2020. január 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki mit gyűjt?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
 Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 20:42   
Nemvárt fordulat: a sünik gyüjtése elvonja az embert a szabad gondolkodástól és beszükiti... Jesszus, micsoda következményei vannak egy ártatlan szórakozásnak.
Egyenlöre ezekböl még semmit nem vettem észre- talán ez már a beszükülésre vall ?
Viszont észrevettem azt, hogy az unokáim órákig eljátszanak a sünikkel, egész társadalmi jeleneteket improvizálnak , a sünik elevenek lesznek, jönnek,mennek,oviba,suliba járnak, fürdenek, danolásznak, stb.
Tudjátok, nem félek attól, hogy káros hatások érik öket, meg attól sem, hogy engem érnek káros hatások. Ha úton vagyok továbbra is hozok innét-onnét egy kis sünit mindnyájunk örömére .
Köszönöm, hogy aggódtok értünk, Etelka

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 20:07   
Maya:)

Az egész kollectio gyüjtés talán azért nem jo mert behatárol,beszükit,elvonja a szabad gondolkodást,vagyis annak folyamatosságát.Rossz esetben függés alakulhat ki.Na Te majd megmondod!)

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 20:03   
etelka:)

OPHRA?Nem tudom,elég sokoldalu emberek vannak most a müsorában.Én Arnold Swach...feleségét csodáltam meg azt hiszem a CNN riportere,hát nem könnyű élete van.Felfigyeltem amikor azt mondta a vőlegény az esküvön:boldoggá nem teszlek!! Te tedd Magad azzá.hmmm:Igaza van,volt.Ma is együtt élnek.Elmondta hogy neveli a gyermekeit ugy hogy Apjuk hiressége ne zavarja Öket,minden vasárnap templomba viszi Öket,a HITRE neveli a gyerekeket.Arnold imádja a gyerkocoket,közös progik és ott van valamelyik a forgatáson is Apucival.:)Nehéz riportalanyai voltak és vannak a feleségének,megizzasztják.Valoban mert bejátszották a részleteket.hát jó gyomra van de imádja a munkáját .Asszem ez a titka!))

Nagyon kellemes kinézetű asszony,vegetáriánus,de ezt senkire nem kényszeriti.Felügyeli a Családját anélkül hogy bárki észrevenné:mindent megmagyaráz és jól!)Opra "barátnője".

Elnézést.......közben megettem 4 krémest de maradt még!)).......))

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 18:00   
a feng Shui szerint sem jó, ha az ember egész kollekciókat gyűjt, de már nem emlékszem az indokra.

Oprah...mindegy én ugyse nézném, általában untatnak az ilyen műsorok, legfőképp mert utálom, hoyg 1-1 érdekesebb (számomra) személyre 2 perc an előirányozva és ezalatt mindig valami béna vagy átlagos kérdést kapnak, amik nem érdekelnek.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 17:51   
2003-06-30 12:12, Balu:
-
Maya!)

Gazdag vagy.......!)Tegnap azt láttam és hallottam az OPRAH-shaw-ban,és igyaz is!A düh, a harag,az öszintétlenség hozza a szegénységet!Egyszercsak begörcsöl az ember,nem tud koncentrálnia továbbhaladásra,a megoldásra.Megfogja a gond a probléma és blokkol.Mindezeket félretéve ,megoldva szabaddá válunk gondolatban is ,szabad az ut a gazdagság,a siker felé.Nem milliokra gondolok,bár idővel!:)Ahogy néztem és hallgattam a műsort már nem is vagyok dühös.)Valoban!)

-
Baluka vajon Oprah is gyüjt valamit?-Pl.embereket a show-hoz :)

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 17:49   
2003-06-30 17:15, Calyx:
-
2003-06-28 14:18, etelka:
-
sündisznógyüjteményem
-

Van már a gyüjteményedben sündisznó cipőtisztitó/kefe ?
Azok is nagyon aranyosak !

Felénk szokás, a neve itt: hedgehog shoe brush

Küldjek Neked ?

De aranyosak:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2936761910&category=14734

Köszi a nagy érdeklödést!
Cipökefe még nincs, de hajkefe már van- Skóciában vettem 1994.-ben. OMGI itt volt a mult héten és lefényképezte a sünik egy részét, megpróbálom betenni a MOn képek közé.
Üdv: Etelka
-

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 17:20   
Maya:)

Megy az OHRAH-shaw,én nagyon kedvelem.Hogy ma hogy aludtam el rajta egy pillanatra?)))))
Pedig az volt atéma:hogy lehet átverni a naiv álláskeresőket.A lényeget már tudtam előre?)))

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 17:15   
2003-06-28 14:18, etelka:
-
sündisznógyüjteményem
-

Van már a gyüjteményedben sündisznó cipőtisztitó/kefe ?
Azok is nagyon aranyosak !

Felénk szokás, a neve itt: hedgehog shoe brush

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 17:07   
Hans Cristian Andersen kedvenc meséje után
A teáskanna
(Volt egyszer valahol egy rátarti teáskanna
(...)
Teáskannákat gyüjtök.

-----------------
A teáskanna, a gőgös teáskanna, akit majd felvetett a büszkeség, mert finom porcelánból égették, mert hosszú csőre és széles füle volt. Büszke volt külsőségeire, de hibájáról, törött füléről soha nem beszélt: Minek beszéljen hát az ember hibáiról, mikor azt úgyis megteszik helyette mások? Ismeri a másokat, akik örülnek mások hibájának, mint mi, emberek oly sokan. Büszke volt olyan tulajdonságára, mely másoknak nem lehetett: csőre volt. Mindez elbizakodottá, rátartivá tette, de a sors megbüntette: eltörött. Már nem volt rá szükség, félreállították. - Mint az életben, hányszor félreállítanak valakit, mert nincs szükség rá, elfelejtik mindazt a jót, amit tett valaha.
A kannának azonban ekkor kezdődik el igazi élete: Mert a világon mindenki máshová ér el, mint ahová elindult ...bölcselkedik a kanna. Ettől a pillanattól kezdve megváltozik az élete, vele együtt gondolkodásmódja is. Hagymát ültettek bele: Az enyém lett, szívemmé vált ... addig nem volt szívem! Boldog volt, hogy a hagyma bölcsõje lehetett, használni tudott, óvott, védett, féltett másokat, s ez volt boldogságának oka. Önös érdekei háttérbe szorultak, már nem önmaga volt a fontos, hanem az, hogy másnak tudja áldozni életét! Nem törődött hálával, dicsérettel, örült a virág, az általa létrehozott szépségnek, akit már sajnálnak: Jobb cserepet érdemelne! A sorscsapások nem fejeződnek be, eltörték a teáskannát, a virág szebb cserépbe került. Még ez is örömöt okozott neki, vigasztalta, hogy boldogult a virág. Ő pedig tört cserépként a szeméten hevert. Milyen emberi gondolatokat tartalmaz a kanna, s egyben a mese utolsó mondata. Mindenem elveszhet: De az emlékeimet nem veheti el tõlem senki.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 15:41   
nem hiszem hogy sokat vesztettel

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 15:23   
2003-06-30 12:12, Balu:
-
Maya!)

Gazdag vagy.......!)A düh, a harag,az öszintétlenség hozza a szegénységet!Egyszercsak begörcsöl az ember,nem tud koncentrálnia továbbhaladásra,a megoldásra.Megfogja a gond a probléma és blokkol.

Így igaz. Abszolut. Rá is tüsszentettem most 3-at:-))))
Megy nálatok az Oprah show?! Még sose láttam, pedig állitólag a legjobb ilyen jellegű show.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-30 12:12   
Maya!)

Gazdag vagy.......!)Tegnap azt láttam és hallottam az OPRAH-shaw-ban,és igyaz is!A düh, a harag,az öszintétlenség hozza a szegénységet!Egyszercsak begörcsöl az ember,nem tud koncentrálnia továbbhaladásra,a megoldásra.Megfogja a gond a probléma és blokkol.Mindezeket félretéve ,megoldva szabaddá válunk gondolatban is ,szabad az ut a gazdagság,a siker felé.Nem milliokra gondolok,bár idővel!:)Ahogy néztem és hallgattam a műsort már nem is vagyok dühös.)Valoban!)

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-29 12:15   
Én nem gyűjtök semmit.
A könyveim azok, amik mindig felgyűlnek, tavaly áprilisban életemben először 2 hatalmas doboznyi könyvtől szabadultam meg egy iskola javára, és most újra tervezek egy szelektálós akciót a "kinőtt" vagy "nem szerettem" könyveimből.
Ha nagyon gazdag lennék, akkor valószínűleg festményeket és régiségeket gyűjtenék.

Akit az istenek szeretnek, örökre meghagyják gyereknek.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-28 18:15   
Etelka drága!

Nehogy megsüsd a kövér, gyönyörû sünit, mert kemény falat lenne!!!

De kiteheted a kerti ajtóhoz, mert a fülébe súgtam, hogy legyen jó barátságban a kis Ukkival (Mint Petôfi-mama Bodrija!) és vigyázzon a Ti nyugalmatokra!!! Meg is fogadta!
Minden MON-os Barátnak sünis üdvözlet!!!

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-28 14:18   
Örömmel jelentem, hogy a sündisznógyüjteményem uj darabbal gyarapodott! Nem fogjátok elhinni, de ez az uj süni a gyüjtemény legnagyobbja. Egy MON társunktól kaptam, aki itt volt látogatóban nálam a mult héten. Köszönet OMGI ezért a szép, nagy és kövér süniért!

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-08 11:01   
Én személyszerint màr semmit sem gyüjtök (tapasztalaton kivül )! Gyerek koromban én is gyüjtöttem minden félét (szalvétàt, bélyeget, kàrtyanaptàrt... ). Ma màr a fiam kolekciójàba segitek be! Igaz többnyire nekem több örömet szerez mint neki, mert még kicsi hogy szivel lélekkel csinàlja! No meg aztàn mivel fö gyüjteménye az "EURO" (a fémpénzek 15 különbözö vàltozata!!!) a befektetést is mi financirozzuk!

mancsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-06 11:05   
Kisférjem gyűjt pénzeket, van már neki számos országból papír és érme is.
De hát ugye, az csak gyűjtemény - és mint ilyen, nem felhasználható...

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-05 18:24   
mancsi, nekem már van 2 millióm.
Török lirából.
Talán másfél dollárt ér. Vagy annyit se. 2oo1-ben Törökországban voltam, és szuvenirként a rokonoknak, ismerősöknek egymilliós bankókat hoztam. Nagy siker volt.

mancsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-05 06:03   
Én gyűjtök/gyűjtenék még pénzt is, de valahogy nem nagyon akar sikerülni, hogy nagy készletem legyen belőle! )
Ezt jól megaszontam, ugye?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-03 20:41   
Etelka, már gondolkoztam, mi jöhet a békák után - most adtál egy ötletet!

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-03 15:43   
Én kb. 13 éve gyüjtök sündisznókat, most van kb. 60 db mindenfelöl. Az unokák a legjobban azokkal szeretnek játszani. A leginkább szúrós egy Pécsröl hozott vadgesztenyehéjbol készült és a legsimább egy kinai füböl csinált. Bárhova megyek a világon ha találok veszek egy kis sündisznót és mivel az ismeröseim is tudnak erröl a gyüjtésröl, kapok innét-onnét. A legolcsóbbat a lányom vette Moszkvában, 1 rubelért. Zöld üvegböl van . A legdrágább egy kristálysüni Bécsböl, azzal csak a nagyobbak játszanak.

Hédike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-03 13:03   
Szia Shellő!

Küldtem erre a címre is levelet!
Remélem ezt már megkapod.

Hédi

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-30 19:08   
2003-05-30 03:19, kaytee:
-
Egy ismerosom meg elefantokat.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-30 18:59   
2003-05-30 06:09, mancsi:
-
Ez a békagyűjtés tetszik! Ötletes. Még szerencse, hogy nem az apunak jutott eszébe, mert az anyukám irtózik a brekkencsektől még porcelán formában is... )

Nem tartozik ide, azért leirom: az én nagymamám is irtózott tőlök, de annyira, hogy amikor evett, elég volt brekegni, vagy azt mondani: béka. Azonnal felugrott az asztaltól és elrohant. Szabályosan rosszullett. Kaptunk is pofont ezért mi, unokák, amikor másodszor is kipróbáltuk.

mancsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-30 06:09   
Ez a békagyűjtés tetszik! Ötletes. Még szerencse, hogy nem az apunak jutott eszébe, mert az anyukám irtózik a brekkencsektől még porcelán formában is... )
Animalokat én is láttam már. Van nálink egy indiai bolt, ott árulnak ilyeneket.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-30 03:19   
A férjem békákat gyüjt. Na nem igaziakat.
A világ minden tájáról vannak kisebb-nagyobb békáink: fából, fémből, féldrágakőből, kristályból, kavicsból, különböző diók héjából, porcelánból, stb.
Én pedig pár évvel ezelőtt ú.n. animalo-kat kezdtem gyüjteni, de nem ilyen hevességgel. Ezek fából faragott, fantasztikus szinekre festett fantáziaállatok, Mexikó Oaxaca államából. Két sárkány, két macska és egy armadillo után a gyüjteményemet komplettnek tekintem.

shellő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-27 22:36   
Szia !
Nemértem miért nem kapom meg a leveleidet. még egy cím lucafon@axelero.hu
shellő

Hédike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-25 19:40   
Szia Shellő!

Írtam a másik címedre is, de még nem kaptam választ...vagy ezt sem kaptad meg?

shellő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-26 23:39   
Helló Hédike!
A levelet sajnos nem kaptam meg, azért nem válaszoltam. Írok másik címet shello@hellobello.hu. Természetesen válaszolni fogok. Üdvözlettel
Shellő

Hédike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-26 10:37   
Szia Shellő!

Írtam Neked a megadott e-mail címre, de még nem kaptam választ. Írsz majd? Köszi,
Hédi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó