2018. december 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki mit gyűjt?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
 ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-07 16:24   
2003-07-07 16:03, Pompéry Berlin:
-
Már rég jelentkezni akartam a "Ki mit gyűjt" rovatban, hogy én, biza népviseleteket gyűjtök - többek között. Ez eddig még csak a honi, ill. szomszédos modellekre terjessztettem ki (Kalotaszeg, Csángóföld, Felvidék, erdélyi román, frank, stb.),

-

"Mennyi szín, mennyi szín, mennyi kedves
És tarkaságban annyi nyugalom
És fehér és piros és virító sárga,
Izgató kék és harcos barna szín"

nagyon szeretem a kalotaszegi nepviseletet, talan a legszebb (?)
van nekem egy nagyon szep konyvem:
Várady Pál-Borbély Anikó: Kalotaszeg. Felszeg

Milyen gyonyoruek a Körösfõi festett butorok is !

Pallas nagy lexikona irja:
A székely butorok disze nem oly renaissance és inkább természetes virágok utánzata. Liliom, rózsa, szegfü, gyöngyvirág, néha tulipán: a szokásos virágalak. A fényes árnyékvonal alig tünik fel, sot többnyire hiányzik is. A csángó butorok a ketto között foglalnak helyet, nagyon keleti módon stilizált virágalakjaikkal. A virágok közt néha egy-egy madár is énekelget, de egyéb állat teljesen ismeretlen. A Mezokövesd vidéki matyó-k butorzata annyiban elüt ugyan az erdélyiektol, mint a velük azonos felvidéki F.-októl, amennyiben naturális virágai minden szerves csoportosítás nélkül szétszórvák. Az egésznek olyan zürzavaros persaszonyeg hatása van. Ez a karaktere a matyó himzéseknek is, hol a tömören rakott virághalmaz nem mutat semmi rendet vagy szimetriát. A matyók török-tatár eredete diszeiken is látszik. Az alföldi magyarság F.-ai rózsás, tulipános, százszorszépes diszt mutatnak, ma már nagyon naturalisztikus kivitelben, ha még az ugynevezett «jó izlés» egyszinüre nem mázolta be oket, régen pedig hires volt a komáromi és gyori láda.

kapcsolodó témák:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=75&forum=26&172
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=110&forum=26&398

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-04 08:07   
OMGI)

Ez is csak egy szappanbuborék volt:emlékszel?

Sokat fujdogáltuk a levegőbe,szinesen keringtek és pukkantak szét-bánatunkra:)-Azért kezdtük előlről:szinesen szép az élet!)

Ölel:.Balu

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 20:21   
Drága Balu!

Felfújtuk??? Akkor most kipukkant, mint egy lufi! Felejtsük el, pontot a végére!

Lám, lám, egy kis "-jelhiánya milyen szóváltást eredményezett. Viszont forró volt a vonalunk. Gyertek a Chat-re!

további jóbarátsággal OMGI

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 20:17   
bobe)

Menjünk,de éjszakára?:))Valami erőset,vagy buborékoljon inkább?Egy pezsgőbe nyakik benne vagyok.Van vagy 6 üveg a szekrényem tetején:))

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 19:38   
lanyok gyertek igyunk valamit

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 19:27   
etelka:)

Bocsánatot kértem:)!

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 16:57   
2003-07-03 11:13, Balu:
-
etelka,Lányok!)

Jesszus!nem tettem "-jelbe!("elvonja az embert a szabad gondolkodástol és beszűkiti"Ez a probléma?Ez is is az OPRA-shawban hangzott el.Miért veszi Bárki magára?Elnézést kérek attól akit megbántott ez a más vélemény:(Senkit nem állt szándékomban megbántani-gondolatban sem-BOCSÁNAT!

Azt is írtam:ami az ember örömére és szorakozására szolgál tegye azt:szorakozzon,játszon az unokáival,élvezze az életet!!!Nem birálat ez,ez egy más vélemény---etelka talán nem kellene felfujnod!)----Gyüjtök én is dolgokat,és egyáltalán nem érzem magam beszükültnek amiért más azt nyilatkozta egy TV-shaw-ban!!:)

A hibám az " jel lemaradásaban lehet vagy van,Bocsánatot kérek !

Kedves Balu!
Én nem fujtam fel semmit, csak csodálkoztam.
Szeretettel üdvözöl: Etelka

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 14:58   
Maya:)

Köszönöm:)

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 14:21   
2003-07-03 11:13, Balu:

Bocsánatkérés elfogadva:-)

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 11:13   
etelka,Lányok!)

Jesszus!nem tettem "-jelbe!("elvonja az embert a szabad gondolkodástol és beszűkiti"Ez a probléma?Ez is is az OPRA-shawban hangzott el.Miért veszi Bárki magára?Elnézést kérek attól akit megbántott ez a más vélemény:(Senkit nem állt szándékomban megbántani-gondolatban sem-BOCSÁNAT!

Azt is írtam:ami az ember örömére és szorakozására szolgál tegye azt:szorakozzon,játszon az unokáival,élvezze az életet!!!Nem birálat ez,ez egy más vélemény---etelka talán nem kellene felfujnod!)----Gyüjtök én is dolgokat,és egyáltalán nem érzem magam beszükültnek amiért más azt nyilatkozta egy TV-shaw-ban!!:)

A hibám az " jel lemaradásaban lehet vagy van,Bocsánatot kérek !

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 04:18   
2003-07-03 04:16, rigojanos:
-
Hat a dobasrol nem tudok - ahhoz mar magasabb foku eye-hand coordination kellene - de hogy megtartja, az tuti.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 04:16   
Amikor a tizforintost bele lehet dobni a repedesekbe?

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 04:11   
2003-07-03 04:04, rigojanos:
-
Pedig nelkule az igazi. . .

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 04:04   
Sarok pedikurozes ki ne maradjon!

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 04:00   
2003-07-03 03:45, rigojanos:
-
Zsu, ezt az unneploruhadhoz keresed?

-

Ja.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 03:45   
Zsu, ezt az unneploruhadhoz keresed?

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 03:29   
Vagy ilyent:

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 03:24   
Valami ilyesmire faj a szivem:

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 03:21   
Bar megfogadtam, hogy nem fogok semmit sem gyujteni (tulestem a szalveta gyujtesen, talan az volt a legnagyobb szenvedely eddig) aztan megis. . .
. . cipoket. . . es gyerek meretben.

Van holland fapaucsom, japan tobi-m, zori-m, indiai, torok, papucsok, meg az a kinai emeletes fa ize. . .elfelejtettem a nevet. Koreai viragos papucs, kinai fekete vaszon, es ukrajnai szalmapapucs.

Szegyenszemre eddig meg egy szegedi papucsot nem tudtam beszerezni. Amikor otthon voltam, olyan csunyakat lattam (kordbarsonybol!!!) hogy jajj!

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-03 02:40   
Off

Gondolkodom, gondolkodom hogyan válthatta ki Balu kis "talán" replikája az én "olvastam" megjegyzésemre...olvasom újra és újra azt a mondatot...ítélet lett volna?! Hiszen ott szerepel az az árva és elmagányosodott szó: talán....
Én pedig nem értem. :-)))

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-02 20:30   
Ez FANTASZTIKUS!

Hogy egy gyüjtés, vagy tán a sünik(???) milyen gondolatokat tudnak kiváltanak kedves Fórumbarátaink körében???
Hát ha elmondom, hogy fiamnak bélyegeket gyüjtögettem egy idôben, magamnak a világ minden tájáról -lehetöleg nekem szóló!!- képeslapot, késôbb magamtalálta köveket, -hát lehet, hogy én is beszûkültem!!!
Igaz, akkoriban még fiatal voltam, nem érdekelt a jövô, nem féltettem a gyermekeinket és unokáinkat a környezettôl, a háboruktól stb. stb. Beszûkültem? -lehet, ma gondolataimat jobbára a gondok töltik ki. Bár a képeslapokkal és bélyegekkel -háttérben zenét hallgatva- kitárult elôttem egy olyan világ, amirôl a vasfüggöny mögött még álmodni sem mertem.
Ja! Ma opera- és zenei felvételekt gyüjtök, videon. Biztosan ez is beszûkít!

Jó beszûkülést Kedves Mindnyájatoknak!

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 20:00   
Rigo!)))
Na látod?Gyüjtom az infot.Tessék elváltak,mikor?H.Ford?Miért ,mi modon?kié a pénz,a gyerekek??

Mond hogy viccelsz,Rigo!)

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 19:57   
etelka:)))

Az általad felsorolt stárok és azok feleségei,tapasztalatot,türelmet,"másságot",
különleges viselkedésmodot-vagy természetest?-
gyűjtenek.Valamiben különcek vagy MI vagyunk azok,mert MI meg másként élünk.Ez így helyes!))
Nincs ezzel semmi gond,én azt hittem Ők pénzt gyüjtenek.!Kiderült nem:szeretet és megbecsülést ,kitartást mindennapra.Ez is egyfajta gyüjtés eredménye hogy Nekik sikerült:)

Csak beszélgetünk,etelka és Rigo!)))

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 16:03   
Kedves Etelka,

Az ugy kezdodott, hogy a masik visszautott!

De igazad van, hacsak nem gyujt Maya es Balu Terminator Barbikat, ezt egy masik topikban folytassuk!

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 15:59   
Kedves Balu, Maya és Rigójános!
Elárulnátok nekem, beszükultagyunak, hogy hogyan kerül az Oprah show, Arnold
Schwarzenegger és Harrison Ford volt felesége a " Ki mit gyüjt" tárgykörbe?
Elöre is köszönettel:
Etelka

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 14:04   
2003-07-01 13:05, Balu:
-
Ezután szivesen meghallgatnám a Harrison Ford feleségét is....))

Marmint a volt feleseget?

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 13:05   
Maya Kedves:))

Ide kell ez,bocsánat,a postás mindig 2x csenget..már itt vagyok!))

Szuper az Arnold S. felesége.Látni és hallgatni nagyon jo volt.Komolyan gondolja amit mond,meggyőzodéssel teszi a dolgát,Ő is.
Isteni hittel mert abban is nevelték,erős a hite,mindent megtegyen magért és felvállalni mindent amit tesz és ugy tegye hogy azzal az embereket "szolgálja".Teszik a dolgukat...harmoniában élnek egymással és a természettel.Hétvégeken is elegedhetetlen hogy ne legyenek együtt egy kerékpárral,az egész család.Megcsodálják aharmatos virágokat,a kéklő hegyeket és válaszolnak minden kérdésre.A gyerekek nagyon érdeklödök.Nem csoda!)Jó volt hallani és látni Őt!)
Ezután szivesen meghallgatnám a Harrison Ford feleségét is....))Nem sok lehet a hozzáállás változása....!)

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 12:32   
etelka!)

Nem aggodok:))Hiszen írod unokáidat milyen kreativvá teszik a sünök.)Te meg örömödet leled benne,az mindig jo,sőt!)Ám nonek a gyerekek szerencsére:))Majd akkor visszatérünk a sünikre!))Addig játszatok...)

Maya Kedves

mancsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 07:22   
Szia Etelka!
Tök jók a sünik!

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 21:30   
2003-06-30 20:07, Balu:
-
"a HITRE neveli a gyerekeket"

Sokfele hit van. De Swarcit én is birom. Töbek között pont azért mert nincs non-stop amediaban és életemben nem olvastam vele riportot. Teszi a dolgát és ez elég.

"Az egész kollectio gyüjtés talán azért nem jo mert behatárol,beszükit,elvonja a szabad gondolkodást,vagyis annak folyamatosságát.Rossz esetben függés alakulhat ki."

Lehet. Nme tudok mit hozzáfűzni.

"Na Te majd megmondod!)"

Én biztos nem:-))), mert nem emlékszem, és nincs kedvem utánanézni.

Etelka, nem jutott eszembe aggódni.

-

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó