már része volt az ifjú menyasszony hozományának!
Képzeljétek a mai lányokat, ha ezt is kapnának készen!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-31 13:37   
Köszönöm Valéria! Ez jól esett!!!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-31 13:29   
OMGI Kedves:

A szeretet gyujtemenyed koze legyszives rakd el az en szeretetemet is, amit itt kuldok neked

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-31 13:24   
Nekem megvan dedszuleim levelezesei, es egy csomo irat (dedpapa biro volt, marmint affele 'polgarmester'). Ezeket en se adnam el semmi penzert, megtartom. Van aztan elso vilaghaborus emlek (femkancso vesettel), ez-az.

Meg aztan nekem is megvan a regipenz gyujtemenyem (sajat gyujtes).

Udv,

Hunor

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-31 13:19   
Kedves JUAR és a többiek!

Igazán, ahogyan igazi gyûjtôk teszik, nem gyüjtök semmit, és mégis van néhány számomra érdekes dolog.
Ilyenek a régi (100 évesnél régebbi) iratok, van egy 1897-es kiadású Az ember tragédiája, (Zichy M. fémnyomatú képeivel),egy bôrkötéses Corvinám, (igaz, csak faximile kiadásban), néhány nagyon szép ásványom (fossiliák), videoszalagon operafelvételek, néhány, a magyar történelemrôl mesélô régi papírpénzem, néhány megsárgult újságcikk és családi levelek....
Egy biztos, ezek nagy része csak nekem értékes, nem gyüjtemény, csupán megôrzött ereklyék.
A képeslapgyûjtés lánykorom hobbija volt, azokkal tettem meg álombeli utazásaimat a nagyvilágban. Akkoriban még nem gondoltam volna, hogy azok közül a helyek közül, néhányra magam is eljuthatok valaha.

Jelentôs értékû kincseknek tehát (sajnos) nem vagyok a gazdája, de ezeknek az erkölcsi értéke nekem sokat jelent. És amikor unokámnak mesélek, vagy ô kérdez,- el sem hiszitek, milyen nagyszerû dolog ezeket kézbevenni, és úgy beszélgetni. Mert egy megkövesedett páfrányt vagy fatörzsdarabot kézbenfogni mégiscsak több, mint beszélni róla. Nem?

Ja, és amit szenvedélyesen gyüjtök: az emberi SZERETET
Hát ez van, ez vagyok én.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-30 20:49   
2004-07-15 21:01, Brekibogyó:

Szia Mónika !

Igza én nem szalvétát gyűjtők, hanem képeslapot. Ellenben az egyesületünk tagsága zőme gyűjtő, így te is tagja lehetsz. Írj magánba az egyesület e-mail címére

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-30 20:46   
JUÀr Kedves !
Nem jellemzô rám, hogy nem válaszolok, ha valaki ír nekem.
Amikor a fenti sorokat írtad, "igazoltan" 3 hónapig távol voltam, -otthon, Mo-on és nem volt NET-lehetôségem. Építkeztem és gyomláltam.
Viszont szétnéztem a régi dobozaimban, és megtaláltam egykori gyüjteményemet. (No, nem túl jelentôs). Ha 11. éves unokám nem fog rá igényt tartani, amint lehetôségem nyílik rá, valószínüleg a Muzeumnak adnám. (Feltéve, ha elfogadják, és nem a szemétre kerül!)

Mostantól olvasóképes vagyok, de írni csak korlátozottan.

üdvözlettel: OMGI

Szia OMGI!

Bocs a kései válaszért. Nekem viszonk korlátozott internetem van. Ebben a rovatban is több helyen bent van az e-mail elérhetőségem, ha nincs akadálya írj oda. Érdekelne, hogy mit gyűjtesz?

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-30 20:46   
JUÀr Kedves !
Nem jellemzô rám, hogy nem válaszolok, ha valaki ír nekem.
Amikor a fenti sorokat írtad, "igazoltan" 3 hónapig távol voltam, -otthon, Mo-on és nem volt NET-lehetôségem. Építkeztem és gyomláltam.
Viszont szétnéztem a régi dobozaimban, és megtaláltam egykori gyüjteményemet. (No, nem túl jelentôs). Ha 11. éves unokám nem fog rá igényt tartani, amint lehetôségem nyílik rá, valószínüleg a Muzeumnak adnám. (Feltéve, ha elfogadják, és nem a szemétre kerül!)

Mostantól olvasóképes vagyok, de írni csak korlátozottan.

üdvözlettel: OMGI

Szia OMGI!

Bocs a kései válaszért. Nekem viszonk korlátozott internetem van. Ebben a rovatban is több helyen bent van az e-mail elérhetőségem, ha nincs akadálya írj oda. Érdekelne, hogy mit gyűjtesz?

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 16:41   
2004-07-07 20:44, Bandi:
-
Magyar papírpénzt gyűjtök.

Itt látható a magyar bankjegy katalógusom többszáz képpel, mely (szerényen, lesütött szemmel )
http://bankjegy.szabadsagharcos.org/

Belekukkantottam, ott ragadtam, ne süsd le a szemed! Csak azért kiváncsiskodtam, mert nemrégiben éppen átlapoztam egy öreg könyvet, amiben még öregebb papírpénzek múlatják az idôt. Unokámmal együtt gyönyörködtünk ezekben a "vénségekben" és próbáltam kielégíteni érdeklôdését, hogy mik is lehettek az "adópengôk".

Merthogy abban az idôben bizony még én,,,.... no, nem folytatom. Lehet, hogy egy kis "pénzes mese" v. ismertetô érdekelne valakit itt a MONon, mégha nem is gyûjtô????
Mit gondolsz kedves Bandi?
Üdvözlettel : OMGI

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó