2020. január 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki mit gyűjt?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
 nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 15:34   
En most hozzaszolasokat gyujtok.......azt a bizonyos 10 darabot.....a mai napon mar meg is van.......Ezutan mar csak a magam kedvere irogatok be............

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 20:11   
Szia Nyanyus! De jó, hogy jelentkeztél, merthogy nem feledtem ám az igéretemet, és gondolkodtam, hogy hány oldalt kell visszamennem ebben a topikban, hogy "magamrataláljak".
Megpróbálok a napokban egy oldalt bescennelni és elküldöm etelkának, megkérem ôt, tegye fel, mert én még mindíg nem tudok ilyet tenni.
Remélem a papírom nem megy tönkre az egyszeri fényhatástól, de "igazabb", ha látod.

Már csak pár nap türelem!!!!!
Rádásul eszméletlen lassan pötyögök, mert "bedöglöttek!" a kezeim ill. ujjaim.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 21:57   
Omgi mi van a menyasszonyi ladaval? azota is gyotor a kivancsisag.............ird csak le hogy mivel ment ferjhez egy menyasszony az 1800-as evek kozepen......hatha meguszom nehany slingelt bugyival, fokotovel,meg ramas csizmaval amikor ferjhezmegy a lanyom.......ezek a mai szemtelen fiatalok birtoklevelet akarnak manapsag,-belejuk akarom fojtani a szot a hozomanyleveled leirasaval.......szeretettel udvozol egy lelkes, a regiekkel egyeterto anya..............

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 21:46   
2004-06-06 21:13, JUÁR:
-
2004-04-12 20:07, OMGI:
-

Szia!
Mivel egy másik levélben reagáltam a leveledre, de arra nem reagáltál. Vagy csak kiváncsiakodtál?

JUÀr Kedves !

Nem jellemzô rám, hogy nem válaszolok, ha valaki ír nekem.

Amikor a fenti sorokat írtad, "igazoltan" 3 hónapig távol voltam, -otthon, Mo-on és nem volt NET-lehetôségem. Építkeztem és gyomláltam.
Viszont szétnéztem a régi dobozaimban, és megtaláltam egykori gyüjteményemet. (No, nem túl jelentôs). Ha 11. éves unokám nem fog rá igényt tartani, amint lehetôségem nyílik rá, valószínüleg a Muzeumnak adnám. (Feltéve, ha elfogadják, és nem a szemétre kerül!)

Mostantól olvasóképes vagyok, de írni csak korlátozottan.

üdvözlettel: OMGI
-

Brekibogyó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-15 21:01   
Szia Hédike!

Én 16 éve gyüjtöm a szalvétákat, a cseréim itt találhatók: http://szalveta.gportal.hu

A tiédet meg lehet vhol tekinteni? Szívesen cserélnék!

Mónika

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-13 21:32   
2004-07-09 08:58, Annita:
-
Szia! Megnézten a hivatkozást, de nem találtam a cíkket.
Íde írhatsz: kepeslap.muzeum.barati.kor-hegyfalu@dpg.hu

Gyűjtők jelentkezését várom a kör tagjai sorába.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-09 08:58   
Pár-soros hir, a NÉPÚJSÁG, 2004. július 9, pénteki szamabol:

"Képeslapgyu˝jtôk figyelmébe!

A közeljövôben kezdôdô Középkori Fesztiválra készülve a Segesvári Történelmi Múzeumban különbözô mu˝velôdési, kulturális rendezvények sora zajlik. A mai napon képkiállítás nyílik, a múzeum pedig az ünnepi alkalomra új típusú képeslapsorozatot hoz forgalomba."

http://www.hhrf.org/nepujsag/

Bandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-07 20:44   
Magyar papírpénzt gyűjtök.

Itt látható a magyar bankjegy katalógusom többszáz képpel, mely (szerényen, lesütött szemmel ) több információt tartalmaz mint a legnagyobb Pick katalógus.
http://bankjegy.szabadsagharcos.org/

Szívesen segítek, ha van kérdésed magyar vagy osztrák bankjegyekkel kapcsolatban. A honlapomról lehet írni, vagy írj ide:
a.rekay@worldnet.att.net

Bandi

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 21:54   

Gyűjtsetek bármit! Korra, nemre, gyűjtemény nagyságára, nagyságára való tekintet nélkül várjuk jelenkezésteket!

Írjatok bátran!
kepeslap.muzeum.barati.kor-hegyfalu@dpg.hu

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 21:52   
2004-06-25 13:15, mancsi:
-

Ennek csak örülni tudok. Vannak képeslapjaim és naptáraim is cserére. Írj magánba:

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 21:50   
2004-06-22 01:09, andi_usa:
-
Merre felé laktatok?
Írj magánba!
címem:

mancsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 13:15   
Na szóval megtaláltam magam! Hihetetlen, de elvesztem... Ez hosszú történet...
Szóval, még mindig gyűjtök, és azóta csak nőtt a képeslap és a naptárgyűjteményem.
Úgyhogy Árpi, nem ketten vagytok igazi gyűjtők, hanem többen )))

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-22 01:09   
2004-06-06 21:16, JUÁR:
-
Szia Árpád,

én mindenféle emléket gyüjtök, fényképeket, képeslapokat de disztárgyakat is olyan helyekröl ahol voltunk, de gyüjtök szép lapokat is amiket mások küldtek. Magyarországon éltünk több helyen, de mindig a nyugati részen.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-21 21:18   
2004-06-04 23:34, shellő:

Szia Shellő!
Kérlek mielőbb jelentkezzél. Jelentkezett nálam Budapestről egy hölgy akinek szintén harmincezer feletti a szalvéta gyűjteménye. Elérhetőségemet úgy is tudod.

Üdv. Árpi a Képeslapos

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-06 21:19   
Ahogy veszem észre csak ketten vagyunk tényleges gyűjtők itt Sellő, mint szalvétagyűjtő és jómagam, mint képeslapgyűjtő. Mégsem így lenne cáfoljatok meg.
Címem:

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-06 21:16   
2004-06-04 23:45, andi_usa:
-

Szia!
Sejtésem szerint amerikában élsz. Kimondottam fényképeket gyűjtesz, vagy tán képeslapokat is? Gondolom magyar származású vagy. Merre éltetek itt? Már csak azért is, mert én képeslapokat gyűjtők.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-06 21:13   
2004-04-12 20:07, OMGI:
-

Szia!
Mivel egy másik levélben reagáltam a leveledre, de arra nem reagáltál. Vagy csak kiváncsiakodtál?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-04 23:45   
Fényképeket is gyüjtök, szeretem összehasonlitani régi képekkel, most találtam 1928-bol képet a környékröl ahol élünk:

1928-ban már ilyen széles volt a északrol délre vezetö Euclid sugárut közepén a széles zöld sávval

2003-bol egy kép a 6 sávos utcárol http://www.orange-empire.com/gallery/ontario/ont_2003_euclid_001

shellő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-04 23:34   
Ajaj! Milyen bölcs mindenki, pedig itt gyufacímke, bélyeg, kártyanaptár, söralátét, papírszalvéta, teatasak, képeslap, csokipapír gyümölcscímke, gyümölcspapír és még ki tudja mit gyűjtők rendszeres találkahelye kellene hogy legyen ez a topik. De hát tapasztalatot gyűjteni is egy nagy feladat, s mint minden gyűjtő ennek gyüjtögetését sem lehet soha abbahagyni.S míg a tapasztalat észrevétlenül megtalál, a gyűjtőknek bizony sokat kell tenni gyűjtőszenvedélyük kielégítésére. Én megtapasztaltam, hogy az emberek jók és segítőkészek is tudnak lenni, amikor ismeretlenül az USÁ-ból, Ausztráliából, Finnországból küldenek számomra szalvétákat. És ezért sok-sok köszönetet tudok küldeni Nekik mindig, tudván azt, hogy soha sem tudom személyesen megköszönni a segítségüket. És nem hiszitek el, de a 42 000 db szalvétából tudom melyiket küldték nekem ŐK! S ze egy nagyon szép tapasztalat azthiszem.
Shellő

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-04 12:29   
A tapasztalat az a csodálatos dolog,ami segit az embernek abban,hogy felismerje ugyanazt a hibát,amikor újra elköveti.
/FRANKLIN P.JONES/
A TAPASZTALAT OLYASVALAMI,amihez csak közvetlenül azután jut az ember,hogy szüksége lett volna rá.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-04 11:51   
2004-06-04 03:13, andi_usa:
-
Így igaz, Andrea! A tapasztalat, különben érdekes gyűjtőszenvedély. Más gyűjteményekkel szemben, amelyek részben-egészben adományozhatók, eladhatók, elajándékozhatók, örökíthetők, stb., másszóval valamilyen módon továbbadhatók --> a tapasztalat nem.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-04 09:19   
2004-06-04 03:13, andi_usa:
-
Bizony. És amit ketten tudunk, már nem is titok, csak gyűjtemény.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-04 03:13   
2004-06-04 01:17, szigy:
-
Mindenki gyüjt: tapasztalatot, de azok más helyen lesznek megbeszélve.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-04 01:17   
2004-06-03 23:21, shellő:
-
Szia, Shellő!

Még mindig csak én vagyok, de hiába ordítunk, s a költő hasztalan vonít, nem gyűjt senki semmit.
Vagy ha mégis: titokban.
Én pedig csak drukker vagyok.
Most tehát ráordítok a nemzetre:
ÉBRESZTŐŐŐŐ, FÖL!

Ha ez sem használ, a titokban gyűjtőket átcsatoljuk az ukrán elvtársakhoz, azok majd rendet csinálnak, asszem.

shellő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-03 23:21   
Szia!
Legalább nem tűnik el a topik a második oldalon, ha néha vetünk ide egy sort.
Tehát gyűjtők, VIGYÁZZ fel!!!! Azt hittem, hogy itt a gyűjtők mesélnek szenvedélyükről, csevegnek a csere tapasztalataikról meg minden. De csak csönd van.
Üdv Shellő

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-31 08:47   
2004-05-31 00:36, shellő:
-
Kedves Shellő!

Én nem gyűjtök semmit, de abból nekem is nagyon sok van. A gyűjtetlenségi kedvem lankadatlan, a topik szerintem is ül, javaslom ezért a VIGYÁZZ! vezényszó kiadását. Hátha felpattan.

Szeretettel: szigy

shellő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-31 00:36   
Kedves gyűjtők!
Hát nagyon leült ez a topik, lehet hogy elfogyott a gyűjtési kedvetek? Biztosan nem, lehet hogy mindenki az újabb gyűjtőtársaival folytat nagy csereberéket, akikkel itt ismerkedett meg?
Shellő
aki a papírszalvétát gyűjti, és Mo.-on a legnagyobb gyűjteményével rendelkezik.

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-17 19:41   
Szerbusztok!

Bármilyen képeslapot szívesen fogadok! Lehet az régi - új, üres - írott, helységkép - üdvözlő, magyar - külföldi, egy a lényeg, hogy képeslap legyen.
A múzeum címe:

Képeslap Múzeum H-9631 Hegyfalu, Kossuth Lajos u. 19.
A múzeum minden nap nyitva van 8 és 18 óra között, ingyenesen látógatható.
Fő területe a Nyugat-Pannon régió helységei, de megtalálható lapok a nagyvilágból származnak.
3 kiállítási helység van, fenntartására létrehoztam egy egyesületet, ahová gyűjtők és szimpatizánsok jelentkezését várom tagnak. Alapszabályt, adatlapot tudok küldeni. E-mail cím: kepeslap.muzeum.barati.kor-hegyfalu@dpg.hu
Régebben kiállított, de elméletileg bármilyen anyagot bármikor szívesen megmutatok.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-12 20:07   
Kedves JUAR!

Csak magyar lapokat vagy külföldieket is fogadsz?

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-11 20:58   
Szervusztok!

Én spéci JÓ EMBEREKET GYŰJTÖK.... - ugye ismertek egy párat???

Legyen jó hét Mindenkinek!

üdv.: Ideals

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó